Siamese tweeling te Molenend wordt 12 Juni gescheiden Drie zendelingen drongen door in vallei der Dani-Papoea's ssg-j&zsz ,««e sr,m- Kort en bondig^) Vooral toestand na operatie wordt met spanning tegemoet gezien Amsterdamse Beurs Heemstede Bloemendaal Haarlem merliede Zandvoort Bennebroek Lisse DONDERDAG 10 JUNI 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 „Ook Nederlanders bij ons willen eind aan Unie" Arrestaties in Argentië Oesten Unden in Moskou Jean Cocteau ziek Neo fascistische partij in België opgericht Zwarte zwaan weer thuis Examens Biljarten Om de Nobels-beker Stam met wrede zeden ontving hen welwillend Dr. J. H. Stelma in het Jeugdhuis gehuldigd Schoolverkeers-examen Plaids ontvreemd uit een auto Eerste heilige mis Bejaarden bezochten Utrecht Scheepvaart Zoals wij reeds eerder bericht hebben, vervaardigt Poiygoon-Profilti in opdracht van de Rijksvoorlichtingsdienst een drietal films in technicolor ten dienste van de Nederlandse propaganda in het buitenland. Zij worden via de ambassades en gezantschappen over de gehele wereld ter verspreiding aangeboden. Eén der films, waarvan het scenario door Nol Gregoor werd geschreven, is gewijd aan het culturele leven. Daaraan wordt onder meer medewerking verleend door Ballet Recital van Sonia Gaskell, welk gezelschap men hier tijdens de voorberei dingen voor een opname in de studio van Profilti te 's-Gravenhage ziet. De tweeling uit Molenend (Fr.) Folkje en Tsjitske de Vries, zal op Zaterdagmid dag, 12 Juni operatief worden gescheiden. De Zaterdag is gekozen omdat dit een dag is van betrekkelijke rust in een zieken huis, en vooral in de operatiekamer, die voor dit doel geheel in beslag genomen moet worden. Een team van tweemaal twee Friese chirurgen zal de operatie uit voeren, bijgestaan door tweemaal twee assisterende zusters, een narcotiseur met zijn assistenten en de „omloop"-zusters, in totaal bijna twintig. De tweeling is nu zeven maanden oud. Hoewel het voorkomen van een Siamese tweeling een zeldzaamheid is, komen er toch per jaar nog een half dozijn ter we reld. Over de oorzaken van de geboorte van een gewone tweeling en zeker van een Siamese, weet de medische wetenschap nog lang niet alles, maar zeker is dat de deling van de eicel hier een belangrijke rol speelt. Wat nu de Friese tweeling betreft: de brug, waardoor beide lichaampjes aan el kaar zijn verbonden, heeft een lengte van 8>/2 cm en een omtrek van 19 cm. Zij loopt van de onderkant van het borstbeen tot aan de navel. Hoewel tweelingen bijna altijd een sprekende gelijkenis vertonen en de geestelijke overeenkomst, vooral bij Siamese tweelingen, zeer groot is, zijn er toch ook verschillen te constateren in de bouw van het lichaam en in de ontwikke ling. Folkje bijvoorbeeld is wat zwaarder van bouw dan haar zusje en zij is ook veel actiever en feller in haar uitingen. Dat de tweeling voorspoedig is opgegroeid, moge blijken uit de toename van het gewicht van 6'/ï kg bij de geboorte tot 15 kg nu. Van het geheel zal een kleurenfilm wor den gemaakt door de Nederlandse Indus trie van Wetenschappelijke Films, waar voor de kosten worden gedragen door een Fries bedrijf. Daarom en ook om de ope rateurs meer licht in de diepte te geven zal de gehele operatiekamer met allen en alles wat er in is groen gekleurd en ge kleed zijn. Slechts die medici, die bij het onderzoek waren betrokken, zullen op een afgescheiden gedeelte van de operatie kamer het proces mogen volgen. De kin deren zullen op de gebruikelijke manier onder narcose worden gebracht. Mr. Sartono: „Persoonlijk ben ik van mening, dat inderdaad de tijd is aangebroken om door onderhandelingen te komen tot opheffing van de Nederlands-Indonesische unie en vervanging daarvan door normale internationale betrekkingen tussen beide landen". Dit heeft de voorzitter van het Indonesische parlement, mr. Sartono, bij aankomst op Schiphol in een onderhoud met het A.N.P. verklaard. Mr. Sartono brengt een bezoek van een week aan ons land om kennis te nemen van het Neder landse parlementaire stelsel in