Schoonheidschirurgie en psychologie Een herenpyjama zieiméérm Willy Corsari Theorie en praktijk in de economie Zolang jij bij me bent ZATERDAG 8 MEI 1954 BRIEVEN VAN EEN PARIJSE HUISVROUW DIT MAKEN WE ZELF Effecten- en Geldmarkt <V oor de^U rouw Loop je door de St. Jansstraat in Am sterdam een klein, donker straatje achter de beurs dan stuit je op een gegeven moment op een winkeltje met een wonderlijk allegaartje in de éta- lagekast. Het eerst valt je oog op een enorm ï'ood been, of liever, een leren laars van eerbiedwaardige afmetin gen, zodat je blik een eind naar boven moet dwalen om de top van de schacht te kunnen zien. Daarnaast krioelen narrenschoenen met vrolijke punten en balletschoentjes in allerlei soorten. Een Russische laars torent hoog uit boven zijn kleine buurman, de potsierlijke ka bouterschoen met een ontzaglijke wip- teen. Hongaarse kaplaarzen, versierd met schone ornamenten, Griekse san dalen en schoeisel van oude Romeinen liggen er broederlijk dooreen. Daar achter bevindt zich de werk- runmte van' de heer Mignon, de man, die nu al meer dan dertig jaar beroemde voeten bekleedt. In die werkplaats sta ren de wanden de bezoeker met tien tallen ogen aan. Zij gaan letterlijk schuil onder de foto's van balletdanseressen, circusartisten en dansgroepen, die allen tot4e klantenkring van de heer Mignon 'behcirep of hebben, behoord. Ih allerlei; talen "zijn er de dankbuitigingen te lé zen'': Thanks for such good boots, Lie", lees ik, onder een portret van een Chi nese danser, die aldus in het Engels uit drukking geeft aan zijn erkentelijkheid voor de levering van uitstekende schoe nen. Ik kijk met genoegen even rond en knik verschillende goede bekenden toe: Cilli Wang, Chaja Goldstein, Yvon ne Georgi, Harald Kreuzberg. Hun beeltenissen prijken tussen diverse min der bekende goden. De heer Mignon volgt mijn blik en zegt: „Als ik er een ogenblik tijd af neem om naar die foto's te kijken, word ik soms zelf verrast door de gedachte: hè ja, die is ook nog eens bij me in de zaak geweest. Ik heb er in de loop van de tijd zoveel gekend, dat ik wel eens een enkeling vergeten ben. Uit alle delen van de wereld komen ze me op zoeken. Laast reisde een Amerikaans gezelschap speciaal over Nederland naar Engeland om bij mij de balletschoen tjes te laten aanmeten." Bij deze woorden kijkt hij me met gepaste trots aan. „We maken hier al lemaal handwerk volgens een heel bij zonder systeem. Ontwerpen en snijden doe ik zelf en voor het in elkaar zetten en de afwerking heb ik hulp van mijn dochter, zoon en een knecht. Of ik u iets van mijn systeem kan vertellen?" Hij lacht breed, maar is onverzettelijk in zijn weigering. „Nee, dat gaat niet, dat is beroepsgeheim. Je moet het trou wens in je vingers hebben, anders leer je het nooit. Het maken van ballet schoentjes is lang niet ieders werk. Ze moeten heel solide zijn, want het hele lichaamsgewicht rust telkens op de spitzen." De heer Mignon is er niet bang voor iemand recht in het gezicht te zien, maar bij een nieuwe klant kijkt hij toch onwillekeurig het eerst naar de voeten. Een zwakke voet heeft een sterke schoen nodig het klinkt logisch ge noeg en dit principe wordt dan ook vol ledig gehuldigd. Het belletje tinkelt en een opgescho ten meisje met een paardenstaart smeekt de heer Mignon of de reparatie beslist overmorgen om drie uur klaar kan zijn. „Dan heb ik les en zónder schoentjes kan ik immers niets beginnen." Dat begrijpt hij wel en hij belooft dan ook zijn best te zullen doen. Zuchtend vertrouwt hij me toe: „Ik krijg wel eens boze gezichten te zien, want meestal heb ik zoveel werk, dat ik het onmoge lijk binnen een bepaalde tijd klaar kan stomen. Soms komen er de vreemste op drachten. Een tijdje geleden heb ik de poot van Mephisto moeten maken een schoen dus, die er als een harige (Van onze Parijse medewerkster) PARIJS, Mei 