Eisenhower ondergaat wekelijks een waar kruisverhoor MAAI" mïïhraciet „Ik heb niet aangespoord tot dappere ongehoorzaamheid" President overwon afkeer van persconferenties en doorstaat ze thans met kennis van zaken N. VAN BREEMEN Co. TEL. 10070 Generaal-majoor b.d. Dürst Britt: Rede voor Haarlemse afdeling van Veteranenlegioen in „De Leeuwerik Ik zou iedereen willen toeroepen: schei uit met getob! Nieuwe staatslening in de Sovjet-Unie Onlusten in Columbia eisen vijftien doden 3f] N.V. HAARLEMSCHE r* BOUWSTOFFEN HANDEL ETERNIT BLOEMBAKKEN Ernstige dierenkwelling Kerkelijk Nieuws Oud-strijders uit Indo- China naar ons land Maand voorwaardelijk wegens verkoop van cocaïne Albert Schweitzer komt concert-tournee maken Monnet heeft zware griep Premielening van 16 milliard Regering stelt een avondklok in Opvoedings problemen Agenda voor Haarlem DONDERDAG 10 JUNI 1954 Van een speciale medewerker) Zevenhonderd Amerikaanse en buitenlandse journalisten zijn in het bezit van een kaart, die toegang geeft tot de grote zaal in het voormalige departement van Buiten landse Zaken te Washington, waar president Eisenhower enige malen per maand een persconferentie „ondergaat". Maar toen ik onlangs zo'n kruisverhoor mocht bijwo nen, bestond er weliswaar ongewoon veel belangstelling (de zaal was eivol), maar toch waren er, om half elf in de ochtend, niet meer dan tweehonderd collega's bijeen. Op het laatste ogenblik kwamen nog enige laatkomers aandraven, die nog maar op het nippertje werden toegelaten, want het is een streng voorschrift, dat niemand na de president de zaal mag betreden. En wie wil binnengaan, dient eerst zijn bewijs van toegang te tonen, dat nauwgezet wordt gecontroleerd, althans voorzover de gezichten van de journalisten de geuniformde controleurs niet bekend voorkomen. Weinige uren na die persconferenties op Woensdagochtend verschijnen in Amerika al de edities van de kranten, waarin de uitspraken van de president over actuele onderwer pen staan afgedrukt; in Europa leest men ze vanwege het tijdsverschil tussen hier en ginds in de ochtend- of avondbladen van Donderdag. Vroeger werden de ontmoetingen tus sen president en pers in het Witte Huis gehouden, maar Truman verplaatste ze naar deze zaal, die in de onmiddellijke nabijheid van de presidentiële woning is gelegen. Al is de conferentieruimte veel groter dan voorheen, voor tweehonderd man is ze toch maar nauwelijks berekend. Men zit er als haringen in een ton. Om de zes plaatsen staat een microfoon en op de voorste rijen zitten zowel mannelijke als vrouwelijke stenografen, terwijl een heel legertje fotografen zich in het middenpad gereed houdt voor het opnemen van de belangrijkste momenten op plaat en film. Bovendien zitten radiotechnici met ge luidsapparaten gereed voor net vastleggen van de presidentiële stem. De techniek is dus, naar Amerikaans gebruik, wel rijke lijk vertegenwoordigd. Op de balustrade, waar de groep Europese journalisten een plaats heeft gekregen, is duidelijk waar neembaar, dat er beneden in de zaal een zekere spanning groeit naarmate het tijd stip van de binnenkomst van de president nadert. Klokslag helf elf gaat een zijdeur van de zaal open. Eisenhower, in een bruin col- bertcostuum, komt binnen, iedereen staat op en de president, in wiens ongedwongen houding nauwelijks de voormalige mili tair te herkennen is, plaatst zich achter een eenvoudig bureau, waarop alleen een luidspreker staat. Aan zijn linkerhand, te gen de muur, zitten zijn secretaris en een adviseur, achter hem staat de Amerikaan se vlag, de Stars en Stripes. De president knikt, zegt „goedenmorgen" en dat is dan het teken, dat de aanwezigen hun plaatsen weer kunnen innemen. Eisenhowers hou ding is vlot: hij steekt zijn handen in de zak en kijkt de zaal rond. In de veronder stelling, dat de Europese bezoekers bene den zitten, richt hij zich met een woord van welkom tot de twaalf journalisten uit bevriende Navo-landen. Wij bevinden ons echter op het balcon, maar deze kleine regie-fout doet geen afbreuk aan de har telijkheid