<^5rleven aern de reductie een nuttig geschenk t ScAoeneH W. HENDRIKS Geef moeder Nieuwe stormloop op Dien Bien Phoe Minder Amerikaanse, en meer Britse kolen OEES berispt Frankrijk over liberalisatie Regeringswisseling in Paraguay 15 Twee buitenposten overspoeld KSG-rapport over importen Scherpe critiek van nabuurlanden Alcide de Gasoeri president van het KSG-parlement? Grondruiltransactie met St. Elisabeth's Gasthuis Drs. H. G. Bos sprak over vorming van het meisje op M.M.S. Sportwagen-races op tweede Pinksterdag Concert door Zürich's Leger des Heils corps Baby in lift geboren Scheepvaart PROMETHEUS ETNA 4 VI" Gasfornuizen ƒ260. 2 VI. Gascomforen 29. een paar luxe pahtoffels van H00GENB0SCH en een paar mooie NYLONS van 3*9® VRIJDAG 7 MEI 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT HANOI (Reuter) Het Franse opper bevel heeft vandaag bekend gemaakt, dat de belegeraars van Dien Bien Phoe van nacht op vele plaatsen zeer hevige aan vallen tegen het ingesloten bolwerk hebben ontketend. Aan de aanvallen was een zware beschieting met mortieren voorafgegaan. De Franse legerleiding heeft bekend ge maakt, dat de Vietminh de Zuid-Westelijke buitenpost, nog geen 500 meter van het hoofdkwartier van generaal de Castries, heeft „overspoeld" met een overweldigen de troepenmacht. Het Franse garnizoen heeft sinds het einde van de vorige week thans in het ge heel vijf stellingen moeten prijsgeven. Vol gens de jongste schatting waren de aan vallers 30.000 man sterk. Volgens te Parijs ontvangen berichten uit Hanoi heeft de opperbevelhebber van de Vietminh, generaal Giap, ongeveer 20.000 man in de aanval geworpen. De stormloop is gericht op de Oostelijke, Zuid-Westelijke enNoord-Oostelijke stellingen van het bol werk. Van militaire zijde is verklaard, dat slechte weersomstandigheden ingrijpen van de Franse luchtmacht beletten. Helder weer heeft gisteren ook weer grotere aanvoer door de lucht mogelijk gemaakt. Bij het vallen van de avond zijn weer een aantal parachutisten boven de vesting afgesprongen. De versterkingen bestonden niet alleen uit vrijwilligers, maar ook uit valschermtroepen. De bevelhebber van het fort, generaal De Castries, heeft Woensdagavond de rub berlaarzen gekregen, waarom hij'radiogra fisch had gevraagd. Intussen heeft hij de luchtmacht opgewekt grote risico's te ne men en zo laag mogelijk te vliegen bij haar bevoorradingswerk. Het Franse garnizoen beschikt hoogstens over voorraden om drie dagen lang grote aanvallen te doorstaan. De luchtmacht heeft gisteren ook stel lingen en aanvoerwegen van de vijand be stookt. Volgens AFP worden nieuwe bommen tegen de Vietminh gebruikt dié bestaan uit een dunne metalen huls, waarin zich vele kleine stalen bommen bevinden. De metalen huls opent zich boven de grond en de kleine bommen verspreiden zich. De scherven van deze kleine bommen hebben een kracht, groot genoeg, om een lichte pantsering te doordringen. Zij verspreiden zich met een dichtheid van zeven per vier kante meter. Militaire kringen in Parijs ontvingen be richt dat vandaag nog een tweede Franse stelling verloren is gegaan. LUXEMBURG (United Press) De West-Europese kolenimport uit de Ver enigde Staten is verleden jaar met 60 pro cent gedaald vergeleken met 1952, zo heeft het.hoge gezagsorgaan van de K.S.G. be kend gemaakt. Verklaard werd dat -deze scherpe, dajjng het resultaat was van een aanzienlijk opgevoerde onderlinge handel van de leden der K.S.G. met Groot-Brit- tannië. Deze (en andere) cijfers zijn vervat in het jaarverslag van het hoge gezagsorgaan dat volgende week in Straatsburg bespro ken zal worden door het K.S.G.