Yvonne Meijer ziet dankbare taak vol verwachting tegemoet „Bloemendaal wordt meer dan ooit? narel aan de kroon van het zegepralend Kennemerland" Kamermuziek uit vier landen Raad bijeen in Openluchttheater Burgemeester jhr. den Tex nam afscheid Betaling abonnementsgeld per giro Holland Festival Van Miss Holland tot Haarlems Bloemenfee I Sprookjesvaart Franse onderscheidingen voor 10 Nederlanders wcr::?!?AG 30 JUN: 1954 VOOR DE TWEEDE KEER kwam de gemeenteraad van Bloemendaal in openbare vergadering in het Openluchttheater bijeen. Begin September 1948 geschiedde dat ter gelegenheid van de Troonswisseling en Dinsdagmiddag betrof het het nemen van afscheid van burgemeester jhr. mr. C. J. A. den Tex, die van 1931 af het ambt heeft vervuld en wie wegens 't bereiken van de leeftijd van 65 jaar eervol ontslag is verleend onder dankbetuiging voor de vele en langdurige diensten. Namens de gemeente werd na een toespraak van wethouder A. van Geluk een portret van de burgemeester aangeboden en het raadslid C. Schulz overhandigde namens de leden van de gemeen teraad boeken. Bloemendaalse schoolkinderen hebben een zanghulde gebracht en „Sursum" speelde onder leiding van de heer J. A. Meng tijdens de receptie populaire muziek. De belangstelling voor de openbare ver gadering was bijzonder groot. Onder de aanwezigen waren de officier van justitie, mr. B. van der Burg, de burgemeesters uit Zuid-Kennemerland, de garnizoenscom mandant en chefs van de politiecorpsen uit Haarlem en omliggende gemeenten. Nadat de gemeentesecretaris* de heer G. van Eek, het Koninklijk Besluit had voorgelezen, waarbij aan ihr. Den Tex eer vol ontslag werd verleend, was het woord aan de heer A. van Geluk. Deze merkte op, dat als men de ambtsperiode overziet, het opvalt, dat het karakter van Bloemendaal geen verandering heeft onder gaan. Bloemendaal is de fraaie gemeente gebleven, die met haar grote rijkdom aan natuurschoon aan de oorspronkelijke be volking en aan de forensen een uitnemend woonoord biedt met een in rijke mate re creatie-gebied. Het karakter van Bloemen daal werd als rustige woongemeente be waard door de waakzaamheid tegen een te ver gaande vestiging van gestichten. Spreker herinnerde aan hetgeen de bur gemeester op velerlei gebied gedaan heeft, o.a. ten aanzien van de woningbouw. Kort geleden zijn gronden tussen de Van Haem- stedelaan en Bovenweg aangekocht, Gede puteerde Staten hebben het raadsbesluit goedgekeurd. „Ook de aankoop van Bloemenheuvel ge schiedde op uw initiatief; ik weet hoe zeer het u spijt, dat het nieuwe raadhuis in uw ambtsperiode nog niet tot stand kwam. Toch bewaar ik het vertrouwen, dat het vele werk, door u voor de bouw van het raadhuis gedaan, binnenkort met succes bekroond zal worden", aldus de heer Van Geluk. „De periode von burgemeester Den Tex De ambtsperiode van de burgemeester zal altijd het stempel dragen van zijn sterke persoonlijkheid. Om de her innering levendig te houden en tot uit drukking te brengen, heeft de raad ge meend geen beter besluit te kunnen nemen, dan om de naam te verbinden aan één van de belangrijkste lanen in de gemeente. Be sloten is de naam van de Westerlaan te veranderen in Burgemeester Den Texlaan. Vroeger besloot de raad een crediet be schikbaar te stellen voor het schilderen van het portret van de burgemeester. In over leg met de burgemeester werd het maken van dit portret opgedragen aan de kunste naar Karei van Veen, die in zijn opdracht uitstekend is geslaagd. Dank namens de raadsleden De heer C. S c hu 1 z, het enige raadslid, dat in 1931 de installatie van jhr. Den Tex heeft bijgewoond, haalde herinnerin gen op. De heer J. C. Laan