Gymnastiekfestijn in Zandvoort De wedstrijden in cijfers Maureen Connolly veroverde voor derde maal titel dames-enkelspel Haarlem verloor door slecht batten van Kampong Turndemonstraties met Zweden hoogtepunt gouden feest OSS Fa. B. ENGELENBERG, Finale wereldtitel voetbal Wimbledon-kampioenschappen Heren-dubbel voor Hartwig en Rose Courses te Duindigt Tennisdemonstratie Wimbledon-spelers MAANDAG 5 JULI 1954 5 Coupe des Dames opnieuw voor mej. W. Koppen Pakistan op 189 voor zes in 2de innings Paardensport Italianen starten niet in Tour de France DE CRICKETCOMPETITIIE Draw van HCC1 tegen HCC2 l.agere klassen OFFICIËLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN Vijfduizend toeschouwers VOETBAL KORFBAL HONKBAL De gehele dag door heeft Zandvoort gisteren in het teken van de gouden jubileum viering van de Zandvoortse gymnastiekvereniging „Oefening staalt spieren" ge staan, welke in de demonstraties, die Zondagmiddag in het gemeentelijk sportpark werden gegeven en waaraan door Zweedse keurturnsters en -turners werd deelge nomen, haar hoogtepunt bereikte. Nimmer tevoren heeft Zandvoort dergelijke massale turndemonstraties gekend, die niet alleen een fraaie propaganda hebben gevormd voor de lichamelijke opvoeding, doch óók door een voortreffelijke organi satie véél bewondering wekten. Het feest begon in de morgenuren, toen de Zweedse gasten ioor de jubileumcom missie onder voorzit terschap van dr. J. v. d. Meer werden ont vangen in hötel Bou- wes. Aan de koffie tafel, die hier ter ere van hen was aange richt, sprak dr. v. d. Meer de Zweden in hun landstaal toe, waarbij hij deze dank zegde voor hun komst. In het sportpark vonden intussen de wedstrijden plaats voor de uitgeloofde prijzen, waaraan werd deelgenomen door de volgende ver enigingen: Bato, Haarlem; Concordia Haarlem; „Santpoort" Santpoort; Olympia, IJmuiden; G.I.O.S., Haarlem; Oefening staalt spieren, Zand voort; Sparta, Velsen- Noord en „Heem stede" te Heemstede. Deze wedstrijden von den plaats in het ka der van de Kringdag, uitgeschreven door de Kennemer Turnkring, ter gelegenheid van het gouden jubileum van O.S.S. en door deze jubilerende vereniging georganiseerd. Als wedstrijdleider trad op de heer G. Smal. De uitslagen waren: Dames, vrije oefening: 1. Concordia, 19.2 punten; 2. Olympia, 17.2 punten. Gereed schapsoefening: 1. Olympia, 16.7 punten; 2. O.S.S.14.7 punten. Evenwichtsbalk: 1. Bato, 73.4 punten; 2. Olympia, 62.5 punten. Individuele vrije oefeningen: 1. Bato, 84.2 punten; 2. Olympia, 71.8 punten. Meisjes, reidans: 1. G.I.O.S., 16.6 punten; 2. O.S.S., 15.5 punten. Klassikaal brug: 1. 0.5.5., 16.8 punten; 2. Bato, 14.7 punten. Gereedschapsoefening: 1. Heemstede, 14.4 punten. Jongens, langemat: 1. Bato, 17.4 punten; 2. Concordia, 15.8 punten. Vrije oefening met wederkerige ondersteuning: 1. Concor dia 14.6 punten; 2. Bato, 14 punten. Heren, Hoogbrug: 1. Bato, 65.2 punten; 2. Sparta, Velsen, 51.7 punten. Kastspringen: 1. Bato, 15.8 punten; 2. Sparta, 13 punten. De door het gemeentebestuur beschik baar gestelde gouden médaille werd uitge reikt aan Bato. Optocht Om half twee werd een optocht gevormd, waarin alle deelneemsters en deelnemers waren opgesteld. Voorafgegaan door het tamboerscorps van de gymnastiekvereni ging „Bato" liepen vóór in de stoet de Zweedse gasten, daarna volgden de vlag gendragers der deelnemende verenigingen, die een fleurige, kleurige aanblik oplever den, waarna, voorafgegaan door het tam boercorps van de