iimv va e <^LOeefz Kerkdiensten Aanrijding tussen auto en bakfiets op Dreef Leden Nazorg-onderwijs in Haarlem op bezoek Wethouder Geluk open de voorjaarsmarkt in Vishal Heemstede Bloemendaal 11 Driewieler werd vijftien meter weggeslingerd Aanrijding op de Schoterweg Burgerlijke Stand Prof. dr. A. A. van Schelven dezer dagen overleden Nachtdienst apotheken Ontvangst op Stadhuis Ir. Koeten spreekt over „Kennismaking met Canada" Carillons verstoken Geslaagde ouderavond van de BIM-groep Willem Andriessen speelt voor het Roode Kruis Huisvuil-probleem nog steeds in studie Waarborg van vijfduizend gulden voor sportweek Scheepvaart ZATERDAG 22 MEI 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT „Carnaval in Texas" (Minerva) Esther Williams dartelt in deze film nu eens niet te pas en te onpas in het water, maar speelt met beide benen op de grond de rol van een zuster van een klaploper. Red Skelten geeft zich namelijk in een bijzonder duur hotel uit als een schatrijke veeboer en tezamen met Esther Williams stapt hij van de ene stommiteit in de an dere. Enfin, dit gegeven is aJ eens meer gebruikt en Skelton is er niet in geslaagd er iets origineels uit te halen. Hij moet het hebben van het trekken van een aantal gekke gezichten en de humor is dan ook dikwijls ver te zoeken. Esther Williams helpt haar film-broer door alle moeilijkheden heen en verovert en passant het hart van een liedjeszanger, pit alles werd natuurlijk flink in de tech nicolor gezet en de gehele film komt dan ook niet ver boven het gemiddelde uit. Het verhaal speelt zich in Texas af, maar naar het carnaval hebben wij onze ogen uitge keken. Wij hebben het niet kunnen ont dekken. „Verzwegen verleden" (Frans Hals). Een op vele plaatsen sterk ontroerende film, waarin men kan genieten van het oprechte spel van Loretta Young en Jeff Chandler. Loretta speelt hier de rol van een vrouw, die, door verschillende omstan digheden daartoe gebracht, een gedeelte van haar verleden voor haar man ver zwijgt. En juist dit verzwijgen drijft hun huwelijk na enige jaren uiteen, want wan neer haar man tenslotte achter de waar heid komt die zij, wel beschouwd, niet had behoeven te verhelen hecht hij geen geloof meer aan de ware toedracht der dingen, die zij hem dan vergeefs tracht duidelijk te maken. Hoewel het einde het enig gnogelijke slot overigens voor deze film wel wat erg abrupt uit de lucht komt vallen, is deze rolprent toch alleszins het zien waard. N. R. K. „Bandieten van Minnesota" (R o x y) De critische bezoeker van Wild West films, van Indianengevechten en de strijd van de blanken om het Westen van Amerika open te leggen, vergeet wel eens dat deze on derwerpen voor de Amerikanen een reali teit vormen, dat zijn voorvaderen er direct bij betrokken waren en dat de Amerikaan se geschiedenis er voor een deel uit be staat. Nu pleit het echter heel weinig voor de makers van deze films, dat wij hier in Europa bij het zien van hun producten, vrijwel nooit het gevoel hebben gekregen, dat het ons iets aanging. Integendeel, de waarschijnlijkheid werd keer op keer grof geweld aangedaan. Deels komt dit ver moedelijk ook omdat het maken van deze films ongetwijfeld moeilijker is, dan van een film waarvan het onderwerp dichter bij deze tijd staat, omdat uiteindelijk de Wild West zich aan de rand van de kitsch bevindt. Bovendien lijkt het erop dat men deze films bij voorkeur overlaat aan be ginnelingen, of aan hen die nooit verder zullen komen. „Bandieten van Minnesota" is in ieder geval weer zo'n film waarvan men niets wijzer wordt. Het gaat over twee partijen die elkaar om de ontginning van een rijk ijzerertsgebied in de haren zitten. Alles verloopt volgens het beproefde sche ma. De aardige en knappe jongeman komt aan zijn trekken, de naarling legt het lood je en de vrouw die er tussen in staat, want die partij is ook altijd aanwezig, sterft een wat eervoller dood. Het geheel schijnt zich Vrijdagavond om tien over zes heeft op de Heemsteedse Dreef een vrij ernstige aanrijding plaats gevonden tussen een per sonenauto en een bakfiets. De bakfiets werd ongeveer vijftien meter weggeslingerd en vrijwel geheel vernield. De bestuurder, de 23-jarige G. J. de B., werd licht gewond. De bestuurder van de bakfiets werd aan gereden, toen hij onverwacht, rijdende in de richting van Haarlem, ter hoogte van de Lanckhorstlaan een zwenking naar links maakte. De achter hem rijdende bestuur der van de personenauto trachtte nog uit alle macht te remmen, maar de wagen slip te waarschijnlijk ten gevolge van de natte weg door en een botsing kon niet uitblijven. De bakfiets werd vijftien meter weggeslin gerd en kwam in het plantsoen, dat de beide weghelften van de Dreef scheidt, terecht. De bestuurder kwam op de weg terecht en moest met enkele wonden aan hoofd, knieën en armen naar het Diacones- senhuis in Haarlem worden overgebracht. De personenauto draaide ten gevolge van de aanrijding een halve slag om en kwam eveneens in het plantsoen terecht. De auto werd aan de voorzijde zwaar beschadigd. Tijdens de botsing vloog het zadel van de bakfiets tegen het hoofd van een juist passerende bromfietser, die echter onver stoorbaar in de richting van Haarlem door reed. De Heemsteedse politie verzoekt de bromfietsberijder zich met het politie bureau in verbinding te stellen voor het verstrekken van inlichtingen. Gistermiddag omstreeks twaalf uur heeft er op de Schoterweg, hoek Pijnboomstraat, een aanrijding plaats gehad. De 57-jarige voetganger J. A. A. v. A. uit Haarlem, die zich bevond op een vluchtheuvel op de Schoterweg, wilde deze weg verder over steken. Zonder op het verkeer te letten verliet hij de vluchtheuvel, waarna hij door eer. passerende taxi werd aangereden. Hij is met een hersenschudding en een wond aan het achterhoofd naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo overgebracht. HAARLEM. 