deelde indertijd mee, dat er een reserve van een half millioen gulden was. De huisves ting van de secretarie, de gemeente-ont vanger, de politie en Publieke Werken was slecht. De toestand was werkelijk onhoud baar. In de loop der jaren zijn gebouwen gesticht voor Publieke Werken en de poli tie en het raadhuis is in een villa onderge bracht. Teleurstellend moet het voor de burgemeester zijn, dat er nog geen nieuw raadhuis is. De reserve is door de Duitsers gebruikt en na de bevrijding was de ge meente armlastig. Thans is er weer een goede reserve gevormd. Spreker somde op welke besluiten de raad heeft genomen, waarbij de burgemeester voorbereidend werk heeft verricht en besprak de taak, die de burgemeester had voor de huisvesting. Deze was onkreukbaar en onkwetsbaar en behandelde de zaken objectief. Na ook mevrouw Den Tex dank te hebben ge bracht overhandigde de heer Schulz de scheidende burgemeester twee boekwerken over „Veldslagen van Eugen en de hertog van Marlborough", daterend van 1728. Rede jhr. mr. C. J. A. den Tex „De weg, die wij gedurende meer dan twintig jaren te samen gegaan zijn, loopt ten einde en de tijd voor het afscheid is gekomen, aldus richtte de scheidende bur gemeester zich tot de leden van de raad. „Maar gij zult u niet verwonderen dat in dit thema van het scheiden, dat u thans moet horen, het motief der dankbaarheid veelvuldig en dwingend terugkeert. Die dankbaarheid gaat niet vergezeld van enige twijfel. Twijfel, ingegeven door de vraag of de grote welwillendheid, waar mede gij mij zijt tegemoet getreden, wel verdiend is. Daarvoor zou zeker plaats ge weest zijn, maar als hij zijn weifelend hoofd opstak heb ik hem medogenloos on derdrukt. Want ik wil uw woorden en uw xoooooooocooocooccc U kunt het Uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kmartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 273107 ten name van Haarlems Dagblad. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 6.50, post- abonnés 7. U kunt het o n s gemakkelijk maken door Uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand. Wij be hoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. DE ADMINISTRATIE gaven aannemen in de geest waarin zij ge geven zijn, zonder bijgedachte en zonder terughouding. Ik aanvaard dat alles dan ook met de onbevangenheid van een kind, maar met de dankbaarheid van een man. Gij hebt de Westerlaan mijn naam ge geven. Dit heeft mij verrast en getroffen. De Westerlaan is voor mij door haar opzet, door haar aanleg en door haar bebouwing een van de mooiste lanen van Aerden- houteen der mooiste lanen van deze gemeente. Aan die laan hebt ge mijn naam verbonden en dat alleen reeds doet mij deugd. Maar er is een tweede reden van dank baarheid. Hoe dikwijls hebben wij ons niet gebogen over de kaart van Bloemendaal. over die merkwaardige kleurige lap, waar droten werken te zien van een man als het raadslid Noorman. En nu spreek is alleen over de doden. Ook de levende personen in mijn dank te betrekken, hoe gaarne ik het ook deed het zou mij te ver voeren. Dit geldt in nog hoger mate voor het college van bur gemeester en wethouders. Reeds met de wethouders Hogenbirk en Bornwater was het een genoegen te mogen arbeiden; na de bevrijding is het college niet alleen een werkplaats geweest, waarin een welover wogen gemeentebeleid werd voorbereid, maar ook een leerschool tot vruchtbare samenwerking. Ik ben het college veel dank verschuldigd niet alleen voor de be- stuürskunst die mij daar in wekelijkse zit tingen is bijgebracht, maar ook voor de trouwe vriendschap die mij daar geduren de vele jaren is geschonken. Dank aan de heren Van