Opwindende bloemenveiling met koninklijke kopers Geen interventie in Indochina voor einde Geneefs gesprek Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Opvolging Petrov vertelt over Burgess en MacLean Vorstelijk bezoek aan Aalsmeer en Lisse In de Keukenhof bleek Koningin Ingrid alles van tulpen af te weten Het woord is aan Churchill toegejuicht in het Lagerhuis Moesson-regens luiden de aanval op Dien Bien Phoe in Vietminh naar Genève? Koud voorjaarsweer houdt aan 68e JAARGANG No 245 I 'orstelijke kopers op veilingtribune Naar de Keukenhof Heuss' herverkiezing als Duits president verzekerd Voorlopig nog geen kleurentelevisie in Europa Weerrapport WOENSDAG 28 APRIL 1954 298e JAARGANG No 93 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. /7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman ER IS EEN NIEUWE Commissaris der Koniangiiin in de provincie Noórdholliand benoemd; het afscheid van dr. J. E. baron de Vos van Steen wijk, die siinidls de bevrij ding deze hoogste overheidspost in de pro vincie bekleed heeft, is nabij. Het zal vrij wel samenvallen met dat van de burge meester van Bloemend-aal, jhr. mr. C. J. A. dien Tex, wiens pensioengerechtigd' uur eveneens geslagen is en wiens opvolger nu ook is benoemd. In Haarlem, de provin ciale hoofdstad en in de omliggende streek Zuid -Kennemerlaind hebben wij in de bijna negen jaar sinds de bevrijding wel veel verandering in de bezetting van de top functies der overheid' beleefd. Het is zes jaar geleden dat Haarlems burgemeester Reinalda. die maar kort dit ambt had' kun nen vervullen, heenging, omdat hij tot Commissaris der Koningin in Utrecht was benoemd, en door mr. Cremers werd1 op gevoed. Volgde het vertrek met pensioen van Heemstedes burgemeester jhr. J. P. W. van Doorn, opgevolgd' door mr. A. G. A. ridder van Rappard, van Zandvoorts bur gemees-ter Van Alphen, die door mr. Van Fenem-a werd vervangen en dalt van de burgemeester van Haarlemmer! iede Si mons, in wiens voetspoor burgemeester Vis ser trad. Ook verscheidene gemeentesecre tarissen hebben in deze jaren het einde van hun ambtelijke loopbaan bereilkf: tot de „recente gevallen" behoren die van Haar lem: mr. Wesetra's afscheid en van Heem stede, waar secretaris Vos ziin eveneens langdurige ambtsvervulling bij de intrede van dit jaar besloot. Het. is in minder dan negen jaar wel een snelle reeks verande ringen geweest. Het Bloemendaalse college van B. en W. heeft gistermiddag reeds een eerste bezoek van de nieuwbenoemde burgemeester, dr. D. H. Peereboom Voller, ontvangen. De weergave van een onderhoud met hem vindt u in dit nummer. Als burgervader van Aalsmeer komt hij van zeer nabij; hij werkt in deze streek en dat zal zijn intrede des te gemakkelijker maken. Een schone gemeente is hem ten deel gevallen en daar is ook zijn voorganger zich steeds van be wust geweest. Het is nu ruim 3Vi jaar geleden dat deze zijn vijfentwintigjarig burgemeesterschap vierde, met de tijd van zijn eerste ambtsvervulling, in dé Over- ijselse gemeente Dieperrheim, inbegrepen. Öp 1 Augustus 1931 werd jhr. mr. den Tex tot burgemeester van Bloemendaa! be noemd; dat zal dus bi.i zijn komend af scheid bijna drieëntwintig jaar geleden zijn. De oorlog kwam hem op jarenlange gevangenschap in St. Michielsgestel te staan; de bezetter bewees hem de onder scheiding, hem tot het einde dier giijizeliing vast te houden. Hij heeft zich een markante persoonlijkheid getoond, niet. gemakkelijk, zich sterk bewust van zijn verantwoorde lijkheid, steeds paraat voor de belangen van zijn gemeente, hoog gewaardeerd door allen die met hem hebben samengewerkt, zowel ln het college vain B. en W. en de gemeenteraad als door het gemeenfeoerso- neel.. Aan het Amsterdamse regentenge slacht waaruit, hij stamt heeft hij vaak doen dienkon en geen wonder: bij zijn in trede in 1931 herinner de hij eraan dat grootvader burgemeester van Amsterdam en zijn vadfer gedeputeerde