14.75 Amsterdam bereidt start van de Tour voor Betty Pratt versloeg Shirley Fry in drie sets: 6-4, 9-11, 6-3 .Clowntje Rick Een verraderlijk complot 4 REGENJASSEN Nerveus, medb w lusteloos Bob Appleyard in Engels testteam VERRASSING OP WIMBLEDON Maureen Conolly had weer weinig tegenstand Engels testteam voor tweede testmatch tegen Pakistan ,4 thletiek Voorlopige athletiekploeg voor Bern Wielrennen Meer dan 450 amateurs 11 Juli naar Zand voort Franse regionale ploegen in Ronde van Frankrijk Voetbal Het bondselftal voor de West Sterkste voetbalteam in de wereld Voor de kinderen Hengelose stadion voor Twentse Beroepsvoetbal club Brazilië protesteert tegen beleid Ellis Christelijke korfbalclub in Haarlem opgericht Sport in 't kort FEUILLETON door Richard Keverne WOENSDAG 30 JUNI 1954 Het Olympisch Stadion in Amsterdam is vrijwel klaar om de renners van de Tour de France, die daar op 8 Juli zullen starten, te ontvangen. Zo heeft men onder andere onder de tribunes grote tenten opgezet, waarin straks de administratie van de Tour zal worden gevestigd. De kwartfinales van het dames enkelspel op Wimbledon brachten gisteren twee ver rassingen. Dat Maureen Connolly de halve finale zou bereiken, mocht worden verwacht, doch niet dat zij de vroegere kampioene van Wimbledon, Margaret du Pont, geen enkele kans zou geven en zou verslaan met 61, 61. Maureen Connolly kreeg het slechts in één game hard te verduren, en dat was in de zesde van de tweede set toen Margaret du Pont weer met haar oude élan weerstand bood en drie matchpunten teniet deel al vorens de game te M innen. Doch daarna was de jonge Amerikaanse weer onweerstaan- baar en zonder moeite bereikte zij de halve finale. Shirley Fry Voor de tweede verrassing zorgde Betty Pratt (Jamaica), die een overwinning be haalde op de als no. drie geplaatste Shirley Fry. In een match, die twee uur duurde, versloeg zij mej. Fry met 64, 911, 63. Na de eerste set gewonnen te hebben en een 53 voorsprong in de tweede te hebben behaald, maakte Betty Pratt de indruk dat zij met haar mannelijke service en harde smash gemakkelijk zou zegevieren. Doch Shirley Fry liep de achterstand in en won de set met 119. De derde set was echter weer voor Betty Pratt. Doris Hart en Louise Brough hadden wei nig moeite met het elimineren van de twee overgebleven niet-Amerikaanse speelsters. Doris Hart was te doortastend voor de aar zelende Helen Fletcher, die te vaak fouten maakte en met 61, 63 verloor. Met dezelfde cijfers sloeg Louise Brough de Engelse Angela Mortimer. Het Engelse meisje trachtte het spel te vertragen, doch de Amerikaanse oud-kampioene zag steeds kans naar het net op te lopen? terwijl mej. ADVERTENTIE „BIG-BEN" plastic jassen electrisch gelast, water dicht, vederlicht, ideaal voor de vacantie, voor Dames en Heren Gen. Cronjéstraat 4041 - Haarlem-Noord Tel. 15438 Mortimer genoegen moest nemen met een rol op de baseline. In de halve finales zal Doi'is Hart uitkomen tegen Louise Brough, terwijl Betty Pratt de strijd aan moet binden met Maureen Con nolly. De halve finale van het heren dubbel spel wordt een Amerikaans-Australische aangelegenheid. Seixas en Trabert (V. S.) spelen tegen Hoad en Rosewall (Austr.); Mulloy en Patty (V. S.) komen tegen Hart- wig en Rose (Austr.) uit. Uitslagen De uitslagen van de belangrijkste wed strijden luidden: Dames enkelspel, kwartfinale: Doris Hart (V. S.) sl. Helen Fletcher (G. B.) 6—1, 6—3; Louise Brough (V. S.) sl. Angela Mortimer (G. B.) 61, 63; Maureen Conolly (V. S.) sl Margaret du Pont (V. S.) 61, 61; mevr. C. Jratt (Jamaica) sl. Shirley Fry (V. S.) 6—4, 9—11, 6—3. Heren dubbelspel, derde ronde: Seixas en Trabert (V. S.) sl. Becker en Pickard (G. B.) 5—7, 6—3, 10—3, 6—3. Heren dubbelspel, kwartfinale: Mulloy en Patty (V. S.) sl. Stewart (V. S.) en Vieira (Braz.) 8—6, 64, 6—4; Hartwig en Rose (Austr.) sl. Segal en Williams (Z. Afrika) 86, 20—18. 