ZE VEN DA GEN HAARLEM AUTO'S zonder chauffeur Moederdag B. en W. handhaven hun voorstel De Keukenhof blijft geopend tot en met Hemelvaartsdag OM OORD Fa C. van Maren Van mensen en dingen onder de Damiaatjes 5 doktoren het misbruik van laxeermiddelen Brillenspecialist Schmidt VRIJDAG 7 MEI 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 1] Ziektekostenregeling Haarlemse ambtenaren Ongerustheid over dalende waarde van,Georganiseerd Overleg" Euvel reeds voor groot deel verholpen Boottochten voor lichamelijk gebrekkigen SPARTABROMFIETS Koopman verdacht onjuiste opgaven te hebben gedaan Afscheidsreceptie van de heer A. M. Tijsseling Haarlem-N. 500ste afdeling van de Christenvrouwen Bond Goud I Geef voor een gramofoonplaat van YVoodbrookers gaan spreken over het socialisme' waarschuwen tegen Witboek over verdwenen Joodse meisjes Burgerlijke Stand van Haarlem Haarlemse Rechtbank Het ziet er naar uit, dat de Haarlemse raad aanstaande Woensdag weer een stevig debat tegemoet gaat over de ziektekosten regeling voor de ambtenaren. Wethouder Bakker en met hem het College van B. en W. heeft namelijk zijn oorspronkelijk voorstel tot aansluiting bij het Instituut Ziektenkostenvoorziening Ambtenaren gehandhaafd, met dien ver stande dat de regeling niet meer voor vijf maar voor één jaar wordt aangegaan. Op Maandag 1 Februari heeft de Haar lemse raad dit voorstel reeds verworpen door middel van een meerderheid welke uit Partij van de Arbeid. V.V.D., C.P.N. en de heer Wensing (C.H.U.) bestond en een motie van de heer Janssen (Arbeid), waarbij B. en W. werden uitgenodigd op korte termijn met een interim-regeling voor de ziektekosten der ambtenaren (in clusief de reeds gepensionneerden) te ko men, welke voorziet in het inbrengen van de ambtenaren met salarissen van minder dan 3750 gulden bij de algemene zieken fondsen, het afsluiten van een collectieve verzekering voor de groep .tussen 3750 en 5325 en het dekken van de zware ri sico's voor de hoger bezoldigden. B. en W. delen nu mede dat zij er niet in geslaagd zijn aan deze wensen te vol doen. In het kort komt hun argumentatie hierop neer, dat de ambtenaar krachtens zijn status niet verplicht kan worden zich bij een algemeen ziekenfonds aan te slui ten en dat de voorwaarden bij een collec tieve verzekering ongunstiger zijn gebleken dan bij de voorgestelde I.Z.A.-regeling. Weliswaar geldt dit bezwaar in mindere mate voor de door het Bureau voor col lectieve ziektekostenregeling voorgestelde verzekering, maar die aanbieding geldt slechts voor de tijd van één jaar. Daarom persisteren B. en W. bij hun voorstel, waarbij zij nog opmerken: „In de loop der jaren heeft de raad en ook wij grote waarde toegekend aan de adviezen van het Georganiseerd Overleg. Zulks is niet alleen ten goede gekomen aan het overleg zelf, doch heeft mogen leiden tot zeer objectieve behandeling van aange legenheden, rakende de materiële rechts positie van het gemeentepersoneel. Het behoeft dan ook geen betoog, dat het niet aanvaarden door de raad van met gunstig ADVERTENTIE advies van het overleg voorgestelde rege lingen, dit overleg ernstig schade toebrengt. Wel duidelijk is zulks gebleken bij de behandeling in het overleg van de thans aan de orde gestelde aangelegenheid, daar vóór de aanvang van de besprekingen de organisatievertegenwoordigers in een ge zamenlijke uitvoerige verklaring hun ern stige ongerustheid te kennen gaven omtrent de dalende waarde, welke de raad naar hun mening aan het overleg toekent. Voor het geval de raad bereid zou zijn alsnog mede te werken aan het tot stand komen van een, zij het