Invallers zouden reeds een-derde deel van het land bezet hebben Ernstige beschuldigingen aan het adres van Washington Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Ministers van de Grote Vier uit Genève vertrokken Onduidelijke toestand in Guatemala Drie doden door bommen en beschietingen Cijfers Eden en Mendès-France maakten kennis Het woord is aan Veiligheidsraad bespreekt kwestie Guatemala Was Eisenhower onkundig van een actie van Buitenlandse Zaken Nog geen terugkeer van het warme weer Mendès-France gaat met Vietminh rechtstreekse onderhandelingen voeren Washington weet nog steeds van niets Hertog van Kent ernstig gewond bij auto-ongeluk Accoord over concessies Weerrapport Washington slaat ontwikkeling bezorgd gade 68e JAARGANG No 289 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom MAANDAG 21 JUNI 1954 Haarlems Dagblad 298e JAARGANG No 137 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A D Huijsman MEXICO, (A.F.P. en Reuter). De toestand in Guatemala is zeer ondui delijk. De radio-oorlog is een onderdeel van de strijd geworden, waardoor de berichten van weerszijden een propagandistische strekking hebben en dus onbetrouwbaar zijn. In Mexico zijn journalisten gearriveerd, die be vestigen dat in de stad Guatemala rust heerst en niets wijst op een op standige beweging der bevolking. Van militaire tegenmaatregelen der regering is evenmin iets te bespeuren. Washington houdt vol dat de strijd een „opstand tegen de linkse regering" is en beweert van invasie niets te weten. Er zijn totnutoe een drietal doden, onder wie een kind van twee jaar, te betreuren ten gevolge van bommen en beschietingen. De leider van de invasie is kolonel Carlos Armas, die vroeger stafchef der Guate- malaanse luchtmacht was. Hij was uitgeweken naar Nicaragua. Naar ver luidt zal Spanje de invallende partij als wettige regering erkennen^ aange zien zij reeds jurisdictie en souvereiniteit uitoefent over een derde deel van het Guatemalaanse grondgebied. Volgens mededelingen van kolonel Armas gaat de luchtmacht der „bevrijders", bestaande uit Amerikaanse toestellen voort de steunpunten van de terroristenregering aan te vallen. Hij erkende volmondig, dat zijn strijdmacht het land was binnengevallen, en beweerde dat een-derde van het grondgebied in zijn handen was. Het paleis van de president van Guatemala Het Amerikaanse ministerie van Buiten landse Zaken heeft verklaard, geen bewij zen te hebben, dat Guatemala het slacht offer van aggressie is geworden, of dat er een invasie heeft plaats gehad. Een woordvoerder van de invasie-leider, kolonel Armas, heeft echter zelf betoogd, dat het „bevrijdingsleger" volgens de be palingen van het internationale recht er kend moet worden als oorlogvoerende partij. Kolonel Jacobo Arbenz, president der Guatemalaanse republiek, heeft Zondag avond in een radio-toespraak tot de bevol king, de stand van zaken behandeld. Hij verzekerde onder meer dat zijn re gering de strijd tegen „de verrader Armas, die met zijn benden, bewapend door Ame rikaanse „United Fruit Company", ons land is binnengevallen, zal winnen". Volgens Arbenz hebben minister Foster Dulles, senator McCarthy en senator Wilev, de voorzitter der Amerikaanse senaats commissie voor buitenlandse betrekkingen, „een actie op touw gezet om Guatemala onder druk te zetten en te verzwakken". De Guatemalaanse legerleiding heeft medegedeeld dat de opstandelingen „tot nu toe geen militaire actie van betekenis heb ben ondernomen", doch zich beperkt heb ben tot „het bedrijven van terreurdaden in het grensgebied met Honduras". „In de Verenigde Staten vervaardigde vliegtuigen der rebellen hebben, van uit bases in Honduras en Nicaragua, terreur- aanvallen op Guatemala-stad en enkele andere plaatsen uitgevoerd. Voorts heb ben zij tegen de regering gerichte pam fletten en aanwijzingen voor hun spionnen uitgeworpen", aldus de bekendmaking van de Guatemalaanse