Wist U dat Matrozenkraag Rode Kruis heeft dit jaar anderhalf millioen nodig „Ecole du spectacle" voor artisten in de dop Mechanica in de keuken brieven van een parijse huisvrouw appelcake Zegenrijk werk op velerlei gebied 5 doktoren het misbruik van laxeermiddelen ZATERDAG 15 MEI 1954 Leren en toneel of ballet studeren WANDELING LANGS DE WINKELRAMEN DIT MAKEN WE ZELF Werk van Jan Steen uit Haarlems bezit naar het Bonnefantenmuseum Spaarbankbond is tevreden over 1953 Bezwaren tegen beleid van balletcommissie INBOEDELVEILING 1/2 JUNI 1954 Steun aan verdwijnende Rotterdamse Comedie Hengelaars van de VHSV vergaderden Kinderoperette van V ondelkwartier waarschuwen tegen HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT oor deCv rouw tmm (Van onze Parijse medewerkster) P a r ij s, Mei 1954 Sinds een jaar of wat woedt er een ware wonderkinder-rage in Frankrijk. Ik heb u hier al eens iets verteld over de expositie van schilderijen van Italiaanse kinde ren die in Parijs een ongelooflijke weerklank heeft gevonden. Maar in de muziek, bij de radio, de film en het toneel is het kind niet minder op de vooi-grond ge treden. De Parijse orkesten houden een wedloop in het-engageren van kinderen als dirigent, en als Pasdeloup een jongetje van twaalf jaar op het kopje heeft getikt dan kan je er bijna wel zeker van zijn dat Lamoureux of Colonne de vol gende maand met een knaapje van tien of acht jaar voor de draad komt. De recordleeftijd is tot dusver, meen ik, zes jaar geweest, een meisje waar van men na haar debuut als orkest leidster overigens nooit meer iets ge hoord heeft. Een kind van zes jaar dat Tsjaikofsky's Romeo-ouvertux-e of Pa- thétique-symphonie dirigeert. Een van die dingetjes in kniekousjes, Roberto Benzi is naast zijn muzikale nu ook een cinematografische carrière be gonnen en misschien heeft u zijn film Le chcmin de la gloire, waarin Jean Marais als zijn vader optreedt, in Hol land wel gezien. Het is trouwens in de filmwereld dat het wondeikind of het kind in het algemeen nog wel de meeste opgang maakt, wat, gezien de samenstelling van het bioscoop-publiek, ook wel te be grijpen is. Zo'n klein aardig ventje of snoezig meisje op het doek verzekert een film al bij voorbaat zijn succes. Een succes dat trouwens niet altijd van wat verdkcht allooi behoeft te' wezen, ge tuige die aangrijpende film over die twee kinderen, slachtoffers van de exo dus uit 1940, „les Jeux Interdits" die ik u, zo nodig, xxiet warm genoeg kan aanbevelen. Zo zuiver als déze film zijn helaas al die andere rolprenten niet en in hun verband kan men wel vaak van een nog al ongegeneerde kinder-exploitatie spre ken. Niet alleen artistiek gesproken omdat zo'n kind, genre Shirley Temple, dan een ingeprent rolletje vervult en met zijn imitatie-maniertjes dan wel iedere natuurlijkheid verloren heeft. Ook geestelijk en zelfs physiek gezien, worden er door zulke engagementen voor jonge kinderen vaak problemen aan de orde gesteld waarvan men de ernst zeker niet behoeft te onderschat ten. Niet zelden worden die kinderen de slachtoffers van hun eigen vroege glorie en het is dan ook wel goed dat de overheid zich met dit vraagstuk heeft ingelaten. In beginsel zijn ook die artistjes in kinderschoenen onderworpen aan de wet die de arbeid van volwassenen regelt. Maar in Frankrijk kijken de au toriteiten op dat punt nu ook weer niet al te nauw. De leerplichtwet wordt op hen bijvoorbeeld wat liberaler toege past en zo kunnen „wonderkinderen" met twee uur