Een grnte kans BEDDEN VAN MEEUWEN PRIMA DAMESKAPPER WONINGRUIL nette meisjes broodbezorger HULP VOOR DE CANTINE (vrouw) NETTE MEISJES en JONGENS WAKERS LABORATORIUM ASSISTENT Kort en bondig Mr.dr.R.W.H. Pitlo geïnstalleerd Militaire hulp onder nieuwe voorwaarden? Amsterdamse Beurs Rotterdam—Haarlem J. C. v. d. Wal Mc&tcs- STENO-TYPISTE a. Vrouwelijke beambte b. Jongste bediende NETTE JONGEMANNEN en JONGENS GEVRAAGD leerling magazijnbediende DINSDAG 22 JUNI 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Als substituut-officier van Justitie te Haarlem Goed besluit van De Kennemer Kunstkring Twee gewonden bij botsing te Zandvoort Burgerlijke Stand van Haarlem Maand voorwaardelijk voor smaad jegens rechter Mej. dr. J. W. Herfst bedankt voor Rotterdam Collectieve veiligheid in een andere vorm dan de EVG Slagader geraakt van Amsterdams meisje Duitse ex-krijgsgevangenen boycotten onze import Scheepvaart Zaterdag a.s. Feestelijkheden op Walcheren Hst IVE otorisch Wander 2 ervaren verkoopsters 2 leerl. verkoopsters 1 verkoper 1 ervaren voetverzorgster 1 leerl. kousenreparatrice kwekelinge met acte A gevraagd Mannelijke of vrouwelijke BUFFETBEDIENDE LEERLINGEN en HULPMONTEURS Bekwame mangelsters, sorteersters en flinke meisjes gevraagd Ervaren Lampekappennaaisters Stiksters Lampekappenbewerker Joh. Enschedé en Zonen Grafische Inrichting N.V» enige KANTOORBEDIENDEN m. of vr. MATRASSEN KOOPT EEN BED IN EEN BEDDENZAAK Koopt een bed bij ADVERTEERT IN DIT BLAD ENIGE FITTERS Mr. dr. R. W. II. Pitlo, die bij Koninklijk Besluit van 1 Juni benoemd is tot substi tuut-officier van Justitie te Haarlem, is vanmorgen in een zitting van de Haarlemse rechtbank geïnstalleerd. Nadat de griffier de nieuwbenoemde sub stituut-officier had binnengeleid was het woord aan de officier van Justitie mr. B. van der Burg, die er aan herinnerde, dat mr. dr. Pitlo benoemd is in zijn vacature, ontstaan door zijn benoeming tot officier. De nieuwe substituut-officier is geen on bekende in het arrondissement, omdat hij hoofd is geweest van het parket bij de kan tongerechten in het. arrondissement Haar lem, een van de grootste en drukste in ons land. Mr. Pitlo was zeer gezien bij de poli tiecorpsen in Haarlem en omgeving en was bij het openbaar ministerie een bekwaam jurist. Alles bij elkaar strekt zijn benoe ming tot voldoening. Mr. Pitlo zal belast worden met de strafvervolging in het Noor delijk en Oostelijk deel van het arrondisse ment. De Zaanstreek kent hij al jaren, om dat hij daar als ambtenaar van het O.M. gewerkt heeft. Mr. van der Burg sprak de wens uit, dat mr. Pitlo de criminaliteit in het arrondissement zal bestrijden op een wijze, zoals hij ook gewerkt heeft bij de bestrijding van overtredingen. De griffier mr. C. van Leeuwen van Dui- venbode las de akte van beëdiging voor, waarna de president van de rechtbank mr. A. M. baron van Tuyll van Seroosker- ken mr. Pitlo als geïnstalleerd verklaarde. Hij voegde daarbij de gelukwensen van de rechtbank en sprak de hoop uit, dat de nieuwe substituut-officier evenveel voldoe ning in zijn werk zal vinden als in zijn arbeid als ambtenaar bij het O.M. Voorts hoopte de president, dat een prettige samenwerking zal ontstaan tussen mr. Pitlo en de rechtbank. Hierna bestond er in de raadkamer ge legenheid om gelukwensen aan te bieden; onder de aanwezigen waren diverse korps chefs uit het arrondissement. A mateurtoneel De uitvoering van Somerset Maughams ,,De heilige vlam" waarmee De Kennemer Kunstkring in de Stadsschouwburg haar seizoen besloten heeft, is een prettige ver rassing geworden. Eerlijk gezegd waren onze verwachtingen niet zeer hoog gespan nen, want Maughams stukken