6—3; Hoad en Rosewall (Austr.) sl. Barry (N. Zeeland) en Burrows (V. S.) 62, 6—4, 1210; Seixas en Trabert (V. S.) sl. Otway en Robson (N. Zeeland) 61, 46, 3—6, 6—2, 6—3. Gemengd dubbelspel, vierde ronde: Seixas en Doris Hart (V. S.) sl. Main (Canada) en mej. Alvensleben (Zwits.) 62, 61. Dames dubbelspel, kwart finale: Louise Brough en Margaret du Pont (V. S. sl. mej. S. Lazzarino en mevr. N. Migliori (Italië) 6-0, 6—2. Vergeleken bij het elftal, dat op Lords tegen Pakistan speelde, zijn in het Engels testteam, dat Donderdag aanstaande voor de tweede testwedstrijd tegen Pakistan aan treedt, vier veranderingen gekomen. Gra- veney (Gloucestershire) speelt voor Edrich (Middlesex), Bedser (Surrey), die de eerste wedstrijd verstek moest laten gaan wegens eenblessure, voor Tattersall (Lancashire), Appleyard (Yorkshire), voor Laker (Surrey) en Sheppard (Sussex) fungeert als aanvoer der voor Hutton, die ziek is. Als twaalfde man vervangt Titmus (Middlesex) Watson (Yorkshire). Het testelftal is nu als volgt: Sheppard, Simpson, May, Compton, Graveney, Ëailey, Wardle, Evan, A. Bedser, Statham, Appleyard. De nationale technische commissie van de K.N.A.U. heeft de voorlopige candidaten- lijst voor de Europese athletiekkampioen- schappen in Bern als volgt gewijzigd: Heren. 100 m„ 200 m. en estafette: Saat, Van Hardeveld en Rulanden (allen V. en L.), Holst (Pegasus), Moerman (Pro Patria) en Aret (D.O.S.) 400 meter: De Kroon (Trekvogels). 1500 m., 5000 m.: Slijkhuis (Trekvogels). Vèrspringen: Visser (A.A.C.). Marathonloop: Van der Zande (Olym- pia '47). Met ingang van Donderdag 8 Juli a.s. zal er éénmaal per week op clubhuis Te Werve (Rijswijk) een speciale estafette-training worden gehouden voor de heren onder lei ding van de heer P. Korver. Dames. 100 m., 200 m. en estafette: Puck van DuyneBrouwer (Celebes), Hilda Veth (Hollandia), Dicky van Dijk (Sagitta), Wil Lust (Zaanland), Els Witkamp (G.A.C.) en Loes van der Meyden (Olympia '48). 80 m. horden: Fanny Blankers—Koen (K.N.A.U.) en Wil Lust (Zaanland). Vèrspringen: Wil Lust (Zaanland) en Mieke Schenk (Olympia -W.). 80 m.: Gré de Jongh (Sagitta). Met ingang van Dinsdag 6 Juli a.s. zal één maal per week op de sintelbaan (Olym- piaplein) in Amsterdam een speciale dames estafette-training gehouden worden onder leiding van de heer P. Korver. Meer dan 450 amateurs hebben ingeschre ven voor het Nederlands wegkampioen- schap amateurs, dat Zondag 11 Juli op het circuit van Zandvoort zal worden gereden. Hierbij zijn vrijwel alle bekende renners en de gehele ploeg, die voorlopig geselecteerd is voor het wereldkampioenschap. Ook Sjoerd de Vries, een in Frankrijk woon achtige Nederlander, die in de laatste we ken fraaie resultaten bereikt heeft zowel in Frankrijk als in België, zal mededingen naai de titel. Voor de eveneens op 11 Juli te rijden nieuwelingenwedstrijd is de belangstelling ook zeer groot. Het aantal inschrijvingen bedraagt meer dan 400. De Franse regionale ploegen voor de Ronde van Frankrijk zijn thans samenge steld. Ze zien er ajs volgt uit: West Frankrijk: Barbotin, Bouvet, Giller, Guerinèl, Mahé, Mallejac, Morvan, Robic, Ruffet en Varnajo. Reserves: Nauleau en Esnault. Ile de France: Blusson, Bober, Carlé, Forlini, Hoorelbeke, Le Guilly, Quentin, Redolfi, Surbatis cn Tonello. Reserves: Renaud en Loof. Zuid-Oost Frankrijk: Bianchi, Dotto, Elena, Keabili, Apo en Licien Lazarides, Mirando, Polo, Siguenza en Vitetta. Reser ves: Die