de praktijk. De voorzitter van het Indonesische parle ment zeide, dat het voortbestaan van de Unieverhouding, die in de loop der jaren geen wezenlijke inhoud heeft gekregen, slechts sentimenten oproept. „Een voor beide partijen goede oplossing moet wor den gevonden, die een betere samenwer king mogelijk zal maken", aldus mr. Sar tono. Na de opheffing van de Unie kan dan verder worden onderhandeld om te komen tot verdragen over de verschillende onderwerpen, die thans in de Unieverhou ding zijn geregeld. Mr. Sartono zeide voorts, dat ook in Nederlandse ondernemerskringen in Indo nesië veel de wens wordt gehoord de Unie door gewone internationale betrekkingen te vervangen. De voorzitter van het Indonesische par lement voegde hier aan toe, dat de Neder landse werkers in Indonesië dikwijls de verzuchting slaken: „Maar onze stem wordt in Nederland niet gehoord". DJAKARTA (Aneta) Naar Aneta verneemt zal de Indonesische delegatie voor de besprekingen over de Unie op 20 Juni uit Djakarta naar Nederland vertrek ken. Naar voorts wordt vernomen zal ook de Indonesische ambassadeur in Bonn, mr. Maramis, in de delegatie worden opgeno men. Volgens United Press heeft het Indone sische kabinet zich uitgesproken tegen een eenzijdige opheffing van de Nederlands- Indonesische Unie minstens totdat er de kans is geweest een oplossing te berei ken door middel van onderhandelingen. Het kabinet machtigde de minister van Buitenlandse Zaken, Sunarjo om half Juni met twee andere ministers naar Nederland te gaan teneinde onderhandelingen te voe ren ©«cr de opheffing van de Unie. Met spanning wachten ook de medici de komende operatie af. Niet omdat niet alles tot in de finesses is geregeld en bekeken, maar vanwege de postoperatieve phase, dat wil zeggen, om de toestand direct na de scheiding, die niet voorzien kan wor den. Connnunisten zouden er onrust stoken De Argentijnse politie heeft medegedeeld, dat „een veelomvattend communistisch plan tot het zaaien voor arbeidsonrust in Argentinië" in uitvoering is, in opdracht van het wereldverbond van vakverenigin gen. Er zijn reeds 30 verdachten gear resteerd. MOSKOU (United Press) De Zweed se minister van Buitenlandse Zaken, Oes ten Unden, die zijn vacantie in de Sovjet- Unie zal doorbrengen, is uit Leningrad in Moskou aangekomen. Unden wordt op zijn ongewone vacantie-reis vergezeld door de Zweedse ambassadeur in Moskou, Roif Sohlman. Er doen alle mogelijke speculaties de ronde over de „werkelijke betekenis" van deze reis, maar het Zweedse ministerie van Buitenlandse Zaken houdt vol, dat het hier slechts een vacantiereis betreft. PARIJS. (U.P.). De bekende Franse letterkundige Jean Cocteau lijdt, naar gis teravond vernomen werd, aan een ernstige hartaandoening. Deze veelzijdige kunstenaar, die zioh ook met succes op het gebied van de film en de tekenkunst bewogen heeft en die on danks zijn vijfenzestig jaar nog altijd geldt als het „enfant terrible" in de Franse let teren, heeft tengevolge van zijn slechte ge zondheidstoestand een reeks van uitnodi gingen moeten afzeggen. BRUSSEL (ANP) Volgens het socia listische blad „Le Peuple" heeft de gewe zen S.S.'er Debbaudt een neo-fascistische partij opgericht, waarvan een der eerste daden is geweest het zenden van een tele gram aan Léon Degrelle, de vroegere lei der van Rex, waarin deze een „spoedige terugkeer wordt toegewenst naar een van zijn werkelijke verraders bevrijde vader land". Le Peuple zegt, dat onder de vorige regering de organisatie van Debbaudt een verkiezingslijst heeft kunnen indienen (waarop vrijwel geen stemmen zijn be haald) en twijfelt er niet aan dat de nieu we minister van Justitie korte metten zal maken met deze nieuwe partij. De zwarte zwaan, die enkele dagen ge leden in Volkel is komen aanvliegen, is vanmorgen na een nauwkeurig onderzoek overgebracht naar het Dierenpark te Overloon en overhandigd aan de heer F. v. Valkenburg, directeur van dit park, die als de eigenaar van het dier wordt be schouwd. Kennemer Lyceum, Bloemendaal Geslaagd zijn voor het eindexamen Gym