stellen door gaans veel hogere eisen dan een jong dil- lettanten-ensemble als dit kan opbrengen en daarop maakt ook deze sterke, als een short story opgebouwde „psychologi sche thriller" geen uitzondering. Zonder nu nu te willen beweren dat er geen fou ten gemaakt werden vooral de uitspraak van woorden als lunch en sandwich, die toch welhaast gemeengoed zijn, was vaak erbarmelijk moet toch erkend dat er individueel zoveel goeds gepresteerd werd, dat men er een minder gelukkige uitspraak vaak bij vergeten kon. De kleine rol van de verlamde echtge noot kreeg van A. v. d. Borg vrijwel steeds de juiste emotionele maat en datzelfde kan ook gezegd worden van de veel moeilijker vertolking, die mevrouw J. Pollé gaf van zijn moeder en moordenares-uit-mede- dogen. Na een uiterst zwak begin was zij het vooral, die door houding, gebaar en stemnuancering werkelijke spanning wist te brengen in de ontwikkeling, al wist ook zij en wie zal het haar euvel duiden? niet het uiterste uit de verrassend-knappe dialoog te halen. Met uitzondering van mevrouw Lindhout, die, met veel beheer sing de overspelige echtgenote uitbeeldde, was de rest van de bezetting aanmerkelijk zwakker, maar desondanks waren er geen ernstige ontsporingen. Sfeer en strekking van het stuk kwamen over het algemeen redelijk gaaf over het voetlicht, nu dat is op zichzelf al een compliment waard en een stimulans, om op deze weg verder te gaan! Maandagavond om kwart voor tien i,s op de Noord-Boulevard 'te Zandvoort een bot sing ontstaan tussen twee auto's, waardoor drie inzittenden van een der auto's gewond werden. Twee van hen waren zodanig ge wond, dat zij per ziekenauto naar een zie kenhuis moesten worden vervoerd. Het heeft echter geruime tijd geduurd alvorens de auto ter plaatse verscheen. Zij wordt gestald in de garage van de brandweer. Naar aanleiding van het lang uitblijven heeft de burgemeester bepaald, dat gedu rende het zomerseizoen de ziekenauto in de omgeving van het bureau van politie ondergebracht moet worden. Wat het ongeval betreft zij meegedeeld, dat twee auto's achter elkaar reden in de richting van de Zeeweg. De bestuurder van de voorste auto remde ter hoogte van paviljoen Riche, waardoor de tweede auto tegen de andere opreed. Van de drie inzit tenden van de voorste auto liep de tweeën- zeventigjarige Haarlemmer K. P. S. een gescheurde milt op, de vijfenvijftigjarige Bloemendaler A. P. B. brak zijn linker arm en de Haarlemmer J. H. S. werd licht ge wond. De heren S. en B. zijn naar het St. Elizabeths Gasthuis te Haarlem overge bracht; de heer B. kon later naar huis gaan. HAARLEM, 21 Juni 1954 ONDERTROUWD: 21 Juni, H. Azier en G. E. Hofman; P. C. Wildschut en J. W. Mica. BEVALLEN van een zoon: 16 Juin, J. van Kruiselbergen—Bos; 18 Juni, P. A. van der VeekGroeneveld; 19 Juni, G. J. Teerlink Maruk; A. J. Kruijt—van Zomeren; 20 Juni, M. I. JansenDreckmeier; J. W. Eshuis— Steenhuizen; M. Korsman—Geelen; C. H. J. SchultzKat; M. P. Th. Kinketvan dei- Wijden; W. van den Aardweg—Meinders; M. B. HuisWijngaarden. BEVALLEN van een dochter: 19 Juni, C. A. Termets—Prins: J. M. A. de Gier—Oerle- mans; E. A. HofstéVierwind; 20 Juni, A. R. Dam—Selles; J. M. HaasBrobbel; M. H. J. Schuit—Muré; K. Ph. Teune—Nonhebei; A. J. van GentGorlitz. OVERLEDEN: 18 Juni, K. Lokhorst, 75 j., Kleverparkweg; M. M. Breeuwer—Mansvel- der, 56 j., Nagtzaamstraat; 19 Juni, J. A. Verhagen, 62 j., Kamperlaan; A. Kooiman, 83 j„ Gasthuisvest; J. E. Petrick—van Keulen, 66 j., Dr. Schaepmanstraat; B. Tjeenk Wil link—Sabelis, 80 j„ Gedempte Oude Gracht; F. Janssen, 47 j., Linnaeuslaan; J. J. P. Tim mermans, 55 i, Hazepaterslaan; 20 Juni, C. C. M. Berbee, 22 