GEPERFECTIONEERDE Mendès-France ontkent dat hij op capitulatie aanstuurt Onderhandelingen in Indochina uit een zo gunstig mogelijke positie Amsterdamse Beurs HILARIUS- F0T0-KIN0 VE/L/CE 'SOEPEL 'CUPT /V/ET COMFOPT ANT/'SL/P 6 Zwemfeest Haarlem Zuid- West in Houtvaart-bad Biljartuitslagen Zomeravondvoetbal Paul Chr. van Westering met eigen composities op 31-toonsorgel Scheenvaart Eerste eis voor Uw veiligheid voorwaartse- en zijwaartse ENSCHEDE Fabrieken te LOOSDUINEN DOETINCHEM ENSCHEDE MAANDAG 5 JULI 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT PARIJS (AFP/Reuter) „Mijn rege ring zal, indien noodzakelijk, nieuwe maat regelen in Indochina nemen. Er is geen sprake van, dat Frankrijk aldaar een overgave zou aanvaarden", aldus heeft de Franse minister-president, Pierre Mendès- France, Zaterdagavond te Parijs in zijn wekelijkse „haardpraatje" tot het Franse volk verklaard. Hij deelde mede een „ar beidscommissie" te zullen bijeenroepen, waarin de minister van Landsverdediging, generaal Koenig, en andere Franse bevel hebbers zitting zouden hebben. „Onze commandanten in Indochina hebben pijn lijke, doch onvermijdelijke stappen ge nomen om te verzekeren, dat hun troepen zo gunstig mogelijk zijn opgesteld, wan neer de vijand aanvalt. Indien onze expeditionnaire strijd krachten in Indochina verspreid en daar door verzwakt waren blijven liggen, zou den onze onderhandelaars hun taak on der de schaduw van een verschrikkelijke bedreiging hebben moeten uitvoeren en hun kansen op welslagen zouden in de zelfde mate zijn verminderd. Doch wan neer wij maatregelen nemen om te ver zekeren dat onze strijdkrachten, bij een eventueel afbreken der onderhandelingen, in de best mogelijke positie verkeren, zul len wij in staat zijn onze diplomatieke po sitie te Genève op kalme en vastberaden wijze te handhaven", vervolgde Mendès- France. „Indien onze tegenstanders vol komen duidelijk zien, dat onze vredeswens geschraagd wordt door het vaste besluit om, zo nodig, onwrikbaar stand te houden, ben ik er van overtuigd dat wij ons doel: een eervol bestand binnen de door ons gestelde tijdslimiet, zullen bereiken", zeide hij. Geen blind optimisme Mendès-France wees er op dat er geen aanleiding was voor een blind optimisme. „Doch het ontbreekt ons niet aan gron den, om onze hoop op te baseren. Ik ben er nog steeds van overtuigd dat de vrede uiteindelijk zal zegevieren,^ alhoewel van onze besprekingen te Genève niet kan worden gezegd, dat zij zich in het inlei dende stadium voor vredesbesprekingen bevinden", verklaarde hij. De Franse pre mier oefende critiek op commentators, die meenden dat nu het sluiten van een Indochinees bestand vrijwil in kannen en kruiken was. „De gevolgen van bepaalde Door de buurtvereniging Haarlem Zuid- West werd Zondagmiddag in de zwem inrichting aan de Houtvaart, het jaarlijks zwemfestijn voor de jeugdleden van deze vereniging gehouden. Met een wedstrijd hardlopen in het on diepe bad, voor jongens en meisjes van vijf tot tien jaar werd het programma geopend. Door de dameskunstzwemploeg van zwem- club „Haarlem" werd onder leiding van me vrouw A. HölskenNeve een demonstratie kunstzwemmen verzorgd