Meer dan 40 amendementen op ontwerp-Omzetbelasting Overhemd-Blouse Damesvest SrM Uitgaan in Haarlem Agenda voor Haarlem Minister Cals over de Raad voor de Kunst Hoofdadministrateur C. Out door PWN-personeel feestelijk gehuldigd Een Eeuw Geleden Nachtelijk kweekschooldebat Staatssecretaris geeft Tweede Kamer nog 10 millioen speling Schakel tussen volk en kunst Gevaren bij gebruik van vergiften in landbouw Verruiming van facultatieve vakken gaat niet door Toe is het ontstaan?"^ 3 7 95 14 9S C MPT FILTER MO Churchill en Eden „teleurgesteld huiswaarts" TWEEDE KAMER MEENK'S POEDERS Wettelijke maatregelen in vooruitzicht gesteld Jubilaris werd officier in orde van Oranje Nassau „Culturele eenwording moet vóórgaan" Petrov vervolgt zijn onthullingen Dit woord: LABBEKAK Drie Canadese ministers nemen ontslag VA CA NT IE MET UW KLEUTER fa.J.H.Schous <3t. Uit de Opregte Haarlem sche Courant van 1 Juüj 1854 (Van onze parlementaire redacteur) De staatssecretaris van Financiën, dr. W. H. van den B er ges is een der beste deskun digen op het gebied van belastingwetgeving en -techniek. Minister Van de Kieft kon het Donderdagmiddag veilig aan hem over laten, de Kamer, gedurende meer dan drie uur als gids te dienen op de kronkelpaden van de omzetbelasting. De staatssecretaris stelde op de voor grond dat het ontwerp een „nuchter" voor stel is van technische aard. Hij gaf een uit eenzetting omtrent de geschiedenis van de omzetbelasting ten onzent, welke diende om duidelijk te maken, waarom zowel het zogenaamde cascadestelsel thans het meest gewenste systeem is alsook om te laten uit komen dat de integratieheffing gehand haafd moet worden om de concurrentiever houdingen niet te verstoren. Over het belangrijkste punt van het ont werp, de vrijstelling van de kleinhandel van omzetbelasting, was iedereen het, naar de staatssecretaris had kunnen waarnemen, wel eens. Er bestaat in dit opzicht alleen verschil van opvatting over de hieraan toe te kennen waarde. Tot de voordelen be hoort vermindering van de administratieve rompslomp. Bij Nota van wijzigingen is alle aandacht besteed aan vereenvoudiging van de gehele regeling, maar niettemin is zekere bescheidenheid in de hieromtrent te koes teren verwachtingen bepaald geboden. Naar aanleiding van het door de heer Weiter geuite verlangen dat de wet in elk geval geen opbrengst ten gevolge zou heb ben die de 1200 millioen zou overschrij den, stelde dr. Van den Berge de vraag, waarom in dit geval wel stabilisatie van de belastingopbrengst moet geschieden en niet bij de inkomstenbelasting en andere, even eens veel meer conjunctuurgevoelige be lastingen. Hij trachtte duidelijk te maken, waarom het onjuist was om, zoals de heren Weiter en Gortzak hadden gedaan, de prijsstijgin gen en de daardoor te verwachten grotere opbrengst der omzet-belasting aan te voe ren als argumenten voor een verlaging van de ontworpen tarieven. Nu heette het, dat men veeleer moest letten op een vergelij king tussen de bestaande en de ontworpen regeling; in beide gevallen toch zou het effect van de prijsstijgingen hetzelfde blijven. Wat overigens de aandrang tot het aan brengen van verlagingen betreft, nu de voor de defensieuitgaven indertijd tot stand gebrachte verhogingen niet langer een tijdelijk doch een blijvend karakter zouden krijgen, merkte de staatssecretaris op, dat die verhogingen 22 millioen hadden be dragen. Maar reeds 8 millioen was „op de loop" door de veranderde opzet van dit ont werp (vrijstelling van de kleinhandel), terwijl bovendien door de twee Nota's van Wijzingen nog eens 6 millioen was ver dwenen. Er bleef dus 8 millioen en om niet al te schriel te zijn, was dr. Van den Eerge