m.; Gasthuisvest; W. M. M. Kruijer—Stuijt, 66 j., P. C. Hooftstraat; W. G. Jansen, 73 j., Gasthuisvest; B. Gonlag, 80 j.. Santpoorterstraat; M. Kuurstra, 4 d.. Noorder Tuindorplaan. BINNENLAND Op Zaterdagmiddag 26 Juni wordt in het AMVJ-gebouw aan het Lcidsebosje in Amsterdam een voorlichtingsbijeenkomst gehouden over het Centraal Instituut voor Christelijke Sociale Arbeid (C.I.C.S.A.) uit Amsterdam en het Opleidingscentrum „De Horst" uit Driebergen. HAARLEM EN OMGEVING Voor het notarieel examen, tweede ge deelte, is geslaagd de heer H. H. J. M. Kuy- pers te Lisse. Vrijdagavond 25 Juni houdt de Bijzon der Protestantse Kleuterschool te Heem stede, hoofd mej. L. C. van Gelder, een ouderavond in de gymnastiekzaal der Nic. Beetsschool. De leerlingen der hoogste klasse zullen enige speelliedjes uitvoeren en me vrouw H. RosierMarkenstein zal een lezing houden over: De betekenis van het kleuter onderwijs. De wethouder van Openbare Werken de heer W. F. Happé is Woensdag verhinderd spreekuur te houden. Aan de Leidse universiteit slaagde voor het artsexamen le gedeelte de heer W. P. Bremmers te Beverwijk. Wegens smaad en medeplegen van smaad jegens een plaatsvervangend rechter te Amsterdam, mr. F. C. C., die zij hadden beschuldigd van niet-onafhankelijkheid en van partijdigheid bij cle uitoefening van zijn functie, zijn de 55-jarige Haarlemse assurantiebezorger P. M. de C. en de 69- jarige oud-bankdirecteur C. R. D. uit Utrecht door het hof te Amsterdam veroor deeld tot een maand voorwaardelijke ge vangenisstraf (proeftijd drie jaar) en een boete van 100 De procureur-generaal had bevestiging geëist van het rechtbankvon- nis, vier maanden voorwaardelijk en 50. D. en M. de C. hadden eind 1952 een aandeelhoudersvergadering van een grote levensverzekeringmaatschappij (Amstle- ven) bijeengeroepen en daar een klacht- brief ter inzage gegeven, waarin critiek werd geoefend op het provisieproces dat M. de C. tegen de grote maatschappij had verloren en waarin mr. C. als rechter was opgetreden. Mr. C. zou als directeur van een kleine levensverzekeringmaatschappij, die nauwe zakenrelaties met de grote on derhield, partijdig en niet onafhankelijk zijn geweest. „Partijdigheid van een rechter", aldus de overwegingen van het hof, „is een uiter mate krenkende beschuldiging. Dit hadden verdachten, moeten begrijpen". „Met de vaak zeer heftige bewoordingen van de klachtbrief",. aldus de overwegin gen verder, „was het openbaar belang ze ker niet gediend". Mejuffrouw dr. J. W. Herfst, predi kante bij de Remonstrants Gereformeerde gemeente te Haarlem, die beroepen was te Rotterdam, heeft voor het beroep bedankt; zij zal dus in Haarlem werkzaam blijven. Nederland vraagt opheldering WASHINGTON (United Press) De Nederlandse ambassadeur dr. J. H. van Roijen heeft het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken opheldering ver zocht over de consequenties van het nieu we amendement-Richards voor Nederland. Diplomatieke zegslieden geloven dat de Nederlandse regering wenst te weten of de zinspeling op de „collectieve verdediging in het amendement-Richards betekent dat Nederland en de overige landen die reeds tot bekrachtiging zijn overgegaan eerst nog aan eventuele andere voorwaarden moeten voldoen, alvorens de wapens te kunnen ont vangen waarop bedoeld amendement be trekking heeft. Amerikaanse functionarissen zijn van oordeel dat het amendement geen nieuwe eisen stelt en dat die landen niet zullen behoeven over te gaan tot het stellen van een alternatief voor de E.V.G. Zou zulks wèl het geval zijn, dan zou er volgens hen voor Nederland reden voor bezorgdheid zijn omdat bij inkrimping van de E.V.G. tot West-Duitsland en de