-parlement. Behalve dat er in gezegd wordt dat het volume der importen uit de Verenigde Sta ten daalde met 60 procent, wordt verteld dat de importen uit Groot-Brittannië met meer dan 40 procent stegen. „De intensievere handel binnen de ge meenschappelijke markt zelf, heeft gehol pen de importen van anthraciet te beper ken, die omdat zij in schaarse valuta be taald moesten worden, zwaar gewogen heb ben op de handelsbalansen van de landen der gemeenschap", heet het in het rapport. (Van onze correspondent in Parijs) De tweedaagse besprekingen, dfe de 18 ministers van de Organisatie van Europese Economische Samenwerking in Parijs heb ben gehouden, zijn geëindigd. Het centrale vraagstuk van de Europese Betalings Unie wordt uitgewerkt door een commissie, die vóór 30 Juni a.s. een definitief voorstel moet doen. De debiteuren hebben toege zegd een belangrijk deel van hun schulden op korte termijn in contanten af te lossen. Tijdens de besprekingen over de handels- liberalisatie heeft Frankrijk opnieuw een harde noot te kraken gekregen. Vooral van de kant van Duitsland, België en Neder land zijn bezwaren geopperd tegen de in- voerbelasting waarmee de Franse regering heeft getracht die risico's van een gedeel telijke liberalisatie tot 54 pet. op te van gen. Deze maatregelen, waarmee een de valuatie moest worden gemaskeerd, moe ten zo gauw mogelijk verdwijnen. Boven dien moet Frankrijk de liberalisatie-cijfers vóór 1 November a.s. tot 75 pet. opvoeren. Edgar Faure, de Franse minister van Fi nanciën, kon echter niet beloven dat zijn land deze aanbevelingen volgens de letter zal kunnen volgen, BONN. (DPA). Waarschijnlijk zal de Italiaanse ex-premier, Alcide de Gasperi, Dinsdag te Straatsburg verkozen worden tot president van het parlement van de Europese Kolen- en Staalgemeenschap. Hij zal Paul Henri Spaak opvolgen, die als nieuwe minister van Buitenlandse Zaken in België, zijn functie moet neerleggen. De grote partijen in het KSG-parlement bereikten in voorbesprekingen naar in parlementaire kringen te Bonn vernomen wordt reeds overeenstemming aangaan de de candidatuur van De Gasperi. In deze kringen wordt deze candidatuur toege juicht, aangezien De Gasperi hier geldt als „een van de grote'Europeanen". DE KOMENDE LANDENWEDSTRIJDEN VOETBAL. De landenwedstrijd Zweden —Nederland zal worden geleid door een Noorse scheidsrechter. De ontmoeting tussen Zwitserland en Nederland zal onder leiding staan van een Duitse arbiter. CLORINDA, Argentinië (U.P.) Na de revolte van een deel van het leger tegen president Federico Chaves is in Paraguay een regerings,.junta" gevormd. Leider van de junta is Tomas Romero Perreyra. Het nieuwe bestuur werd gevormd door het nationale republikeinse genootschap waar van Chaves een der leiders was. Over het lot van Chaves is niets bekend. Generaal Alfredo Stroetner, opperbevel hebber van het Paraguese leger, heeft in een radiorede de bevolking de verzekering gegeven dat de „orde hersteld is in de eenheden van de eerste cavaleriedivisie, dat alle garnizoenen de orders van de op perbevelhebber blijven uitvoeren, evenals de instructies van de regeringsjunta, en dat rust heerst in de republiek". De eerste cavalerie-divisië kwam Woens dag in opstand tegen de regering van Cha ves en later werd gemeld dat Chaves in feite een gevangene was van de strijd krachten. (Reuter),De huidige rechtse regering kwam in Januari 1949 na een revolutie van vier uur zonder bloedvergieten aan de macht. Het was de zevende revolutie in veertien maanden tijds. President Chaves werd in 1950 in zijn ambt bevestigd. Presi dent Perón van Argentinië zou terugkomen op zijn voornemen, Woensdag een bezoek te brengen aan Asuncion als gast van dr. Chaves. Het Argentijnse Congres heeft hem Woensdag toestemming gegeven bui tenlands te vertoeven. Deze vergunning is een jaar geldig. B. en W. 'van Haarlem stellen de raad voor medewerking te verlenen aan een grond ruiltransactie, ten behoeve van het uitbrei dingsplan „Noord-Akendam" omvattende het gedeelte der gemeente, begrensd aan de west zijde door de Vergierdeweg en aan de noord zijde door de Slaperdijk. Dit plan beoogt voornamelijk de uitbreiding van de Noorder begraafplaats met een R.K. gedeelte. Voor deze uitbreiding is echter de beschikking nodig over grond, toebehorende aan het St. Elisabeth's- of Grote Gasthuis. Hiertoe wer den onderhandelingen gevoerd met het resul taat dat de Regenten van het Gasthuis zich bereid verklaarden de grond aan de ge meente in eigendom af te staan, met als tegenprestatie de eigendomslevering van en kele andere percelen grond, kadastraal be kend gemeente Schoten sectie A, nrs. 355 en 357. Het Gasthuis zal daarbij de gemeente 300 gulden toebetalen. De kosten van deze ruiltransactie