21 Mei ONDERTROUWD: 21 Mei: J. H. Kottmann en S. J. Wijtkamp. GEHUWD: 21 Mei: C. Ketting en F. H. de Vries. BEVALLEN van een zoon: 19 Mei: M. H. Haije-Kusen; 20 Mei: B. Jansen-Koop- man; H. R. C. Kool-Havenaar; 21 Mei: J. C. Budde-Pijnse van der Aa. BEVALLEN van een dochter: 19 Mei: I. M. B. Gassmann-Baumann; 20 Mei: K. Rothbarth-Frenkel; J. C. van Norden-Kat; G. A. Wever-Klok; 21 Mei: J. M. Kruijt-de Haas. OVERLEDEN: 20 Mei: J. N. Jacob, 4 uur, Roemer Visscherstraat; H. Gerrits, 73 jaar, Maerten van Heemskerkstraat. af te spelen in Minnesota, dicht bij Duluth, maar daar merkt men weinig van. H. L.L. „Vergeef mij" (Cinema Palace) De waardering die men voor deze Itali aanse film kan hebben geldt hoofdzake lijk de voortreffelijke uitbeelding van de hoofdfiguren door Antonella Lualdi, be kend uit „Verboden Verhaal", en Raf Val- lone, die men zich uit „Anna" zal her inneren. Hun spel staat op hoog peil en compenseert voor een belangrijk deel de onvolkomenheden van het verhaal, dat nogal traag op gang komt en dat weinig aanspraak op originaliteit mag maken. Het appèlleert sterk aan de sentimenten van de toeschouwers en vooral het slot doet erg geforceerd aan. Het is de geschiedenis van een huwe lijk, dat voortdurend belaagd wordt door een intrigerende „fatale vrouw" en door de onzekerheid over een onopgeloste moord. Dit alles leidt via allerlei misver standen tot een hevige crisis, waarvan ook twee allerliefste kindertjes de dupe drei gen te worden. Maar op het ogenblik dat er onherstelbare beslissingen genomen zullen worden, keert alles ten goede. Zo dat men opgelucht maar met een traan in het oog naar huis gaat. De havenwijk van Genua diende als een interessant décor voor deze sterk gespeel de, maar zwakke geschiedenis. S. K. „Berlijn Oostzöne" (Luxor) Enige tijd geleden schreven wij in „Erbij" uit voerig over deze spannende nieuwe film van Carol Reed, die het midden houdt tus sen „Odd man out" en „The third man". Een film van allure, opwindend en boeiend met zeer knap camerawerk. De ri valiteit tussen Oost- en West-Berlijn speelt er de hoofdrol in. „Warenhuis op stelten". (L i d o). Geesti- -ge, geen grootse Engelse film, vorige week in „Erbij" besiproken. „Gekke touristen". (City). Een der eerste films met Abbot Costello, heel zot en best genietbaar. „Roman holiday" (Rembrandt). Be grijpelijkerwijze geprolongeerd. Fris en natuurlijk spel van Audrey Hepburn, de nieuwe ster aan het firmament van Holly wood. In de ouderdom van 73 jaar is te Aer- denhout overleden prof. dr. A. A. van Schelven, oud-hoogleraar aan de 'Vrije Universiteit te Amsterdam. De thans over ledene is op 11 November 1880 te Haar lem geboren, waar zijn vader predikant bij de Gereformeerde Kerk was. Hij be zocht het Gereformeerd gymnasium te Amsterdam en studeerde vervolgens aan de Vrije Universiteit. In 1908 promoveerde hij tot doctor in de theologie „De Neder landse vluchtelingenkerken der zestiende eeuw in Duitsland en Engeland". Na predikant bij de Gereformeerde Kerk te Maarssen en te Vlissingen te zijn geweest werd dr. Van Schelven in 1918 benoemd tot hoogleraar aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam. Vele jaren do ceerde hij vaderlandse en algemene ge schiedenis der middeleeuwen en van de nieuwere tijd tot ongeveer 1648. De begrafenis is vandaag in stilte ge schied. Firma C. G. Loomeijer en Zoon, Barteljo- risstraat 11, telefoon 10175. Park-apotheek, Kleverparkweg 13, tele foon 11793. Apotheek 't Gildehuys, Koninginneweg 3, telefoon 12038. Apotheek J. Krijnen, Eksterstraat 100, te lefoon 25860. VERBETERDE RECENSIE Jn de deze week geplaatste beoordeling door onze medewerker Otto B. de Kat van de tentoonstelling van de beeldhouwster Maia Metrakos ift „Het Huis met de Kogel" is een storende vergissing geslopen. De naar de be tekenis verminkte passage had moeten lui den: „Tot deze speculatieve gevolgtrekking ben ik gekomen doordat de portretten niet in de eerste plaats tot mij spraken met de over tuigende taal der volumen, maar wel door een groot aantal dikwijls fijnzinnig gegeven trek ken en trekjes". ZONDAG 23 en DONDERDAG 27 MEI 1954 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Dr. Ch. de Beus, van Over- veen. 2.30 p. m. American Community Ser vice. Pastor: Rev. J. Möhringer. 7: Ds. Joh. Bronsgeest. Donderdag 10: Ds. H. A. Visser, van Amsterdam. Toogdag Jonge Kerk. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. G. J. Waardenbui-g. Donderdag 10: Dr. A. J. Rasker. Noorderkerk, Velsèrstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. W. Nijenhuis, van Loosduinen. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Dr. A. J. Rasker Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinder- kerk. Dhr. A. Zonnevijlle. 