Zandvoortse muziekkapel, de deelnemende verenigingen volgden in keurig opgestelde formaties. Van de talrijke autoriteiten, die van dit gymnastiekfestijn, dat onder stralende weersomstandigheden werd afgewerkt, ge tuige waren, ncemen wij onder andere de consul van Zweden in Nederland; oud-bur gemeester H. A. van Alphen met echtge note; burgemeester mr. H. M. van Fenema met echtgenote; de heer J. B. Rosenboom, leider voor de buitenlanders van het be stuur van het Kon. Ned. Gymnastiekver- bond; de heer A. J. Fortgens, voorzitter van de Kennemer Turnkring en vele gemeente lijke autoriteiten. Na de afmars volgde een meer afwisse lend programma dat geopend werd met een fleurige reidans van de meisjes van de bij de K.T.K. aangesloten verenigingen. Van de K.T.K.-verenigingen zagen wij vervol gens het ere-optreden van enkele vereni gingen, die des morgens bij de wedstrijden de eerste plaatsen verwierven: van Olym pia IJmuiden een keurig uitgevoerde hoe- dr. J. v. d. Meer welkom werden geheten. Burgemeester mr. H. M. van Fenema sprak hier de Zweedse ploeg in him landstaal toe. De leider van de Zweedse gasten, de heer Olie Areborn beantwoordde bijgestaan door een tolk de rede van de burge meester.. De heer J. B. Rosenboom sprak namens het K.N.G.V. Deze dankte het gemeentebe stuur, en de heer A. J. Fortgens, voorzitter van de Kennemer Turnkring, dankte na mens deze kring het college van B. en W. van Zandvoort, voor wat voor O.S.S. was gedaan. Als laatste spreker bracht de voorzitter van O.S.S., de heer J. H. B. Brink, dank aan het gemeentebestuur en allen, die aan het welslagen van deze prachtige turndag hadden meegewerkt, die zulk een goede propaganda voor de lichamelijke opvoeding had opgeleverd. Tenslotte verenigden genodigden, bui tenlandse gasten en officials zich aan een diner in café-restaurant „De Rotonde", waar burgemeester mr. H. M. van Fenema de médailles, beschikbaar gesteld door de Koningin en Prins Bernhard, uitreikte. Trofeo de Monaco De Spanjaard Maristany Eernesto Millet, die met een Montesa deelnam, heeft de drie daagse motorbetrouwbaarheidsrit om de tro feo de Monaco op zijn naam gebracht. In de klassementsproef, waartoe de rijders die strafpuntloos de finish in Monte Carlo wa ren gepasseerd waren toegelaten, bereikte hij het beste resultaat. Ook de tweede en de lerde plaats waren voor Spanjaarden. Twee de werd José Sol en derde Garcia Juan Fer nandez. Beiden reden eveneens met een Mon tesa. De Hagenaar Pellikaan met Jawa be reikte van de Nederlanders het beste resul taat. Hij eindigde als zevende. Olie (Wad- dinxveen) met Triumph werd dertiende, Roozenberg (Maastricht) met B.S.A. zeven tiende. Van Rijsel (Den Haag) met Jawa 24ste, Sannes (Den Haag) met Guzzi 31ste, Van Ommeren (Amby) met 'Puch 33ste, Kamps (Dordrecht) met Ariël 36ste, Hanker (Bad hoevedorp) met Jawa 45ste, Van Goudswaard (Den Haag) met BMW zijspan 49ste en Gie- sen (Den Haag) met Jawa zijspan 55ste. Mei'iffrnuw Kopnen (Overveen) slaagde erin de Coupe des Dames, die zij vorig jaar veroverde, te behouden. Van de vier dames, die naar de trofee mede dongen,, klasseerde zij zich met de 49ste plaats het beste. Het gymnastiekfeest dat gisteren ter ere van het jubilerende O.S.S. in het Zand voortse sportpark ge vierd is, werd des ochtends geopend met onderlinge wedstrij den waaraan vele verenigingen van de Kennemer Turnkring deelnamen. Vier he ren van Bato gaven op de hoge brug dit handstand-kwartet te zien. (Foto boven). Een