nasium-A: dc dames: L. v. Leeuwen, H. Th. Timmer, M. E. Verschuur, C. C. Weterman; de heren: Th. J. H. Aberson, F. Daam, H. Berton, P. J. Tol. Geslaagd voor het eindexamen Gymna sium-B: de dames: M. C. Eversdijk Smul ders. C. Wamsteker; de heren: H. v. Haaps, D. F. Went. Het examen wordt met 4 candidaten voort gezet. Afgewezen: geen. Rijkskweekschool Haarlem Voor het eindexamen aan de Rijkskweek school zijn geslaagd de dames: S. Postma te Overveen; R. Reis. H. Souwer, N. Teunis- sen te Haarlem: W. Spaargaren te Haar lemmermeer; I. Wehmöller te Badhoevedorp. De uitslagen waren als volgt: Onder grote belangstelling werden giste renavond de wedstrijden van Hof van Hol land om de „Nobels-beker" met het tweede team van „Vriendenkring" voortgezet. D uitslagen waren als volgt: Verdam 80 80 38 18 2.10 2 Kloos 90 66 38 10 1.73 0 Bangma 90 90 32 13 2.81 2 v. Wunnik 95 72 32 13 2.25 0 Giebels 55 55 38 6 1.44 2 v. Dijke 40 38 38 5 1.00 0 Verwer 55 55 34- 6 1.61 2 v. Dam 45 34 34 4 1.00 0 Oudendijk 70 41 25 8 1.64 0 Hurkmans ..60 60 25 10 2.40 2 Y. Doves 100 53 25 11 2.12 0 Loerakker 80 80 25 12 3.20 2 Eindstand: 186 voor „Vriendenkring". CHICAGO (United Press) Drie zende lingen zijn doorgedrongen in de buiten gewoon ontoegankelijke „Shangri-La" vallei in Nederlands Nieuw Guinea, waar zij de rest van hun leven zullen door brengen temidden van een volk, dat nog een zelfde beschaving heeft als de mensen uit het stenen tijdperk, de „dani-papoea's". De zendelingen hebben echter vriend schappelijk contact weten te leggen met een clan van de naar schatting 100.000 inboorlingen, die de door hoge bergen omgeven vallei van de rivier de Baliem bewonen. Dit dal is alleen toegankelijk door de lucht, maar ook vliegtuigen heb ben nog grote moeite om hier veilig te landen. Dit werd medegedeeld dóór de geeste lijke Bernard King uit New York, pen ningmeester en gedeputeerd secretaris van de „Christian and Missionary Alliance". Het groepje van drie, dat pas vorige maand in de vallei aankwam, bestaat uit Lloyd van Stone, Einar Mickelson, een zendeling van de C.M.A., die reeds 15 jaar onder de papoea's van Nieuw Guinea is werkzaam geweest en Myron Bromley, die benevens zendeling een groot talen kenner is. Twee voormalige militaire pi loten bestuurden het vliegtuig, dat de zendelingen naar de vallei bracht. De drie zendelingen, die met de buiten wereld in contact staan door middel van een radio zend- en ontvangtoestel, hebben gemeld, dat zij op goede voet staan met een bepaalde clan van de Dani's. Deze clan zou ongeveer 1000 mensen tellen. De ver schillende clans staan op voortdurende voet van oorlog met elkaar. Het bevoorradingsvliegtuig was reeds enige malen door andere clans met pijlen Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3H Nederl.'47 99 's/n, 100 A.K.U 22 IK 221% Unilever 338 K 338 Philips Gloeil. 341 255 Kon. Petroleum 488 K 489% A'dam Rubber 95 K 96 Holl. Amer. Lijn 145 144 N. Scheepv. Unie 136% 136% H.V.A 121K 122% Deli Mij 121% 121 Amsterd. Bank 194 194 Ned. Handel Mij. 175% 75 Rotterd. Bank 183 183 Twentsche Bank 188% 188 Anaconda Copper 36% 36% Bethlehem Steel 66% 65% ex.d. Republic Steel 54l5/io 55% Shell Union 94% 93% 21% 21% U. S. Steel 46 46 Nieuwe nominale waarde beschoten, zo zeide King. De stam- en oorlogsgebruiken der Dani's noemde hij „zeer wreed". Als voorbeeld noemde hij het gebruik bij de Dani's om de vrouw van een man, die ernstige tegenslag heeft gehad, te ver minken of te doden. Wanneer de echtge noot nog leeft of daartoe in staat is, voert hijzelf de straf uit. Wanneer hij dood is, valt deze taak toe aan zijn familieleden. De piloten zullen blijven doorgaan met het afwerpen van voorraden voor de zendelingen. King vertelde nog, dat men enige tijd overwogen had om wapens mee te nemen, maar dat tenslotte besloten was om ongewapend te gaan. Bromley zal trachten de taal der Dani's in schrift vast te leggen, waarna hij de Bijbel in de taal van deze stam zal vertalen. Hoewel het gebied deel uitmaakt van Nederlands Nieuw Guinea zouden volgens King nog nimmer