waarmede veel succes werd geoogst. Het feest werd beslo ten met een waterpolo wedstrijd, waarin de HVGB-jeugd met zevennul won van de Haarlem-jeugd. De voornaamste uitslagen van de zwem wedstrijden zijn: Kinderniszwemmen meisjes: 1. Margreet Veller 27,1 sec.; 2. Cobie Schouten 27,9 sec.; 3. Carla van Dalfsen 31,1 sec. Hinderniszwemmen jongens: 1. H. Lange- veld 27.2 sec.; 2. F. Ocker 28,6 sec.; 3. A. Piincker 31,8 sec. 25 meter schoolslag meisjes: 1. Tineke Geerts 26,1 sec.; 2. Els Booms 27,2 sec.; 3. Ingrid Hoegen 28,5 sec. 25 meter schoolslag jongens: 1. P. Aarts 24 sec.; 2. J. Bood 26 sec.; 3. F. Bovenkerk 26.6 sec. 25 meter vrije slag meisjes: 1. Loekie v. d. Bcogert 24,6 sec.; 2. Gerda Diek 24.9 sec.; 3. Tineke Geerts 27,4 sec. 25 meter vrije slag jongens: 1. F. Roem 16,6 sec.; 2. R. Stevens 17,4 sec. Bordjes duiken: 1. H. van Poeteren 6,9 sec. twee bordjes; 2. B. Koopman 7 sec. twee bordjes. Onder leiding van de biljartclub „Hof van Holland", werden de wedstrijden om de „Nobelsbeker" met het tweede team van de B.V. „Het Noorden" voortgezet. De resultaten waren: Driest 50 50 28 7 1.78 2 Theel 40 32 28 6 1.14 0 Scholten 200 200 24 36 8.33 2 Barnhoorn 175 142 24 33 5.91 0 Hoogeboom 40 40 36 5 1.11 2 v. Dijke 40 36 36 5 1.— 0 Van Trigt 80 66 36 7 1.83 0 Nouwland 70 70 36 10 1.94 2 Te Buk 80 80 21 9 3.80 2 Kloos 90 40 21 8 1.90 0 Mos 65 50 36 7 1.38 0 Toepoel 40 40 36 5 1.11 2 De eindstand luidt dus: twaalftwaalf. De uitslagen in de zomeravondvoetbal com petitie waren: H.E.M.Nederland 0-4; S.V. O.W.—Vermaat 2 6-2; Vermaat 1—M.H.S.V. uitgesteld; H.S.M.—Heeremans v. L. uitge steld; Vermaat 1—S.V.O.W. 4-4; M.H.S.V.— Nederland 3-1. Programma komende week: 5 Juli: Vermaat 2Vermaat 1, V.V.H. 7 u. 6 Juli: NederlandS.V.O.W., Slaperdijk 7 u. 7 Juli: Heeremans v. L.M.H.S.V., Zeeweg 7 uur. De ranglijst is als volgt: M.H.S.V. 5 5 0 0 10 25— 4 Vermaat 1 5 4 1 0 9 1910 Nederland 6 3 2 1 8 11—7 S.V.O.W. 6 3 0 3 6 25— 9 H.S.M. 5 1 0 4 2 4—21 Vermaat 2 6 0 2 4 2 1125 Heeremans v. L. 5 0 1 4 1 625 Slotkoers Openings Vrijdag koersen 3-3)* Nederl.'47 99% 99% A.K.U 228)4 22254 ex.d Unilever 343'/j 347 </i Philips Gloeil. 246)4 250 Kon. Petroleum 424)4 42954 A'dam Rubber 82)4 83 Holl. Amer. Lijn 150 150 N. Scheepv. Unie 12954 128)4 H.V.A 118 g.l. 117)4 116 g.l. 118 Amsterd. Bank 200 200 Ned. Handel Mij. 180 179)4 Rotterd. Bank 187)4 187V2 Twentsche Bank 195 bieden 195 Anaconda Copper 38a/,8 3854 Bethlehem Steel 683/ta 69 Republic Steel 58% 59 Shell Union 9154 92)4 Tidewater 19% 20)4 U. S. Steel 48% 49 fouten en tegenslagen kunnen niet, wan neer er nieuwe politieke combinaties op het regeringstapijt zijn verschenen, in een handomdraai teniet worden gedaan", zeide hij. Mendès-France wees er vervolgens op dat zijn regering ook te maken heeft met maatschappelijke en economische vraag stukken, dat zij zich gesteld ziet tegen over Europese problemen, „waaronder zich hachelijke zaken en onvermijdelijke zwarigheden bevinden" en dat zij zich bezig moet houden met ernstige vraag stukken in Tunis en Marokko, die drin gend opgelost moeten worden. „In beide laatstgenoemde gebieden is het nemen van maatregelen van een