Guatemalaanse junta breekt met communistische landen Agenda voor Haarlem Als de konijnen niet worden beteugeld, heeft het weinig zin Dierenbeul De onderhoudsnormen van Woningwetwoningen Minister rekent Kamerlid '"Hoe is het ontstaand Golden Fiction voor, hoe zij ontstaan Kees Boeke verhuist naar de Libanon Weer samenwerking met de organisatie van Amerikaanse Staten Zeven Amerikanen over de Tsjechische grens Straatnaam-conflict in Dieren I Musici di Roiiia 3 Haarverven DUIN EN KRUIDBERG WORDT VERJONGD Basisplan voor aanplant en bebossing Dit woord: KASTIJDEN Onder ons gezegd: toch maar liever Om een werkplaats voor vluchtelingenkinderen te beginnen Tanden in de vetnootjes Oppenheimer naar Glasgow Kerkelijk Nieuws Britse „Jantjes" onthaalden Amsterdamse wezen DINSDAG 6 JULI 19 5 4 in natuurlijke tinten is onze specialiteit! SALON HOFFMANN Middenweg 126 Telef. 22202 Haarlem-Noord Een gulden genieting voor 8C ct. Op vragen van het Tweede Kamerlid de heer F. van Vliet over de onderhoudsnor men voor Woningwetwoningen, heeft de minister van Wederopbouw en Volkshuis vesting geantwoord, dat de nieuwe onder houdsnormen voor Woningwetwoningen werden afgeleid van de voor de oorlog geldende normen. Allereerst werd het aan tal klassen, waarin voor de oorlog de ge meenten voor dit doel waren ingedeeld, teruggebracht van zes op drie. Als oude normen voor elk van deze drie klassen werd aangehouden het gemiddelde van twee opeenvolgende klassen volgens de' oude indeling. Vervolgens werden de oude normen aangepast aan het gewijzigde kos- tenpeil voor het onderhoud. Voor het loon- bestanddeel (4/5) werd een stijging ten opzichte van het peil 1938-'39 aangehou den tot 217 procent voor de gemeenten der eerste klasse; tot 246 procent voor de ge meenten der tweede klasse en tot 288 pro cent voor de gemeenten der derde klasse. Voor het materiaalbestanddeel (1/5) werd voor alle gemeenteklassen ten opzichte van het peil 1938-'39 een kostenstijging aange houden tot 600 procent. De op de voorom schreven wijze berekende bedragen wer den tenslotte verminderd met 15 procent op grond van de overweging, dat in ver band met de gewijzigde situatie op de woningmarkt de eigenaren thans minder onderhoud voor hun rekening plegen te nemen dan het geval was voor de oorlog. De in het voorgaande genoemde percen tages voor de stijging van de onderhouds kosten ten opzichte van het peil 1938-'39 hebben betrekking op de toestand in het begin van 1952. De sedertdien ingetreden wijzigingen in de kosten van onderhoud achtte de minister niet van zodanige aard, dat hij uit hoofde daarvan van het bij de voorbereiding van de getroffen maatregel gebruikte cijfermateriaal zou moeten af wijken. De relatieve verschillen tussen de on derhoudsnormen voor de onderscheidene gemeenteklassen zijn aanzienlijk geringer dan vóór de oorlog het geval was. De mi nister meent, dat de bestaande verschillen verantwoord zijn en dat er voorshands geen aanleiding bestaat deze nog verder te verkleinen. Prof. dr. H. Gerding, die benoemd is tot buitengewoon hoogleraar in de propae- deutische algemene en anorganische chemie aan de Gemeentelijke Universiteit van Am sterdam, heeft Maandag in de aula dier universiteit zijn ambt aanvaard door het uit spreken van een rede, getiteld „vervaging van grenzen en samenwerking". Ir. C. Boeke, stichter van de Werkplaats Kindergemeenschap te Bilthoven, zal op 25 September zijn zeventigste verjaardag vie ren. Zijn taak als rector zal hij daarna overdragen aan mevrouw ir. K. C. Lam bertNema, die in de afgelopen jaren zijn naaste medewerkster is geweest. Kees