Nederlandse ambte naren in de vallei zijn geweest. EXCURSIE NAAR RHEDEN De oudheidkundige vereniging „Oud Heem- stede-Bennebroek" heeft voor dit seizoen haar eerste excursie vastgesteld op Zaterdag 12 Juni. Het doel van de reis is ditmaal kasteel Middachten bij Rheden, dat uit 1725 dateert en momenteel wordt bewoond door graaf Bentinck. In het jeugdhuis aan de Donkerelaan in Bloemendaal is Woensdagavond het feit herdacht, dat dr. J. H. Stelma, predikant van de Hervormde wijkgemeente Bloemen daal, vijfentwintig jaar geleden zijn ambt aanvaardde. De grote belangstelling voor deze viering mag een duidelijk bewijs wor den genoemd van de waardering, die de Bloemendaalse Hervormde Gemeente dr. Stelma toekent. Bij de komst van het echt paar Stelma in de volle zaal kwam deze waardering onder meer tot uiting in de vertolking van' een gezamenlijke zang, waarvan de tekst speciaal voor deze gele genheid werd geschreven. De ouderling mr. J. Bierens de Haan richtte zich als eerste spreker tot de predi kant en diens echtgenote. „Deze gelegen heid stelt ons in staat", aldus mr. Bierens de Haan, „u te danken voor de wijze waar op u zich in onze gemeente sedert vijf jaren van uw taak kwijt. Wij weten, dat uw ambt een ambt is van voortdurend ge ven terwijl steeds meer van u wordt ge vraagd. Wij zijn blij, dat wij eens de kans hebben onze waardering en vriendschap te betui gen". Na deze woorden schonk mr. Bierens de Haan de predikant namens de gemeente een radiotoestel met pickup en een gramo- foonplaat waarop het dubbelconcert van Bach. Mr. F. J. D. Theyse, president-kerkvoogd, bood gelukwensen aan en overhandigde de predikant een geschenk in enveloppe, even eens namens de gemeente en namens de kerkvoogdij. Namens de centrale kerkeraad richtte ds. J. E. Drost van Aerdenhout zich tot do jubilaris en zijn echtgenote. Ds. Drost meende, dat de prettige samenwerking dankzij de voortreffelijke persoonlijke ver standhouding in de eerste plaats ten goede zou komen aan het werk in de buurge meenten. „In de kerkeraad", zo zeide ds. Drost, „heb ik gezien dat u met een forse hand aan het roer staat. Als ik lof over u uitspreek richt ik mij tevens tot uw vrouw omdat ik dankzij ons persoonlijk contact weet welk een steun zij u is in uw beroep". Dr. Stelma dankte voor de geschenken en de belangstelling hetgeen voor hem als een kroon op zijn werk gold. Hij haalde enkele herinneringen op uit zijn ambts periode en dankte ieder, die voor hem deze viering onvergetelijk had gemaakt. Na een gezamenlijk gebed brachten de aanwezigen het echtpaar Stelma hun persoonlijke ge lukwensen. De bijeenkomst werd opgeluis terd door de heer en mevrouw H. W. van Kempen met enkele werkjes voor fluit en piano. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: H. J. BenjaminsLotens, d.; G. HoutkampCop, d. ONDERTROUWD: A. van Steenis en A. Flameling: H. J. van Duinen en G. E. Heule; W. C. D. van den Bos en L. Germeraad; A Postma en S. M. Ramondt; W. H. Tibboel en E. H. Woerlee. GETROUWD: A. J. Eikhuizen en M. Gen- zer; D. Kroeske en C. E. Houtgraaf; L. M. Hebbelinck en W. P. E. M. Bos; M. R. Wy- benga en I. Ha. van Trappe. OVERLEDEN: Wed. G. Denneman—Otter vanger, 84 j.; Wed. A. van BemmelenHoo- jeh, 74 j.: Wed. J. van der VeldenCan- crinus. 76 j.; A. de Wilde, 74 j. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Wilhelmyne Ambrozyne Ger- da, d. van P. Hoogesteger en H. Hazelaar; Fredericus Johannes Maria. z. van J. C. van Opzeeland en H. C. Vriesekoop; Engelbert Maria, z. van E. A. M. Anthonisse en J. P. H. Huntink. Het jaarlijkse schoolvei'keers-examen zal dit jaar in Zandvoort worden afgenomen op Maandag 14 Juni in de morgenuren. Des middags om halfdrie zullen in theater Monopole de diploma's worden uitgereikt door burgemeester mr. H. M. van Fenema. Na de uitreiking zal een filmprogramma worden vertoond. Uit een op het De Favaugeplein gepar keerde auto werden in de nachtelijke uren een tweetal plaids ontvreemd. De eigenaar van de wagen had verzuimd, de portieren af te sluiten. De Zandvoortse