rol ze zelf van de echte Amerikaanse sigaretten tabak Spaarne - twee in de finale door Russen verslagen Keurige zege van Schoten op Ajax; RCH in IB op de laatste plaats .Clowntje Rick Een verraderlijk complot 9 De honkbalcompetitie Protest van TYBB Blauw Wit door zege op Het Zuiden (6-2) landskampioen Henley Royal Regatta Diamond Sculls voor Joegoslaaf Vlassic maandag 5 juli 1954 Buiten Ij-zeilwedstrijden De korfbalcompetitie Voor de kinderen /I thletiek Zatopek op 10.000 meter door Kovacs verslagen Willy Lust naar Australië Fanny Blankers won 80 m. horden in Dordmund Noordholland sterkste in districten-ontmoeting FEUILLETON door Richard Keverne Ook deze week zijn we nog veraf gebleven van beslissingen in de eerste klasse. In IA behield Schoten zijn kans door een keurige zege op Ajax in Amsterdam (één-zes). E.H.S. verloor een kostbaar puntje aan v.v.g.a. twee-twee, maar be hield nog de leiding. O.V.V.O. kwam thans door een zeven-nul zege op T.y.B.B. op de tweede plaats. Voor de geel-zwarten begint de situatie er donker uit te zien. In IB wordt de situatie onderaan de ranglijst met de week ingewikkelder. A.B.C. gaf de rode lantaarn aan R.C.H., door van de Haarlemmers met vijf-vier te win nen. Maar ook H.C.K., dat vrij was, E.D.O., dat met elf-vijf van Ii.H.C. verloor en zelfs T.I.W., dat met veertien-negen door Blauw V/it werd verslagen zijn verre van veilig. HHC en EDO hebben voor een goede wedstrijd gezorgd. De reds wonnen ruim dankzij een slagploeg die zijn niveau terug vond, doch EDO heeft zich niet zonder meer naar de slachtbank laten voeren. Het liet Smidt c.s. vijf innings denken dat ze niet verder dan een kleine zege zouden komen, maar moest wijken voor het grove geschut van Jole die via een homerun de stand van 4—2 op 7—2 deed verspringen. HHC liep nog uit tot 11—2, wat EDO te smadelijk vond. De Nieuwe sloeg nadat Smit en Berends met vierwijd en een honkslag op de honken waren gekomen zeer hard in het linkerveld, een slag die in lengte de home run van Jole volkomen evenaarde doch de tribune aan de korte zijde moest halen. Jole sloeg als lefthander naar de lange zijde. De stand werd 115 toen De Zwart door een honkslag De Nieuwe het thuis- honk deed passeren. Mul en Feenstra gin gen als laatste slagmensen uit en dit paste inderdaad ook beter in de werkelijke kr a ch tsverh 0 udingen HHC-werpers 10 x 3 sl., 6 x 4 w., 6 hs. tegen. EDO-werpers 4x3 sl., 6 x 4 w., 12 hs. tegen. HHC 2 0 1 1 0 4 0 3 x 11. EDO 100100003 5. ABC—RCH Gedurende acht innings beheerste ABC de wedstrijd tegen RCH. De Racing had niets te vertellen. Geen man bereikte ook maar het derde honk, laat staan het thuis- honk. ABC had zich in de eerste innings een twee-nul voorsprong verschaft, toen Marsland zeer hard in het rechtsveld sloeg en W. Kuvener de honkslag miste, waar door Kraal, die op het eerste honk stond en Marsland zelf thuis kwamen. In de zevende innings werd het drie-nul, toen een tweehonkslag van Sterman slecht door Van Beek werd gefield en de ABC'er nog cp zijn eigen slag thuis kwam. In de acht ste innings was een fout van pinch-hitter Hulskes het gevolg, dat Kampstra voor vier-nul zorgde. Maar -toen kwam de negende innings. Oosterbaan verdween door de bal naar Sterman te slaan. Houtkamp kreeg vierwijd. Schotvanger sloeg naar het derde honk, waar .de nerveuse Kampstra