van Noordhol land geweest was en dat die herinnering hem een grote morele verantwoordelijkheid oplegde. Ten tijde van zijn jubileum is on deze plaats zijn veelvuldige werkzaamheid voor Bloem en da al gereleveerd en schreef ik. hem vergelijkend met de vroegere bur gemeester var Haarlem jhr. mr. .T. W. G. Boreel van Hcgelanden: „Regent in de goede ziin des woördis dat is een grote eigenschap, waarvan de erkenning niet. tot de kring van een gemeentebestuur beperkt blijft." Bij zijn afscheid zal ongetwijfeld die er kenning blijken. R. P. Volgens de „Daily Express" heeft de in Australië gedeserteerde Russische spion Petrov nauwkeurige onthullingen gedaan over de plaats, waar de beide drie jaar ge leden verdwenen Engelse diplomaten Bur gess en MacLean zich bevinden, hoe zij zijn te werk gesteld en hoe zij worden be taald. Resolutie tegen dwangarbeid aanvaard De Economische en Sociale Raad der UNO heeft Dinsdag met dertien tegen twee (Sovjet-Unie en Tsjechoslowakije) stem men een resolutie aanvaard,waarin dwang arbeid „als politiek dwangmiddel of straf voor het koesteren of tot uitdrukking bren gen van politieke denkbeelden" wordt ver oordeeld. India, Joegoslavië en Egypte onthielden zich van stemming. Vanavond zullen de Deense Koning en Koningin ons land verlaten na een kennismaking van drie dagen met het land en zijn bewoners. Genoten op de eerste twee dagen van dit statiebezoek Amsterdam, Rotterdam en Den Haag de eer, het Koninklijk Paar in hun midden te mogen hebben, vandaag ging de belangstelling der hoge gasten uit naar Hollands bloemendistrict, Aalsmeer en de bollenstreek, enkele industrieën in Hilversum en naar het onderwijs van blinden te Pluizen. Het programma, dat men de hoge bezoekers heeft aangebo den, was vrij overladen, zodat de totaalindruk vluchtig moest zijn. Maar Koning Frederik en zijn gemaJin zullen de herinnering bewaren aan een land, waarvan de bewoners op ondubbelzinnige wijze in die luttele dagen hebben doen blijken van hun warme genegenheid voor Denemarken en zijn Koningshuis. Dit bezoek heeft de banden tussen twee landen versterkt en de wederzijdse belangstelling in niet geringe mate aangewakkerd. Nederland heeft zich op zijn mooist ge presenteerd aan de hoge gasten. De zon heeft rijkelijk geschenen en ertoe bijgedragen, dat het landschap zich op zijn vriendelijkst vertoonde. Als vanavond de koninklijke trein de overkapping van het Amsterdamse Centraal Station zal zijn uitgestoomd, blijft de herinnering aan twee sympathieke figuren: Koning Frederik IX en Koningin Ingrid van Denemarken. Vanmorgen stond het publiek weer in dichte hagen voor het paleis op de Dam te Amsterdam. Het was ditmaal niet zo'n kleurig schouwspel als de voorafgaande dagen. Weliswaar stond de erewacht van grenadiers voor het paleis in hun gala uniformen, maar de kledij der vorstelijke personen en de leden van het gevolg was zeer eenvoudig. Koning Frederik was in de lichtgrijze generaalsuniform van de Deense luchtmacht gekleed en de Prins droeg een lichtgrijs colbert. Om tien minuten voor halftien vertrok ken de zeven auto's naar Aalsmeer. Voorafgegaan door een motorescorte der Amsterdamse politie reden de auto's via de Overtoom, de Amstelveenseweg, door het Bosplan over de Schipholdijk naar Aalsmeer. Heel Aalsmeer was uitgelopen voor dit koninklijk bezoek. Aalsmeers burgemees ter, dr. D. H. Peereboom Voller, stond voor het veilingsgebouw zijn gasten op te wach ten. Na de begroeting stelde de burgemees ter de heren W Maarse Jbzn, directeur voorzitter der Centrale Aalsmeerse Veiling, Jb. Tas, adjunct-directeur van de veiling, W. Barendsen, voorzitter der Coöperatieve veilingsvereniging „Bloemenlust", C. J. M. Bakker, directeur van de veilingsvereniging „Bloemenlust", G. Oud, kweker, en J. Men- sing, algemeen secretaris van de Aalsmeer se Tuinbouwbond, aan de koninklijke be zoekers voor. Honderden schoolkinderen, zwaaiend met Deense en