Beneluxlanden laatstgenoemde landen het gevaar zouden- lopen „satellieten" van West-Duitsland te worden. Het nieuwe amendement-Richards houdt in dat de geblokkeerde voorraden ter be schikking zullen komen van de landen die al tot ratificatie zijn overgegaan, mits die landen bereid zijn mede te werken aan de ene of andere vorm van collectieve veilig heid. Een vijfjarig meisje uit Amsterdam reed Maandagmiddag om vier uur met haar autoped van de noordelijke afgang van de Rotonde te Zandvoort en kon niet remmen. Zij botste tegen een huisje van de strand- pachter B. en kwam in aanraking met een der ramen. Het gevolg was, dat de slagader van haar linkerpols werd geraakt en ook liep zij lichte wonden op. Per ziekenauto is het meisje, dat veel bloed heeft verloren, naar de Mariastichting te Haarlem over gebracht. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3Nederl.'47 100'/, 100 A.K.U 225-X 226/ Unilever 343/ 346/ Philips Gloeil. 253 252 Kon. Petroleum 514 514/ A'dam Rubber 87 87 Holl. Amer. Lijn 149'/'® 150 N Scheepv. Unie 140/ 140 H.V.A 124/, 124 Deli Mij 117 116 Amsterd. Bank 198 198 Ned. Handel Mij. 181/ 181/ Rotterd. Bank 185V; 185 Twentsche Bank 189/ 189 Anaconda Copper 37/ 37 Bethlehem Steel 67/ 68/ Republic Steel 58 t*i, 59% Shell Union 95 95 Tidewater 21/ 21/ U. S. Steel 47/ 48 ,BONN (ANP) Omdat zij minister Donker „een man, die geen genade kent" achten, hebben de voormalige krijgsge vangenen in Bad Godesberg plechtig be sloten, dat zij hun vrouwen opdracht zul len geven voortaan geen Nederlandse le vensmiddelen te kopen. In een met algemene stemmen geno men besluit van de vergadering van de Godesbergse afdeling van de Bond van Vroegere Gevangenen heet het, dat deze boycot zal moeten voortduren „tot de Ne derlandse minister van Justitie genade zal laten gelden". Ter geruststelling van het Nederlandse volk heet het in dit be sluit, dat de boycot zich niet wil richten tegen de Nederlanders in het algemeen, doch tegen minister Donker, „die zich stijfhoofdig en hard voor elk menselijk gevoel ontoegankelijk toont". De verlangde genade moet volgens de voorzitter van de Godesbergse Krijgsge vangenen, Albrecht Hankamer, de nog in Breda opgesloten oorlogsmisdadigers gel den. Zij worden, aldus Hankamer, op „gruwzame wijze" behandeld en mogen alleen met Kerstmis een pakketje ont vangen. Hankamer vond, dat de gevange nen van Breda zonder het bewijs voor een persoonlijke misdaad achter slot en gren del zaten. Hun vonnissen dienden door een internationale rechtbank te worden onderzocht. Hij deelde mede, dat het Cen trale Verbond der vroegere krijgsgevange nen alle afdelingen heeft opgeroepen tot een actie voor de in Nederland nog gevan gen gehouden misdadigers. De Godes bergse kameraden hebben terstond aan deze oproep gehoor gegeven en niet alleen tot de boycot besloten, maar bovendien met tweehonderd man nog vijftig mark bijeen gebracht om pakjes naar Breda te sturen. Aldabi, 23 Rotterdam verwacht. Aagtekerk, pass. 21 Gibraltar n. Genua. Ariadne, 20 v. Izmir te Istanboul. Arnedfjk, 19 v. Houston te Galveston. Agamemnon, 20 340 m. N. Turks eil. Akkrumdijk, 20 360 m. O.t.Z. Bermuda. Alcyone, 20 175 m. ZW. Finisterre. Amstelkroon, 21 nog te Basrah. Arendsdijk, 20 400 m. W.ZW. Bermuda. Arundo, 20 580 m. O.NO. Kp. Race. Axeldijk, 20 650 m. O.NO. Paramaribo. Albireo, pass. 21 Fern. Noronha n. Las Palmas Alnati, 21 100 m. Z. Finisterre. Alphacca, 22 te Montevideo. Amstelland, 21 v. St. Vincent n Rio de Janeiro Baarn, 20 v. Bremen te Hamburg. Barendrecht, 27 v. Stockholm te Curasao verw. Bali, 21 v. Kidjang te Singapore verwacht. Bawean, 22 te Manilla verwacht. Bintang, 19 v. Las Palmas te