de bal wel goed fielde, maar ver langs het tweede honk gooide, toen de bal daarna thuis werd gegooid, waar Kraal op dat moment niet aanwezig was verdween de bal achter het publiek en beide Racingmensen waren thuis (42). Hoogendoorn verdween voor nul en niets scheen de ABC-zege meer in de weg te staan. Een volkomen verkeerd opstellen van Bouwens bracht Van der Werff echter op het derde en toen Van Mierlo daarna te hoog aangooide op het eerste honk na een korte tik van Maaskant was ht vier-vier. ABC kreeg echter nog een laatste kans. Sterman sloeg een honkslag, maar ging op het tweede uit. Bouwens kreeg vierwijd en Bloch drieslag. Een fout van Hoefsmit bracht Kraal op het eerste en Bouwens op twee, waarna een honkslag van Marsland ABC aan een benauwde, maar wel ver diende overwinning hielp. De werpers-resultaten waren: Hoitzing (ABC): 7x3 slag, 4x4 wijd, 4 hs. tegen. Hoefsmit (RCH): 7x3 slag, 4x4 wijd, 7 hs. tegen. TYBB—OVVO TYBB heeft de vierde no-run nederlaag geïncasseerd. Weliswaar hebben de geel zwarten na de wedstrijd een protest inge diend, waarin een kans op toewijzen zit, zodat de wedstrijd voor het grootste ge deelte overgespeeld zal moeten worden (bij een beginstand nul-nul), maar de nul is weer een slecht teken. OWO nam in de tweede innings de lei-, ding, toen Urbanus, met de stand twee uit en slagman op driewijd en tweeslag, thuis liep. Catcher De Wildt tikte Urbanus, die door hoofdscheidsrechter Blomvliet werd uitgegeven. Terecht moest hij deze beslis sing herroepen, omdat Urbanus nooit uit kon zijn. Immers was de geworpen bal een wijd dan had Urbanus recht op het thuis- honk, was het een slag dan was de slag man uit en de innings voorbij. Blomvliet had niet op de bal gelet en vroeg advies aan zijn veldscheidsrechter, die wijd gaf. Thans werd 't nul-een en er werd doorge-TYBB De eindstanden van de nationale zeilwed strijden op het Buiten IJ, in Amsterdam die onder vrij ongunstige weersomstandigheden werden gehouden, luiden: 12 m.2 klasse: 1. „Meteor", stuurm. H. Kraan (Braassemermeer); 2. „Piasjager", stuurm. B. Verhagen (Aegir). Vryheidsklasse: 1. „Klein Duimpje", stuur man J. Stenhuis (De Schinkel).; 2. „Schicht", stuurm. Jac. Bouwhuis (Pampus). 16 m.2 streepklasse: 1. „Stormmeeuw", stuurm. A. W. Endstra (HND); 2. „Ruimte", stuurm. A. Raave (Watergeuzen). 16 m.2 stipklasse: 1. „Fatima", stuurm. J. C J. Schiet (De Koenen). Intern. 12 vocts jollen: 1. „Cormoran", stuurm. W. de Vries Lentsch; 2. „Vas-Y", stuurm. D. de Zaayer (HJC); 3. „Kolonel", stuurm. J. Sweerts de Landas (HJC). Jeugdklasse: 1. „Simone", stuurm. R. Brenkman (De Koenen); 2. „Fuut", stuurm. H. Boeye (Ondine). Olympiajollen: 1. „Pinguïn IH", stuurm. B. Markus (De Kaag); 2. „Magneet", stuurm. B. Willems (De Schinkel). De HHC'er Maat tracht het thuishonk te bereiken, maar de achtervanger van EDO tikt hem nog net uit. speeld met OWO aan slag. Voordat de geel-zwarten van de schrik waren bekomen was het toen door De Lugt en Jansen drie nul. In de vierde innings werd het door een honkslag van Hannie Urbanus nul- vier, terwijl in de achtste innings een.serie fouten en honkslag van Jansen de stand op nul-zeven werd gebracht. De werpersresultaten waren: OWO (Urbanus): 15 x 3 slag, 1x4 wijd, 3 hs. tegen. TYBB (Bakker) 9x3 slag, 3x4 wijd, 5 hs. tegen. EHSVVGA Deze wedstrijd kenmerkte