bereid er 10 millioen van te maken, waarover met hem bij de amendementen te praten zou zijn. Intussen zal bij de meer dan veertig amendement, die tot dusverre zijn ingediend, moeilijk kunnen gelden „wie het eerst komt, die het eerst maalt". Daar om zal er dus nader overleg nodig zijn om na te gaan, tot hoever en waar de regering in haar bereidheid om via amenderingen nog iets te laten vallen, tenslotte kan gaan. Aangestipt zij al vast, dat de staatssecre taris, die het deed voorkomen alsof de in vloed der nieuwe regeling nu eens prijs- stijgend, dan echter weer prijsdalend zou werken, beslist afwijzend stond tegenover het verlangen van de heer Van de Wete ring, de belasting op textiel en kleding van 10 cp 8 procent te brengen, hetgeen een ofer van 26 millioen voor de schatkist zou betekenen. Ook met betrekking tot ver laging van omzetbelasting ten aanzien van ziekenhuizen viel er nog niet veel toeschie telijkheid van de zijde van de staatssecre taris te bespeuren. Erkend dient te wor den, dat hij zich veel moeite gaf elke in druk van scherpslijperij te vermijden. Bereidheid tot toegeeflijkheid lag opge sloten in hetgeen dr. Van den Berge zeide ADVERTENTIE in 15 kleuren Hoogglanzende Poplin ..Sanfor" (krimpvrij) met aangeknipte mouw Barteljorisstr. 5 - Tel. 19004 - Haarlem VRIJDAG z JULI Gem. Concertgebouw: Zomerconcert N. Ph. O., 8 uur; leerlingenuitvoering Haarlems Muziekinstituut, 7.30 uur. Palace: „Salto des doods", 14 jaar, 7 cn 9.15 uur. Luxor: „Thérès'e Raquin", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Quo Vadis", 14 jaar, 8 uur. Roxy: „African Queen", 14 j., 7 en 9.15 uur. Minerva: „Rebecca", 18 jaar, 8.15 uur. City: „Anna", 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Het recht van de sterkste", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „Zij, die zich verkopen", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 3 JULI Palace: „Salto des doods", 14 jaar,, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Thérèse Raquin", 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Quo Vadis", 14 jaar, 2.30 en 8 uur. Roxy: „African Queen", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Papa Boem", alle leeft., 2.30; „Rebecca", 18 jaar, 7 en 9.30 uur. City: „Anna". 18 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Het recht van de sterkste", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Lido: „Zij, die zich verkopen", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. met betrekking tot de regeling bij invoer. Het verdient echter de voorkeur, hierop nader terug te komen, zodra de verschillen de amendementen ter sprake zullen komen, bij welke gelegenheid eveneens het vraag stuk van integratieheffingen alsook dat van toekenning van allerlei min of meer vér gaande bevoegdheden aan de regering aan de orde zal komen. Voorzitter Korten horst gewaagde van de mogelijkheid, dat er wellicht schor sing van de artikelsgewijze behandeling nodig kan zijn wegens het overleg, dat om trent de amendementen nodig zal zijn, nu de staatssecretaris kenbaar had gemaakt wel bereid te zijn daarbij wat pver de brug te komen door eventueel met een op brengstvermindering van 10 millioen accoord te gaan. Het is echter de bedoeling, dat uiterlijk Dinsdag de behandeling van 't ontwerp haar beslag zal hebben gekregen. ADVERTENTIE FI IT RA MONDSTUK 85 CT. De Britse premier Winston Churchill en zijn minister van Buitenlandse Zaiken An thony Eden zijn Donderdag, na een week in Canada en de Verenigde Staten met Amerikaanse en Canadese staatslieden te hebben beraadslaagd, met de Queen Elizabeth" uit New York naar Londen ver trokken. Volgens een bericht in de „New York Times" heeft