legerleiding. Een woordvoerder van de ambassade in Guatemala in Mexico zei Zaterdag, dat het „zeer, zeer duidelijk was" dat de aanval lende troepen aanzienlijke militaire hulp van het buitenland hadden gekregen. De "egeringstroepen hebben de invallers doel bewust het land over een afstand van on geveer vijf km laten binnenrukken om het protest van Guatemala tegen de invasie bij de Veiligheidsraad te staven en te „voor komen dat wij hoe dan ook als de aan vallers worden gebrandmerkt". De regering van Guatemala wil bloed vergieten vermijden. „Als deze huurtroe pen blijven oprukken, zullen de strijd krachten van de regering hen zonder twij fel moeten aanvallen", aldus de woord voerder. Hij voegde hief nog aan toe, dat er in Guatemala geen binnenlandse opstand was om de aanvallende troepen te steunen. Belang der V. S. Onze correspondent te Washington meldt: In Amerika zou men gaarne zien, dat het huidige bewind in Guatemala ten val werd gebracht. Dit regiem is weliswaar niet communistisch, maar de communisti sche arbeiderspartij behoort tot de rege- rings-coalitie. Mj'dden Mei heeft deze regering voor tien millioen dollar aan wapens ontvangen, afkomstig uit Stettin (Polen). Dulles, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, toonde zich daarover verontrust, omdat zulk een verhoging van de militaire macht Guatemala ineens veel machtiger maakte in het zwak bewapende midden Amerika. Vandaar dat de Verenigde Staten terstond daarop wapens verscheepten naar Honduras en Nicaragua, te weten de twee staten, die thans door Guatemala beschul digd worden de aggressie te steunen. Guatemala heeft zich vervolgens tot de Veiligheidsraad van de UNO gewend. Vol gens Washington is er niets anders aan de hand dan een opstand van burgers van Guatemala tegen de regering. De „United Fruit Company", de grote Amerikaanse bananenfirma, die ernstige kleine Latijns-Amerikaanse staten! En ge zien de stemming in Midden- en Zuid- Amerika tegen de Verenigde Staten kan zulk een propaganda op een zeker succes rekenen. Amerikaanse diplomaten en leiders uit het Congres steken niet onder stoelen of banken, dat zij van harte hopen dat de op stand tegen de communistisch getinte re gering van Guatemala zal slagen. Diplomatieke autoriteiten verklaren dat de opstand in de lijn ligt van wat minister van Buitenlandse Zaken John Foster Dul les bedoelde, toen hij eerder deze week de hoop uitsprak dat het volk van Guatemala schoonmaak zou houden. (Van onze correspondent in Londen) De achttienjarige Hertog van Kent, neef van Koningin Elizabeth en zevende in de lijn der troonopvolging, is met hoofdwon den en een lichte hersenschudding in een ziekenhuis in Londen opgenomen nadat hij Zondag een auto-ongeluk had gehad. Zijn toestand is redelijk. De hertog wordt behandeld door een van de geneesheren van wijlen Koning George VI, sir Horace Evans. Hij is ook onderzocht door dr. Wylie McCissock, een van de be roemdste hersenchirurgen. Na het ongeluk was de hertog bewusteloos, maar bij zijn aankomst in het ziekenhuis was hij weer bij kennis. De botsing geschiedde tien kilo meter van de plek waar de jonge prins Nicolaas van Joegoslavië twee maanden geleden verongelukte. De hertog erfde zijn titel toen zijn vader, die commodore hij de Royal Airforce was, in Augustus 1942 verongelukte in een vliegboot. PARIJS (Reuter) De Britse minister van Buitenlandse Zaken Eden en de nieuwe premier van Frankrijk Mendès-France heb ben Zondag te Parijs gesproken over de Geneefse conferentie en over de komende Brits-Amerikaanse besprekingen te Was hington. Eden was zeer tevreden over ,.de grote mate van overeenstemming" die hleek te bestaan over de onderhandelingen te, Genève, zo heeft een woordvoerder van de Britse ambassade te Parjjs meegedeeld. Dit wijst er op, zo verluidt uit betrouw bare bron, dat beide regeringen het in fei te eens zijn over de concessies die kunnen worden gedaan aan de