Grote Houtstraat-Vereniging bestaat 45 jaar Maastrichtenaren maken joyeuse entrée in de stad Goede gymnastiek-uitvoering van tien Haarlemse verenigingen TELEVISIE UITZENDINGEN IN HOTEL ROYAL Blokfluiten met cello en clavecimbel SLEUTEL WEG Zomerfeestzveek in Haarlem Bloemen en licht op het water A an vraagfo rmuiier ZATERDAG 19 JUNI 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSGHE COURANT 10 Feestelijk programma opgesteld Opheffing tramdienst Amsterdam-Zandvoort In museum Fodor f, DE SLEUTELSPECIALIST „De Leugenaar" in het Esperanto DE ELFDE HAARLEMSE SPORTWEEK HAAPLEM Leerlingen van Haarlems Muziekinstituut Neem dan NEUROTONIC! Bedrijfsleider van Haarlems hotel aangehouden Biljarten Om de Nobels-beker Sport in 't kort „Change" in Verkeershuis aan het Stationsplein Voorstel tot bouw van washuis in Oud-Schoten „Hendrick de Keyser" vergadert te Haarlem Nachtdienst apotheken Machinezetter G. A. J. Miché gaat met pensioen Twee schoolvoorstellingen in Openluchttheater Burgerlijke Stand van Haarlem Op 25 Juni zal de Grote Houtstraat- vereniging 45 jaar bestaan. Het be stuur van de ver eniging heeft, de traditie door haar voorgangers inge zet volgend, voor dit negende lus trum een uitge breid programma opgesteld, waarbij natuurlijk ook ge dacht is aan de cliëntèle. Ten be hoeve van koning klant, zal over enige maanden een bijzondere re clame op touw worden gezet, waarvan de de tails nog niet be kend gemaakt kunnen worden. Men heeft er van afgezien om deze campagne te doen samenvallen met het eigenlijke lus trum, omdat deze zomermaanden, waarin velen af wezig zijn, daar voor niet de gun stigste tijd zijn. Op 26 Juni zal er in hotel „De Leeu werik" voor de leden van de ver- niging een caba ret-avond gege ven wooden, waar aan onder meer Phillis Lane, Jan de Cleren Jacques Schutte hunmede- werking zullen verlenen. En een paar dagen eerder, de 24ste, wordt het per soneel van de zaken in de Grote Hout straat een biscoopvoorstelling in Cinema Palace aangeboden. De Grote Houtstraat-vereniging dankt haar bestaan aan het initiatief van de he ren Abr. Meyer en J. A. Vermeer, die de bewoners van de Grote Houtstraat uitno digden om op 3 Mei 1909 bijeen te komen, om van gedachten te wisselen over de wijze waarop deelgenomen zou kunnen worden aan de feestelijkheden ter gele genheid van de geboorte van Prinses Ju liana. Zij bleken niet aan dovemansoren geklopt te hebben. De belangstelling bleek zo groot, dat toen de feestelijkheden had den plaats gehad, men besloot tot de op richting van de Grote Houtstraat-vereni ging. Het eerste bestuur werd gevormd door de heren Abr. Meyer, voorzitter; mr. H. Pli. 't Hooft, secretaris; H. J. Leuper. en M. Scheer, leden. Als doel stelde men zich voor ogen de behartiging van de be langen van de Grote Houtstraat als win kelcentrum, zowel ten bate van de bewo ners, als van de winkeliers zelf. Men stelde zich voor om dat doel onder meer te be reiken, door de bestrijding van de hinder van het verkeer en misschien is dat óók wel een traditioneel punt geworden. Want op een enige tijd geleden gehouden verga dering werd door verscheidene leden aan gedrongen op onderhandelingen met de Haarlemse verkeerspolitie overhet verkeer! De vereniging richtte zich in de loop van haar bestaan met talrijke adres sen tot het gemeentebestuur, ter verbete ring van de situatie in de Grote Houtstraat. Zo werd al kort na de oprichting aange drongen op asphaltering van de Grote Houtstraat. Toen de oorlog in 1914 uitbrak en ons land overstroomd werd met tal rijke