zich door slecht slaan. Beide partijen hadden tot en met de zevende innings geen scoringskan sen gehad. In de tweede helft achtste in ning scheen EHS de zege te grijpen. Ver- zijloerg kreeg vierwijd, de slag van Schui temaker werd slecht door Jansen verwerkt en een opofferingsslag van Jacobs zorgde voor één-nul. Een fout van werper Brands op een slag van Tromp zorgde voor twee nul en daarmee leek het pleit beslecht. Holewijn kreeg echter vierwijd, Broensma gaf een honkslag, Pronk ging weliswaar uit, maar Jansen gaf een goede slag en de stand was twee-twee, een overigens goede uitslag, gezien de prestaties. W er persresulta ten EHS (Schuitemaker): 11 x 3 slag, 4x4 wijd, 3 hs. tegen. VVGA (Brands): 14 x 3 slag, 5x4 wijd, 4 hs. tegen. AjaxSchoten Schoten heeft op verdiende wijze revan che genomen op Ajax. Zowel het slaan als het fielden was bij Schoten beter verzorgd. Schoten nam in de vierde innings een één nul voorsprong, toen midvelder Nanne een schitterende home-run sloeg. Ajax maakte in de zesde innings gelijk, toen Bosboom en Ruud Kok honkslagen gaven (11). ip de zevende innings waren honkslagen van Keulemanss en weer Nan ne oorzaak van de één-twee stand. Welis waar kreeg Ajax in de gelijkmakende in nings drie honken bezet, maar een goede vang van Lukkien voorkwam onheil. Een honkslag van Heemskerk, een fout van Kraan en een honkslag van Lukkien brach ten de stand op één-drie. Weliswaar ver dwenen Klein en Van der Berg voor nul, maar een tik van Keulemans zorgde voor een veilige één-vier stand. Eenmaal vier wijd en goede slagen van Heemskerk en Lukkien brachten de stand op één-zes in de laatste beurt, waarmede Ajax de ge nade slag werd toegebracht. De werpersresultaten waren: Ajax (H. Kok): 6x3 slag, 6x4 wijd, 10 hs. tegen. Schoten (H. Keulemans): 5x3 slag, 3x4 wijd, 3 hs. tegen. De standen luiden: 1 A EHS OWO Schoten Ajax Kennemerl. VVGA IB 8—11 Blauw Wit 8—12 7—10 HHC 7—10 8—10 TIW 8— 8 6— 8 EDO 9— 7 6— 6 ABC 7— 6 6— 3 HCK 7— 6 0 RCH 8— 5 In de A-afdeling zorgde HHC 2 wederom voor een verrassing door „Haarlem" in eigen huis een vijf-drie nederlaag toe te brengen. Sparta liep hierdoor iets uit (nege^-twee op RFC), terwijl de roodbroe- ken ook door Catchers gepasseerd werden, daar de laatstgenoemde tegen Schoten met vier-elf wonnen. S.C. Haarlem 2 verloor met drie-een van De Spartaan en zal thans wel het kind van de rekening worden. De stand is: Sparta 9—14 RFC 9-- 8 Catchers 913 Schoten 2 98 „Haarlem" 912 Spartaan 94 HHC 2 9—11 SC Haarlem 2 9—2 In de B-afdeling verloor SC Haarlem de belangrijke wedstrijd tegen UW met vier- negen. Een protest tegen een beslissing van de hoofdscheidsrechter geeft de Haarlem mers nog een geringe hoop de wedstrijd te moeten overspelen. Dit protest was niet nodig geweest indien de Haarlem-coach in de tweede helft zevende innings met drie honken bezet en nul uit pinch-hitter Schuurman had ingezet, thans verdwenen de Haarlemmers voor nul. Volewijckers won met zes-acht van DWS, terwijl DEC met twaalf-drie van „Haarlem" 2 won. DOS en WGA 2 deelden de punten. UW 8—14 WGA 2 9—8 DEC 9—14 DOS 8— 5 Volewijckers 9—13 DWS 8— 2 SC Haarlem 812 „Haarlem" 2 90 Door een zeer verdiende zes-twee zege op het Zuiden, behaalde Blauw Wit voor de achtste maal het korfbalkampioenschap van Nederland. Blauw Wit, dat Koster voor de gebles seerde