Ontploffing op vliegdekschip kost 91 Amerikanen het leven Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Franse kabinet in beraad over nieuw plan voor Indochina Van Bloemendaal tot Zandvoort kon men over de hoofden lopen Amerikaanse marine jaagt op wapensmokkelen de schepen Geen aanwijzingen voor sabotage Van de 201 gewonden 110 uit het ziekenhuis ontslagen Twee loggers thuisstomend Muiterij onderdrukt in Britse gevangenis Het woord is aan Mevrouw de Castries pleit voor gevangenen if ii Ig !3 KW. 73 met 250 kantjes In Spaarne verdronken Chinese en Franse vredesvoorstellen in Genève Ongekende drukte aan de kust In Zandvoort bijna 20.000 auto's Sartre in Moskou Evacuatie uit Dien Bien Phoe voltooid Minister gelast onderzoek Speciaal beroep op India Nieuwe Amerikaanse steun voor Spanje's defensie Weerrapport 68e JAARGANG No 270 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom VRIJDAG 28 MEI 1954 Haarlems Dagblad 298e JAARGANG No 118 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 et, p. kwartaal 6.50, franco p.p. 7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A D Huijsman QUONSET POINT (Reuter/AFP) Aan boord van het 32.000 ton metende Ameri kaanse vliegdekschip „Bennington" heeft zich Woensdag een ontploffing voorgedaan, waarna brand uitbrak. Volgens de laatste cijfers zijn 91 opvarenden om het leven ge komen en 201 gewond. Honderdtien ge wonden hebben het ziekenhuis alweer verlaten. Van de zijde van de Amerikaanse ma rine, die onmiddellijk een onderzoek heeft ingesteld, zijn er geen aanwijzingen ge vonden die op sabotage zouden wijzen. Het onderzoek is nog in volle gang. De explosie deed zich voor, toen het vliegdekschip, dat voor een oefentocht langs de Amerikaanse Oostkust de basis Norfolk was uitgevaren, zich 75 mijl uit de kust bevond. Volgens de gezagvoerder, kapitein-ter-zee Raborn, had in het voor schip een ontploffing plaats, toen de eerste groep vliegtuigen was opgestegen. Onmid- delijk werd ook de rest van de toestellen de lucht in gestuurd om de dekken vrij te maken voor de gewonden. Dat er niet meer slachtoffer zijn gevallen, was te danken aan het feit, dat het merendeel van de 2.800 opvarenden in het achterschip aan het ontbijt zat. De Amerikaanse minister van Marine, Charles Thomas, die aan boord van het schip ging, toen dit te Quonset in Rhode Island was aangekomen, prees de moed van de gewonden en de wijze, waarop het reddingswerk was aangepakt. President Eisenhower heeft de opvaren den van de „Bennington" en de nagelaten betrekkingen van de slachtoffers zijn deel neming betuigd. Het hoogste aantal slachtoffers bij een scheepsramp van de vloot in vredestijd werd geregistreerd bij de botsing op 26 April 1952, van het vliegtuigmoederschip „Wasp" en de torpedojager „Hobson", waarbij 176 opvarenden het leven lieten. Een Katwijkse en een Scheveningse log ger zijn thans thuisstomende van de ha- ringgronden bij de 58ste breedtegraad. De SCH 239 „Noordster" heeft slechts twintig kantjes van negentien schepen aan boord. Het schip is Woensdagnacht al Zuid over gegaan en wordt Vrijdagmiddag tussen 2 en 3 uur in IJmuiden verwacht. Het heeft ook nog 54 tonnetjes makreel aan boord. De Katwijkse logger KW 73 heeft van de schepen uit haar combinatie 250 kan tjes aan boord en heeft vannacht koers ge zet naar IJmuiden. De Scheveningse logger heeft dus een grote voorsprong en zal on getwijfeld de winnaar worden van deze niet al te spannende haringrace 1954. De vangstberichten van de Katwijkse loggers zijn: KW15 31 kantjes, KW42 2, KW93 4, KW 97 2, KW50 6, KW173 1, KW16 3, KW70 20, KW129 5, KW163 3, KW161 3, KW170 19, KW14 22, KW25 4, KW73 5, KW47 3, KW54 12, KW2 85, KW3 12, KW5 17, KW22 2, KW127 10, IJM75 3, IJM283 8, KW18 45, KW29 1, KW32 2, KW39 2, KW49 2, KW78 3, KW130 12, KW151 39, KW167 2, KW73 thuisstomende met 250 kantjes. De