vluchtelingen uit België, bood de vereniging de helpende hand. De heer Meyer stond zijn bovenhuis af, dat door een damescomité uit de straat van het no dige werd voorzien en dat kort daarop werd betrokken door een gezin van 15 per sonen. Toen er geld nodig was, aarzelden de leden niet dit door wekelijkse stortingen bijeen te brengen. Nog steeds getuigt de voorzittershamer, die door een der Belgi sche vluchtelingen gemaakt werd, van de dank der vluchtelingen. Vele zijn de festi- B. en W. van Amsterdam hebben de ge meenteraad meegedeeld, dat na langdurig onderhandelen overeenstemming is be reikt met de Noord-Zuid-Hollandse Ver voersmaatschappij tot het vervangen van de tramdienst Amsterdam-Haarlem-Zand- voort door een autobusdienst, ingaande 1 Maart 1956. Het eindpunt in de hoofdstad van deze dienst zal worden gevestigd op het terrein van de voormalige groente markt aan de Marnixstraat hoek Elands gracht. De N.Z.H.V.M.-tramdienst op Sloterdijk zal met ingang van 6 October worden ge staakt en vervangen worden door een ge meentelijke busdienst, lijn 14, van de Haarlemmerweg via Bes en Lommer naar Stationsplein. De raad v/ordt voorgesteld zich hiermee te verenigen. Zo was de Grote Houtstraat, tussen de Gedempte Oude Gracht en de Anegang, in 1839. Deze tekening werd gemaakt door mejuffrouw C. G. Enschedé. viteiten die door de vereniging werden ge organiseerd. Niet altijd ging het haar voor de wind. Er waren tijden, dat het ledental terugliep tot beneden de honderd, maar de levensvatbaarheid bleek haar steeds weer op de been te houden. In de loop der laat ste vijftig jaren, heeft de Grote Houtstraat vele drastische wijzigingen ondergaan. Van klinkers naar asphalt, van gas naar elec- trische straatverlichting, van paarden tram tot de huidige N.Z.H.V.M.-bussen. Vele panden werden gesloopt, nieuwere werden opgetrokken. Maar des ondanks, of misschien juist daarom, is de Grote Hout straat de eerste straat van Haarlem ge bleven. Het bekende Amsterdams Blokfluiten ensemble (Kees en Marijke Otten, Frans Douwes en Frans Bruggen), dat we ook al eens in Haarlem gehoord hebben, heeft zich thans verbonden met het duo Dyck Koster (cello) en Jaap Spigt (clavecim bel) beiden in Haarlem ook geen onbe kenden. En nu staat er nog een derde com binatie te wachten, namelijk met het Leon- hardt Consort, dat zich toelegt op uitvoe ring van barokmuziek met oude instru menten. Een en ander beoogt een uitbrei ding van instrumentale mogelijkheden waarbij de blokfluiten, historisch gezien, een rol te vervullen hebben. De stichting „Le Canard" organiseert voor bovengenoem de groepen concerten in het Museum Fo dor, aan 'de Keizersgracht in de hoofdstad. Vrijdagavond had een dergelijke uitvoe ring plaats, waarop het Amsterdams Blok fluitenkwartet en het duo KosterSpigt een belangwekkend programma van oude en moderne muziek ten gehore brachten. Er was vrij wat belangstelling voor, wat begrijpelijk is, want er wordt wel veel op blokfluiten geblazen, maar het komt slechts zelden voor dat men deze primitie ve instrumenten op artistieke en technisch verantwoordelijke wijze hoort bespelen. Hier kon men nu horen wat er op te be reiken is en meermalen de charme onder gaan van een in het haar toebedachte tim bre vertolkte muziek. Vooral in de com binatie met continuo (cembalo en cello) komt het blokfluiten-ensemble mooi tot zijn recht. Men had voor deze avond rijkelijk ge grasduind in het Engelse répertoire, dat der bekendste virginalisten als Dowland, Farneley, Buil, Johnson en Peerson voor op, waarbij