communisten in In dochina en dat Groot-Brittannië de Franse premier volledig zal steunen bij zijn pogen tegen 20 Juli een staking van het vuren in Indochina tot stand te brengen. Franse waarnemers zijn van mening, dat Mendès- DIT NUMMdR BESTAAT UJT ACHT PAGINA'S Rabelais: De helft der wereld weet niet hoe de andere helft leeft. France in de eerste 24 uur van zijn bewind reeds een opmerkelijke consolidatie in de Frans-Britse betrekkingen tot stand heeft gebracht. Naar verluidt was er meer overeenstem ming over een regeling inzake Indochina tussen Mendès-France en Eden dan tussen Bidault en Eden. Mendès-France had later een bespreking met Walter Bedell Smith, het hoofd van de Amerikaanse delegatie te Genève, over de Indochinese kwestie. Be dell Smith, die op doorreis naar Washington was, zou gewaarschuwd hebben tegen een „capitulatie" voor de communistische eisen. NEW YORK, 21 Juni De Veiligheidsraad heeft vergaderd in verband met de klacht van Guatemala over de invasie van gewapende strijdkrachten. De Amerikaanse af gevaardigde achtte de klacht ongegrond, doch andere gedelegeerden wilden de Vei ligheidsraad doen optreden om het geschil te onderzoeken. Tenslotte werd een Fram voorstel aangenomen, waarin de partijen gevraagd wordt het bloedvergieten te staken en een beroep op de mogendheden gedaan wordt, zich van steun aan de partijen tc onthouden. Een voorstel van Brazilië en Columbia om de klacht van Guatemala naa>- de organisatie van Amerikaanse staten te verwijzen de zogenaamde Pan-Ameri- kaanse conferentie werd door tien leden onderschreven doch de Soviet-Unie sprak een veto over dit voorstel uit. Guatemale verzocht waarnemers der UNO naar het land te zenden, opdat de inval kon worden geconstateerd. Guatemala behoort tot de zes republie ken van Centraal-Amerika, is verdeeld in 22 provincies en beslaat een opper vlakte van 117.675 vierkante kilometer. Het land is zeer bergachtig en bosrijk met vele voor het grootste deel dode vulkanen. Het landwegennet is pas be trekkelijk kort geleden aanzienlijk uit gebreid, zodat de voornaamste plaatsen het gehele jaar door voor het motor- rijverkeer bereikbaar zijn. Volgens de volkstelling van 1946 heeft Guatemala 3.706.205 inwoners, waarvan 54 procent Indiaans en 10 procent blank is. De be volking, die rooms-katholiek is, bestaat verder uit Mestiezen. Analphabetisme is er nog een vrij veel voorkomend ver schijnsel. De communistische partij telt 3000 leden. Landbouw is er het voor naamste middel van bestaan, daarna komt veeteelt, die vooral van betekenis is aan de Pacifickust. Voor de export producten, waartoe onder meer koffie, bananen en hout behoren, vindt Guate mala in de Verenigde Staten een groot afzetgebied. Het land stond driehonderd jaar onder Spaans gezag en is sedert 1839 een republiek. COCOOCOCODCOOOOOOCCOOOOOODCOOOQOOOOOCCOOCOOOOOOOOCXXOOOC „Het Guatemalaanse leger wacht met optreden tegen de invallers, opdat het de wereld duidelijk zal worden, dat het on uitgelokte aggressie betreft", aldus deelde de vertegenwoordiger van Guatemala, dr. Arriola, in de Veiligheidsraad mede. Hij zeide verder: „De bevolking en regering zijn niet bereid deze internationale poging om de eerste democratische regering, die mijn land heeft, omver te werpen, te tole reren, daarom vragen wij de UNO ons te vertellen wat te doen". Over de achtergrond van de gebeurte nissen zeide dr. Arriola, dat er reeds enige tijd een intensieve campagne tegen zijn land wordt gevoerd op grond van geheel verkeerde en tendentieuse inlichtingen, ter voorbereiding van aggressie. „In deze berichten, waarmee de „Uni ted Fruit Company" en andere mono polies zijn begonnen en welke worden ge steund door het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, heeft men ge tracht Guatemala voor te stellen als de spits van het communisme en een instru ment van Moskou. Hij verklaarde, dat zijn regering reeds documenten heeft