1954 Een oeroude vraag is dezer dagen door een boekje van een beroemde Parijse schoonheids-chirurg, dr. Larrope, weer actueel geworden. De vraag of men er goed aan doet de natuur te corrigeren, niet ter genezing van een kwaal, waar Weinig mensen tegenwoordig meer een zonde in zien, maar ter herstelling van een schoonheidsfout. Welke vrouw (of man?) zal in de eenzaamheid van haar boudoir of voor een spiegel niet eens een détail in haar (of zijn?) voorkomen hebben ont dekt dat zij (of hij?) eigenlijk wel graag anders had gewild? poot uitzag. Het kostte wel wat hoofd brekens, maar het kwam voor elkaar." Voor de Van Riebeeckfeesten heeft hij speciale laarzen vervaardigd, die per vliegtuig naar Zuid-Afrika werden ver stuurd. „En ik heb eens een hele groep Liliputters in de schoenen gestoken. Dat was ongeveer dertien jaar geleden, mijn dochter Beppie was toen een jaar of zes. Op een zekere dag kwam ze opgewon den binnenstormen: „Papa, er staan twee kleine kinderen beneden, die niet kunnen praten", riep Beppie. Toen ik naar de winkel ging, kon ik eerst nie mand vinden, tot ik achter een stoel twee Liliputters vond, die naar de schoe nen in de vitrine stonden te kijken. Ze staken niet eens boven dit bankje uit en ze moesten op hun tenen staan om de deurknop te kunnen omdraaien. Het bleek een Hongaartje met zijn Italiaan se bruid te zijn. Ze waren dolblij iemand te hebben gevonden, die in hun kleine maatjes miniatuur grote-mensen-schoe- nen met echte hakjes kon maken. Ik heb toen later de hele troep geschoeid. Hier is de foto van het hele stel. Ik zie een groep glunderende gezich- ten ,van vreemde kleine mensjes, Kijken ze zo yérgenoegd,!p.indat,z.e zo gó,ed döor de heer Mignon zijn geholpen met schoentjes in maat achttien, waarvan de hakjes nog geen dubbeltje in omtrek zijn? Het valt mij op welk een eindeloze variatie onder de handen van de heer Mignon en zijn helpers vandaan komt. Balletschoentjes van zijde, katoen en leer liggen op een tafel in de hoek. Ze hebben tere tintjes: rose, lichtblauw en natuurlijk smetteloos wit. De typische gebogen lijn van deze schoentjes brengt als vanzelf de fantasie aan heiwerk: ik zie er al danseressen gracieus en vlin derlicht op voortzweven. Ik ben dan ook volkomen bereid aan te nemen wat deze artist-schoenmaker mij ten slotte in alle bescheidenheid vertelt: verschil lende bekende ballerina's kunnen slechts het nodige zelfvertrouwen opbrengen, als zij dansen op schoentjes van Mignon. TINEKE RAAT WIST U DAT Yoghurt. De z.g. Bulgaarse yoghurt wordt in tegenstelling tot de dunnere melkyoghurt bereid uit ingedampte melk. In het algemeen is de voedings waarde van de dikke yoghurt ander half maal zo hoog als die van een even grote hoeveelheid dunne yoghurt. "Wie yoghurt in de winter te koud vindt, kan de fles gerust enige uren bij de kachel zetten, zonder gevaar dat de yoghurt daardoor in kwaliteit achter uit gaat. Dit geldt eveneens voor kar nemelk, vla en pudding. De erwten en bonen kunnen ook zon der weken gaar worden. Het beste re sultaat, de mooist opgezwollen bonen krijgen we echter toch, wanneer we de peulvrpchten vóór het koken enige tijd laten weken, b.v. één nacht. Dr. Larroque beweert, dat de schoon- heids-ehirurgie voor geen enkele cor rectie meer hoeft terug te deinzen. Wallen onder ogen verwij diei-en, een der kenmerken van de ouderdom, is al een heel koud' kunstje en voor het recht zetten van een neus, het innemen van een lip of het herstellen van de stand der oren draaie een aesthetisch chirurg zijn hand ook al lang niet meer om, Wanneer ge de storende gewoonte hebt (starend vooral voor uw evennaaste) de nachten snurkend te passeren, dan weet zo'n chirurg daar óók al gemakkelijk raad op. Met een kleine operatie in de kaak is dat euvel meestal gauw ver holpen. Maar dat zijn slechts de dage lijkse en lichte