Rosewall en Ho ad verloren van Seixas en Trabert Uermaqeten .Clowntje Rick Een verraderlijk complot s Het Wimbledon-tournooi Finale dames-enkelspel tussen Connolly en Louise Brough Ook Rotterdam heeft Beroepsvoetbalclub VRIJDAG 2 JULI 1954 Sport in 't kort Bobet: Ockers is mijn grootste concurrent Boksen Snoek traint hard voor gevecht tegen Hecht Gymnastiek Persoonlijk klassement van dames-gymnasten Appleyard nam vijf wickets voor 51 runs Maar veld is er nog niet Grote nederlaag van zwemclub Haarlem B R YLC Jeermrn befmmmj! Van Vliet niet geschorst maar berispt; finale wordt overgereden Voor de kinderen r zonder risico x blOLINE Tochtjes voor bejaarden in kleinere groepen Hervormde Synode vóór toelating vrouw tot ambt FEUILLETON door Richard Keverne OOK WEYAND VERLAAT VITESSE. Na het zestal spelers uit het eerste elftal van Vitesse, dat zich reeds verleden week bij de beroepsvoetbalclub De Graafschap had aangesloten, heeft thans ook linkshalf Weyand zich aan deze profclub verbonden. Louise Brough, de 29-jarige tennis-ster uit Californië, die de titel op Wimbledon reeds drie maal veroverde, kwalificeerde zich gisteren weer voor de finale van het damesenkelspel, waarin zij tegen Maureen Connolly zal spelen. In de halve finale won zij in een spannend duel, dat drie sets duurde, van Doris Hart (nummer twee ge plaatst) en waarin Doris Hart, die in de beslissende set met 31 voorstond, de in druk wekte te zullen gaan winnen. Louise Brough concentreerde zich toen volledig op de. aanval waarmede zij haar tegen standster het initiatief ontnam. Naarmate zij haar achterstand inliep en zelfs de leiding overnam (53) begon Doris Hart nerveuzer te spelen en ging zij fouten maken. De meest eenvoudige bal len kwamen in het net terecht. Zo bereikte Louise Brough voor de zesde maal in ne gen jaar de finale. De Amerikaanse Maureen Connolly won in twee sets (61, 61) in de halve finale damesenkelspel van haar landgenote mevr. Pratt. De vijf partijen^ die Conolly tot nu toe speelde, won zij alle in twee sets met een verlies van totaal 11 games. De negentienjarige „little Mo" domineer de gedurende de gehele wedstrijd en mevr. Pratt kreeg geen enkele kans tegen de harde, scherp geplaatste drives. Na de ope- ningsgame verloren te hebben joeg Mau reen Connolly in geweldig tempo en grote vaart de bal steeds langs haar tegenstand ster en bedwong op die wijze mevr. Pratt volkomen. De gehele partij duurde een half uur. Zonder hoogtepunt In een wedstrijd, die slechts zelden de hoogtepunten van een match tussen de twee sterkste herendubbels ter wereld ver toonde, verloren de Australische spelers Rosewall en Hoad van de Amerikaanse combinatie Seixas en Trabert in de halve finale van het heren dubbelspel. Dit was voor Trabert een kleine troost na zijn ver loren partij tegen Rosewall in het enkel spel. In de eindstrijd zullen de beide Ame rikanen wederom tegenover een Austra lisch paar staan en wel Hartwig en Rose, die in de tweede halve finale Mulloy en Patty (V.S.) versloegen met 46, 64, 6—2, 6—1. Weer Connolly m de kwarteindstrijden van het gemengd dubbelspel versloegen Maureen Conolly Louise Brough (V.S.) en Hoad (Austr.) het Franse paar mevr. Adamson en Molinari met 63, 62. Margaret du Pont (V.S.) en Rosewall (Austr.) plaatsen zich eveneens in de halve finales door Williams (Z.