Geluk en Schulx Voor mij ligt er een bijzondere betekenis in het feit, dat het de heren Van Geluk en Schulz zijn geweest die mij hebben toe gesproken. Want zij beiden vertegenwoor digen twee verschillende tendenzen, die bij elk raadslid in wisselende mate aan wezig zijn. Het is eenvoudiger die beide richtingen te onderkennen dan te definië ren. De definitie snijdt en kapt af en trekt grenzen, waar geen grenzen zijn. Wethouder Van Geluk werd in de dagen na de bevrijding door mij uitgenodigd om wethouder te worden en op mijn voor- vlekken geel of groen zijn bezaaid met de rode blokjes die de huizen voorstellen en doorbroken door gele strepen die de we gen aangeven. Daarom ben ik verheugd en dankbaar dat ook mijn naam op de kaart zal worden vastgelegd, zoals mijn arbeid ten goede of ten kwade verweven is met het stramien van het huidige Bloemendaal." Geschenk voor raadhuis De burgemeester vervolgde: „Gij hebt mij een portret vereerd. Ik gebruik dat ouderwetse woord „vereren" opzettelijk om de nadruk te kunnen leggen op de eer, die gij mij wilt bewijzen, met deze gift. Immers de traditie machtigt mij u te ver zoeken dit geschenk aan te wenden voor de versiering van het raadhuis. Zodoende wordt mijn werk, dat reeds tot het verle den behoort, verbonden met de toekomst van deze gemeente. Een mooie gedachte, die mij goed doet. Het portret moest een statieportret zijn als gestipuleerd. De ambtsketen zwaar van opzet, kunstig van uitvoering, glinsterend als een veelvuldige lichtval overstraalde het gezicht. En omdat dit een perfect por tret moest zijn werd de glans van de scha kels onderdrukt. Ik kan de schilder geen ongelijk geven omdat hij, waar ambt en persoonlijkheid streden, aan de persoonlijk heid de voorkeur gaf. Het was zijn op dracht. Maar voor mij neemt bij de burgemees ter het ambt de man. De persoon wordt ondergeschikt aan het ambt en het ambt zelve is ondergeschiktheid, is dienen. En juist die ambtsketen is het symbool van de burgemeesterlijke waardigheid. Niet de staf van de machthebber of het zwaard van de krijger maar de keten van hem, die draagt en dient. Ik voor mij ben mij be wust geweest dat die keten miin werk en mijn waardigheid beteekende. Maar tevens was voor mij elke schakel een zilveren bloem en niet alleen mijn schouders droe gen de keten maar ook het hart. Gemeentelijke vrijheden Na de bevrijding is de goede verhouding nog versterkt door de gemeenschappelijke wil om de gemeentelijke vrijheden te handhaven tegenover de sterk centralise rende rijksregering. Gemeentelijke vrij heden, de middeleeuwse stedeling wist wat dat was en wanneer die in het gedrang kwamen liep hij te wapen, soms tegen de landheer, soms tegen de eigen vroedschap. De vrijheid van de Nederlander is begon nen bij de steden, bij de gemeenten. Ook nu nog ligt het nauwste contact tussen de burger en zijn bestuur bij de gemeente. Wanneer een gemeentenaar wat dwars zit belt hij een raadslid op, bespringt de wet houder op de kegelavond en houdt de bur gemeester liefst op straat aan om zijn be langen voor te dragen. Zelfs bij het graf van een vriend, ben ik om een vergunning voor huisvesting gevraagd. Het is goed en noodzakelijk dat de ge meente niet in haar bewegingsvrijheid be kort wordt. Wanneer de gemeente ver wordt tot een enkele uitvoerder der Haag se beslissingen dan wordt de vrijheid van de gewone man ernstig aangetast. En hij heeft al weinig vrijheid meer over. Ook dit hebt gij gevoeld met mij en ditzelfde doel heeft ons tot elkaar gebracht en bij elkaar gehouden. Ook heb ik de raad te danken aldus de burgemeester voor het vele dat ik in zijn zittingen of in de commissieën