10.30: Jeugddienst Ds. D. Ter Steege, van Santpoort Geb. Vrijz. Hervormden, Jacobstraat. 10.30: Ds. J. Hei- dinga. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Ds. Joh. Bronsgeest. 10.45: Ds. A. J. van Rhijn. Diaconessenhuis, Hazepa terslaan. 4.30: Ds. E. Pot. Rusthuis, Jansstr. 10.30: Br. C. J. Oostenrijk. Jeugdkapel Noord Molenaerstraat 10.30: Dhr. J E. van Epen. Oost, Zomerkade 10: Dhr. J. de Vink. West, Leidsestraat 10: Dhr. A. Verhoeff. Centrum, O. Groenmarkt 10: Dhr. D. Selling. Eglise Wallonne, 10.30: Service présidé par le pas teur J. F. Baudraz. Alee-Dag-Kerk. Maan dag 7.30 en Woensdag 3: Contactbijeenkom sten met Gerepatrieerdén in de Pastorie der Broederkerk. Parklaan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbespreking, Broederkerk, Park laan 34. Ned. Herv. Evang., Parklaan 21. Woensdag 7.30: Dhr. Kruithof. Stads Evang. Lange Herenstraat 6. 10 en 7: Zendeling W. Hoekendijk, Amsterdam met medew. v. h. Zangkoor. Woensdag 8: Ds. J. v. d. Schors, Amsterdam. Donderdag geen samenkomst. ZUIDERKAPEL. Zuiderstraat 15. 10: Dhr. Th. Dikkes, Evangelist te Leiden. 5: Dezelfde Evangelisatiesamenkomst. 8: Jeugdsamen- komst o.l.v. Theo Dikkes. Zaterdag 7.30: Openluchtsamenkomst aan de Dreef bij het Houtplein. Opwekkingssamenkomsten, Zui derstraat 15. Donderdag geen samenkomst. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterd. 7.30: Liturgische Zangdienst. Zondag 7: Ds. H. Schutz. 12: Zondags school. Donderdag 10.30: Ds. H. Schutz. Vrije Evang. Gemeente, geb. Bethel, Voorhelmstraat 3. 10 en 4.30: Dhr. E. W. Pera, van den Haag. O. R. G. Centrum, Westerhoutpark 1 A. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. W. Spliethoff, H. Doop. Dinsdag 7.30: Jeugdclub 1518 jaar aan de kerk. Don derdag 9: Ds. W. Spliethoff. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. A. J. Snaayer, van Lei den. Remonstr. Gereform. Gemeente. 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst. Geref. Kerk. Wilhel- minakerk, Ged Oude Gracht 57-59. 10: Ds. J. A. van Ar kei. 5: Ds. W. S. Pontier, van Honselersdijk. Donderdag. 10: Ds. L. Hoor- Ongeveer 140 leden van de Nederlandse Vereniging „Nazorg Buitengewoon Onder wijs" cn leiders van werkinrichtingen, zijn vanmorgen in Haarlem bijeengekomen. Zij werden om half elf op het Haarlemse stad huis ontvangen, waar de loco-burgemeester de heer D. J. A. Geluk hen welkom heette. De heer Geluk merkte op dat Haarlem een vooraanstaande plaats inneemt wat betreft de nazorg van de misdeelden en consta teerde dat men zich op de goede weg be vond. „De tijden dat de misdeelde werd ge zien als een dorpsgek zijn voorbij," zei hij, „daarom is het goed dat er een vereniging als de uwe bestaat." Hij wenste de vereni ging de beste resultaten toe en veel begrip voor haar arbeid. De heer E. P. Schuyt uit Haarlem, voor zitter van de vereniging „Nazorg Buitenge woon Onderwijs" dankte de loco-burge meester voor zijn woorden en de ontvangst ten stadhuize. De gasten brachten vervolgens een bezoek aan de arbeidsinrichting op de Botermarkt, waar de matten- en mandenmakerij en de weefinrichting voor vrouwen werd be zichtigd. Ook werd een bezoek gebracht aan de borstelmakerij aan de Kamperstraat, welke tijdelijk aldaar gevestigd is, totdat de verbouwing van het gebouw aan de Boter markt gereed gekomen is. Het tuinbedrijf aan de Schalkwijkerweg en de rietmatten- afdeling in het „Mr. A. Bruch-paviljoen" waren de laatste objecten die in ogenschouw werden genomen alvorens men zich ver enigde aan een gemeenschappelijke koffie maaltijd in Dreefzicht. Aan deze lunch hield de Haarlemse wethouder van financiën en volksgezondheid de heer W. C. Bakker, een inleiding over de nazorg in de gemeente Haar lem. Hij zette daarin uiteen hoe het maat schappelijke werk, de avondverzorging en de werkzaamheden aan de inrichtingen in deze gemeente ter hand worden genomen. Hij deelde mede dat de gemeente voor in uitwerking zijnde plannen een crediet be schikbaar heeft gesteld van twee millioen Éulden. Het aantal paviljoens aan de chalkwijkerweg, dat momenteel twee be draagt. zal tot zes worden uitgebreid. De heer Bakker illustreerde een en ander met maquettes en tekeningen. In de namiddag vertrokken de deelnemers voor een excursie in Haarlem en omgeving. Op Maandagavond 24 Mei zal ir. I. Koeten in hotel „De Leeuwerik" voor de afdeling Haarlem van de vereniging Nederland-Cana da een lezing houden over: „Kennismaking met Canada", een onderwerp van bijzondere actualiteit nu de honderdduizendste Neder landse emigrant in Canada is aangekomen. Ir. Koeten, die zijn voordracht met enige kleurenfilms zal toelichten, heeft onlangs bij zijn reizen per vliegtuig door Noord Canada een noodlanding moeten maken, waarna hij met zijn medepassagiers ongeveer een maand lang verloren werd geacht. Een ander vlieg tuig vond hen tenslotte in de dichte bossen aan de oever van een meer. Van dit avontuur zal ir Koeten het een en ander vertellen. Het carillon van de Grote Kerk zal op de hele uren spelen „Gelukkig is hij, die leert te sterven" uit Valerius Gedenckclanck en op de halve uren „Vier weverkens". Dezer dagen zal de klok in de hal van het Stadhuis ook verstoken worden. Op de hele uren zal ten gehore worden gebracht „Drie- kesman" en op de halve uren „Gelukkig is het land". In de grote zaal van het H.J.M.V.