zullen door de gemeente wor den gedragen. De Commissie van. bijstand in het beheer van de openbare werken en eigendommen der gemeente kunnen zich met het voorstel verenigen. Een voorstel betreffende de uit breiding van de Noorderbegraafplaats met een R.K. deel. zal binnenkort aan de raad worden gedaan. Maandag vertrekt de burgemeester van Rotterdam, mr. G. E. van Walsum, aan het hoofd van een Rotterdamse delegatie voor een bezoek aan Dortmund en Wuppertal. Het gezelschap zal havenwerken en industrieën bezichtigen. In beide steden staan ont vangsten door de stedelijke autoriteiten op het programma. Voor de oudervereniging van de H. B. S. voor meisjes sprak drs H. G. Bos, school psycholoog van de gemeente Haarlem, over „De vorming van het meisje op de middel bare meisjesschool". toog met de opmerking, dat men zich vroeger Drs. Bos begon zijn boeiend en geestig be- aan de opvoeding van het meisje niet veel gelegen liet liggen, omdat de vrouw als onvol waardig wezen werd beschouwd. De beide wereldoorlogen hebben in deze geringschat tende opvatting grondig verandering ge bracht. In het begin van de emancipatie was het ideaal der vrouw: gelijk te zijn aan de man. Thans is men tot het inzicht gekomen, dat de vrouw eigen capaciteiten bezit, zij het andere dan de man. Man en vrouw zijn beide mensen, maar beleven de wereld op hun eigen, verschillende wijze. Tegenwoordig vraagt men naar coëducatie. Veer belangrijker is echter het probleem van de coïnstructie. De gemengde school werkt volgens een vastgesteld leerprogram ma, waarbij geen rekening is gehouden met de belangstellingsphasen van het meisje, die geheel anders liggen dan bij de jongens. Een tweede bezwaar tegen de coïnstructie is, dat in een zelfde klas het meisje in de physieke en psychische ontwikkeling de jongen ver vooruit is. In de meisjesschool daarentegen vindt men de typische sfeer voor het meisje. Spreker stond vervolgens dan stil bij de eisen, die men aan de leerkrachten moet stellen. Voor het meisje speelt de persoon lijke relatie tot de docent een zeer grote rol. Daarom moeten de leraressen volledig „vrouw" zijn. Zij moeten het „moederlijke", dat immers een wezenskensmerk der vrouw getrouwd of ongetrouwd is, bezitten. Het zou echter weer volkomen verkeerd zijn, wanneer er uitsluitend vrouwelijke leer krachten zouden zijn. Immers,' als tegenpool is de man nodig, omdat zich het vrouw-zijn alleen ontplooien kan aan de man. Dit moet dan geen „zijïge", ook geen „he-man", maar een doodgewone man zijn. Uit een en ander blijkt dus, dat een meisjesschool bizondere eisen aan haar docentencorps stelt. Spreker geeft tenslotte een overzicht van de beroepsmogelijkheden, die de M. M. S biedt (deze zijn in druk verschenen en ver krijgbaar op alle M. M. S.en). Na aflooo volgde een zeer geanimeerde discussie, die afgebroken werd wegens het vergevorderde uur. Naar wij vernemen, is in de loop van Donderdag bij het bestuur van stichting Touring Zandvoort bericht binnengekomen van de K.N.A.C., waarin officieel wordt medegedeeeld, dat op tweede Pinksterdag, 7 Juni, nationale sportwagenraces zullen worden gehouden op het circuit van Zand voort, welke zullen worden gehouden on der auspiciën van de N.A.V. (Nationale automobielvereniging Donderdagavond 13 Mei zal in de Nieuwe Kerk aan het Nieuwe Kerksplein in Haar lem een uitvoering worden gegeven door een muziekcorps van het Zwitserse Leger des Heils uit Zürich. Donderdagmiddag zal burgemeester P. O. F. M. Cremers het gezelschap ten stadhuize ontvangen om half vier in de middag. (Verkort weergegeven „Dodenherdenking". Het moet mij van 't hart hoe wij en vele met ons zich heb ben geërgerd aan de houding van Neêr- lands opgroeiende jeugd, tijdens de plech tigheden aan de Westergracht op de avond van de 4e Mei. Is het niet mogelijk een leeftijdsgrens te trekken? Wat doen kinderen van 10 k 12 jaar zonder ouders daar? Laten in deze de ouders zó verstandig zijn hun kinderen onder hun leiding mee te nemen of ze thuis te houden. Wij wéten dat het noodzakelijk is dat 't ouder wor dende meisje, of jongen, ingelicht wordt over hetgeen wij die avond gezamenlijk beleven. Maar laat ze tot die tijd thuis en stel een