Carro en Cottalorda. Noord-Oost-centrum: Bauvin, Bellay, Cie- leska, Dacqueay, Hassenforder, Marinelli, Meunier, Scodeller, Stablinski en Telotte. Reserves: Huyghe en Pertry. Zuid-West-Frankrijk: Augut, Bergaud, Caput, Cigano, Dussault, Guitard, Huot, Privat, Remangeon en Vivier. Reserves: Sabbadini en Kosec. De KNVB heeft de volgende spelers aan gewezen voor de tournée, die het bonds elftal eind Juli-begin Augustus zal maken naar Curagao en Suriname. Doelverdedigers: Steiger (PSV) en Van der Windt (VSV). Backs: Odenthal (Haarlem), Tebak (Eind hoven), Kuys (Haarlem) en Wiersma (Donar). Halfspelers: Klaassens (VW), Terlouw (Sparta), Van der Hoek (Feijenoord), Bies- brouck (RCH) en Brooymans (RAC). Voorspelers: Wim van der Gijp (Emma), Dillen (PSV), Van Melis (Eindhoven), Bleyenberg (Rigtersbleek), Bennaars (Dos- ko), Van Beurden (BW) en Van der Kuil (VSV). Louer (NOAD), die eveneens was uitgeno digd, zal de reis wegens studieredenen niet kunnen meemaken. Een negentiende speler zal nog worden aangewezen. De ploeg zal worden vergezeld door de voorzitter van de KNVB, ir. H. F. Hopster, de secretaris-pen ningmeester L. Brunt, het bestuurs- en tech nische commissielid G. Kruyver en een Ld van de keuzecommissie van de KNVB. Als coach en verzorger zal oefenmeester K. Kaufman meegaan. Van het gezelschap zul len verder deel uitmaken scheidsrechter Karei van der Meer en de heer J. R. Lioni, consul van de Curagaose Voetbalbond in Nederland. In hotel Terminus in Utrecht zijn de spe lers gisteren ingeënt tegen pokken. Op het veld zullen op 6 en 8 Juli de laatste tech nische voorbereidingen worden gehouden, gevolgd door een onderlinge oefenpartij op 14 Juli. Tenslotte zal de laatste hand aan de „mentale voorbereiding" worden gelegd tijdens het weekeinde van 16 tot en met 18 Juli, wanneer allen op het CIOS in Overveen bijeenkomen. Op 22 Juli zal het uit 26 per sonen bestaande gezelschap de drie weken durende reis beginnen. Er wordt op het ogenblik in Amsterdam achter de scher men met inspanning van alle krachten gewerkt om in de eerste week van Juli te kun nen tonen, dat de hoofdstad van Nederland een goede start plaats is voor de Ronde van Frankrijk. Wie een kijkje ach ter de schermen mag nemen en ziet hoe hard er gewerkt wordt om de ronde slechts enkele dagen te herbergen, krijgt nog meer bewondering voor de organisatoren van dit grote wielerfestijn, die vanuit Parijs de voorbereidingen moe ten treffen voor de hele wed strijd. Het stadion Het accent van het grote ge beuren zal natuurlijk liggen op de (symbolische) start in het Olympisch Stadion op 8 Juli des morgens om negen uur. Om de karavaan van start te kunnen laten gaan, wordt nu in het stadion ge broken en opgebouwd. In de restaurants onder de eretribu ne en onder de staantribune worden op 7 en 8 Juli de hoofdkwartieren gevestigd van de heer Goddet, zijn staf en de pers, en daarvoor zijn di verse veranderingen noodzake lijk geworden. Onder de tribunes aan de Noordzijde zullen twaalf enorme tenten verrijzen, waar in de équipes en de techni sche diensten gevestigd wor den. In de catacomben onder de eretribune werkt de P.T.T. koortsachtig aan rijen telefoon cellen en telexapparaten, die het nieuws naar alle hoeken van Europa zullen verspreiden. daarom komen ook zij naar Amsterdam. Feestelijkheden De huisvesting Het heeft in een stad als Am sterdam niet veel moeite ge kost om de renners, onder wie zich nog al wispelturige heren bevinden, in een geschikte en comfortabele omgeving onder te brengen. De directies van de grote hotels hebben hierbij hun volle medewerking ver leend en geven vanaf 5 Juli, ie datum waarop de grote in vasie begint, voorrang