gevallen uit zijn prak tijd die hem ook voor heel wat zwaar dere opgaven kan stellen. En het las tigste probleem is dan wel, de algemene normen vast te stellen die zo'n operatie niet alleen medisch maar ook moreel rechtvaardigen. Een patiënte komt zich beklagen over een lichte afwijking van neus of oren, die zij om schoonheidis- overwegingen graag zou zien hersteld. Maar is die zelfcritiek altijd gegrond? En indien de chirurg voor zichzelf van het tegendeel overtuigd is, moet hij dan tóch aan de verlangens van zijn patiënten voldoen? Over dat waagstuk is na tuurlijk wel heel wat te zeggen en de schrijver brengt in zijn boek een paar interessante staaltjes ter sprake. De schoonheids-chirurgie dankt haar ontstaan eigen lijk aan de eerste wereld oorlog. Zoals zo vele an dere takken van weten schap - en techniek - was het onder de enorme druk der oorlogshandelingen dat de aesthetische chirur gie plotseling ongekende vorderingen zou maken. De zogeheten gueules cas- sées, de versplinterde facies om het ten naastebij in or dentelijk Nederlands te vertalen, de soldaten wier gezichten door granaat scherven uit elkander ge reten waren, moesten toen door de militaire dokters, vaak onder het vuur van de kanonnen, weer zo goed en snel mogelijk worden genezen en de bedreven heid welke die medici daarbij verwierven zou na de ooi-log dus ook op niet-militairen en speciaal vrouwen worden toegepast. In Frankrijk en Amerika schijnt deze wetenschap nu wel de grootste vooruit gang te hebben geboekt en het zal nie mand verwonderen dat het vooral film sterren en actrices waren die de beste klanten van deze schoonheidschirurgen zijn geworden. Vermaarde Franse film diva's die hun neuzen lieten restaureren zijn Martine Carol, Helene Perdrière, (van de Coméd'ie-Francaise) Juliette Gréco en Michèle Alfa. Een enkele man heeft zich trouwens ook wel eens met succes tot de beroemde fihnneuzen-spe- cialist dr. Clauoé gewend. Zo is de chan teur de charme Georges Guétary, die van Griekse afkomst is, er, dank zij de be middeling van die chirurg, in geslaagd zijn neus een wat Griekser voorkomen te geven, waardoor hij zijn charmes nóg wat extra te verhogen wist (naar men zegt)- Nu is het met filmsterren natuurlijk wel vaak zo, dat er, ondanks hun voor delig voorkomen, toch wat aan hun ge zicht gewijzigd moest worden, omdat hun beeld er zo nog wat fotogenieker op kon worden. Dat is dan een profes sionele eis, waarop ze zaak door hun regisseur of producer attent worden gemaakt. Met particulieren is dat na tuurlijk weer een ander geval. Dr. Lar roque signaleert in zijn boek een tref fend voqrbeeld. Op een dag komt er een jong meisje bij hem met het verzoek haar neus te corrigeren. De dokter wei gert omdat hij vindt dat er op dat neusje met het minste valt aan te mer ken. Bedroefd verlaat ze zijn studeer kamer, om echter een paar dagen later met haar moeder terug te keren. Weer houdt de chirurg stand tegen hun beider overredingspogingen en hij blijft ook nog op zijn standpunt staan als de vol gende week de beide ouders zonder hun dochter hem komen smeken toch in 's hemelsnaam iets aan die neus te wil len doen. Maar uiteindelijk bezwijkt hij als ook nog een psychiater bij hem op de operatie heeft aangedrongen, uiter aard op psychologische gronden. Hij besluit nu maar in te grijpen, ofschoon de chirurg zich beperkt tot de aller lichtste operatie die eigenlijk niet zo heel veel méér dan een schijnbeweging genoemd mocht worden. Maar het rneis- KTHrnpÜS ^£2S Zoals we de vorige maal beloofden, volgen hier de patronen voor het jasje van de herenpyjama. De maten zijn als volgt, bovenwijdte 26, ruglengte 44, lengte jasje 74, mouwlengte 70, hals wijdte 46 cm. Nadat we de maten gecontroleerd hebben, tekenen we de patronen op ware grootte na en leggen ze op de stof, zoals de tekening dit aangeeft. Op het