Boeke zal echter elders zijn werk voortzetten. Hij is in de Paasvacantie naar de Libanon geweest. Daar, op de plek, waar hij eens als Quaker-zendeling zijn werk begon, wil hij ten behoeve van Ara bische vluchtelingen-kinderen een werk plaats beginnen. Op kleine schaal, waaruit later naar hij hoopt een internationale kin dergemeenschap zal groeien. De verjaardag van Kees Boeke zal in in tieme kring in de werkplaats te Bilthoven worden gevierd. Er heeft zich een ere-comité tot zijn hul diging gevormd, waarin vele vooraan staande personen uit ons land zitting heb ben genomen. SOOOOOOOCQOOODC Vreemde omzwervingen van een bovengebit Een kolenhandelaar uit Den Haag vond onlangs in een aan hem geleverde wa gon vetnootjes een splinternieuw kunst gebit. Hij schreef een briefje naar de Staatsmijn Maurits waarin hij vroeg of mogelijk iemand van het expeditie- personeel aldaar zijn kauwgereedschap kwijt was geraakt. Niemand bleek daar echter zijn gebit verloren te hebben. Voor alle zekerheid prikte men een mededelinkje op een hord in de wasserij van de mijn. Toen een ploegbaas dit las kwam er een vage herinnering in hem op aan een houwer uit afdeling Gerrit II, die eens had gevraagd of er in de wasserij een bovengebit was gevonden. Hij had het namelijk verloren toen hij met zijn last ergens diep onder de grond even was blijven steken. Het verlies verdroot hem wel zeer omdat hij het gebit pas enkele dagen bezat.... Het gebit zou dan wel de weg van alle kool zijn gegaan via laadkasten schud zeven. nasorteerzeven en xvasserij, maar het leek wel bijzonder onwaarschijnlijk dat het een dergelijke behandeling zou overleven. Edochhet „signalement" van het in Den Haag gevonden gebit bleek te kloppen met dat van de verloren prothese van de houwer. Trots loopt deze laatste nu weer rond met zijn kunstgebit, een ieder die het horen wil vertelleiide van de wonder baarlijke tocht van zijn namaaktanden. GUATEMALA STAD Reuter/A.F.P.) De nieuwe militaire regering van Guate mala heeft besloten de betrekkingen met de communistische landen geheel te ver breken. Leden der nieuwe regering hebben op een persconferentie uiteengezet, dat hun politiek „anti-koloniaal" zal zijn. De rege ring zal echter garanties aan binnen- en buitenlands kapitaal geven om investerin gen die kunnen bijdragen tot de vooruit gang van het land, aan te moedigen. President Monzon maakte bekend, dat Guatemala weer zal gaan samenwerken zowel met de UNO als met de organisatie van Amerikaanse staten. Hij zei ook, dat „alle sociale veroveringen bewaard zullen blijven." Monzon verklaarde ook. dat meer dan duizend personen als communisten waren gearresteerd, die door gewone ge rechtshoven zou worden berecht, omdat er geen „onrechtvaardige daden" zouden wor den begaan. Er was nog niet om vrijgeleide verzocht voor ex-president Arbenz en zijn gezin. Meer dan duizend personen hadden asyl gezocht in buitenlandse ambassades. De president verklaarde niet te kunnen zeggen wanneer de constitutionele vrij heden hersteld zouden worden. Sedert wij aan de regering zijn, geniet de pers onbe perkte vrijheid, zei hij. De aanleg van het door Guatemala lopen de gedeelte van de Pan-Amerikaanse weg zou met kracht worden aangepakt. De regering-Arbenz had deze vertraagd. „Vol gens Arbenz zou de weg voornamelijk de Noord-Amerikanen dienen tot transport van hun imperialistische troepen om hun mening op te leggen aan de Latijns-Ameri kaanse landen en ter verdediging van het Panama-kanaal. De regering zei, dat de regering-Arbenz niet uit naam van het Guatemalaanse volk sprak, toen zij als enige regering