-Afrika) en mevr. Halford (G.B.) te verslaan met 64, 60. Angela Mortimer en mej. Shilcock won nen in de kwartfinale van het dames dubbelspel van mej. Buxton en mevr. Tho mas (G.B.) met 62, 36, 62. In een gesprek met 1' Equipe heeft Louison Bobet, de winnaar van de Tour de France 1953, de Belg Ockers aangewezen als zijn grootste concurrent in de Tour van dit jaar. Hij ducht de Belg zelfs meer dan Koblet en Kubler. Wat de Nederlandse ploeg aangaat houdt Bobet er rekening mee dat Wagtmans en Nolten een bedreiging kunnen vormen. Tij dens de ronde van de Dauphine Libère had Nolten veel indruk op hem gemaakt. „In elk geval kan men vertrouwen hebben in die ploeg", aldus Bobet, „en de Nederlanders zullen zeker voor menigeen roet in 't eten werpen". Tijdens zijn partij tegen Trabert moest Rosewall een maal zelfs op de baan naast die waarop hij speelde rennen om een korte slag van de Amerikaan te halen. Wat voor moeite de Australiër ook deed, retourneren kon hij de bal niet. Het resultaat van zijn poging ziet men op de foto. m Europese halfzwaargewichttitel in het geding Onder leiding van zijn manager Dick Groothuis is de Nederlandse bokskampioen in het halfzwaargewicht, Wim Snoek, aan de training begonnen voor het gevecht om de Europese titel in het halfzwaargewicht tegen de Duitser Hecht. Het is nog onbekend, waar en wanneer dit gevecht gehouden zal worden. Van twee zijden is manager Groothuis reeds benaderd: van Nederlandse zijde om het gevecht in Augustus of September in het Olympisch stadion te houden, maar natuurlijk ook door Duitse promotors, die het gevecht in Duits land willen houden. Van Duitse zijde is reeds een beurs van enige duizenden mar ken geboden, maar Groothuis, die ook zaken man is, is op dit aanbod nog niet ingegaan. In het politiesportpark in Amsterdam traint Wim Snoek nu vier dagen per week in de open lucht. En het programma dat zijn trainer heeft opgesteld is waarlijk niet licht. Begonnen wordt mei een veldloop van 10 km„ afwisselend hard en dan weer lang zaam lopen met onderweg stootoefeningen. Geen moment mag de bokser stil staan, steeds moeten de voeten in beweging blij ven. Na de veldloop volgen oefeningen met een zware Medizinbal. Samen met Klijssen, Linneman of een der andere boksers van de school loopt Snoek nu vooruit of achter uit. Na stootoefeningen en schaduwboksen volgt dan tot slot grondgymnastiek. Behalve op het sportveld van de APGS, waar hij meermalen gezelschap heeft van bekende athleten als de speerwerper Lut- keveld en de kogeistoter Oreel, traint Snoek natuurlijk ook dagelijks in de school. Dan wordt zijn punch gehard op een ongeveer 80 kg. zware stootzak en bokst Snoek 20 rondjes. Ook bij de dameswedstrijden leverden de Russische deelneemsters aan de wereldkam pioenschappen gymnastiek uitstekende prestaties. Zoals bekend behaalde Rusland de eerste plaats in het landenklassement. Algemeen persoonlijk klassement: 1. Galina Roedjko (Rusl.) 75.68 punten; 2. Eva Bosakova (Tsj. Slow.) 75.11 pnt.; 3. Helena Ramoczy (Polen) 74.37 pnt. Vrye oefeningen: 1. Tamara Manina (Rusl). 18.39 pnt.; 2. Eva Bosakova (Tsj. SI.) 18.76 pnt.; 3. Maria Gorokhovskaja (Rusl.) 19.12 punten. Evenwichtsbalk: 1. Kéiko Tanaka (Japan) 18.89 pnt.: 2. Eva Bosakova (Tsj. SI) 1876 pnt.; 3. Agnes Keletti (Hong.) 18.72 pnt. Brug: 1. Agnes Keleti (Hong.) 19.46 pnt.; 2. Galina Roudjko (Rusl.) 19.33 pnt.; 3. Helena Rakoczy (Polen) 19.20 pnt. Paardspringen: 1. Tamara Manina (Rusl.) en Ann Sofi Petterson (Zweden) ieder 18.96 pnt.; 3. Evy Berggren (Zweden) 18.93 pnt.; 4. Maria Gorokhovskaja (Rusl.) 18.86 pnt. Cricket De tweede test match Pakistan 157 all out Engeland op 121 voor 2 De eerste Juli 1954 is voor de dertigjarige medium pace bowler van Yorkshire,Bob Appleyard, een gedenkwaardige dag gewor den. In de tweede testmatch tussen Engeland en Pakistan in Nottingham maakte hij een fraai debuut in test-cricket door voor slechts 51 runs 5 Pakistaanse wickets te nemen. Appleyard droeg er daarmee voor een be langrijk deel toe_bij, dat de Pakistani voor een totaal van 157 het veld moesten ruimen Aan het eind van de eerste