Elfde Haarlemse Sportweek van 12 tot en met 19 Juni Kort en bondig „COVELUX L.Y." Alt zong sopraanpartij in de „Cavalleria" Amsterdamse Beurs WOENSDAG 12 MEI 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Sportvariété bü kunstlicht op de Grote Markt Vertind. ,,Coveline" Bloetnendaal Weest zuinig met water Brandjes in duinen •ij Overveen bij Zwemmen in zee kan gevaarlijk zijn Jongeren parlement komt 22 Mei bijeen Churchill hoopt nog op gesprek met Malenkov Minister Algera is overwerkt Circustijger beet dompteur Overtuigende creatie van Annie Delorie Haarlems wetenschappelijk bureau gedupeerd Grediet gevraagd voor nog twee schoollokalen Haarlemse Baptisten houden bazar Ds. G. Goeman doet 31 Mei zijn intrede in Haarlem „De Spaarneghesellen" met „De gouden kooi" Bosbrand Scheepvaart De Haarlemse Sportweek staat weer voor de deur. Op Zaterdag 12 Juni a.s. zal op de Grote Markt de Sportweekvlag voor de elfde maal worden gehesen en dan staat Haarlem een volle week in het teken van de sport. Want pas op Zaterdag 19 Juni zal de vlag worden gestreken tijdens het sluitingsfeest op het Haarlem-terrein. De plannen en voorbereidingen van de elfde Sportweek zijn reeds in een vergevor derd stadium. De sub-commissies hebben hun programma's vrijwel gereed en het uit voerend comité legt thans de laatste hand aan de uitvoering van de diverse onderdelen van het gehele programma, dat duizenden Haarlemmers een week van sportieve ont spanning zal moeten geven. Daarbij is men als in 't verleden van het standpunt uitge gaan dat de sportweek een middel tot pro paganda moet zijn. Propaganda speciaal tot daadwerkelijke sportbeoefening. Gesterkt door de ervaring, opgedaan in tien geslaagde^ Sportweken, heeft het uit voerend comité ook nu weer een program ma in 't vooruitzicht gesteld, dat ongetwij feld aan het beoogde doel zal beantwoor den. Traditionele gebeurtenissen, zoals de sportoptocht. op de openingsavond, de sport middag op het EDO-terrein, de Wielerronde in Haarlem-Noord, de Krachtsportavond in het Concertgebouw en het sluitingsfeest, zullen ook nu een bijzonder cachet geven aan de aanstaande sportweek. Een massale turndemonstratie op een der Haarlemse sportvelden zal herinneringen opwekken aan die van het vorige jaar op de velden van H. F. C. en E. D. O., welke toen zo'n groot succes werden. Verder is er een speciale zaal sportavond in het Krelagehuis. Biljarten in de Vleeshal Het district Haarlem van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond heeft verzocht ook zijn sport eens te mogen propageren en men is er in geslaagd deze' sport, die in Neder land op zeer hoog peil staat, te demonstreren op Woensdagavond in de Vleeshal. Daar ADVERTENTIE VOOR BESCHERMING STAAL EN IJZER roestwerende verf In 2 uur slofdroog. - Sterk hechtend D« Oue Saeck van de Ouegracht 95 - Haarlem De inwoners van Bloemendaal hebben een huis aan huis verspreide folder ont vangen om onnodig waterverbruik tegen te gaan: In deze folder zegt de directie van het gemeentelijk waterleidingbedrijf, dat door stagnatie in de bouw van de nieuwe filter installatie de capaciteit van het waterbedrijf van Bloemendaal slechts in staat is aan een normaal waterverbruik te voldoen. Teneinde de watervoorziening niet in ge vaar te brengen, wordt men dringend ver zocht geen water te gebruiken voor sproei- doeleinden. Er dient namelijk water in voorraad te blijven voor eventuele brandbestrijding. Op diverse plaatsen in de gemeente is de brandweer in actie moeten komen voor het blussen van duinbranden. Maandagavond om streeks half tien heeft het vuur enkele hon derden hectaren bos verbrand aan de Boven- weg in Aerdenhout nabij het achterpad evenwijdig met de Juliana van Stolberglaan. Voor het bedwingen van een duinbrandje werden Dinsdagmiddag om vijf uur de vrij willige brandwachten van het rayon Over veen van de Vrijwillige Brandweer Bloe mendaal gealarmeerd. Het vuur woedde op de helling aan de Zuidzijde van het station Overveen en is waarschijnlijk ontstaan door het achteloos wegwerpen van een eindje sigaret door een treinreiziger. De brand wachten zijn een half uur in touw geweest om de honderd vierkante meter