van de raadsleden heb geleerd. Voor een jong burgemeester was het een uitstekende school te mogen werken met een man van wijsheid, ervaringen en grote hoffelijkheid als mr. Luden, een voorrecht, mannen met grote kennis en een warme sympathie als de raadsleden Van Till en Enschedé te leren kennen en een genoegen het onver- De scheidende burgemeester met het por tret, dat hem namens de gemeente werd aangeboden. Van links naar rechts: mevr. F. F. Dalmeijer, mejuffrouw dr. J. E. Nolte, burgemeester jhr. mr. C. J. A. den Tex en de heer G. van Eek. dracht door de Commissaris der Koningin benoemd. Zo kwam hij hier zonder in een partij-verbond te zijn ingelijf. Zijn op dracht was: de dienst van Publieke Wer ken te reorganiseren en die, eenmaal ge reorganiseerd, te leiden. Zijn werk was dat van een constructeur van een uitvoer der van werken. Hem greep het werk. In rustiger tijden werd de heer Schulz raadslid. Als lid van een partij omdat hij de idealen, die deze groep voorstond, wilde verwezenlijken. En nu vrees ik misverstaan te worden. Het woord „partij, partijman, partijpoli tiek" heeft een slechte klank, want voor velen betekent het woord „partij" slechts georganiseerd egoïsme. Maar ik meen dat geen grote politieke bewegingen kunnen ontstaan zonder een sterke ideële kracht die daaraan ten grondslag ligt en die de mensen voorwaarts drijft naar het land achter de horizon, waar zij geluk en vrede verwachten. De scheidingslijn tussen die morele kracht en het egoïsme van een partij is niet altijd even scherp te trekken maar zij zal onmiddellijk in het oog springen als elk van u denkt aan de idealen van de eigen partij en de partijzucht van de anderen. Wij, die de heer Schulz van dichtbij kennen, onderkennen in hem ook de onver beterlijke idealist die hij is, en zij zullen geen ogenblik aarzelen mijn stelling te be amen wanneer ik zeg, dat de wethouder hier gedreven werd door de drang een werk te maken en het raadslid, door de drift een gedachte te verwezenlijken. Nu hebben in de loop der jaren die twee ten denzen elkaar benaderd, de wethouder is een lijstaanvoerder geworden, die het aan tal zijner volgelingen steeds ziet stijgen en het raadslid heeft op zijn beurt het wet houderschap veroverd en met ere gehan teerd. Maar in hun aanvankelijke zuiverheid vertegenwoordigen zij tevens elk voor zich een der beide colleges. Bij burgemeester en wethouders ligt de volheid van het be sturen, het vormen van de administratie tot een perfect lopende machine en het uit oefenen van het z.g. zelfbestuur in al zijn verscheidenheid. De rol van Bloemendaal Misschien zal het gemeentebestuur er in slagen Bloemendaal een eigen rol te laten spelen in de beschavingsontwikkeling van deze streek. Immers in deze gemeente werken twee krachten, het liefelijke na tuurschoon en het scheppend vermogen van de hoofdstedelijke elite. Wanneer deze samenwerken kan nog veel schoons tot stand komen. Het bewijs daarvan omringt de leden thans. Een Openluchttheater als dit kan niet in de stad tot zijn recht komen, om dat de rol van de zwijgende medespeler, de natuur, niet kan vervuld worden. Het platteland kan noch de benodigde talen ten, noch de gelden opbrengen, die een dergelijke constructie nodig heeft. Maar waar, zoals hier, deze samenwerking tot stand is gekomen, is het resultaat een nieuwe rechtvaardiging van het bestaan van deze gemeenschap gegeven. Het is niet aan mij om hier verder de koers te bepalen. Maar ik ben overtuigd, dat wanneer Bloemendaal op deze, reeds ingeslagen weg voort gaat het meer dan ooit zal zijn: een schone parel aan de Kroon van het Zegepralend Kennemerland. En nu kan ik u moeilijk zeggen hoe dankbaar ik ben voor uw welwillendheid, voor uw medewerking, voor uw vriend schap. voor uw gaven. Ik heb twintig jaren gediend, ik heb minder dan twintig ADVERTENTIE ENMODE Regenjassen Auto-Coats BARTELJORISSTR 24 HAARLEM IEL 20420 minuten gesproken. Zo mag ik u dan ook deze dank brengen: dank voor uwe aan dacht gedurende deze minuten en.... deze jaren. 