school per dag meestal wel volstaan. W onderkinderen Er bestaat voor hen in Parijs een speciale school die in 1930 door een toemalig lid van de Comédie-Francaise werd opgericht en die nu een 372 leer lingen telt. Het merendeel ervan - ruim 200 - wordt door de Opéra geleverd. Dansen is een vak waarmee je op zeer jeugdige leeftijd moet beginnen - liefst zo tussen zes en tien jaar - en om zich de regelmatige „toevoer" van nieuwe talenten te verzekex-en heeft de Parijse Opéx-a sedert tientallen van jaren dan ook een uitgebreide klas met kleuters, de zogeheten „petits rats de l'Opéra" die ook regelmatig op de planken ver schijnen. Ik ken zelf zo'n meisje van negen jaar dat al deel uitmaakt van de troep van Serge Lifar en ik weet hoe zwaar haar dagtaak is. Een dagtaak die een paar keer in de week niet vóór twaalf uur des avonds voltooid wordt. Op die „école du spectacle" - die dus geen toneelschool is - wordt er op de leerlingen een voortdurende controle uitgeoefend. Ze leren er alle vakken die ook op het lesrooster van andere scho len staan - Frans, rekenen, geschiedenis en aardrijkskunde - al worden de exa meneisen dan misschien ook iets mindex- torenhoog opgevoerd. Bovendien heeft de Franse arbeidsinspectie er een spe ciale dokter aangesteld en zodra die con stateert dat zo'n leerlingetje zich gees telijk of lichamelijk dreigt te overwer ken, wordt het iedere artistieke activi teit op slag verboden. Er is ook nog een advies-commissie onder leiding van de vermaarde acteur Fernand Ledoux, die na moet gaan of al die kinderen inder daad wel de begaafdheid bezitten die hen voor een latere carrière in de kunst voorbestemmen. Zo wordt er naar ge streefd het aantal mislukkelingen, ten gevolge van ouderlijke eerzucht, zo veel mogelijk te beperken. Beroemde namen De Franse „school van het toneel" heeft al verscheidene artisten van naam onder haar leerlingen geteld, zoals de danseres Colette Max-chand, de schilder schrijver-acteur-chansonnier Mouloudji die vroeger een arm Algerijns straat jongetje was, en de filmspeler Jim my Garland. Jeugdige vedettes van naam die nu de lessen volgen, zijn on der meer Georges Poujouly, het jonge tje uit „les Jeux interdits" en Marie- France, het beroemde „wonderkind" van de Franse radio. Deze jeugdige diva's onder het leer lingencorps die hun namen al met kan jers van letters op de filmaffiches en de bioscoop-facades zien prijken, ge nieten op hun school toch geen enkel privilege. Ze moeten hun jaartallen en onregelmatige werkwoorden lex-en net als hun medescholieren en voor een slecht rapport kunnen ze op een zelfde straf of schrobbering van de directrice rekenen. Het genus wonderkind vormt uiter aard een uitzondering. De wet kan echter met uitzondex-ingen moeilijk re kening houden. Dat conflict nu heeft men in Frankrijk met deze „école du spectacle" opgelost op een wijze waar door de risico's voor de geestelijke en lichamelijke gezondheid van deze kin deren tot een minimum schijnt te kun nen worden gereduceerd. ève Een charmant effect geeft deze wijd- gedecolleteerde trui, in grove steek ge breid, met het vrolijk-bedrukte katoe nen bloesje eronder. Een ideale sport- dracht of strand-combinatie. Groenten en aardappelen verliezen bij het bewaren vitamine C; dit gaat voor al snel, wanneer zij gesneden zijn. Wie de groenten gesnedeix kan kopen, moet er daarom op toen zien, dat zij fris en stevig zijni De vitaminewaarde van blikgroenten en bevroren groenten be hoeft, indien zij op de juiste wijze