Plannen vacantieregeling voor de Haarlemse slagers A an vraagformulier Kort en bondig Tot straks in Royal Twee artsen spraken over gebedsgenezing Bloemendaal Amsterdamse Beurs plNSDAG 15 JUNI 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHF, COURANT 5 Vroeger bestond vrijwillige regeling voor een aantal wijken Avondcursus gevorderden in de metaalindustrie Examens Vragen over subsidie regeling kleuteronderwijs HET RUITERHUIS PAARDRIJ-KLEDING UNIFORMEN o.a. TROPENKLEDING ALLES IN ORLON EN NYLON Eervol ontslag verleend aan mr. dr. J. van Bruggen Formelta „God doet nog altijd wonderen" Franse schrijvers in de bres voor de E.V.G. Gasten die meetellen rekenen op Zeven muziekcorpsen brachten een serenade Programma van het Instituut voor Juni en Juli Mr. dr. R. W. H. Pitlo benoemd tot substituut officier Ouden van dagen op stap Burgerlijke Stand van Haarlem Weer drie maanden geëist wegens meineed Huis aan huis-collecte door „Humanitas" Het Haartems voetbal elftal tegen Utrecht De Haarlemse slagerspatroons hebben zich tot het college van B. en W. gewend met het verzoek om bij verordening ingevolge de Winkelsluitingswet te regelen va- cantiesluiting voor hun bedrijven. Adviezen zijn bij het college binnengekomen van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, de Middenstandscentrale voor Haarlem en omstreken en de Adviescommissie winkelsluitingswet; deze instanties hebben zich accoord verklaard met het vaststellen van de gevraagde vacantieregeling. B. en W. hebben bij de gemeenteraad een voorstel ingediend, waarbij zij in overweging geven te besluiten tot het vaststellen van een vacantieregeling voor het slagersbedrijf voor het jaar 1954. Het sluitingsrooster der afzonderlijke zaken zal aan B. en W. wor den overgelaten. Indien de gemeenteraad Woensdag het besluit neemt, dan zullen de slagerijen in de maanden Juli en Augustus om beurten gedurende een week gesloten zijn. Dat be tekent eigenlijk voor vele bedrijven niets nieuws, want in diverse wijken bestaan reeds regelingen, waardoor slagers om beurten in de gelegenheid waren van va- cantie te genieten. Na de bevrijding was het mogelijk alge mene maatregelen te treffen voor Haarlem. Gedurende enkele jaren waren alle bedrij ven twee maal drie dagen (Maandag, Dins dag en Woensdag) gesloten. Moeilijkheden waren er aan het sluiten niet verbonden, omdat het vlees nog gedistribueerd werd en het publiek zich over het algemeen de laatste drie dagen van de week tot de sla ger wendde. In die jaren reeds betreurden vele slagers het, dat het niet mogelijk was gedurende een week de zaak te sluiten in plaats van twee maal drie dagen. Daarna hebben slagers uit verschillende wijken on derlinge afspraken gemaakt over vacantie. Als zij hun zaken hadden gesloten dan waren collega's geopend en deze zorgden er voor, dat het publiek goed geholpen werd. Deze regeling was niet overal in Haarlem te maken. Van de zijde van de slagers patroonsorganisaties werd ons meegedeeld, dat het niet mogelijk bleek een regeling te treffen voor het centrum en een deel van Zuid. Daarom is besloten een verzoek te richten tot het gemeentebestuur, waarin gevraagd werd volgens artikel 5 van de Winkelsluitingswet een bepaling te maken, waarbij het verboden is een winkel, waar uitsluitend of in hoofdzaak vlees of vlees waren plegen te worden verkocht, voor het publiek geopend te hebben gedurende een door B. en W. bij rooster aan te wijzen tijdsruimte van zes werkdagen, liggende tussen 1 Juli en 1 September 1954. De slagerspatroons hebben een enquête onder de slagers gehouden. 