4 Zanghulde De burgemeester en de raadsleden namen plaats op de tribune en op het gazon ver schenen de leerlingen van de hoogste klas sen van alle Bloemendaalse scholen voor het brengen van een zanghulde. Vooraf richtte dr. jr. H. J. A. de Goey namens de Commissie van toezicht op het lager onderwijs zich tot de burgemeester; hij sprak de hoop uit, dat jhr. Den Tex de feestklanken van de leerlingen tot in lengte van jaren als schone herinneringen zal bewaren. Onder leiding van Piet Halsema zongen de meisjes en jongens enkele liederen; deze attentie werd op hoge prijs gesteld. Andere toespraken Burgemeester m r. P. O. F. M. C r e- m e r s richtte zich namens de kring van Kennemer burgemeesters tot zijn scheiden de collega, die een gewaardeerde figuur bij de besprekingen was en uitmuntte door wijsheid, gegrond op rijke bestuurserva- ring.. Als geschenk overhandigde spreker een belichtingsmeter. De heer G. van Eek sprak mede na mens de gemeente-ontvanger en namens het personeel van de secretarie en van het kantoor van de ontvanger, waarna hij een mand met bloemen aanbood; de heer IJ. D ij k s t r a, directeur van Publieke Wer ken, dankte de burgemeester namens zijn dienst en namens het bedrijf Gas en Water en bood boekwerken aan. De waarnemend voorzitter van de Vereniging uit het Ge- meentepersoneel, de heer K. van Beau mont bracht de burgemeester dank voor zijn steun aan de vereniging verleend; mej. Voetelink overhandigde mevrouw Den Tex bloemen en de burgemeester bloemen. Tenslotte volgde een receptie. Bijeenkomst van brandweerpersoneel In hotel Roozendaal te Overveen waren Dinsdagavond ruim zestig leden van de Vrijwillige Brandweer Bloemendaal bijeen gekomen om afscheid te nemen van de burgemeester jhr. mr. C. J. A. den Tex. De commandant, de heer IJ. E. Dijkstra, heeft in een toespraak de burgemeester lof ge bracht' voor de wijze waarop hij altijd met de brandweer heeft samengewerkt. Het verkrijgen van al het moderne materiaal en ook de op de begroting 1954 voorko mende post voor een nieuwe hoge mist- druk-brandweerspuit, meende de heer Dijkstra aan het werk van burgemeester Den Tex te mogen danken. De onder-commandant de heer P. Hout graaf, sprak de familie Den Tex toe. Vervolgens heeft de burgemeester herin neringen opgehaald en meegedeeld dat men niet hem dank was verschuldigd (met be trekking tot het nieuwe materiaal), meer de gemeenteraad, die tot het verlenen van het nodige crediet overging omdat het brandweercorps hen het volledige ver trouwen had geschonken. De heer Dijkstra overhandigde de bur gemeester een boekwerk en de heer Hout graaf bood mevrouw Den Tex een bloe menmand aan en aan de dochters van de burgemeester een taart, alles namens de vereniging de Vrijwillige Brandweer Bloe mendaal. ADVERTENTIE Dinsdagavond concerteerde in Diligentia in Den Haag het Holland Festival Piano- kwintet, een gelegenheids-ensemble, be staande uit de violisten Herman Krebbers en Theo Olof, de altist Klaas Boon, de cel list Samuel Brill en de pianist Marinus Flipse. Onze belangstelling ging allereerst uit naar de vertolking van het Pianokwartet van Oscar van Hemel, dat naast Spanje, Duitsland en Frankrijk ons land in het programma vertegenwoordigde. Helemaal precies klopt deze indeling naar nationali teit