Vermunt had opgesteld, moest aan vankelijk toezien, dat Het Zuiden geduren de het eerste half uur het beste van het spel had. Er werd echter vrij stevig ge speeld, zodat herhaaldelijk vrije worpen moesten worden uitgedeeld. Doch geen der partijen profiteerde daarvan. Vooral het schieten van de Rotterdammers was maar povertjes, zodat zij hun veldmeerderheid niet in doelpunten konden uitdrukken. Uit dit min of meer falen putte Blauw Wit moed en de tactische speler Th. Woud stra gaf in korte tijd nog voor de rust de Amsterdammers een twee-nul voorsprong. Na de rust heeft Blauw Wit weinig moei te gehad om de zege te consolideren. Want na tien minuten spelen hadden Van Laere en Helder de stand tot vier-nul opgevoerd. Het Zuiden bleef vechten voor enige doel punten. Toch had Blauw Wit eerst nog door invaller Koster succes (vijf-nul), al vorens Schuiten een fraai tegenpunt kon scoren (vijf-één). Doch op dit doelpunt had Blauw Wit onmiddellijk een antwoord: op meer handige dan fraaie wijze scoorde Reuter het zesde doelpunt. Tenslotte had Het Zuiden het laatste woord door een zeer fraai doelpunt van mevrouw H. Merk-Schuiten (zes-twee). De wedstrijd was van veel minder kwa liteit dan die van de vorige week. Daar VKC met zes-drie van ZKC won, is de eindstand in de kampioenscompetitie: Blauw Wit 9 16 Het Zuiden 9 14 P. S. V8 7 V. K. C8 5 Z. K. C8 0 ADVERTENTIE Van een medewerker) Een grauwe zwaar bewolkte lucht met een krachtige wind practisch pal tegen gaf niet veel reden tot vrolijkheid voor de Haarlemmers Gitz en Blom in de finale van de Henley Royal Regatta, want zulk weer is voor een twee zonder stuurman op een gevaarlijke baan als Henley net wat men niet hebben moet. Zij hoopten dus maar dat de plaatsing achterin het pfo- gramrna gunstig zou blijken te zijn in ver band met mogelijk afzwakkende wind later op de dag, hetgeen gelukkig waarheid werd. De Zwitserse double-scull Schriever en Stebler won van de Engelse double uit Birmingham, die geen partij was. De wer kelijke finale in dit nummer was dan ook eigenlijk reeds de vorige dag geroeid tegen Fox en Marsden. De Zwitsers namen onmiddellijk een grote voorsprong en wonnen met vele lengten van een totaal door de wind uitge putte ploeg in een tijd van 8.46. Daarna volgde de Grand Challengefinale tussen Engelands sterkste acht van Leander en Krylia Sovetov. De Russen namen geen c Wat duurden die enkele dagen nog lang! De jongens konden hun geduld bijna niet bedwingen. „Het lijkt wel, of het nooit Zaterdag wil worden!", zuchtte Bunkie. Maar eindelijk was het dan toch zo ver. Het was Zaterdag en oom Tripje ging tante Liezebertha halen uit het ziekenhuis. De jongens keken alles nog eens goed na, of er niets aan de versiering ontbrak, en tante Camelia had verse thee gezet en een heerlijke cake gebakken. Nu wachtten ze ongeduldig. Toen stopte een auto voor de deur, en daar waren ze! Tante Liezebertha stapte de kamer binnen, en toen keek ze verbaasd naar de versiering. „O, wat leuk!", zei ze. „En wat ben ik blij, dat ik weer bij jullie ben!" Maar toen moest ze gauw gaan zitten op de gemakkelijke stoel met kussens, die ze hadden klaargezet; want ze begrepen wel, dat tante Liezebertha nog niet zo heel sterk zou. zijn na haar ziekte, en dat ze voorlopig nog zou moeten rusten en alles kalmpjes aan doen. „Fijn, dat ik weer