Zweedse gym- naste in een gracieu ze stand (Foto hier naast). (Van een ooggetuige) We zijn ooggetuige geweest bij de eind strijd om het wereldkampioenschap voet bal te Bern tussen Duitsland en Hongarije. En als u nu, in uw wantrouwen, denkt dat wij rustig in een luie stoel in een bevrien de huiskamer hebben gezeten, de ogen ge richt op het scherm van een televisie toestel, dan kunnen wij alleen maar zeg gen: inderdaad, zo was het precies, alleen niet geheel volledig weergegeven. Want er kwam nog een smakelijk kopje thee bij en af en toe een sigaret uit een welgevulde doos van de gastheer en rustige conversatie buiten de verstoring door opgewonden sup porters boven, beneden of naast ons. Niet dat wij zelf geen supporters waren. Wij hadden een favoriet, want dat is toch maar het zout in de pap voor de voetbal toeschouwer. En wij vormden een verenigd front op dat punt, zonder dat er vooraf- aaande zorgvuldige overweging nodig was. De Hongaren hadden het zoveel moeilijker gehad dan de Duitsers op hun weg naar de finale, er was dat vreemde geval geweest van die eerdere wedstrijd, waarin de Duit sers uit tactische berekening met een half reserve elftal tegen de Hongaren waren op getreden, wij waren onder de indruk van de zorgen van Puszkas, de Hongaarse aan voerder, die in diezelfde wedstrijd gewond was geraakt (om het anders te zeggen: die poespas over Poeskas uit de poestas) enneuhenfin, we waren voor de Hongaren, zonder het nu zo poëtisch te bedoelen als het hier uitgedrukt is. Het was een opwekkend begin, 1-0 voor de Hongaren, 2-0 voor de Hongaren, alles binnen de 10 minuten. Tjonge zeiden we de spanning is er nu al uit, hoeveel zou het worden? Geen 10 minuten later bleek, dat we niet onfeilbaar waren, want toen was het al 2-2. We krijgen waar voor ons geld zei de gastvrouw en schonk nog een kopje thee. Waar voor ons geld, zelfs zonder der tig Zwitserse franken voor een plaats te hebben betaald. En wie kreeg in dat over volle stadion op gezette tijden een kopje thee aangeboden? Trouwens, we keken eens naar buiten, waar de zon vrolijk scheen en dan weer naar het scherm, dat getrouw weergaf hoe hardnekkig het in Bern bleef regenen. Ons gevoel van behagelijkheid streed met onze bewondering voor die voetbalartiesten, die op het stellig moddergladde terrein zo kra nig op de been bleven. Er viel er weieens een, maar zeker niet meer dan in ons land op een kurkdroog veld gebruikelijk is. Verder bleef ons niets verborgen. Het beeld was prachtig en wij zagen duidelijk de lange snee op de dij van een gewonde Duitser, zagen veel later in de wedstrijd de zeer bijzondere Duitse doelman rond- waggelen in wat boksers noemen een toe stand van „punch-drunk" zijn, nadat hij voor de voeten van een Hongaarse aan valler was gedoken. Enfin, u weet het wel. het bleef ook in de tweede helft lang gelijk, er werd niet gescoord voor er nog 5 minuten over waren en wij ons al instelden op een half-uur verlenging. Intussen hadden wij zelf onze huiskamer-sport bedreven door een wed strijd in snelle reactie te houden met de commentator Dick van Rijn. Buitenspel zei een onzer en onmid dellijk daarop zei Dick van Rijn het ook. Het ontging de scheidsrechter evenmin. Een-nul voor ons. En later zei een ander: nee, die bal is uit, wat weer door de com mentator en de scheidsrechter werd beves tigd. Twee-nul voor ons. Maar Van Rijn scoorde ook herhaaldelijk tegen en wij heb ben niet bijgehouden, hoe deze partij is afgelopen. Het werd plotseling 