gewijzigde, provin ciale ziektekostenvoorziening ambtenaren, dan zou krachtens een door ons gedachte wijziging een oplossing in het onderhavige vraagstuk kunnen worden verkregen. Deze wijziging komt voornamelijk hierop neer, dat de raad te allen tijde kan besluiten uit de regeling te treden en voorts, dat ook reeds gepensionneerden voor zover zij ge- pensionneerd zijn na 1 Juli 1950 gelegen heid wordt gegeven tot de regeling toe te treden". MODERN PORTRAIT SERVICE MIRROFLEX .SYSTEEM Uw beste portret op de prettigste manier Schoterweg t/o de neO'ptlOtO Ripperdakazerne. De klachten aver het nieuw „Vooruitgang-complex Het college van B. en W. hebben het raadslid voor de CPN, de heer Hennevelt, in antwoord op de door hem schriftelijk ge stelde vragen inzake de slechte conditie van de nieuwe woningen van de Woning stichting „De Vooruitgang" in de compo- nistenbuurt, o.m. laten weten dat bij het complex van 96 woningen, gelegen aan de Richard Holkade en omgeving, op een plaats een lekkage in de dakafdekking werd geconstateerd en dat deze lekkage on middellijk werd hersteld. Tevens werd geconstateerd dat bij he vige wind en regen de muren, welke op het Zuid-Westen zijn gelegen, doorslaan, doch dat de oorzaak niet met zekerheid valt vast te stellen. Wellicht is de gebruikte harde gevelsteensoort als oorzaak aan te mer ken, aldus B. en W. De muren werden in tussen met een vochtwerende laag behan deld. Ook de balcondeuren slaan bij on gunstige weersomstandigheden door. Bij de meeste woningen werden daarom hiervoor reeds voorzieningen ge'troffen. Bij enkele woningen heeft men bij bepaalde windrich tingen last van kolendamp. Door het aan brengen van een verhoogde schoorsteenpijp op de schoorsteen is getracht hieiwoor een oplossing te vinden. Het treffen van de juiste voorzieningen is echter afhankelijk van allerlei onvoorziene omstandigheden, aldus B. en W„ zodat het vermoedelijk niet mogelijk is dit euvel voor het einde van dit stookseizoen geheel op te heffen. Zo no dig zal echter in het volgende stookseizoen alles worden gedaan om aan de klachten tegemoet te komen. B. en W. merken tenslotte op dat tijdens de bouw van de woningen op de gebrui kelijke wijze het toezicht is uitgeoefend door een door de architect aangenomen op zichter. Bovendien hebben de architect en een ambtenaar van de woningdienst het werk regelmatig bezocht. Ook dit jaar houdt de eerste hulpvereni ging „Snelverband" in Haarlem enkele boottochten voor lichamelijk gebrekkigen. Dit jaar zal het vijfentwintig jaar geleden zijn, dat de bootcommissie, die deze boot tochten voorbereidt, werd benoemd. Om de tochten wat feestelijk te kunnen herdenken heeft men reeds een straatcollecte gehou den, die echter niet aan de verwachtingen heeft voldaan. Leden van de EHBO-ver- eniging „Snelverband" doen thans hun best om door middel van intekenlijsten dit te kort te dekken. Ook kunnen bijdragen ge stort worden op gironummer 233733 ten name van de penningmeesteresse van de bootcommissie. Zij die in aanmerking den ken te komen voor de boottochten kunnen zich aanmelden bij de volgende adressen: Mejuffrouw A. van Donselaar, Spijker manslaan 2a de heer Th. A. C. de Vries, Gaelstraat 5, de heer H. Luijken, Vondel- weg 164, de heer W. Bijster, Alexander- straat 1 en aan het secretariaat van de bootcommissie, mejuffrouw G. W. Bout, Hofdijkstraat 50. ADVERTENTIE J.L.O.-motor. 