wezenlijk op bouwend karakter even dringend als het herstel van de veiligheid", zeide hij. Hecht vaartuig De Franse minister-president besloot als volgt: „Uit de gebeurtenissen, welke zich in de afgelopen dagen zo snel hebben ont wikkeld, moet u de indruk hebben ge kregen dat de man aan het roer koers moet houden in een wilde zee en dat het schip van staat heen en weer wordt ge slingerd. Doch dit kan ik u wel zeggen: „Het Franse schip van staat is een hecht en goed gebouwd vaartuig en het zal de stormen doorstaan". Bij slechts enkele van de regelmatig ge houden openbare bespelingen van het in Teylers Museum opgestelde experimentele orgel van prof. dr. A. D. Fokker worden de karakteristieke melodische en harmo nische mogelijkheden van de 31-toons- stemming toegepast. Meestal beperkt men zich tot de bespeling met de zogenaamde middentoonstemming, hetgeen door de normale speeltafel van het orgel mogelijk gemaakt kan worden en waarmede elke organist, die beschikt over de gebruike lijke pedaal-orgeltechniek, vertrouwd kan worden geacht. Maar voor de bespeling met de uitzonderlijke 31-toonstafel, het eigen lijke bedieningsapparaat van het orgel, wordt een volstrekt andere, zeer eigen moeilijkheden biedende, techniek vereist. En tot op heden zijn er waarschijnlijk slechts twee organisten aan te wijzen, die deze techniek al in belangrijke mate beheersen. Een van deze organisten, Paul Chr. van Westering, bespeelde Zondagmiddag het orgel. Voor enkele werken van het pro gramma (orgelkoralen van Telemann en Reger, variaties van Hugo Distier en een Adagio van W. A. Mozart) kon de orga nist" volstaan met het bespelen van de normale speeltafel. In de gekozen stem ming klonk deze muziek, ten dele met uitzondering van Mozarts Adagio, uitste kend. Dat betekende voor de orgelkoralen van Max Reger een verrassende ontdek king. Maar ook voor de frisse, spirituële variaties van Distier bleek de gekozen stemming het gewenste klankenmateriaal te kunnen selecteren. Voor de uitvoering van twee eigen com posities, een kleine Instructieve Suite en Zes Inventies, speciaal voor het orgel ge schreven, nam de organist plaats voor de merkwaardig geconstrueerde 31-toons speeltafel. De suite schreef Van Weste ring met het doel in beperkte vormen de stemmingsprincipes in een practische ver werking te demonstreren. In vier delen werd aandacht gevraagd voor de onder verdeling in eenendertig tonen, voor de grote en kleine halve tonen, voor de on derverdeling van het kwint-interval en voor enkele v^p de vele en subtiele mo dulaties, die op het orgel gerealiseerd kunnen worden. In het bijzonder trof mij het tweede deel der suite (gemaakt op een motief uit de Vijfde Symphonie van A. Dvorak) door de niet vermoede strakke stabiliteit der harmonieën en door de dwingende kracht, waarmede deze zeld zaam statische combinaties de melodie- tonen in zich opnamen. Een vorm van annexatie, die ook psychologisch een frap pant verschijsel was, dat in het algemeen van grote betekenis geacht moet worden voor de aanvaarding van het stemmings principe. Overheerste inderdaad in de suite het instructieve karakter, uit de Inventies sprak in hoofdzaak het