ook Purcell met een paar zeer belangwekkende Chaconnes een beurt kreeg. Ook voor moderne composities van Engelsen huize vroeg men de aandacht. Als zodanig deed men een gelukkige greep met een Suite van Gail Kubik, die met ge raffineerde rhythmering uitgevoerd werd. Men liet ons ook kennis maken met een vrij romantische Pastorale van Henri Zag- wijn, die ons echter beter geschikt lijkt voor .twee dwarsfluiten en piano. Het spel op blokfluiten komt het best tot zijn recht in muziek die geen expressie vraagt, dus in pittige, opgewekte stukken. Treffende voorbeelden hiervan kon men in een fluitkwartet met cortinuo van Schickhardt beluisteren. Wij hoorden deze avond ook een fraaie vertolking van de bekende Sonate in d van De Fesh, door Dyck Koster, benevens van solostukken voor clavecimbel van John Buil en ande ren, gespeeld door Jaap Spigt. JOS. DE KLERK ADVERTENTIE LANGE VEERSTRAAT 10 TEL. 11493 HET ZOMERFEEST, dat de Stichting Haarlems Bloei ieder jaar voorbereidt, is vast gesteld van Zaterdag 31 Juli tot en met Zaterdag 7 Augustus. Een attractie zal vormen een tocht over het Spaarne onder de titel „bloemen en licht op het water", welke tocht in de plaats komt van het bloemencorso. Een belangrijk onderdeel van het programma zal de intocht vormen van de Maastrichtse vereniging „De Keeme- laars". Een bloemenfee zal bij diverse gebeurtenissen luister bij zetten. Het feest wordt gehouden in een periode, dat velen van vacantie genieten. De fees telijkheden zijn te beschouwen als een mooie besteding van de vacantie. Vele vreemdelingen worden verwacht behalve de deelnemers(sters) aan het Esperante- congres, dat in die dagen gehouden wordt en kunnen met de Haarlemmers feest vieren. Op de Nassaulaax. worden kermis vermakelijkheden opgesteld, de Stads- kweektuin en de kassen zijn in die dagen te bezichtigen en het Frans Halsmuseum is des avonds van halfnegen tot halfelf ge opend. De intocht van de honderdtwintig leden van de Maastrichtse Carnavalsvereniging De Keemelaars zal op Zaterdagavond 31 Juli het begin vormen van de feestelijk heden. Zij nemen een grote praalwagen mee, die tijdens het carnaval in Limburg gebruikt wordt en daarop nemen Prins Jan V en de raad van elf plaats. Een garde corps, bestaande uit zeventig man, loopt in de stoet mee, die naar de Grote Markt voert. Op de praalwagen zal ook de Haar lemse bloemenfee zitten. De koninginnen hebben in de bloemenfeesten afgedaan en thans zal een fee gekozen worden. Het Maastrichtse gezelschap zal op de Grote Markt verwelkomd worden en daarna geeft het een voorstelling nabij de Vleeshal, waar een podium opgesteld zal worden. Tevens kan nagegaan worden of deze plaats in de toekomst gebruikt kan worden voor open luchtvoorstellingen. Versierde vaartuigen Haarlemse watersportverenigingen heb ben reeds medewerking toegezegd aan het plan een feeërieke tocht te houden door het Spaarne (van het Noorder naar het Zuider Ondergetekende: Naam: Straat. Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op Haarlems Dagblad OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6.50 per kwartaal/0.50 per week*) Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zij, die zich met ingang van 1 Juli 1954 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 Juni 1954 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's. dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen Buiten Spaarne) en eventueel voor kano's cok door de stadsgrachten. In het verleden is gebleken, dat het bloemencorso een grote attractie was voor