gemiddelde vangsten zijn: Vlaardin- gen 11 kantjes, Schevening 10 kantjes en Katwijk 12 kantjes Een der gewonden wordt aan wal gebracht. In April 1953 zijn bij een ontploffing aan boord van de „Bennnington" elf mannen om het leven gekomen. Een ontploffing in September 1946 eiste vijf slachtoffers. Kapitein Raborn liet onmiddellijk na de explosie andere vliegtuigen opstijgen om zoveel mogelijk ruimte te krijgen. Se conden na de explosie weerklonken de alarmsignalen en kwamen de vuurbestrij- dings- en reddingsploegen in volle actie. Grote hefschroefvliegtuigen brachten al spoedig slachtoffers met brandwonden naar de wal. Een van de zich aan boord bevindende doktoren was bij de ramp om gekomen en de andere kon het werk niet af. Raborn zei dat hij trots was op de wijze waarop de bemanning zich had ingespan nen bij de reddingspogingen en bij de blus sing van het vuur dat na vier uur strijd was gelukt. Vanmorgen, omstreeks kwart voor tien, is in het Spaarne ter hoogte van de Helm- brekerssteeg de zesjarige Leo Heins uit de De Haasstraat in het water gevallen en verdronken. Naar omstanders zeiden, had het jonge tje op een aldaar gemeerd zeiljachtje ge speeld, waar het al enkele malen was weg gestuurd, toen het ongeval gebeurde. Nie mand was daar echter ooggetuige van. Eerst toen een vierjarig broertje van het slachtoffer een stratenmaker waarschuwde werd de aandacht op het ongeluk geves tigd. De stratenmaker die op de aangege ven plaats niets kon ontdekken, waar schuwde de brugwachter J. M. Stolker van de Melkbrug, die met een dreg het jonge tje aan de wal bracht. De arts J. Feilzer, en de inmiddels gealarmeerde ongevallen- dienst van de G.G.D. trachtten nog gedu rende een kwartier de levensgeesten met kunstmatige ademhaling op te wekken. Dit heeft echter niet meer kunnen baten. PARIJS (United Press). Het voltallige Franse kabinet is heden bijeengekomen om kennis te nemen van de plannen van premier Laniel voor het behoud van Indo china. Het plan is uitgewerkt nadat de minister van Buitenlandse Zaken, Bidault, naar vernomerf wordt, tegenover zijn re gering te kennen had gegeven dat geen eer volle vrede mogelijk was zonder verster king van de Franse strijdkrachten in Indo china. Men gelooft dat in het plan ook enkele aanbevelingen zijn overgenomen uit het rapport van de Franse stafchef generaal Ely, die zijn bevindingen aan de nationale defensieraad heeft voorgelegd. Ely, die pas teruggekeerd is uit Indochina, zal, naar men verwacht de volgende week naar Washington vliegen om de Amerikaanse autoriteiten in te lichten. Naar gemeld wordt bevat het plan van Laniel de volgende hoofdpunten: 1. Intensieve troepenversterkingen, waar schijnlijk versterking met geregelde troe pen uit Noord-Afrika. In dat geval zouden jonge Franse recruten naar Afrika worden overgebracht om hen te vervangen. 2. Vervanging van generaal Navai're. GENèVE (United Press). Bidault, pas teruggekeerd van een tweedaagse reis naar Parijs heeft op de conferentie over Indo china een nieuw vredesplan ingediend. De voornaamste punten zijn, naar vernomen wordt, de volgende: 1. wapenstilstand in Indochina en een zo spoedig mogelijke be spreking door militaire deskundigen van beide partijen in Genève. 2. Hergroepering van de strijdkrachten in zones in Vietnam. 3. Controle op het bestand. 4. Een hergroepering zou niet mogen leiden tot een verdeling van Vietnam. 