geïnspireerde mu zikale element en wel ondanks d in tellectuele verwerkingswijze in een klare, expressieve taal. En door deze ge slaagde combinatie van hart en ver stand heeft de muziek van deze inven ties haar onmiskenbare waarden verkre gen. De dynamische intensiteit van de sa menstellende harmonietonen leek mij ech ter een probleem, dat bij deze gelegenheid nog niet geheel werd opgelost. P. ZWAANSWIJK Aardijk, 4 v. New York te Antwerpen. Abbedijk, 3 v. Londen te Hamburg. Adlnda. 5 v. Haiphong te Hongkong. Alcyone. 4 v. Antwerpen te Bahia. Aihena. pass. 4 Fern. Noronha n. Las Palmas. Alnati. pass. 3 Victoria n. Rio de Janeiro. Amstelpark, pass. 4 Guardafui n. Port Said. Arendsdijk, 4 v. New Orleans te Rotterdam. Arijeldijk, 4 v. New York te Halifax. Armilla, 4 v. Haiphong te Pladju. Arundo, 4 v. Rotterdam n. Wabana. Aagtekerk, 5 v. Djibouti n. Penang. Adonis, pass. 4 Lands End n. La Guaira. Albireo. 5 v. Las Palmas te Antwerpen. Amsteldijk, pass. 4 Dover n. New York. Arendskerk, 4 v. Bremen te Antwerpen Argos, 5 v. Hamburg te Rotterdam. Avula. 3 v. Curagao te Avonmtuth. Akkrumdijk, 2 v. Havana te Vera Cruz Aldabi, 4 v. Rotterdam te Bremen. Alioth, 3 v. Montevideo te Buenos Aires. Alpherat. 3 v. Montevideo n. Paranagua. Alwaki. 5 v. Curacao te Rlo de Janeiro. Axeldijk, 3 te Baltimore. Barito, 6 v. Merauke te Fakfak verw. Blijdendijk, 3 v. R'dam 4 te Londen. Borneo. 4 v. Djeddah te Suez. Boskoop, 3 330 m. NO. Barbados. Breda. 4 te Arica. Bennekom, 5 v. Duinkerken te Londen. Billiton, 5 v. Portland te Londen. Baarn, 4 v. Amsterdam n. Lissabon. Roschfontein, 5 v. Antwerpen te Amsterdam. Bintang, 5 v. Hamburg te Amsterdam. Caltex Delft, pass. 4 Öuessant n. Sidon. Caltex Leiden, 4 v. R'dam n. Sidon. Caltex Nederland, pass. 4 Algiers n. Rotterdam. Ceronia, 4 v. Liverpool te Rotterdam. Cottica, pass. 4 Öuessant n. Madeira. Delfland, 3 v. Las Palmas n. Rio Grande do Sul Delfsbaven, 4 v. Santos te Montevideo. Dongedijk, 3 v. Antwerpen te Rotterdam. Delft. 5 v. Cristobal te Curacao. Eemdijk, pass. 4 Vlissingen n. Havana. Eendracht, 4 v. Mersin te Bremen. Ena 4 v. Miri n. Geelong. F.sso Den Haag, 4 v. Sidon te Antwerpen. Farmsum, 4 v. Rotterdam te Curacao. Friesland (KRL)3 v. Singapore n. Soerabaja. Gadilla, pass. 4 Flores n. Curacao. Gooiland, 3 v. Santos n. Rio Grande do Sul Ganymedes. 4 v. Amsterdam n. San Juan. Gouwe, pass. 4 Dakar n. Monrovia. Grote Kerk, 5 v. Penang te Colombo. Hathor, 5 v. Barcelona te Tunis. Hector, 5 v. Huelva te Rotterdam. Hera, 3 v. Baltimore 4 te New York. Hoogkerk, 5 v. Shanghai te Hongkong. Haarlem, 5 v. Kingston te Carthagena. Heemskerk, 4 v. Antw. te Amsterdam. Hilversum, 6 v. Port Said te Livorno verw. Ilos, 4 v. Oran te Rotterdam. Indrapoera, pass. 4 Straat Messina n. Port Said. Jagersfontein, 3 50 m. N.NW. Kp. Vilano. Java, 4 v. Bahrein n. Bombay. Joh. v. Oldenbarnevelt, 3 840 m. O. Kp. Race. Karimun, 4 v. Belawan te Penang. Kota Inten, 3 v. Rotterdam n. Djakarta. Karimata, 4 te Port Said. Kertosono, 4 v. Casablanca n. New York. Kota Agoeng, 7 v. Port Said te Rotterdam verw. Laertes, pass. 4 Wight n. Amsterdam. Larenberg, 5 v. Koewait te Basrah. Laurenskerk, pass. 4 