aan de meer dan 1000 personen, die bij dit gebeuren betrokken zijn. Al staat het dan nog niet van alle ploegen vast waar zij ge huisvest zullen worden, zeker is, dat de Franse nationale équipe haar intrek zal nemen in het Doelenhotel, omdat de echtgenote van de eigenaar, de heer L. van Sterkenburg Frangaise is. Het wekt dus geen verwonde ring meer als men hoort, dat de Italianen kamers krijgen in Pays Bas, want de directeur van dit hotel, de heer I. Jaco- velli, is zelf Italiaan. En de Nederlanders? Het spreekt vanzelf, dat hierover onder de directies nogal wat te doen is geweest. Zij gaan naar het Parkhotel. De staf van de Tour en de Zwitserse ploeg logeren in Grand Hötel Krasnapolsky. Dat niets aan het toeval wordt overgelaten blijkt uit het vreemde baantje, dat twee heren, de Fransman Renard en de Nederlander Van Es, zul len bekleden. Zij hebben de opdracht om op 6 en 7 Juli langs alle hotels, waar renners ondergebracht zijn, te rijden teneinde de wensen van de tieren te vernemen en er aan te voldoen. De organisatie Op de dagen voor de start, eigenlijk reeds van 3 Juli af, zal hotel Krasnapolsky het middelpunt van de organisatie zijn. De directeur van Krasna polsky, de heer J. F. Staal, leeft alles gedaan om zijn gasten het werken zo gemak kelijk mogelijk te maken. Speciaal voor hen heeft hij vier zalen gereserveerd, waar in de bureaux van de organi satie gevestigd zullen worden. Er komen speciale telefoon aansluitingen en twee telex apparaten. Uit de lijst van reserveringen blijkt overigens, dat de heer Goddet geen risico's neemt. Kamers zijn namelijk ook be sproken voor twee Franse douanebeambten, twee helpers van het Franse Rode Kruis, een officier van de Franse verkeerspolitie, die allen pas als de „Tour" de Franse grens overschrijdt in functie zullen treden. Zij hadden dus net zo goed zich later bij de karavaan kunnen aansluiten, maar „je kunt nooit weten", heeft mon sieur le directeur gedacht en Hoezeer het gemeentebestuur van de hoofdstad meeleeft blijkt wel uit een klein on derdeel van de feestelijkheden, die ter gelegenheid van de start van de Ronde van Frank rijk gehouden worden. Dat is namelijk het feit, dat één van de vier plaatsen, waar op 7 Juli lunaparken gevestigd worden, de Dam is. En wie weet hoeveel moeite er in de laatste jaren gedaan is, om de oude Amsterdamse kermis weer op de Dam te krijgen, maar altijd zonder succes, be grijpt van welke waarde deze geste van het gemeentebe stuur is. Lunaparken komen voorts op het Rokin, het Thorbeckeplein en de Westermarkt. Voorts is het sluitingsuur gesteld op twee uur 's nachts. Volgens nog niet bevestigde berichten zou het tevens in het voor nemen van het gemeentebe stuur liggen om de café's en restaurants vergunning te geven de gehele nacht open te blijven. Op 7 Juli zal ook de speciale stadsilluminatie ontstoken worden, die anders alleen tij dens de weekeinden brandt. Het gemeentebestuur zal voorts aan de organisatoren van de Ronde een diner en aan de honderden journalisten (een groot Frans blad alleen stuurt al dertig verslaggevers) een lunch aanbieden. Er zijn diver se plannen van andere orga nisaties voor het houden van feestelijkheden, die echter nog uitgewerkt moeten worden. Nu men na de kwart-eindstrijden in het tournooi om het wereldkampioenschap voetbal een volledig overzicht heeft gekre gen van de capaciteiten van de spelers der zestien landen, hebben sportjournalisten een elftal samengesteld. Natuurlijk kwamen daarvoor alleen de spelers van de zestien aan het eindtournooi deelnemende landen in aanmerking. Dat „wereldelftal", althans men noemt dit team zo, ziet er volgens de journalisten als volgt uit: Doel: Maspoli (Uruguay). Achter: Santa Maria (Uruguay) en Hap- pel (Oostenrijk). Midden: Oewirk (Oostenrijk), Varela (Uruguay) en Bozsik (Hongarije). Voor: Julinho (Brazilië), Wagner (Oosten rijk), Miguez (Uruguay), Schiaffino (Uru guay), Puskas (Hongarije) en Schafer (Duitsland). Als reserves fungeren op de lijst der jour nalisten o.a. Grosits (Hongarije) als doelman; Martinez (Uruguay) en Hanappi (Oostenrijk) als achterspelers; Billy Wright (Engeland), Horvat (Joegoslavië) en Andrade (Uruguay) als halfspelers en Matthews (Engeland) Vulcas (Joegoslavië), Balthazar (Brazilië), Didi (Brazilië), Kocsis (Hongarije). Von- lanthen (Zwitserland) en Rodriguez (Bra zilië) als voorhoedespelers. Hongarije is na de kwart-eindstrijden top scorer met 21 goals, daarna volgt Oostenrijk met 15 doelpunten, vervolgens komen Duits land en Uruguay met 13 doelpunten. Zwit serland, als een voorbeeld van een land dat is uitgeschakeld, wist maar liefst 11 goals te produceren cn Erazilië en Engeland elk 8. A 1 lil AA r Zb3Z ,„Hoe gaat het nou, tante Liezebertha?", vroeg Bunkie. „O, het gaat wel, hoor", zei tante Liezebertha. „Ik hoop wel weer gauw thuis te komen!" De jongens keken wat onwennig rond; ze vonden het hier vreemd en er hingen zulke doktersluchtjes! En het was zo'n vreemd gezicht tante Liezebertha hier op dat bed te zien liggen. Ze zag nogal bleek; het kleurtje, dat ze altijd op haar wan gen had, was verdwenen. Maar jaze was ook ziek. Oom Tripje had sinaasappelen gekocht, die mochten de jongens haar geven. „Fijn, zeg!", zei tante Liezebertha. „Dat is lekker, want als je ziek bent, heb je zo gauw dorst!" „U moet maar weer gauw thuiskomen!',' zei Rick. „Ja hoor, zo gauw ik weer wat beter ben, kom ik bij jullie!", lachte ze. Ze praatten nog wat over alles en nog wat, .maar toen klonk op de gang de bel. Het bezoekuurtje was gauwer voorbij dan ze dachten. „Ja, nu moeten we weer gaan", zei oom Tripje. „Maar overmorgen komen we alle maal weer, hoor!" Ze namen afscheid van tante Liezebertha, al vonden ze dat niet prettig en hadden ze graag nog wat bij haar gebleven. Door de glazen deur zwaaiden ze nog naar tante Liezebertha, en toen gingen ze. Het bestuur van de gemeentelijke sport stichting heeft als beheerder van het Henge lose stadion in principe besloten dit stadion te verhuren aan de Twentse Beroepsvoet- balclub voor het spelen van wedstrijden op Zaterdagmiddagen. Voetbalverenigingen, die thans gebruik maken van dit stadion, zullen door deze be slissing niet worden gedupeerd, daar even tueel andere terreinen door de stichting be schikbaar zullen worden gesteld. Brazilië heeft besloten te protesteren tegen de wijze, waarop de Britse scheidsrechter Ellis de wedstrijd Brazilië—Hongarije in het tournooi om het wereldkamipoenschap voet bal, heeft geleid. Brazilië zal het protest vandaag indienen bij de FIFA en daarin aanvoeren dat de tweede Hongaarse goal in buitenspel-positie werd gescoord en dat Ellis de strafschop, die Hongarije het derde doelpunt opleverde, ten onrechte heeft toegekend. Op initiatief van de propagandacommissie van de Christelijke Korfbalbond in Neder land is in Haarlem-Noord na een propa- gandavergadering in de Sionskerk een Christelijke korfbalclub opgericht, waarvan reeds negentien Haarlemmers lid werden. Het bestuur van deze vereniging, waarvan de heer G. Roeleveld, Van Baerlestraat 16 voorlopig het secretariaat zal waarnemen, heeft zich reeds tot het gemeentebestuur in Haarlem gewend met het verzoek een terrein ter beschikking te stellen. DUKE NAAR ASSER TT. Voor de TT- races, die 10 Juli op het circuit van Drente bij Assen worden gehouden, is thans ook de inschrijving binnen gekomen van