niet, want Van Hemel is eigenlijk een geboren Vlaming en César Franck, die wij als Fransman plegen in te delen, was een Waal maar beiden zijn opgegaan in het cultuurleven van de landen waar zij zich als componist ontwikkelden en ontplooi den. Het Piano-kwartet van Oscar van Hemel werd in 1939 bekroond op de Inter nationale compositie-wedstrijd van het Koningin Elisabethfonds te Brussel. Het is een vrij beknopt werk, althans wanneer wij het gaan vergelijken met de rijkelijk uitgesponnen composities van Brahms en Franck, die wij deze avond mede te horen kregen. Men krijgt dan ook wel eens de indruk van kortademigheid van een te gauw klaar zijn met het ver werken van het thematisch materiaal. Dit laatste is echter zeer markant, welspre kend en expressief zangerig. De onbevan gen melodieusheid in dit moderne werk is opvallend. Deze bijzondere eigenschap pleit voor de inspiratie en het eerlijk zich uit spreken van de componist, die zich har monisch wel heel wat veroorlooft, doch stevig verankerd blijft op de tonale basis. Het stuk heeft geen dominerende klavier partij, al dialogiseert de piano wel eens met de drie strijkers. Maar menig sfeerrijk moment valt te beluisteren door aardig gevonden combinaties zoals bijvoorbeeld in de hoofdzin van het Scherzo-deel. Al met al een stuk dat er wezen mag en dat bij een nog geraffineerdere vertolking wellicht nog overtuigender indrukken kan mee delen. Van de Spanjaard Joaquin Turina werd het vlot geschreven en welluidend Kwartet in A, waarin het Andalusisch karakter zich uitspreekt met kennelijk Franse compo- neertechniek, ten gehore gebracht. Het ensemble kwam goed op dreef met het overbekende Kwartet in g van Brahms. Het „Rondo alia Zingarese" gaf aan Marinus Flipse ruim gelegenheid om zich opvallend te laten gelden. Ten slotte gaf het meester lijke Kwintet van César Franck, virtuoos en met bezieling vertolkt, de rest van het programma met zijn reine muziekgeest en zijn geweldige stuwingen de adem der genialiteit. JOS. DE KLERK. ADVERTENTIE {mu! BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL 13439 FERO. BOLSTR. 48 A'OAM TEL. 717162 DAMES-WINDJACKETS 19.75 >0000r/vx*x»x)c000ci0000000a330000000000000c000cxjl0ü0cxx Gisteravond is op Heemsteeds grondge bied nog wel in een genoegelijk onder onsje de identiteit onthuld van haar die straks tijdens de Zo- merfeestweek van Haarlems Bloei de festiviteiten met haar charmante persoon lijkheid zal patrone ren: de Bloemenfee. In de rij van lief talligheden die de laatste jaren die rol met meer of minder succes, maar altijd met overgave en blij moedigheid hebben gediend schaart zich thans de bruinogige mejuffrouw Yvonne Meijer Zij is geen onbeken de voor ons, want een jaar geleden was haar naam bekend bij ve len, die oog hebben voor gratie en char me. Op 8 Juni 1953 immers stelden wij 3eSe dochter van een in de Grote Hout straat woonachtige tandheelkundige aan u voor als Miss Hol- and 1953, gekozen uit elf mededingsters. Mejuffrouw Meijer heeft daarvan na tuurlijk gisteravond nog smakelijk ver teld, vooral ook van haar reis naar Turkije, waar zij haar kwaliteiten met de vertegen- woordigsters-in-schoonheid van andere lan den van ons werelddeel moest meten om de titel Miss Europa. „Vele Turken sprongen in het eivolle sta dion van drié hoog om een handtekening van het verzamelde schoon af te dwingen. Zij werden echter door de politie opgevan gen en in een kelder opgesloten tot de show voorbij was." Overigens: Yvonne zal niet voor een tweede keer aan zo'n wedstrijd meedoen. Een keer is aardig, maar smaakt niet naar meer. De taak die haar thans tijdens de Zomer- fcestweek wacht