Öuessant n. Marseille. Lekkerkerk, 3 v. Cochin n. Bombay. Leopoldskerk, 5 te Bahrein. Lindekerk, 4 v. Port Said te Ceuta. Lekhaven, pass. 4 Finisterre n. Las Palmas. Leuvekerk, 5 v. Suez n. Aden. Lissekerk, 5 v. Rotterdam te Antwerpen. Loenerkerk, 5 v. Marseille te Barcelona. Lutterkerk, 4 te Basrah. Lemsterkerk, 5 v. Aden n. Ummsaid. Lindekerk, 5 v. v. Ceuta n. Bremen. Loosdreeht, 4 v. Bombay te Colombo. Malea, pass. 4 Manilla n. Miri. Mariekerk, 4 v. Kobe te Rotterdam. Marken, passa 3 Dakar n. Duinkerken. Meliskerk, pass. 4 Gibraltar n. Savona. Modjokerto, 3 v. Tj. Pandan n. Prick. Murena, pass. 3 Kp. Leeuwin n. Geelong. Maasdam, 4 v. Halifax n. New York. Maashaven, 3 v. Buenos Aires n. Rotterdam. Manoeran, 4 v. Port Said n. Djeddah. Mitra, 5 v. Mena el Ahmadi n. Gibraltar. Nigerstroom. pass. 4 Vlissingen n. Dakar. Nieuw Amsterdam, 3:1C m. Z. Kp. Race. Noordam, pass. 4 Scilly's n. New York. Oranjefontein, 4 v. Southampton n. Las Palmas Oranjestad, 3 v. Cristobal n. Pto Limon. Ouwerkerk, 5 v. Aden te Fremantle. Overijsel, pass. 3 Gibraltar n. Halifax. Orion, 5 v. Piraeus te Alexandrië. Pendreeht, pass. 4 Gibraltar n. Paulsboro. Perna, pass. 4 Galapagos eil n. N. Zeeland. Pieter S, 4 v. Rotterdam te Barry. Prins Alexander, pass. 4 Scilly's n. Rouaan. Prins Willem v. Oranje, v. Montreal te R'dam. Prins Willem XV, 5 v. Le Havre te R'dam. Prins Willem V, 5 v. Rotterdam te Le Havre. Rafae'.a, 4 v. Singapore n. Bangkok. Ridderkerk, pass. 3 Vlissingen n. Antwerpen. Rotula, pass. 4 Algiers n. Beyrouth. Ruys, 4 v. Miri n. Manilla. Sarpedon, 2 v. New York n. Port au Prince. Sibajak, 4 v. Fremantle te Melbourne. Slamat, 4 v. Houston te New Orleans. Sliedrecht, 4 v. Suez n. Mena el Ahmadi. Soestdijk. pass. 4 Minikoy n. Belawan. Sommelsdijk, 4 v. Port Said n. Halifax. Stad Alkmaar, 4 v. Vlaardingen te Hamburg. Stad Maastricht, 4 v. Rotterdam n. Livorno. Sailand, 4 v. St. Vincent n. Amsterdam. Stentor, 5 v. Trinidad te Paramaribo. Saparoea, 4 v. Port Said n. Genua. Stad Haarlem, 5 v. Vlaardingen te Rotterdam: Stad Vlaardingen, 5 v. Wabana n. Vlaardingen Ta-binta, pass. 4 Guardafui n. Aden. Telresias, 28 v. Baltimore te Galveston. Teucer, 3 v. Port Said n. Rotterdam. Thalatta, 4 v. Suez n. Mena el Ahmadi. Themisto, pass. 4 Belle Isle n. Rotterdam. Tarakan, 4 v. Antwerpen te Amsterdam. Utrecht, 5 v. Port Said te Aden. Van Spilbergen, 4 v. Hamburg te Amsterdam. Westerdam, 3 v. New York n. Rotterdam. Waal, 4 v. Amsterdam te Bremen. Zonnewijk, 5 v. Rio de Janeiro te Rosario.. Zuiderkruis, 7 Hoek v. Holland verw. KLEINE VAART Advent, pass. 3 Holtenau n. Dordrecht. Albergen, 3 v. Vlissingen n. Fowey. Appingedam. 4 v. Rotterdam te Lissabon verw. Arienoldus G, 3 dwars Blaavandshuk n. R'dam Ary Scheffer, 3 v. Gothenburg n. Roterdam. Atlas, 2 te Hamburg n. Gdynia. Ardeas, 2 v. Aarhus te Kopenhagen. Atlantis, 3 v. Amsterdam n. Goole. Att S, 2 v. Antwerpen te Avonmouth. Batavier III, pass. 2 Burlings n. Bordeaux- Beekbergen, 2 v. Aaruhs n. Wasklot. Bergsingel, 2 v. Kingslynn n. Boston. Bernisse, vertr. G v. IJsland n. Onega. Bestevaer, 3 v. Rotteidam n. Limerick. Birmingham, 2 v. Goole te Harlingen. Bab T, 28 Juni van Roytta naar Zaandam. Betty Anne S, vertr. 