duingrond met zand te blussen. Nog geen drie kwartier nadat zij waren ingerukt volgde opnieuw een alarmering. Op dezelfde helling, honderd meter verwijderd van de eerstgenoemde brand, had het vuur opnieuw vijftig vier kante meter duingrond aangetast. Dit keer werd het vuur gedoofd met een slang op de waterleiding. Op het Bloemendaalse strand heerste Dinsdagmiddag een drukte, die voor een door-de-weekse dag van Mei zeker zeldzaam genoemd mag worden. Niet alleen werd er ëen druk gebruik gemaakt van het zonne baden, maar vele strandbezoekers waagden zich in zee. Het bleek daarbij dat een en keling zich aan een groot gevaar bloot stelde, een gevaar voor hem zelf en voor een eventuele redder. De temperatuur van het zeewater stijgt zeer langzaam en laat zeker nog niet toe, dat men lange tijd in zee blijft. Het is dan ook onverantwoordelijk om, zoals wij gisteren zagen, te proberen naar de ge zonken kotter te zwemmen. Niet alleen, dat men nog terugmoet ook - en de ervaring heeft geleerd, dat alle zwemmers zich in de afstand vergissen maar men vergeet er wellicht bij te denken, dat bij de nu waaien de Oostenwind men bij het teruggaan boven dien nog tegen de stroom moet in zwemmen. Men zij dus gewaarschuwd. Op de politiepost kop Zeeweg meldden zich Dinsdag ook reeds weer de eerste kleu ters, die hun moeder en vader waren kwijt geraakt. spelen vier bekende hoofdklasse-spelers, waaronder de Haarlemmer Piet Kobus, een partij 47/2 groot kader en een partij drie banden. Het uitvoerend comité heeft er naar ge streefd op de avonden slechts één tak van sport in de belangstelling te plaatsen, uit gezonderd de Woensdagavond, waarop vele sportbonden gelegenheid krijgen hun sport te demonstreren. Slechts in bijzondere gevallen zal van dit principe worden afgeweken. De proef, die verleden jaar is genomen om de sportvariëté op de openingsavond na de optocht onder kunstlicht te doen plaats vin den is dermate geslaagd en vond bij het Haarlemse publiek zodanige bijval, dat het comhé heeft besloten ook nu deze sport variëté bij kunstlicht te doen plaats vinden. Bespreking van de Europese partijvorming Op 22 Mei zal in de vergaderzaal van de Eerste Kamer in Den Haag een Nationaal Jongeren Parlement bijeenkomen. Deel nemende organisaties zijn de Anti-Revolu- tionnaire Jongeren Studieclubs (ARJOS), de Jongeren Organisatie in de K.V.P. (JO KVP), de Jongeren Organisatie Vrijheid en Democratie (JOVD), de Christelijk-Histo- rische Jongeren Gemeenschap (CHJG) en de socialistische jongerenorganisatie Nieuwe Koers, die elk een fractie van tien leden zullen afvaardigen. Onderwerp van bespreking vormt de politieke structuur in Nederland en de Europese politieke partij vorming. De vergadering wordt geopend door de voorzitter van de Eerste Kamer, mr. J. A. Jonkman, en staat onder leiding van de griffier, prof. mr. A. L. de Block. In het rapport van de vijf organisaties over het te behandelen onderwerp geven vele leden van het Jongerenparlement, naar de N.R.C. bericht, als hun oordeel te kennen dat in Nederland confessionele par tijvorming is geboden. Naar hun mening vinden de maatschappelijke idealen van de confessionele partijen hun grondslag in een levensbeschouwing welke wortelt in een godsdienstige overtuiging. Enkele andere leden vestigen er daarentegen de aandacht op, dat de confessionele partijen zich in feite veelal hebben vereenzelvigd met be paalde maatschappelijke opvattingen, ter wijl de wereldbeschouwelijke-neutrale par tijen vrijzinnige of buitenkerkelijke stro mingen representeerden. Voor de groepen, die vanuit de christelijke levensovertuiging tot de maatschappelijke idealen van het democratisch-socialisme kwamen, heeft de P.v.d.A. in haar organisatie ruimte ge schapen voor een drietal werkgemeen schappen op de grondslag der levensover tuiging. Deze leden menen dat het de zake lijkheid van de politieke discussie zowel als de zuiverheid van het gesprek tussen de geestelijke stromingen ten goede zou ko men, wanneer een reconstructie van ons partijwezen plaats vond. Het partijwezen in de landen behorende tot het zogenaamde klein-Europa wordt naar het oordeel van alle leden in hoofd zaak bepaald