voorpand is een stippellijn aangegeven, die het tegenbelegstuk aangeeft. Dit kan naast het achterpand geknipt worden. Zoals we op de tekening zien, kunnen de mouwen er niet geheel uit en zetten we een geer aan de achterkant. Als het jasje geknipt is, stikken we de schouder en zijnaden met platte naden dicht. De mouwen worden eveneens met een platte naad dichtgestikt en de onder kant van de mouw wordt met een rechte bies afgewerkt. Daarna kunnen we de mouwen instikken, als we tenminste eerst even gecontroleerd hebben of de armsgaten goed zaten. Nadat we het tegenbelegstuk aangestikt hebben, kun nen we de kraag opzetten. Nu nog de zakken en de knoopsgaten, en het jasje is gereed. L.S. Wilt u, dat ik uw neus verander? Nooit! Er bestaat geen mooiere. (Esquire, U.S.A.). je is opgetogen over het (vrijwel on zichtbare) resultaat. Pas twintig jaar later keert ze bij de dokter terug, nu in gezelschap van haar dochtertje dat over precies hetzelfde volmaakte profiel beschikt ais zij, met de vraag ook haar neus te wil'len wijzigen. Om van Verdere bezoeken verschoond te blijven, doet de chirurg nu maar direct wait van hem gevraagd wordt. Uit deze kleine anecdote blijkt wel duidelijk dat er een intiem verband be staat tussen de psychologie en de schoonheidschirurgie. Iemand met een wipneus moge door anderen nóg zo aar dig worden gevonden, zodra die eigena res er zélf onder lijdt, kan het psycho logisch gewenst zijn maar even in te grijpen. In het algemeen zal een schoon heidschirurg echter in zulke gevallen pas tot daden overgaan na overleg met een psychiater. Voor de rest moet hij zich wel laten leiden door zijn eigen aesthetisch inzicht. Er moet dus zoiets als een kunstenaar in hem steken en hij zal er wel voor waken naar een en kel standaardschoonheidsmodel te stre ven. Dat is namelijk nog een ander ge vaar. Men kan een gezicht immers wel regelmatiger en symmetrischer en, in zeker opzicht „mooier" maken, maar daarmee zal dan tevens vaak worden ingegrepen in de harmonie die er tus sen het karakter van een persoonlijk heid en het uiterlijk toch gewoonlijk bestaat. En dan is er tenslotte nog het geval, het gewetensconflict mag men zeggen, waarvoor die chirurg werd gesteld die door de Amerikaanse tekenaar McKay in het weekblad Esquire werd afge beeld. Die dokter die een man op con sult kreeg, die een andere neus begeer de. Welk verzoek de chirurg echter met overtuiging van de hand wees. Omdat hij verklaarde de aanwezige neus evenals Cyrano de Bergerac de mooi ste ter werld te vinden. ève. ADVERTENTIE \f. schreef speciaal voor LIBELLE een mee slepend vervolgverhaal geinspireerd door het gegeven van de ontroerende film van die naam. Een verhaal uit de hedendaagse werkelijkheid, met het bedreigde huwelijksgeluk van twee jonge mensen als inzet. Doe Uzelf niet te kort door dit feuilleton te missen! In het nummer van 15 Mei verschijnt de eerste aflevering. Op nieuw zal blijken dat U de beste vervolgverhalen leest in LIBELLE. EXTRAIedere week het leuke kinderblad TOMBOLA of maandelijks een COMPLETE ROMAN BIJLAGE. &>j"£ Het is in de wereld van de economische publiciteit thans een periode van hoog conjunctuur. Niet alleen dat de jaarversla gen van de Nederlandse ondernemingen in snelle opeenvolging verschijnen, waarbij met voldoening mag worden geconstateerd dat vele bedrijven hun verslaggeving ver vroegen, maar ook van grote in het finan cieel en economisch bestel leiding gevende instellingen komen de jaaroverzichten los, waarin de ontwikkeling gedurende het af gelopen jaar onder de loupe wordt geno men, doch ook gepoogd wordt voor de naaste toekomst de horoscoop te trekken. Op de diepgaande beschouwingen van de Nederlandsche Bank, waaraan we ook in dit blad aandacht hebben geschonken, is het verslag van de Export Financierings maatschappij en dat van de Herstelbank (Maatschappij