het officiële Gilera-team, dat in de 500 cc. klasse zal uitkomen. De ploeg zal bestaan uit Duke, Milani en Armstrong. COR DU BUY VERLOOR IN DE FINALE IN HERFORD. In Herford in Duitsland is een internationaal tafeltennistournooi ge houden, waaraan zes landen deelnamen. In de finale heren enkelspel kwamen de Belg Roland en onze landgenoot Cor du Buy tegenover elkaar te staan. De Belg won met 21—12, 18—21, 21—17. ZUID NEDERLAND—BELGISCHE COM BINATIE. In Roosendaal werd een korf balwedstrijd gespeeld tussen een Zuid Ne derlandse ploeg en een Belgische combi natie. De Belgen wonnen met elfeen, na dat zij bij rust met zesnul hadden voor gestaan. Het Nederlandse doelpunt werd ge maakt door Martens van PSV. ADVERTENTIE cANATOG^ itHET ZENUWTONICUM De Engelse cricketer Bob Appleyard heeft onlangs zijn dertigste verjaardag met meer plezier gevierd dan zijn vorige. Uit gerekend op die dag namelijk hoorde hij dat hij was gekozen in het Engels testteam, dat deze week de tweede testmatch speelt tegen Pakistan. Die verkiezing betekende overigens voor de bowler van Yorkshire 7iog meer dan alleen maar een beloning voor zijn prestaties gedurende de afgelopen maanden het was voor hem tevens het bewijs dat met een sterke wil en doorzet tingsvermogen veel te bereiken valt. Een bewijs, dat Bob Appleyard tot veler ver wondering leverde. Want nog niet zo lang geleden lag Bob in een sanatorium en niemand gaf hem nog een kans ooit iets met cricket te be reiken. Niemand, behalve hijzelf en zijn dokter. Begrijpelijk overigens dat men er zo over dacht. In 1952 namelijk, nadat Bob in zijn eerste volledige seizoen voor Yorks hire niet minder dan tweehonderd wickets had genomen, begon hij te klagen over pijn in de borst. Gaat wel over, zei de dokter. Maar het ging niet over. Toen Appleyard een week later weer speelde moest hij het veld verlaten omdat hij eenvoudig niet tot verder spelen in staat was. Bob moest naar het ziekenhuis, waar spoedig na het doorlichten bleek dat hij in een sanatorium een volledige rustkuur zou moeten ondergaan. Appleyard kunnen wij voor cricket wel afschrijven, dacht men, toen men hoorde hoe slecht de Yorks hire bowler er na de operatie aan toe was. Appleyard zelf en zijn dokter dachten er anders over. Als je wilt dan word je weer zoals vroeger, zei deze laatste. En Bob geloofde in die woorden. In het kastje bij zijn bed bewaarde hij een cricketbal, die hij iedere dag in zijn handen hield om zijn vingers soepel te houden. Het was het enige wat ik in bed kon doen dat met cricket te maken had, verklaarde hij later aan zijn vrienden. Anderhalf jaar bleef Appleyard in het sanatorium. Toen hij weer thuis kwam, gaf hij tot grote verwondering van zijn vrienden de wens te kennen weer cricket te spelen. De eerste keer bowlde hij slechts één over, waarna hij zijn oefentijd lang zaam opvoerde tot tien minuten. Toen ver trok hij op aanraden van Yorkshire voor een maand naar Zwitserland voor volledig herstel. Zijn club had er gqgn spijt van. Want toen Appleyard dit seizoen zijn eerste wed strijd voor zijn club speelde nam hij tegen Somerset al dadelijk zeven wickets voor slechts zestien runs. Hetgeen niet het enige succes bleef. Bob Appleyard had doorgezet en gewonnen. Vandaar dat de verkiezing van Appleyard in het testteam tegen Pa kistan voor de tweede testmatch niet zo maar een verkiezing zonder meer is. 26) „Ook 't allerbeste!" antwoordde Tarrant en even later reed de Fowler, met JLm ach ter het stuur, in een vlotte start weg. Jiim reed echter niet ver. Hij stopte bij de eerste garage, diie op zijn weg lag, en deelde de garagehouder mee, dat hij bin nen enkele ogenblikken terug zou komen. Hierna ging