49 cc. 1.5 PK. Verlichting 6 V., 16.5 Watt. SPARTA J. L. O., de ideale combinatie die U zekerheid geeft. OVERVEEN Voor de Haarlemse rechtbank had zich Donderdagmiddag wegens overtreding van artikel 117 van de Wet op de Inkomsten- l belasting te verantwoorden de bijna zesen- zestigjarige Bloemendaalse koopman A. E. R. Hem was ten laste gelegd, dat hij de biljetten voor de Inkomstenbelasting 1951 en voor de Vermogensbelasting 1952 on juist en onvolledig had ingevuld. Als in komsten had hij opgegeven f 42.728. maar uit een onderzoek was gebleken, dat de Bloemendaler niet had meegedeeld, dat zijn bedrijf oud papier had verkocht voor f 15.000, waarvan hij zelf ongeveer de helft had ontvangen. Als vermogen had hij opgegeven f 116.000; dit bleek enkele duizenden hoger geweest te zijn. De koopman erkende onjuiste opgaven gedaan te hebben, maar voegde er aan toe, dat het niet opzettelijk was geschied. De opbrengst van het oud papier had hij voor sociale doeleinden bestemd. Een controleur van de belastingen te Amsterdam deelde als getuige mee. dat bij een handelaar in oud papier kwitanties van het bedrijf van de Bloemendaler wa ren aangetroffen. Daarna is een onder zoek bij deze ingesteld. De verdachte I werkte vlot aan het onderzoek mee. De ge tuige zei, dat de verdachte over het niet opgegeven bedrag f .5100 aan inkomsten belasting had moeten betalen en voor het niet opgeven van het juiste vermogen on geveer f 12 extra. De officier van justitie eiste f 2000 boete, subsidiair twee maanden hecthenis. De verdediger, mr. A. D. P. V. van Löben Seis, v/as van mening dat de bil jetten niet opzettelijk onjuist zijn inge vuld en dat daarom vrijspraak moet vol gen. Op juridische grond vroeg hij ont slag van rechtsvervolging. De rechtbank zal op 20 Mei uitspraak doen. De heer A. M. Tijsseling, administrateur, chef van de afdeling financiën der gemeen tesecretarie, gaat de gemeentedienst ver laten. Op Maandag 10 Mei zullen burgemeester en wethouders, alsmede de ambtenaren ter secretarie en ten kantore van de gemeente ontvanger officieel afscheid van hem ne men. Voor belangstellende bestaat daarna ge legenheid des middags na halfvijf de heer Tijsseling ten stadhuize de hand te druk ken. De Nederlandse Christen-Vrouwenbond vierde gisteren en vandaag zijn 35-jarig bestaan in de AHOY-hal te Rotterdam. De bijeenkomst werd luturgisch geopend door de bond sores id en te mevrouw dr. M. H. Albronda-Van der Nagel, die tal van vertegenwoordigers van kerkgenootschap pen welkom heette. Prof. dr. H. Ridderbos, hoogleraar aan de Theologische Hogeschool te Kampen hield een rede over het onderwerp „Chris telijke Levenstijl". Na deze rede werd de 500ste afdeling van de Nederlandse Chris ten Vrouwenbond Haarlem-Noord begroet. Zij kreeg een vaandel aangeboden, zodat ook de „jongste dochter" aan de vaandel- schouw kon meedoen. ADVERTENTIE OPEL REKORD - CHEVROLET - H1LLMAN AMSTERDAMSCHE RIJTUIG MIJ. N.V „Wetenschappelijk is in bloembollen kringen al veel bereikt. Kwekers denken de bloeiperiode te kunnen beheersen, maar als het een koud seizoen is als dit jaar, dan moeten wij maar afwachten, hoe de bollen zich ontwikkelen", deelde de heer T. II. M. van Waveren, voorzitter van de Stichting De Keukenhof, ons mee. „Daarom heeft het bestuur besloten De Keukenhof te Lisse tot en mei Hemelvaartsdag (27 Mei) geopend te houden. Deskundigen zijn van mening, dat de bloei der bloembollen tot Juni kan voortduren en het is niet uit gesloten, dat de tentoonstelling nog langer zal openblijven". Op het ogenblik staat De Keukenhof in volle bloei en bezoekers kunnen genieten van de schoonheid, die de tulpen bieden. Hier en daar zijn ook nog hyacinten en narcissen te zien, doch het aantal is niet groot meer. In de komende dagen zullen nog vele tulpen in bloei komen, speciaal