de Haarlemmers, maar het trok niet die belangstelling uit het land, welke men gaarne wenste. Daarom is men op de gedachte gekomen een tocht onder de titel „Bloemen en licht op het water" te houden en wel in de avonduren. Vaartuigen zullen versierd worden met bloemen (voor een belangrijk gedeelte gladiolen) en als blijkt, dat de animo voor dit onderdeel van die aard is, dat het in de toekomst herhaald moet worden, zal overleg gepleegd worden met bloemenkwekers om over veel zonne bloemen te beschikken. Men acht dit soort bijzonder geschikt, maar voor het komende feest zal er niet voldoende beschikbaar zijn. Het bestuur van Haarlems Bloei heeft de besturen van Haarlemse watersportvereni gingen uitgenodigd ter bespreking van de plannen en men zegde medewerking toe. Haarlems Bloei zal zorgen voor lampions kaarsen en bloemen en de deelnemers moe ten het arrangement voor hun rekening nemen. Bloemenarrangeurs hebben hun medewerking toegezegd, waardoor gehoopt wordt, dat het geheel artistiek verantwoord is. De bloemenfee zal ook meevaren. Na af loop zullen nabij Spaarndam admiraal zeilboten varen en van de walkant af wor den ze met schijnwerpers verlicht. Poppentheater Bert Brugmans Poppentheater zal van Zondag 1 tot en met Vrijdag 6 Augustus in het Culturele centrum Vleeshal voorstellin gen geven van opera's. Een afwisselend programma wordt vastgesteld. Op Maandag 2 en Dinsdag 3 Augustus worden voorstel lingen voor de jeugd gegeven; de keus is gevallen op „Buffalo Bill". Voor de jeugd worden ook voorstellingen gegeven op 6 en 7 Augustus in het Bloe- mendaalse Openluchttheater („De Witte vogels" brengt „De wonderlijke lucht ballon"). Op het programma staan een bloemenbal op 6 Augustus in Royal, een zomerbal op 7 Augustus in de Vleeshal en concerten op de Grote Markt op 4 Augustus (Alpenjagers en Hooischelf) en op 7 Augustus (het eer ste optreden van het Haarlems Klavarscri- bo accordeongezelschap). Ter gelegenheid vain het internationaal espetrajntocangres, dat begin Augustus iin Haarlem gehouden zal worden, heeft het Rotterdams Toneel in studie genomen „De Leugenaar" van Goldoni. Het stuk zal in het Esperanto gespeeld worden en wel op Maandag, Dinsdag en Woensdag, 2, 3 en 4 Augustus in de Stadsschouwburg te Haarlem. De publieke belangstelling op het EDO-terrein in Haarlem-Noord was gisteren groot bij de gymnastiekparade, die daar als onderdeel van de elfde Haarlemse Sportweek werd gehouden. Door de goede voorbereiding en natuurlijk ook door het fraaie weer had het geheel een bijzonder vlot verloop. De tien Haarlemse gymnastiekver enigingen die aan de avond medewerkten kunnen dan ook met plezier aan de avond terugdenken. Vooral ook omdat zij zo'n goed beeld gaven van de grote veelzijdigheid in vormen, waardoor mede een goed beeld verkregen werd van de opvattingen van de diverse leidsters en leiders. 12 lm. 19 JUNI 1954 Na een vlotte opmars achter de trom melcorpsen van Bato en Concordia opende Kracht en Vriendschap het pogramma met een Jubo-oefening, welke wij deze winter ook reeds op haar uitvoering zagen. Kracht en Vriendschap demonstreerde (overigens niet onverstandig) nog twee uitvoerings nummers, te weten een vrije oefening en een dans Ma zurka, goed door meisjes uitge voerd. De Cultu rele Sportbond trad met dames op in een knots oefening, die cor rect werd uitge voerd. V.O.L.O. kwam tweemaal op: met een vlot nummer springkast door jongens en een vrije oefening door dames. Vrije en gereedschapsoefeningen waren er overigens te keus en te keur. Zoals van Concordia