van deze begroeting. Dan gaat President Eisenhower tijdens een van zijn persconferenties. minatie van Amerikaanse burgers met een zwarte huidskleur afkeurt en de vragen stelster een onderzoek in de zaak toezegt. Weer hagelt het vragen en met mitrail leur-snelheid klinken de antwoorden van Eisenhower door de zaal. Het zijn soms vrij onbelangrijke zaken, die ter sprake komen (hebt u nog plannen om binnen afzienbare tijd op reis te gaan), maar vaak ook gaat het om vraagstukken van bete kenis op nationaal of internationaal ge bied. Wijze daad De „uitvinder" van de persconferenties met de president was Theodore Roosevelt (19011909) en dat was een wijze daad. In Europese landen immers kan de minis ter-president door het parlement ter ver antwoording worden geroepen, maar in de Ver. Staten, waar de functies van hoofd van de staat en hoofd van de uitvoerende macht in één persoon verenigd zijn, is dat niet mogelijk. De moeilijkheid is door de instelling van de perconferenties op ele gante wijze opgelost, al zal de ene presi- ADVERTENT1E Spaarnwouderstraat 58-40 Nu is het tijd voor Verkrijgbaar in maten vanaf 40 cm oplopend met 10 cm tot 1.20 M. Prijzen vanaf 4.15 tot 10.15. De rijkspolitie te Nootdorp heeft tegen een tuindersknecht proces-verbaal opge maakt wegens ernstige dierenmishande ling. Hij had twee grote karpers in een sloot vastgelegd door een ijzerdraad door bek en kieuwen te steken. De vissen had den zo drie dagen en twee nachten in de sloot gelegen en waren door de snijdende draad ernstig gewond. Voorts is een boerenknecht in Noot dorp bekeurd wegens mishandeling van een stier. Hij sloeg het dier met de scher pe kant van een hakmes op de rug en joeg het onder een onder stroom staande schrikdraad door en door een sloot in het aangrenzende weiland. De slagen met het hakmes hadden diepe wonden veroorzaakt en een wervelkolom beschadigd. de president verder met een aantal mede delingen over terugkeer van troepen uit Korea, over enkele belastingkwesties, die nog bestudeerd worden en over aanleg van wegen. Maar dat zijn slechts inlei dende opmerkingen tot het debat. In het begin van zijn loopbaan als pre sident heeft Eisenhower niet onduidelijk laten blijken, dat hij een grote afkeer had van persconferenties. Maar die tegenzin kwam niet zozeer voort uit onwilligheid om de pers in te lichten als wel uit gebrek aan ervaring in het houden van dit specia le soort schermutselingen. Nu blijkt hij van alle markten thuis te zijn en met gro te kennis van zaken beantwoordt hij in snel tempo en direct doordringend tot de kern, een reeks van uiteenlopende vragen. In tegenstelling tot zijn voorgangers Roo sevelt en Truman verschuilt Eisenhower zich zelden achter het weigerende „no comment". Telkèns veert een nieuwe vra gensteller omhoog, steekt zijn hand in de lucht en tracht aan het woord te komen. Als in een schoolklas knikt Eisenhower naar de journalist, die naar zijn mening aan de beurt is. De president kan natuur lijk niet alles overzien zoals wij van boven en zo duurt het wel eens wat lang eer een bepaalde figuur aan het woord komt, maar tenslotte ziet de president ook die. Wie denken mocht, dat de vragen voor bereid zijn, vergist zich. Er is geen sprake van, zo laat ik mij door Amerikaanse col lega's verzekeren, dat Eisenhower tevoren op de hoogte is van wat er gevraagd zal worden. Wel zijn er nogal eens problemen, waarvan hij op goede gronden kan vermoe den, dat hem daarover 'n oordeel gevraagd zal worden. En daarop bereidt hij zich dan natuurlijk zeer zorgvuldig voor. Maar deze persconferenties berusten niet op „af spraken" tussen president en pers. Dat was wel het geval onder de presidenten Coolidge (1923—1929) en Hoover (1929— 1933), die alleen maar antwoordden op vragen, die him tevoren waren voorge legd. Hun opvolger Franklin D. Roosevelt (19331945) wilde van deze methode niets weten en sindsdien is er van „door gestoken kaart" geen sprake. Dit blijkt op deze conferentie niet alleen uit de gang van zaken in het algemeen, maar op zeker ogenblik ook uit een