dag stond Enge land op 121 voor 2. Kardar, de Pakistaanse aanvoerder, was topscorer van zijn elftal met 28 runs. Het Engelse openingspaar. David Shappard (de nieuwe captain) en Reg Simpson scoorden voor het eerste wicket 98 runs. Simpson had 79 not out. Onbespeelbaar Bob Appleyard bleek vrijwel onbespeel baar. Met zijn tweede bal nam hij zijn eerste wicket en in zijn derde, vierde en vijfde over volgden er nog drie. Toen stonden de Pakistani op 55 voor 5 en had Appleyard de fantastische cijfers van vier voor zes. Het scorebord van gisteren zag er als olgt uit: Pakistan eerste innings: Haniv Mohammad l.b.w. b. Appleyard.. 19 Alimuddin b. Statham 4 Waqar Hassan b. Appleyard 7 Mawsood Ahmed c. Evans b. Appleyard 6 Imtiaz Ahmed b. Appleyard 11 A. H. Kardar c. Compton b. Bedser.... 28 Fazal Mahmood c. Sheppard b. Bedser.. 14 M. E. Z. Zhazli b. Statham 18 Mohammed Aslam b. Wardle 16 Khalid Hassan c. May b. Appleyard10 Khan Mohammad not out 13 Extra's 11 Ook Rotterdam heeft thans officieel een beroepsvoetbalclub. Het kapitaal ad f 50.000 is gisteren gestort en de N.V. Be roepsvoetbal Vereniging Rotterdam opge richt. De nieuwe onderneming is in feite in de plaats gekomen voor de beroepsclub „Maasstroom" en de later opgerichte ver eniging „Rotterdam". Zonder moeilijkheden schijnt het aan staande optreden van de vereniging niet te zullen verlopen. Wel zouden reeds spelers zijn gecontracteerd, doch over een speelter rein beschikt men nog niet. De secretaris der onderneming heeft zich kort geleden gewend tot de wethouder van volksontwik keling en onderwijs voor het ter beschik king stellen van één der gemeentelijke sportvelden. Het resultaat is evenwel ne gatief geweest. Medewerking van het ge meentebestuur zal men dus wat dit be- «reft niet verkrijgen, maar ook in ander opzicht schijnt men van deze zijde niet veel te -mogen verwachten, omdat men tot ant woord moet hebben gekregen, dat de be roepsvoetbalbond moet trachten zelf zijn problemen tot een oplossing te bren-gen. Inmiddels zijn ook onderhandelingen ge opend met de directie van de Erven de weduwe J. van Nelle te Rotterdam over het ter beschikking stellen van het voet balveld van The Rising Hope. Hier is een beslissing over het al of niet spelen nog niet gevallen. Mochten echter ook deze be sprekingen niet tot een bevredigend re sultaat ledden en geen andere oplossing tij dig gevonden worden, dan zal de vereni ging „Rotterdam" eventueel niet aarzelen haar wedstrijden in een andere gemeente te spelen. „Dan moet Rotterdam het zelf maar weten", aldus onze zegsman. De waterpolocompetitie Voor het spelen var. de hoofdklasse water- polowedstrijd GZCHaarlem is Haarlem naar Gouda geweest en verloor met zeven nul. Haarlem speelde vooral verdedigend en kwam met tweenul achter door Van der Toorn en Beiderwellen. In de tweede helft kreeg Haarlem het zwaarder te verduren. Nadat Beiderwellen tweemaal had gescoord, bracht Cabout de GVC voorsprong op vijfnul. Van der Toorn maakte er ten slotte zevennul van. GZC blijft met deze overwinning ongesla gen aan de kop van de ranglijst. De wedstrijd HaarlemMeeuwen, die voor Dinsdagavond in Stoop's bad op het programma staat, zal de Haarlemmers ook wel geen wfnst op leveren. Het ziet er dus naar uit dat de uit wedstrijd tegen Merwede de beslissing moet brengen of Haarlem hoofdklasser blijft. VZV—DWT In een zware wedstrijd, waarin het aan spanning niet heeft ontbroken, hebben VZV en DWT de punten gedeeld. De wedstrijd eindigde driedrie. In de eerste helft van de wedstrijd waren de Velsenaren overwegend in de aanval. De DWT-doelverdjdiger keerde de schoten echter goed. De geroutineegrde VZV-mid- voor Swier boekte voor de rust eenmaal succes. De tweede helft van