ander in de gelegenheid zich te bezinnen op een rustige passende wijze ter ere van de zéér velen die herdacht wor den. Ligt hier geen werk voor school en jeugdverenigingen om de ouders te hel pen hun kinderen hierin op te voeden? LEZER (Het is ons opgevallen dat tijdens de twee minuten stilte ook de jongelui van twee turven hoog muisstil waren en Onbe wegelijk stonden. Öoeh dat zij niet precies begrijpen waar het om gaat, lijkt ons heel waarschijnlijk. Het zou zeker geen kwaad kunnen, de herinnering aan onze gevalle nen ook in de jeugd te doen voortleven, opdat zij zich realiseert wat de periode 1940'45 voor ons land betekend heeft. Men moet zich echter niet te snel ergeren, wanneer kinderen zich anders gedragen dan ouderen. Dat doen ze namelijk altijd! Red.) Herdenking n. Zoals andere jaren, heb ik ook nu weer, zelfs via de radio (mevr. StraalmanKremer) de opmerking horen maken, dat men op de 5e Mei maar niet tot een uitbundig feestvieren kan komen; men zoekt, m.i. in de verkeerde richting, de oor zaak hiervan. Waarom wordt de nationale herden kingsdag van de bevrijding gehouden on middellijk na de herdenking van de vele duizenden die hiervoor hun leven gaven? Bedenk wat dit moet zijn voor hen die ach terbleven! Voor zeer velen is het nog steeds niet mogelijk, zelfs de stille gang naar de be graafplaatsen of monumenten mee te ma ken! De zo diep smartelijke herinneringen worden op deze dag duidelijker en schrij nender beleefd nog dan anders. Voor de anderen voor wie de oorlog be stond in het missen van hun vrijheid van uiting, honger en ontbering is er misschien rede tot blijdschap, doch onder hen zijn er zelfs velen die kunnen begrijpen, dat het niet past en eenvoudig niet kan, direct na zo'n droeve herinneringsdag, een feestdag te houden. Laat deze nationale feestdag enige we ken vroeger of later vallen, wat is daar tegen? Nóg wil ik mijn volle instemming betui gen met het protest van de Heemsteedse inzendster tegen het militaire vertoon op feestdagen; ook ik werd er zéér onaange naam doorgetroffen. Dit is voor alle paci fistische Nederlanders niet minder dan een weerzinwekkende vertoning, die ons on middellijk herinnert aan wat nog zo kort achter ons ligt en bovendien voor dè jeugd weinig opvóedend. N. VAN DER LEK—MUUS Oosterlaan 17, Heemstede Schoonste dag. Naar aanleiding van de véle protesten tegen militaire parades, nu eén schrijven in tegenovergestelde rich ting: Ik ben geen militairist, maar Konin ginnedag zonder een militair défilé is geen Koninginnedag. Ik ben zelf oud-militair en ik weet me nog goed te herinneren, dat dat een van de schoonste dagen van het jaar was. Als jonge Nederlander te mogen de fileren voor Hare Majesteit en het ganse Nederlandse volk! Wie op 30 April in Rot terdam is geweest, heeft het kunnen zien: Geen zoutzakken maar stoere kerels ge bruind door weer en wind. En dat, volk van Nederland, zijn jullie zonen en man nen. Kerels met een gedegen opleiding en super-modern materiaal. Daarom ben ik dankbaar dat wij een minister van Oorlog en Marine hebben die van aanpakken weet. G. JANSSEN,. Bergschehoek Militaire parade. Ja, wij hebben weer vrede en kunnen weer Koninginnedag vie ren en dat hebben wij te danken aan al die moordwerktuigen en bemanningen, die een vorige inzender in een ingezonden stuk beschrijft. Maar in wat van een we reld kunnen wij weer Koninginnedag vie ren: een wereld van haat en nijd, haast nog erger dan voor 1940. Dat is de vrucht en zegen van al die moordwerktuigen met bemanning. Nee, dan houd ik 't liever bij 't stukje van de heer A. de S. Zandvoort, die wijst op Christus en zijn leven. Ja, laten wij, geen mens uitgezonderd, van welke kerk of geen kerk, van welk geloof of zelfs geen geloof hij of zij ook moge zijn, laten wij allen eens gaan leven naar 't gezegde van Christus: Die met 't zwaard omgaat, zal door 't zwaard vergaan. Wij weten allen dat, zoals het nu gaat, de wereld naar de afgrond gaat en wij allen zullen daarin meegesleept worden. Wie durft de leer van Christus in deze wereld uitdragen? Niet met de mond, maar met de daad? Wie durft tegen eigen overheid zeggen: aan al die moordpartijen en voorberei dingen daarvoor doe ik