door de volgende stromingen:1 de christelijk-democratische, de socialisti sche, de liberale, de conservatieve en de communistische. Vele leden zijn er van overtuigd, dat de Europese partijvorming in de toekomst zal dienen te geschieden volgens de criteria van deze stromingen. Enkele leden, die de tijd voor een ont wikkeling naar één Europese christelijk- democratische partij vooralsnog niet rijp achten, zijn van oordeel, dat de Nederlandse reformatorische partijen op Europees vlak als eenheid zullen moeten optreden. Enige leden vertoonden een duidelijke voorkeur voor het Britse stelsel van twee partijen en zouden het toejuichen indien in de Europese organen zich een duidelijke scheiding tussen sociaal-conservatief en sociaal-progressief zou aftekenen. Enige andere leden, die van oordeel zijn, dat het geen aanbeveling verdient in het eerste stadium van een Europese politieke ge meenschap de bestaande nationale partijen volledig in Europese partijen te doen op gaan, achten het evenwel een levensvoor waarde voor een gezonde democratische ontwikkeling, dat de mogelijkheid tot vor ming van (nieuwe) Europese partijen vol ledig vrij is. Zij zouden een verbod van be paalde politieke partijen slechts bij uiterste noodzaak gerechtvaardigd achten. Tenslotte verklaarden alle leden voors hands huiverig zo niet afwijzend te staan tegenover directe Europese verkiezingen. LONDEN (United Press) Dinsdag een jaar geleden kwam Sir Winston Churchill in het Lagerhuis met zijn suggestie voor een bijeenkomst tussen hem, Eisenhower en Malenkov. Gisteren bleek dat hij in dit opzicht niet van gedachte was veranderd. In antwoord op vragen zeide hij dat hij een dergelijk gesprek nog altijd wenselijk vónd maar dat een voorstel van dien aard niet op een ongeschikt ogenblik gedaan moet worden. BINNENLAND De Nederlandse uitvoer van chemische producten heeft zich blijkens mededeling van de Vereniging van de Nederlandse Che mische Industrie gedurende 1953 in gunstige zin ontwikkeld. Met ruim f24 millioen bleef zij boven de uitvoer van 1952 (1953: f685.072.000, 1952: f660.900.000). Evenals 1952 ging ruim 54 procent van de uitvoer naar de Europese markt. De uitvoer naar de Verenigde Staten steeg; zij bedroeg in 1953 f 69.279.000. Terwijl een brigadier van politie, wo nende aan de Prinsengracht te Amsterdam, gistermiddag van huis was, heeft een onbe kende diens buitendeur geforceerd. Toen de politieman thuis kwam, miste hij een ouderwets gouden zakhorloge met gouden schakelketting, een vulpenhouder, een camee met gouden hanger en dito halsketting, als mede een bedrag aan bankpapier van f 350, alles tezamen voor voor een waarde van circa f800. Deze maand is het 150 jaar geleden, dat te Maastricht een orgaan werd opgericht voor Handel en Nijverheid, dat de voorloper zou zijn van de huidige Kamer van Koop handel. Dit jubileum van anderhalve eeuw dienstbetoon aan handel en industrie zal Maandag 24 Mei officieel en feestelijk wor den gevierd. De benoeming is te verwachten van de heer R. de la Rive Box als hoofd van de afdeling radio en televisie van de Rijks voorlichtingsdienst. De heer De la Rive Box wordt dan opvolger van de heer A. van de Dool, die per 1 Augustus is benoemd tot hoofd van de programmadienst van de Ne derlandse Televisie Stichting. De heer De la Rive Box is thans werkzaam bij de stichting Technisch Filmcentrum te Den Haag, hij was voordien hoofd programmadienst V.P.R.O. In het Groothandelsgebouw in Rotter dam is Dinsdag onder auspiciën van de Ver eniging NederlandPolen een tentoonstel ling over Poolse architectuur geopend. Rot terdam is daartoe uitgekozen omdat de Maas stad, net als Warschau door Duitse lucht aanvallen grote verwoestingen heeft onder gaan en er in beide steden hard aan de we deropbouw gewerkt wordt. De expositie geeft van dit herstel der Poolse hoofdstad een duidelijk beeld. De opsporingsdienst van de P.T.T. heeft te Raalte de clandestine radiozender „Zwarte Willem" opgespoord. Tegen de eigenaar, de 45-jarige slager G. L. B., werd proces-verbaal opgemaakt. Bij een bouwwerk in de G. J. Mulder straat te Rotterdam is een hijsstelling ge kanteld doordat een knoop losschoot, die