gepubliceerd „welke bewijzen, dat het complot om het demo cratische Guatemala te vernietigen bui tenlandse hulp heeft". Hij verwees naar „de tegen Guatemala geschapen sfeer" op de conferentie van Amerikaanse staten in Caracas, in Maart en naar de „pogingen van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, Guatemala voor te stellen als een bedreiging voor de vrede op het continent". Dr. Arriola zeide, dat de oude tyran- nieke regeringen van Guatemala twee Amerikaanse maatschappijen de buiten- sporigste voorrechten hadden verschaft en dat deze Guatemala gedurende jaren had den uitgebuit. Ongelukkigerwijze hebben deze belangengroepen de steun van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gehad", zo zeide hij. Hij verklaarde, dat de ambassadeur van zijn land in Washington een onderhoud met president Eisenhower heeft gehad. „Het is van belang op te merken, dat pre sident Eisenhower niet op de hoogte was van de handel van de „United Fruit Com pany" in Guatemala. De ambassadeur had de president verteld over de wijze, waarop deze maatschappij en andere mnnooolies opereerden, volledige controle over de ha vens en verbindingen van Guatemala uitoefenden en grote delen van het land bezetten". Dr. Arriola zei, dat president Eisen hower geantwoord had, dat die toestand niet op die manier kan voortduren en dat er een of andere regeling gevonden moest worden. De ambassadeur wees op de veel betekenende omstandigheid, dat Dulles en een ambtenaar van zijn ministerie, Moors Cabot, „zeer nauwe betrekkingen met de „United Fruit Company" hebben. De president had toen voorgesteld, dat er een gemengde commissie zou worden ingesteld om een rechtvaardige oplossing te vinden. Gezien dit onderhoud, aldus dr. Arriola, is het niet moeilijk te geloven dat het ministerie van Buitenlandse Zaken deze nieuwe campagne tegen Guatemala is begonnen zonder medeweten van pre sident Eisenhower. Ernstige beschuldiging De Russische afgevaardigde, Tsarapkin, steunde het verzoek van Guatemala, dat de Veiligheidsraad met spoed optreedt om de beweerde aggressie tegen te houden. Hij beschuldigde de V.S. er van deze gewapende interventie te hebben voorbe reid en beweerde, dat het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken en de Amerikaanse senatoren hun blijdschap over deze inval niet verbergen. „Het is duidelijk", aldus de afgevaar digde, „dat er geen vreemdere resolutie kan worden gevonden dan het voorstel om de kwestie naar de organisatie van Ame rikaanse staten te verwijzen, daar de V.S. deze organisatie beheersen. De V.S. volgen een beslist politiek principe in Guate mala. Vandaag is het Guatemala, morgen Costa Rica en later zullen enige andere Latijns-Amerikaanse landen hetzelfde let delen. Guatemala zal niets goeds van de organisatie van Amerikaanse staten kun nen verwachten, aldus de Sovjet-afgevaar digde. „Het zou onder de voet worden ge lopen, terwijl de organisatie de kwestie aan het bespreken is". Tsarapkin meende dat het „volkomen duidelijk is, wie zich aan een aanval heeft schuldig gemaakt". „De Veiligheidsraad is bijeen geroepen om een gewapenderhand uitgevoerde aan val georganiseerd door de Verenigde Staten, hetgeen ik kan bewijzen te bespreken. Het zou in strijd zijn met de beginselen, waarop de UNG werd ge grondvest, en met de doeleinden, welke de internationale organisatie behoort na te streven, om de strijd in Guatemala te ver wijzen naar een organisatie, waarvan de Verenigde Staten deel uit maken en waar in zij hebben verklaard nog „een appeltje met Guatemala te schillen te hebben", aldus de vertegenwoordiger der Sovjet unie. Het KNMI deelt mede: Twee uit Frankrijk afkomstige onweers storingen, trokken de laatste paar dagen over ons land. De eerste van de storingen veroorzaakte vooral tussen Zaterdagmiddag en Zondag ochtend op uitgebreide schaal onweer, plaatselijk vergezeld van hagel. In Vlissingen viel in totaal 49 