87% verklaarde zich voor vacantieregeling, 5tegen en 8% heeft een toegezonden formulier niet terug gezonden. In Haarlem wonen ongeveer tweehonderd slagers. Liever had de organisatie van slagers een onderlinge regeling getroffen, maar aangezien dit onmogelijk was heeft zij ge bruik gemaakt van artikel 5 van de Win kelsluitingswet. Overleg is gepleegd met de gezellenorganisaties die zich accoord verklaarden met een eventuele regeling. Een gezel heeft recht op zes aaneengesloten dagen vacantie en door de regeling komt de vacantie goed tot haar recht. Het is voorgekomen, dat een gezel, wiens patroon de zaak niet sloot, geen zes dagen achter een vacantie kreeg, waardoor later moei lijkheden ontstonden. Deze kunnen bij aanvaarding van het voorstel van B. en W. voorkomen worden. Ook kunnen de slagers op de steun van de leiding van het Open- De Vereniging voor Nijverheidsonder wijs te Haarlem, waarvan o.a. de M.T.S. en de Technische School uitgaan, heeft in 1947 de avondcursus voor gevorderden in de metaalindustrie opgericht. Na de oor log ondervond de industrie in sterke mate de behoefte aan leidinggevend personeel, daar de opleiding gedurende de oorlogsja ren in het gedrang gekomen was. In sa menwerking met de industrie beraamde het departement van Onderwijs middelen om in het tekort aan leidinggevend perso neel te voorzien. De avondcursus voorziet in de theoreti sche scholing van gevorderden; om vooral gehuwden niet te zwaar te belasten, be sloot men les te geven gedurende twee avonden per week van half September tot half April. De cursus is driejarig. De les sen worden gegeven in het gebouw van» de M.T.S. door leraren van deze school. Voorwaarden van toelating zijn het diploma Ambachtsschool of Nijverheids avondschool. Aan hen, die de cursus met voldoende vorderingen gevolgd hebben, wordt een diploma uitgereikt. Sinds 1950 hebben ruim 100 cursisten het diploma behaald. De nieuwe cursus begint op 16 September. Da Costakweekschool Geslaagd voor het eindexamen van de Da Costakweekschool de heren S. F. Buijze en J. P. Hanskamp te Heemstede; M. van Dalen te Nieuwkoop; W. J. v. d. Harst te Santpoort; L. Bus en K. Giliam te Haarlem. Kennemer Streekschool Van de Kennemer Streekschool slaagden voor het examen kleuterleidster de dames: R. v. d. Schaaf, W. Vaartstra, A. Zieleman; voor het examen hoofdleidster de dames: J. de Boer, S. Grijseels, E. lex. A. Luyt, Th. Poelman, M. Postma, N. de Vries. baar Slachthuis rekenen, als het gaat over bewaren van vlees in de vacantie. Indien een zaak gedurende een week ge sloten is dan kan het gehele personeel de vacantie krijgen, waarop het recht heeft en de patroon komt aan het einde van de week niet in moeilijkheden, als er een knecht afwezig is. De slagers vormen de eerste groep, die zich met een verzoek tot de gemeenteraad van Haarlem wendt om een vacantierege ling te treffen. In vele andere gemeenten van ons land bestaan reeds bepalingen voor de slagers en men verzekerde ons, dat die goed werken. De vacantieregeling wordt onderling door de slagers in de wijken, waarin Haar lem is verdeeld, gemaakt. De slagers ma ken op een aanplakbiljet of per circulaire bekend wanneer zij gesloten zijn en delen mee welke slagers in hun omgeving ge opend zijn. In cle omgeving een vrijwillige regeling In de omliggende gemeenten Heemstede, Bloemendaal en Zandvoort is het mogelijk gebleken een vrijwillige regeling te treffen en er is geen aanleiding een verzoek tot de overheid te richten. In Zandvoort zijn de bedrijven wegens de seizoensdrukte in de zomermaanden in een periode van veertien dagen in de maand September gedurende een week gesloten. De slagers in Heemstede en Bloemendaal zijn in de afgelopen jaren om beurten gesloten