recherche vestigt er de aandacht op, dat het aanbeve ling verdient, zich er goed van te verge wissen of men van zijn op straat of op een parkeerterrein geplaatste auto de portieren op slot heeft, wanneer de auto des nachts blijft staan. Zondagmorgen 13 Juni zal de heer E. C. Hoogervorst, die Zaterdag te Haarlem tot priester gewijd wordt, in de parochiekerk te Bennebroek zijn eerste plechtige heilige mis opdragen. Zaterdagavond zal hij te Bennebroek plechtig worden ingehaald. De receptie zal op Zondagmiddag ten huize van zijn ouders, Duinlaan 15, worden ge houden. Woensdag hebben de ouden van dagen van de Lisserdijk een prettig uitstapje ge had, met een bezoek aan de Dom te Utrecht en de Pyramide van Austerlitz. Op de te rugtocht werd in het Paviljoen „De Bra sem" aan het Brasemermeer gedineerd. De oudjes stapten onder de vrolijke tonen van het Fanfarekorps „O.K.K." weer aan wal, waarna in zaal Faas de organisatoren van deze geslaagde tocht een woord van dank ontvingen. Woensdagmiddag trok een vrolijke bruidsstoet naar het raadhuis te Hoofddorp Mejuffrouw M. Kempenaar uit Nieuw Vennep en de heer J. Roodenburg uit Vijf huizen hadden in een koets plaats genomen, die door vier paarden getrokken werd. Voor en achter de koets liepen paarden, bemand door leden van de landelijke rijuereniging Ritmeester De Kruyf en de Venneperruiters. Na de huwelijksplechtig heid liep het bruidspaar langs de erewacht. Adinda, 8 v. Makassar n. Balikpapan. Alderamtn, pass. 8 Ouessant n. Genua. Amstelveen, 8 v. Madras n. Calcutta. Alamak, 8 v. Suez n. Aden. Aibireo, 8 te Santos. Alblasserdijk, 9 te Rotterdam. Alkaid, pass. 8 Fernando Noronha n. Las PalmaS Arnedijk, pass. 8 Bahama eil. n. New Orleans. Aardijk, 8 v. Antwerpen te New Yoik. Algenib, 9 v- LilS Pa"nas n- Recife. Ampenan, 8 v. Marseille n. Algiers. Arendskerk, 9 v. Antwerpen te Amsterdam. Argos, 8 v. Piraeus te Heraklion. Ariadne, 8 v. Lissabon te Barcelona. Antonia, pass. 8 Kp. Vareila n. Pladju. Aalsuin, 9 te Dubai. Agatha, 8 v. Pladju n. Bangkok. Ardabi, 9 150 m. Z. St. Paulsrots. Ar undo, pass. 9 Scilly's ll Rotterdam verw. Akkrumdijk, 9 v. Rotteidam n. Antwerpen. Alchiba, 10 v. St. Vincent te Santos. Aiioth, 9 v. Las Palmas n. Rio de Janeno. Almkerk, 9 v. Newcastle n. Brisbane. Alnati, 9 v. Rotterdam te Hamburg. Alphacca, pass. 10 Recife n. Rio de Jaiento. Alwaki 9 v. Boston n. Philadelphia. Amtfrskerk, ll v. Albany te Adelaide verw. Artemis, 10 te Curasao. A vei dijk. 9 v. Antwerpen te Akkrumdijk. 10 v. R'dam te Antwerpen. Aludra, 13-14 Antwerpen verw. ,\m~reloark 10 v. Tj. Priok te Singapore. Aaotedijk, 9 v. Montevideo te Buenos Aires bE 8 v. Las Palmas te Kaapstad. Britsum, 9 v. Norfolk te Ceuta. Bennekom. 8 te Callao. Palmas Bintang. pass. 8 Fern. N°ronba Las Palmas. Boskoop, 9 v. Bremerin. Hamburg. Banka, 8 380 m. O. Malta n- New York. Baud, 9 te Singapore. Bal' 9 v. Hollandia n Balikpapan. Barendrecht. 9 v. Brur.sbüttel n. Pta Cardon. Bloemfontein, 10 v. Amsterdam te La Palma» Blommersdijk, pass. 9 Lissabon n. P»»' Said. Boissevain, 10 v. Singapore te Maunt us Ftnnairp 7 70 m. ZW. Fimsterre n. Madeira. Blijdendijk 7 v. New York n. Hamptonroads. C eodora 9 v. Balikpapan te Singapore. Ceronia, pass. 8 ten W-NW. Azoren. cottica 8 v. Paramaribo n. Plymouth. £a"èx Nederland 8 120 m. ZO V<P;c Vincent. Caltex The Hague, 8 55 m. NO. Ouessant- Camphuys, 8 v. Tongkabroe n. Banf?a'm Caltex Utrecht, pass. 9 Kreta n. R dam. Congostroom, 10 te Freetown. Caltex Pernis. 9 v. Sidon n. Rotteidam. «Si. Delft, 9 te Chanaral. nipmerdiik 9 te Londen. Drente pass. 9 Ras al Hadd n. Bahrein Duivendrecht, pass. 9 Monrovia n. Dakar. Edam. 10 Koewait verw. Esso Amsterdam, 8 v. Sidon te Biemen. Eemdijk, 8 1050 m. W. Fayal. Eendracht, 8 rede Haifa. Etrema, 8 100 m. ZO. Straat Messina. Fssc Der. Haag. pass. 9 Gibraltar n. Antw. Frieslapd, (KRL). pass 9 Gibra(l1^r^a^0r, Farmsum, 8 v. IJmuioen n. Bo"erdfm- Groote Kerk. 9 v. Hongkong te Manilla. Garoet, vei m. 9 v. Casablanca n. Beiroet. Gaasterland, 8 v. Santos te Ilheos. Gouwe. 