4 v. Manchester n. Portugal Bill S, verm. 3 v. Vestervik n. Boston. Cornelia b II, 2 v. Port Lyautey te Nantes. Capricorn. 3 v. R'dam n. Maassluis. Claes Compaen, 3 v. Libourne te Belfast. Crescendo, 3 v. Hamburg n. Rotterdam. Da Capo, 3 v. Lissabon n. Op-orto. Daniel, 2 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Diligentia, pass. 3 Brunsbüttel n. Londen. Dinkel, 2 v. Harlingen te Zaandam. Dollard, pass. 2 Kiel n. Malmö. Express, 2 v. Norkoping n. Paskalavik. Eljo, 2 v. Hamina n. Rotterdam. Ferocia, 3 v. Swansea n. Boulogne. Fiducia. 3 v. Maassluis n. Boston. Frejo, 3 v. Kemi n. Berwick. Falco, 8 v. Threerivers te Liverpool verw. Frean, 2 v. Liverpool n. Rotterdam. Gramsbergen, 3 v. Bordeaux te Aarhus. Harold, verm. 3 v. Baesrode n. Purfleet. Hartel, 3 v. Vlaardingen n. Zwijndreoht. Haskerland, 2 v. Amble te Harlingen. Hast I, 2 v. Loriënt n. Bordeaux. Hondsbosch, 2 v. Londen te Zaandam. Helvetia, 2 v. Middlesbro n. Dundee. Henrica, verm. 5 v. Swansea n. Manchester. Henrica b, 3 v. Rotterdam n. Hull. Hoflaari, 3 v, Bastia te Lowestoft. Ingeborg, verm. 3 v. Zwijndreoht n. Purfleet. Jaba 4 v. Fur te Colchester verw. Joost, 2 v. Kopmanholmen n. Zaandam. Joost, 2 v. Kopenhagen n. Zaandam. Koningshaven, 3 v. Rouaan n. Casablanca. Kortenaer, 2 v. Gent te Randers. Kemphaan, 2 v. Gdynia n. Huil. Larix, 2 v, Delfzijl n. Ostrand. Leendert b 2 v. Kopenhagen n. Rotterdam. Liberte, 2 v. Mantyluoto n. Amsterdam. Lucas Bols II. 3 v. Sorr.aes n. Garston. Lijnbaansgracht, 3 v. Kiel te Amsterdam. Larix, 2 v. Delfzijl n. Ostrand. Marcella, 4 v. Alesund te Vlaardingen verw. Markab, pass. 3 Brunsbüttel n. Upsala. Markab N, 3 v. Rotterdam n. Stettin. Mercator, 2 v. Zaandam n. Amsterdam. Merwehaven, verm. 3 v. Boness n. Duinkerken. Mies, 2 v. La Rochelle n. Nantes. Muphrid-N, 3 v. Rotterdam n. Fleensburg. Mypuck, 2 v. Rouaan te Malmö. Manto 2 v. Valencia n. Alicante. Marietje Bohmer, 7 v. Dakar te Birdeaux verw. Martlen, 2 v. Liverpool n. Millom. Marwit, 2 v. Antwerpen te Ruisbroek. Menkar N, 2 100 m. N. Fem. Noronha n. Antw. Mirfak N, 2 v. Las Palmas n. Rotterdam. Mirzam N, 2 v. Recife te San Francisco do Sul Myfem, 2 v. Stockholm n. Gefle. Noorderlicht, 2 v. Pateniemi te Bristol. Nettie, 3 v. Hamina te Southampton. Nieuwehaven, 3 v. Rotterdam n. Kopenhagen Nieuwland, 2 v. Grangemouth n. Rotterdam. Noord. 3 v. Rotterdam te Stanlow verw. Noorderhaven, 3 v. Rotterdam n. Stettin. Omlandia, 2 v. Marseille n. Casablanca. Oosterburgh, 2 v. Bordeaux n. Rotterdam. Pavo, 2 te Kopmanholmen. Dascholl, 2 v. Rotterdam te Sagene. Pavo, 2 te Kopmanholmen. Perregaux, 1 v. Bordeaux n. Fedala. Peter, 2 v. Amsterdam n. Helsingki. Ponto, 2 te Amsterdam. Ponza, 30 Juni Kiel gepass n. Waya. Plato, 2 v. Gothenburg n. Amsterdam. Rijnhaven, vertr. 2 v. Amsterdam n. Savona. Rini, vertr. 