geweest en hebben voor het aanstaande seizoen weer een re geling gemaakt. Het Haarlems raadslid mr. A. Wensing (C.H.) heeft aan B. en W. de volgende schriftelijke vragen gesteld over het kleu teronderwijs: Hebben B. en W. kennis genomen van het antwoord van de minister van Onder wijs op de schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid mr. H. K. J. Beernink betreffende onzekere toestanden bij het kleuteronderwijs, met name o.a. van de mededeling dat de besprekingen op amb telijk niveau om tot een gunstiger regeling van het kleuteronderwijs te komen dan die vervat in het ontwerp kleuteronder wijswet in een vergevorderd stadium ver keren, en dat de initiatieven tot verbete ring niet behoeven te wachten op het tot stand komen van een wettelijke regeling omdat het gewijzigde ontwerp verbeterin gen niet zal in de weg staan? Is het B. en W. bekend dat in andere middelgrote gemeenten met name bijv. in Dordrecht reeds voorstellen aan de raad worden gedaan om te geraken tot fi nanciële gelijkstelling van bijzonder en openbaar kleuteronderwijs? Zijn B. en W. bereid, gezien ook de toe zegging door de wethouder van onderwijs aan de gemeenteraad bij de behandeling van de begroting 1954 gedaan, binnen zeer afzienbare tijd, althans zó tijdig dat de schoolbesturen hiermede voor het nieuwe cursusjaar kunnen rekening houden, voor stellen bij de raad in te dienen voor een nieuwe subsidieregeling voor het bijzonder kleuteronderwijs? ADVERTENTIE (min) ANNO 1879 ViJZELSTR. 15-17, A'DAM MARINE-BAADJES (K.M.) ZOMER- SERVICEDRESS (K.L.) MODERNE SPORTCOMBINATIES A laar en naar maal ALLEENVERKOOP 4 4-J AARGETIJ DEN REGENJASSEN CQ MERK „ROLFF"UU." Voor de vacantie: Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op Haarlems Dagblad OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT k 6.50 t>er kwartaal// 0.50 per week*) Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zfl, die zich met ingang van 1 Juli 1954 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 Juni 1954 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's. dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen ADVERTENTIE BINNENLAND Het ledental van het Christelijk Na tionaal Vakverbond is over het eerste kwar taal van 1954 gestegen met 3735 en daardoor gekomen op 194.855. HAARLEM EN OMGEVING De wethouder van Onderwijs en Bedrij ven der gemeente Heemstede, de heer H. Dis selkoen. zal Woensdag geen spreekuur houden. Aan het Conservatorium te Amsterdam is geslaagd voor het examen piano Cl mejuf frouw Heieen Veldhuis. Donderdagavond van halfacht tot half- negen worden weer op drie plaatsen in Haar lem-Oost spreekuren gehouden van het wijkcomité Haarlem-Oost. Deze spreekuren worden iedere derde Donderdag van de maand gehouden en wel Hofmeijerstraat 12, Spaarnoogstraat 40 en Vooruitgangstraat 18 a. In het internationaal restaurant van de Internationale Verkehrs- und Kochkunst- ausstellung Hospes te Bern zijn de prijzen uitgereikt aan de Nederlandse Nationale équipe, welke onder auspiciën van HORECAF aan de culinaire wedstrijden ter gelegenheid van de „Championnat des Na tions" heeft deelgenomen. Van de ploeg werd deel uitgemaakt door de heer H. Stroet van het restaurant Treslong te Hil- legom. Op 17 Juni hoopt de heer J. Huijsmans, Glasblazerstraat 27, Haarlem de dag te vie ren, waarop hij 25 jaar geleden in dienst trad van de Commanditaire Vennootschap Blesgraafs Expeditie Bedrijf te Haarlem. ADVERTENTIE Verzekeringskamer Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd is bij Koninklijk be sluit aan mr. dr. J. van Bruggen te Heem stede op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als