zijn geconserve'erd, niet of niet veel onder te doen voor die van verse groenten. Het mag echter als bekend worden ver ondersteld, dat gezouten groenten, met uitzondering van zuurkool, in dit op zicht geen waax-de hebben. Aardige zomer-overalletjes voor de kin deren op hoogtijdagen van het warme seizoen. De kleuren kunnen rood, blauw, grijs of groen zijn, met decoratieve ver sieringen in geel of wit. Materiaal: Katoen of popeline. Achter een winkelraam van een zaak voor huishoudelijke artikelen lag on der andei-e een snack-toaster zich be haaglijk te koesteren onder de warme blikken van winkelende wandelaars. Binnen vroeg ik de winkeljuffrouw of zij de snack-toaster eens even van dichtbij wilde laten zien. Maar zij be- greep er niets van. Pas toen ik de toaster in de étalage aanwees zei zij: „O, u bedoelt een snaktowaster, om een sentwis op te warmen!" Ter onmiddellijke geruststelling van de Haarlemse winkeliers: het was niet in Haarlem maar in eert Haagse zaak waar het Engels op deze originele manier werd uit- gespx-oken. In een soortgelijke zaak hier in Haarlem vertelde men mij dat de snack toaster al langer bestaat. Hij zal voor menigeen geen onbekende zijn. Hij is te ver gelijken met een lange tang waarvan de uiteinden ver breed zijn tot halfboLle platen. Tussen deze platen wordt een kaas-, ei-, of vleeshapje gelegd of een sandwich. Door de toaster goed te verwarmen heeft men even later een heerlijk heet ge roosterd hapje of „snack". In Engeland worden deze warme gerechten vaak ge bruikt bij de borrel of de lunch. Er is een ideaal instrument voor de keuken gefabriceerd, dat alles wat ge hakt of gesneden moet worden op af doende wijze weet te bewerken. Het hakt en snijdt rauwe, gekookte, droge en natte groenten, maakt aardappelen- en wortelenstokjes, versnippert citroen en sinaasappelschillen, snijdt kaas, har- de eieren, noten en amandelen, uien en alle soox-ten vlees, enzovoort, enzovoort. Dit uitnemende keukengereedschap heet: hache-vite. De hache-vite bestaat uit vijf messen, dat zijn vijf ronde schijven die met een kleine tussen- ruimte aan elkaar zijn bevestigd. Op deze schijven ligt een rooster dat vast gezet wordt met een sleutel. De hand beschermer sluit half over de ronde messen heen. Om bijvoorbeeld wor telen, prei en lof klein te maken, snijdt men de groente eerst met een mes één keer in de lengte door vóór deze op een plank wordt gelegd. Daarna hoeft men met de hache-vite nog maar één of twee maal in de breedte te snijden en de groente is kookklaar. Om mooie regelmatige stokjes voor patates frites te krijgen, snijdt men de aardappelen in de lengte door. De schijven legt men naast elkaar op de plank en daarna gaat men er één keer met de hache-vite doorheen. Het reinigen van deze „snelle hakker" is eveneens uiterst eenvoudig. Na de sleutel ex-uit te hebben getrok ken spoelt men alle ondex-delen goed af met warm water. De reiniging duurt ten hoogste één minuut. Daar de hache- vite de groenten en het vlees wel snijdt maar niet verplettert worden alle groenten- en vleessappen, de mineraal- zouten en de veelbesproken vitamientjes op hun volledige voedingswaarde be houden. Zo is er ook een tomatensnijder ge maakt waarbij een zevental zaagjes in één vlak naast elkaar liggen. Houdt men dit vlak boven de tomaat en snijdt men daarna recht naar beneden dan is de tomaat in één snee in keurig gelijke vlakjes verdeeld. Voor de knoflookliefhebbers is er een handig knoflookpersje, dat op een kleine fruitpers