in een der tuidraden was gelegd. Het gebeurde juist op het moment toen men een betonnen element van 300 kilo optakelde. De 25 meter hoge stelling viel op de bovenleiding van de tram, zodat het tramverkeer enige tijd werd gestagneerd. Persoonlijke ongevallen hebben zich niet voorgedaan. Tegen de uit voerder is proces-verbaal opgemaakt, omdat de knoop in de draad onjuist zou zijn gelegd. HAARLEM EN OMGEVING De Hollandse Maatschappij der Weten schappen houdt op Zaterdagmiddag 22 Mei in het gebouw van de maatschappij, Spaarne 17, haar algemene vergadering. De agenda vermeldt onder meer een voordracht van dr. H. R. Kruyt over: „Ordening op het gebied van het wetenschappelijk onderzoek". Ter gelegenheid van het zestigjarig De- staan van de kleuterschool „Ons kleuter hoekje" aan de Burgwal zal op Woensdag 19 Mei een herdenkingsbijeenkomst worden gehouden. Tevens zal er gelegenheid zijn de door ouders en vrijwilligers gerestaureerde school te bezichtigen. De minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. Alg-era, is opgenomen in het Haag se ziekenhuis Bronovo. Op medisch advies zal de minister enige tijd rust houden aan gezien er symptomen zijn, dat hij zich heeft overwerkt. Hedenmorgen werd door een woordvoerder van het ministerie van Verkeer en Waterstaat de toestand van de minister als „zeer bevredigend" geken schetst. De minister zal korte tijd in het ziekenhuis moeten verblijven en daarna thuis nog enige tijd rust nemen. Ir. H. B. J. Witte, minister van Wederop bouw en Volkshuisvesting heeft de behan deling van de lopende zaken van het de partement van Verkeer en Waterstaat van zijn collega overgenomen. De ziekte van de minister wordt in ver band gebracht met het zeer vele werk dat hij door de watersnoodramp heeft moeten verrichten. In het circus Espana, dat op het ogen blik te Delft optreedt, heeft een tijger een oppasser aangevallen. Het was de tijger Gipsy, die vorige week een jong ter wereld heeft gebracht, maar dit, zoals destijds werd gemeld, heeft verstoten. Het jong wordt nu door een Hillegomse hond ver zorgd. Sinds de geboorte van haar jong was Gipsy zeer nerveus. Tijdens de voor stelling van gisteravond kon de dompteur het dier nauwelijks in bedwang houden. Na afloop van haar nummer werd Gipsy zoals gewoonlijk naar haar eigen kooi te ruggebracht en daar gevoederd. Hierbij heeft zij haar Franse oppasser, die al ruim vijf jaar als tijgerverzorger fungeert, de arm opengereten met haar klauw en hem een beet in de onderarm toegebracht. De man werd naar het ziekenhuis overge bracht. VÜVU^jüioj Prins Charles en Prinses Anne. de kinderen van Koningin Elizabeth en de Hertog van Edinburgh, maken het laatste gedeelte van de wereldtour van het Koninklijk Paar mee. De bemanning van het Koninklijke Jacht .Britannia" vindt het prachtig om de Prinsenkinderen de eerste navigatielessen te geven. Hoe zij er in opgaan toont deze foto. De Nederlandse Opera gaf Dinsdagavond in de hoofdstad, onder leiding van Erich Walter, de populaire tweeling „Cavalleria" en „Paljas". Nauwelijks een aanleiding, zou men kunnen zeggen, om er nog eens speciaal aandacht voor te vragen en dit te minder, omdat dergelijke répertoire- werken op den duur niet ontkomen aan het gevaar voor een vervlakkende routine opvoering. Maar er was wel iets bijzon- dors in het feit, dat men deze avond de proef nam om Anny Delorie, de alt-mezzo van het gezelschap, die als zodanig enige opmerkelijke prestaties op haar naam heeft, in „Cavalleria Rusticana", de dra matische sopraanpartij van Santuzza te la ten zingen. Deze partij werd tot nog toe vertolkt door Gré Brouwenstijn. Afgaande op het timbre van haar stem is Anny Delo rie een alt; haar karakteristieke borsttonen laten dienaangaande geen twijfel. Maar haar buitengewone registeromvang haar tessitura stelt haar in staat ook de hoog liggende regionen van een dramatische sopraanpartij met succes te bestrijken. Bo vendien heeft zij haar sterk-dramatisch temperament mee om ook in die stern-lig ging een overtuigende creatie te leveren. Haar Santuzza is dan ook een opmerkelijk succes geworden en het lijdt geen twijfel dat Anny Delorie, wanneer haar de kans gegeven