niet mee? Want wie werkelijk gelooft zal zeker alle conse quenties, daaraan verbonden, aanvaarden. J. A. F. Militaire parade Met aandacht heb ik gelezen het hoofdartikel in dit blad van 5 dezer en evenzeer de talrijke be zwaren, die geuit zijn ten opzichte van de in de laatste dagen gehouden militaire parades, waarbij ik mij volkomen kan ver plaatsen in de gedachtengang, die tot het schrijven daarvan heeft geleid. Men beschouwe mij nu niet als een ver- heerlijker van oorlogsmanifestaties, maar dat ons kleine land toont, niet zoals in 1940 practisch onmachtig te willen staan tegen over welke overweldiger dan ook en be reid is daartoe zijn volkskracht en een deel van zijn geldmiddelen beschikbaar te stel len, kan ik toch niet als verwerpelijk be zien. Dat men voor dergelijke parades de verjaardag van H.M. de Koningin niet de juiste gelegenheid acht, kan ik zeer wel beamén, doch iéts anders lijkt mij dit ten opzichte van de bevrijdingsdag en dan diene men de parade, evenals een brand weerdemonstratie te bezien als een spec taculair schouwspel, zonder daaraan direct het begrip „oorlog" vast te koppelen. J. E. VOET. Militaire Parade Met verwondering heb ik de ingezonden stukken over dit onderwerp gelezen en mijn verwondering werd ergernis toen ik uw hoofdartikel van 5 Mei las. De Raad van Ministers heeft besloten het accent van de viering van de nationale bevrijdingsdag te verplaatsen van 5 Mei naar de Koninginnedag. Aldus schrijft de Regering in een circulaire aan het Rijkspersoneel. Dit bracht mee dat demonstraties, als hoedanig deze parades zijn te beschouwen, en die wellicht waren bestemd voor de bevrijdingsdag, nu op de Koninginnedag werden gehouden. De door u en mij gekozen Regering wenste dit zo, .en dit hebben u en ik te aanvaarden. Er is een militaire macht nodig om een mogelijke overval, als waaraan wij in 1940 ten offer vielen, te keren. Het is gewenst dat wij beter zijn voorbereid dan toen. Als nu onze Regering het nodig acht om de door het volk gewenste militaire appara tuur aan het volk te tonen, dan kan ik het allerminst waarderen dat u dat volk be titelt met „een troep onnadenkenden", die „zich komen vergapen zonder te beseffen wat het vertegenwoordigt". Ik meen dat u, aldus doende, uw taak van volksvoorlichter verkeerdelijk uitvoert. Wie de parade niet wil zien, die blijve thuis. L. A. DE REGT Bewustwording. Als bevestiging van hetgeen in uw artikel „De Grote Vijand" wordt gezegd, namelijk dat als verscheide ne mensen hun mening kenbaar maken, er een veel groter aantal is dat zwijgt doch deze mening deelt, moge ik u doen weten dat ons gezin ook inderdaad de militaire parade een schandaal vindt en vele ken nissen met ons. Anderen, met wie we er over spraken, waren het zich niet bewust, maar moesten het toegeven. Het doel van deze wereld schijnt te zijn: bewust wor den. Met als gevolg waarschijnlijk: Vol gend jaar geen militaire parade op Ko ninginnedag! W. Frisse wind. Met grote voldoening con stateert ondergetekende, dat uw blad wer kelijk democratisch is, door stukken in uw blad op te nemen, zoals die de laatste dagen ingezonden zijn. Dat werkt weer als een frisse wind na vele muffe dingen die je om je heen ziet, hoort en leest. Ook het stuk „De grote vijand" van R.P. is een stuk mij uit het hart gegrepen. Mevr. J. B. „Holland-Fahrten". De berichtgeving in Duitse couranten over de bejegening van Duitsers in Holland tijdens de jongste invasie is bewust of onbewust onjuist. Wij hebben overal in het buitenland bezoek aan „Keukenhof" e.d. gepropageerd. Wij waren er op voorbereid, toeristen te ont vangen, die zich ook als zodanig zouden gedragen. In de oproep tot Duits toeristen bezoek ligt een vergevensgezindheid be sloten, die een andere waardering verdien de dan die, welke door Duitsers in verschil lende plaatsen van ons land werd gedemon streerd. Blijkbaar zijn vele van die toeris ten de goede uitgezonderd een tiental jaren blijven stilstaan. Ze gingen nu vro lijk verder. De reactie daarop kon niet uit blijven. Pers- en reisbureaux hadden beter gedaan vóóraf aan te sporen tot een rus tig, niet aanstoot gevend gedrag, dan ach teraf Nederland in een verkeerd daglicht te