met een vrij grote groep jongens, van Turnlust met een bal oefening door dames, partneroefeningen door de jongens van Leonidas en een oefe ning met één knots van de meisjes van Virtus. Al deze groepen verkregen het verdiende applaus. De toestelnummers waren al even tal rijk. Bato vertoonde een zeer goed num mer met ongelijke leggers door meisjes en kwam later met enige bekende succes nummers uit als evenwichtsbalk dames, hoogbrug en lange mat heren. Verder za gen we nog paardspringen van de dames van Virtus terwijl de dames en heren van Concordia dit nummer ook vertoonden, Honderdzestiende uitvoering De jaarlijkse leerlingenuitvoering van Haarlems Muziekinstituut werd gister avond in de tuinzaal van het gemeentelijk Concertgebouw voortgezet. Een omvang rijke groep piano-leerlingen van Nico Hoogerwerf Jr. opende het programma. Zij bleken al een flink eind gevorderd te zijn in het elementaire stadium van hun vorming. En reeds nu werden de presta ties individueel getypeerd door aanleg, be wustheid van optreden en technische zekerheid met alle graduele verschillen, die voor elke vertolking weer de span ning der verwachting opriepen. De stukjes, die zij speelden, behoorden tot de aantrekkelijke instructieve muziek- litteratuur. De meeste droegen titels, die de kinderlijke fantasie op gang konden brengen, vooral wanneer de muziek inder daad gaf wat het opschrift beloofde. En zo behoefde er geen twijfel te bestaan over de bedoeling van de „regen"-stukjes, over de avondstemming, die sommige werkjes gaven of over de verdrietige toestand van de beer, die hoofdpijn had. Een tinnen soldaat zag men dapper marcheren in de buurt van een vrolijke zeeman. Feeën zweefden ergens rond en spoken brachten een huivering van ontzetting. Ook piano leerlingen van Nico Hoogerwerf Sr. brach ten dergelijke muzikale voorstellingen. Zelfs kwam er een gezellige orgelman-met- een-pet op het podium. Maar te midden van al die uitbeeldende stukjes waren er toch ook werkjes, waarbij het alleen ging om de pure muziek Een pianoleerlinge van Berta Bonset vertolkte vlot een dergelijke compositie (een sona tine). En een blokfluitleerling van Gerda Brands kwam dapper voor de dag met een Sonate van Loeillet en een zeer verdien stelijke indruk maakte het optreden van drie klarinetleerlingen van de heer A. Strikkers, die te zamen een Adagio en een Sarabande van A. Corelli speelden. Een goed besluit kreeg deze leerlingen uitvoering met de aardige vertolking van een trompetstuk van Nico Hoogerwerf Sr. door twee kleine trompettisten en met de voordracht van een Serenade van Ri chard Hol voor trompet door een jonge man, die evenals zijn reeds genoemde jeugdige collega's, opgeleid wordt door Nico Hoogerwerf Jr. Buiten het programma om kwam er nog als intermezzo een uitvoering van een Miniatuurtrio van C. Gurlitt door drie handige leerlingetjes uit de ensemble klasse van Frieda Hoogerwerf. P. ZWAANSWIJK ADVERTENTIE Beni U overdag ze nuwachtig en gejaagd en nemen 's nachts de zorgen een enorme omvang a ant Het praeparaac, dat Uw zenuwen tot ontspanning brengt, zonder deze te ver doven. Verantwoord en onschadelijk. Verkrijgbaar bij Uw apotheker of drogist. De Haarlemse politie heeft Vrijdagavond een bedrijfsleider van een der hötels te Haarlem aangehouden, verdacht van ver duistering van f 1800. Hij had opdracht ge kregen van zijn patroon rekeningen te be talen en quitanties te innen, maar het geld droeg hij niet af. Hij had een schuld bij een Amsterdamse restaurateur en trof daarvoor een regeling. Om