millimeter. De tweede gaf in de nacht van Zondag op Maandag aanleiding tot onweer vooral in het Zuid-Oosten van het land, waarbij op het vliegveld Zuid-Limburg 26 milli meter viel. Op het Noordelijk deel van de Oceaan bewogen tegelijkertijd een aantal storingen naar de Britse eilanden welke daar echter in betekenis afnemen. Restanten ervan dringen nu langzaam op in de richting van de Noordzee. Verwacht mag worden dat het weer in ons land vol gende dagen geleidelijk meer onder deze van de Oceaan afkomstige storingen zal ko men. Terugkeer van het warme weer is dan ook niet te verwachten. De kans op zware buien met onweer is zeer gering geworden maar er blijft wel een kans op enige regen of motregen, waar bij echter waarschijnlijk slechts geringe hoeveelheden zullen vallen, bij winden in hoofdzaak tussen West en Zuidwest. (van hedenmorgen 7 uur) De leider der opstandelingen kolonel Armas bezwaren heeft tegen de recente agrarische hervormingen in Guatemala, waardoor zij veel schade zou lijden, zou de rebellen steunen, zo zegt men in Guatemala. De maatschappij ontkent zulks echter. Dat de Amerikaanse regering hoopt dat de vrij linkse regering van Guatemala ten val komt, is vooral na Dulles' jongste op merkingen duidelijk geworden. Guatemala is betrekkelijk dicht bij het Panama-kanaal gelegen! Indien het land een communis tische basis zou worden, zou dat strategisch zeer nadelig zijn voor de Verenigde Staten. Dulles wees er enige dagen geleden op dat er symptomen zijn van communistische terreur in Guatemala. Hij zeide toen dat de meerderheid van het volk aldaar de wens en het vermogen had om de eigen zaken weer in het reine te brengen. Berichten uit Moskou en via communis tische radio-uitzendingen uit Midden- en Zuid-Amerika, maken het intussen wel duidelijk dat Rusland de rel flink zal op blazen, want de communisten zien nu een kans om Amerika voor te stellen als een reactionnaire mogendheid, die zich mengt in de binnenlandse aangelegenheden van GENèVE (United Press/Reuter) De ministers van Buitenlandse Zaken van de Sovjet-Unie en Groot Brittannië, Molotov en Eden, en de Amerikaanse onder-minis ter van Buitenlandse Zaken, Bedell Smith zijn uit Genève vertrokken, terwijl de pre mier en minister van Buitenlandse Zaken van communistisch China, Tsjoe En-Lai, zich gereed maakt eveneens naar zijn land terug te keren nu een basis gelegd is voor rechtstreekse onderhandelingen tussen de nieuwe Franse premier Mendès-France en vertegenwoordigers van de Vietminh. Mo lotov is reeds in Moskou aangekomen. Zaterdag is men van Franse zijde met een compromis-voorstel gekomen om de vredesonderhandelingen over Laos en Cambodja te kunnen beginnen. Vertegen woordigers van beide partijen zullen zo wel in Genève als te velde directe bespre kingen voeren over het terugtrekken van „alle buitenlandse troepen" uit beide Indo chinese staten. Een Franse, woordvoerder zeide later, dat over deze besprekingen „op enkele kleine wijzigingen na" overeenstem ming was bereikt. Communistisch China is bereid de ko ninklijke regeringen van Laos en Cam bodja te erkennen op voorwaarde van bepaalde regelingen tussen die regeringen enerzijds en wat de communisten noemen de „verzetsbewegingen" in de beide staten anderzijds. Zo wordt uit gewoonlijk be trouwbare bron te Genève vernomen. Bij zonderheden omtrent, de Chinese voor waarden zijn niet bekend. Men verwacht, dat Mendès-France deze week in Genève zal aankomen om te trach ten vóór 20 Juli een einde te maken aan de nu reeds 7y2 jaar durende strijd in In dochina. Hij zou geenszins ontmoedigd zijn door het vertrek van de kopstukken der Geneefse conferentie. Men veronderstel, dat Mendès-France zal voorstellen Laos en Cambodja te neu traliseren en Vietnam te verdelen. Frank rijk zou dan de controle willen behouden over bepaalde belangrijke havens in dat deel van het land, dat aan keizer Bao Dai zal toevallen. Donderdag