10 v. Toppila te Zaandam. Gooiland. 10 v. Amsterdam te Rec,fe_ Grote Beer, 9 160 m. W. ten N. Kp. Race. Helder, 10 San Juan verwacht. Helicon 9 te Port au Prince. Hydra, 9 v. Bachaquero n. Santiago de Cuba. Hoogkerk. 8 v. Singapore te H°"Skong. Haarlem, pass. 9 Dover n. San Juan. Hathor, 12 Rotterdam verwacht Heemskerk. 9 v. Mombasa n. Suez. Helena 7 v. Grenada te Baltimoie. Ivoorkust, pass. 9 Vlissingen n. Bordeaux. Japara (KRL). 9 té Penang- Rnnoaroni joh. v. Oldenbarneveit, pass. 9 Kp. Bougaroni naar Amsterdam. Juoiter, pass. 9 Gibraltar n. Malta. Kecioe, 8 v. Djakarta rede Semaran,,. Kertosono, 8 v. Tanga te Mombasa. Kota Agoeng, 8 v. Priok n. Djeddah. Kota Baroe, 9 te Singapore. Kota Gedeh, 9 te Koewait. Kalabahi, 8 v. Batjan n. Ternate. Karimun. 9 v. Livomo n. Djeddah. Loenerkerk, 8 v. Bombay n. Aden. Larenbe'rg9 .VSjÏÏSh te Port Soedan. Ueve vroüwkerk. 9 v. Marseille te Genua Lindeke.k, 9 v. Harthapo.nt n. Bahreim Lissekerk. pass. 9 Ouessant n. Rotte,dam. Loosdrecht, 9 v. Aden te Kaïachi. Lawak, 9 v. Manilla n. Los Angeles. Larenberg, 8 v. Djedda n. Port Soedan. Le Maire. 8 te Singapore. Liseta, 9 te Pladju. Laaskerk. 10 te Colombo. Lae: tes, pass. 9 Sabang n. Aden i imbur" pass. 9 Azoren n. New yoik. Leuvekerk, pass. 10 Vlissingen n. Antwerpen. Luna. 10 v. Amsterdam n. Rotteidam. Maasdam, 8 300 m. ZO. Kp. Bac®- Macoma, pass. 8 eil. Mona n. Engeland. Madoera, 8 te Jacksonville. Mariekerk, 8 460 m. ZO. Guardafui. Marpessa.8 180 m. ZW. Noordpunt Luzor. Mataram. 8 500 m. O.ZO. CeyR>n- Molenkerk, pass. 8 The Brothers n. Ade„ Murena, 8 500 m. Z.ZW. Manilla. Musi, 9 te Priok. Marken, 9 te Port Harcourt. Mirza. 9 v. Singapore n. Mirt. Modjokerto, pass. 9 Perimn. Bela*an- Nieuw Amsterdam, 9 te New York. Notos, 8 v. Valencia n. O ran. Nestor. 10 te Port of Spain. Noordam 9 410 m. N. ten W. Fayal. Ondina, 10 v. Balikpapan te Colombo verwacht Ovula. 8 v. Fort Aleza n. Curasao. Ouwerkerk, pass. 8 Gibraltar n. Marseille. Ovcrijsel, 10 te Colombo. Polydorus, 8 v. Rejang te Balikpapan. Prins Willem IV, 9 te Milwaukee^ Prins Willem V, 8 v. Quebec n. Le Havre. papendrecht, 11 Le Havre verwacht. Prins Alexander. 8 570 m. O. ten N. Belle I-le. Prins Willem III. 8 710 m. W. Valentia. peperkust, 9. v. Conakry n. Freetown. Prins Maurits, 9 te Rotterdam. Prins Willem v. Oranje, 9 100 m. O. Belle Isle. Pieter S, 9 v. Swansea n. Amsterdam. Prins Fred. Willem, 9 v. Antw. te R dam. Phrontis, 10 v. Port Said n. Amsterdam. Radja 10 Tj. Priok verw. Rotti, nacht 9-10 te New Orleans. Rafaela, 8 180 in. Z. Bangkok. Rita 8 dwars Straat Singapore n. Bangkok. Riouw. pass. 9 Gibraltar n. Amsterdam. Rijnland, pass. 9 Kp. Finisterre n. St. Vincent. Rotula. 9 v. New Orleans n. Curasao. Rijndam, 9 v. Southampton n. Quebec. Stad Alkmaar, 9 te Newport Mon. Stad Dordrecht, pass. 8 Kp. St. Vincent. Straat Soenda, 4 v. Kobe n. Hongkong. Stad Leiden, 8 v. Narvik n. Einden. Stad Schiedam, 8 te Casablanca. Salawati. pass. 8 Vlissingen n. Hamburg Sommelsdijk. 7 v. Port Swettenham n. N. York Stad Amsterdam. 8 680 m. W. ten Valentia. Stad Rotterdam, 8 420 m. W. ten N. Valentia. Stan.vac Djirak, 10 Haiphong verw. Straat Bali, 9 te Penang. Sibaiak. 9 120 m. NW. Alexandrie. Soestöijk, 9 v. Halifax n. Alexandrie. Straat Banka. pass. 9 Flores n. Sydney. Samarinda, 10 v. Port Elizabeth te East London Schie, 9 v. Hamburg n. Antwerpen. Sibaiak. 10 v. Rotterdam te Port Said. Sloterdijk. 10 Hoek v. Holland verwacht. Stad Maassluis. 10 v. Vlaardingen n. Narvik. Stad Vlaardingen. vertr. 10 v. Wabana n. R dam Tjitjalengka 8 te Santos. Tegelberg, 8 v. Singapore n. Manilla. Teiresias, 9 te Halifax. Tawali, 9 v. Antwerpen te Rotterdam. Tankhaven II. 8 v. Saigon. Tankhaven III, 9 te Singapore. Titus, 8 70 m. Z.ZW. Finisterre. Tjibodas, 8 v. Bintang n. Niihama. Tjiluwah, 8 v. Singapore n. Hongkong. Tiimenteng, 9 te Semarang. Tabinta. 9 v. Soerabaja n. Semarang. Tibia, pass. 9 Cooktown n. Sydney. Tarakan, 9 v. Kopenhagen n. Hamburg. Tarno. 