lid, tevens voorzitter van de Ver zekeringskamer te Amsterdam, onder dankbetuiging voor de belangrijke door hem als zodanig bewezen diensten. Tot opvolger van mr. dr. Van Bruggen is als voorzitter benoemd, prof. dr. C. Cam pagne, thans lid van de Verzekerings kamer. *t Zou-zijnde zijn om één druppel te verliezen van die lekkere koffie met DE IDEALE KOFFIEMELK Twee Rotterdamse medici, mevrouw dr. C. H. Beerman de Roos, kinderarts en dr. S. T. Heidema, neuroloog, hebben gister avond op uitnodiging van het Interkerke lijk Hermann Zaiss-comité Haarlem in de overvolle Begijnhofkapel gesproken over het onderwerp. „Wil God ons ook heden nog op gebed genezen?" Dr. Heidema meende die vraag met een volmondig en nadrukkelijk ja te mogen be antwoorden. Uitgaande van het Evangelie van Marcus en andere.delen van de Schrift betoogde hij, dat Gods woord duidelijke beloften inhoudt terzake van de genezing door het gebed en dat wij ook in onze tijd het oprechte geloof door tekenen en won deren van de Heiland bevestigd mogen zien. Ook valse profeten verrichten vol gens dr. Heidema vaak spectaculaire gene zingen maar deze geschieden niet in de naam van Jezus en zullen geen verlossing naar lichaam en ziel geven. Zulk een vol ledige verlossing mogen slechts diegenen hopen, die zich werkelijk overgeven aan de Heiland, maar dan moeten zij ook niet schromen in hun klcingelovigheid en God om concrete dingen durven vragen in hun gebeden. Met enkele voorbeelden uit zijn eigen praktijk illustreerde dr. Heidema zijn stelling dat mensen die het ware geloof vinden vaak „als Goddelijke toegift" her stel van al hun krankheden, lichamelijke zowel als geestelijke, verkrijgen. „Ook ik ben er rotsvast van overuigd dat God nog wonderen doet", zo begon mevrouw dr. Beerman de Roos haar toe spraak, „en ook ik heb een harde strijd met mijzelf als nuchter wetenschapsmens moeten voeren voordat ik tot die erkenning gekomen ben". Deze spreekster waar schuwde tegen de misvatting van velen die, zich goede Christenen wanend, op eigen gezag willen afrekenen met de „machten der duisternis" in zichzelf en in anderen, want dat is een zaak Gods, die 's mensen vermogens verre te boven gaat. Alleen wie gelooft zoals God wil dat wij geloven en zijn naasten lief heeft gelijk zichzelf, kan de hemelse genade in al zijn rijkdom deel achtig worden, maar wie in anderer leven wroet en oordeelt, is zelf een zondaar, al dus haar betoog. Mevrouw Beerman be schouwde „de Duisternis" met haar vele bezoekingen als ziekten en zonden als een lokkende, maar gevaarlijke rivier, waar voor God ons voortdurend waarschuwt, maar waarvan Hij ons niet weerhouden zal als wij er desondanks willens en we tens in willen springen. Men moet daarom ons ziek zijn niet als Gods wil zien, maar als een onvermijdelijk gevolg van ons ver zet tegen zijn wil. Ook dr. Beerman haalde vele voorbeel den uit haar praktijk als kinderarts aan om te verduidelijken dat er altijd hoop op genezing is voor hen die oprecht geloven. Vaak had zij van mcdisch-hopeloze geval len gezegd dat geen hulp meer baten zou, maar later had zij ervaren dat bij God niets onmogelijk of hopeloos is. Wie leeft naar Zijn wil en die in vol ledige zelfverloochening bidden kan, die mag, ook thans nog, ervan overtuigd zijn dat er genade voor alle zonden en genezing voor alle kwalen bestaat bij Jezus Christus, aldus dr. Beerman. Een dame uit Amsterdam getuigde tus sen de beide spreekbeurten in van haar genezing door het geloof. De bijeenkomst werd geopend en gesloten met gebed en samenzang. PARIJS (United Press). Veertien voor aanstaande figuren uit het Franse culturele leven hebben een verklaring