tot Financiering van het Nationaal Herstel) gevolgd, terwijl ook het verslag van het Verbond van Nederlandse Werkgevers is verschenen, waarvan een kort resumé in dit blad is opgenomen. Het is zeer nuttig van deze publicatie kennis te nemen, vooral omdat het gevaar niet denkbeeldig is dat men, onder de in vloed van de nog altijd mooie cijfers van handels- en betalingsbalans en van de hogere dividenden, welke door de meeste maatschappijen over 1953 worden uitge keerd, de toekomst van het Nederlandse bedrijfsleven met een al te groot optimisme tegengaat. Een gewaarschuwd man geldt nog altijd voor twee en ondanks het over het algemeen gunstig beeld dat 1953 heeft te zien gegeven, ontbreekt het in de be schouwingen van onze leidende instellingen aan waarschuwingen niet. Telkens weer wordt op de voorgrond ge steld in hoe grote mate wij voor de hand having en bevordering van het maatschap pelijk welvaartspeil van onze export af hankelijk zijn en hoezeer het nodig is dat de kapitaalvorming in ons land aan de verdere industrialisatie wordt dienstbaar gemaakt. Het feit dat het algemeen productiecijfer zich voor 1953 63 hoger heeft gesteld dan dat van 1938 en dat ook de arbeids productiviteit niet onbelangrijk is toegeno men en op dit punt nog steeds van vooruit gang kan worden gesproken is bemoedi- ADVER.TENTIE yyxx3cc005cceexxcr*xyy> 50CCCOOCOOOO FRIS ALS DE LENTE door VELVA CREAM MASQUE Breng Uw gelaat in overeenstemming met het voorjaar. Velva Cream Masque geeft U in 20 minuten tijd nieuwe schoonheid. Wagenweg 29 Haarlem - Tel. 20518 Institut de Beauté Haute Coiffure ÏOOOCOOOOCOOCO gend, zomede het door de Herstelbank ge constateerde feit dat de Nederlandse bui tenlandse handel niet slechts wat de gelds waarde, maar ook wat het volume betreft, belangrijk is gestegen. Deze stijging heeft sinds 1938 86 bedragen, terwijl de hoe veelheid van de invoer gedurende dezelfde periode slechts met 31 is toegenomen. Hierbij valt echter op te merken dat het tempo van de toeneming gedurende de laatste jaren, wat de export aangaat, een daling te zien geeft, terwijl er voorts reke ning mee moet worden gehouden dat, in dien de uitvoer verder zou stijgen, de in voer naar hoeveelheden sterker zal toene men dan tot dusver het geval is. Ons land is arm aan grondstoffen en een verhoogde uitvoer is slechts mogelijk door invoer van grotere hoeveelheden grondstoffen. Het is mogelijk dat dit in de handels cijfers van Maart reeds tot uitdrukking is gekomen, want het is opvattend dat welis waar ook de export- in die maand een recordcijfer van 791 miülioen heeft be haald, zijnde een toeneming van 110 mii- lioen in vergelijking met Maart 1952, maar dat de stijging van de import van 740 millioen tot 936 miRioen veel groter is geweest, tengevolge waarvan het dekkings percentage van 92 tot 85 terugging.Hier- mee correspondeert het tekort van Neder land bij de E.B.U. voor die maand met 42 millioen. Dit is zeker nog niet verontrustend, gelet op het feit dat we ook nu nog bij de E.B.U. die intussen weer met een jaar is ver lengd een overschot hebben van 761 millioen, maar clat het tempo van de toe neming van de export vermindert, ver dient toch wel zeer de aandacht. De Her stelbank wijst er op dat dit verschijnsel ten dele een gevolg kan zijn van het be reiken van een verzadigingspunt, maar ook aan de maatregelen op het gebied van de handelspolitiek in het buitenland. Dit is daarom van zo groot belang omdat een en ander van invloed is op het welslagen van het verdere industrialisatie-programma, dat in een opvoering van de export zijn sluitstuk moet vinden. In dit verband moge er aan worden herinnerd dat in de Vierde Industrialisatie- nota als taakstelling voor de investering gedurende 1952-1957 een jaarlijks bedrag van 1800 millioen is genoemd, welk cijfer in 1951 werd bereikt, maar in 1952 en 1953 