de wedstrijd had een heel ander karakter. DWT ging ook meer in de aanval. Tijdens een spelersmeerderheid bracht Gravemaker de VZV-voorsprong op tweenul. Een aan Roozekrans toegewezen vrije worp werd daarna door deze ingescho ten. Kort daarna maakte Westerman gelijk. Wederom nam VZV het initiatief, doordat Bakker bij verkeerd overnemen in de DWT- verdedging de bal toegespeeld kreeg en de ADVERTENTIE mannen die „gezien" zijn, prefereren De verzorgdheid van Uw uiterlijk hangt vooral at van Uw haar. Brylcreem, de volmaakte hairdres3ing geeft Uw haar een leven dige, natuurlijke glans voor heel de lange dag. Brylcreem is geëmul geerd dus geen overda dige vettigheid. Mas seer dagelijks met Brylcreem - de heil zame bestanddelen houden Uw hoofd- huld gezond. Uw haar vrij van roos. voor mooi, gezond haar County Laboratories Ltd., Stanmore, England - Jacq. Mot N.V., Amsterdam Totaal 157 Bowlingcijfers: Bedser 21, 8, 30, 2; Statham 13, 3, 38, 2; Appleyard 17, 5, 51, 5; Bailey 3, 0, 18, 0; Wardle 6, 3, 9, 1. Engeland eerste onnings: Sheppard c. Imtiaz Ahmed b. Khan Mohammad 37 Simpson not out 79 May b. Khan Mohammad 0 Compton not out 5 Totaal (twee wickets)121 Aan bat komen nog: Graveney, Bailey, Evans, Wardle, Bedser, Statham, Appleyard. Bowlingcijfers: Khan Mohammad 12, 2, 37, 2. ADVERTENTIE BARTEL10RISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. B0LSTR 48 A'DAM TEL. 717162 POPELINE ROKKEN ƒ14.75 bal direct en goed inschoot. Roozekrans maakte daarop weer gelijk. Uit een scrim mage voor het DWT-doel boekte Swier nog met een achterwaarts schot succes. Het doel punt werd echter afgekeurd en dus eindigde de wedstrijd driedrie. Voor de derde klasse dames werd gespeeld de wedstrijd VZV 1—Waterlelie 1. VZV zege vierde met 21. Tijdens de gisteravond gehouden verga dering van de sportcommissie van de KNWÜ, die was bijeengeroepen ter be handeling van de zaak Van Vliet, die tij dens de finale van het sprintkampioen schap van Nederland zich uit de wed-strijd had teruggetrokken omdat hij meende dat de beslissing va-n de kamprechter onjuist was geweest en die bovendien naar aanlei ding daarvan zich op beledigende wijze 'had geuit jegens kamprechter Stol. ver scheen Van Vliet om zijn verontschuldi gingen aan te bieden voor het gebeurde. Van Vliet verklaarde het te betreuren dat hij een dergelijke houding had aangeno men die het gevolg moet zijn geweest van de nerveuze spanning die altijd rond een kampioenschap heerst. De heer Stol, oud-renner en daardoor begrip hebbende voor de toestand waarin Van Vliet verkeerde, verklaarde zich vol gaarne bereid de aangeboden verontschul diging te aanvaarden. Inmiddels had de sportcommissie een brief ontvangen van Jan Derksen, die hoewel overtuigd van de juistheid van de uitspraak van de kamprechter daarin aanbood zijn regle mentair verworven titel ter beschikking te stellen en op een nader te bepalen da tum de finale van eerder genoemd kam pioenschap in haar geheel over te rijden in dien daardoor alsnog een schorsing van Van Vliet kon worden voorkomen. Gezien de eervolle en lange staat van diensr van Van Vliet heeft de sportcom missie gemeend dit sportieve aanbod van Tante Camelia zorgde goed voor alles, 's Morgens was het ontbijt in orde, als de jongens uit school kwamen was de tafel alweer gedekt, en ze kookte heerlijk. Ze verwende de jongens en oom Tripje gewoonweg! Want ze maakte allerlei puddink jes en andere lekkere dingen klaar. Oom Tripje was erg blij, dat tante Camelia gekomen was; nu kon tante Liezebertha ook gerust zijn. Die hóefde zich nu ook geen zorg meer te maken hoe het thuis zou lopen. En de jongens vonden het ook prettig zo. Ja, natuurlijk verlangden ze er erg naar, dat Tante Liezebertha weer gauw terug zou komen; maar tot zolang was het toch fijn te weten, dat tante Camelia overal voor zorgde Tante Camelia is erg aardig, hè?", zei Oepoetie. Dat vonden Rick en Bunkie ook. 