Amsterdam. Blommersdijk, pass. 31 Elba Cape n. Dubai. Blijdendijk, 20 360 m. Z. Kp. Race. Bloemfontein, 22 Kaapstad verwacht. Bennekom, 21 v. Curasao n. Le Havre. Boskoop, pass. 21 Ouessant n. Madeira. Cronenburgih, 21 v. Onton te IJmuiden Cottlca, 22 te Plymouth verwacht. Cleodora, 21 v. Singapore n. Ilo Ilo. Cistula, 21 100 m. O.ZO- Kangeroo eil. Ciavella, 20 570 m. NO. Galapagos eil. Caltex Delft, 22 v. Si-don n. Rotterdam. Celebes 19 v. Belawan n. Port Swettenham. Congostroom, 22 v. Dakar te Rotterdam verw. Charis, 22 te New York. Delft, 20 v. Antofa-gasta n. Molendo. Diemerdijk, 20 575 m. W.ZW. Finisterre. Dalerdijk, 19 v. San Francisco te Los Angeles. Delfland, 21 v. Hamburg te Amsterdam. Dulvendrecht, 22 te Liverpool. Elmina, 21 te Freetown. Esso Den Haag, pass. 22 Kreta n. Sidon. Eemland, 20 v. Hamburg te Amsterdam. Engigano, 21 v. Colombo te Rangoon. Friesland (KRL), pass. 19 Guardafui n. Belawan Friesland (SSM), 22 v. Huelva te Hoek v. Hol land verwacht. Felipes, 21 v. Pladju te Padang. Falco, 20 v. Montreal n. Threerivers. Garoet, 20 v. Suez n. Ummsaid. Gaasterland, pass. 21 Kp. Verdische eil. n. Las Palmas. Gouwe, 21 v. Port Talbot n. Las Palmas. Ganymedes, 21 v. Amsterdam n. Bremen. Haarlem, 20 840 m. NO San Juan. Hathor, pass. 20 Ameland n. Amsterdam. Hector, 21 v. Iakenderun n. Gibraltar. Hecuba, 20 550 m. ZW. Flores. Hersilia, pass. 20 Kp. San Antonio. Holland, 20 te Macuse. Hathor, 21 v. Emden te Amsterdam. Ivoorkust, 20 v. Dakar n. Conakry. Ilos, 19 v. Genua te Bastia. Ittersum, 18 v. Rio Grande te Montevideo. Indrapoera, 21 v. Southampton n. Marseille. Jupiter, '20 v. Alexandrië n. Beyrouth. Jagersfontein, 21 345 m. W. Walvisbaai. Japara (KPM), 20 v. St. Jacques n. Singapore Kota Baroe, 20 v. Belawan n. Tj. Priok. Karimata, 20 v. Hamburg n. Bremen. Karimun, pass. 21 Perim n. Colombo. Kertosono, pass. 21 Perim n. Suez. Kota Agoeng, pass. 21 Perim n. Djeddah. Kedoe, 21 v. Tj. Priok n. Rotterdam. Kota Inten, 22 v. Hamburg te Antwerpen. Katelysia, 20 150 m. O. Kp. Hatteras. Lindekerk, pass. 20 Perim n. Suez. Le Malre, 20 v. Hongkong n. Moji. Limburg, 20 210 m. O. Savonnah. Larenberg, pass. 21 Masira eil. n. Dubai. Leuve-kerk, pass. 21 Ouessant n. Genua. Lieve Vrouwekerk, 21 v. Port Soedan n. Karachi Lissekerk, 31 te Abenraa. Laagkerk, 22 te Aden verwacht. Loppersum, pass 21 Finisterre n. Ceuta. Langkoeas, 17 v. Makassar te Soerabaja. Lemsterkerk, pass. 22 Gibraltar n. Port Said. Maas, 20 v. Huachi n. Guayaquil. Macoma, 20 300 m. W.ZW. Lands End. Marisa, 20 120 m. N. Finisterre Maureen, 20 op St. Laurens Riv. n. Lands End. Merwede, 20 v. Le Havre te Antwerpen. Manoeran. 19 v. Amsterdam n. Nieuw Guinea. Madoera, 20 v. Hallfax n. Alexandrië. Meerkerk, 21 te Marseille. Manoeran, 21 te Southampton. Mataram, 21 v. Port Said n. Genua. Myonia, 22 Madras verw. Maasland, 22 Pto Alegre verw. Mitra, 22 v. Piraeus te Port Said. Nestor, 21 te Paramaribo. Noordam, 21 280 m. ZO. Sable eil n. R'dam. Nieuw Amsterdam, vertr. 22 v. R'dam n. N. York Nigerstroom, 21 v. Amsterdam n. Hamburg. Oranje, 21 220 m. ZO. Port Soedan n. Suez. Orion, pass 21 Finisterre n. Tanger. Ouwerkerk, 21 v. Aden n. Fremantle. Overijsel, 21 te Port Soedan. Omala, 21 v. Beiern n. Trinidad. Ondina, 22 te Massawa verwacht. Ootmarsum, 22 v. Jacksonville n. Le Havre. Oranjestad, 21 660 m. O.NO. Barbados. Penörecht, 27 v. Mena el Ahmadi te Port Said. Pieter S, 21 v. Amsterdam te Barry. Poelau Laut, 21 v. IJmuiden te Amsterdam. Prins Willem 'IV, 17 v. Toronto n. Montreal. Prins Joh. W. Friso, 20 te Rotterdam. Prins Willem V, 21 te Rotterdam, mouth. Prins Fred. Hendrik, 21 120 m. W.NW. Scilly's. Prins Philips Willem, 21 365 m. O. Belle Isle. Prins Maurits, 21 te Antwerpen. Prins Fred. Willem, pass. 21 Belle Isle n. Mon treal. Prins Willem v. Oranje, pass. 21 Belle Isle n. Plymouth. Pygmalion, 22 te Le Guaira. Radja, 22 v. Belawan te Soerabaja verw. Rempang, 22 v. Calcutta te Singapore. Rutola, pass. 20 Sombiero eil. n. Larnaca. Rijnland, 20 190 m. NO. Fernando Noronha. Roebiah, 18 v Charleston te Galveston. Rijndam, 21 150 m. W t.Z. Kp. Race. Sloterdijk, 20 780 m. O. New York. Stad Alkmaar, vertr. 