klein incident. Een journaliste, kennelijk van neger-afkomst, die heel dicht bij het presidentiële bureau zit, brengt namelijk een geval van achter uitzetting van een neger ter sprake. De president weet daar niets van en hij wendt zich snel tot zijn perssecretaris, die hem in korte bewoordingen fluisterend over deze kwestie inlicht. Het antwoord laat dan ook niet lang op zich wachten: er klinkt ver ontwaardiging in de warme stem van de president als hij met grote nadruk discri- Het Witte Huis, de woning van de president der Verenigde Staten. dent er meer gebruik van maken dan de ander. Franklin Roosevelt hield zeven conferenties per maand, Truman vier en Eisenhower twee tot drie. Eisenhower maakt sterk de indruk van een man, die naar evenwicht 9treeft, ex cessen vermijden wil en de voorkeur geeft aan samenbinden boven verdelen. Kortom, voor een Amerikaan is hij „tam", zijn meeste landgenoten zijn meer motorisch en dynamisch. Hij onderscheidt zich op de persconferenties dan ook wel sterk van zijn voorganger Truman, die herhaalde lijk „ontplofte". Men vergisse zich intus sen niet door te denken, dat die „tamheid" voortkomt uit een zekere vermoeidheid: het is veeleer de „reserve" van een man, die tracht zijn denken en handelen op een hoog niveau te houden. Soms maakt de houding van de president ten opzichte van de vraagstukken van de dag een ietwat zwevende indruk. Zou het niet beter zijn, dat hij zich meer rechtstreeks met allerlei zaken bemoeide en ingreep? Deze vraag is moeilijk te beantwoorden. Mogelijk zal het een zegen blijken te zijn, dat de president zich verre houdt van het vaak kleingees tig gewoel op het politieke slagveld en dat hij zich concentreert, ook geestelijk, op een klein aantal problemen van beslissend belang. Ned. Herv. kerk Beroepen te Holten (O.) (toez.) C. C. Addink te Wolsum (Fr.). Aangenomen naar Hillegom (vac. J. P. E. C. Eerhard) F. Brouwer te Harich (Fr.); naar Nijehaske-Haskerdijken, J. Haanstra te Sprijks (Gr.), die bedankte voor Hee renveen (vac. L. Prins) (toez.) Geref. kerken Aangenomen naar Brouwershaven (me de als geestelijk verzorger der arbeiders kampen P. L. Schuddebeurs te Schoon oord. Tweetal te Overschie (2e pred.pl.): C. H. Appelo te Nijkerk en L. J. Goede te Aalten. Geref. kerken onderh. art. 31 K.O. Beroepen te Kantens D. v. d. Boom, cand. te Kampen. Chr. Geref. kerken Beroepen te Wildervank-Stadskanaal P. Westerloo te Groningen (laatstelijk predi kant te Zwolle). ADVERTENTIE Generaal-majoor b.d. H. J. J. W. Dürst Britt, die gisteravond in de volle zaal van „De Leeuwerik" te Haarlem onder krach tig applaus het podium betrad op uitnodi ging van de afdeling Haarlem van het Ve teranenlegioen Nederland, heeft verklaard dat „een bepaald gedeelte van de pers" van zijn rede voor de afdeling Amsterdam van het Legioen „slechts datgene heeft trachten weer te geven, dat sensatie kon verwekken." In „dat gedeelte van de pers" is naar hij zeide geen aandacht geschonken aan „de omstandigheden, waaronder werd ge sproken" en evenmin aan „het verband met de overige gesproken woorden". Doelende op verscheidene redactionele commentaren (die zoals men zich zal her inneren zijn gevolgd door verklaringen van de chefs van staven en vragen in de Twee de Kamer, in antwoord waarop ook minis ter Staf critiek heeft geoefend op de uit latingen van gen.-maj. Dürst Britt) zeide de spreker: „Wél verklaar ik te vermenen niet te hebben aangespoord tot dappere ongehoorzaamheid." Het gesprokene is naar hij zeide bedoeld „als critiek op de beslissing van de regering om de opmars naar Djokja stop te zetten, welke beslissing onjuist is geweest. De actie had moeten worden doorgezet." De oud-commandant van de voormalige 7 December-Divisie, die bij deze woorden werd onderbroken door applaus en voetge- trappel, vestigde er de aandacht op, dat men nooit iets achter zijn woorden moest trachtten te zoeken. Hij zeide slechts voor eigen verantwoording als veteraan het woord te voeren. Sprekende over de gang van zaken in Indonesië na de capitulatie van Japan