's Avonds, na het eten, als de jongens hun huiswerk gemaakt hadden, schonk tante Camelia gezellig thee, en dan ivist ze allerlei aardige spelletjes. En ze kon ook zo fijn vertellen van dingen, die ze had gehoord of meegemaakt. Én het huishouden liep op rolletjes. Toch praatten de jongens veel over tante Liezebertha; ze hoopten, dat ze niet te lang in dat ziekenhuis zou moeten blijven. Zo leuk leek het hun niet, daar te moeten liggen. Derksen te moeten aanvaarden, te meer omdat de kamprechter, hoewel hij nog steeds overtuigd is de juiste uitspraak te hebben gedaan, zich met deze uitspraak ten volle kon verenigen. Op grond van dit alles en in de overtui ging dat herhaling niet gevreesd behoeft te worden besloot de sportcommissie de door de wedstrijdcommissarissen aan Van Vliet opgelegde straf te wijzigen in een openbare berisping. Besloten werd voorts de finale opnieuw te doen verrijden op 7 Juli. Tijdens het grote wielerprogramma in het Olympisch stadion in Amsterdam op de vooravond van de start van de Tour de France. ADVERTENTIE ook U kunt -door Het Biologische Slankheidsmiddel succes verzekerd prijs 50 dragees f. 1.25 K.N.A.C. vraagt: Verkeer ondervindt hinder Van vele zijden heeft de K.N.A.C. de laatste tijd klachten ontvangen over de moeilijkheden welke het wegverkeer on dervindt van lange, aaneengesloten files van automobielen, welke deelnemen aan tochtjes voor ouden van dagen. Ofschoon de K.N.A.C. alle lof heeft voor het streven van de vele comité's welke in ons land bestaan om ouden van dagen te doen ge nieten van een automobieltocht, meent zij de organisatoren er toch op te moeten wij zen, dat het ongerief dat andere wegge bruikers van de lange, onafgebroken files ondervinden, er helaas niet toe zal bijdra gen deze vorm van menslievendheid bij me nig automobilist, op wiens medewerking men toch is aangewezen, ingang te doen vinden. Het verdient volgens de K.N.A.C. dus aanbeveling bij dergelijke tochten klei nere groepen te vormen, waardoor het ove rige verkeer niet zal worden gehinderd. De Generale Synode der Nederlands Hervormde Kerk heeft zich uitvoerig be ziggehouden met rapporten, door de (54) classicale vergaderingen uitgebracht over ce toelating van de vrouw tot het ambt. Na een langdurige discussie, waaraan door vele leden werd deelgenomen, werd tot stemming overgegaan. Vóór toelating van de vrouw tot alle ambten stemden 32 leden, terwijl na van de 18 leden die tegen stemden zich 1 lid uitsprak voor toelating van de vrouw tot het ambt van ouderling en diaken en 5, die alleen de vrouw wilden toelaten tot het ambt van diaken. Het voorstel, de vrouw tot alle ambten toe te laten, zal nu, in een kerkordelijke vorm gebracht, ter consideratie aan de classicale vergaderingen worden toegezon den. 28) Hij vond het Foster Hotel, hoewel het goedkoop en toch comfortabel was, uiter mate deprimerend. Zodra hij aankwam, had hij Monica's Club opgebeld, doch hij had te horen gekregen, dat juffrouw Brent niet aanwezig was. Zij was er die morgen wel even geweest, deelde men hem mede, maar onmiddellijk weer weggegaan en had geen boodschap achtergelaten. Matt gebruikte zijn lunch in een sombere stem ming. Even voor drieën belde hij nog eens tevergeefs op en hierna zocht, hii enkele uren verstrooiing in een bioscoop, voor dat hij zich weer naar zijn hotel begaf. Er bleek geen boodschap voor hem geko men te zijn, en hij voelde zich steeds die per in de put zinken. Om de tijd door te komen, ging hij weer naar buiten en be gon door de straten te slenteren. Het