-gebouw werd Vrijdagavond door de B.I.M.-groep van het Nederlandse Padvindstersgilde afdeling Haarlem-Zuid een ouderavond gehouden. Na de openingsceremonie van de kabouters en vlaghijsen der padvindsters dansten de ka bouters een paar dansjes. Hierna werd door kabouters en padvind sters het sprookje „De verkouden prinses" door Stien Bruyn opgevoerd. De avond beantwoordde zeker aan het doel. daar er een goede stemming heerste en het contact met de ouders hierdoor werd verste vigd. De pianist Willem Andriessen zal op Dinsdag 1 Juni in het Minerva-theater in Heemstede een recital geven van werken van Van Beethoven. De opbrengst van dit recital komt geheel ten goede aan het Ne derlandse Rocje Kruis. weg Jr. Lyceum-Aula, ingang van Merlen- straat. 9: Ds. H. J. Lambers Heerspink, van Soestdijk. 5: Dr. P. J. Richel. Zuid-Ooster- kerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. W. S. Pontier. 5: Ds. H. J. Lambers Heerspink. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 9 en 4.30: Ds. W. G. Raven te Voorthuizen. Geref. Gemeen te, Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Don derdag 7.30: Ds. de Gier, uit den Haag. Ger. Gemeente, Lange Margarethastraat 13. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Ger. Gemeente in Ne derland, Parklaan 21. 9 en 4.30: Leesdienst. Donderdag 4.30: Dhr. Kamp van Utrecht. Oud-Kath. Kerk. Kinderhuissingel 76. 10: Hoogmis. 17: Vesper. Donderdag 10: Hoog mis. Baptiste Gemeente, Begijnhofkapel. 10.30: Ds. J. W. Weenink. 7: Dezelfde. Ge meentevergadering. 8.15: Jeugdsamenkomst. Donderdag 10.30: Ds. J. W. Weenink. Pink stergemeente, Nieuwe Kruisstraat 14. '0: Op- drachtdienst. 7.30: Opwekkingssamenkomst. G. R. Klumper, Rotterdam. Woensdag 8: Samenkomst. Vergadering van Gelovigen, Parklaan 21. 10.30: Samenkomst (Broodbre- ken). Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Jac. v. Ruysdaellaan 7, Hst. Maandag 3: Samen komst. Gemeente des Heeren, Lange Molen straat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Volle Eavngelie Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: Dhr. J. H. Schat. 12-13: Zondagsschool. 7: Opwekkingssamenkomst. Vetsch. spre kers. Of bij goed weer openluchtsamenkomst op de Dreef bij Houtplein. Donderdag 8: Bidstond. Zevende-Dags Adventisten, Jacob straat 6. Iedere Zaterdagmorgen 10: Ge- meensch. Bijbelstudie. 11: Prediking. Zeven- dedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere Zaterdag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool 5: Kerkdienst. Christian Science, Jansstr. 74 Kerkdienst. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woensdagavondbijeenkomst, Lange Veerstraat 16. 8 u. Hersteld Apost. Zending- kerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Gods dienstoefening. Apostolische Gemeente, .Ta- cobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefe ning. Donderdag 10: Godsdienstoefening. Soefibeweging, Nassauplein 8. 11: Univer sele Eredienst. Ned. Ver. v. Spiritisten „Har- monia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdingsmorgén Mevr. M. Jupijn, Alkmaar. Gemeente Gods, Cultureel geb. IJmuiden 10: Samenkomst. Haarlem, Parklaan 31. 7.30: Samenkomst. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. M. van der Voet. F~-oanuëI- kerk. 10 en 7: Ds. G. Koch. Donderdag. Ju lianakerk. 10: Dr. H. van der Loos. Leger des Ileils, Ceramstraat 4. Zaterdag 7: Bid stond. 7.30: Straatzang Haarlem-Noord. Zondag 10: Heiligingssamenkomst. 7: Open luchtsamenkomst Soendaplein. 8: Verlos singssamenkomst. 12: Zondagsschool. 5: Kin- Het gemeenteraadslid mevrouw E. Smitz- Peper (Arbeid) heeft de volgende schrifte lijke vragen aan het college van B. en W. gesteld: Achten B. en W. het niet gewenst om ten aanzien van de afvoer en verwer king van het huisvuil, nu reeds voorberei dende maatregelen te treffen? Vinden B. en W. het niet noodzakelijk, dat binnen afzienbare tijd wordt overgegaan tot het instellen van een commissie ad hoe waar in terzake deskundigen, alsmede enkele raadsleden zitting hebben? Naar aanleiding van deze brief delen B. en W. mede, dat onder supervisie van de N. V. Vuilafvoer Maatschappij in Amster- dem vrij geregeld besprekingen worden gevoerd ter voorbereiding van een plan tot afvoer en/of verwerking van het huisvuil. Als voorlopig resultaat van de bestudering van het vraagstuk is ongeveer anderhalf jaar geleden in Schiedam een proefbedrijf voor de vuilverwerking opgericht. Omtrent de ontwikkeling van dit bedrijf, waarvan de directie bestaat uit terzake deskundigen zijn echter nog geen voldoen de gegevens beschikbaar. B. en W. achten het dan ook te voorbarig om thans reeds in deze richting voorbereidende maat regelen te treffen, waarmee uiteraard be langrijke investeringen gemoeid zouden zijn. Afgezien van voorbedoelde bespre kingen, is het probleem van de vuilver- wijdering en -verwerking ook een onder werp van studie voor de Nederlandse Ver eniging van Reinigingsdirecteuren en be doelde aangelegenheid wordt tevens be zien door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Uit vorenstaande blijkt, aldus B. en W., dat reeds zeer vele deskundigen