5. De middelen om de bijeenkomst der militaire deskundigen in Genève te ver wezenlijken. Het plan, dat de Vietminh Dinsdag heeft ingediend, kan als een „werk-document" gebruikt worden. Bidault's plan schijnt Er is de laatste jaren geen Hemelvaarts dag voorbij gegaan zonder dat hevige of druilregen deze traditionele uitgaansdag bedierf. Hemelvaartsdag 1954 zal dus niet alleen bekend blijven om de uitzondering op de regel van een slechte weersgesteld heid op deze dag sinds minstens zes jaar, doch zal tevens in de herinnering voort leven als de drukste dag, die de opening van het strandseizoen want hieraan be staat nu geen twijfel meer ooit heeft gekend. Op het acht kilometer lange strand van Bloemendaal tot Zandvoort kon men Don derdag maar voetje voor voetje vooruit komen. De toevoer van grote hoeveelheden mensen begon omstreeks 10 uur en nam zo'n omvang aan, dat om 12 uur de par keerplaats aan de kop Zeeweg al „uitver kocht" moest melden, zodat de auto's op de berm langs de Zeeweg een plaatsje moesten vinden. Op het strand zelf dat door het hoog water vrij smal was kon men over de hoofden van de strandbezoekers lopen.Voor al degenen, die profijt trekken van het badbedrijf was het een dag om nooit te vergeten, want het geldt als regel dat alles wat voor de Pinksterdagen komt, is „mee genomen". De stroom van dagjesmensen werd met overvolle treinen, trams en bus sen naar de kuststreek aangevoerd. De frequentie van de busdienst naar het Bloe- mendaalse strand bereikte op de topuren de drukste tijd tijdens aan- en afvoer een dermate hoogte, dat er bijna elke drie minuten een bus van de N.Z.H. kon weg rijden. Veel werk voor reddingsbrigade De Bloemendaalse Reddingsbrigade kon het seizoen ook al met een ongekende druk te inzetten. In 43 gevallen moest hulp wor den verleend aan mensen, wier leeftijd lag tussen die van een driejarig knaapje en een achtenvijftigjarige heer, de oudste patiënt op deze dag behandeld. De E.H.B.O. be paalde zich tot het verzorgen van pijnlijke enkels, steenpuisten, voet-, arm-, vinger en elleboogverwondingen en wat al niet meer. Er waren vier ernstige gevallen bij. Een zestienjarig meisje uit Amsterdam moest met een spierverrekking van het strand worden opgehaald. Een 29-jarige dame uit Hoofddorp kreeg bij een balspel een bal tegen het hoofd. De Bloemendaalse dokter C. Eenhoorn constateerde een lichte hersenschudding. Het slachtoffer werd naar het Marinehospitaal vervoerd, evenals de achttienjarige D. S. uit Amsterdam, die door de warmte onwel was geworden. Hiervan werd eveneens een 21-jarig meisje uit Amsterdam-Noord het slacht offer. Zij moest per taxi naar haar woning worden vervoerd en toen zij om ruim 7 uur was weggebracht, keerde op de hulppost van de Bloemendaalse Reddingsbrigade aan het strand ten Noorden van de kop Zeeweg de rust, die van des morgens 10 uur af door hulpverleningen was onder broken geweest, weer. Een jongeman uit Haarlem-Noord viel op een steen en scheurde daarbij zijn knie. Het bindweefsel vertoonde een scheurwond van zeker zeven centimeter breedte. Nadat hem de eerste hulp was verleend, is hij voor verdere behandeling naar een Haar lems ziekenhuis gebracht. In Zandvoort beleefden allen die het van de zomer moeten hebben, natuurlijk ook een gouden dag. Niet alleen voerden tram en trein met vele extra diensten de N.Z.H. reed met dertien drie- en vierwagentreinen een enorm aantal bezoekers aan, doch ook het verkeer met autobussen, auto's, motoren en fietsen was boven elke verwachting. De nieuwe seizoenlijn HeemstedeZandvoort moest door twee bussen bediend worden. Alle parkeerplaatsen en rijwielstallingen waren overvol. Het gehele Zandvoortse politiecorps was reeds van 's morgens vroeg af tot 's avonds laat in touw om het ver keer te regelen en zonder één enkel inci dent kwam voor hen het einde van deze super-drukke dag. Naar schatting waren tussen de 15 en 20.000 auto's in de bad plaats. Op het strand was deze dag voor het eerst de bereden rijksbrigade ingeschakeld en toen wij omstreeks 4 uur de wacht meester van de ploeg spraken, had zich ook daar nog geen enkel ongeval van be tekenis voorgedaan. Wel was er een ont stellend aantal zoekgeraakte kinderen, die echter des avonds allen door de ongeruste ouders waren afgehaald. Alleen de post in de Rotonde kreeg