een weigering van Sir Winston om aan verslaggevers een inter view toe te staan voor hij uit New York naar Engeland vertrok, de indruk gewekt dat hij teleurgesteld is over de resultaten van zijn besprekingen met Eisenhower. De Britse premier weigerde zelfs voor fotografen te poseren en Eden „nam een zelfde houding aan", aldus dit bericht. (Van onze parlementaire redacteur) De taak van de overheid ten aanzien van de kunst is begrensd, zeiministerCals gisteren in de Tweede Kamer bij de ver dediging van het wetsontwerp tot instelling van een Raad voor de Kunst. Zelf kan de overheid geen kunstwerk scheppen. Iets anders is, dat het zaak is voorwaarden te scheppen tot ontwikkeling van het indivi du; aan deze voorwaarden ontbreekt thans nog te veel. Op de overheid rust echter niet een primaire taak. Zij moet alleen bijsprin gen in die gevallen waarin de particuliere elementen in de samenleving te kort schie ten. Meer dan ooit dient de overheid thans de taak over te nemen van de maecenassen van weleer, maar daaraan zijn vele moei lijkheden verbonden. De overheid kan een deskundig advise rend orgaan niet missen, maar minister Cals meende, dat op dit gebied het tijdstip nog niet is aangebroken voor een publiek rechtelijk orgaan met verordenende be voegdheid. De Raad voor de Kunst zal een schakel kunnen vormen tussen kunst en volk Het is nodig 'n geestelijk klimaat te schep pen waarin de kunst kan gedijen. De raad zal zowel aan volkskunst als aan amateu risme zijn aandacht wijden. Met betrekking tot de samenstelling van het orgaan heeft de minister in zijn voorstel een middenweg bewandeld tussen de amendementen-Fórta- nierDe Wit en Willems. Er dienen name lijk waarborgen aanwezig te zijn voor een schakering van de geestelijke stromingen in ons volk. Tevens moeten de leden deskun digen zijn. De deskundigheid behoort voor op te staan. Daarnaast dienen de leden ver trouwensmannen van de organisaties te zijn. Men behoeft niet te vrezen, dat de raad een geheim college zal worden. Geheim houding zal alleen gelden ten aanzien van aangelegenheden die de minister vertrou welijk aan de raad heeft voorgelegd. De heer Willems liet uit zijn amende ment inzake de candidaatstelling voor de representatieve leden aan de raad verval len, dat de nummering overeenkomstig de voorkeur en niet alphabetisch zal geschie den. Mevrouw FortanierDe Wit hand haafde dit in haar wijzigingsvoorstel. Zij trok het in nadat de minister kenbaar had gemaakt, dat bij de benoeming der door de kunstenaarsorganisaties voorgedragen can- aidaten de deskundigheid op de voorgrond zal staan en dat de minister daarnaast in belangrijke mate met de voorkeur der or ganisaties rekening zal houden. Een amen- dement-Willems, waardoor de voordracht uit slechts twee candidaten zou kunnen be staan nam de minister niet over, toen bij sommigen hiertegen bezwaar bleek te be staan. Vandaag stemt de Kamer over dit amen dement, evenals over een door de minister onaanvaardbaar verklaard amendement- Gortzak (CPN), dat de raad de bevoegd heid wil geven zelf te beslissen over open baarmaking van de aan de minister uitge brachte adviezen. Volgens de minister dient de bevoegdheid bij hem te blijven berusten. ADVERTENTIE speciaal legen KOORTS. KIESPIJN, HOOFDPIJN en PERIODIEKE PIJNEN Op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Van Meel betreffende vergiftigingen met dodelijke afloop, ten gevolge van het bespuiten van landbouwgewassen, heeft de staatssecretaris van Sociale Zaken geant woord, dat hij kennis heeft genomen van de vergiftigingen met dodelijke afloop ten ge volge van het werken met bestrijdings middelen door landarbeiders. Het Landbouwveiligheidsbesluit