wordt, zich zal ontwikkelen tot een dramatische sopraan van uitzonderlijk formaat. Zo werd, met een aanvaardbare Turiddu van Johan van der Zalm, een qua stem en actie voortreffelijke Lola van Cora Canne Meyer en een markante Alfi van Gerard Kolthaus, een „Cavalleria" gegeven die toch iets bijzonders had, want Anny Delorie gaf er een ongemene span ning aan. Daarna kwam de „Paljas", geïnterpre teerd door Louise de Vries, Chris Reumer, Paolo Gorin, Jos Burksen en Chris Taver ne. Merkwaardige partituur, die het glans rijk wint van haar geadopteerde tweeling zuster, de „Cavalleria". Maar het lijkt wel of de vertolkers zowel de dirigent als de vocalisten het pathos niet meer aan durven dat van oudsher het gerechtvaar digde succes van deze levensechte opera bepaald heeft. JOS. DE KLERK. Kinderen namen aluminium plaat weg Het chemisch-technisch adviesbureau aan de Zijlweg in Haarlem, bezit op Haarlems gebied, achter het Marinehospitaal In Over veen, een proefveldje. Op dit veldje bevinden zich verscheidene stenen, houten en metalen voorwerpen, waarop men lak- en verfproeven heeft aangebracht. Zij worden daar aan weer en wind blootgesteld en worden slechts door vakkundige handen gestreeld. Dat is althans de bedoeling en men heeftt dan ook een omrastering aangelegd, die de jeugd uit de omgeving een halt toeroept. Desondanks hebben enige kinderen, tussen 8 en 10 Mei, kans gezien, het veldje te betreden en zij vonden het er blijkbaar zo interessant, dat z-'j er enige tijd hebben gespeeld en daarna enige voorwerpen mee naar huis hebben ge nomen. De geldswaarde van deze voorwer pen is nihil, maar uit wetenschappelijk oog punt bezien bezitten zij wel degelijk waarde. Vrijwel alle meegenomen voorwerpen zijn weer "terecht, doch het bureau mist nog één alumium plaat van 10 bij 75 centimeter. De plaat, die het nummer 1065 a draagt, is in drieën verdeeld: een stuk is ongelakt, een tweede stuk is wit en het derde gedeelte blauw gelakt. Het chemisch-technisch adviesbureau ziet gaarne de plaat in zijn bezit terugkeren. Het hoopt, dat het verdwenen exemplaar wordt terugbezorgd op de Zijlweg 340. Mede door de waarschijnlijke stichting van bijzondere lagere scholen in Haarlem met ingang van de cursus 19541955 zal het aan tal lokalen, nodig voor de huisvesting van de leerlingen, vermoedelijk niet toereikend zijn. De juiste plaats waar een tekort zal ontstaan, is thans nog niet te bepalen, maar het meest waarschijnlijk moet worden ge acht. dat dit zal zijn in het gedeelte van Haarlem gelegen ten Noorden van de Jan Gijzenvaart. Voor zover thans bekend zal dit record het aantal van twee leslokalen niet overtreffen. De voorziening hierin zal, aldus B. en W. van Haarlem alleen mogelijk zijn door het stichten van houten leslokalen, om dat dit de enige bouwwijze is welke op korte termijn is te verwezenlijken. Het college stelt de raad dan ook voor om indien dit noodzakelijk zal zijn, voor de bouw van deze lokalen een bedrag van ten hoogste 45.000 uit te trekken. De Baptistengemeente in Haarlem houdt op Donderdag 13 en Vrijdag 14 Mei in de Baptistenkerk op de Begijnhof in Haarlem een bazar ten bate van de kerk. Men heeft een zestal tentjes opgesteld, waar men huis houdelijke gebruiksvoorwerpen kan kopen. Verder zijn er verscheidene attracties, zoals ballen werpen, schiettent en sjoelen. De beroepen predikant van de Gerefor meerde kerk van Haarlem-Zuid, ds. C. Goeman te Schipluiden (Z.H.), zal op Maandag 31 Mei na bevestigd te zijn door ds. A. M. Boeijinga, zijn intrede doen in de Wilhelminakerk. Ds. Goeman neemt Zondagmiddag 16 Mei afscheid van zijn tegenwoordige gemeente, die hij vanaf 1 October 1950 gediend heeft. Het amateurtoneel kam maar geen af stand doen van melodramatische stukken die het leven echter dan echt proberen te maken. Zulk een melodrama is ook Hams Nesna's „De gouden kooi", waarmee „De Spaarneghesellen" nu in het Spaarndamse jeugdhuis voor het voetlicht getreden zijn. Middelpunt van het verhaal is een een voudige vrouw die een goed huwelijk doet met een veel ouder zakenman, d:ie haar adoreert en al zijn geld uitgeeft om zelfs haar geringste wensen te verwezenlijken. Om haar