3-2 voor de Duitsers. Daar ging ons half uur verlenging. Vlak voor tijd 3-3, daar was ons half uur weer. Maar nu hadden wij te vroeg gejuicht. Deze goal werd afgekeurd en wij kreunden mee met de Hongaren. Het einde kwam met de „cérémonie pro- tocolaire". Daar stonden de Duitsers op een rij. Een elftal machtige torsen, wat ons vóór de wedstrijd bij de geliike opstelling niet zo was opgevallen. De Hongaren stonden er nu als kleine jongens naast. Voor de derde achtereenvolgende maal heeft Maureen Connolly het Wimbledon- kampioenschap In het dames enkelspel be haald. Met 62, 75 versloeg de negen tienjarige Amerikaanse uit het Californi- sche San Diego haar twaalf jaar oudere te genstandster en landgenote Louise Brough. Het is voor de eerste maal in de zeven tigjarige geschiedenis van Wimbledon, dat een zo jonge speelster deze prestatie ver richt heeft. In de eerste set, die 19 minuten duurde, kon Louise Brough maar vier „winners" slaan. De overige punten vergaarde zij op fouten van Miss Connolly. Veel fouten wa ren dit echter niet, want „Little Mo" sloeg haar groundstrokes en volleys naar de lij nen en de kleinste opening was haar vol doende voor een afmakende slag. Toen, in de tweede set, kwam het her stel in het spel van de oud-kampioene. Tweemaal doorbrak zij de service van Maureen Connolly en met de vjjftwee voorsprong, die zij hierdoor kon bevechten, leek een beslissende en derde set onvermij delijk. Maar Maureen Connolly wilde het er niet op aan laten komen en van dat moment af stond Louise Brough met al haar kracht en ervaring tegenover het sterkste damestennis, dat ooit op Wimble don was vertoond. Met sterk serveren, een formidabele contróle over alle slagen en smashes, afgewisseld met de verraderlijke korte volley en dropshot brak zij met prachtige returns, besloten door een flit sende backhand diep in de hoek, naar 65 door en besloot daarna in een snelle ser- vicegame met één tegenpunt de partij. Rex Hartwig en de linkshandige Mervy Rose hebben in het herendubbelspel de Wimbledontitel aan hun Australische en Amerikaanse kampioenschappen toege voegd. Met 64 64 36 64 werden de Amerikanen Seixas en Trabert in de fina le, de eerste door regen onderbroken Wim- bledon-eindstrijd sedert de oorlog, versla- De tweede testmatch Ofschoon de regen op de derde dag van de tweede testmatch tussen Engeland en Paki stan slechts 3 uur speeltijd toeliet, was dit voor de Engelse bowlers toch ruimschoots voldoende om 6 wickets van de Pakistani ten koste van 189 runs te nemen. Masseed Ahmed oogstte het meeste applaus van de 15-000 toe schouwers. In fraaie stijl scoorde hij 69 runs- Pakistan kan vanochtend met het weinig prettige vooruitzicht naar de wickets trek ken dat het nog 213 runs zal moeten maken om een inningsnederlaag te voorkomen. De stand na Zaterdag: Pakistan eerste 'n- nings 157, tweede innings 189 voor 6. Enge land eerste innings 558 voor 6 (gesl.). De uitslagen van de Zondag gehouden draverijen en rennen te Duindigt luiden: Nederland-prijs (2540 m.).: 1. Rolandus 1.30.7; 2. Phenomenon K 1.30; 3. Rudi Wil liams 1.31.6. W. f28,60, PI. f4,50, f3,20, f2,50, Cov. f 10.80, Gek. f84,10. België-prijs (2100 m.):' 1. Monsieur Hollo 1.28.2; 2. Putzelinde 1.29 1; 3. Rina Gay 1.30. W. f 3,10, PI. f 1,70, f 1,60, f 2,80, Gek. f 5.40, Cov. f4,70. Duitsland-prijs (2500 m.): 1. Romeo Spen cer 1.25.6; 2. Querie 1.28.2; 3. Rethy Hollandia 1.28.3. W. f 1,80, PI. f 1,60, f2,80, f 1,90, Gek. f4,90, Cov. f 11,90. Grote