zijn schuld te betalen gebruikte hij het geld van z(jn pa troon. doch aan twee paarden tegelijk. Turnlust- dames 'demonstreerden springtafel. Ringzwaaien zagen wij zowel van meis jes (GIOS) als van dames (Hercules), welke laatsten ook een goed nummer klas sikaal brug lieten zien. Ook zagen wij de meisjes van GIOS nog aan het werk op de lange mat., Een alleraardigst kleuternummer van de kleuters van Concordia en GIOS viel zeer in de smaak en verkreeg daarom ook een welverdiend applaus. Tenslotte memoreren wij nog een boe rendans van de jongste adspiranten van Leonidas en een Reidans van adspiranten van verschillende verenigingen. Beide oefeningen werden goed uitgevoerd. De Gymnastiekparade in haar geheel beoordelend, kan vastgesteld worden, dat deze zeer wel geslaagd mag heten, hetgeen ook bleek uit de waardering van het pu bliek; al moge er dan dikwijls een zicht baar verschil in turncapaciteiten tussen de verschillende verenigingen te zien zijn ge weest, de samenwerking tussen deze ver enigingen heeft deze avond dan toch maar tot stand gebracht. En dit resultaat is ook al een felicitatie waard. Dijkhuis 40 24 38 3 0.63 0 v. Dam 45 45 38 5 1.18 2 Theuerzeit 170 97 20 17 4.85 0 v. d. Berg 190 190 20 32 9.50 2 Broer 300 300 29 75 10.34 2 v. Rongen 300 186 29 28 6.41 0 Niessen 300 259 36 35 7.19 0 Baart 250 250 36 38 6.94 2 Haakman 35 25 30 4 0.83 0 Theel 40 40 30 7 1.33 2 Ferment 40 21 25 3 0.84 0 Theel 40 40 25 5 1.60 2 Gisteravond werden door „Hof van Hol land" de biljartwedstrijden om de Nobels- beker voaortgezet met het eerste team van „K.E.T.S" uit Amsterdam. Het resultaat was als volgt: De voorlopige stand is 102 voor „Hof van Holland". AMERIKA—RUSLAND (SCHAKEN). - De twee afgebroken schaakpartijen uit de eerste ronde van de ontmoeting Amerika— Rusland zijn uitgesteld. Kotov (Rusl.j won van Robert Byrne en Donald Byrne dwong Averbach (Rusl.) tot opgeven. De. stand van de eerste ronde werd daardoor 6 tegen 2 punten in het voordeel van de Russen. BOKSRECETTE. De bokswedstrijd MarcianoErrard Charles in het Yankee stadion in New York bijgewoond door bijna 48.000 toeschouwers, die voor een bruto recette van 543.000 dollars zorgden. Netto bedroeg de recette ruim 469.000 dollar. Hier bij komen nog 200.000 dollar voor televisie rechten, 35.000 dollar voor i-adiorechten en een nog niet bekend bedrag uit filmvoor stellingen. ZOMERCOMPETITIE K.N.Z.B. In de zomercompetitie van de K.N.Z.B. heeft Zian in Den Haag in de eerste klasse C heren met vijfnul van Zwemlust (Utrecht) gewonnen. In de hoofdklasse heren versloeg H.Z en P.C. (Den Haag) S.V.H. met achteen. ADVERTENTIE Alleen op uren dat banken gesloten zijn Tijdens de drukte in het bollenseizoen en speciaal in de weekeinden is het, wegens het gesloten zijn van de plaatselijke bankinstel lingen. gebleken, dat er in Haarlem behoefte bestond aan een wisselkantoor voor het wi- selen van buitenlandse betaalmiddelen en reischèques. Op enkele dagen hebben nabij gelegen hötels niet over voldoende geld be schikt. om nog vreemde valuta te kunnen wisselen, omdat zij reeds veel hadden gewis seld. Na overleg met de plaatselijke afdeling van de Bond voor de Geld- en Effectenhandel en steekproeven is gebleken, dat het openen van een der banken voor het doel niet rendabel is. Het bestuur van de Stichting Haarlems Bloei heeft zich nader beraden om een oplos sing te verkrijgen tijdens de te verwachten drukte in de zomermaanden en heeft aan de Nederlandse Bank verzocht in het Verkeers huis op het Stationsplein een wisselkantoor te