bevat voorschriften betreffende het werken met bestrijdingsmiddelen in de landbouw. Aan gezien het bespuiten van landbouwgewas hen zich in het algemeen telkens in een betrekkelijk korte periode voltrekt op tien duizenden landbouwondernemingen, is af doende toezicht op de naleving niet moge lijk. Toch wordt dit toezicht zo intensief mogelijk uitgeoefend en worden bij de ar beidsinspectie, die in de eerste plaats met het toezicht op de naleving van het Land bouwveiligheidsbesluit is belast, alle daar voor beschikbare ambtenaren in de land bouwsector in de periodes, dat met bestrij dingsmiddelen wordt gewerkt, op dit toe zicht geconcentreerd. Voorts wordt reeds op grote schaal voor lichting gegeven over de gevaren der be strijdingsmiddelen, omdat de ervaring leert, dat het gevaar van het omgaan met die middelen nog onvoldoende wordt beseft. Het toenemend gebruik van giftige stof fen in de landbouw maakt het naar dc mening van de staatssecretaris nodig de voorlichting te intensiveren en uit te brei den, waarbij een nauwe samenwerking met andere instanties, zoals de Landbouwvoor- 'ichtingsdienst, de Stichting voor de Land bouw en het Veiligheidsinstituut, zal wor den toegepast. Wat de maatregelen op kort zicht betreft, is de staatssecretaris van oor deel, dat het zwaartepunt daarbij moet liggen bij de voorlichting. Wat de wettelijke maatregelen betreft, overweegt de staatssecretaris het gebruik van de meest gevaarlijke bestrijdingsmid delen te beperken, door deze niet aan ieder onvoorwaardelijk ter beschikking te stel len, en zelfs de mogelijkheid te openen sommige er van geheel te verbieden. De onlangs ingestelde commissie voor phytopharmacie en de bestrijdingsmidde lencommissie zijn juist in het leven geroe pen om van advies te dienen over wette lijke en andere maatregelen, welke geno men moeten worden om de ernstige geva ren te kennen. Het uitbrengen van advies door deze commissie zal zoveel mogelijk worden bespoedigd. „Ik wil vanmorgen graag antwoorden op de vragen, die gisteren zijn gesteld," zei minister Cals. Het was juist 12 uur ge weest en de Kamerbode had de kalenders al op 2 Juli gezet, toen de Tweede Kamer het hare had gezegd over de wijziging van de Kweekschoolwet. De wijziging was niet van ingrijpende aard naar het scheen, maar onder het jonge gras was een addertje schuil gegaan, op welks gedragingen de aanwezige Kamer leden het waren op dit late uur niet meer dan vier onderwijsspecialisten, die Gisteravond heeft het personeel van het Provinciaal Waterleidingbedrijf in caifé- restaurant „Dreefzicht" te Haarlem de hoofdadministrateur, de heer C. Out, ge huldigd omdat deze vijftig jaar aan het bedrijf verbonden is geweest. En de bekroning van het werk, dat de jubilaris gedurende deze halve eeuw in dienst van het waterleidingbedrijf heeft verricht, kwam tot uiting in het feit, dat het lid van Gedeputeerde Staten de heer A. B. J. Prakken, die mede sprak namens de Commissaris der Koningin, dr. M. J. Prinsen, en tevens als voorzitter van de raad van toezicht hem mededeelde dat hij benoemd was tot officier in de orde van Oranje Nassau. De heer Prakken meende voorts, dat de jubilaris dit moest zien als een blijk van waardering, dat het provin ciaal bestuur voor hem heeft. De heer Out daarentegen was van oordeel, dat met het De heer A. B. J. Prakken, lid van Gedepu teerde Staten van Noordholland speldt de PWN-jubilaris, de heer C. Out de toege kende onderscheiding op. overhandigen van de onderscheiding het gehele bedrijf gehuldigd werd. De directeur van het P.W.N., ir. S. Kra mer, overhandigde de heer Out de versier selen, die aan de orde verbonden zijn en roemde evenals de voorzitter