prjjs der lage landen (2500 m.): (buiten mededinging) Mac Kinley 1.22; 2. Niekie B H 1.23.7; 3. Nellie Gregor 1.23.1; 4. Olga Pluto 1.23.1. W. f3,80, PI. f 1,70, f7,70, f 1.70. Gek. f26,20, Cov. f23,70. Frankrijk-prijs (2100 m.): eerste afdeling: 1. Quick Hollandia G 1.22.5; 2. Quintus Har vester 1.22.7; 3. Oranje Nassau 1.24.5. W. f2,80, pl. f 1,40, f 1,10, f 1,30, Gek. f6,90, Cov. f4,10. Tweede afdeling: 1. Qui Hollandia G 1.24.5; 2. Nelson 1.24.9; 3. Peter Spencer 1.25.7. W. f 1,90, Pl. f 1,40, f2,10, f 1,60, Gek. f4,40, Cov. f 8,30. Zweden-prüs (2100 m.): 1. Morning Star 1.23.5; 2. Pearl Spencer 1.24.4; 3. Legalite 1.25.5. W. f3,80, Pl. f 1,50, f 1,30, Gek. f3,60, Cov. f4,40. De Hoefslag-wisselbeker (2000 m.): 1. Ko rdon 2.19.6; 2. Riphales; 3. Tsatli. W. f 1,90. Pl. f 1.30, f 1,90. Gek. f6,40, Cov. f 4,70. Sceptre-prijs (2000 m.): 1. Margriet 2.12.9. W. f77,70, Pl. f 13,50 f3,40, f3,90, Gek. f21,20, Cov. f7,—. De mijl van Duindigt (1600 m.): 1. Sans Valeur 1.46; 2. Taxio; 3. Invicta. W. f 1,60, Pl. f 1,20, f3. f2, Gek. f7,40, Cov. f 8,60. Totale omzet f171.240. peloefening, van de heren van Bato Haar lem kastspringen, van de meisjes van OSS klassikaal brug met ongelijk gestelde leg gers en van de jongens van Concordia Haarlem een oefening met wederzijdse on dersteuning. Deze verenigingen lieten zeer verzorgd werk zien en verkregen een verdiend ap plaus. Ook het dameskeurcorps van de K.T.K. verwierf aller bewondering voor de wijze, waarop zij aan de ringen turnen. H;ervoor waren zelfs de Zweedse gymnas ten enthousiast. Het laatste optreden van de K.T.K. was een demonstratie van de grote oefening van de Olympische Dag welke weer keurig werd uitgevoerd. Aan deze demonstratie werkten ook een groep Zweedse turnsters en turners mee. Wat de dames lieten zien aan brug met on gelijk gestelde leggers, op de evenwichts- balken, met kastspringen en met haar rhythmisehe en individuele vrije en bal oefeningen was voortreffelijk. Vooral door de grote ruimte, die zij ter beschikking hadden, konden zij zich ten volle uitleven. De Zweedse heren zijn ons iets tegenge vallen. Hun turnen aan hoge brug stond beslist niet hoger dan van de Nederlandse keurturners. Ook met hun oefeningen op de lange mat, aan hoog rek, bij tafelsprin- gen en bij de individuele vrije oefeningen bleven zij beneden de verwachtingen het geen uiteraard niet inhoudt, dat het ge- bodene van slechte kwaliteit was. Er viel veel fraais te zien en speciaal hun gezame- lijke vrije oefening dient vermeld te wor den, waarin talrijke handstanden, oversla gen en flik flaks verwerkt waren, die on berispelijk gelijk werden uitgevoerd. Officiële ontvangst Des avonds om 7 uur werden door het gemeentebestuur de Zweedse gasten offi cieel op het raadhuis ontvangen. Een groot aantal genodigden was hier bijeen, die door Blijkbaar waren de Duitsers gezwollen van trots in de overwinning, terwijl de ver liezers er wat ineengedoken zielig naast stonden. Een verrassende ontknoping, voor ons althans. Maar in alle eerlijkheid konden wij zeker niet zeggen, dat het onverdiend was. De Duitsers hadden niet zwakker ge speeld en zéker meer stamina, meer uit houdingsvermogen getoond dan hun reeds maanden geleden als zekere winnaars ge doodverfde tegenstanders. En onze eindconclusie van deze voetbal middag was maar weer: een wondere zaak, die televisie en al weer veel beter dan een jaar geleden. f Donderdag 8 Juli zullen in Amsterdam geen Italianen aan de start van de