openen. De Nederlandse Bank heeft aan de Stichting Haarlems Bloei een algemene ver gunning verleend om in urgente gevallen bui tenlands geld en reischèques van vreemde lingen om te wisselen in Nederlands geld. Deze vergunning betekent, dat in het Ver keershuis op uren. dat de banken gesloten zijn een „change" gevestigd is. waarmee en vreemdelingen en Haarlems Bloei ten zeerste gediend zullen zijn. Haarlem heeft zich de laatste jaren toege legd op hoogbouw. Hoewel dit een uitkomst is voor het steeds nijpender wordend gebrek aan woonruimte brengt een en ander toch be zwaren met zich. Een daarvan raakt in het bijzonder de huisvrouw. Zij beschikt immers in de meeste gevallen maar over een kleine verdieping en heeft bij slecht weer weinig of geen gelegenheid haar was te drogen. Toe vlucht wordt daarom vaak genomen tot lijnen die in de keuken of zelfs in de slaapkamer worden gespannen. Uiteraard is dit hygië nisch weinig verantwoord. De heer Joh. M. Schmidt, algemeen propa gandaleider van de Nedei-landse vereniging voor schoolbadhuizen hield daarom op het spreekuur van het wijkcomité in de Tessel- schadestraat in Oud-Schoten een warm plei dooi voor een washuis in dit stadsdeel. De heer Schmidt zou zijn plan willen combineren met een reeds bestaand, dat de bouw van een Witte Kruis-wijkgebouw inhoudt. Bij dit ge bouw heeft men ook een badhuis geprojec teerd. Het pand zou aan de Vergierdeweg hoek C. Huygensstraat een plaats moeten vinden. De heer B. Schnitger, secretaris van de Haarlemse Witte Kruis-afdeling, deelde mede dat de plannen voor dit gebouw reeds worden uitgewerkt, doch dat het gemeentebestuur nog afwijzend staat tegenover het voorstel tot toevoeging van een waslokaliteit. De heer Schmidt tracht nu verschillende Oud-Scho- tense bouwverenigingen voor zijn plan te winnen, teneinde sterker tegenover het ge meentebestuur te staan. Het badhuis zal 18 a 24 cellen bevatten, voor kinderen wil men aparte douches aanbrengen. In het wijkgebouw zullen voorts spreekuren van zuigelingenzorg en kleuterzorg worden gehouden. Onder leiding van de heer J. M. Haga is vanmorgen in de raadzaal van het Haar lemse stadhuis de jaarlijkse algemene ver gadering gehouden van de Vereniging „Hendrick de Keyser". De secretaris, de heer H. Millaard, deelde in het jaarverslag over 1953 mee, dat hoewel in het afgelopen jaar het huizenbezit der vereniging op gericht tot behoud van architectonisch- of historisch-belangrijke oude gebouwen niet uitgebreid werd, het jaar toch belang- rijk is geweest voor de vereniging, daar door de samenwerking tussen het rijk en de gemeente Amsterdam grote restauratie mogelijkheden zijn geopend. Het rijk en Amsterdam hebben beide een bedrag van f 250.000 per jaar beschikbaar gesteld. Fii-ma C. G. Loomeijer en Zoon, Bartel- jorisstraat 11, telefoon 10175; Park-apotheek, Kleverparkweg 13, telefoon 11793; Apotheek 't Gildehuys, Koninginneweg 3, telefoon 12038; Apotheek J. Krijnen, Eksterstraat 100, telefoon 25860. De heer A. van Geluk, wethouder van Publieke Werken in de gemeente Bloemen- daal, is verhinderd, morgen, Zaterdag 19 Juni, zijn spreekuur te houden. Hedenmorgen is de heer C. A. J. Miché voor het laatst achter de zetmachine op de drukkerij van ons blad gaan zitten. Van daag gaat hij namelijk met pensioen en dan neemt hij afscheid van het toetsen bord, de machine en de diverse lettertypes. De heer Miché was al vroeg'"thuis-, in het vak. Zijn vader en zijn broers waren name lijk allen typografen en dat was er de oor zaak van dat hij, toen hij als