uitgegeven waarin een beroep wordt gedaan op het land om het Europese legerverdrag zonder uitstel te bekrachtigen. De ondertekenaars zeiden dat de E.V.G. de enige mogelijkheid was om een eind te maken aan de eeuwen oude vete tussen Duitsland en Frankrijk en waarschuwden dat een Franse weigering een „isoleren van geallieerden en vrien den" zou betekenen. Onder de onderteke naars van de verklaring bevinden zich on der andere de romanschrijvers André Mau- rois, Georges Duhamel en Jules Romains. ADVERTENTIE Sixteen stands for Quality Uit drie richtingen kwamen Maandag avond tegen acht uur zeven muziekcorp sen op de Grote Markt toegemarcheerd. Daar stond een smalle haag van mensen te wachten op het moment, dat het Haar lems gemeentebestuur een dankbetuiging in muziekvorm zou worden gebracht. De corpsen waren Arti et Religioni, de Har monie Crescendo, Kunstkring, de Harmo nie Haarlem, Euphonia, de Harmonie van de NZ.H. en Crescendo uit Spaarndam, al le aangesloten bij de Bond van Haarlemse Muziekverenigingen. Deze bond wordt gesubsidieerd door de gemeente waardoor het feestaan van aan gesloten muziekverenigingen gewaarborgd is. Dit feit zal in de eerste plaats aanlei ding zijn geweest tot het houden van deze massale blazersbijeenkomst, welke van het bordes van het stadhuis af geamuseerd werd gadegeslagen door wethouder D. J. A. Geluk, die burgemeester mr. Cremers verving, de wethouders A. J. M. Angenent en W. F. Happé en leden der K.V.P.- en P.v.d.A.-fracties. Onder leiding van de heer Jos de Klerk werden drie marsen uitgevoerd: Garde, Sons of the Brave en Death and Glory en Judex, een fragment uit Mars et Vita van Gounod. Deze stukken hebben de Grote Markt drie kwartier met hun klanken ge vuld, enkele malen onderbroken door een dankbaar applaus. Met een handdruk dankten de wethouders de voorzitter van de bond, de heer H. Cnossen en de diri gent. ADVERTENTIE Het programma van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling is als volgt samen gesteld: Woensdagavond 16 Juni zal er een contactavond worden gehouden in het Te huis voor Bejaarden aan de Schotersingel. De dansgroep van mevrouw To Venema en de zang- en muziekgroep „De Gong" zullen hun medewerking verlenen, terwijl de heer Cor Zwax-t zal declameren en vooi-dragen. Op Zondag 20 Juni woi-dt er een dagtocht gemaakt naar 't Zwet, plassengebied tus sen Woi-mer en Jisp. Zondag 27 Juni volgt een dagtocht naar de Kennemerduinen. Dinsdag 29 Juni zal de derde avondexcux-- sie naar Thijsse's Hof worden gemaakt. In Alkmaar zal op 4 Juli het gewestelijk zo merfeest worden gevierd. Onder deskun dige leiding zal de stad worden bezichtigd. Daarna zullen op het feestterrein de zang en muziekgx-oep „De Gong" en een gemengd koor optreden. Declamatie wordt verzorgd door Jo Sternheim. Zondag 11 Juli zal er een dagtocht wor den gemaakt naar Noordwijkerhout. Voor de Groep Noord zal er op 27 Juni een ex cursie worden ondernomen naar het cre matorium te Velsen. Onder deskundige lei ding zullen de aula's, het crematorium en de urnentuin worden bezichtigd. De jaarlijkse autobustocht heeft ditmaal plaats op 29 Augustus. De reis gaat naar „De Mook" in Limburg. Haarlemse rechtbank Bij Koninklijk besluit is benoemd tot substituut-officier van justitie bij de ar rondissementsrechtbank te Haarlem mr. dr. R. W. H. Pitlo, thans ambtenaar van het openbaar ministerie, hoofd van het parket bij de kantongerechten in het ar rondissement Haarlem. Hij is in December 1909 geboren en heeft aan de universiteit in Leiden gestudeerd, waar hij in Juli 1941 gepromoveerd is tot doctor in de rechten. Op 20 Januari 1942 werd mr. dr. Pitlo benoemd tot ambtenaar