23 v. Narvik n. Rotterdam Stad Leiden, 19 v. Narvik n. Emden. Stad Vlaardingen, 21 v. Wabana te Vlaardingen. Stad Breda, 22 Adelaide verwacht. Saparoea, 21 te Karachi. Sheratan, 21 te Port Said. Sibajak, 21 120 m. ZO. Ceylon. Slamat, pass. 21 Flores n. Houston. Sommelsdij'k, pass. 21 Minikoy n. Djibouti. Stad Dordrecht, pass. 21 Ouessant n. Palermo. Stad Maastricht, pass. 21 Kp. St. Vincent c. Vlaardingen. Schouten, 21 v. Schiedam te Rotterdam. Soestdijk, 22 Alexandrië verwacht. Stentor, pass .21 Finisterre naar Madeira. Straat Banka, 24 Melbourne verwacht. Sunetta, 22 v. Geelong n. Sorong. Saiawati, 22 v. Londen te Rotterdam. Stad Amsterdam, 23 v. Wabana te Glasgow verwacht. Sumatra, 22 v. Colombo te Belawan. Telamon, 20 v. Bremen te Amsterdam. Thalatta, 21 v. Port Said n. Spezia. Tjitjalengka, 20 v. Montevideo n. Santos. Tamo, 20 600 m. W.ZW. Madeira. Tero. 20 240 m. NO. St. Vincent. Trajanus, 20 v. Pampatar n. Paramaribo. Trompenberg, 20 300 m. W. Flores. Tara, 21 v. Rio de Janeiro n. Il-heos. Teresias, 21 v. New York n. Baltimore. Themisto, 22 te Montreal verwaoht. Titus, 22 te Rotterdam. Tomori, 22 v. Singapore n. Port Swettenham. Utrecht, 25 v. Philadelphia te Casablanca verw. Van Spilbergen, pass. 21 Ouessant n. Le Havre Waterman, 21 v. New York n. Rotterdam. Westerdam, 21 340 m. W. Lands End. Wieldrecht, pass. 22 Malta n. Alexandrië. Woensdrecht, 22 v. Port de Bouc te Port Said. Wonosari, 17 v. San Francisco te Los Angeles. Westiand, 21 te Bahia. Wonogiri. 22 v. Singapore te Tj. Priok verw. Willem Ruys, pass. 20 Guardafui n. Colombo. Zaan, 21 v. Zaandam te Amsterdam. Zijpenberg, 19 v. Bagnoli te Melilïa. KLEINE VAART Aeneas, 20 v. Alicante n. Malaga. Algarve, verm. 21 v. Grangemouth n. Dundee. Ary Seheffer, 22 v. Halmstad te Rotterdam verw. Atlantis, vertr. 23 v. Antw. n. Granville. Att S, 20 v. Antw. te Avonmouth. Adm. Courbet, 21 v. Londen te Stockholm. Adm. De Ruyter, 22 v. Karlshamn te Swansea. Adm. Nelson, 21 v. Noikoping te Lowestoft. Afiena, 20 v. Gothenburg te Amsterdam. Ardeas, 20 v. Gothenburg te Amsterdam. Anna B, 22 v. Leixoes te Huil verw. Arnoudspolder, 20 v. R'dam te Lissabon. Audacia, 20 v. Swansea te St. Malo. Betty Anne S, vertr. 21 v. Lissabon n. Vianna. Bill S, 21 v. Huil te Holding. Bad-zo, 20 v. Londen te Amsterdam. Batavier III, pass. 21 Kp. Vilano n. Bordeaux. Bergsingel, 20 v. West Hartlepool te Antw. Bornrif, 20 v. Gothenburg te Karlstadt. Boreas, 19 v. Le Havre n. Bilbao. Carpo, 20 v. Galway te Bordeaux. Corrie B, 21 v. Stanlow n. Genua. Capricorn, 20 v. Rotterdam te Liverpool. Daje Bohmer, 30 v. Dakar te Duinkerken verw. Daniel, 20 v. IJmuiden te Londen. Dldo, 20 v. Rijeka te Brindisi. Dina, 20 v. Londen te IJmuiden. Doliard, pass. 20 Kiel n. Malmö. Deni, 21 v. Dundee te Struer verw. Diligenüa, 20 v. Rotterdam te Gdynia. Erkalin, 20 v. Rotterdam te Whitstable. Eibergen, 20 v. Manchester n. Leixoes. Franka II, 20 v. Oporto n. Lissabon. Flevo, 20 v. Odense te Amsterdam. Ferocia, 20 v. Esbjerg te Hamburg. Fraternité, 20 v Sunderiand te Kerteminde. Frejo, 20 v. La Roebelle te Kopenhagen. Goote, pass. 20 Lissabon n. Dakar. Gaasterland, 20 v. Harhngen te Goole. Grebbestroom, 20 v. Londen te Amsterdam. Gramsbergen, vertr. 