de dubbele tulpen. De natuur is laat ont wikkeld en hiermee heeft het tentoonstel- lingsbestuur bij het vaststellen van de ope nings- en sluitingsdata geen rekening kun nen houden. Globaal kan worden gezegd, dat de gehele bloei veertien dagen later is dan normaal. Omstreeks half Mei be hoort de bollentijd na een slotfanfare van de Darwintulpen tot het verleden. Door de koude zijn de bloemen langzaam tot bloei gekomen. De bomen en het struikgewas zijn inmid dels groen geworden en de felle kleuren der bloemen geven de tentoonstelling een prettig aanzien. Achter de kassen staan de tulpen in volle bloei. Daar gaan de middel late en late tulpen, waaronder de darwins nu kleuren. Het is niet de gewoonte van het bestuur van De Keukenhof om cijfers over het aan- W7ANNEER WEEK dit Dissonanten WIJ DEZE rubriekje be ginnen met te constateren dat^ het voor Haarlem een goede week was, dan komt dat dooi de uitstekende wijze waarop Haarlem de Vijfde Mei, onver gankelijk goed van onze ge schiedenis, heeft gevierd. Burgemeester Cremers zal het misnoegen, dat hij bij som migen schijnt te hebben opge wekt door in zijn stad niet te willen meedoen met de lauw heid dergenen die van de Vijfde Mei alleen maar een dag-van- de-vlag-uit wensen te maken, wel ruimschoots gecompen seerd achten door de feeste lijke stemming binnen de ge meentegrenzen. Met als hoogtepunt 's avonds „Zo zong de gouden èeuw" op de Grote Markt. Uitvoering welke ernstig gehandicapt werd door de barre wind, maar die toch een moedig en talrijk publiek vermocht te blijven boeien. Daai-bij waren nogal wat Engelse gasten, in gepalmd door'wethouder-van- vreemdelingenverkeep Geluk en bijna-directeur *Van Haar lems Bloei Van Willige. Helaas moet ons op een enkel punt enige critiek van het hart. Wij zijn ons ervan bewust, dat het détails betreft, maar juist die zogenaamde kleinigheden kunnen een mooi geheel grondig verstoren. Zo was ons die kanjer van een verhuiswagen van het Noord hollands Philharmonisch Or kest een doorn in het oog, al moeten we zeggen dat hij te zamen met het puntdak van de daarachter opgestelde mu ziektent en Lautjes bronzen kop, die daar weer achter naai de zangers en muzikanten staarde, een origineel décor vormde. We moeten toegeven, dat deze visuele dissonant in die overigens zo schone Markt- symphonie ons niet zo pijnlijk getroffen heeft als de lustig étalagelichten op de avond tevoren. Vooral in de Grote Houtstraat was het contrast tussen de stille stoet der her- denkenden en de onaandoen lijkheid van het leven-van- aile-dag weinig minder dan schrijnend. Het lijkt ons niet teveel ge vergd, dat voor één avond in het jaar de doden het gezicht van onze stad bepalen. Onze stad, die leeft, ook dank zij hen. De 39, niet-politiek Drs. FRANCISCUS ANTO- NIUS VISSERS TK.V.P.) be hoort met zijn dertig jaren tot de jongere garde in de Haar lemse raad. Jongere garde, die in September van het vorige jaar bij de nieuwe politieke samenstelling van het hoogste gemeentelijke bestuursorgaan niet onaanzienlijk versterkt bleek. Sindsdien ook kan men de smeuiïge tongval van de ge boren Limburger, die drs. Vis sers. is, bij de discussies op merken, vooral wanneer die op de volksgezondheid betrek king hebben. Zijn wieg stond in Heerlen, maar voor het overige is hij getogen in het aangrenzende Kerkrade, dat sinds Koninginnedag 1952 ook in Haarlem Kirchroa wordt genoemd. Toch bleef de band met het centrum van de mijn streek hecht: hij bezocht er het St. Bernardinuscollege, waarvan Hij de H.B.S. A-kant koos. Toen het eindexamen erop en het diploma in de portefeuille zat, was