hier ben, en wat zorgen jullie goed voor me, jongens!", lachte ze. Toen dronken ze met zijn allen thee en ze snoepten heerlijke cake. En allemaal voelden ze zich tevreden. risico en gingen er dadelijk van door in een tempo van 41, dat zij langzaam tot 33 en later tot 32 lieten zakken. Met 2 lA lengte, hetgeen voorachten niet gering is, wonnen zij de Grand voor de eerste maal voor Rus land. Weer Russische zege De Stewards Challenge Cup, het nummer vier zonder stuurman, werd eveneens door Krylia Sovetov gewonnen vóór de sterke Engelse RAF vier, die de vorige dag de schier onoverwinnelijke Denen er uit had den geroeid. Weer noteerden wij een voor dit nummer zeer normaal baantempo van 32 tot 34 en later zelfs 30 slagen per minuut. De Diamonds Sculls had eigenlijk een wat onprettig verloop doordat Vlassic na een kleine voorsprong op de Zwitser Co- lomb te hebben genomen zo vlak voor hem ging varen dat deze dreigde te worden aan gevaren. Colomb echter ging zulk prachtig, en fel scullen vertonen, dat Vlassic wankel de. Met slechts 2 meter verschil na een niet bijzonder sportieve race bleef de Joegoslaaf overwinnaar. Haarlemmers lagen voor Na de pauze werd het programma voort gezet met het laatste hoofdnummer, de Silver Gallets, het nummer der stuurman- loze tweeën, waarin de Nederlandse twee zonder van Het Spaarne met Gitz en Blom tegen de Russische Twee Buldakov en Iwanov uitkwam. Tijdens het oproeien van de Haarlem mers klonken langs de gehele baan de aan moedigingen van de vele tienduizenden Engelsen. Gitz en Blom schoten in prachtige stijl roeiend in een tempo van 44 weg en lagen op 650 meter nog een lengte voor. De ploeg roeide soepel, en scherp gelijk in een luchtige cadans met een machtige haal. Tot 1000 meter lagen zij voor, doch on weerstaanbaar liepen de Europese kam pioenen daarna in. Gitz voerde het iets te lage baantempo van 30 slagen per minuut weer op tot 32, doch de Russen roeiden hen met hun lange molenwiek-slag voorbij. De Russen moesten alles geven om hun voorsprong tegen de zeer goed roeiende Gitz en Blom te handhaven en kwamen uitgeroeid over de finish. Met enkele woor den dankten zij de Nederlandse twee voor de voortreffelijke race en overhandigden zij op het vlot een wimpel aan de Spaarne- ploeg. Nabeschouwing Henley heeft de Nederlanders veel ge leerd. En wel in de eerste plaats dat het continentale roeien het Engelse peil heeft overvleugeld. Geen enkel hoofdnummer werd door de Engelsen gewonnen en ook in de tweede divisie achten moesten de En gelsen het veld ruimen voor de Amerikaan se school-acht uit Massachussets. In de vier zonder stuurman en de twee zonder stuurman heeft Nederland ploegen, die een duidelijk woordje mee kunnen spreken. De uitzending der Nederlandse ploegen is dan ook zeker juist gebleken en zeer noodzakelijk met het oog op de Euro pese kampioenschappen in Amsterdam. Zatopek, de Tsjechische hardloper, heeft Zaterdag in de Hongaar Kovacs zijn meer dere moeten erkennen. Tijdens de landen- wedstrijd HongarijeTsjecho-Slowakije in het Nepstadion in Boedapest won Kovacs de 10.000 meter in de tijd van 29 min. 9 sec. Zatopek, die onlangs het wereldrecord op deze afstand op 28 min. 54.2 sec. bracht, kwam 0.8 sec. later als tweede over de streep. De Nederlandse damesathletiek zal bin nenkort een belangrijk verlies lijden. Willy