ambieert zij heel wat meer En dan niet alleen de feestelijke in tocht op 31 Juli aan de voeten van Prins Jan der Keemeleers of de sprookjesachtige vaart op het Spaarne 3 Augustus of de vele andere attracties waaraan zij deel zal heb ben, maar vooral ook de bezoeken aan de ziekenhuizen en de bejaarden. Ook het Esperantocongres zal door haar met een bezoek vereerd worden en zelfs toegesproken. Weliswaar kent zij nu nog maar één woord, maar gezien het gemak waarmee men deze wereldtaal onder de knie kan krijgen, ziet zij ook die gebeur tenis met niet al te veel plankenkoorts te gemoet. Zoals van een mannequin ook niet te verwachten is. Aan haar uitverkiezing is de directeur van Haarlems Hout en Plantsoenen niet vreemd geweest, de man die al zovele uit verkorenen van Haarlems Bloei onder zijn hoede heeft gehad. De algemene jaarvergadering van het verbond van Haarlemse speeltuinverenigin gen zal Donderdagavond 8 Juli gehouden worden in het clubgebouw van de afdeling „Flora" aan de Jasmijnstraat. De opening van de avond zal om half acht plaats vinden. De feestelijke vaart van alle mogelijke soorten scheepjes en bootjes op het Spaarne, die tijdens de Zomerfeestweek op Dinsdagavond 3 Augustus wordt ge houden, belooft een sprookjesachtig schouwspel en een geslaagde vervanging van het vroegere Bloemencorso te wor den. Op de gisteravond gehouden voorbe reidende bespreking met een tiental j verenigingen op watersportgebied bleek veel geestdrift voor het plan. Deelne ming van vijftig vaartuigen is verze kerd. De kanoërs zullen een lampion- verlichting, de andere deelnemers een electrische ter opluistering van hun boten aanbrengen. Diegenen die niet in een watersportver eniging georganiseerd zijn kunnen ook j meedoen en zich daartoe aanmelden bij Haarlems Bloei, Stadhuis. Ten gerieve van de zeilers zal niet door de binnenstad worden gevaren. Verder zijn een aantal punters beschik- baar welke door zaken kunnen worden versierd. De gegadigden daarvoor wor- den ook naar Haarlems Bloei verwezen. X!CXXX)OCOOOOOCOC*X10CCOOOCODCC«)OOCOOD3COOCOOOOC300COOCXX)Ö Een tiental Nederlanders is heden door de President van Frankrijk onderscheiden. Dr. W. H. van den Berge, staatssecretaris van Financiën en oud-directeur-generaal voor fiscale zaken in algemene dienst, werd benoemd tot Commandeur in het Le gioen van Eer. Eenzelfde onderscheiding viel ten deel aan de heer H. F. van Wal- sem, lid van de Raad van Bestuur van Phi lips. Tot Officier in het legioen van eer werden benoemd de heren F. W. A. M. Paymans, directeur van 's Rijks Belastin gen en Domeinen van het ministerie van Financiën, prof. S. Posthuma, directeur van de Nederlandsche Bank te Amsterdam en mr. A. RinnooyKan, directeur van de afdeling Juridische Zaken van het minis terie van Financiën. Tot Ridder in het Le gioen van Eer werden benoemd dr. C. H. Delprat, medicus en de heer W. S. J. Cam pagne, hoofdcommies bij het directoraat- generaal voor de Buitenlandse Economi sche Betrekkingen van het ministerie van Economische Zaken. De ambassadeur van Frankrijk bij ons hof, de heer Jean-Paul Garnier, overhandigde Dinsdagavond in zijn residentie aan de zeven Nederlanders de onderscheidingen. Voorts werden be noemd tot Ridder in het Legioen van Eer: jhr. W. C. Q. van den Brandeler, presi dent van de „Alliance Franqaise" in Den Haag, de heer K. C. A. Colette, directeur van de Nederlandse Organisatie voor het Internationaal Wegvervoer en de heer C. G. Polvliet, directeur van de Raad voor het Rechtsherstel. Deze laatste drie waren bij de overhandiging van de onderschei dingen niet aanwezig.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 9