het nog oorlog. De weg naar de Tilburgse Economische Hogeschool was versperd door de loyaliteits verklaring aan de bezetters. Daarom studeerde hij eerst een paar jaar voor de middel bare acte Staathuishoudkunde tot in Mei 1945 Tilburg weer openging. Vijf jaar later legde hij het doctoraal-examen af in de economische wetenschappen, bedrijfshuishoudkundige rich ting. Het bleef met zijn carrière opmerkelijk vlot gaan. De be sturen der ziekenhuizen be gonnen hoe langer hoe meer in te zien. dat hun bedrijven bij de toeneming der proble men op financieel en econo misch gebied de werkzaam heid van op dat terrein weten schappelijk gevormde krachten niet langer konden ontberen. Ook het bestuur van de pro vincie Nederland van de Con gregatie van St. Joannes de- Deo kwam tot die overtuiging. Daaruit resulteerde de aan stelling, in 1950, van drs. Vis sers bij het Haarlemse zieken huis van die naam. Het was min of meer op proef, maar die moet in elk geval tot wederzijds genoegen zijn ver lopen, wantreeds een jaar later werd hij benoemd tot economisch directeur van alle door St. Joannes de Deo ge- exploiteerde inrichtingen hier te lande: ziekenhuizen in Haarlem, Utrecht en 's Her togenbosch. twee verpleeghui zen in Amsterdam en Den Haag, het sanatorium „Kalo- rama" bij Nijmegen. Uit die opsomming valt wel af te leiden, dat drs. Vissers handeling, operatiekamers en laboratoria. Hij heeft voorts zitting in een aantal werkcommissies van de Vereniging van Katholieke ziekenhuizen, die zich met vraagstukken van algemeen beleid en organisatie bezig houden. Het raadslidmaatschap aanvaard omdat hij meende dat hij zich niet mocht ont trekken aan de vervulling van een taak die als het ware op hem lag te wachten geeft hem veel voldoening, al is het wel zo, dat er voor liefhebbe rijen geen tijd overschiet. Want econoom zijn betekent ook, dat er een omvangrijke en steeds toenemende hoeveel heid vaklitteratuur en studie materiaal moet worden bijge houden. Toch zijn er nog twee ter reinen waarop hij actief is. Drs. Vissers is namelijk be stuurslid van de Heilig Hart parochie in het Kleverpark en van de St. Adel-bertsvereniging. In die laatste kring mag hij gaarne gewagèn: van zijn grote verering voor de figuur van wijlen professor Cobbenhagen, rector, maar meer nog bezieler van de studiegemeenschap die officieel als Tilburgse Hoge school te boek staat. En het bleek ons, dat ook het vraag stuk der studiemogelijkheden voor hen die daartoe finan cieel niet of slechts gedeelte- Drs. Vissers achter zijn schrijftafel, waar hij met de efficiency en de bedrijfseconomie van drie ziekenhuizen, twee verpleeg inrichtingen en een sanatorium jongleert. Ter ontspanning van zijn gedachten neemt hij graag achter het volant van een auto plaats. Haarlemse Automaatschappij v.h. J. Inpijn, destijds geves tigd aan de Grote Houtstraat 111/113 (thans Palace), vroe ger heeft uitgegeven, waaruit blijkt, dat dit bedrijf de eerste ambulance (auto) heeft laten rijden. „De auto heeft een groot voordeel bij de tot heden bestaande ambulance auto's, daar zij het origineel model van luxe auto geheel behou den heeft, wat zowel voor de patiënt als voor de familie leden veel aangenamer stemt." aldus wordt meegedeeld. „De baar, waar de patiënt op ligt. is op een geheel verend stel geplaatst: hiernaast is plaats voor twee passagiers, plus, wanneer er maar één chaui- feur verlangd wordt, een plaats naast de chauffeur. Het minimum tarief, waar de-auto voor uitrijdt, is 8.Vervoer van een patiënt met besmet telijke ziekte, wordt niet ge daan." Later heeft'de firma Mathot het ziekenvervoer