Lust van Zaanland, de bekende horden- en vèrspringspecialiste, treedt eind Juli in het huwelijk, waarna zij in Augustus naar Australië zal emigreren. Op de voorlopige candidatenlijst van de KNAU voor de Europese kampioenschap pen in Bern stond Willy Lust voor de 80 meter horden, het vèrspringen en de esta fette genoteerd. Bij internationale avondwedstrijden in Dortmund heeft Fanny Blankers-Koen de 80 meter horden gemakkelijk gewonnen. Onze landgenote had aan 11.7 sec. ruim schoots voldoende voor de zege. De Duitse athlete Hagedoorn werd in 12 sec. tweede. De 4 x 100 meter-ploeg van het Haagse Vlug en Lenig liep een uitstekende race en won in 42.1 sec. De Nederlanders bleven slechts 0.1 sec. van het Nederlands record van AV '23 verwijderd. De districten-jeugdontmoeting tussen de districten Noordholland, Groningen/Drente en Friesland is zowel bij de meisjes als bij de jongens in een overwinning voor Noord- holland geëindigd. Bij de meisjes kwam Noordholland tot 138 punten, Groningen/ Drente tot 110 punten en Friesland tot 103 punten. Bij de jongens behaalde Noordhol land 210V2 punten, waartegen Groningen/ Drente 180 punten stelde en Friesland 93Vi punten. Jansen (A.A.C.) liep een prachtige race op de 800 m. en dat resulteerde in een nieuw Nederlands jeugdrecord 1 min. 56.3 sec. Wat de resultaten van de Haarlemse deelnemers betreft, Doornbos won het vér- springen met 6.32 m., het speerwerpen met 48.20 m. en bezette by het discuswerpen de tweede plaats met 33.08 m. Den Boer won de 80 m. in 9.3 sec. en het vèrspringen voor B-junioren met 5.39 m., met De Reus op de tweede plaats met 5.37 m. De Reus deel de de eerste en tweede plaats op het hoog springen met 1.65 m. Joachim bezette de derde plaats op de 600 m. in de goede tjjd van 1 min. 29.9 sec. Bij de C-junioren zette Steenbergen zijn overwinningenreeks voort. De 60 m. won hij In 7.5 sec., het vèrsprin gen met 5.60 m. en het kogelstoten met 13.16 m. Meuwese won in deze categorie het hoogspringen met 1.54 m. 30) „Maar ik voel me opgewonden!" riep Matt uit. „Arden is in de stad. Ik ga on middellijk naar Monica om te weten te ko men, waar hij zich ophoudt. Ik zal haar vragen om zo spoedig mogelijk een af spraak voor mij met hem te maken. Arden kan dan de feiten te horen krijgenook wat Cass betreft. Je bent 't daar stellig mee eens, nietwaar?" -Jim antwoordde niet dadelijk, maar knikte dan. „Ja, ik ben 't met je eens", zei hij langzaam. „Maar één ding, Matt, ga niet eerst naar Monica!" „Waarom niet?" „Er ziin verschillende redenen", ant woordde Jim „Kleed jij je intussen aan, dan zal ik er e.ikele noemen. In de eer ste plaats mee we aan Monica's eigen positie denken". Malt, die zijn scheerapparaat in orde be gon te maken, merkte op: „Ik volg je niet helemaal". „Welik weet 't niet.maar zie je, tenslotte werkt ze in opdracht van Arden, ze is, om zo te zeggen, in zijn dienst, en misschien zou hij 't haar kwalijk nemen, als hij merkte dat ze, waarover ook, met jou had gesproken. Herinner je je, dat ze je zei, dat je niet moest trachten haar te ontmoeten en haar geen vragen moest stel len?" „Toch moet ik 't haar zeggen", hield Matt koppig vol. „Vertel 't haar dan naderhand. De zaak, waar 't op aan komt, help je er niet mee door éérst met haar te gaan praten". „Maar ik moet er achter komen, waar Arden zich