zich bezig houden met een bestudering van het vraagstuk en daarom achten B. en W. het niet noodzakelijk een commissie ad hoe voor dit doel in te stellen. Vrijdagavond heeft de heer D. J. A. Ge luk, Haarlems wethouder voor jeugdzaken de, door de bij de Nederlandse Jeugd Ge meenschap aangesloten Haarlemse jeugd organisaties, tot voorjaarsmarkt omgeto verde Vishal met een korte toespraak ge opend. De baten van deze voorjaarsmarkt komen ten goede aan ouderloze gevluchte kinderen. In zij openingswoord zei de heer Geluk, dat een van de meest tragische gevolgen van oorlog is het probleem van hen, die tengevolge van zulk een oorlog vaderland, huis en familieleden zijn kwijt geraakt. Ook nu, bijna tien jaar na de tweede we reldoorlog, zijn er nog millioenen mensen, die alles zijn kwijt geraakt, die geen vaste plaats meer in dit leven hebben. Wethouder Geluk zei, dat de UNO met het instellen van een speciale organisatie voor vluchtelingen een zeer goede daad heeft verricht. Toch is de steun van de h5j de UNO aangesloten landen alleen niet voldoende. Het vluchtelingenvraagstuk heeft de sympathie van alle volkeren op de wereld nodig. Daarom is ieder initiatief tot steun aan deze organisatie welkom, zo ook het initiatief van de Nederlandse Jeugd Gemeenschap. De heer Geluk vond het een uitstekende gedachte om speciaal de jeugd in te schakelen bij de hulpverlening aan de ontheemde jeugd. Hij sprak tenslotte de hoop uit, dat de markt een groot batig saldo zal opbrengen. De markt, die hedenavond om elf uur wordt gesloten, trok gisteravond reeds veel bezoekers, van wie er ongetwijfeld velen waren „opgetrommeld" door de drie tam boercorpsen van enige Haarlemse jeugd verenigingen, die om beurten een kleine tocht maakten door het centrum van de stad en daarna met slaande trom door de Vishal marcheerden. Behalve de algemene heeft dit initiatief van de Nederlandse Jeugd Gemeenschap nog zuiver plaatselijke waarde, aangezien hierdoor de diverse Haarlemse jeugdvere nigingen weer eens wat nader tot elkaar zijn gebracht B. en W. van Haarlem stellen aan de raad vóór ln het waarborgfonds te vormen ten be hoeve van dé in 1954 te houden sportweek deel te nemen tot een bedrag van ten hoogste vijfduizend gulden onder voorwaarde, dat de deelnemende sportverenigingen zich verbin den een eventueel groter tekort dan vijfdui zend gulden gezamenlijk te dragen. dersamenkomst Zaanenbos (alleen bij goed weer). Leiders: Kapiteins Joh. C. en A. van Huizen-van Ede. Maandag 7: Straatzang Bloemendaal Postkantoor. Dinsdag 2.15: Ge zinsbondsamenkomst. Woensdag 7: Strijd kreetverkoop. Donderdag verenigde bijeen komsten te Amsterdam. Vrijdag 8: Muziek- repetitie. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Ds. G. K. v. d. Horst. Stichting „Petra", Ka pel (einde Minahassastraat) Woensdag 8: E. W. Pera, Evangelist te Den Haag. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk, Kloppersingel 55- 57. 10: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. A. M. Boeyinga Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Dr. P. J. Richel Heemstede. 3.30: Ds. J. Attema. Den Haag-O. Noord-Schoterkerk, Spaarnrijkstraat. 10.30: Dr. P. J. Richel, 5: Ds. J. Attema. Donderdag 9: Ds. J. A. van Arkel. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Dr. J. H. Stelma, Bloemendaal. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. F. R. A. Henkels. Aula C'ir. Lyceum. 10.45: Ds. J. W. van Nieuwenhuijzen. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. J. J. Thom son, Em„ Baarn. Meer en Bosch, Kapel Irene 10: Dhr. De Vries. Doopsgez. Kring. Geen dienst. Geref. Kerk. Koediefslaan 10: Dr. A. Dondorp. 5: Ds. P. de Ruig. Donderdag 9: Dr. P. J. Richel. Camplaan. 10: Ds. A. M. Boeyinga. 5: Dr. A. Dondorp Geref. Kerk. Herenweg 111. 10 en 5: Ds. v. d. Born, H. Av. Donderdag 9: Ds. van der Stoel. AERDENHOUT. Ned. Hery. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. 10.30: Zondagsschool. Tyo H. van Eegheninstituut, Van Lennepweg. Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. J. A. v. Nieu- wenhuyzen, Rem., Rotterdam. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Ds. G. H. v. d Woord, te Spaarndam. Avondstilte. Donderdag 8.30 en 10: Ds. H. S. J. Kalf. Geref. Kerk 10: Ds. A. de Ruiter, te Zandvoort. 5: Ds. C. Klapwijk. Verkiezing ambtsdragers. Donderdag 9.30: Ds. C. Klapwijk. BLOEMENDAAL. Ncd. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. R. van der Mast. 9: Jeugdkapel 1215 jaar in Maranatha. 11.45: Zondags school. 5 en 6 jaar Kleuterschool Boslaan. 7—12 jaar Jeugdhuis en Maranatha. Ned. Prot. Bond. Potgieterweg 4. 10.30: Ds. L. A. F. Reddingius, Hv„ Bergen. Geref. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. L. Koole, van Bloemendaal. 15.30 en 19.30: Prof. Dr. G. Brillenburg Wurth. van Kampen. Donderdag 9.30: Dr. J. L. Koole, Bloemendaal. Vrije Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag avond geen dienst. Donderdag 10.30: Gez. H. Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. W. van Limburgh, Em. Pred. te Bennebroek. 19.15: Samenzang. 19.45—20.15: Oecumeni sche Avondstilte. Ds. J. J. van Hille, Re monstr. Pred. te Haarlem. 