hij naar het postkantoor en vroeg een telefoongesprek met Londen aan. Hij wilde een zekere meneer Ling spreken en met hem maakte hij een afspraak voor 5 uur in de namiddag. Hij besloot het te lefoongesprek met: „Wel, hoe dan ook, Paddy, doe je best! Ik vertrouw op je. Tot ziens". Hierna wandelde Jim rustig door naar de garage van Argent. Met Bert Argent sprak hij geruime tijd en tenslotte werd de Rornan wederom naar buiten gereden. Meneer Woodstone wilde hem nog eens voor 't laatst proberenMaar om on geveer 2 uur stapte Jim Woodstone in zijn Fowler en vertrok in de richting van Lon den. Daar aangekomen lunchte hij haastig met een paar broodjes in de deftige Chester field Club, op Pall Mall, waar alle andere gasten inmiddels al aan de thee zaten. Jim had een razende honger en slikte zijn lunch gretig naar binnen .Vóór zijn afspraak om vijf uur met meneer Ling, had hij nog een andere afspraak. Hij wilde namelijk ook nog spreken met Etheridge, de directeur van zijn bank, het bijkantoor van Gay's Bank, op Haymarket. Etheridge had hem gezegd, dat hij tot half vijf op kantoor bleef. Jim wist nog juist op tijd de bank te bereiken. Jim Woodstone's bankrekening was er een, die respect inboezemde, en de bank-directeur ontving hem dan ook met grote welwillendheid. Jim maakte er geen lang onderhoud van. „Het spijt me, dat ik u zo laat nog lastig moet vallen", zei hij. „maar- 't betreft een dringende aangelegen heid. Waarschijnlijk heb ik in de komende weken zo nu en dan een vrij groot bedrag met enige haast nodig. Zoudt u me dan kunnen helpen?" Meneer Etheridge deed een voorstel en Woodstone knikte tevreden. Etheridge's voorstel was volkomen aanvaardbaar. Na nog enkele details besproken te hebben nam Jim haastig afscheid. „U zorgt er dus voor, dat dat geld aan Argent in New- burg vanavond nog verzonden wordt?" vroeg hij bij het weggaan. „Daar kunt u van op aan", antwoordde meneer Etheridge waardig. „Hij heeft de chèque morgen". „Goed zo. Ik denk, dat ilk vannacht op mijn Club „Chersterfield" blijf slapen. Als er nog iets te vragen zou zijn, kunt u me daar bereiken. Ik dank u zeer voor de moeite, meneer Etheridge". Buiten gekomen, riep hij een taxi aan. „Naar het kantoor van de „Daily Courier", Fleet Street", zei hij tot de chauffeur. Op het kantoor van de „Courier" was „Paddy" Ling bekend onder de naam John. De naam „Paddy" dateerde uit de studen tenjaren van hem. Jim Woodstone en Matt Tarrant in Cambridge. Paddy was toen een ietwat plechtige, ernstige jongeman ge weest, die neiging had om verzen te schrij ven, welke onleesbaar waren. In de loop der jaren was het Paddy duidelijk gewor den, dat hij 't met verzen schrijven niet heel ver zou brengen, maar dat hij wel zeer behoorlijk proza kon schrijven. Hij kreeg een goede baan bij een ouderwets degelijk dagblad de „Daily Courier", en zijn artikelen over belangrijke actuele on derwerpen hadden groot gezag. Paddy was nog steeds enigszins plechtig en ernstig, zelfs tegenover Woodstone, met wie hij di verse keren per jaar samenkwam en wiens studentikoze manieren hij met een welwil lende toegeeflijkheid onderging. Hij was echter van oordeel, dat Jim zijn leven ver knoeide. Hij zei 't Jim dikwijls onomwon den, dat deze zijn briljante geestesgaven verspilde in een bekrompen leraars-be staan. Jim antwoordde hem dan altijd spot tend en haalde oude gedichten van Paddy aan, die zich thans schaamde voor zijn j eugd-rijmelarij Op dit ogenblik was Paddy echter onder de indruk van het telefoongesprek, dat hij met Jim Woodstone had gehad. Deze scheen volkomen ernstig te zijn, toen hij zijn hulp inriep in een strikt vertrouwe lijke aangelegenheid. Ling had intussen