lijkt. De stukjes knof look worden tussen de over elkaar sluitende uiteinden van twee tang- vormige knijpers gelegd. Nu even flink knijpen en het vocht drupt meteen door de gaatjes. Wie zou niet graag zo'n allergemak kelijkste roomklopper bezitten, zo'n klopper die op de tafel kan worden vastgeklemd en bovendien verstelbaar is? Door die vertelbaarheid kunnen wij er dus kleine of grote, lage of hoge kommen bij gebruiken zonder dat dit enige moeilijkheid geeft. Het ding ziet er overigens ingewikkeld genoeg uit: een draaiwieltje, drie tandraaers, twee kloppers en nog een paar stangetjes en klemmen. Maar hij is geweldig handig voor het snel stijf kloppen van room, mayonnaise of eiwit. Voor het zeven van meel of poeder suiker bestaat er een metalen zeef- kommetje. Vlak boven de „zeef-bodem" hangt horizontaal een wieltje met vier wieken, dat gaat di-aaien als men in het handvat knijpt. Dat wieltje breekt alle klontjes en hobbeltjes en doet meel of suiker als een zachte sneeuwwolk naar beneden dwarrelen. Wilt u ruzie onder uw kinderen voor komen over de hoeveelheid limonade die ze van u in hun glaasje hebben ge kregen? Gebruik dan voortaan een limonadeschenker. Dit is een plastic maatbekertje waar onderaan een plas tic buisje hangt. De buis wordt in de limonadefles gestoken en het bekertje vastgeschroefd. Houdt men de fles schuin dan stroomt het vocht via buis in de beker. Maar in de beker, waarvan de bodem dus precies op de halsopening van de fles past zit een klein gaatje. Komt de limonade hier voorbij dan is meteen de fles luchtdicht afgesloten er- kan het vocht niet verder stromen. Men giet het bekex-tje leeg in een glas en begint hetzelfde spelletje opnieuw. Op d$ze wijze krijgt ieder kind precies evenveel limonade in zijn glas. En hoera, er is weer een ruzietje minder. ANNEKE Nu de grote kragen weer in de mode komen, willen wij niet achter blijven, dus geven wij u het patroon voor een dergelijke kraag. Om een japon eens ge zellig op te fleuren, is dit misschien een goed idee! U zult al wel verschillende mooie kragen in de winkels gezien hebben, maar ze zijn vrij kostbaar, en het is dus voordeliger er zelf één te maken. We hebben een halve meter stof no dig van 70 a 80 cm. breed. We kunnen broderie gebruiken, of batist, organdie, piqué etc. Als we de kraag van broderie maken, dan knippen we één enkele kraag. De buitenkant wordt dan heel smal afgebiesd met biaisband. Maken we de kraag van niet doox-zichtige stof, dan knippen we er ook één van dunne katoen, zodat we een dubbele kraag krijgen! Op deze ma nier is de afwerking gemakkelijker, want we stikken dan de kraag dubbel en keren hem om, zodat de naden bin nenin zitten. Wij hopen dat u succes zult hebben met het maken van de kraag, en dat u weer met plezier uw japon zult dragen. L.S. Een zomerjurkje van wit katoen met rode bloemen. Het model is eenvoudig doch charmant door de smalle taille, de uitstulpende rok en de tekenende bustelijn. 250 gr. (3 kopjes) cakemeel of bak meel, 125 gr. weke boter of marga- rine, 150 gr. (een kopje) suiker-, 2 kleine eiex-en, Vs dl (een half kopje) melk, zout, 2 appelen, 50 gr. kren- ten of rozijnen, poedersuiker. De rozijnen wassen en drogen. Een springvorm invetten. De boter of mar garine zacht roeren, de suiker op een paar lepels na toevoegen en het geheel enige tijd roeren, totdat de suiker niet meer knarst. De eieren één voor één door de massa kloppen. De bloem zeven met een weinig zout en geleidelijk toe voegen. Het deeg met