10.15: Zondags school Julianakwartier Kon. Wilhelmina- DOKTERSDIENSTEN De doktersdiensten voor Zondag 23 Mei worden te Heemstede waargenomen door dr. J. G. M. van Walsem, Bronsteeweg 32, tel 38377 en dr- W. van der Linde, Heem steedse Dreef 253, tel. 34603-16850. Wijkver pleegster: zr. B. G. Badings, Heemsteedse Dreef 138, tel. 39818. Aerdenhout Apotheek, Zandvoortselaan 164, tel. 26772 en Heemsteedse Apotheek, Binnenweg 98, tel. 38197. ZONDAGSDIENST De artsendienst van de doktoren in Bloe- mendaal-dorp wordt van hedenmiddag twee uur tot Maandagmorgen acht uur waargeno men door de arts C. Eenhoorn, Bloemen- daalseweg 17, Bloemendaal, telefoon 25589; die van de Overveense huisartsen tot Zon dagavond elf uur door de arts W. D. van Oldenborgh, Bloemendaalseweg 223, Over- veen, telefoon 22884. In hetzelfde tijdvak is de dienstdoende wijkverpleegster zuster M. G. van der Loo, Dr. D. Bakkerlaan 78, telefoon 22528. De Zondags-, avond en achtdienst van de apotheken voor Overveen, Bloemendaal en Santpoort wordt van hedenavond zes uur tot Zaterdag 29 Mei in spoedgevallen waar genomen door de Elswout-apotheek, (drs. A. P. W. v. d. Ham) Bloemendaalseweg 341, Overveen, telefoon 16760 en de Santpoortse apotheek, (drs. K. Zijp), Bloemendaalse- straatweg 145, Santpoort-station, telefoon K 2560 8249. Akkrumdijk, 22 te Antwerpen verw. Alwaki, 21 te Rio de Janeiro. Ampenan, 20 v. Colombo n. Aden. Amstelland, 22 IJmuiden verwacht. Artemis. 20 v. Antwerpen te Amsterdam. Aagtedijk, pass. 20 Pernambuco n. Rio de Janeiro Alnati, 20 340 m. Z.ZW. Las Palmas. Alphacca, 20 v. Boston n. Philadelphia. Argos, 20 v. Izmir n. Istantooel. Averdijk, 21 te Baltimore. Alderamin, 21 v. Danzig n. Hamburg. Arundo, 20 v. Amsterdam n. Wabana. Abbekerk. 20 te Bremerhaven. Adinda, 20 70 m. Z. Kp. Padaran. Aldegonda, 20 v. Makassar n. Ambon. Aletta, 20 te Pladju. Algenib, 20 v. Rotterdam te Bremen. Almkerk, 20 80 m. ZO. Kp. Leeuwin. Arkeldijk, 20 165 m. W. Ouessant. Armilla, 20 v. Pladju n. priok. Alkald, 20 v. Buenos Aires te Montevideo. Ampenan, pass. 21 Minikoy n. Aden Amstelland, 22 v. Rio de Janeiro te Amsterdam. Aalsum, pass. 21 Suez n. Karachi. Akkrumdijk, 22 te Antwerpen. Albireo, 23 v. Pto Aiegre te Buenos Aires. Alcyone, 22 v. Victoria te St. Vincent. Algenib, 22 v. Bremen te Hamburg. Alnati, 21 v. Las Palmas n. Antwerpen. Alphacca, 21 v. Boston te PhiladelphiarKaaps Altair, 22 v. Santos te Rio de Janeiro. Appin'gedijk, 22 te Boston. Argos, 21 v. Izmir te Istanboel. Abbedijik, 21 te Los Angeles. Alchiba, pass. 22 Ouessant n. St. Vincent. Amsteldijk, 21 te Galveston. Arendskerk. 21 v. Port Said n. Genua. Ariadne, 22 v. Rotterdam te Amsterdam. Biommersdijk, 21 v. Antw. te Hamburg. Bintang, 10 v. Buenos Aires n. Montevideo. Blijdendijk, 21 v. Rotterdam te Antwerpen. Bloemfontein, 20 v. Amsterdam te Bremen. Bonaire, 20 260 m. O.NO. Fayal n. Plymouth. Bantam, 20 ten Z. Plo Bintang n. Djakarta. Baud, 21 v. Ambon te Makassar. Banka, 21 v. Belawan n. Colombo. Bawean. 22 te Calcutta. Billilon. 20 v. New Orleans n. Cristobal. Boissevain, 21 v. Hongkong n. Singapore. Bonaire. 24 te Plymouth verw. Blitar, 22 v. Amsterdam n. Kaapstad. Boskoop, pass. 22 Vlissingen n. Amsterdam. Ceronia, 25 v. Lagos te Curacao verw. Chama, 25 v. Liverpool te Curagao verw. Castor. 21 te New York. Cronenburgh, 21 Dover n. Jersey. Caltex Delft, 20 70 m. O. Pantellaria. Caltex Nederland, 20 200 m. N.NO. Kp. Vilar.o. Caltex Leiden, pasis 21 Ouessant n. R'dam. Caltex The Hague, pass. 21 Gibraltar n. Sidon. Caltex Uthecht, pass. 21 Bizert.a n. Rotterdam. Corilla, 22 te Yokohama verw. Callisto. 24 v. R dam te Montreal verw. Delft. 21 v. Aruba te Cristobal. Delfland. 20 te Ilheos. Duivendrecht, pass. 21 Monrovia naar Port Harcourt. Dongedijk, 20 v. San Francisco n. Curagao. Drente, pass. 21 Azoren n. Beyrouth. Fos, 20 v. Algiers n. Oran. Eemdijk. 21 te Houston. Eendracht. pass. IJmuiden n. Haifa. Esso Den Haag. pas. Kp. Finisterre n. Antw. Enggano, 20 130 m.NW. Socotra. Esso Amsterdam, pass. 20 Alboran eil. F.trema, 20 290 m. O.NO. Malta. Eemland, 20 v. Recife n. Sabedello. Erlnna, 21 v. Amsterdam n. Thameshaven. Eos 21 v. Oran n. Rotterdam. Esso Rotterdam, 21 v. Aruba n. Rotterdam. Friesland (KRL), pass. 21 Vlissingen n. Antw Friesland (SSM), 20 v. Rotterdam te Methil. Gordias. 20 v. Hamburg te Amsterdam. Groote Kerk. 21 te Yokohama. Gouwe .21 v. Sundsvall n. Vaasa. Groote Beer, pass. 21 Famepoint n. Southampton Gaasterkerk, 22 te Rotterdam. Garoet. 21 v. Baltimore n. New York. Gouwe. 22 v. Sun<isvall te Vasa. Hathor, 21 te Latakia. Hector, 20 v. Amsterdam te Rotterdam. Heelsum. 19 v. Jacksonville n. Le Havre. Helder, 21 te Rotterdam. Helena, 20 v. Paramaribo te Georgetown. Hersilia, 20 110 m. ZW. Flares. Heemskerk, 22 te Tanga. school, Dompvloedslaan 12-13: Zondagssch. Ramplaankwartier Wijkgebouw Irene, Els- woutslaan. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. D. Ringnalda. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Jongeboer, uit Lisse. 17: Ds. Knottnerus. Chr. Geref. Kerk. 10 en 17: Dhr. Rutters, uit Apeldoorn. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30 Vic. L. C. Baljé. 7: Ds. J. C. Salverda. Donder dag 9.30: Ds. Salverda. Geref. Kerk 9.30 en 3.30: Ds. D. Hoornstra. Donderdag 9.30 en 3.30: Ds. M. Ros. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds, J. P. E. C. Eerhard, van Hillegom. 