was thans het spitsuur, waarop de mensen van hun werk naar huis terugkeerden. Picca dilly was écn opstopping van autobussen en auto's. Matt raakte hoe langer hoe meer uit zijn humeur. Hoewel hij besefte, dat 't dwaas was, wandelde hij toch in de rich ting van Ilyde Street, waar Monica's Club zich bevond. Het was niet zijn plan om Monica daar te spreken te vragen, maar hij voelde zich eenzaam en min of meer in stinctief wandelde hij in die richting. Het leek hem een goed idee om hoe dan ook die Oxford en Cambridge Vrouwen-Club eens in ogenschouw te nemenNatuurlijk was er een vage hoop in zijn hart, dat hij héél toevallig Monica daar in de buurt tegen het lijf zou lopen. Het geluk was echter niet mèt hem. Alles wat hij te zien kreeg, was een doodgewoon gebouw in een zijstraat, met een geüniformeerde portier bij de ingang. Hij aarzelde even, of hij deze portier om inlichtingen zou vragen, maar besloot tenslotte naar het enige honderden meters verder gelegen postkantoor te gaan, om nog eens op te bellen. Dit keer bleek Monica aanwezig te zijn. „Ik heb je bood schap gekregen", zei ze op een niet bij haar passende, enigszins verlegen toon. „Ik had geen idee, dat ik zo spoedig al van je zou horen". „Het leek me goed om onmiddellijk hier heen te komen om je te kunnen helpen, in dien dit nodig mocht blijken", antwoordde Matt. „Wanneer kunnen we elkaar ontmoe ten? Vanavond?" „Nee, vanavond niet", antwoordde het meisje gejaagd. „Ik dineer vanavond met Laura en daarna gaan we naar de schouw burg. Ze kan ieder ogenblik hier zijn om me te halen. Ze scheen even te aarzelen en voegde er dan aan toe: „Matt, wees vooral voorzichtig! Laura moet vooral niet merken, dat je in Londen bent. Ze sprak vandaag over je.... op een wonderlijke manier. Ik bel je morgenochtend op in je hotel. Na het ontbijt. Ik weet dan, wat onze plannen zijn. Bel jij nu ook vanuit je hotel op?" „Nee, ik bel in het postkantoor bij jou in de straat", antwoordde hij lachend. „Kun je er niet een minuut tussen uit wippen Ze onderbrak hem haastig: „O néé Matt! En je moet hier niet rondlopen, als Laura in de buurt is. Wees nu vooral verstandig! Heus ik maak me zorgen over je". Hij had haar nooit op zo'n geagiteerde wijze horen spreken en voelde iets van medelijden met haar. „Goed, goed", zei hij kalmerend. „Ik be loof je te zullen oppassen. Maar ik maak me óók zox'gen. Ik ga er nu vandoor. Ik begrijp 't. En ik wacht dus op je tele foontje morgenochtend". „Ja, afgesproken". Ze verbrak het ge sprek en hij verliet het postkantoor. Hij keek even Hyde Street in om Monica's Club nog eens in zich op te nemen, maar dan opeens draaide hij zich abrupt om en liep haastig het postkantoor weer binnen. Enkele ogenblikken later stond hij weer buiten, ongelovig en opgewonden. En in derdaad, daar niet ver voor hem uit, liep een goed geklede man klein, doch be hoorlijk geproportionneerd in de rich ting van Knightsbridge. Toen Matt het postkantoor uitkwam, was hij bijna tegen hem aangebotst, maar na een snelle blik had hij haastig rechts omkeert gemaakt. Want deze man was Scott! Tenzij 't zijn dubbelganger was.... De man had juist een sigaret opgestoken, toen Matt hem bijna tegen hel lijf liep en deze had zijn gezicht onmiddellijk herkend. Er was eigenlijk geen twijfel mogelijk! Dat donkerbruin verbrande gezicht en die on bewogen gelaatsuitdrukking zou hij overal herkennen. En terwijl Matt langzaam op enige afstand de man volgde, raakte hij steeds meer overtuigd, dat dit inderdaad Scott was. Hij herinnerde zich ook de iet wat slepende manier van lopen, die karak teristiek was. De man vóór hem was gekleed in een goedzittend grijs pak en droeg een grijze hoed. Hij zag er zeer verzorgd uit en Matt