heeft Mendès-France in de Franse Nationale Vergadering gezegd, dat rechtstreekse onderhandelingen gevoerd moesten worden „met onze vijanden". De nieuwe premier is van mening, dat de be sprekingen over Indochina, door Bidault ten onrechte in het internationale vlak zijn getrokken. De Amerikaanse delegatie acht de vooruit zichten op een werkelijke vrede niet erg gunstig, maar de Britse delegatie heeft nieuwe moed geschept door de ontwik kelingen van de laatste dagen. WASHINGTON. Uit officiële bronnen verd vernomen, dat Bedell Smith is terug geroepen omdat de Verenigde Staten van gevoelen zijn dat zij zich niet inlaten met de rechtstreekse onderhandelingen, welke Mendès-France van plan is met communis ten te voeren. In Washington groeit de overtuiging, dat de nieuwe premier bepaalde aanwijzingen ontvangen heeft, dat de communisten be reid zijn met hem te onderhandelen en dat het Franse opperbevel in Hanoi geen grote communistische aanval op de delta van de Rode Rivier ducht zolang Mendès-France in Genève zal onderhandelen. Amerikaanse functionarissen zeiden, dat de regering van president Eisenhower een aanvaarding van de bestandsvoorwaarden als een ernstige slag voor het prestige van de leidende vrije naties zou beschouwen, maar dat er tot op heden geen andere plannen bleken te bestaan, die een aan vaarding hiervan in de weg zouden staan. Intussen wordt van betrouwbare zijde vernomen dat de Amerikanen koel staan tegenover de wens van Mendès-France om spoedig naar de Verenigde Staten te reizen om de Amerikaanse opvattingen te ver nemen. Hij kreeg geen aanmoediging toen zijn medewerkers hierover contact op namen in Parijs, zo wordt verklaard. De republikeinse senator William Know- land heeft gezegd, dat de verklaring van Mendès-France, dat hij zal aftreden, wan neer hij niet binnen een maand een rege ling voor Indochina heeft bereikt, een uit nodiging voor de communisten betekende om in hun eisen te volharden. Hij voegde hieraan, dat de reactie van de bevolking in de Indochinese staten nog steeds een onbekende factor was. „Het is de vraag, wat zij zullen doen, wanneer zij zien, dat de Fransen een deel van hun land aan de Vietminh laten. Men mag aannemen, dat de Vietnamezen evenmin gesteld zijn op een communisti sche regering als de'bevolking van Guate mala", aldus Knowland. Daar de toestand van de ex-Siamese tweeling van Oenkerk geen enkele zorg meer baart, hebben de behandelende genees heren besloten eeen communiqué meer te verstrekken. weers- toestand M SU .H I -s S ss sr Sr Si SE Stockholm onbewolkt windstil 27 0 Oslo licht bew. Z 4 21 5 Kopenhagen licht bew. windstil 27 0 Amsterdam regen ZZW 2 23 4 Londen zwaar bew. ZZW 4 - 0 Luxemburg zwaar bew. NNO 2 29 1 Parijs geheel bew. NW 2 26 1 Bordeaux onbewolkt N 2 22 2 Grenoble onbewolkt ZW 1 32 0 Nice onbewolkt windstil 27 0 Genève zwaar bew. windstil 30 0 Zürich onbewolkt windstil 30 0 Locarno licht bew. ONO 2 29 0 Berlijn onbewolkt windstil 34 0,1 Frankfort zwaar bew. NW 10 32 0 München onbewolkt windstil 28 0 Wenen onbewolkt windstil - - Innsbruck onbewolkt W 2 - - Rome onbewolkt NNO 1 27 0 Ajaccio onbewolkt ONO 2 24 0 Mallorca onbewolkt NNW 2 - - Neerslag laatste 24 uur TAMELIJK KOEL Verwachting, medegedeeld door hel K.N.M.I in De Bilt. geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opge maakt om 10 uur: Aanvankelijk opklaringen, later weer toenemende bewolking met plaatselijk enige lichte regen of motregen. Zwak ke tot matige wind tussen Zuid en West. Tamelijk koel weer. 22 Juni Zon op 4 19 uur. onder 21 04 uur. Maan op 23.52 uur. onder 11.13 uur. Maanstanden 23 Juni 20.46 uur: Laatste kwartier' 30 Juni 13.26 uur: Nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 21 Juni Hoog water 6.43 en 19-08 uur. Laag water- 2.22 en 14.40 uur. Dinsdag 22 Juni Hoog water: 7.25 en 19.53 uur. Laag water: 3.03 en 15.23 uur.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1