7: Dr. H. v. d. Loos, van Haarlem, Jeugddienst. Donderdag 9.30: Ds. v. Boven. Abbenes 9.30: Ds. J. A. v. Boven. 6.30: Ds. M. C Don. Don derdag 9.30: Ds. M. C. Don. Bethelkapel 10: Ds. M. C. Don. Donderdag 10: Dienst. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee. Donderdag 9.30: Ds. IJ. v. d. Zee VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. C. Salverda. 7: Vic. L. C. Baljé. Donderdag 10: Vic. L. C. Baljé Geref. Kerk. 10: Dr. G. E. Meuleman. Donderdag 10: Dr. G. E. Meu- leman. SANTPOORT. Ned, Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. J. van den Berg. IJmuiden- West. „De Toorts". 9: Ds. J. Heidinga, Hrl. Kapel. 19: Ds. D. Ter Steege. Donderdag Dorpskerk. 10.30: Ds. D. Ter Steege. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk.. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. Tulp, van Lijnden. 7: Dr. A. J. Rasker, Haarlem. Jeugddienst. Don derdag 10: Ds. v. d. Woord. West. Sionskerk 10.30: Ds. v. d. Woord, H. Doop. 7: Ds. Kroon Donderdag 10.30: Ds. Kroon. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. C. de Ru. 7: Ds. D. Broers, Pred. te Amsterdam. Jeugddienst. Donder dag. 10.30: Ds. R. H. Oldeman. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Prof. Dr. J. N. Sevenster, van Amsterdam. Geref. Kerk, Julianaweg. 10: Ds. C. Klapwijk, van Ben nebroek. 5: Geen opgave ontvangen. Don derdag 10: Ds. A. de Ruiter. Ned. Chr. Ge meenschapsbond. in „Ons Huis". Dinsdag 8: Mej. J. E. C. Kunne. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. Oskamp, van Heemstede. 5: Ds. C. Jonge boer. Donderdag 10: Ds. C. Jongeboer. Ned. Prot. Bond. 10.15: Mej. Luikinga, van Haar lem. Jeugddienst. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. L. H. Kwast, van Westerlee (Gr.) Voorber. H. Avondmaal. Donderdag 10: Ds. J. C. Gil huis, van Amsterdam. Geref. Kerk, art. 31. 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Donderdag 10: Ds. J. J. Verleur Geref. Gemeente. 10 en 4: Ds. L. Kieboom. Donderdag 10- Ds. L. Kie- boom. Oud-Geref. Gem. 9.30 en 3: Ds. T. de Jong, van Kralingseveer. Donderdag 9.30 en 3: Leesdienst. Christ. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. H. W. Eerland. Donderdag 10: Ds. H. W. Eerland. Hoogkerk, 21 v. Adien n. Penang. Helicon, 21 v. Aruba n. La Guaira. Iios, 20 te San Feliu. Indrapoera, 22 te Suez. Japara (KRL), pass. 21 Oporto n. Port Said. Jagersfontein, 21 380 m. W. Walvisbaai. Joh. v. Oldenbarnevelt, 21 v. Tj. PriOk n. Aden- Katelysia, 20 v. Ornskoldvik n. Curacao. Koratia, vertr. 31 v. Schiedam voor techn. proeftocht. Kota Agoeng, 20 v. Balikpapan n. Soerabaja. Kota gedeh, 21 te Basiah. Karimata, 22 te Port Soedan verw. Kota Inten. pass. 20 Perim n. Spez. Kaimana, 20 v. Soerabaja n. Makassar. Kota Agoeng, 22 te Soerabaja. Larenberg, 21 v. Rotterdam te Trieste. Lawak, 21 v. Belawan te Penang. Luna, 19 v. Patras n. Ceuta. Laurenskerk, pass. 20 Kreta n. Barcelona. Lieve Vrouwekerk, 21 te Rotterdam. Limburg, 20 v. Mombasa n. Djibouti. Loppersum, 20 v. Savona n. Bona. Langkoeas, 20 te Singapore. Leuvekerk. 22 Rotterdam verwacht Leuvekerk, 20 180 m. ZW. Ouessant. Lissekerk, pass. 20 Ras Fartak n. R'dam. Lemsterkerk, 21 v. Schiedam te Rotterdam. Loosdreeht, 21 v. Rotterdam te Genua. Loenerkerk, 22 te Cochin. Lutterkerk, 22 v. Dubai n. Ummsaid. Meerkerk, pass. 21 Ouessant n. Le Havre. Mentor, 20 v Lissabon te Oran. Murena, 23 Tarakan verw. Maasdam, 21 v. Madeira te Casablanca. Malvina. 22 Singapore verw. Maas, 20 120 m. N. Fayal. Macoma, pass. 20 Beachyhead n- Curacao. Markelo, 20 15 m. ZO. Flamborohd. Mataram, 20 te Oheribon. Metula, 20 80 m. N. ten W. Northwest Cape. Mirza, 20 250 m. O. Na tuna eil. Marken, pass. 21 Las Palmas n. Dakar. Meliskerk, pass. 21 Malta n. Antwerpen. Modjokerto, 22 v Rotterdam n. Indonesië. Myonia, 21 v. Adelaide n. Fremantie. Maashaven, 21 v. Santos n. Pto Alegre. Merwede, 21 v. Galveston n. New Orleans. Nestor, 21 v. Amsterdam te Rotterdam. Nieuw Amsterdam, 21 v. N. York n. Southamptno Notos, 21 v. Tanger n. Barcelona. Ovula. 27 v. Curacao te Recife verwacht. Ouwerkerk 20 v. Hamburg n. Bremen. Ophir, 20 v. Belawan n. Muntok. Oranje, 21 te Port Said. Oberon, 23 te Paramaribo verw. Oranjestad, 21 1000 m. ZW. Fayal n. Plymouth. Polyphemus, 21 te Tj. Pandang. Pieter S, 21 v. Swansea n. Amsterdam. Prins Fred. Hendrik, 21 v. Toronto te Montreal. Le Havre Prins Fred. Willem, pass. 20 Kp. Ray n. Le Havie Pygmalion, pass. 20 San Miguel n. Dordrecht. Phrontis, 21 Amsterdam verwacht. Prins Joh. Willem Frlso, 20 v. Helgoland naar Quebec. Prins Philips Willem. 20 670 m. O.NO. Kp. Race Pieter S. 21 v. Swansea n. Amsterdam. Poeiau Laut, 21 v. Belawan n. Aden. Polydorus, 22 te Makassar. Prins Willem III, pass. 21 Lizard Head n. Bremen Prins Alexander, 21 v. Montreal te Rotterdam Prins Maurits, 21 v. Cleveland n. Hamilton. Prins Willem George Fred., 21 v. Le Havre n. Montreal. Poseidon, 21 te New York. Radja, pass. 20 Algiers n. Port Said. Roebiah, 20 v. Port Soedan te Suez. Roepat. 20 v. Priok n Cheribon. Rotti. 19 v. New York n. Baltimore. Rotula, 20 v. Rotterdam n. U.S.gulf. Rijnkerk, 20 v. Marseille n. Casablanca. Raki, 21 te Amsterdam. Roggeveen, 21 v. Suez n. Rangoon. Ridderkerk, 21 te Nacala. Rondo, 21 v. Suez n. Rastanura. Ruys, 23 v. Buenos Aires te Santos verw. Rijndam, 22 v. Southampton te Halifax. Rita, 21 v. Bangkok n. Pladju. Roebiah, 21 v. Port Said n. Alexandrië. Saparoea. 