al bijna 250 kleuters te verwerken, een record! Deze dag óók voor het eerst kon worden vastgesteld, dat het systeem van vrij baden en zwemmen langs het gehele strand zo wel badgast als inwoner uitstekend heeft voldaan. Volgens een bericht van het Russische persbureau Tass is de Franse existentialis tische schrijver en filosoof Jean Paul Sartre in Moskou aangekomen voor een bezoek op uitnodiging van de Vereniging van Russi sche letterkundigen. de bedoeling te hebben van Vietminh, Rus land en communistisch China klare taal te krijgen over de vraag of de communisten bereid zijn te beginnen met bestands besprekingen over Vietnam alleen, daarbij Laos en Cambodja voorlopig terzijde latend. Het plan der Vietminh was ondui delijk op het stuk van de belangrijke kwes tie Laos en Cambodja. De premier en minister van Buitenlandse Zaken van communistisch China, Tsjoe en-Lai, kwam met een tegenvoorstel dat de indruk maakte een duplicaat te zijn van het Vietminh-plan. Tsjoe hield vast aan de eis dat alle drie Indochinese staten op dezelfde wijze behandeld dienden te worden. Wes telijke zegslieden waren de mening toege daan dat het Chinees voorstel zou leiden tot „verdeling en uiteenvallen". Tsjoe verklaarde dat elke overeenkomst over Indochina gebaseerd diende te zijn op de beginselen van het Koreaanse bestand. Ook betoogde Tsjoe, gelijk eerder door de communisten is verlangd, dat alle hulp van buiten af bij een bestand in de vorm van troepen en wapens stopgezet moet wor den. De minister van Buitenlandse Zaken van Vietnam, Nguen Quoc Dinh, hield een krachtig pleidooi voor de eenheid van zijn land en koppelde daar de waarschuwing aan vast dat het nimmer in een verdeling zou toestemmen. Op voorstel van voorzitter Eden werd besloten Vrijdagmorgen een bijeenkomst van de deskundigen van alle negen deel nemende landen te houden teneinde een rapport op te stellen met de punten van overeenstemming en verschil, zodat dit Za terdag aan de voltallige conferentie voor gelegd kan worden. Hedenmiddag om drie uur wordt een plenaire zitting gehouden over Korea, met deelneming van negentien landen. (A.F.P.) Het communistisch-Chinese persbureau ..Nieuw China" heeft een arti kel verspreid van de correspondent te Ge nève van het cqmmunistisch-Chinese dag blad „Takoeng Pao", waarin onder meer wordt betoogd dat „de plannen der beide, te Genève, vertegenwoordigde kampen, thans voldoende overeenstemming vertonen om het sluiten van een wa penstilstand in Indochina mogelijk te maken". HANOI. (Reuter/AFP.). Woensdag is de laatste groep gewonden uit Dien Bien Phoe geëvacueerd. In het totaal zijn nu 859 gewonden overgebracht, dat is één meer, dan verwacht was. Onder hen bevinden zich acht officieren, dus een officier op honderd manschappen. In het geheel zijn ongeveer tachtig Vietnamezen teruggezon den. De Franse afvaardiging onderhandelt nog over de voorwaarden voor de terugkeer van het Franse personeel: 27 Fransen on der leiding van dokter Grauwin. Te Hanoi hoopt men, dat de Franse afvaardiging er in zal slagen dat nog een groep gewonden door de vietminh zal worden overgedra gen. De Fransen hebben na de evacuatie van de laatste gewonden een gebied met een straal van 10 kilometer om Dien Bien Phoe tot veiligheidszone" verklaard, teneinde het verplegende personeel van de Vietminhs in de gelegenheid te stellen zich terug te trek ken. (Van onze correspondent in Londen) Woensdag is de gevangenis in Wands worth in Zuid Londen het toneel geweest van een wilde muiterij, welke ontaardde in een veldslag van twee uur tussen gevan genen en personeel. Achttien gevangenen en vijf bewakers werden gewond. Perso neel uit andere gevangenissen werd in allerijl aangevoerd ter versterking. Er moesten zeventig bewakers aan te pas ko men, die brandslangen gebruikten, om vijf muiters, die het laatst stand hielden