van het jubi leumfonds, de heer H. C. Kelk en de ove rige sprekers, allen vertegenwoordigers van de diverse afdelingen, de werklust, de collegialiteit en het menselijk begrip van de jubilaris, waarbij men uiteraard ook de rol niet vergat, welke diens echtgenote vervuld heeft. Na de officiële toespraken volgde een gevarieerd en uitgebreid feestprogramma dat tot laat in de avond voortduurde, aan het slot waarvan de heer Out allen, die deze dag voor hem tot een van de belang rijkste in zijn leven hadden gemaakt ont roerd dankte. met de minister in een gemoedelijk onder onsje over allerlei onderwijszaken discus sieerden niet erg gerust waren. Bij de uitwerking van de Kweekschoolwet in net Kweekschoolbesluit wil dit wijzigingsont- werp bij de met name genoeme facultatieve vakken voor de tweede en de derde leer- kring het woordje tenminste invoegen. Van dit tenminste moest men niets heb ben. Het gaat hierbij eigenlijk over een plannetje van de kweekschoolbonden, die wat ruimer armslag wensen bij het bepalen van de keuzevakken bij de nieuwe kweek schoolopleiding. Daar wilde de Kamer niet aan. Want, zo redeneerde men, het pro gramma is al zwaar genoeg en bovendien wordt met invoeging van dit enkele woord de gelegenheid gegeven de klok terug te draaien en niet het belang van de leerlin gen, maar de inzichten van de leraren voorrang te geven. Minister Cals was zeer vlot met het terug nemen van dit artikel. Hij had er niets kwaads mee bedoeld en was terstond bereid zich aan het inzicht van de Kamer te con formeren. Een onderwijsdebat in de Tweede Kamer, ook wanneer er maar vier leden aanwezig zijn, is bijna niet denkbaar zonder dat daar bij het pacificatie-chapiter wordt aange sneden. Aanleiding was ditmaal de kwestie van de subsidiëring van adoptie-klassen en van parallelklassen. De heer Van Sleen (P. v. d. A.) en mevrouw FortanierDe Wit (WD) vreesden, dat daardoor de pa cificatie in het gedrang zou komen. „Dat gevaar zie ik niet," zei minister Cals, die voorts mededeelde, dat de plannen voor de nieuwbouw van kweekscholen in Gro ningen, Heerenveen en Hilversum zijn goedgekeurd, dat de bouw van de school in Drachten in volle gang is en dat voor een ruime uitbreiding van de rijkskweekschool in Hengelo toestemming is verleend. Het plan om aan gehuwde onderwijze ressen en aan gepensionneerden, gelijk te Rotterdam zou geschieden, ontslag te geven om plaats te maken voor zo juist afgestu deerden, heeft de instemming van de minister niet. Het wetsontwerp werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Een 21-tal Belgische senatoren, leden van de „Intergroupe senatorial des intéréts intellectuels", onder wie Paul van Zeeland, E. de la Vallée Poussin, Roger Motz en J. van Houtte, heeft een verklaring gepubli ceerd waarin wordt gezegd dat voor een werkelijke integratie van Europa de or ganisatie van een culturele en intellectuele gemeenschap der betrokken landen een eerste vereiste is. Deze zal, zo heet het, de basis moeten vormen voor de economische, militaire en politieke gemeenschappen en zal het daar heersende klimaat moeten be palen. De elementen van een dergelijke ge meenschap moeten gevormd worden door de interpenetratie der universitaire oplei dingen, de gelijkstelling der diploma's, met recht in andere landen een intellectueel beroep uit te oefenen, een uitbreiding der universitaire uitwisselingen en door het sluiten van multilaterale culturele accoor- den. Over sluip moordenaarscursussen en geheime berechtingen Op de tweede dag van zijn getuigenis voor de Australische commissie van on derzoek heeft de voormalige derde secre taris van de Russische ambassade in Can berra, Wladimir