Nederlandse vlaggetjes, stonden bij de veilinghal. Zes Aalsmeerse meisjes, van acht tot elf jaar, allen kabouters van het Nederlandse Padvindersgilde, boden rode en gele rozen aan de beide vorstinnen en haar hofdames aan. Het hoogtepunt van het korte bezoek aan de veiling werd gevormd door de vijf minuten, die het gezelschap doorbracht op de plaatsen van de bloemkopers op de tribune voor de veilingklok. Onder die klok stonden twee bloempot ten met prachtige orchideeënplanten; bovendien waren er drie grote dozen met gevarieerde anjers. Eerst werd door de microfoon aan de hoge gasten een korte verklaring gegeven van de veilingmethode. Medegedeeld werd dat zij op de knop van hun lessenaar moesten drukken zodra de wijzer van de klok een bedrag bereikt had, dat zij voor de bloemen zouden willen betalen. Toen werd de veilinggeest vaardig over de koninklijke gasten. Van enig protocol was geen sprake meer. Er werd echter zo snel op de knopjes gedrukt, dat de klok bij de eerste ronde niet op gang kon komen. Opnieuw werd enige uitleg gegeven. De veilingdirecteur hield de eerste pot met witte orchideeën omhoog en zei dat de gangbare prijs daarvoor circa 50,was. Hij verzocht de gasten derhalve te wachten tot de wijzer, die op 100 begint, terugge lopen was tot 50. Prompt stopte de wijzer tij f 48, ter wijl het nummertje 7 oplichtte. In bank nummer 7 keek Koningin Ingrid trots en verheugd rond. Haar viel de eerste pot orchideeën ten deel. Prins Bernhard kocht de volgende pot met orchideeën voor 49, waarna de dozen Het vorstelijk gezelschap, enthousiast door de Heemstedenaren begroet op zijn door tocht naar ^De Keukenhof' gefotografeerd op het Raadhuisplein bij de Van Merlelaan. met anjers aan de beurt kwamen. Koning Frederik bemachtigde de eer ste door op zijn knopje te drukken toen de klok 32 cent per bloem aanwees. Bij de volgende ronde nam J. J. L. baron Van Lynden, adjudant van Koningin Juliana, geen risico meer. Hij drukte snel de knop in, hetgeen hem voor iedere anjer 78 cent kostte. Toen was Koningin Juliana nog steeds geen koopster geworden. Onze Landsvrouwe verzekerde zich echter van de laatste doos met anjers en wel voor 61 cent per stuk. Na deze opwindende veiling zette het gezelschap de ongedwongen rondwandeling door de grote hal voort langs de tientallen tafels, alle beladen met een schat van bloe men. Om kwart voor tien bereikten zij de uitgang en, hartelijk toegejuicht door de verzamelde menigte, stapten de vorstelijke gasten, ieder met een fraai gebonden boek over de Aalsmeerse bloemen onder de arm, weer in de auto's, waarmede zij enkele ogenblikken later naar de Keukenhof te Lisse vertrokken. Na hun bezoek aan de veiling te Aals meer brachten het Deense koninklijk paar en Koningin Juliana en Prins Bernhard hedenochtend omstreeks kwart- voor elf een bezoek aan de Keukenhof te Lisse. Dit park, dat thans in het stadium van de mooiste bloei verkeert, kreeg daarmede voor het eerst een bezoek van vier vorste- lilke personen tegelijk. In het verleden hebben talrijke personen van vorstelijken bloede hier de Hollandse bloemenweelde bewonderd, doch de vorstenparen van twee Europese landen waren er nog nimmer ge lijk de gast geweest. Nadat twee kinderen van Lisse's burge meester, mr. Th. M. J. de Graaf, de hoge gasten bij de ingang bloemen hadden aan geboden, werd een rondgang over het ter rein gemaakt. De voorzitter van Keuken hof, de heer T. M. H. van Waveren, leidde daarbij de Deense Koningin rond, terwijl de heer Th. R. de Vroomen, die zelf goed Deens spreekt, de Koning van voorlichting diende. Koningin Juliana en Prins Bern hard werden door de burgemeester van Lisse en verscheidene andere bestuurders van Keukenhof begeleid. Helaas werd het bezoek niet door het weer begunstigd. De zon, eigenlijk een on misbaar attribuut voor de schoonheid van de ontelbare bloemen in het eeuwenoude bos, liet bijna geheel verstek gaan. Slechts een heel