overgeno men en sedert 1 Mei zet de gemeente Haarlem het zieken vervoer van deze firma voort. Volgende week, 11 Mei, zijn het de heer M v. d. Mee en mevro M. v. d. Mee-Lelie, die mevrouw M. v. d. Mee-Lclie, die vijftig jaar in elkaai's aan bracht, waarvan achtendertig in Haarlem. Een klinkende feestdag zullen zij er niet van maken. „Met Drees kunnen we het hoofd net boven water houden, zijn steun is niet toe reikend voor uitspattingen". Maar dit wil niet zeggen dat deze gedenkwaardige dag on gemerkt aan hen voorbij zal gaan. „We hebben onze gezond heid", zeggen zij en dat De- schouwt het echtpaar als iets, dat alleen al waard is om in dankbaarheid te gedenken. Goud II Hij loopt nog steeds met zijn wagen met huishoudelijke artikelen door Haarlem-Noord, ook al is hij nu reeds 74 jaar. Hij doet het al negentien jaar en hij kan er maar niet mee ophouden. Tja. zo is het gesteld met de heer H. van Nimwegen uit de Saenredamstraat 30 zwart, die Dinsdag 11 Mei vijftig jaar getrouwd is met de thans 77- jarige Janna Kempe. Vroeger is hij werkzaam geweest in het metaalvak, bij Conrad, Figee, de Haarlemse Scheeps bouwmaatschappij en Werk spoor. Doch sinds een lange tijd loopt hij nu met een wa gen met hoofdzakelijk zeep- artikelen. ..Ik ben eens een jaar achtereen ernstig ziek geweest, zo zelfs, dat iedereen dacht, dat het afgelopen was. nu niet bepaald hokvast is en de kilometerteller van zijn auto wijst dan ook elke week weer zeven-, achthonderd af gelegde kilometers méér aan. Zijn grootste zorg is -natuur lijk vooral quitte te spelen in de hem toevertrouwde huis houdboekjes, dat wil zeggen dat het labiele evenwicht tus sen verpleegprijzen enerzijds en kostenstijgingen anderzijds zijn voortdurende waakzaam heid vergt, maar ook zijn scherpzinnigheid om uit te vissen hoe zo'n gezondheids- fabriek efficiënter kan wer ken. bijvoorbeeld ook door radicale vernieuwingen. Zo steken er al heel wat uren in de binnenkort te ondernemen bouw van een nieuwe vleugel aan de Haar lemse Deo, die een millioen gaat kosten. Maar die dan ook broodnodig is, gezien het ruimtegebrek voor de 1200 patiënten die wekelijks de poliklinieken bezoeken. De uitbreiding, zo vertelt drs. Vissers, omvat afdelingen voor rheuma- en röntgenbe- lijk bij machte zijn, zijn be langstelling heeft. Daarbij moet men vooral niet vergeten, dat drs. Vissers hoofd van een jong gezin is. Wanneer de Engelse littera tuur in zijn huis aan de Scho tersingel nogal goed vertegen woordigd is, dan komt dat vooral door de studie in die taal eertijds door de tegen woordige mevrouw Petronella Johanna Theodora Godefrida Vissers-Kox een charmante Tilburgse ondernomen. Of er nu nog zoveel van lezen komt? De op zes dagen na tweejarige Mathijs Joannes Maria heeft ook zo z'n ver langens. Ziekenvervoer Wij ontvingen ter inzage een boekje, dat de N.V. Eerste Maar ik herstelde en toen ik weer bij mijn klanten langs kwam, kreeg ik ze allemaal weer terug," vertelde de brui degom ons niet zonder trots. Hij, een geboren Haarlem mer en zij, afkomstig uit Be verwijk. zullen Dinsdag met hun drie kinderen, negen kleinkinderen en een achter kleinkind en al die anderen, die ongetwijfeld zullen ver schijnen. een onvergetelijke dag beleven. Spectaculair Een „kijk-wijs-verkoop-toon- bank" heet het omvangrijke meubel, dat sinds kort in een slagerij in de Gierstraat staat opgesteld en volgens de trotse bezitter is hier sprake van een primeur voor Haarlem. De naam geeft al aan, met wat voor vinding men hier te doen heeft. Het is een toonbank, waarvan een gedeelte wordt ingenomen door met een gla zen dak