gelukkig te zien knoeit hij ten slotte in de boeken van zijn firma, wamt hij raakt natuurlijk im geldnood. Zijn echt genote, die hier geen weet van heeft, heeft ook haar zorgen: familieleden verwijten haar dit huwelijk uit berekening en alles wordt erger wanneer ook de mam op die mogelijkheid wordt gewezen. Natuurlijk keert alles ten goede, maar men beleeft enkele spannende ogenblikken en bewogen scènes voor het zover is. De Spaarndamse spelers, die een hard werkende groep vormen, hebben zich aar dig van hum taak gekweten. Zij waren bij na alle zeker van hun tekst: in het bijzon der J. Plas, als de echtgenoot. In de „ge voelige" momenten had hij het nog wel eens moeilijk, doch hij beschikt over een behoorlijke bewegingstechniek. Haruna de Rooy gaf een niet onverdienstelijke uit beelding van de echtgenote. S. vam der Werf-Burggraaf speelde de roddelende tante met veel flair en heel natuurlijk; G. J. v. d. Veenbrink kwam los vam zijm tekst en beeldde de bezorgde vader alleszins be vredigend uit. Henk vam Rooyen en mej. A. Plum zorgden voor twee aardige bijrol letjes. Het décor van de Spaarndamse kunst schilder L. Spierenburg was fris en sug gestief. Na een onafgebroken strijd van 36 uur is men er in geslaagd een geweldige bosbrand in de Ardennen, waardoor het grootste Bel gische pijnbomenbos met de vernietiging bedreigd werd, 'te blussen. Brandweren uit het gehele land waren naar de bedreigde plek gekomen. Meer dan 400 hectare van 20 jaar oude pijnbomen werd verwoest, maar het bos zelf werd grotendeels gered. Het vuur was Zondagavond laat uitgebro ken, waarschijnlijk doordat een onnaden kende toerist een brandende sigaret uit een auto gooide. Daar het in de streek twee weken lang niet had geregend, vatte het lage hout dadelijk vlam en verspreidde het vuur zich gretig. ADVERTENTIE Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3 54 Nederl.'47 98ls/is 98% A.K.U 220 219)4 323)4 321 '4 Philips Gloeil. 317 309)4 Kon. Petroleum 503)4 491H; A'dam Rubber 96 96)4 Holl. Amer. Lijn 150 151 N. Scheepv. Unie 143)4 145 H.V.A 127 125)4 Deli Mij 121 121 Amsterd. Bank 190 190 Ned. Handel Mij. 18244 182 Rotterd. Bank 177 177 Twentsche Bank 17854 178)4 Anaconda Copper 35)4 35)4 Bethlehem Steel 65 64)4 Republic Steel 55 54)4 96)4 95 54 Tidewater 2154 21% 46% 46)4 Aldegonda, 10 v. Manggar n. Pladju. Amor, pass. 10 Kp. Viiano n. Algiers. Ampenan, 11 te Belawan. Amsteikroon, 10 Runssl Jebel gepass. Amstelvaart, 10 100 m. Z. Shikoku, Amstelland, 11 v. Rio de Janeiro te St. Vincent. Abbekerk, 12 te Duinkerken verwacht. Aletta, 12 te Pladju verwacht. Amerskerk, 12 te Port Said. Amstelpark, 12 te Makassar. Aard ijk, 11 San Miguel gepass. n. Le Havre. Alcyone, 11 v. Victoria n. St. Vincent. Algenib, 11 v. Las Palmas te Antwerpen. Alhena, 12 te Rotterdam. Alioth, 11 215 m. NO. Madeira n. Antwerpen. Alnati, 11 240 m. Z. Bahia. Alphard, 12 v. Las Palmas te Recife. Alp-herat. 11 v. Rotterdam n. Recife. Amsteidijk, 12 v. Antw. te New Orleans. Amstelland, 11 v. St. Vincent n. A'dam. Andijk, pass. 11 Fayal n. Havanna. Artemis, pass. 11 Finisterre n. R'dam. Axeldijk, 11 v. Trinidad te Rio de Janeiro. Aïmdijk, 11 v. Antwerpen te Londen. Arnedijk, 15 v. Galveston te Antw. verw. Akkrumdijk, U te New York. Alblasserdijk, 11 te New Orleans. Biiliton, 11 te Philadelphia Blommersdijk, 11 v. New York te Antwerpen. Boissevain, 11 te Osaka Bonaire, 11 420 m. N.NO. Paramaribo. Boskoop, 11 990 m. N.NO. Barbados. Bloemfontein, pass. 11 Vlissingen n. Antw. Barendrecht, 12 v. Port Said te Rotterdam verw Caitex Pernis. 10 v. R'dam n. Sidon. Caltex Delft, pass. 10 Kp. St. Vincent n. Sidon Caitex Nederland, pas. 10 Gibraltar n. R'dam. Cronenburgh, pass. 10 Ouessant n. Onton. Ceronia. 10 v. Lagos n. Curasao. Caitex Utrecht, pass. 10 Kp. Vilano n. Sidon. Cistula, 10 85 m. ZO. Christmas eil. Charis, 10 v. Curasao n. Pto Cabello. Corilla 11 te Miri. Caitex Leiden. 12 v. R'dam te Sidon. Castor, 12 te Maracaibo. Chama, 11 v. Liverpool n. Curasao. Cottica, 12 v. Dover n. Madeira. Duivendrecht-, 10 v. Rotterdam n. Dakar. Delfland. 