enkel ogenblik baadde de Keu kenhof in volle schoonheid van de milde zonneschijn. Aanvankelijk heeft het niet in de be doeling gelegen, dat een bezoek zou wor den gebracht aan de grote kas, waarin honderden variëteiten van tulpen een over weldigende schoonheid bieden. Toen de weersomstandigheden evenwel niet ideaal bleken te zijn, en op een gegeven moment zelfs regen dreigde, besloot men toch een bezoek aan de kas te brengen. De vorste lijke personen bleken allen diep onder de indruk van de daar ten toon gespreide bloemenweelde, en koningin Ingrid merk te tegenover de heer Van Waveren op, dat zij ..flabbergasted" (overdonderd) was. Zij bleek zeer in tulpen en tulipa's te zijn geïnteresseerd en gaf er blijk van vele soorten bij naam te kennen. Op ver zoek van Prins Bernhard heeft de heer Van Waveren een lijst opgemaakt van de variëteiten waarvoor koningin Ingrid bij zondere belangstelling aan de dag legde. Met. Prins Bernhard zal overleg worden gepleegd, hoe de waardering van Keuken hof voor deze bijzondere belangstelling door de Keukenhof het best tot uitdruk king kan worden gebracht. Voor het vertrek kreeg het Deense ko ninklijke paar bij de uitgang van het be stuur nog een drietal broches aangeboden, bestemd voor de drie Deense prinsesjes. Het waren in goud uitgevoerd een tulp, een narcis en een hyacint, respectievelijk versierd met een turmalijn, een amethyst en een citrine, in Meuren passend bij de bloemen, die de broches uitbeelden. Op het terrein Keukenhof, dat voor zo ver de route van het koninklijk paar be trof geheel vrij was gehouden, bevonden zich daarbuiten vele duizenden belang stellenden, die de gasten hartelijk toe juichten. Buiten Keukenhof stond de schooljeugd van Lisse opgesteld, die een hartelijke ovatie bracht. Prinses Irene in Aalsmeer Gisteren tegen het middaguur heeft Prinses Irene, die vergezeld was van en kele vriendinnetjes, onverwacht een be zoek van een uur gebracht aan de Cen trale Aalsmeerse Bloemenveiling, waar zij veel bewondering toonden voor de par tijen geurige kasrozen en andere snijbloe men en ook enige tijd met belangstelling de veilingbedrijvigheid volgden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S La Bruyère: Het maken van een boek is een beroep, gelijk het maken van een klok. Overzichtsfoto van de receptie, die Dinsdagmiddag werd gehouden in de met bloemen versierde Ridderzaal te Den Haag bij gelegenheid van het bezoek van koning Frederik en koningin Ingrid van Denemarken. Op de voorgrond de Deense koninklijke gasten in gesprek. De herkiezing van professor Theodor Heuss als president der Duitse Bondsrepu bliek lijkt te zijn verzekerd, nu de Chris telijke partij hem als candidaat voor de in Juli te houden verkiezing heeft voorge steld. Sedert president Heuss de ratificatie wetten der EVG ondertekende, ondanks het feit dat daarover nog altijd een gerechte lijke procedure zweeft, werd aan zijn her verkiezing niet meer getwijfeld. Men neemt aan dat geen andere candidaten zullen worden gesteld. De verkiezing zal geschie den door een uit meer dan duizend man bestaande bondsvergadering, waarin de leden van Bondsdag en afgevaardigden van de negen landen zitting hebben. De pre sident kan voor eenmaal voor een ambts periode van vijf jaren herkozen worden. Voor de verkiezing is een eenvoudige meerderheid der Bondsvergadering nodig, waarvan professor Heuss bij voorbaat ver zekerd kan zijn. Dr. Adenauer heeft zelf het initiatief tot de candidatuur van Heuss genomen. Duitse televisiedeskundigen achten het in de eerste vijf of tien jaren nog niet mo gelijk het Europese televisiepubliek op uit zendingen in kleuren te vergasten. De vak afdeling televisie van het verbond der Duitse electro-ind'ustrie is tot deze conclu sie gekomen na een intensieve bestudering van d!e ontwikkeling der kleurentelevisie in Amerika. De ervaring had daarbij uit gewezen, dat de kleuren ontvangers voor lopig zo duur zouden zijn, dat zij moeilijk zouden kunnen worden afgezet.Voor Duits land werden de kosten van zulk een ont vanger op ongeveer vijfduizend mark ge- i schat. 