Petrov, verteld, dat er in de Sovjet-Unie mensen worden opgeleid om in het buitenland leiders van anti- Russische groepen uit de weg te ruimen. Een van deze mannen was Niklai Choch- lov, die de zijde van het Westen koos toen hij met een dergelijke opdracht naar West- Duitsland was gezonden. Ook vertelde Petrov het een en ander over Russische staatsburgers, die gestraft waren omdat zij zich met buitenlanders hadden ingelaten. In ernstige gevallen wer den de schuldigen in het geheim berecht door een voksgerechtshof of door een tri bunaal van de geheime politie. Deze hoven Een heel oud woord in onze taal is labben: babbelen, leuteren, likken. Van labben komt labberen: op een onsma kelijke manier eten en dit leidt weer tot ons woord belabberd: ellendig. Wanneer men nu naast het woord labbekak ook de vorm labbekaak ziet voorkomen, is er reden te denken aan iemand wiens (of wier) kaken steeds maar bewegen, een kletser en kwaad spreker. In algemener zin gaat het woord dan aanduiden: lummel, knul, flauwe vent enzovoort. Ik mag niet verhelen, dat het tweede lid van de samenstelling ook wel verwantschap met een ander werkwoord heeft doen vermoeden en, naar mij voorkomt, niet ten onrechte. TONEEL EN DANS Woensdag 7 Juli, Stadsschouwburg, 20 uur: Voorstelling in het Holland Festival door het Wiener Burgtheater van „Liebelei" en „Komtesse Mizzi" van Arthur Schnitzler onder regie van Ernst Lothar. Met Alma Seidler, Inge Konradi, Susi Nicoletti, Ro bert Lindner en als gast Hans Moser, met vele anderen. Donderdag 8 Juli, Openluchttheater, 20.30 uur: Optreden door het Joegoslavisch Danstheater van de universiteit van Zagreb met een programma van folkloristische zang, dans en muziek uit alle de'm van de Balkan. MUZIEK Vrijdag 2 Juli, Concertgebouw, 20 uur: Twee de zomerconcert van het Noordhollands Philharmonisch Orkest. Onder leiding van Marinus Adam worden werken van Boro- dine, Saint-Saëns, Honegger en Ravel uitgevoerd. Soliste is de violiste Hertha Ellegiers. Zaterdag 3 Juli, Huize van der Glas, 20.15 uur: Muziekavond ter sluiting van het K.N.T.V.-seizoen door de cellist Bob van Marken en de pianiste Heieen Hubbeling, met werken van Bach. Schumann en Jon gen (Fantaisie rhapsodique). Adres: Delft laan 235. Zondag 4 Juli, Teylers Museum, 15 uur: Be speling van het 31-toonsorgel van prof. dr. A. D. Fokker door Paul Chr. van Weste ring, die composities van Telemann, Mo zart, Reger en Distier ten gehore brengt, benevens zijn eigen Kleine instructieve suite en Zes inventies. Maandag 5 Juli, Grote Markt, 15,30 uur: Ee- speling van het carillon van de Grote Kerk door Arie Peters, stadsorganist, die men eveneens kan beluisteren op Vrijdag van 11.30—12.30 uur. Dinsdag 6 Juli, Concertgebouw, 20 uur: Leer- lingenuitvoering van Haarlems Muziek- i instituut. De orkestklasse speelt onder leiding van Toon Verhey en Jan Laarveld werken van Mozart, Mendelssohn en Franck. Dinsdag 6 Juli, Grote Kerk, 20 uur: Gratis orgelconcert door Gaston Litaize uit Pa rijs. Het instrument van Christiaan Muller wordt Donderdagmiddag van 1516 uur bespeeld door Anton Heilier uit Wenen. Donderdag 8 Juli, Grote Kerk, 20 uur: In ternationaal Orgelconcours in het Holland Festival. Aan de improvisatiewedstrijd nemen deel Piet Kee uit Alkmaar, Hans Haselböck uit Wenen. Edwin Peter uit Bern en Guus Stoop uit Utrecht. Vrijdag 9 Juli, Grote Kerk, 20 uur: Concert in het Holland Festival door de juryleden van het Internationaal Orgelconcours 1954: Gaston Litaize uit Parijs, Helmut Walcha uit Frankfort aan de Main en professor Hendrik Andriessen uit 's Gravenhage. De eex-stgenoemden spelen werken van Bach. Hendrik Andriessen geeft een im provisatie. DIVERSEN