bevindt", protesteerde Matt. „Dat kan ik wel voor je te weten ko men". Matl ging door met zijn voorbereidin gen voor het scheren en fronste. Jim Wood stone vervolgde: „In de tweede plaats moeten we aan mevrouw Dean den ken. Haar kunnen we stellig niet zonder meer over 't hoofd zien. Wat denk je, da: zij zou doen, wanneer ze er achter kwam, dat jij haar verdenkt! Ze zou alles totaal bederven, mijn jongen! Eén woord aan onze vriend Scott en deze zou de benen ge nomen hebben, vóórdat je 't wist. En als er waarheid schuilt in Arden's theorie, dat ze 't op de kleine jongen zullen verhalen, dan zou je een grote verantwoordelijkheid op je laden". Matt begon zich minder zeker te voelen. Jim's redenering was logisch en helder. Zijn illusie betreffende een spoedige suc- vloog. Hij zei niets en begon zich te sche ren. „Begrijp je, deze zaak moet héél voor zichtig worden aangepakt", vervolgde Jim, na enig stilzwijgen. „Als ik jou was, zou ik Arden opzoeken en zo weinig mogelijk loslaten, alle essentiële feiten vermijden! En noem mij in géén geval! Laat door niets blijken, dat iemand anders dan jij hier nog iets van weet. Zeg ook niet, hoe je achter een er* ander bent gekomen. Praat onder het motto „strikt vertrouwelijk" met hem over de dingen, die je kunt vertellen en ik wed dat hij zeer onder de indruk zal zijn". Matt wendde zijn ingezeepte gezicht naar zijn vriend en Vroeg: „Maar stel, dat hij me niet gelooft?" „Waarom zou hij dat niet doen? Hij kan er gauw genoeg achter komen, of hetgeen je hem vertelt waar is of niet. Hij heeft een stel detectives aan het werk gezet, naar je me zelf hebt meegedeeld. Hij zal stellig jouw inlichtingen zo snel mogelijk aan deze lieden doorgeven." En ernstig voegde Jim er aan toe: „Ik sta niet meer zó sceptisch tegenover die ontvoerings- verhalen, Matt! Ik ben verschillende din gen te weten gekomen, sinds ik je 't laatst zag. Het is niet onmogelijk, dat Arden in derdaad 't best beoordelen kan, hoe er in een dergelijk drama opgetreden moet worden". Langzaam en ernstig vertelde hij Matt het verhaal over de Randal- affaire, zoals hij 't gelezen had op het bu reau van de „Koerier" in de verschillende krantenknipsels. Matt was diep ondei de indruk, toen hij alles gehoord had en had van zijn vriend op te volgen. „Ja, ik zie een en ander nu ook in een ander licht", merkte hij op. ,,'t Is niet zo eenvoudig als ik dacht. Ik dank je, Jim, ik zal me aan je raadgevingen houden". „Goed zo", antwoordde Jim opgelucht. „Ik weet zeker, dat ik 't bij het rechte eind heb. Maar ik ben 't met je eens, dat met enig geluk deze zaak heel goed vanavond nog tot een einde kan komen. Laten we 't hopen! Vooruit, maak voort met je bad, ik ga intussen even telefone ren. Ik denk wel, dat ik Arden's adres weet, voordat jij aan 't ontbijt verschijnt"! HOOFDSTUK 11. Sir Jonathan zou één of twee nachten in het Campion's Hotel logerenHoe Paddy Ling déar achter kwam, zou ..Woodstone wel nooit te weten komen. Deze had echter, nadat Jim hem dringend had opgebeld, zéér speciale informatie bronnen aangeboordJim zelf had na melijk zowel bij Arden's huis in de stad, als bij zijn kantoor te horen gekregen, dat Sir Jonathan tot het eind van de maand afwezig zou zijn. Hij maakte een tocht met zijn jacht.... Om even over elven, die morgen, liet Jim Woodstone zijn vriend vóór het