8 te Santos. Delfshaven, 11 Finisterre gepass. n. R'dam. Diemerdijk, 11 v Los Angeles te Rotterdam. Dui vend ijk. 11 v. Londen n. Hamburg. Dongedijk, 10 v. Portland n. Los Angeles. Etrema, pass. 10 Str. Messina n. Iskenderun. Edam. 11 v. Hamburg n. Koewait. Eimina, pass. 11 Las Palmas n. Amsterdam. Ena, 12 te Singapore. Enggano, 12 te Port Said. Esso Amsterdam, pass. 11 Finisterre n. Antw. Eendracht. 12 op de Eems n. Emden. Felipes. 11 te Port Dickson. Friesland. KRL)pass. 11 Finisterre n. R'dam Farmsum. pass. 14 Gibraltar n. Savona. Garoet, 8 te Houston. Graveland, pass. 10 Kaap Verdische eil. naar Recife. Groote Bee, 10 v. Rotterdam n. Quebec. Gouwe, 11 v. Amsterdam n. Sundsvall. Gaasterkerk, 11 v. Genua n. Lissabon. Groote Beer. pas. 11 Scilly's n. Quebec. Grootekerk, 11 te Ilo Ilo. Hathor, 10 te Tunis. Hoogkerk 10 te Genua. Hecuba, 10 v. Santiago de Cuba n. A'dam. Hermes, 11 te Curasao. Hydra, pass. 10 Lizardlhead n Fort de France. Hersilia. 11 te Amsterdam. Hestia, 12 te New York. Hilversum, pass. 11 Gibraltar n. Banias. Ivoorkust, 10 320 m. N.t.W. Dakar. Indrapoera. 11 460 m. W. Minikoy. Jagersfontein, 11 175 m O.NO. Madeira. Java, pass. 11 Perim n. Bahrein. Joh. v. O'denbarnevelt, pass. 11 Kp. Melville n. Soerabaja. Kertosono, 10 v. Colombo n. Durban. Karsik, 9 v. Belawan n. Seychellen. Kota Gede, 10 150 m. O.t.N. Aden. Kota Inten, 10 460 m. ZW Padang. Kalianda, 12 Belawan verw. Karimun, 11 te Amsterdam. Kedoe, 11 v. Port Said n. Suez. Kieldreeht, 11 v. Port Swettenham n. Singapore Karimata, 12 v. Colombo n. Djibouti. Katelysia, 11 v. R'dam n. Sundsvall. Laertes. 10 te Makassar. Lekkerkerk, 10 135 m. NW. Cochin. Leopoldskerk, 10 nog te Damman. Larenberg, pass. 11 Finisterre n. Port Said. Leuvekerk, 12 te Genua. Loenerkerk. 13 te Madras verw. Laurenskerk, 12 v. Assab n. Port Said. Lutterkerk. pass. 12 Perim n. Muscat. Lawak, 12 te Cochin. Leersum, 12 v. Le Havre n. Antwerpen. Linge, 12 v. Cardiff te Las Palmas. Loppersum, pass. 12 Gibraltar n. Savona. Loosdrecht, 12 v. Rotterdam n. Genua. Mataram. 11 te Tj. Priok. Maasdam, 10 v. R'dam te New York. Mapia, 10 v. Djeddah n. Colombo. Macuba, 10 30 m. O. Vizagapatam. Mariekerk. 12 te Cebu Muiderkerk, 11 v. Amsterdam n. Marseille. Maas, 12 v. Antwerpen te Rotterdam. Merwede, pass. 11 Bahamas n. Houston. Mitra, 12 v. Port Alfred te Las Piedras. Notos, 10 te Amsterdam. Nieuw Amsterdam, 12 te Le Havre. Nieuw Holland. 9 v. Melbourne te Sydney. Noordam, 11 480 m. N. ten O. Fayal. Ondina, 1(1 90 m. O. Biiliton. Ouwerkerk, 12 v. A'dam n. Noordzee op proef vaart. Ootmarsum, 11 v. Hamburg n. Bermuda. Prins Willem IV, 10 v. Le Havre n. Quebec. Prins Willem v. Oranje, 10 340 m. O. Kp. Race. Polyphemus, 12 te Belawan. Pieter-S, 12 te Swansea verwacht. Rempang, 11 v. Belawan n. Madras. Rijnland, 9 te Hamburg. Rafaela, 10 200 m. Z. Bangkok. Ridderkerk. 10 te Dar es Salaam. Riouw, 12 te Belawan Roebiah, pass. 11 Minikoy n. Djibouti. Roepat, 11 v. Singapore n. Tj. Priok. Roggeveen, pass. 11 Gibraltar n. Port Said. symbool der hoffelijkheid.... Een Ronson bewijst Uw begrip voor goede omgangsvormen. Wie deze perfecte aansteker gebruikt, toont daarmee zijn goede smaak, zijn ge voel voor stijl en zijn zin voor sfeer en distinctie. Ronton Queen Anne tafeloanste- her. Meesterlijk van model, constructie en afwerking - het ge schenk u t duizenden. Prij 62.50 Ronson Banker. Even betrouwbaar als i e naam. De ideale aansteker voor dezakenman. Vanaf 21.75. Als afgebeeld 27.50 Ronson Whirlwind. Metuitschuifbaar windscherm.Ont brandt en blijft branden.hoe hard het ook waait. Vanaf 25.50. Als afgebeeld 31.50. J4 WORLD'S G R E AI EST LIGHTER ty Verkrijgbaar bij juweliers, speciaal zaken en betere sigarenmagazijnen. Import in Service Afd.WILLIAM RIKKERS Har.deltonderneming N. V..Beurs Damrak, A'dam Rijnkerk, 12 v. Djibouti te Suez. Raki, 12 v. Port Said n. Amsterdam. Stentor, 10 v. Amsterdam te Barbados. Salawati, 11 v. Port Said te Genua. Sheratan, pass. 10 Kp. St. Vincent n. Banias. Sunetta, 9 v. Ni Gata n. Miri. Scherpendrecht, 11 v. Rio de Janeiro te Beetle. Stad Alkmaar, 10 v. Wabana n. Glasgow. Stad Arnhem, 10 v. Suez n. Karachi. Stad Maassluis, 11 v. Vlaardingen n. Narvik. Stad Leiden, pass. 10 Kp. St. Vincent n. IJm. Stad Maastricht, 