Tour de France 1954 verschijnen. Deze beslissing is definitief bekend gemaakt nadat de pre sident van de Italiaanse wielerbond Rodo- ni een onderhoud had gehad met de presi dent van het Italiaans Olympisch Comité, Enesti. Aanvankelijk bestond er alleen maar ze kerheid over het niet deelnemen van de Italiaanse renners, die in de ronde van Ita lië hadden gereden. Deze renners waren na de incidenten in de voorlaatste étappe van de Giro door de Italiaanse bond voor on bepaalde trjd van het deelnemen aan wed strijden in het buitenland, dus ook aan de Tour de France, uitgesloten. Als Haarlem er eens in slaagde elke wedstrijd een 120 a 130 runs te scoren! Met de zeer behoorlijke aanval van de Haarlemmers en het redelijke fielden zou iedere tegenpartij een harde dobber hebben. Zo was het ook Zondag weer. Met 120 runs van Haarlem zou Kampong cle grootste moeite hebben gehad, maar de Haarlem mers kwanten gehandicapt door het niet spelen van Max Maas en Dekker niet verder dan 73 runs. En dat na een stand van 44 voor 2. Wim Peschar (24) en Han Boeree (16) begonnen heel behoorlijk, maar de an deren waren vooral tegen de vinnig van de pitch komende v. d. Bijl niet bestand. Kleefstra (9 not out) hield zijn wicket goed in stand, maar kreeg geen steun, v. d. Bijl nam in bijna 22 overs 6 wickets voor 23 runs, de Engelsman Crookes 2-33, de Bruin 1-5. Toen de gasten 58 runs hadden gemaakt voor drie wickets leek een gemakkelijke overwinning voorhanden. Haarlem pleegt de strijd echter niet gauw op te geven, en zowaar op ditzelfde totaal vielen drie wickets door de stug bowlende Peschar genomen. Toen waren Crookes (13) en C. L. v. Esveld, die een zeer harde 22 sloeg, uit. Wagenvoort (26) en J. G. de Bruin, die tot aller verrassing taai bleef batten, redden hun elftal echter en brach ten onder grote spanning de score naar 71. H. v. Esveld, die in zijn 23 twee zes sen en een vier sloeg, had toen niet veel moeite meer om de score wat op te voe ren. Het totaal werd tenslotte 114, zodat Kampong met 41 runs won. W. Peschar nam 3-20 in 17 overs, P. Maas 4-33 in 23 overs, Han Boeree 3-17. v. d. Heyden, die na lange tijd weer speel de, een wat onverdiende 0-38. Twee goede slips vangen van v. d. Hey den dienen te worden vermeld, en vooral een bijna onmogelijke running-catch van Kleefstra. Overige resultaten HCC 1—HCC 2: draw. HCC 2 173 all out, waarvan: Van Arkel 26, Wischhof 25, W. van Manen 13, Wuite 21, Colthoff 45 en Vriens 19. Borger 1 voor 16, De Waart 3 voor 53, Heimeï 5 voor 45. HCC 1 100 voor 7 tijd, waarvan: H. van Manen 24, Harris 24 en Sillevis 33 n.o. Bakker 3 voor 23, J. L. C. van den Bosch 2 voor 10, en Van Arkel 2 voor 4. SpartaHBS: draw. Sparta scoorde in totaal 193 runs voor 8 wickets en HBS 91 runs voor 3 (tijd). Wenneker 45, Borrani 31, Ruiterman 30, Van der Linde 25 n.o. en Knipfer 18 n.o. Hageman 4 voor 81, Rich- woith 3 voor 50. HBS: Boelhouwer 14, Kaulbach 17, Kat wijk 47 n.o. en Bruynesteyn 13. De Bruyn 1 voor 33. Hermes DVS—VVV: Hermes DVS won met 2 runs voor 3 wickets. VW 145 en Hermes DVS 147 voor 7 wickets. VW: Slagter 15, Henrichs 26, Pelser 60 en Kost 18. Scheffer 4 voor 38 Van Meurs 5 voor 57, Keuzenkamp 1 voor 9. Hermes DVS: Stolk 68 not out. Van der Ende 14, Scheepmaker 29 en Hoek 13. Al ders 5 voor 38, Dorresteyn 2 voor 38. PWVOC: PW won met 14 runs. PW 125 runs, VOC 111 runs. PW: Nordbeck 21, Vondeling 10, Leeftink 23, Van Heek 45. Terwiel 4 voor 33, Koopman 1 voor 24, Lochman van Bennekom 2 