afgeschermde schaal tjes, waarop alle vleeslekker nijen, die op dat ogenblik ver krijgbaar zijn, zijn uitgestald. Wanneer men voor deze toon bank staat te wachten," tot men aan de beurt is. kan men met een enkele blik overzien, wat er die avond in de vlees- pan moet. Men heefi dus slechts te kijken en te wijzen; het verkopen wordt uiter aard aan de slager overgela ten. Aangezien de schaaltjes met inhoud van de straatzijde af duidelijk zichtbaar zijn. heeft de slager zijn étalage kunnen laten vervallen, hetgeen de winkelruimte niet onaanzien lijk heeft vergroot. Much bigger, much higher We stonden deze week op een. avond op de Grote Markt te kijken naar de oude Bavo waar van binnen uit een rus tig licht wordt geworpen op de gebrandschilderde ramen. Naast ons op het trottoir stond een Amerikaan, die met dezelfde belangstelling was vervuld. „Wonderful", mompelde hij. Wij knikten: „Yes, wonderful indeed. Het is een mooi ge zicht met die hoge bomen er voor", vervolgden wij in zijn taal. „Yes. a nice sight", zei hij. ..But. but in California the trees are much bigger, and much higher too. It takes ge nerations to climb them". Zijn gezicht stond heel ernstig. Zo ernstig, dat wij ons hebben voorgenomen in Californië nooit in een boom te klimmen. Omdat we er an ders met een baard en klein kinderen weer zouden uit komen. Concert Die Haerlemsche Musijck- carner komt Dinsdagavond in de aula van het Christelijk Ly ceum aan de Emmakade con certeren op uitnodiging van de Christelijke Jonge Vrouwen Federatie. De baten ervan ko men ten goede aan het inter naat ter vooropleiding voor eenvoudige sociale beroepen „Melanie", Spruitenbosch- straat, een werk dat de C.J.V.F. in 1947 heeft aangepakt om te helpen voorzien in de dringen de behoefte aan gezinshulp. Zij maakte zich daarbij in méér dan een opzicht nuttig want niet alleen bracht zij daarbij hulp in tachtig gezinnen elk van de 40 meisjes uit het internaat werkt dagelijks ach tereenvolgens in twee gezinnen maar bovendien vinden tal van meisjes van het platteland in dit werk en in het inter naatsleven een goede aanpas sing aan het bestaan in de stad. Het internaat bewijst voorts zijn diensten aan tal van onge huwde kamerbewoners door dagelijkse „open maaltijden" in het „Sterhuis" aan de Nieuwe Gracht en in „Melanie". De meisjes volgen in de avonduren cursussen voor ver pleegster, kinderverzorgster, kraamverzorgster en gezins verzorgster. In het totaal zijn er op dit internaat reeds 800 meisjes voor dergelijke beroe pen gevormd. Om nog even op het concert terug te komen, waarvan het doel hierbij werd omschreven: er worden werken van Handel, Vivaldi, Joh. Chr. Bach, Co- relli, Baston en Scarlatti uit gevoerd. tal bezoekers te verstrekken. Wel deelde de heer Van Waveren ons mee, dat het bezoek aan de verwachtingen voldoet. Het is veel drukker dan vorig jaar, toen in Heemstede de Flora gehouden werd. Het aantal toe risten is bijzonder groot. Op een dag waren zeshonderd autobussen en zesdui zend auto's geparkeerd. Toen kwam uit Rotterdam 't bericht, dat op de weg tussen Rotterdam en Dordrecht een opstopping was van auto's en bussen, die op weg waren naar Lisse en bij Elten stond een dubbele rij van zeven kilometer vervoersmiddelen. Het verkeersprobleem baart zorgen. Mo gelijk zou een oplossing zijn de toegangs- en afvoerwegen te verbreden maar reeds is gebleken, dat bezoekers aan Lisse er geen bezwaar tegen hebben als zij een half uur in de drukte moeten blijven. Daar om zullen voorlopig geen nieuwe wegen geprojecteerd worden. Op „topdagen" wa ren er vijftigduizend bezoekers en op vele