de melk slapper maken en de rozijnen er door mengen. De appelen schillen en in dunne part jes snijden. De helft van het cakedeeg in de vorm overdoen en bedekken met de helft van de appelpartjes. Deze met suiker bestrooien. De rest van het deeg er over uitspreiden en een tweede laag appelpartjes dakpansgewijs er op aan brengen. De cake in een matig warme oven in ongeveer IV2 uur bruin en gaar bakken. De cake laten afkoelen, uit de vorm ne men en desgewenst de bovenkant met poedersuiker bestrooien. Anderhalf millioexi gulden zal het Neder landse Rode Kruis dit jaar nodig hebben om zijn werk van barmhartigheid te kun nen voortzetten. Men hoopt dit bedrag bij de komende inzameling van het Nederland se volk te ontvangen. De inzameling van 1953 bracht ruim een millioen op. Het Rode Kruis moet van lidmaatschaps gelden en vrijwillige bijdragen zijn vele activiteiten betalen. Al dit werk wordt ter leniging van nood in vredestijd en oorlogs tijd voorbereid en gedaan, nationaal zowel als internationaal. Het Rode Kx-uis-korps met zijn 13.001 helpsters, helpers, verpleegsters en artsen, is mede betrokken in het werk van de Be scherming Burgerbevolking. Dit korps vrij willigers heeft een grote voorraad mate riaal en matex-ieel voor zijn kol onnes nodig, van vrachtauto's en tenten af, tot licht- en keukeninstallaties, noodhospitaal-inrich tingen, veldtelefoons en radioverbindingen toe. Daar dit korps in 1955 tot 15.000 man nen en vrouwen moet zijn uitgebreid, zul len nog vele tienduizenden guldens nodig zijn. Dan zijn er de rampendepóts, die bij de watersnood zulke voortreffelijke diensten bewezen. Ons land heeft er 80 nodig om overal mogelijke slagen te kunnen opvan gen. Thans zijn er 54 compleet ingericht, zodat voor de 26 ontbrekende depóts x*uim een half millioen gulden bijeen gebracht zal moeten worden. Het zogenaamde Welfare-werk, dat in ziekenhuizen en sanatoria wordt gedaan om zieken en invaliden bezig te houden, wordt door 1000 vrijwilligsters en 83 gesalarieer de leidsters verricht. Dit aantal leidsters zal met 15 moeten worden uitgebreid om aan de vraag voor dit werk, dat door me dici onontbeerlijk wordt geacht, te vol doen. Het zal dan ook tot chronisch zieken en invaliden kunnen worden uitgebreid. Deze laatste categorie ontvangt nog an dere hulp in de vorm van vacanties door middel van boottochten. Dit jaar zullen 700 van deze patiënten van een week va rende vacantie kunnen genieten. Indien men bedenkt, hoezeer een chronische in valide gekluisterd is aan huis en bed in een eentonigheid, die een valide mens zich nauwelijks kan voorstellen, dan is het dui delijk hoe zegenrijk dit werk ook voor de verzorgers van deze invaliden is. Voor het Rode Kruis-werk op Nieuw Guinea kan op het nieuwe budget slechts 25.000 gulden worden uitgetrokken. De hoornvliescentrale, de moedermelk- eentrale, de beentransplantatiedienst, de ziekenhuizen en verpleeghuizen, het lec- tuurdepöt, het Jeugd-Rode Kruis, de pos ten langs wegen en stranden, de pakketten- verzending en het informatiebureau, dat 1000 aanvragen per maand ontvangt, ver gen grote bedragen, die op de een of andere manier bij elkaar moeten komen, omdat hun algemene nut en noodzakelijkheid al gemeen aanvaard zijn. Meer trombosedienstcn Op grond van de ervaring van enige jaren, opgedaan met een trombosedienst in Den Haag, is besloten dergelijke diensten op te richten in Maastricht, Zwolle, Deven ter, Haarlem, Zevenaar en Kampen. Aan de patiënten worden door dit Rode Kruis