voor 33, Stroo 2 voor 20. VOC: Madze 18, Lochman van Benne kom 22, Dunk 42. Leeftink 4 voor 56, Baak 3 voor 20. Quick HQuick N: draw. Quick H scoor de 198 voor 4 gesl., waarvan: H. van Eek 108 n.o., Clarke 43, Poolman 17, Foortse 10. Hage 1 voor 44, Burkey 1 voor 35 en Groe- neveld 1 voor 67. Quick N scoorde 141 voor 4 tijd, waar- gelse 14, Coppens 32 en Ph; Marseille 4 voor 40. van: Ingelse 14, Coppens 32 en Phyffer 70. In de tweede klasse A bereikte Rood en Wit 2 een zeer fraai resultaat door het nog ongeslagen ACC 2 een nederlaag toe te brengen. Rood en Wit scoorde 240 voor 9 (Molijn 37, Klein de Groot 59, Vanier 44, Elias 41, Chapon 10, De Jong 13 en Goe- koop 11 n.o.), ACC 170 (De Jong 4-38, Molijn 5-71 en Klein de Groot 1-10). Rood en Wit 3 deed het minder goed en verloor van ACC 3. ACC 152 (Hoog 2-27, Groeneveld 2-55, Van Eek 3-34 en Onstein 1-8), Rood en Wit 81 (P. Ligtenstein 18, Bouman 15 en Roorda 11). Tweeënhalve minuut voor tijd viel het laatste wicket van Rood en Wit. Eveneens in de tweede klasse D verloor Haarlem 2 van Ajax (A). Haar lem 67 (Misset 23 n.o., Van Dok 14 en Ton 11). Ajax maakte 223 voor 5 (H. Dukker 107 n.o., F. Dukker 72). Fortgens 1-51, H. Peschar 3-52. CVHW won voorts van Ajax (L). CVHW 147 (J. Leijer 21, Zeeuwe 13, De Vos 16. Kotman 33 en A. Leijer 26 n.o.). Ajax 68 (Zeeuwe 1-18, J. Leijer 4-0 in 8 overs, C. Klinkhamer 4-17, H. Klinkhamer 1-1). In de derde klasse won Rood en Wit 4 van VTJC 2. VUC 104 (W. Slendebroek 6-5 in 91/» over, Pliester 4-36), Rood en Wit 109 na 83 voor 4 (W. Slendebroek 30, Mo lenschot 27, Jens 16 en Scholten 11). gen. Een grootse partij was het niet, maar het publiek heeft toch van vele aantrekke lijke momenten kunnen genieten. Met sterk serveren van Hartwig en prachtige reac ties van Rose aan het net waren de Austra liërs de sterkeren en het vaak goede te genspel van Trabert, de beste der Ameri kanen, heeft alleen in de derde set de Australische overmacht kunnen doorbre ken. In een opvallend goede „come-back" hebben Louise Brough en Margaret Dupont het dames dubbelspel gewonnen. Doris Hart en Shirley Fry, drie jaar achtereen titelwinnaressen en ook voor 1954 favoriet, werden met 46 97 63 verslagen Maureen Connolly De echtgenote van de nylon-millionair Dupont slaagde er in met de peettante van haar achttien maanden oude zoon, twee matchpoints te overleven toen de speel sters Hart en Fry bij de stand 46 35 op 15—40 kwamen. Twee zenuwslopende rallies maakten deuce en toen werd de ga me gewonnen. Ook de volgende en dus werd het 55. De service overheerste tot 77 en in een verbeten duel tussen twee paren, tussen wie ook sterke persoonlijke rivaliteit heerst, wonnen Margaret Dupont en Louise Brough de set met 97. In de beslissende set bleek de tegenstand van" Doris Hart en Shirley Fry totaal ge broken en met 63 voor Dupont en Brough kwam het einde aan een strjjd, die deed denken aan de beroemde partij tussen DupontBrough en HartTodd, welke in 1947 in Noordwjjk werd gespeeld. In het gemengd dubbelspel behielden Doris 'Hart en Seixas hun titel door een 57 64 63 zege op Margaret Dupont en de Australiër Ken Rosewall. ADVERTENTIE 'fliiclslraat -39 - Haarlem - Tel.,13234. Protn. tweede klasse. Groep C: Velocitas—Veendam 3-0 veendam 4 3 0 1 6 9-8 Velocitas 4 2 0 2 4 10- 6 Zwartemeer 4 1 0 3 2 8-13 Groep D: Kerkrade—Kimtoria 2-1 Kerkrade 4 3 0 1 6 10- 4 Kimtaria 4 2 1 1 5 12- 8 W. V. C. 4 0 13 1 7-17 Om het kampioenschap van Nederland: Blauw Wit—Het Zuiden 