niet. Voor 1952 heeft het 1620 millioen bedragen, voor 1953 zeker niet meer en nu hangt het Uiteindelijk resultaat weliswaar niet van een jaar af, maar als in een tijd van hoogconjunctuur een achterstand ont staat, zal het zeker niet gemakkelijk zijn deze in jaren met een labiele, onzekere conjunctuur in te halen. Het is nu eenmaal een feit dat de in- vesteringslust van de ondernemer beheerst wordt door zijn inzicht in de ontwikkeling van afzetmogelijkheid en prijzen en de verminderde investeringslust, blijkende uit de geringe emissie-bedrijvigheid en het matige beroep op de Herstelbank en de Export Financierings Maatschappij,'-bewij zen dat op dat punt de verwachtingen van de ondernemer niet bepaaldhoog gespan nen zijn. In de eerste plaats kan dit een gevolg zijn van de neiging tot consolidatie na een periode van grote investeringsacti viteit, maar voorts ook aan de mislukkin gen van geëntameerde projecten. Betreft het geheel nieuwe ondernemingen, dan zijn die aanstonds duidelijk zichtbaar Nederl. Am. Fitting, Klinkèr-Isoliet, Polynorm e.a. betreft het daarentegen mislukkingen van investeringen in nieuwe bedrijfstakken van hecht gefundeerde ondernemingen, dan ontrekken deze mislukkingen zich veelal aan de waarneming. Niet altijd, zoals wel blijkt bij de Nederlandsche Kabelfabriek, wier staalfabriek in Alblasserd'am een grote teleurstelling is, niet het minst door de tot dusver zeer onbevredigende resul taten van de K.S.G. Het is overigens uit de jaarverslagen van 1953 wel duidelijk geworden dat algemeen met een scherpere concurrentie moet wor den rekening gehouden en de winstmarges een dalende tendenz vertonen. Niet Neder land alleen wenst een grotere export, ook andere landen en zelfs Duitsland, waar voor in de laatste jaren een sterk stijgende export valt te constateren. Niet zodra wordt daar in bepaalde kringen op de wense lijkheid van een stijgende import gewezen, o.a. door prof. Erhard, de minister van Economische Zaken, of er verschijnen ar tikelen, waarin een verdere exportver meerdering wordt bepleit, o.m. omdat krachtens de Londense Schuldenovereen komst de verplichtingen aan het buiten land in 1954 met DM 2.3 milliard en voor de volgende jaren met DM 1.5 milliard zullen stijgen. Alles zal moeten worden ge daan, zo zegt dr. Gatz in het „Kieler Insti tut für Weitwirtschaft" om de bestaande kostenvoordelen te behouden, omdat anders de economische stabiliteit in gevaar komt. Wanneer men de jaarverslagen van Ne derlandse bedrijven leest, wordt men tel kens weer met de Duitse concurrentie ge confronteerd, niet alleen op de buiten landse maar ook op de binnenlandse markt, waar men bijv. op het gebied van de Machine- en confectie-industrie, met be hulp van Nederlandse importeurs, dikwijls een min of meer aggresieve politiek voert en daarbij zelfs van ..oude rechten" spreekt. Het is wel opmerkelijk dat, terwijl „op hoog niveau" roerende besprekingen wor den .gehouden over verruiming van de wereldhandel, opheffing van invoerrestric- ties, liberalisatie en convertibiliteit van de valuta, op lager niveau, d.w.z, in werke lijkheid de barrières tegen de import wor den gehandhaafd en versterkt en ter be vordering van de export op de wereld markt zelfs middelen worden aangegrepen vlagdiscriminatie, exportcredietgeving etc. welke van dien aard zijn dat bijv. de Nederlandsche Gist- en Spiritusfabriek in haar verslag zegt op dit punt met „on fatsoen" te moeten strijden. Daarom geldt de waarschuwing van dr. Gatz om zo mogelijk het kostenvoordeel van de Nederlandse industrie te behouden, niet alleen voor Duitsland, maar ook voor ons. ADVERTENTIE PRACHTIGE RESULTATEN met NIEUWSTE en SNELSTE HAARVERF - METHO DE eerste en enige in Nederland MOLENDIJK'S KAPSALONS Santpoorterplein 1 Telefoon 19706 Buslijnen 3 en 4

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 9