dagen in de week tussen tien en vijftien duizend. Hieruit blijkt wel, dat veie Ne derlanders en buitenlanders de weg naar De Keukenhof gevonden hebben. ADVERTENTIE E5ÜEH0 RADIO-EN GRAM 6R.H0UTSTR.I08 TÊL.I3046 HAARLEM Op 29 en 30 Mei zal de Arbeiders Ge meenschap der Woodbrookers in Bentveld een weekendcursus houden waarop ge sproken zal worden over de vraag: Is een socialistisch toekomstbeeld gewenst? De sprekers zijn professor dr. Fred L. Polak en professor dr. W. Banning. DS. K. MEIMA TERUG NAAR GEREF. KERK. Ds. K. Meima die Zondag zijn ambt in de Gereformeerde Kerken onderhoudende artikel 31 K.O. heeft neergelegd, heeft zich bij de kerkeraad van de Geref. Kerk in zijn woonplaats te Enumatil gemeld, ten einde zich met de Gereformeerde kerken te herenigen. Na een samenspreking met de kerkeraad sprak deze uit geen bezwaaf te hebben hegen de aanvaarding van ds. Meima, die iiij derhalve van heden af beschouwt als predikant van de gemeente. ADVERTENTIE Als u geregeld laxeermiddelen slikt, is er nu een manier om er van af te komen, 83 van de 109 personen lukte het; u kunt het ook. En wel zo: Drink in de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neem de Ie week elke avond twee Carter s Lever pilletjes. 2e Week - elke avond één. 3e Week - om de andere avond één. Daarna niets meer, want Carter's Leverpilletjes stallen uw ingewanden in staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of teveel eten het tempo van uw ingewanden tijdelijk yartragen, neem dan tijdelijk Carter's Leverpilletjes om u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw verstop ping kwijten vervalt u niet in de laxeermiddelen gewoonte. Haal direct Carter's Leverpilletjes, f 1.20 per flacon. 60 Door het Nede-rlands-Israelietisch Kerk genootschap en het Portugees-Israelietisch Kerkgenootschap is uitgegeven een Wit boek over de verdwijning van Anneke Beekman en Rebecca Meljado. Het Wit boek geeft een overzicht van de gebeurte nissen, gedocumenteerd met justitiële stuk ken betreffende de processen die over de verdwijning zijn gevoerd. Een deel van deze publicatie wordt ingenomen door overgenomen reacties uit de pers. Het Wit boek is voorts geïllustreerd met reproduc ties van een aantal officiële stukken, een briefje van Anneke Beekman en foto's van de beide meisjes. In de inleiding wordt o.a. gezegd: „De zaak der verdwenen kinderen is niet al leen een zaak van de Joodse gemeenschap. Het is een kwestie van schending van de rechten van de mens, diie, ook al gaat het om een enkel kind, maatstaf is voor de beschaving en vrijheid in de huidige maat- ADVERTENTIE BARTELJORISSTRAAT 21 TEL. 11057 Lev. alle ziekenfondsen HAARLEM, 6 Mei 1954 ONDERTROUWD: 6 Mei, P. J. Ronde en A. G. Gans. GEHUWD: 6 Mei, J. G. Kuntze en J. M. Akerboom: M. Rumpff en A. Dijkstra; A. C. Visser en M. M. Gordon; J. D. Huijboom en A. C. Zonneveld: H. Stevens en M. L. Ladi- ges; H. Jonker en H. H. van Leeuwen. BEVALLEN van een zoon: 4 Mei, Th. I. Ottenhoff van der Zande; 5 Mei, G. Groen van Woudenberg. BEVALLEN van een dochter: 5 Mei. M. Ph. J. Nederstigtder Weduwe; J. Bultman van 't Lindenhout; W. C. KauffmanKlin kenberg; 6 Mei. H. Th. Creemers—Mulder; J. H. VerdelWoortman; M. de Jager—de Vries. OVERLEDEN: 18 April, J. Klerk. 4 j.. Rus tenburgerlaan; 4 Mei, J. J. J. van Korde- laar, 54 j.. Byzantiumstraat; W. Wikke, 68 j„ Constantijn Huijgensstraat; A. Vink—Mars, 81 j.. Westerhoutpark: 5 Mei. M. Th. Sm t Valenl. 83 .i., Kamperlaan; Chr. L. Sauwels, 55 j., Gasthuisvest; 6 Mei, G. PaapKoper, 87 j., Hazepa terslaan.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 13