Vrijdag 2 Juli, Dreefzicht, 20 uur: Concert door het Christelijk Fanfarecorps „Arti et Religioni". Op het programma staat onder meer de Suite Classique van Meindert Boekei. Zaterdag 3 Juli, Huis Van Looy, 17 uur: Opening van de eretentoonstelling van werken van de schilder Dirk Harting ter gelegenheid van diens zeventigste ver jaardag. Zondag 4 Juli, Lido Theater, 11 uur: Laatste voorstelling van de kleurenfilm „Hoff mann's Vertellingen" van Powel en Press- burger naar de gelijknamige opera van Jaques Offenbach, met onder anderen Moira Shearer, Ludmilla Tcherina. Maandag 5 Juli, Tuin Dreefzicht, 19 uur: Feestavond van de Adoptiecommissie Be- Scène uit „Liebelei" van Arthur Schnitzler door het Wiener Burgtheater, welke voor stelling in het Holland Festival op Woens dag 7 Juli in de Haarlemse Schouwburg herhgald wordt. Men ziet van links naar rechts: Susi Nicoletti, Hans Moser en Inge Konradi. jaarden met ruim tweehonderd medewer kenden, onder meer Lou Bandy, de goo- helaar Pietro Nakaro, de pianist en liedjes zanger H. Heyerman. TENTOONSTELLINGEN Huis Van Looy: Eretentoonstelling van werken van de schilder Dirk Harting ter gelegenheid van diens zeventigste verjaar dag. Van 3 tot 26 Juli, dagelijks geopend van 1012.30 en van 13.3017 uur, des Zondags alleen van 14—17 uur. Woonhuis Van Looy: Het voormalig woon huis van schilder-schrijver Jacobus van Looy is te bezichtigen op Donderdagen van 1012 en van 1417 uur. Op Zon dagen alleen van 1417 uur. Teylers Museum: Tekeningen van Dirk Langendijk (17481805). Voorstellingen uit hét militaire leven. Het museum is dagelijks geopend van 1117 uur, behal ve op Maandag, benevens op de eerste Zondag van elke maand van 1317 uur. Frans Halsmuseum: Groepsportretten van Frans Hals in nieuwe'formatie, benevens permanente expositie van recente aan winsten uit de Recuperatie. Geopend van 1017 en Zondags van 1317 uur. Schotersingel no. 117 a: Palestina-diorama's (Bijbelse voorstellingen). Door de week ge opend van 9.30lz en van 1417 uur. Riviervismarkt 5: Curiositeitenkelder, col lectie antieke tegels en diverse kunstvoor werpen. ADVERTENTIE Drie Canadese ministers, Brooke Claxton (Landsverdediging), Douglas Abbott (Fi nanciën) en Lionel Chevrier (Vervoer), zijn Donderdag afgetreden, aldus wordt uit Ottawa vernomen. Claxton zal worden opgevolgd door Ralph Campney (sedert Februari 1953 onderminister van Landsverdediging), Ab bott door Walter Harris (sedert 1950 minis ter van Immigratie) en Chevrier door George Marler (een voormalige liberale leider uit Quebec). Claxton wordt vice-president van een New Yorkse levensverzekeringsmaatschap pij, Abbott is benoemd tot raadsheer bij het Hooggerechtshof en Chevrier zal de Canadese voorzitter worden van de orga nisatie die zich bezig houdt met de ontwik keling van de Sint Laurens als waterweg en energiebron. A ft fleurige kwalifeits zomerkleding Hi nylon jurkjes organza jurkjes Hacoma jurkjes overgooiertjes speelbroekjes blousjes badpakjes popeline jongenspakjes zonnehoedjes tinneroy jurkjes manteltjes pakjes popeline jacks regenkleding voor kille dagen zomer trainingspakje^ truitjes en vestjes reiswiegen 38.75 wandelwagens 24.75 kinderstoelen 21.50 babyboxen met scharnierende bodem i27.95 Oude Groenmarkt 16-14 Haarlem-Tel. 11266 (k2ïoo) HAARLEM. Op de gronden van het drooggemalen Haarlemmermeer, tussen Houtrijk en Polanen en de Lijnden, in gebruik bij den heer C. H. Wellman, groeit en bloeit thans eene bijzondere, uit éénen zaadkorrel gesproten rogge- stengel, waaraan 22 halmen en aren. eene van deze laatste voorzien van 12 bij- loopers of uitspruitsels uit de hoofdaar.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 5