zijn uiterste best gedaan en thans zat hij op zijn kantoor op Jim's s.omst te wachten. „Hallo, Paddy, mijn brave", begroette Jim hem, toen hij het vertrek binnen kwam, ,,'t is fantastisch van je, zoveel moeite voor me gedaan te hebben. Ik was van mening, dat ik me 't best tot jou zou kunnen wenden. Ik hoop, dat je me een en ander kunt vertellen. Jullie, krantenmen sen, weet letterlijk overal achter te ko men!" Ling leunde achterover in zijn stoel en speelde met enkele krantenknipsels, die vóór hem op zijn bureau lagen. Hij zag er gewichtig uit. „Ik heb inderdaad iets gevonden", ant woordde hij langzaam. „Maar ik kan me niet indenken, dat 't voor jou van belang kan zijn. Enfin, je bent altijd een nieuws gierig ventje geweest.Ik wilde soms wel. „O, Paddy, sohei uit met je wensen", on derbrak Jim hem opgewekt. „Laat me eerst eens horen, wat je te weten bent ge komen". „Wel, 't schijnt een heel bekende ge schiedenis te zijn. Ons archief had er com mentaar over uit Amerikaanse bladen. Het is de zaak-Randal, de poging om het zoon tje van Faraday Randal, de New Yorkse olie-magnaat, te ontvoeren". Jim stak een sigaret op en leunde op zijn gemak achterover, peinzend de rook nakijkend. „De zaak-Randal. ja juist.Natuurlijk. Ik wist dat ik er van gehoord had", loog hij onbeschaamd. Paddy Ling vervolgde: „Ik trek altijd 50 procent van dergelijke verhalen in twij fel. Ze zijn tè onwaarschijnlijk. Zelfs in Amerika zijn er toch grenzen aan wanda den, en dit was gewoon bespottelijk! Je zou denken, dat er in de hele verenigde Staten geen politieman te vinden was Maar ziehier, de details!" Hij koos één van de knipsels uit en vouwde het open. Grote koppen kondigden het sensationele nieuws aan. „De dood ver hindert ontvoering" En daaronder in klei nere letters: „Opgejaagde jongen verdron ken aan Cactus Beach". „Sensationeel einde van Bobby Randal's tragisch leven". „Lees de afschuwelijke details zelf maar", voegde Ling er aan toe, terwijl hij Jim alle knipsels overhandigde. „Je mag die knipsels niet meenemen, maar je kunt er hier tot middernacht je zucht naar sensatie mee bevredigen". „Hartelijk dank, Paddy", zei Jim vrien delijk. Hij ging niet in op Ling's superieure houding. Hij was te nieuwsgierig naar de gegevens, welke deze krantenknipsels hem stellig zouden verschaffen. „Ik ga intussen door met mijn eigen werk", zei Ling. „Natuurlijk", antwoordde Wood stone, „doe dat vooral!" En onmiddellijk raakte hij verdiept in het krantenverslag voor hem. Het was een knipsel uit één van de New Yorkse Zondagsbladen, waarin het verba zingwekkende verhaal werd verteld van de ontvoering van Faraday Randal's zoon. Géén detail van deze sensationele geschie denis werd overgeslagen. De dood van de ongelukkige jongen werd slechts met en kele woorden vermeld, doch het grootste deel van het verhaal was gewijd aan bij zonderheden als een gewapende lijfwacht, die 't jongetje bewaakte, de gebarricadeer de speelkamer in Mount Elmo, Randal's buitenverblijf, en aan de vorige pogingen, die waren gedaan om het kind te ontvoe ren. Zijn dood vormde slechts een gewoon in cident in deze overdaad van opgeblazen sensatie, hoewel de speciale verslaggever erg zijn best had gedaan de zee., waarin het ongelukkige jongetje verdronken was zo luguber mogelijk te beschrijven. De kleine Robert Faraday zou van zijn vader's jacht gevallen zijn en een prooi van de zee zijn geworden Jim las het ene knipsel na het andere en was volkomen verdiept in zijn lectuur. Paddy Ling schreef intussen aan zijn bu reau rustig verder en scheen de aanwezig heid van zijn vriend vergeten te zijn. (Wordt vervolgd

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 6