stellen. A. K. In een geblokkeerde lift van het St. Helen's hospitaal te Hastings in Engeland heeft een moeder het leven geschonken aan een dochter, aldus méldt „The Times". De vrouw was in gezelschap van haar echtge noot en een verpleegster. Terwijl techni ci bezig waren om de lift weer op gang te krijgen, gaven enkele verpleegsters dekens door aan de in de lift opgesloten zaalzus- ster en instrueerden haar en de echtgenoot hoe de moeder behandeld diende te wor den. -Even voordat de baby werd geboren kwam de lift vrij, en kon een vroedvrouw zijn bij de verlossing. Moeder en kind ma ken het wel. Alwaki, S v. Montevideo te Buenos Aires. Akkrumdijk, 5 v. Boston te Philadelphia. Albireo, 5 v. Rio de Janeiro te Santos. Alchiba, 6 v. Antw. te Rotterdam. Aldabi, 5 v. Rio de Janeiro te Santos. Amstelvaart, 4 v. Osaka te Kobe. Aalsum. 6 v. Bremen n. Karachi. Alpherat, 6 v. Hamburg n. Antwerpen. Amsteldiep, 5 v. Narvik n. Baltimore. Aagtedijk, 6 v. Norfolk te New York. Aalsdijk, 5 v. New York n. Antwerpen. Amstelkroon, pass. 5 Aden n. Bahrein. Alderamin, 5 55 m. Z.ZW. Finisterre. Amstelpark. 6 v. Cheribon te Semarang. Aletta, 7 te Bangkok. Alnati, 6 te Santos. Ariadne, 6 te Malta. Annenkerk, 7 teMeltoourne. Aagtekerk, 7 v. Cadiz tè Antwerpen. Abbekerk, 7 v. Marseille n. Duinkèrkert. Alchiba, 6 v. Buenos Aires tè Rotterdam. Amor 7 v. Amsterdam te Rotterdam. Amstelbrug, 7 te Bremêrhavèn. Andijk, 7 v. Antwerpen te Lissabon. Applngedijk, 7 v. Bremen te Antwerpen. Alamak, 6 v. Rotterdam n. Hamburg. Alcyone, 6 v. Rio de Janeiro n. Victoria. Algenib, pass. 5 Madeira n. Antwerpen. Almdijk, pass. 7 Vlissingen n. Antw. Amerskerk, 7 v. Marselllle n. Genua. Bagan, 6 te Tj. Priok. Banka, 5 v. Semarang n. Soerabaja. Barito, 6 v. Timordilly te Singapore. Bawean, 5 v. Damman n. Bombay. Borneo, pass. 5 Ceylon n. Singapore. Brltsum, 5 220 m. N. Trondheim. Baarn, 6 v. Antofagasta n. Arica. Bali, 6 v. Colombo n. Singapore. Bantam, pass. 6 Ceylon n. Belawan. Bijliton, 7 te New York. Blitar, 6 v. Rotterdam n. Hamburg. Bloemfontein, 6 v. Las Falmas n. Southampton. Bonaire, 7 te Paramaribo. Boskoop, 6 v. La Bray n. Barbados. Breda, 6 te Hamburg. Barend recht, pass. 7 Gibraltar n. R'dam. Bosehfontein, 9 te Mombasa verw. Caltex Pernis, 5 40 m. W. Gibraltar. Caltex Leiden, pass. 6 Gibraltar n. Sidon. Caltex Nederland, pass. 6 Pantellaria n. R'dam. Caltex Delft, 6 v. Rotterdam n. Sidón. Caltex Utrecht. 7 te Rotterdam. Celebes, 7 te Belawan. Citula, 6 v. Geraldton n. Pladju. Chama, 6 te Stan-low, daarna Curasao. Coryda, 14 v. Algiers te Curagao verw. Callisto, 9 te Rotterdam verwacht. Gouwe, 7 v. Hamburg n. Amsterdam. Groote Beer, 7 te Southampton. Charts, 6 te La Guaira. Cronenburgh, 7 te IJmuiden. Delft, pass. 5 Flores n. Trinidad. Diemerdijk, pass. 5 Azoren n. Antwerpen. Duiven-dijk, 6 te Londen. Diemerdijk, 10 v. Cristobal te Antwerpen verw. Drente, 6 v. New Orleans te Philadelphia. Dalerdijk. 6 v. Curasao n. Cristobal. Dongedijk, 6 te Portland. Eemdijk, pass. 5 Bahamas n. Houston. Eemland, 5 v. Santos n. Rio de Janeiro. Elmina, 5 150 m. ZO Monrovia. Eendracht, pass. 6 Finisterre n. R'dam. Elmina. 6 te Freetown. En-a, pass. 6 Palawan n. Miri. Erlnna, 6 te Amsterdam, Esso Amsterdam, pass. 6 Malta n. Antwerpen. Esso Rotterdam, 6 v. Rotterdam n. Aruba. Eniggano. 6 v. Genua n. Port Said. Farmsum, 5 v. Rotterdam n. Savona. Fellpes. 7 te Pladju. Friesland (KRL)pass. 6 Malta n. Rotterdam. Garoet. pass. 6 Key West n. Houston. Graveland, pass. 5 Finisterre n. Recife. Gordias, 5 v. Oran n. Lissabon. Gaasterkerk, 6 v. Port Said n. Genua. Gooiland, 9 voor IJmuiden verw. Gadila, 5 v. Curacao te Stanlow. Heelsum, 6 te Brownsville. I-Iathor, pass. 6 Finisterre n. Tunis. Hydra, 5 v. Antwerpen te Amsterdam. Helder. 