5 v. Maassluis n. Boston. Sirius, 3 v. Londen n. Duinkerken. Spes, 3 v. Garston te Swansea. Theodora, 2 v. Newcastle n. Horsens. Trio, 2 v. Belfast te Dublin. Tromp, 2 v. Rostock n. Ahr. Theano, 3 v. Rotterdam n. Dublin. Ton-S. nog te Kalmar. Twee Gezusters, 2 v. Oran n. Hamburg. Valbella, 2 v. Rouaan n. Rotterdam. Virgo, pass. 3 Vlissingen n. Helslngborg. Vrede, 3 v. Antwerpen te Vlissingen. Vrouwepolder, 3 v. Cardiff te Rouaan. Walenburgh, 2 v. Vasteras te Koping. Westersingel, 2 v. Bordeaux n. Bremen. Wiebold Bohmer, 10 v. Dakar te Fecamp verw. Zwerver, 2 v. Boness te Frederiksvaerk. OFFIOÏëLE PUBLICATIE OPKOMST DIENSTPLICHTIGEN VOOR HERHALINGSOEFENINGEN Ten behoeve van de dienstplichtigen, die op 6 Juli a.s. voor herhalingsoefeningen te Ede onder de wapenen komen, worden en kele extra treinen ingelegd. Genoemde dienstplichtigen moeten van deze extra treinen gebruik maken en daartoe op een dusdanig tijdstip van hun woonplaats ver trekken, dat zij op het desbetreffende sta tion aansluiting hebben op de voor hen bestemde trein. De dienstplichtigen, die. in verband met hun plaats van bestemming, geen gebruik kunnen maken van een der hierna genoemde extra treinen, moeten in gevolge hun lastgeving reizen met de eerste reisgelegenheid na 06.59. Bedoelde extra treinen zijn: a. Zwolle v. 10.02, Deventer v. 10.31, Zutphen v. 10.49, Dieren-Doesburg v. 11.02, Arnhem v. 11.18, Ede-Wageningen a. 11.31; b. Amsterdam CS v. 09.23, Amsterdam MP v. 09.30, Amsterdam Amstel v. 09.35, Utrecht CS v. 09.58, Ede-Wageningen a. 10.22. Nummer brieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. GR HOUTSTRAAT 102. Tel. 10866. Allt voor foto amateurs. En goedkoper. VELLEMAN koopt allesülll inboedels, meubilair, antieke, ouderwetse en Empire meu belen Emp pendule stellen, porcelein, kristaL, zilverwer ken, zolderopr etc. Zijlstraat 62. teL 14637. ANTt-SUP Let op het Een foto van een passerende atito, waarbij een licht op de naaf van het wiel gemonteerd is. is droge „Profilux"-spoor Een band is alleen dan anti-slip wan neer het profiel en de bandenconstructie zodanig gemaakt zijn. dat, bij remmen, door de loopvlakconstruc- tie het water onder de band weggeperst wordt en daardoor de band op de droog gemaakte straat remt. Is Wat is cuppen „Cuppen" is de golvende slijtage-aan de randen van het loopvlak. 2e Waardoor ontstaat cuppen? Cuppen ontstaat door de extra slijtage, daar waar de anti-slip groeven uitmonden op de zijkanten om het weg- geperste water te lozen. Extra slijtage „Profilux" Gegolfde slijtagelijn aan de rand var» het loopvlak Een auto op een normale kei-bestrating brengt een vibratielijn op het beeldvlak. V Dezelfde auto over dezelfde weg bij dezelfde snelheid, doch op „Profilux" banden, toont daarentegen een vrij wel strakke lijn, welke U de souplesse van de „Profilux" banden foto grafisch voor ogen brengt. Deze ONGERETOUCHEERDE FOTO van de „Profilux"-autoband onder belasting op een glasplaat gefotografeerd geeft het stellige bewijs, hoe bij belasting der band de non-shp groeven ge vormd worden, waardoor een geperfectionneerde „Profilux" anti-slip in voor- en zijwaartse rich ting gewaarborgd is. De onder druk zich sluitende' groeven A. en la mellen B. persen het water onder de band weg, waardoor een vol komen droog rij - vlak tussen weg en band ontstaat en de band dus op een droge weg kan remmen. TTT 5' 3 3 TIC j Doorsnede C-D belast VREDESTEIN m

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 8