zei de hij dat velen in ons volk dit alles te ge makkelijk aanvaarden. Het Nederlandse volk is naar hij zeide apathisch geworden èn interesseert zich nog slechts voor de voetbal, de bromfiets en hogere lonen", zo zei hij. Hij juichte het toe dat met het Ve teranenlegioen een streven is begonnen „om een verdere ondergang niet te aan vaarden" en het Nederlandse volk te tonen „dat met Nederlands-Indië niet alles ver loren is". De veteranen zullen „gezamenlijk opkomen voor een nieuw nationaal bewust zijn en voor de eerbiediging der nationale traditie". Bij het vertrek van de 7 Decemberdivisie naar Indonesië waren er, naar de spreker zeide, onderduikers geweest „als gevolg van een verkeerde voorlichting." Volgens hem hebben echter alle dienstplichtigen, die een half jaar in Indonesië waren en de gevolgen van Reeds enige dagen na de val van Dien Bien Phoe in Indochina, is het plan gerijpt, Franse oud-strijders uit Indochina een ver blijf in Nederland aan te bieden, evenwel met de bedoeling, dat geen gewonden of zieken, doch alleen herstellenden hiervoor in aanmerking zullen komen. Aan families, voorlopig alleen in Den Haag en omstre ken, zal verzocht worden gedurende onge veer een maand een Franse militair, dus soldaat of officier, gastvrij in hun gezin op te nemen. Natuurlijk eist zulk een or ganisatie," men denkt om te beginnen aan ongeveer 100 militairen, een degelijke en goede voorbereiding. Een comité van aanbeveling is in wor ding, waarin onder meer generaal jhr. W. Roëll zal zitting nemen. Het werkcomité is als volgt samengesteld: K. C. A. Collette, voorziter; E. L. A. M. H. Hoeberechts, al gemeen secretaris; P. Groenendijk, secre taris; baron R. S. C. Bentinck, penning meester; E. E. Meulman, lid. ADVERTENTIE NA alle middelen, die ik heb ge probeerd, kreeg ik Uw puk Castella Parels in handen. En als nieuw haalde ik mijn was van de lijn. Dit is geen opschepperij, want ik ben niet gek op schrijven. Bij elke keer wassen word ik enthousiaster. Nu heb ik mijn wasmiddel gevon den. Terwijl je het sop vuil ziet wor den, wordt de was blinkend schoon. Ik zou wel alle huisvrouwen willen toeroepen: Schei eens uit met dat getob, gebruik Castella Parels sop! Zo schrijft ons één van de vele tienduizen- V vliegt nu door de was heen! den huisvrouwen die opgetogen zijn over de snelle en fantastische resultaten, die zij bereiken met Castella Parels, het was middel van de nieuwe tijd. Castella Parels strooit men zo in het water en direct ontstaat verrukkelijk schuim. Geen papje vooraf te maken! Alle vuil trekt enorm snel uit het goed: in paniek vluchten de vuilste vlekken. Eén maal spoelen is genoeg. Door de veel kortere behandeling gaat het goed veel langer mee: hier is nu eindelijk eens een 100 veilig wasmiddel. En U staat versteld van de blankheid, de helderheid en de zachtheid van alle goed. dat U behandelt met Castella Parels. Volg de beste raad, die U ooit werd ge geven: haal nog vandaag Castella Parels (47 ct. per pak) in huis I 99 de terreur in de onbezette gebieden zagen ,maar één mening gehad, en wel dat er maar één oplossing was: met wapengeweld een eind hieraan te ma ken." „Men moet de mentaliteit van de Oosterling kennen om te weten dat hij slechts ontzag heeft voor de daad en dat men bij hem door toegeven zijn prestige verliest", aldus generaal Dürst Britt. Op de wel eens opgeworpen vraag of dit geen nakaarten was, dat ontstemming zou kunnen wekken in Indonesië, zeide gen.