21 v. Antwerpen n. Les Sables d'Olonne. Helvetia, 20 v. Bridgeport te Dundee. Henrica, 24 v. Bremen te Garston verw. Harold, 21 v. Hamburg te Vlaardingen. Hebe Nobel, 21 v. Londen te Gravelines. Henriëtte, 20 v. Sboreham te Middlesbro. Hast III, 20 v. Antw. te Amsterdam. Havik. pass. 21 Vlissingen n. Antwerpen. Ilias, 20 v. Limasol n. Izmir. Jaba. 21 v. Fur te Colchester. Jo, 20 v. Odense te Fur. Kemphaan, 21 v. Stettin te Odense. Kunlaborl, pass. 20 Vlissingen n. Gijon. Lydia I, vertr. 21'v. Avonmouth n. Swansea. Leendert b, 21 v. Rotterdam n. Avonmouth. Marietje Bohmer. 20 v. Rouaan te Dakar. May Star, 21 v. Rotterdam te Belfast verw. Midas, 20 v. Barcelona n. Savona. Myfem. 20 v. Rouaan te Parijs. Mypuck, 21 v. Gothenburg te Rouaan. Midas, 20 v. Barcelona n. Savona. Marcella, 21 v. Stockholm te Rotterdam. Merwehaven, verm. 23 v. Casablanca. Margriet L, 20 v. Londen te Amsterdam. Marie, 20 v. Swansea te Amsterdam. Marne, 20 v. Rouaan n. Rotterdam. Megrez N, pass. 20 Kp. Frio n. San Francisco do Sul. Merak N, 21 v. Hamburg te Antwerpen. Meuse, pass. 20 Kiel n. Stockholm. Merak N, pass. 21 Vlissingen n. Antw.' Muphrid N, 20 v. Cork te Briton Ferry. Neeltje b, 21 v. Istanboel te Ergasteria verw. Nassauhaven, 21 v. Antwerpen te Kopenhagen. Nieuwehaven, 21 v. Rotterdam te Kopenhagen. Nyenburgh, pass. 20 Kiel n. Stockholm. Reliable, 21 v. Cork te Londen. Roelof Buisman, 20 v. Hamburg te Kingslynn. Schippersgracht, 20 v. Abo te Raumo. Servus, 20 v. Grimsby te Seahsm. Swift, 21 v. Varberg te Dordrecht. Silva Plana, pass. 20 Brunsbüttel n. Rotterdam Silvretta, 20 v. Goole n. Gothenburg. Soemba, pass. 20 Dungeness n. Lowestoft. Ton S, 21 v. Karlstad te Zaandam verw. Taormina, 21 v. Rotterdam te Kopenhagen. Vlieland, pass. 20 Brunsbüttel n. Malmö. Wiebold Bohmer, 23 v. Duinkerken te Dakar verwacht. Westersingel, 22 v. Bordeaux te Granton verw. Westkust, 20 v. Gent te Kopenhagen. Westpolder, 20 v. Oporto n. Antwerpen. Wim. 20 v. Kopenhagen te Gefle. Lindbergh brengt een speciale dagtocht in het kader van het CONCOURS DE COMFORT. Diverse attracties Prijs 10. Vertrek vanaf Haarlem 7.30 uur. LINDBERGH REISBUREAU Einde ANEGANG - TEL. 17229 - HAARLEM Te Rotterdam aangeboden: le etagewoning. 1 woon kamer. 3 slaapkamers, keuken en halve zolder, huur 6.— per week. Gevraagd in Haarlem gelijke ruimte. Brieven onder no. 6575 aan het bureau van dit blad. H M W modellen in zwart, rood en grijs Luxe model met tele scoop voorvork f 550- Dubbelzitmodel 625.. Uit voorraad leverbaar Hoofdagent voor Haarlem en omgeving LEIDSE VA ART 342 HAARLEM Zeer soepele betalingsvoorwaarden. TEL. 20719 vraagt voor fil. Gr. Houtstraat 34 te Haarlem (hoog loon) (hoog loon) Dames met verkooproutine doch geen ervaring in de schoe nenbranche kunnen worden opgeleid tot ervaren schoen verkoopsters. Hoog loon. Prettige werkkring. Pers. soil hedenavond van 7—9 uur en morgen van 96 uur bij BATA, Grote Houtstraat 34. Haarlem. Grote moderne FAMILIEWASSERIJ, waar orde, netheid en hygiëne hoofdzaak zijn, biedt aan van onbesproken gedrag een aangename en goed betaalde werkkring Brieven onder no. 6572 bureau van dit blad. Aan de CHR. KLEUTERSCHOOL „PRINSES BEATRIX" Raafstraat 4. Haarlem-N., wordt een Schriftelijke sollicitaties aan het Hoofd der school. Mej. A. M. Visser, Johs. de Breukstraat 9, Haarlem. gezocht tegen 2 Aug. in groot winkelbedrijf Enige kennis van En gels en Duits ter aan beveling. Brieven m. zo volledig mogelijke inl. no. 6576. Restaurant Rinkel. Zand voort vraagt voor direct: Firma Joh. D. Tienstra te Heemstede vraagt voor de afd. Centr. Verwarming en Oliestook Aanm. Asterkade 27. Gevraagd: Aanmelden Bakkerij Bruijn, Oude Groenmarkt 22, telef. 