10 v. Rotterdam n. Recife. Thalatta, 10 v. Mena el Ahmadi n. Spezia. Themisto, 10 v. Swansea n. Montreal. Tiberius, 7 v. Mobile n. Houston. Van Linschoten, 8 v. Monrovia n. Takoradi. Van Soilbergen. 8 v. Abidjan n. Freetown. Willemstad, 9 te Aruba. Waal. 9 te Amsterdam Weltevreden, 8 v. Baltimore n. Galveston. Wieldrecht, 8 v. Curasao n. Alexandrie. Waterland. 12 te Amsterdam verw. Westerdam. 9 530 m. O. ten Z. Kp. Race. Wonosari, 9 v. Honolulu n. San Francisco. Waterman, 9 v. Rotterdam n. Halifax. Willem Ruys, 10 v. Rotterdam te Southampton. Woensdrecht, 9 v. Lissabon, n. Gibraltar. BINNENLAND Op uitnodiging van de Bond van Neder landse militaire oorlogsslachtoffers zullen vijftien ersntig gehandicapte invalide mili tairen uit Joego Slavië, leden van de Fede ration des Invalides de Guerre de Jougo Slave, van 26 Juni tot 10 Juli een bezoek brengen aan ons land. Onder hen bevinden zich de generaal van het Joegoslavische leger Bratislav Stojanovic, voormalig partisanen- generaal. mevrouw Maileva Planojevic, vrouwelijke partissanen-generaal en mevr. Ljubica Mihic, die eveneens deel uitmaakte van de partisanenlegers. In de looncommissie van de Stichting van de Arbeid is een bespreking gevoerd over het aan het College van Rijksbemidde laars uit te brengen advies in verband met de herziening van het algemeen reglement dienstvooqrwaarden bij de Nederlandse Spoorwegen. Zoals is bericht, was hierover tussen de directie en de personeelsorganisa ties geen overeenstemming bereikt. Het advies van de Stichting van de Arbeid zal zeer binnenkort worden uitgebracht. Mr. A. W. Holsteyn, substituut-officier van justitie te Alkmaar, is bij K. B. benoemd in gelijke functie te Amsterdam. De nieuw benoemde officier zal volgende week zijn werkzaamheden in de hoofdstad beginnen. Het college van B. en YV. te Rotterdam vraagt de gemeenteraad een crediet van f 10.000 beschikbaar te stellen aan het comité Rotterdams bloemencorso. Ter tegemoet koming in de kosten van het in 1953 gehou den bloemencorso heeft de gemeenteraad op 6 Augustus 1953 aan het comité Rotterdams Bloemencorso een subsidie van f7500 toe gekend. Mr. E. E. Menten uit Warmond is tijdens de jaarvergadering van Rotary International gekozen tot „governor" van district 67 (Zuid- Nederland) van deze internationale organi satie. Hij zal deze functie uitoefenen gedu rende het jaar 1954/1955. Mr. Menten is lid van de raad van bestuur van het Prins Bern- hard Fonds en het Koningin Juliana Fonds. HAARLEM EN OMGEY'ING Aan de Universiteit van Amsterdam is bevorderd tot arts de heer B. D. de Vries te Lisse en geslaagd voor het artsexamen le gedeelte mej. C. M. Th. Blom te Haarlem. De tentoonstelling van tekeningen van leerlingen van de Haarlemse kinderschilder school van Ton de Boer, die in de Vishal in Haarlem tot 21 Juni wordt gehouden, heeft reeds meer dan duizend bezoekers gehad. De duizendste was mevrouw Misana uit Haarlem-Noord, die een mand bloemen kreeg aangeboden. Wonogirl, 8 te Colombo verm. 14 v. Colombo n. Belawan. Usel, 9 te Oran. Zijpenberg. 8 te Bagnoli. Zuiderkruis, 9 530 m. NW. Fayal. Zeeland, (SSM), vertr. 10 v. Blyth n. Kopen- hagen' KLEINE VAART Adm. Courbet. 8 v. Rotterdam n. Londen. Arctic, 8 v. Rotterdam n. Londen. Atlas, 7 v. Istanboel n. Izmir. Arnoudspolder, 9 v. Oporto te Antw. verw. Audacia. 9 nog te Ipswich. Actinia, pass. 9 Vlissingen n. Londen. Albeigen, 9 v. Kopenhagen n. Sundsvali. Anna b. 10 v. Manchester te Lissabon verw. Appingedam, vertr. 9 v. Lissabon n. Antwerpen. Att S. 8 te Garston. Advent, 8 v. IJmuiden n. Gothenburg. Arbon. 8 v. Flixboro n. Shoreham. Arcturus, 8 v. Genua n. Civita Vecchia. Bernisse. vertr. 9 v. Leixoes n. Pedrodel Pmaca Barracuda, 8 v. Drobak n. Limfjoid. Borneo, pass. 8 Vlissingen n. Londen. Bornrif, 8 v. Swansea n. Port Talbot. Bree Helle, 9 v. Rotterdam te Londen verw. Bergsinigel, vertr. 8 v. Leith n. Amble. Batavier 1, 8 v. Bordeaux te Casabianca. Betty, 9 v. Holbeek n. Aalborg. Brem. vertr. 9 v. Antw. n. Rotterdam. Bab T. 8 te Zaandam. Betty Anne S, vertr. 