20 v. Calcutta n. Chalna. Sihaiak, 27 v New York te Rotterdam verw. Singkep. 20 v. Gibraltar n. Marseille. Soestdijk, 21 te New York. Salland. 20 v. Montevideo te Buenos Aires. Schiedijk, 19 te Newport News. Stad Leiden, 20 v. IJmuiden n. Narvik. Stad Maassluis, 24 v. Narvik te Emden verw. Stad Maastricht, 22 Hoek v. Holland verw naar Vlaardtngen. Stad Arnhem. 21 te Karachi. Stad Rotterdam. 20 v. Wabana n. Engeland. Sambas. 20 v. Soerabaja n. Saigon. Sommelsdijk. 20 200 m. ZO. Billiton eil. Stad Amsterdam, 20 W. ten N. v. Rorvik. Stad Dordrecht, 20 150 m. W. Algiers. Stanvac Djirak, 20 180 m. N. Anamba ell. Straat Bali, 22 te Durban verw. Stentor, 22 te Paramaribo. Saiawati, 21 te Hamburg. Stad Schiedam, 22 Gibraltar verw. Sunetta, 21 v. Mirl n. Singapore. Tabian, 20 v. Bahrein te Damman. Tegelberg, 19 v. Durban n. Mauritius. Teiresias, pass. 21 Socotra n. Djibouti. Tara, 21 te Santos. Themisto 21 v. Montreal te Londen. Trajanus, 21 v. Brigton te Curacao. Tankhaven I. 20 v. Bangkok te Sungeigerang. Tankhaven II, 21 te Tj. IJban. Tankhaven III, pass. 20 Singkep eil. Tarakan, 20 190 m. ZO. Kreta. Taria. 20 170 m. O.NO. Algiers. Tjibadak, 21 te Soerabaja. Tjiluwah, 20 v. Singapore n. Priok. Tomini, 20 te Damman. Ternate, pass. 22 Gibraltar n. R'dam. Tomori, 22 te Djakarta. Tamo, 24 te Rotterdam verw. Van Linschoten, pass. 21 Ouessant n. Bordeaux. Van Spilbergen. 21 v. Lagos te Douala. Waterland, 20 v. Montevideo n. Las Palmas. Wonosarl, 21 v. Calcutta te Singapore. Waal, 22 v. Kingston te Port au Prince: Westland, 22 v. Pto Alegre te Buenos Aires. Wonogiri, 21 v. Napels n. Famagusta. Waterman, 21 540 m. O.NO. St. Helena. Willem Ruys. pass. 21 Aden n. Port Said. Woensdrecht, 21 v. Maracaibo n. Curagao. IJsel, 21 v. Lissabon n. Amsterdam. Zijpenberg, 20 ingang Vestfjord n. Narvik. Zuiderkruis, 22 te Rotterdam. Zeeland (KRL), 22 v. Port Said n.Djeddah. KLEINE VAART Adm. Courbet, 21 nog te Trondheim. Adm. Nelson 21 nog te Holyhead. Barbara, 21 v. Antwerpen te Vlissingen. Bree Helle, 22 v. Londen n. Rotterdam. Berkelstroom. 20 v. Londen te Amsterdam. Bernisse, 20 v. Sevilla te Safi. Bab-T, 20 v. Amsterdam n. Ostrand. Betty, 20 v. Bremen te Gothenburg. Blue Boy, pass. 21 Vlissingen n. Dieppe. Aeneas, 20 v. Vigo te Amsterdam. Arctic, 20 v. Londen te Zaandam. Arnoudspolder, 23 Rotterdam verw. Audacia, 20 v. Swansea te Brest. Anna b, 21 v. Mosagaanem te Nemours. Annie, 20 v. Cardiff n. Rouaan. Algarve, 21 v. Avonmouth te Swansea. Atlas, 20 v. Gibraltar n. Malta. Advent, 20 v. Simrisham n. Ronskaer. Arcturus, 21 Hull te Grangemouth. Betty, verm. 22 v. Bilbao n. Leixoes. Carpo, 20 v. Hull te Blyth. Cateli, 21 v. Londen n. Oslo. Capricorn, 20 v. Great Yarmouth te Kingslyno Confiance, 20 v. Methil te Tiated. Corrie b, 21 v. Lulea n. R'dam. Corsica, pass. 21 Vlissingen n. Antwerpen. Claes Compaen, 20 te Oporto. Crescendo, 21 v. Rotterdam te Hamburg verw. Daje Bohmer, 22 v. Dakar te Libourne verw. Deni, 22 v. Stettin te Amsterdam verw. Diligentia, 21 v. Kirckaldy n. Gonfrevllle. Dinkel, pass. 20 Vlissingen n. A'dam. Donata, pass. 21 Vlissingen n. Antwerpen. Donau, pass. 20 Vlissingen n. Antwerpen. Driebergen, 21 v. Gent te Bayonne. Duiveland, 20 v. Newcastle te Rotterdam. Deo Duce, 21 v. Vlissingen n. Kopenhagen. Draco, 20 v. Duinkerken n. Bilbao. Eibergen, 21 v. Londen n. Rotterdam. Ellewoutsdijk. pass. 21 Beachyhead n. Londen. Escaut, 20 v. Rotterdam n. Parijs. Ferocia, 21 v. Irvine te Cardiff. Flora, 21 v. Zaandam n. Denemarken. Frans, 21 v. Gothenburg te Middlesboro. Friblo, 20 v. Boston te Antwerpen. Gaasterland, 20 v. Goole te Haiiingen. Gre, 21 v. Londen té Amsterdam. Henrica, 20 v. Manchester n. Lissabon. Helveita, 20 v. Antw te Great Yarmouth. Harold, 20 v. Hamburg n. Vlaardingen. Hartel. 20 v. Kirkwall n. Granton. Havik, pass. 20 Vlissingen n. Avonmouth. Herta, 21 v. Par te Amsterdam. Ingeborg. 20 v. Danzig te Rotterdam. Inspecteur Mellema, 20 v. Barrow te A'dam. Ilias. 20 v. Pasajes n. Bilbao. Ibis. verm. 22 v. Rouaan n. Kopenhagen. Joost, 20 v. Kramfors te Zaandam. Joost, 20 te Zaandam van Kramfors. Jaba, 20 v. Rotterdam n. Helsingborg. Larix, 19 v. Stockholm n. Munksund. Lacra, 20 v. Raumo te Newcastle. Llngestroom. 21 v. Amsterdam n. Manchester. Maartje, 20 v. Glasgow te Ayr. Mado, pass. 21 Vlissingen n. Londen. Maria Theresia, pass. 21 Vlissingen n. Antw. Maureen. 20 85 m. ZO. Duncansbyhead- Megres N, pass 21 Vlissingen n. Hamburg. Michigan, pass. 20 Vlissingen n. Antwerpen. Mintaka N, 20 v Rouaan te Casablanca. Monica, 21 v. Londen te Workington verw. Mr. Linthorst Homan, 20 v. Leith te Adam. Marjan, 21 v. Dublin n. Glasgow. Markab, 20 v. Wells n. Bandholm. Midas, 21 te Tunis v. Malta n. Bone. May Mere, 21 v. Hamburg n. Invergordon. Maystar. 22 v. Antwerpen te Barry verw. Mvpuck, 20 v. Kiel n. Malmö. Neeltje b, 21 v. Antw. te Garston. Noord, 20 30 m. O Startpoint. Nottingham, 20 v. Grangemouth te Rotterdam. Nieuwland, 20 v. Rotterdam te Leith. NoordUcht, vertr. 24 v. Waasa. Olwe, 21 v. Vlissingen n. Huil.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 11