10765. Verzoeke na 6 uur bovenhuis te bellen. WASSERIJ G. RHEE EN ZONEN. Bleekersvaartweg 57. Heemstede. K A M O - Verlichtings-lndustrie St. Martinstraat 3638, Santpoort-dorp, Telefoon K 2560 - 7177. vraagt Goed loon Vaste en aangename werkkring. Inderdaad is er in onze moderne ateliers prettig werk èn een goed loon in uitzicht voor flinke, jonge vrouwen die van aanpakken weten (gehuwde vrouwen eventueel halve dagen). Alle inlichtingen dagelijks van 5 tot 8 uur bij Mevrouw Koning. Verspronckweg 52. Haarlem. GEVRAAGD voor spoedige indiensttreding Aanmelden. Woensdag 23 Juni, 's morgens tussen 10—12 uur. RAAD VAN ARBEID te Haarlem. Staten Bolwerk 1. HAARLEMSCHE CARTONNAGEFABRIEK vraagt Goed loon volgens C.A.O. Vacantie kan geregeld worden Aanm.: Korte Houtstraat 8, van 9 tot 5.30 uur. Na 8 uur Junoplantsoen 1 HAARLEM KLOKHUISPLEIN 5 vraagt met U.L.O.- of daaraan gelijkwaardige opleiding. Schriftelijke sollicitaties: Klokhuisplein 5. Haarlem. Bij de NUTSSPAARBANK TE HAARLEM kunnen worden geplaatst: Ook zij die dit jaar eindexamen MULO doen kunnen reeds thans solliciteren. Brieven met volledige inlichtingen te richten aan de Directie Jansstraat 19. in vaste en losse dienst gevraagd. NACHTVEILIGHEIDSDIENST Wilhelminastraat hk. Mauritsstraat. Aanm. v. 9—12 en 2—5 u. PHARMACEUTISCH BEDRIJF vraagt bezit van chem. anal. dipl. ofwel enige ervaring op organ prep, gebied strekt tot aanbeveling. Br. no. 2271 .Wensing's Adv. Bur., Tempeliersstraat 32, Hrl. WD VERKOPEN BEDDEN, BEDDEN EN NOG EENS BEDDEN DIVANBEDDEN 30 x 190 van 23.90 tot 55.— 90 x 190 van 29.75 tot 59.50 120 x 190 van 39.75 tot 74.50 130 x190 van 53.tot 84.— -«KANTEL- en OPKLAPBEDDEN 80 x 190 van 36.75 tot 67.50 90 x 190 van 53.50 tot 72.50 120 x 190 van 54.50 tot 87.75 Stalèn Lelikanten met VOETBORD 80 x 190 van 39.75 tot 72.50 90 x 190 van 45.tot 79-50 120 x 190 van 59.50 tot 96 130 x 190 van 71.50 tot 110.50 DIVANBEDDEN DUBBEL 80 x 190. van 59.50 tot 116.50 90x190 van 79.— tot 125. Het regent klachten op goedkope „merkloze" mati assen met binnenvering Daarom verkopen wij ze niet. Hoe aantrekkelijk ze er ook uitzien het gaat om het binnenwerk. Wij verkopen uit sluitend bedden van fabrikanten die 100 voor dé garantie instaan. 80x190 v. 65.- tot 134- 120x190 v. 98.- tot 189- 90x190 v. 75.- tot 139.- 130x190 v. 109.- tot 199- HAARLEMS BEDDENSPECIAALZAAK RIJKSSTRAATWEG 71 TEL. 23809 - HAARLEM-N voor licht machinewerk. Goede condities. Schoon werk. Aanmelden: N.V. BiBia. Rijksstraatweg 1 B. Bennebroek. Na 6.30 uur: Leeghwaterlaan 6 Heemstede, eindpunt lijn 1. MAISON FAAS (Amsterdam - Rokin 26) vraagt nog een GEMEENTE HAARLEM Bij het Gemeentelijk Energiebedrijf, afd. Gasdistributie, kunnen worden geplaatst in de rang van le FITTER (bezit van het diploma gasfitter Gawalo vereist), óf in de rang van FITTER. Beloning le fitter 62.28 tot ƒ68.12 per week (4 éénjaar- lijkse periodieke verhogingen). Beloning fitter 57.61 tot 63.44 per week (4 éénjaarlijkse periodieke verhogingen). Event kindertoeslag overeenkomstig gemeentelijke regeling. Indienstneming aanvankelijk op arbeidsovereenkomst. Verplichte spaarregeling voor pensioen. Sollicitaties gericht aan de Burgemeester van Haarlem, in zenden aan de Directie van het Gemeentelijk Energiebedrijf. Harmenjansweg Haarlem, binnen 8 dagen na plaatsing van deze advertentie Persoonlijk bezoek uitsluitend na oproeping. GROOTHANDEL IN AUTOMATERIALEN vraagt voor spoedige indiensttreding Enige vakkennis strekt tot aanbeveling. Leeftijd 16—17 jaar. Brieven onder no. 6569 aan het bureau van dit blad.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 3