ach ter een barricade van tafels, stoelen en banken, te overmeesteren. De bewakers voerden een charge uit met lange palen.. De opstand begon toen de gevangenen na de lunch naar een van de werkplaatsen marcheerden en een bewaker een der ge vangenen die praatte, beval te zwijgen. De man sprong uit de rij en viel de bewaker aan. Toen andere bewakers toesnelden kwam er vijftig man in beweging, die het personeel in een hoek gedreven. Er werd groot alarm gemaakt, waarop alle bewa kers werden gemobiliseerd. De vijftig muiters waren gewapend met messen, die zij gebruikten bij de schoen reparatie, lange scharen, pennen en zware hamers. Wandsworth wordt beschouwd als de slechtste gevangenis van Engeland. In het honderd jaar oude gebouw bevinden zich meer dan 1600 veroordeelden, die slechts door 180 man bewaakt worden. In cidenten hebben zich de laatste twee jaar herhaaldelijk voorgedaan. Het personeels tekort als gevolg van onvoldoende salarië ring heeft zich op deze wijze gewroken. De gevangenis is overbevolkt met vaak drie, of zelfs meer mannen, in een cel. De disci pline is er strenger dan waar ook. Tijdens het werk mag niet gepraat worden. In de wereld van de misdaad heeft Wandsworth een slechte reputatie. De doorgewinterdste misdadigers, die straffen uitzitten van tien tot vijftien jaar voor misdrijven van aller lei aard, zijn hier samengebracht. De minister van Binnenlandse Zaken Maxwell Fyfe heeft een onderzoek naar de muiterij gelast. DIT NUMMER BESTAAT ZESTIEN PAGINA'S UIT P. C. Brederode: De gave tot genieten wordt veel te weinig ontwikkeld. PAKIJS (Reuter). Mevrouw de Castries, de vrouw van de verdediger van Dien Bien Phoe, heeft een beroep gedaan op het in ternationale Rode Kruis en andere mens lievende instellingen, om er voor te zor gen, dat de krijgsgevangenen uit Dien Bien Phoe, ook die van de Vietminh, me dische bystand krijgen. Zij zegt in haar brief, dat Vietminh niet tegen de oorlogswetten handelt. „Onze ge wonden en zieken worden, naar het er naar uitziet, op dezelfde manier behandeld als de hunne, maar Vietminh heeft noch het voedsel en de medicijnen, noch het medische personeel die onmisbaar zijn voor de overlevenden. Zij zegt, dat men het in het heersende klimaat niet lang kan uithouden op een handvol rijst per dag en een behandeling der wonden met slechts gekookt water en verband. Zelfs al zou spoedig een staken van het vuren komen, waarop de gehele beschaafde we reld hoopt, dan nog zou het nodig zijn, dat neutrale landen en vooral India, dat reeds onder andere omstandigheden de rol van bemiddelaar heeft gespeeld voor medisch personeel en uitrustingen, alsmede voor medicijnen en voedsel zor gen ten behoeve van de gewonde en niet- gewonde krijgsgevangenen. „Indien de Vietminh het uitvoeren van dergelijke plannen zou verhinderen, zou het in de ogen der wereld een verschrik kelijke verantwoordelijkheid op zich ne men." WASHINGTON (Reuter-AFP) De Amerikaanse marine zoekt naar twee sche pen, die, naar men vermoedt, wapens uit communistische landen naar Guatemala brengen, aldus is in kringen van het Ame rikaanse departement van Buitenlandse Zaken medegedeeld. Van welingelichte zij de wordt vernomen dat Amerikaanse auto riteiten alles in het werk stellen om zoveel mogelijk inlichtingen te krijgen over be paalde rederijen en over de gezagvoerders van schepen die voor eigen rekening varen. Een Amerikaanse deskundige heeft Euro pese hoofdsteden bezocht en een gedétail- leerd rapport over de wapensmokkel uit gebracht. CRISTOBAL (Reuter) Het Franse vrachtschip „Wyoming", dat bij de ingang van het Panamakanaal met Frans mede weten en goedvinden door de Amerikaanse douane voor onderzoek op wapens was aan gehouden, is in het geheim gelost. De goe deren, welke bestemd waren voor El Sal vador, een buurstaat van Guatemala, wer den uitgeladen, doch het was