werk veel zorg, moeite en ziekenhuiskosten bespaard, terwijl zij in de kring van het gezin kunnen blijven. Hoezeer het werk van het Rode Kruis gewaardeerd wordt blijkt wel uit de stij ging van het aantal leden. In 1937 waren het er 17.001, in 1946 600.000. Nadien zakte de belangstelling tot 450.000 in 1952. Aan het begin van 1954 was het halve millioen leden weer bereikt en aan het begin van 1955 hoopt men de 600.000 weer te pas seren. ADVERTENTIE Vraagt geïllustr. catalogus P. F. L. DE RIDDER HARTENSTRAAT 21, A'DAM C. Het Bonnefantenmuseum te Maastricht heeft van mevrouw Ch. Mezger-Ortmans te Haarlem een schilderij van Jan Steen in bruikleen ontvangen. Het stelt een markttafereeltje voor vol anecdotische bij zonderheden en is door de kunstenaar ge merkt. Dit bruikleen vormt een belang rijke uitbreiding van de afdeling zeven tiende eeuwse Nederlandse schilderkunst in het museum, dat nu twee werken van Jan Steen bezit. Dezelfde afdeling werd onlangs verrijkt met een klein stilleven van C. de Blijer dat prof. dr. J. Timmers in Maastricht ont dekte. Over het leven van deze Hollandse meester is vrijwel niets bekend. Zijn werk is zeer zeldzaam. Spaartegoed op 31 December 1364 millioen In het verslag over 1953 van de Neder landse Spaarbankbond wordt gezegd, dat het „spaarklimaat" in dat jaar bijzonder gunstig is geweest. Inleggingen zowel als terugbetalingen waren hoger dan in enig jaar tevoren. De inleggingen waren zelfs bijna 200 millioen hoger dan in het uitzonderlijke geldzuiveringsjaar 1945. Ingelegd werd 663.6 millioen (v.j. 539.6 millioen), te rugbetaald 518.7 millioen (v. j. 477.7 millioen), zodat 144.9 millioen (v.j. 61.9 millioen) meer werd ingelegd dan terug betaald. Het totale spaartegoed bedroeg op 31 December 1953 bij alle algemene spaar banken 1364 millioen. Wat de beleggingen betreft, was bij 's rijks schatkist 7.6 pet (v.j. 6.3 pet) be legd, in hypotheken 14.6 pet (v.j. 15.1 pet), in effecten 49.5 pet (v.j. 50 pet), in onder handse leningen aan publiekrechtelijke lichamen 24.9 pet (v.j. 24.2 pet). De gemiddelde vergoede rente is nage noeg 2.5 pet geweest. De gekweekte rente bedroeg bij de algemene spaarbanken 3.36 pet. De presidente en de secretaris van de Nederlandse Beroepsvereniging van Dans kunstenaars, mevrouw Hans Snoek en de heer Karei Poons, hebben hun functie ter beschikking gesteld, naar aanleiding van een motie, die is aangenomen tijdens de ledenvergadering. Hierin spreken de leden „met grote meerderheid van stemmen" zich uit, dat zij „gegronde bezwaren hebben te gen het door de van regeringswege inge stelde balletcommissie gevoerde beleid bij het tot stand komen van het Nederlandse Ballet". „De bezwaren zijn zo ernstig, dat de vereniging zich moet onthouden van elke poging tot samenwerking met de ballet commissie", zo menen de leden. De vergadering is ervan overtuigd, zo wordt gezegd in de motie, dat „het door de balletcommissie tot nu toe gevoerde beleid een harmonische ontwikkeling van de danskunst in Nederland in de weg staat en schade berokkent aan de belangen van de dansers". 