van het openbaar ministerie bij het kantongerecht te 's Hertogenbosch en op 25 Januari 1947 tot ambtenaar van het O.M. bij de kan tongerechten in het arrondissement Haar lem. Hij was in het bijzonder belast met de zaken in het kanton Zaandam. Vandaag wordt de ouden van dagen uit de gemeente Bloemendaal, die de leeftijds grens van zeventig jaar hebben overschre den, het jaarlijkse uitstapje aangeboden. Om kort na tien uur vertrokken zij van morgen met vier autobussen van het jeugd huis aan de Donkerelaan. Het aantal deel- neemstei-s en deelnemers bedraagt hon derdzestig. Het actieve damescomité, dat dit uitstapje heeft voorbereid, heeft niets nagelaten het de deelnemers (sters) zo pret tig mogelijk te doen maken. Het eerste deel van de toch ging naar Amsterdam, waar de bejaarden hebben deelgenomen aan een rondvaarttocht door de Amsterdamse grachten. Voor hen, die moeilijk in een boot konden komen werd nog een ritje door Amsterdam gemaakt. Omstreeks het middaguur werd de lunch gebruikt in het gebouw Het Tolhuis. Voor vanmiddag stond een rit naar Schiphol op het programma, waar thee gedronken zal worden en waarbij de deelneemsters en deelnemers tevens in de gelegenheid zullen worden gesteld deel te nemen aan een rondleiding. Omstreeks vijf uur zullen de autobussen in Bloemendaal terug zijn. Haarlem, 14 Juni 1953 ONDERTROUWD: 14 Juni: L. Bruin en F. Hoekstra. A. F. van der Steenhoven en A. A. Jansen. BEVALLEN van een zoon: 10 Juni: J. A. Hoek—Kal. 12 Juni: J. Klein—Nijhuis. A. M. JoostenKoese. L. HoogewerffBiezeveld. A. C. M. van NiekerkBakkenhoven. 13 Juni: M- E. Cassee—Valks. J. Vis—Reef. M. Struij- kenkampBergman. J. M. Vermeulen—Van den Eijnde. J. Vlegels—Kos. C. L. Spruit— Bos. Th. Lommerse—Van Rooden. 14 Juni: G. Arensman—Zuelenhorst. L. Flameling— Vorste veld. C. W. H. van Straaten—Roest. BEVALLEN van een dochter: 11 Juni: J. JanssenVan Roode. 12 Juni: C. A. M. Vel den—Van Kordelaar. A. Kitseroo—Beljaards. A. VeldhuisBakker. 13 Juni: C. van der LeeNieuwenhuijzen. J. van der ReeBode. C. van Dorp—Drogt. T. Lammertsma—Klop. H. BouchierVan den Brink. M. J. Timmer man—Pastor. OVERLEDEN: 10 Juni: G. Driessen, 78 jaar, Mercuriusstraat. 12 Juni: M. de VriesVan Lammeren, 66 jaar, Kamperlaan. F. Wiedijk, 73 jaar, Slaperdijkweg. 13 Juni: F. A. W. Keijzer, 62 jaar, Leidsevaart. A. Kaczma- rek—Tomczak, 70 jaar, Ripperdastraat. De 40-jarige typograaf J. B. v. d. W. uit Haarlem heeft voor het gerechtshof te Am sterdam opnieuw drie maanden gevange nisstraf te-gen zich boren eisen wegens meineed. Om te ontkomen aan betaling van ruim 2000 schadevergoeding voor 1450 kg duplex carton (dat na de bevrij ding te Amsterdam bij de firma van ver dachte en zijn broer lag opgeslagen en door de gebroeders voor eigen gebruik was aan gewend) had v.d.W. op 15 Juli 1947 voor de Raad van het rechtsherstel onder ede ver klaard dat „een bevoegd persoon, die van de blokkering op de hoogte was, de voor raad al had weggehaald". Het carton be hoorde toe aan de enige erfgenaam van de vooroorlogse eigenaar die door de Duitsers was omgebracht. Verdachte had de ge wraakte verklaring al in 1945 afgelegd en geen nieuw standpunt meer kunnen be palen toen hem op het laatste ogenblik werd medegedeeld dat het verhoor van Juli 1947 onder ede zou worden afgenomen. Toen de economische recherche zich in 1950 met de zaak ging bemoeien had ver dachte alles opgebiecht. Zijn broer zou hem tot leugens hebben aangespoord. President, mr. J. Spreij: „Ik geloof dat het verdachte dwars zit dat zijn broer is vrijgesproken. Hij vindt dat een gemakke lijke oplossing die voor hem nu ook maar behoorde te zijn weggelegd." Verdachte: „Er waren tijdens het beheer door de liquidateur zoveel dingen gebeurd waarvan ik niets wist dat ik het gevoel moet hebben gehad van niets meer zeker te kunnen zijn." De procureur-generaal mr. W. P. Bak hoven achtte een straf van drie maanden, ook al had de officier van justitie indertijd een voorwaardelijke straf geëist, huiten- gewoon laag voor zulk een ernstig feit als het valselijk afleggen van een eed, waar mede in het strafrecht zo aanzienlijke be langen kunnen samenhangen. Mr. Bak hoven zeide dat hij zeker een hogere straf zou hebben geëist als het geval niet al zeven jaar oud zou zijn geweest. Op 28 Juni zal het "hof arrest wijzen. In de week van 28 Juni tot en met 3 Juli zal in Haarlem door de plaatselijke afdeling van de vereniging voor maat schappelijk werk op humanistische grond slag „Humanitas" een huis-aan-huis-col- lecte worden gehouden. De actie zal op 3 Juli worden besloten met een buscollecte. De gehele opbrengst zal ten goede komen aan het werk. dat de vereniging doet op gebied van kindei-bescherming, reclasse ring, gezinsverzorging, voor bejaarden en aan algemene maatschappelijke zorg. Met deze collecte vraagt de vereniging steun bij de veelomvattende taak, welke zij op verantwoorde wijze tracht te vervullen. Collectanten kunnen zich opgeven aan de volgende adressen: Linschotensti-aat 87 rd., Chr. Huygensplein 8, Nagtzaamstraat 69, Vondelweg 96, Zaanenlaan 149, Tweede Hogerwoex-ddwarsstraat 42 en in Overveen Lambr. van Dalenlaan 9 b. Nieuws van de Sportweek Het Haarlems voetbalelftal dat op de slui tingsavond van de Sportweek op Zaterdag 19 Juni tegen het Utrechtse elftal in het veld komt, is als volgt samengesteld: Doel: Kraak; achter: Odenthal en Kuys; midden: Kruyver. De Voogd en Biesbrouck; voor: Luppens, Mul, Gallis, v. d. Kuil en De Graaf. Dit is hetzelfde elftal dat voor de wed strijd tegen Admira werd gekozen. De Voogd (Haarlem) en De Graaf (VSV) moesten toen verstek laten gaan wegens een voetbaltour- nooi van de PTT in Italië. Belangstelling voor biljarten De liefhebbei-s van de biljartsport worden morgen, Woensdagavond verzocht tijdig in de Vleeshal aanwezig te zijn. De partijen KobusKleine 47/2 ancre kader en Sweering Popeyus drie banden beloven uitermate interessant te worden en zoals reeds bleek is de belangstelling voor deze wedstrijden groot. De eerste partij, die tussen Kobus en Kleine, begint om half acht. De Woensdagavond is voorts belangx-ijk door de honkbalwedstrijd Haarlem—Utrecht, die om zeven uur op hèt EDO-terrein wordt gespeeld. Korfbal In het programma van de Spoxdweek speelt Haarlem 1 Woensdagavond om 8 uur op het sportterrein aan de Van Oosten de Bruijn- straat tegen een versterkt HKB-twaalftal. De samenstelling daarvan luidt als volgt: Aanval, dames: L. v. Danzig, J. Paap. He ren: B. Poelgeest, J. Lange veld, allen Ooster kwartier. Midden: dames: R. Kion (Nieuw Flora), C. Smits (Aurora). Heren: T. Zwier, W. Jansma (beiden Animo Ready). Verdediging: dames: A. Kaart; G. Zwaay. Heren: T. Kaart; Th. Kaart, allen Aurora. Aan deze wedstrijd gaat vooraf (78 uur) de jeugdwedstrijd Watervliet—Rest van Haarlem. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3/ Nederl/47 100/4 1003/,8 A.K.U 221 220 327 327 Philips Gloeil. 242«/z 247 Kon. Petroleum 490/ 489 A'daim Rubber 86/ 87/ Holl. Amer. Lijn 146 145/ N. Scheepv. Unie 138 136/ H.V.A 124 124/ 118 117/2 Amsterd. Bank 197 197 Ned. Handel Mij. 179/ 179 Rotterd. Bank 185 185 Twentsche Bank 189/ 189/ Anaconda Copper 36's/t, 37% Bethlehem Steel 67% 67 Republic Steel 57 57 Shell Union 93/ 92/ 21 21/ U. S. Steel 47% 47/

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 7