besefte, dat dit niet iemand was, die wer kelijk tot de bedienden-klasse behoorde. Deze toevallige ontmoeting was zó'n ver rassing voor Matt, dat hij geen gelegenheid had om zijn gedachten te ordenen. Vaag associeerde hij Scott met mevrouw Dean. Deze kon thans ieder ogenblik in Monica's Club arriveren. Tenzij 't een heel bijzonder toeval was, moest er verband bestaan tus sen Scott en mevrouw Dean in deze buurt. Matt besteedde echter verder geen tijd aan veronderstellingen, doch concentreerde zich op het schaduwen van de man, die met flinke pas voor hem uitliep. Zo heel ge makkelijk bleek dit niet te zijn. Ze kwa men aan een drukke hoofdstraat en Scott sloeg deze in, zich met grote handigheid een weg banend over het volle trottoir. Meer dan eens dacht Matt dat hij 'm uit het oog verloren had, maar het geluk was met hem. De goedgeklede, gedrongen figuur doemde steeds weer voor hem op en liet zich door de mensen-menigte niet uit de koers brengen. In Sloane Street bleef Seott bij een bushalte wachten. Matt had geen moeite zich tussen de mensen te verbergen en sloeg hem gade. Na en kele ogenblikken scheen de man onge duldig te worden en liep weer door. Matt stak over en volgde hem thans aan de overkant van de straat. Er waren hier veel minder mensen en Matt wilde niet het risico lopen gezien te worden. In Pont Street raakte Matt bijna het spoor bijster. Een stampvolle autobus stopte bij een halte en liet twee mensen uitstappen. In een geweldige sprint rende Scott op de bus aan en terwijl deze zich reeds in beweging zette, sprong hij op de treeplank. Ook op dat moment liet het geluk Matt echter niet in de steek. Een lege taxi passeerde en haastig riep hij deze aan. De chauffeur verzocht hij Scott's bus te volgen. Deze achtervolging leidde naar Chelsea Town Hall, waar Scott uit de bus stapte. Matt liet de taxi stilhouden, betaalde de chauffeur en zette de achtervolging ver der weer te voet voort. Behoedzaam liep hij achter de man aan over de Albert Bridge en door het Battersea Park. Scott keek geen enkele maal om en scheen een bepaald doel voor ogen te hebben. Toen ze aan de Prince of Wales Road kwamen, hield Matt even stil. Scott stak de weg over, in de richting van de grote flatge bouwen, die aan deze zijde het park be grensden. Matt moest voorzichtig zijn en hield zich verborgen, terwijl Scott over stak. Met een gevoel van opwinding keek hij de man na. Hij voelde instinctief, dat deze zijn doel bereikt hadEn de mo gelijkheden, welke hieraan verbonden waren, deden hem popelen om achter hem aan te hollen. Bestond er immers niet de mogelijkheid, dat hier de kleine Beverley verborgen werd gehouden? Sir Jonathan zou niet meer kunnen weigeren om iets te ondernemen, wanneer hij dit zou kunnen aantonen! Wat was een betere plaats om een kleine jongen verborgen te houden dan zo'n complex van enorme flatgebou wen? Hij keek naar de eindeloze rijen ramen. Honderden gezinnen woonden hier, mensen die niet wisten, wie hun buurman was en dit ook niet kon sche len.... Scott was inmiddels bij de flats aangekomen en Matt achtte het thans vei lig genoeg om zelf ook over te steken. Hij was zo in gedachten verdiept en ge concentreerd op de man voor hem, dat hij niet goed oplette. En op dat moment liet het geluk hem in de steek! Bij de uitgang van het park botste hij tegen 'n voorbij gaand kind op. Het was maar een klein ongelukje, doch het kind, dat geschrokken was en op de grond was gevallen, begon luidkeels te huilen. Matt boog zich naar het kind een klein meisje en trachtte het weer overeind te zetten. De moeder die met een kinderwagen op hem toe kwam wandelen, toonde niet veel medeleven. (Wordf vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 9