10 190 m. NO. Finisterre. Stad Rotterdam, 10 320 tn. W.t.N. Hebriden. Stanvac Benakat, 10 te Penang. Stanvac Talang A-kar, 10 220 m. N.t.O. Natuna eil. Saroena, 11 v. Soerabaja n. Pladju. Stad Schiedam, 12 te Narvik. Salland, pass. 11 Victoria n. Montevideo. Sibajak, 11 280 m. ZO. Kp. Race. Singkep, 12 v. Londen te Rotterdam. Soestdijk, 12 te New Orleans. Stad Amsterdam, 12 v. Narvik te Immingham. Stad Vlaardi«gen, 12 v. Narvik te R'dam verw, Saparoea, 11 v. Rangoon te Calcutta. Triton, 10 v. Houston n. New Orleans. Talisse, pass. 10 Gibraltar n. Genua. Tankhaven I, 10 te Tj. Uban. Tankhaven II, 11 te Belawan. Tankhaven III, 10 70 m. Z ZO. Pulu Tenggol. Tara. 10 360 m. Z.ZW. St. Vincent. Taria, 10 120 m N.NW. Perim. Thalatta, pass. 10 Ras el Hadd n. Suez. Tibia, 10 170 m. zo Ceylon. Tjibodas, 10 v. Hongkong n. Tj. Priok. Tabinta, 11 v. Penang n. Singapore. Tamo, pass. 11 Fernando Noronha n. R'dam. Tegelberg, 12 v. Rio de Janeiro te Kaapstad. Teiresias, pass. 12 Sabang n. Colombo. Tomori, 12 v. Belawan n. Penang. Utrecht, 10 v. Boston te New York. Waingapoe, 10 v. Soerabaja n. Tj. Alas. Waterman, 11 180 m. W.t.Z. Port Elizabeth. Wonogiri, pass. 11 Vlissingen n. Southampton. Weltevreden. 12 v. Port Said n. Halifax. Zeeland (SSM), 10 v. Hamburg n. Tyne. Zeeland (KRL), 185 m. O.NO. Fayal. Zaan, 10 dwars Texel n. Zaandam. Zuiderkruis, 11 80 m. ZO. Anti Cost! eil. Zijpenberg, 11 v. IJmuiden te Amsterdam. KLEINE VAART Anrüe. 10 v. Garston te Wexford. Amoudspolder, 11 v. R'dam te Lissabon verw. Audacia, 10 dwars Kp. Vilano n. Liverpool. Albergen, 10 v. Ponza n Westonpoint. Batavier I. pass. 11 Kp. Roca n. Bordeaux. Batavier III, pass. 10 Finisterre n. Casablanca. Biimingham, 11 v. Delfzijl te Harlingen. Blue Boy, 11 v. A'dam te Boston. Brem, 11 v. Vigo te Antwerpen. Bab-T, 8 v. Ramvik n. Huil. Beekbergen, 10 v. Swansea n. St. Nazalre. Bernisse, 11 te Sevilla verw. Citadel, 11 v. Karlskrona te A dam verw. Claes Compaen, 10 nog te Liboume. Continental, li v. Londen te Hamburg. Coolhaven, pass. 11 Ouessant n. Hamburg. Deni, 11 dwars Egniond n. Bremen. Driebergen. 11 v. Requejada n Terneuzen. Deneb, 11 v. Newburgh te Londen. Diligentia, 11 v. Gonfreville te Londen. Duiveland 10 v. Newcastle n. R'dam. Draco, 10 v Tanger n. Rotterdam. Duiveland, 11 115 m. NW. Hoek v. Holland. Eibergen, 11 40 m. N. Bordeaux. Elisa, 11 dwars Beachyhead n. Iskenderun. Elsenburgh, 11 v. Casablanca te Duinkerken. Fiducia, vertr. 11 v. Boston n. Maassluis. Franka II, v. Bremen te R'dam verw. Hartel, vertr. 11 v. Soedertelje n Kirkwall. Hast-III, 10 v. Par n. Parijs. Hast IV. 10 Rouaan gepass n. Parijs. Henriëtte, 11 v. Huil n. R'dam. Helvetia. 11 v. Aberdeen te Rotterdam. Henrica b, 10 v. Kotka n. Rotterdam. Ibis 11 te Kopenhagen. Ida Jacoba, 11 v. Malta te Cardiff. Joost, 10 v. Carlsvik n. Kramfors. Java, 10 v. Boston te Birkenhead. Kemphaan, 10 v. Aarhus n. Riga. Koningshaven, 10 dwars Finisterre n. Casablanca Leny, 10 v. Hamburg te Grangemouth. Larlx, 8 te Zaandam. Marjan, 10 v. Maassluis te Odense. Mascotte, 11 35 m ZO. Scheveningen. Menkar N, 10 360 m. N. St. Paulsrock. Missouri. 11 v. Norresundet te R'dam verw. Marcella, 10 v. Cais bo Pico n. R'dam. Midsland, 10 v. R'dam te Grangemouth. Mulan, ïo v Scheveningen te Visby. Muphrid N, 13 v. Beyrouth te Bordeaux verw. Myl'em, vertr. 11 v. Stockholm n. Parijs. Mypuck, 11 v. Kopenhagen te Rouaan verw. Nero, 10 v. Rijeka n. Bari. Nassauhaven, 10 v. Antw. te Kopenhagen. Nleuwland, 11 v. R'dam n. Leith. Noord, 10 30 m. ZW. Skerries. Nottingham, ïo v. Leith. n. Rotterdam. Neeltje-b, 11 v. Requejada n. Gent. Nieuwehaven, 10 v. Rotterdam te Kopenhagen. Noorderlicht, vertr. 11 van Kopenhagen naar Simrlshamn. Oosterburgh, 10 v. Oscarshamn n. A'dam. Perregaux, 10 v. Safi n. Nantes. Heter Hubert, 11 v. Bremen te Egersund. Pavo, 7 te Rundvik. Ponza 10 v. Korsnas n. Skutskaer. Poortvliet, vertr. 11 v. Aden. Soemba, vertr. u v. Flixboro n. Londen. Spes. 11 v. Gothenburg te Londen verw. Theodora, 11 v. Kopenhagen te R'dam verw. Westlaan. vertr. 11 v. Leeuwarden n. Antw. Wiebold Bohmer, 10 v. Duinkerken te Dakar.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 7