dertienjarige jongen bij een drukkerij in Utrecht sollici teerde, tegen een voor die tijd hoog salaris (f 1.75 per week) in dienst genomen werd, omdat hij al een. en ander van het vak wist. De heer Miché is niet bijzonder lang bij deze eerste baas gebléven. „Je moet vooral in ons vak in je jeugd vaak van werkkring veranderen," zegt hij en zelf heeft hij deze stelregel zeer zeker in practijk gebracht. Tien keer veranderde hij van werkgever totdat hij in 1919 naar Haarlem verhuisde en in dienst trad van de Grafische Inrich ting Joh. Enschedé en Zonen N.V. En dat was al direct een bijzonder grote verandering, want toen kreeg hij voor het eerst de beschikking over een vrije Zater dagmiddag. En ook in deze tijd heeft de heer Miché niet stil gezeten, want hij is reeds 42 jaar lid van de Algemene Grafische Bond en voorts was hij van de oprichting af be stuurslid van de personeelsvereniging. Op 16 Juni werd de heer Miché 65 jaar en thans is voor hem de tijd gekomen, dat hij zich geheel aan zijn eigen liefhebberden kan wijden. En dat zijn er vele, want behal ve van tuinieren in zijn lapje grond achter zijn woonhuis, Sterrebosstraat 62, houdt hij van timmeren en schilderen. En voorts gaat hij de vergadering van de gemeente raad en van Prov. Staten, en de zittingen van de rechtbank volgen. „Ik heb er altijd over gelezen," zegt hij, „maar ik weet nief eens hoe die zalen er van binnen uitzien." Vanmorgen overhandigde zijn collega de heer B. Tersmitten hem na een toespraakje een geschenk in enveloppe en Maandag? morgen gaat de heer Miché afscheid ne men van de directie en van het personeel. Onder auspiciën van de Commissie voor culturele vorming van de schoolgaande jeugd vinden binnenkort twee speciale schoolvoorstellingen plaats in het Open luchttheater te Bloemendaal. Het Joegoslavisch Danstheater „Ivan Goran Kovacic" van de Universiteit van Zagreb treedt op Zaterdagmiddag 10 Juli op. Dit gezelschap bestaat uit vijftig dan seressen, dansers, zangeressen, zangers en musici en brengt zang en dans uit Kroatië, Macedonië, Servië, Dalmatië, Istrië, Bosnië, Slowenië en Montenegro. De twee jaar geleden gegeven demon straties van Joegoslavische vólksdanskunst zullen allen, die deze hebben bijgewoond, nog vers in het geheugen liggen. Zij zullen met verlangen hebben uitgezien naar een volgend optreden van het befaamde gezel schap. Verwacht mag dan ook worden, dat de leerlingen en docenten de voorstelling in groten getale zullen bezoeken. Vervolgens worden de scholieren in de gelegenheid gesteld om in het Openlucht theater een voorstelling bij te wonen van het mirakelspel „Mariken van Nieumeg- hen" door de stichting „Kunst en Ver maak" van katholieke amateurs uit Haar lem en staat onder regie van Henk Schaar. De leerlingen hebben tegen een sterk gereduceerde prijs toegang tot de generale repetitie. Deze wordt gehouden op Vrijdag avond 25 Juni. HAARLEM. 18 Juni 1954 r-i ^EHUWD: 18 Juni, J. van den Andel en D. Mol. BEVALLEN van een zoon: 17 Juni, J M. Pardoel—Bakker, 2 z.; 18 Juni, E. C. Kropff T™el?wijn' ^r. Zomervan Oostrom; J. M. E. van de Bor—Hoonakker; P. C. Lod derLagerweij. BEVALLEN van een dochter: 17 Juni, J. Kuurstra—van den Nieuwenhof; 17 Juni. M. C. van Sabben—Holst, 2 d.; M. E. van der Tas—van den Broek. OVERLEDEN: 16 Juni, M. L. Kits van HeijningenLudeking, 70 j., Hazepaterslaan; M. W. van Hengelaar—Bergman, 90 j„ van Hogendorpstraat; 17 Juni, C. A. M. Brock- hus, 2 m., Kamperlaan; H. J. Post, 11 m., Hazepaterslaan.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 10