niet duide lijk of dit met de gehele lading het geval was. Het schip had ook vracht voor de Verenigde Staten, Canada en Guatemala aan boord. Het Amerikaanse departement van Bui tenlandse Zaken had eerder bekendge maakt, dat het vrachtschip ook vijf kisten Belgische sportwapens voor Guatemala vervoerde, doch hiervan werd, naar ver luidt, geen kwestie gemaakt. De Franse maatschappij, waaraan de „Wyoming" be hoort, sprak een bericht tegen, als zou de gezagvoerder een valse verklaring omtrent de lading hebben afgelegd. GUATEMALA (AFP) Guatemala heeft Honduras voorgesteld onmiddellijk een vriendschaps- en niet-aanvals-verdrag tussen beide landen te tekenen, zo heeft de minister van Buitenlandse Zaken van Gua temala, Toriello, meegedeeld. Drie Amerikaanse „B-36"-bommenwer- pers hebben een demonstratievlucht boven Nicaraguaanse steden gemaakt. Het is nog nooit eerder voorgekomen dat bommenwer pers der Amerikaanse strategische lucht macht op verzoek ener buitenlandse rege ring, aan de viering van een leger- of andere dag in het buitenland hebben deel genomen. WASHINGTON (Reuter) „Wij moeten gemeenschappelijk optreden tegen de toe nemende bedreiging, die het internationale communisme vormt voor de landen van het Westelijk halfrond", aldus heeft de Cosfa- ricaanse ambassadeur te Washington, dr. Antonio Facio, verklaard. „Na rijpe overweging van al deze ge beurtenissen heeft Costa Rica besloten zijn buurlanden voor te stellen te beraadslagen over de wenselijkheid van een bijeenkomst onzer minister van Buitenlandse Zaken, aldus di Facio. WASHINGTON (Reuter) Het Ameri kaanse bureau voor werkzaamheden in het buitenland (F.O.A.) heeft meegedeeld, dat een bedrag van 45,7 miilioen dollar is toe gewezen voor steun aan de Spaanse defen sie. Deze nieuwe toewijzing zal gebruikt worden voor grondstoffen, machinerieën en technische hulp voor de versterking en ontwikkeling van het vervoer, de landbouw en de energievoorziening van Spanje. Sinds de herfst van het vorige jaar is in het ge heel 85 miilioen dollar voor hulp aan Spanje toegewezen. BARCELONA (Un. Press) De Ameri kaanse ambassadeur in Spanje, James Cle ment Dunn, heeft verklaard dat de Ver enigde Staten komende herfst hopen te beginnen met de aanleg van bases in Spanje. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand U Ca «a 15 =sr 55 2' Stockholm licht bew windstil 26 3 Oslo onbewolkt windstil 26 0 Kopenhagen onbewolkt NNO 4 23 0 Amsterdam licht bew. O 5 27 0 Londen mist windstil 27 3 Luxemburg licht bew. NO 3 27 0 Parijs licht bew. O 2 29 0 Bordeaux zwaar Dew ZW 4 28 0 Grenoble onbewolkt windstil 27 0 Nice onbewolkt NNW 2 24 0 Genève onbewolkt windstil 25 0 Zürich onbewolkt windstil 26 0 Locarno onbewolkt ONO 1 25 0 Berlijn onbewolkt ONO 2 24 0 Frankfort onbewolkt NO 3 29 0 München onbewolkt ZW 2 24 0 Wenen licht bew. NNW 1 25 0 Innsbruck onbewolkt W 2 26 0 Rome zwaar bew windstil 26 0 Ajaccio onbewolkt ONO 2 22 0 Mallorca onbewolkt NNW 1 - - Neerslag laatste 24 uur pacmxxx»cm-xvocx;cc<xiccccxxo<xacocoorxT<wccooooooccc<x Wie zal het een koe euvel duiden dat zij net als wij verkoeling zoekt tegen de hitte. In de Lek bij Vianen ging deze koe ook pootje baden". Of waren het de badgastendie het voorbeeld van de koe volgden? IETS MINDER WARM Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt om 10 uur: Tijdelijk wat meer bewolking met kans op enkele verspreide regen- of on weersbuien. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak tussen Oost en Noord. Tets minder warm. vooral in de kust provincies. 29 Mei Zon op 4.29 uur. onder 20.46 uur. Maan op 2.23 uur. onder 17.44 uur. Hoog en laag water In IJmuiden Vrijdag 28 Mei Hoog water: 12.04 en uur. Laag water: 7.18 en 20.08 uur. Zaterdag 29 Mei Hoog water: 0.33 en 13.06 uur. Laag water: 8.27 en 21.10 uur.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1