imposante, luxueuze Campion Hotel, dat uitkeek op het Green Park, achter. „Je krijgt hem heus wel te spre ken, ouwe jongen", zei Jim, terwijl hij af scheid nam, „als je maar beleefd, doch ge decideerd blijft aandringen. Laat je niet afschepen en als je met hem praat, verlies RICHARDS PROLONGEERDE AMERI KAANSE TITEL. Richards heeft zijn Amerikaanse titel in het polstokhoogsprin gen geprolongeerd. Met een sprong van 4.57 meter werd hij eerste. cesvulle oplossing van het probleem ver- geen enkel bezwaar meer om de adviezen dan niet je geduld. Vergeet niet, dat de arme kerel hevig in de pijn zit over deze zaak. We zien elkaar aan de lunch, afge sproken?" Jim wandelde rustig weg, om zoals hij zeide, wat te winkelen en Matt stapte met gespannen zenuwen in de richting van de hötel-ingang. Hij vond 't wel niet bepaald een prettig baantje, waarmee hij opge knapt was. Arden zou hem stellig zeer hautain behandelen en denkend aan de harde, bijna wrede uitdrukking, welke hij aan boord van het jacht een paar maal op het gelaat van de grote man had waarge nomen, was hij er van overtuigd dat Arden's hooghartige afwijzing pijnlijk zou kunnen zijn. Jim had echter gelijk: hij moest geduldig zijn en mocht zich door niets van de wijs laten brengen. De enor me hal van het hótel werkte niet bepaald kalmerend op Matt's zenuwen. Deze hal was indrukwekkend, niet door pracht en praal, maar feitelijk door z'n gebrek daar aan. Er heerste een sfeer van verheven rust'. Het dikke grijze tapijt, dat op de vloer lag, was 't grootste, dat hij ooit ge zien had, meende Matt. En ook het zach- ste. Je voeten zonken er in weg.... Een plechtige portier stond hem te woord Matt liet zijn kaartje zien. „Zoudt U dit onmiddellijk aan Sir Jonathan Ar den willen overhandigen", verzocht hij. Sir Jonathan verwacht me niet, maar zoudt U hem willen zeggen, dat het een zéér dringende aangelegenheid betreft". Het gezicht van de hotel-employé nam een uitdrukking aan, die paste bij een „zeer dringende aangelegenheid". „Ik weet niet, of Sir Jonathan aanwezig is", ant woordde hij op een toon, die van mede leven getuigde, „maar in ieder geval zal ik Uw kaartje onmiddellijk laten brengen". De man hief een hand op en onmiddel lijk schoot een bediende met een zilveren blad toe. „Breng dit aan Sir Jonathan, als hij aanwezig is en zeg hem, dat deze heer hem zéér dringend wenst te spreken" zei de portier op indrukwekkende toon. De bediende verdween geruisloos, zoals iedereen zich in deze luxueuze omgeving geruisloos scheen te bewegen. De portier maakte een gebaar in de rich ting van een ontvangst-salon. „U kunt 't best in onze salon voor bezoekers wach ten", zei hij minzaam, terwijl hij Matt voorging. „U vindt daar alle kranten en U kunt rustig wat zitten lezen en roken, voor 't geval Sir Jonathan U even zou laten wachten". Matt werd een goed-gemeubïleerd, niet al te groot, vertrek binnengeleid, waar diepe gemakkelijke stoelen stonden en waar stapels kranten en tijdschriften op di verse kleine tafeltjes lagen. De portier trok zich terug en Matt werd alleen gelaten met zijn gedachten. Deze hielden zich won derlijk genoeg op dat moment meer met de merkwaardige sfeer van dit luxueuze hótel bezig dan met sir Jonathan en de din gen, welke hij met hem te bespreken had. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 6