- maj. Dürst Britt dat er thans in Indonesië genoeg dingen voorvallen die ontstemming in ons land veroorzaken. Het was slechts zijn bedoeling met nadruk te wijzen op een waardige houding tegenover Indonesië in zaken als Ambon en Nieuw Guinea. „Alle toegeven is uit den boze", zo zeide hij, „steeds zal meer worden gevraagd." De spreker was namens de afdeling Haarlem van het Veteranenlegioen inge leid door de heer J. de Vries, die er zijn bevreemding over te kennen gaf dat de pers „zo'n tam-tam" over de rede van de vroegere bevelhebber in Amsterdam had gemaakt ofschoon zij volgens hem toen „ons Tndië werd verkocht en het gezag van de Koningin op het tweede plan werd ge schoven" volgens hem „geen tam-tam" had gemaakt. Hij vestigde er de aandacht op dat op de Zuid-Molukken nog altijd door oud-wapenbroeders, die zich er niet bij leerlegden dat „de blauwe strook van onze driekleur werd afgescheurd", gestreden wordt voor een betere toekomst. Het leger heeft zich naar hij zeide het nationaal geweten getoond door de op richting van het Veteranenlegioen. Daarin moeten naar hij zeide alle oud-wapen broeders optrekken „tegen de demagogie van een bepaald gedeelte van ons volk" en allen gezamenlijk de regering bewerken om er toe bij te dragen, dat de verraderlijke elementen gedwongen worden hun duis tere ai-beid te beëindigen. Voor de rede van generaal Dürst Britt werd de film „Solda ten overzee" vertoond en daai-na een film over het vliegdekschip „Kaï-el Doorman" en de oorlog in Korea. Een maand voorwaax-delijk met een proef tijd van drie jaar en een geldboete van 125 gulden subs. 30 dagen hechtenis heeft de Utx-echtse politierechter Woensdag opge legd aan de 43-jarige weduwe G. D. M. van W.-Van der K. wegens het verkopen van een twaalftal flacons cocaïne en mor fine in 1950 aan een zekere mr. van S. te 's-Gravenhage. De verdachte verklaarde niet geweten te hebben dat de inhoud van de flacons uit verdovende middelen bestond. Haar kort voor 1950 overleden man, de Utrechtse antiquair van W., had haar kort voor zijn dood wel gezegd dat zij voorzichtig moest zijn met de flesjes, omdat deze veel geld ivaard wai*en. De koper, mr. van S., die de partij voor een bedi'ag van 1200 van haar overnam, had haar volgens haar zeggen op de juiste inhoud attent gemaakt. De officier van justitie had aandacht voor de bijzondere omstandigheden, waar in de weduwe verkeerde en volstond met een boete van 3000 subsidiair een maand hechtenis. De officier bracht in herinne ring, dat de opkoper mr. van S. evenais enige Chinezen, die zich met de cocaïne- en morfine-affaire hadden bemoeid, on langs door de Haagse rechtbank tot zware straffen zijn veroordeeld. De politierechter achtte een geldboete alleen niet een vol doende straf voor zulk een ernstig delict, weshalve hij er een voorwaardelijke ge vangenisstraf aan verbond. BORDEAUX (Reuter) De 79-jarige zendeling-arts dr. Albert Schweitzer heeft Woensdag bij zijn aankomst te Bordeaux uit Frans equatoriaal Afrika tot vei-slag- gevei-s gezegd, dat hij het geld van zijn Nobelprijs had besteed voor de bouw van een lepra-kolonie voor 250 lijders. Ook had hij voor de prijs een radiografische instal latie voor zijn ziekenhuis te Lambai-ene in de provincie Gabon gekocht. De installatie is, zo zeide de zendeling-aids, van veel nut voor de behandeling van t.b.c.-patiënten. Het grootste deel van het metselwerk had hij zelf gedaan. Dr. Schweitzer zeide, dat hij na een rusttijd in zijn woning te Gunsbach in de Elzas een concerttournée zal maken door Gx-oot-Brittannië, Neder land, Denemarken, Noorwegen en Zweden. Hij was van plan later naar Lambarene terug te keren om zijn werkzaamheden daar voort te zetten. LUXEMBURG (ANP) De voorzitter van de Hoge Autoriteit van de KSG, de heer Jean Monnet, lijdt aan een zware griep en moet gedurende enige dagen rust nemen. Zijn reis naar Rome, welke op 14 en 15 Juni zou plaats vinden, is tot later uitgesteld. LONDEN (Reuter) Radio-Moskou meldt dat in de Sovjet-Unie een staats lening wordt uitgegeven van 16 milliard roebel. Volgens de officiële wisselkoers noteert de roebel 11.20 per pond sterling. In een decreet van de raad van ministers der Sovjet-Unie wordt medegedeeld, dat de lening een looptijd heeft van 20 jaar, een rente draagt van 3 procent en dat de opbrengst der lening zal worden gebruikt ten behoeve van de nationale economie onder het vijfjarenplan. De nieuwe lening is een premielening. Van de uitstaande obligaties zal 35 wor den afgelost met premies, terwijl de rest tegen de nominale waarde zal worden te rugbetaald. De minister van Financiën die de lening in een radio-toespraak aankondigde, deelde