6-2 (BI. Wit kampioen) VKC-ZKC 6-3 Eerste klasse A: Ajax—Schoten 1-6 EHS-VVGA 2-2 TYBB-OVVO 0-7 Eerste klasse B: ABC-RCH 5-4 HHC—EDO 11-5 riW-Blauw Wit 9-14 Overgangsklasse A: HFC Haarlem—HHC 2 3—5 SC Haarlem 2 De Spartaan 36 Schoten 2 The Catchers 4—11 Sparta—RFC - 9—2 Overgangsklasse B: DEC—HFC Haarlem 2 12—3 DOS—VVGA 2 5—5 DWSVole wijekers 6—6 SC Haarlem—UW 4—9 Tweede klasse A: DCO—DSB 9—9 HCK 2—EDO 2 10—3 SchiedamNeptunus 87 Sparta 2-SVV 4—2 Tweede klasse B: Ajax 2—Zeeburgia 10—2 ÏCH 2—Schoten 3 verregend RooswljkHEDW 2—1 3A: EHS 2—SC Haarlem 3 10—lfl EDO 3RCH 3 7—11 DIO—DSS 4—1 3B: RCH 4—THB 9—8 4A: Kennemerland 3— HCK 3 9—28 EDO 5„Haarlem" 3 831 DCO 2—SC Haarlem 5 10—9 4B: Schoten 4—DSS 2 14—8 Bloemendaal—DIO 2 23—2 HHC 4Terrasvogels 2 169 4C: Rooswijk 3—HCK 4 12—21 4D: HCK 5—THB 2 10—15 RCH 5—Rooswijk 2 5—17 „Haarlem" 4EHS 3 afgekeurd ooococoococcccccocco: AI had Van Swol dan geen beslag kun nen leggen op een Wimbledonkampioen, de demonstratiepartijen, die gisteren op de banen van de Noordwijkse Sportvereniging tussen de Australiërs Hoad en Rosewall en de Amerikanen Trabert en Patty werden gespeeld, trokken zeer grote belangstelling. Ruim vijfduizend tennisliefhebbers om zoomden het centrecourt, waar Hoad en Patty het programma openden. Ongetwijfeld was het vertoonde spel aantrekkelijk en vaak van ?eer goed gehal te. En het publiek, dat in ons land helaas niet veel gewend is op dit gebied, heeft kennelijk genoten van de dynamiek en de vaart in het spel van deze topspelers. Maar voor de deskundige toeschouwer bleef toch de twijfel aan de echtheid van de strijd bestaan. Zo bijvoorbeeld toen Hoad na in de eerste set van de strijd ver reweg de sterkste te zijn geweest, zich plotseling allerlei slordigheden begon te veroorloven, ineens de aanval aan Patty overliet om zich in het achterveld de twee de set te laten ontnemen. Maar hoe dan ook, het was tennis van grote klasse, met fraaie momenten en formidabele staaltjes van vastheid en reactievermogen. Met blaren Trabert, gekweld door een beblaarde hand, die hij met een zwachtel en een handschoen trachtte te beschermen, had geen schijn van kans tegen de kleine kwie ke Rosewall. De Australiër speelde als gold het zijn finale tegen Drobny. In alle on derdelen was hij sterker, maar bovenal kwam de kracht van de Australiër tot uting in zijn beheersing. Met zijn vlakke gesneden backhand, doorspekt met „dood" vallende dropshots, hield hij Trabert ach terin om de eerste set met 62 te winnen, nadat Trabert de eerste twee games voor zijn rekening had genomen. Rosewall ging in hetzelfde tempo door en pas nadat hij op 50 in de tweede set was gekomen en dus 11 games achtereen gewonnen had, kon Trabert met een ma gistrale smash van de baseline en twee passings langs de lijnen de score doorbre ken. Maar het was te laat voor een revan che voor de nederlaag in de halve eind strijd van Wimbledon en even later won Rosewall de set met 61. Het dubbelspel tussen de Australiërs en de Amerikanen was vooral in de vijfde en laatste set opwindend en spannend. De partij was vol met volley-duels, die soms met alle tennistactiek de spot dreven, maar het geheel er voor de sterk meelevende toeschouwers wel aantrekkelijker op maakten. De uitslagen waren: Hoad (Austr.) si. Patty (Ver. Staten) 6—3, 3—6, 6—2. Rosewall (Austr.) sl. Trabert (Ver. Sta ten) 6—2, 6—1. Hoad en Rosewall sl. Patty en Trabert 1—6, 6—2, 4—6, 6—2, 10—8.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 7