59 Sir Winston Churchill heeft Dinsdag in de stelling is hiermee echter niet weggeno- het Britse Lagerhuis verklaard, dat de Britse regering zich niet wil verbinden tot een militaire actie in Indochina, zolang de resultaten van de conferentie in Genèvè niet bekend zijn. Op de voorbespreking van Eden. Bidault en Foster Dulles in Parijs zijn „geen nieu we politieke of militaire verplichtingen" door Engeland aangegaan, zo zei hij onder luide toejuichingen van de afgevaardig den. In afwachting van de Geneefse conferentie hebben de ministers in Parijs geen besluiten met betrekking tot Indo china genomen. Het samenvallen van het hoogtepunt van de strijd om Dien Bien Phoe met het ope nen van de conferentie te Genève is niet zonder betekenis, aldus Churchill, doch dat mag het gevoel voor de verhoudingen in de wereld, dat de conferentie dient te in spireren, niet bevooroordelen. Eden heeft bij de Parijse voorbesprekin gen duidelijk laten uitkomen, dat de Brit se regering bereid is volledig mee te wer ken aan het toepassen van eventueel in Genève bereikte regelingen ter bevorde ring van een stabiele vrede in het Verre Oosten, zo voegde hij hieraan toe. Premier Churchill legde deze verklaring af naar aanleiding van vragen van de op positieleider, Attlee. Op een vraag van Attlee, of de mogelijk heid bestond om in Genève de dringende Indochinese kwestie te behandelen vóór de Koreaanse, teneinde tot een soort „stil- stands"-regeling te komen, antwoordde de premier, dat dit een van de zaken is. welke op de conferentie zullen worden overwo gen. Alle partijen in het parlement, ook de Labouroppositie, reageerden gunstig op Churehills verklaringen. De Britse premier heeft de Franse am bassadeur op de hoogte gebracht van het Britsche standpunt. Hij heeft hierbij doen weten, dat Engeland van mening is dat een interventie met marine en luchtmacht niet de garantie zou inhouden, dat Dien Bien Phoe -voor de Franse Unie behouden zou blijven. Voorts zou een dergelijke inter ventie naar het Britse oordeel de confe rentie van Genève onherstelbaar kunnen compromitteren. Volgens AFP is het zeer mogelijk, dat Churchill een hoge officier naar Indo china zal zenden, om ter plaatse een studie van de toestand te maken. Aanval verwacht De verdedigers van Dien Bien Phoe, die een aanval verwachten zodra de thans be gonnen regenperiode doorzet, zien een nieuw gevaar opduiken, nu de belegeraars loopgraven hebben gegraven op slechts enkele tientallen meters van het laatste Franse steunpunt in het dal buiten het ge bied van het eigenlijke bolwerk. De Fran sen, die in dit geïsoleerde steunpunt over enkele bataljons met tanks en kanonnen beschikken, hebben een uitval gedaan naar het Noord-Westen en de opstandelingen uit de meest nabijgelegen loopgraven verdre ven, die zij dichtgoiden. De bedreiging van men, aldus verklaarde een woordvoerder. Militaire kringen in Parijs zijn van me ning. dat de opstandelingen zo veel vuur kracht rondom het eigenlijke bolwerk heb ben verzameld, dat het nagenoeg onmoge lijk is voor het garnizoen om een grote tegenaanval te ondernemen. Franse officieren te Hanoi menen, dat de opperbevelhebber van de Vietminh, ge neraal Giap, met het begin van zijn vol gende grote offensief wacht op hevige re gens. Aanvallen over de glibberige modder zouden moeilijk zijn, doch de regenwolken zouden de aanvallers beschermen tegen de Franse luchtmacht. Amerikaanse plannen „Er zouden Formosaanse of Zuid-Ko- reaanse troepen naar Indochina moeten worden gezonden, om de Frnnse-unie- st.rijdkrachten bij te staan in hun strijd tegen de communistische Vietminh", aldus heeft luitenant-generaal Albert C. Wede- meyer. voormalig onderchef van de gene rale staf van het Amerikaanse leger, die de militaire dienst met