mede, dat alle takken van de economie der Sovjet-Unie een gestadige groei te zien geven. De regering streeft naar een snel lere ontwikkeling van de productie van verbruiksgoederen en naar een aanzien lijke uitbreiding van de agrarische produc tie. Volgens de minister zijn de reële lonen van de hoofd- en handarbeiders in de Sovjet-Unie in de eerste drie jaren van het lopende 5-jarenplan met 30 gestegen. Dit jaar zal de bevolking 75 meer goe deren kunnen kopen dan in 1950. (Un. Press) Ten tijde van het bewind van Stalin werd de obligatielening gebruikt als middel om de vraag naar verbruiks goederen te verminderen. Op deze wijze werd namelijk het „overtollige" geld uit de zakken van de bevolking gehaald. Het weder instellen van de lening wordt door Westelijke waarnemers gezien als een krachtige aanwijzing dat de vraag naar verbruiksgoederen het aanbod dusdanig heeft overtroffen, dat naar een verminde ring moet worden gestreefd. BOGOTA (United Press) De regering van Columbia heeft vanaf 's avonds tien uur een avondklok ingesteld voor het ge hele land. De instelling van de spertijd volgt op de bloedige botsingen tussen troe pen en studenten, waarbij 15 personen ge dood werden. Politie en militairen patrouil leren door de straten van Bogota. Vergade ringen zijn verboden en alle openbare ge legenheden zijn gesloten. De stafchef van het leger, generaal Alfredo Duai-te-Blum, heeft de communis ten en de volgelingen van de afgezette pre sident Laureanc Gomez de schuld gegeven van de bloedige incidenten. Gomez, die te Barcelona in Spanje woont, was leider van de conservatieve partij in Columbia. Twaalf van de 15 doden zijn studenten. Verder werden nog twee soldaten en een vrouw bij de botsingen gedood. De inciden ten begonnen nadat studenten een plech tigheid hadden bijgewoond ter nagedach tenis van een student, die 25 jaar geleden bij een botsing met militaii-en om het leven was gekomen. Volgens ooggetuigen vielen de studenten, nadat zij met de politie slaags geraakt waren, deze aan met stenen en knuppels. De politie moest in allerijl een goed heen komen zoeken. Er werden onmiddellijk legereenheden naar de universiteitsstad ge dirigeerd. De minister van Binnenlandse Zaken, Lucio Pabon, zeide dat de ongei'egeldheden verwekt waren door niet-studenten. De studenten hebben de plannen afgelast voor de jaarlijkse carnavalsviering in de dei'de week van Juni. De rector van de univei-siteit, Julio Carrizosa Valenzueal, heeft ontslag genomen. President Gustavo Rojas Pinilla had drie dagen nationale rouw voorgeschreven voor de dood van de eerste student en het leger opdracht gegeven de begrafenisdienst, die ter ere van hem zou worden opgedragen in de metropolitaanse kathedraal, bij te wonen. ADVERTENTIE DONDERDAG 10 JUNI Zuiderkapel, Zuiderstraat: J. Sevensma, 8 uur. Minerva: „De mooiste tijd van je leven", alle leeft., 8.15 uur. Palace: „De banneling van Ballantrae", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Road tot Zanzibar", alle leeft., 8 uur. Frans Hals: „Jungle Jim in de Koppensnellers- vallei", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „Charlie Chaplin's Festival", alle leeft., 7 en 9.15 uur. City: „Uit een andere wereld", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „The beggar's Opera", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „De grote Caruso", alle leeft., 7 en 9.15 uur. VRIJDAG 11 JUNI Rembrandt: „De grote Caruso", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Minerva: „De bar der begoocheling", 18 jaar, 8.15 uur. Palace: „De drift in het bloed", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Handlangers der duisternis", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Fort Al giers", 14 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Zondige Ruby", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Lido: „De ongenaakbaren", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. City: „George verovert de vloot", alle leeft., 2.15, 7 en 9.15 uur.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 5