5 v. Amsterdam n. Bremen. Heemskerk, 6 v. Lorenzo Marqèz n. Beira. Hoogkerk, pass. 6 Finisterre n. Genua. Hersilia, 7 te Rotterdam. Ittersum, 5 v. Duinkerken n. Dakar. Ivoorkust, 5 te Monrovia. rios, 7 v. Lissabon te Tanger. Joh. v. Oldentoarnevelt, 6 v. Melbourne te Sydney. Jupiter, 5 te Patras. Java, 6 v. Beyrouth n. Port Said. Japara (KRL), 7 v. Hamburg te Antwerpen. Karimata, 5 v. Belawan n. Colombo. Karimun, 6 v. Amsterdam te Hamburg. Kalabahi, 5 v. Ambon n. Soerabaja. Karaton, 6 te Pnompenh. Kasimbar, 8 te Soerabaja. Kota Inten, 6 v. Soerabaja n. Tj. Priok. Katelysia, verm. B v. Rotterdam n. Curasao. Kota Gedeh, 8 v. Suez n. Damman. Lawak, 5 te Bombay. Loppersum, 5 v. Rotterdam n. Savona. Loosdrecht, 5 te Antwerpen. Lutterkerk, 5 te Port Said. Langkoeas, 5 140 m. NW. Djeddah. Lemsterkerk, pass. 5 Startpoint n, Hamburg. Loenerkerk, 5 te Chalna. Laertes, 7 te Sandakan. Leuvekerk, 6 v. Port Said n. Genua. Lieuve Vrouwekerk, pas. 7 Vlissingen n. Antw. Laurenskerk, pass. 7 Socotra n. Aden. Lekkerkerk, 7 v. Karachi n. Rangoon Limburg, 7 te Nagala. Luna, 6 v. Thessaloniki n. Izmir. Mariekerk, 5 te Hongkong. Marisa, 5 v. Miri te Rotterdam. Manoeran, pass. 6 Gibraltar n. Amsterdam. Molenkerk, 5 v. Amsterdam n. Bremen. Markelo, 4 te Kotka. Mataram, 5 te Port Swettenham. Mirza, 6 te Yokohama. Merweae, 5 900 m. O.NO. Bermuda. Myonia, 5 140 m. W. Fremantle. Maas, 7 te Hamburg. Mataram, 6 te Singapore. Meliskerk, 7 te Colombo. Myonia .pass. 6 Kp. Leewin n. Geelong. Maasdam, 6 720 m. O. ten N. Kp. Race. Maashaven, 6 v. Las Palmas te Rio de Janeiro. Malea, 10 v. Fao te Pladju verw. Marin, 7 te Rotterdam. Mentor, 6 v. Antwerpen te Hamburg. Maasland, 7 te Hamburg. Muiderkerk, 7 v. Antwerpen te Amsterdam. Nigerstroom, 6 v. Duala n. Matadl. Noordwijk, 6 v. Baltimore n. Havanna. Ootmarsum, 7 v. Amsierdam n. Bremen. Omala, 8 te Recife daarna Bahia. Oranjestad, 6 140 m. N.NO. Colon. Papendrecht, 3 te San Lorenzo Pieter S, 6 v. Swansea n. Amsterdam. Polydorus, 5 v. Belawan n. Port Swettenham. Prins Joh. W. FrisO, 5 600 m. W. Scilly's. Prins Fred Hendrik, 6 te Chicago. Prins Willem George Fred. 6 te Antwerpen. Prins Willem v. Oranje, pass. 6 Noordbinder n. Montreal. Prins Maurlts, 7 te Cleveland. Prins Willem V, 6 te Montreal. Prins Alexander, 4 te Montreal. Peperkust, pass. 7 Dover n. Rotterdam. Poelau Laut, 6 te Cheribon. Rafaela, 5 120 m. NW. Anamba eil. Rempang, 5 v. Cebu n. Singapore. Reyniersz, pass. 5 Str. Banka n. Singapore. Roebiah, 5 210 m. O.ZO. Sabang. Rondo, 5 780 m. W.ZW. Flores. Rotti, pass. 5 Gibraltar n. Halifax. Raki, pass. 6 Guardafui n. Suez. Rijndam, 6 530 m. W. ten Z. Kp. Clear. Rijnkerk, pass. 6 Guardafui n. Aden. Rita, 7 v. Bangkok n. Singapore. Riouw, 5 te Singapore. Sibajak, 5 v. Rotterdam n. Halifax. Salawati, 6 v. Port Said n. Genua. Soestdijk, 6 te Galveston. Sheratan, 6 v. Rotterdam n. Bahias. Siaoe. 5 250 m. NO. Okinawa. Sigli, 5 v. Tj. Priok n. Singapore. Sinabang. 6 te Semarang. Singkep 5 te Londen. Sommelsdijk, 6 v. Soerabaja te Semarang. Stad Alkmaar, 5 750 m. O. Kp. Race. Stad Vlaardingen, vertr. 6 v. Narvik n. R'dam. Stanvac Djirak, 6 te Tj. Uban. Slamat, pass. 7 Ouessant n. Southampton. Sibajak, pass. 6 Portland Bill n. Halifax. Salatiga, 5 v. Honolulu n. Los Angeles. Sarangan, 6 v. Port Holland n. Misamis. Saroena, 7 te Tj. Priok. Sohied'ijk, 6 v. Houston n. Galveston. Sirrah, ll te Wellington verw. Sunetta, 6 v. Miri te Ni Gata verw. Stad Amsterdam, 6 te Narvik. Stad Breda. 5 te Sydney. Stad Arnhem, 9 te Port Said verwacht. Stad Dordrecht, 8 Hoek v. Holland verw. Stad Maassluis, 7 teRotterdam. Stad Maastricht, 7 v. Sas v. Gentri. Casablanca Stad Schiedam, 7 v. Amsterdam n. Narvik. Stad Leiden, 6 v. La Goulette n. IJmuiden. Thalatta, 6 v. Suez te Mena el Ahmadi. Talisse, 5 v. A'dam n. Indonesië. Ta-bi an, 6 v. Colombo n. Bombay. Themisto, 5 v. Montreal n. Engeland. Tiberius, 5 v. Ciudad Trujillo n. Port au Prince Tankhaven III, 6 te Sungeigerong. Tarakan, 5 600 m. Q.ZO. Anderhalfgraads-kan. Teiresias, 5 v. Singapore n. Port Swettenham. Ternate, 5 700 m. ZO. Guardafui n. Suez. Theden, 6 te Tj. Priok. Tjipanas, 5 v. Manilla n. Faapstad. Tara, pass. 6 Madeira n. Rio de Janeiro. Teiresias, 7 te Penang Tjibantjet, 6 v. Penang n. Mauritius. Tomini, 6 te Rastanura. Trajanus, 6 te Aruba. Utrecht, 7 v. Halifax te Boston. Van Linschoten, 5 te Amsterdam. Van Riebeeck, 5 v. Bunta n. Leme Leme. Wield recht 5 Muscat gepass. n. Suez. Waterman, 6 750 m. N.NW. Walvisbaa:. Weltevreden, pass. 6 Guardafui n. Port Said- Waal, 7 v. New Orleans te Curacao. Woensdrecht. 