1 ADVERTENTIE Verkooplokaal NOTARISHUIS Dir. W N WOLTERINK Bilderdijkstraat bij de Zijlweg Haarlem - Tel fK 25001 11928 Inzendingen van huisraad worden dagelijks aangenomen. Eigen afhaaldienst De gemeenteraad van Rotterdam is gis teren met 24 tegen 17 stemmen accoord gegaan met het voorstel van B. en W. om de verdwijnende Rotterdamse Comedie voor een keer een bedrag van ten hoogste 25.000 uit te betalen, doch slechts dan, als de stichting het bij haar in dienst zijnde personeel niet tot het einde van het speel seizoen (1 September 1954) zal kunnen uit betalen. Onder grote belangstelling werd de 23ste jaarvergadering van de vrijstaande hengel sportvereniging voor Haarlem en omgeving gehouden. In het jaarverslag, dat uitvoerig de verrichtingen uit het afgelopen seizoen weergaf, werd wijlen de heer J. Scherpen- huijzen herdacht, die op 22 Maart overleed. Daarna kwam het vaststellen van concour sen in het seizoen 1954/1955 aan de orde. Er zullen in verband met drie jubilerende ver enigingen, drie concoursen worden gehouden. De vereniging „De Vroegte Wint", organi seert 20 Juni a.s. een concours ter gelegen heid van haar 15-jarig bestaan. Deze wed strijd vindt plaats in de Ringvaart, (Hille- gom). Elke vereniging kan met één con cours-vijftal deelnemen en is verplicht voor een controleur te zorgen. Er wordt in twee klassen gevist: klasse A op het aantal, uit sluitend witvis. Klasse B, op het aantal, uit sluitend bovenmaatse witvis. De prijsuitreiking vindt plaats Zondag middag na de wedstrijd in café-restaurant Rutten. Meerstraat in Hillegom. Op 26 September zal D.O.V. een concours aanbieden ter gelegenheid van haar 30-jarig bestaan en in October of November zullen de hengelaars nog meer horen van de ver eniging „Morgenstond", in Heemstede in verband met haar 40-jarig bestaan. Ook werden nog de moeilijkheden onder het oog gezien van enkele verenigingen. Met een opvoering van de kinderoperette „Goudhaartje en de troubadour" besloot de jeugd van „Vondelkwartier" de activi teit in dit seizoen. Het winterwerk, dat zich niet alleen op handenarbeid concen treert, doch ook postzegelverzamelaars een opleiding geeft vooral geliefd bij de jongens heeft toneel en operette niet versmaad. Elk jaar heeft er in het kleine lokaal aan de Vergierdeweg een voorstel ling plaats en meestal brengt het groepje het er heel goed af. Ook dit keer kon van een goed geheel worden gesproken. De rolkennis is bij de kleinste peuters altijd in orde en mu zikaal werd er maar weinig tegen de rege len gezondigd. De leiding van mej. Van Bellen, die de kinderen goed in de hand schijnt te hebben, is hier een van de voor naamste oorzaken van. Jammer dat het toneel van het clubge bouw veel te klein is voor een opvoering met een omvangrijke groep. De tafrelen komen hierdoor te weinig tot hun recht en de kinderen hebben moeite zich vrij te bewegen. Een verbetering heeft men reeds gevonden door het aanbrengen van een keedtent naast het lokaal. Aan de Rijksuniversiteit van Leiden is geslaagd voor het candidaatsexamen Neder lands Recht de heer M. Merkens te Heem stede. ADVERTENTIE Als u geregeld laxeermiddelen slikt, is er nu een manier om er van af te komen, S3 van de 100 personen lukte het; u kunt het ook. En wel zo: Drink in de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neem de le week elke avond twee Carter's Lever- pilletjes. 2e Week - elke avond één. 3e Week - om de andere avond één. Daarna niets meer, want Carter's Leverpilletjes stellen uw ingewanden in staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of teveel eten het tempo van uw ingewanden tijdelijk vertragen, neem dan tijdelijk Carter's Leverpilletjes om u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw verstop ping kwijt en vervalt u niet in de laxeermiddelen gewoonte. Haal direct Carter's Leverpilletjes, f 1.20 per flacon. 60

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 9