pensioen heeft ver laten. te Ottawa, in Canada, op een pers conferentie verklaard. Hij verklaarde niet van mening te zijn dat Amerikaanse of an dere Westelijke grondstrijdkrachten in In dochina zouden moeten worden gebruikt. Een Franse militaire woordvoerder heeft Dinsdagavond verklaard, dat men te Parijs in het geheel niets afweet van berichten volgens welke 18.000 Chinese communisten Indochina waren binnengerukt om zich bij de Vietminh aan te sluiten. (Een correspondent van de Amerikaans® „National Broadcasting Corporation" had Maandagavond gezegd, dat communistisch China drie divisies ongeveer 18.000 man naar Indochina had gezonden.) Ongeveer 20 voormalige norlogspiloten uit de Amerikaanse staten Michigan, Ohio on West-Virginia hebben zich als vrijwil liger gemeld voor de striid in Indochina. De Franse consul voor Vleze drie staten deelde mee, dat ook andere consulaten dergelijke aanbiedingen hadden gehad, maar dat alle aanbiedingen waren afge slagen. Dollars Volgens „Aviation Daily", een Ameri kaanse handelsuitgave, worden er. onder goedkeuring van het Amerikaanse ministe rie van Buitenlandse Zaken, voorbereidin gen getroffen voor het instellen van een uitgebreide Amerikaanse militaire lucht brug op Indochina, die zou worden onder houden door vervoers vliegt ui gen der Ame rikaanse luchtmacht. De toestellen zouden door ruim honderd Amerikaanse burger- vliegers worden bestuurd. Er zouden reeds enkele piloten voor der tien maanden, op een maandsalaris van 2100 dollar, zijn aangesteld. Naar uit Genève gemeld wordt heeft Bi dault er - op voorstel van Molotov - in toegestemd dat de Vietminh een delegatie naar de Geneefse besprekingen afvaardigt als het Indochinese probleem ter sprake komt. Nog steeds wordt het weer in Nederland beheerst door een hogedrukgebied bij Schotland en nog steeds voert dit koude en droge lucht over onze omgeving. Niet al leen in ons land, ook elders in Europa heeft het voorjaar weinig te bieden. In Duitsland bereikt de temperatuur overdag amper 10 graden. In Frankrijk wordt het weliswaar 's middags een graad of 15, maar daar staat een krachtige Oostenwind. Ook in Noord-Italië en de Balkan valt overvloedig regen. De kansen op regen zijn in ons land nog steeds klein. Aangezien het hogedrukgebied bij Schotland zich lang zaam in Zuid-Westelijke richting ver plaatst, zal geleidelijk iets koudere lucht over onze omgeving gaan stromen, waar door de onstabiliteit toeneemt en hier of daar een buitje kan vallen. Maar een einde van de heersende droogteperiode, noch een belangrijke stijging van de temperatuur kunnen de volgende dagen verwacht wor den. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand 60 c *oo ft» t§ O UI UI 1 t-1- Z 5 Helsinki zwaar bew WNW 3 3 0 Oslo onbewolkt windstil 5 0 Stockholm mist Z 2 1 2 Kopenhagen onbewolkt NNW 3 5 1 Londen onbewolkt N 3 3 0 Amsterdam zwaar bew N 6 5 0 Brussel onbewolkt NNO 1 2 0 Parijs onbewolkt NNO 6 4 0 Bordeaux Grenoble Nice Warschau Berlijn Frankfort Miinchen Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome (geen opgaaf ontvangen) (geen opgaaf ontvangen) zwaar bew. windstil 13 6 onbewolkt windstil 4 - zwaar bew OZO 1 6 0 onbewolkt NO 8 6 0 neveJ windstil 1 0 licht bew. windstil 2 0 zwaar bew. NNO 16 0 geheel bew. WNW 2 9 8 nevel windstil 5 0 nevel O 16 0 geheel bew NNO 3 13 1 Neerslag laatste 24 uur «-nvmmxv r AANHOUDEND KOUD Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt om 10 uur: Droog weer met enkele opklaringen Weinig wind. Vannacht opnieuw plaat selijk zware nachtvorst Morgen onge veer dezelfde middngtemperaturen. 29 April Zon op 5.16 uur. onder 20.00 uur. Maan op 3 24 uur onder 15.46 uur. Hoog en laag water in I.Tmuideo Woensdag 28 April Hoog water: 11.42 enuur. Laag water: 6 44 en 19.45 uur. Donderdag 29 April Hoog water: 0.22 en 12.51 uur. Laag water: 8.06 en 20.55 uur. g»xociüüoivr<:»-ioo

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1