6 250 m. NO. Sombrero. Zeeland (SSM), 5 te Blyth. Zonnewijk, 5 110 m. Z. Agujapoint. Zuiderkruis. 6 260 m. W. Lands End. Zaan, pass. 6 Stockholm n. Zaandam. Zeeland (KRL), 5 v. Halifax n. Alexandrië. Zijpenberg, 6 te IJmuiden. KLEINE VAART Algarve. 5 v. Antwerpen te Avonmouth. Albergen, 6 v. Genua te Ponza. Anna, pass. 5 Vlissingen n. Zwïjndrecht. Algarve, 5 v. Antwerpe nte Avonmouth. Att-S, 7 v. Hamburg te Cork verw. Anna b, 5 te Goofe. Arienoldus G, 5 v.v Gothenburg te Otterbacken. Arnoudspolder, 6 v. Rotterdam n. Lissabon. Audacia, 6 v. Burriana n. Liverpool. Betty Anne-S, 7 v. Amb-le te Nordenham verw. Bill-S, 6 te Oplo. Bergs in gel, 5 ten anker bij Holyhead. Batavier I, 5 v. Bordeaux te Casablanca. Bernisse, 6 v. Boness te Newcastle verw. Binnenhaven, 5 v. Fedala n. Casablanca. Bree Helle, vertr. 8 v. Londen n. R'dam. Bornrif, 6 v. Rotterdam te Tonnay Charenta. Claes Compaen, 5 v. Newcastle te St. Malo. Cateli, 5 v. Amsterdam n. Bremen. Confiance, pas. 5 Holtenau n. Landskrona. Corrie b, 5 v. Bilbao n. Rotterdam. Draco, 5 v. Tunis naar Algiers. Dillgentia, 5 v. Lowestoft n. Le Havre. Driebergen, 5 v. Swansea n. Sables d'Olonne. Eibergen, 6 v. Honfleur te Barrydoek. Elba, 5 v. Londen te Antwerpen. Fiducia, 6 v. Maassluis te Boston. Fraternité, 5 v. Rostock n. Gdansk. Frans Bohmer, pass. 5 Vlissingen n. Duinkerken. Falco, 10 v. Bridgewater te Londen verw. Gerrie-S, 5 v. Swansea te Manchester Gaasterland, 5 v. Goole te Harlingen. Harold, 6 v. Huil n. Zaandam. Hast I, 5 v. Cardiff te Cherbourg. Henrica N, 5 v. Abo te Helsinki. Hast III, 5 v. Londen n. Poole. Uias, 6 te R'dam naar Amsterdam. Ingeborg, 5 v. Sandefjord te Hamburg. Jaba, 7 v. Halmstad te Beverwijk verw. Jonex I, pass. 5 Vlissingen n. Londen. Jan Kreumer, 5 v. Rotterdam te Kalmar. Jo. 5 v. Leith n. Rotterdam. Kitty, pass. 5 Vlissingen n. Londen. Koningshaven, 6 v. Duinkerken te Rouaan. Kortenaer. 5 v. IJmulden te Londen. Kemphaan, verm. 6 v. Riga n. Aarhus. Lies, 5 v. Grangemouth n. Arbroath. Mai-tha, pass. 6 Vlissingen n. Aarhus. Menkar N, 5 160 m. ZW. Madeira. Merwehaven, 6 v. Middlesbro te R'dam verw. Meuse, pass. Vlissingen n. R'dam. Maasym N, 5 v. Stettin te Gdansk. Marcella, 5 v. Hull te Cats bo Pico verw. May Mere, 6 te Lerwick verw. Myfem, 7 v. Helsingborg te Stockholm verw. Markab. 6 v. Norrkoping n. Dokkum. Matthew, 6 v. Irvine te Belfast. Maureen, 6 v. Fawley n. Sunderland. Mees Cremer, pass. 5 Vlissingen n. Antwerpen. Nassauhaven, pass. 6 Vlissingen n. Antw. Noorderlicht, 7 te Delfzijl verw. Neeltje b, pass. 6 Vlissingen n. Bayonne. Nimrod, verm. 8 v. R'dam n. Gr. Yarmouth. Olwe, pas. 5 Vlissingen n. Londen. Oosterburgh, 5 te Stockholm. Plato, 6 v. Aalborg n. Aarhus. Ruby, vertr. 7 v. Newport n. Middlesbro. Servus. 5 v. Hamburg n. Waterford. Saba, pass. 5 Vlissingen n. Norresundby. Soemba, pass. 5 Vlissingen n. Goole. Silvaplana, 6 v. Malmö te Gothenburg. Sirius, 6 te Cuxhaven. Spes, 5 v. Surte te Gothenburg. Spurt, 6 v. Antwerpen n. Rotterdam. Swift, pass. 6 Brunsbiittel n. Malmö. Ton-S, 5 v. Naestved te Saxkobing. Triton, 6 v. Vlissingen n. Boness. Timor, 6 v. Rotterdam n. Creeksea. Trito, 6 v. Dublin te Belfast. Union, pass. 5 Vlissingen n. Duinkerken, Vindicat Atque Polit, 6 v. Sunderland n. Quim- per. Vlieland, 5 v. Rouaan n. Rotterdam. Vrouwepolder, 5 150 m. ZW. Ouessant. Westlaan, 5 v. Esbjerg n. Leeuwarden. Westpolder, 5' 150 m. ZW. Ouessant. Faillissement D. Cordes (Technisch Bureau West) eertijds wonende te Bl'daal. De enige, door de Rechter commissaris goedgekeurde uitdelingslijSt ligt geduren- delO dagen ter griffie van de Rechtbank te Haarlem ter kosteloze inzage van credi teuren. Haarlem, 8 Mei 1954. De curator: Mr. F. van der Goot, Ged. Oude Gracht 65, H'lem. Hedèn weer ontvangen t Ged. Oude Gracht 116 (tussen Gr. Heiligland en KI. Houtstraat) Tel, 13110 4 VI. Gasfornuizen ƒ260. 2 VI. Gascomforen 27. BECCON 1 VL. SUDDERCOMFOREN3.25 een Heerlijk soepel pantoffeltje met cosyzool in vele mooie kleuren leder Een prima lederpantoffel aardig geperforeerd in diverse modetinten buigzame lederzooi HOOGENBOSCH GROTE HOUTSTRAAT 50 HAARLEM IN HAARLEM-NOORD ALLÉÉN GEN. CRONJÉSTRAAT 33

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 11