10 v. Belfast n. Barry. Bill S, 9 v. Vaestervik te Huil. Condor, 9 v. Lissabon n Dublin. Coolsingel, 8 v. Port Talbot n. Rotterdam. Caipo, 11 te Galway verw. Cateli, 9 te Liverpool. Crescendo, vertr. 9 v. Rotterdam n. Londen. Coolhaven, 8 v. Malaga n. Cadiz. Ciaes Compaen, 9 te Zwijndrecht. Confiance, 3 v. Cork n. Dublin. Deni, 8 v. Temeuzen te Antwerpen. Draco, 7 te Kopenhagen n Aarhus. DUigentia, 9 v. Dublin te Gonfieville. Dinkel, 8 v. Rotterdam n. Londen. Dollard, 8 v. Malmö n. Kopenhagen. Duiveland, 8 v. Grangemouth n- Rotterdam. Dido, 8 v. Messina n. Bari. Dolfijn. 8 v. Rotteidam n. Malmo. Europa, pass. 8 Vlissingen n. Manchester. Flsenburgh, 8 v. Rotteidam n. Casablanca. Export II, 8 v. Rotte roam n. Londen. Eibergen, 9 v. Mogaaor.n. Beli*ast. Elba, 9 v. Grangemouth n. Ardrossan. Erkalin, 8 v. Plymouth te Penryn. Ferocia. vertr. 9 v. R dam n. Antw. Flevo. 8 te Le Havre. Gerrie S, 8 v. Swansea n. Rotterdam. Grebbestroom. 8 v. Amsterdam n. Londen Hoe Vinces, 8 v. Rotterdam n. Wisbeck. Harold. 9 v. Londen te Vlaardingen. Henrica. 8 v. Silloth n Swansea. Henry Denny, 8 v. Valencia n. Carthagena Ida Pieter, 8 v. Beeton te Frederiksund. Import, vertr. 9 v. Antwerpen n. Lissabon. Ingeborg, 9 v. Liverpool te Londen verw. Ida Jacobo, 9 dwars Alicante n. Aarhus. Jonex I, pass 8 Vlissingen n. Londen. Lydia, 8 v. Waterford n. Bristol. Jakob Oorburg, 8 v. Rotterdam n. Antw. Jakob Oorburg, pass. 8 Vlissingen n. Antw. Java, 9 v. Boness te Methil Jan Kreumer, 8 v. Amsterdam n. Delfzijl. Keyser, 8 v. Otterbacken e Zaandam. Larix. 5 te Dotterdam. Leendert b, 9 v. Londen n. Rotterdam. Lucas Bols I. verm. 9 v. Raumo n. Yxpila. Lijnbaansgracht, 8 v. Pernoviken te Zaandam. Leonard T. 8 v. Rotterdam n. Kalmar. Mathew, 8 v. Belfast te Irvine. Maureen. 9 v. Montreal te Chicago verw. Monica, 9 v. Dublin te Preston. Mirzam N. 9 v. Antw. te Rotterdam. Marjan, verm. 9 v. Umea n Sundsvall. Markab N, 9 dwars Vlieland n. Le Havre. Metropole, 8 v. Amsterdam n. Bremen. Mira, 8 v. Amsterdam n. Delfzijl. Maartje, 8 v. Liverpool n. Hamburg. Markab N. pass. 8 Cuxhaven n. Le Havre. Midsland. 9 v. Grangemouth n. Rotterdam. Mies, 8 v. Rostock n. Hernosand. Mulan, 8 v. Oxelosund n. Marinkie. Muphrid-N, vertr. 9 v. Hamina n. Cork. Marva, 8 te Raumo. May Star, 8 v. Swansea n. Rotterdam. Nero, 8 v. Bilbao n. Bordeaux. Noord. pass. 8 Startpoint n. Rotterdam. Nassauhaven, 9 v. Gothenburg te Helsingborg Nettie, 9 v. Borga te Amsterdam. Nieuwehaven, 9 v. Malmö te Kopenhagen verw. Nieuwiand, 9 v. Rotterdam n. Leith. Nyenburgh. 8 v. Norrkopin-g n. Stockholm. Nero, 8 v. Bilbao n. Bordeaux. Oosterburgh, 8 v. Stockholm te Rotterdam. Ponto, 6 te Hull. Prior, 8 v. Londen n. Savona. Pascholl, 8 v. Rotterdam n. Duisburg. Phoenix. 8 v. Amsteidam n. Hamburg. Ponza, 8 v. Norrkoping n. Vasteras. Prinses, Wilhelmina. 3 v. R'dam n. Garstin. Rode Zee. 8 1170 m. NO. Barbados met olie- boorinstallatie. Ruby, vertr. 8 v. Penryn n. Plymouth. Rita, 8 v. Nordmalen te Zaandam. Roelof Buisman. 8 v. Hamburg n. Leith. Rijnhaven, 8 v. Savona n. Llvorno. Soeniba. 8 v. Garston n. Swansea. Spurt, verm. 8 v. Oporto n. Antwerpen. Solent, 8 v. Amsterdam te Rotterdam. Stella Maris, 9 v. Midciesbro te Holmsunri Strabo 8 v. Haifa n. Catania. Taurus, pass. 9 Vlissingen n. Antw. Theano, 9 v. Dublin te Belfast. Tromp. 8 v. Vlissingen te Svendborg. Timor. 8 v. Hirsthals n. Haugesund. Tyro, 8 te Wasa. Van Brakel. 9 v. St. Brieux n. Nantes Veenenburgh. 8 v. Rotterdam te Middlesbro. Vrijburgh, 9 v. Duinkerken te Londen. Volharding, 8 v. Rotterdam te Dublin. Venus, verti. 10 v. Norwich n. Middlesbro. Vivo, 8 v. Goole n. Harlingen. Vlieland, 8 v. Rotterdam n. Parijs. Vesta, pass. 9 Vlissingen n. Duinkerken. Wiema. pass. 8 Vlissingen n. Antwerpen. We-ea. 8 v. Rotterdam n. Londen. Westermarkt. 8 Gothenburg gep-ss n. Stroemstad Westpolder. 9 v. Antwerpen te Rotterdam. Westropa, 8 v. Genua te Llvorno. Westersehelde. 8 v. Nantes te Aberdeen. Westpolder, vertr. 9 v. R'dam n. Lissabon. I.Jsel. 8 v. Rotterdam n Le Havre. Zaanstroom. 8 v. Amsterdam n. Hull. Zijpe, 8 v. Goole n. Kingston.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 11