in Maart cp de inter-Amerikaanse conferentie te Caracas haar stem uitbracht tegen de reso lutie ter veroordeling van interventie van het internationale communisme in Ame rikaanse zaken. De nieuwe junta kondigde aan, dat zij de resolutie zou steunen en aanvaarden. HEIDELBERG (Reuter) Het hoofd kwartier van het Amerikaanse leger te Heidelberg vermoedt dat Zondag een Ame rikaanse officier en zes soldaten per onge luk over de Tsjechische grens zijn geraakt. Aangenomen wordt, dat de mannen ver dwaald waren. Een woordvoerder zeide, dat de militairen niet deel uitmaakten van de Amerikaanse grenspatrouilledienst. Beierse grensautoriteiten deelden mee, dat Tsjechische grenswachten hadden ver teld, dat de zeven Amerikanen zich in Tsjechoslowakije bevinden. De West-Duitse politie heeft vlakbij de grens de vrachtauto gevonden waarmee de Amerikanen waren vertrokken. (AFP) De Amerikaanse atoomge leerde dr. Oppenheimer, wie onlangs ken nisneming van Amerikaanse atoomgehei men werd ontzegd, zal deelnemen aan een internationale conferentie over kernphy- sica, die eind Juli te Glasgow wordt ge houden. Er zullen ruim zeventig geleer den bijeenkomen. Dat dit woord in een bijzondere sfeer thuishoort, dat het enigermate plechtig is, wordt bewezen door de uitspraak: daarin is de d gehandhaafd, terwijl die in rijden, snijden, glijden enzovoorts niet wordt uitgesproken. Dit plechtige ka rakter heeft het woord allengs verwor ven. Luther schrijft nog: casteijen. Kastijden is als Bijbels-Christelijke :erm ontleend aan het Latijnse castigare: terechtwijzen, berispen, prediken, straf fen. Die laatste betekenis is meer en meer gaan overheersen. Het middel om iemand tot deugd (terug) te brengen was in de Middeleeuwen de tuchtiging, de lichamelijke straf. Het vlees kastijden wil zeggen: zichzelf tuchtigen, maar ook: zich bewust een bepaald genoegen ont zeggen. Het Vlaams kent ook: boter of vlas kastijden. Wij zeggen dan: kneden of zwingelen. Het was tegen het middaguur. In de winkelstraat was het zo vol als op de bladzij van een roman. Zonder interlinie verdrongen de luchtende kantoormeisjes zich voor de étalages. Op de straat zelf kwam het verkeer met ascetische traagheid voorbij, maar snel genoeg om een over steek niet zonder een triller in de knieën mogelijk te maken. Op de hoek, bij een boekwinkel, stond dan dat jongetje, als een verdwaalde mier in een oerwoud. Aan een rafelig stuk henneptouw, dat hij schijn baar vergeten in een vieze hand hield, was een heel klein zwart hondje gebonden, dat in eenzaamheid ongetwijfeld nog met tra nen in de oogjes terugdacht aan de tijden in de hondenmand tussen moeders warme poten, maar nu in enkele uren tijd op de hoogte werd gebracht met 's werelds ont wikkeling sedert de aanvang der jaartel ling. En dat was geen sinecure, dat was het kleine wolletje aan te zien. Achterste voren rukte het nijdasserig aan het touw in de richting van een Pontiac, die zoevend voorbijgleed. Z'n baasje keek voor de tien de keer de straat naar beide richtingen af, maar er was nog geen doorglipgaatje te bekennen. Ja, toch. Bliksemsnel nam hij het asfalt. Maar nu trok het zwarte bal letje de andere kant op en gaf van uit drukkelijke tegenzin en verontwaardiging kennis met een tegen de winkelpanden op klimmend gehuil. „Ach gut, je moet dat beessie dragen", zei een dame op schelle toon, die een klein meisje achter zich aan sjorde. De kleine hondenbezitter zei eerst niets en keek al leen maar hoe het meisje tegen de vast besloten tredgang van haar niet slanke moeder hangerig weerstand bood. Toen zei hij zeer luid: „Kaak daor es!" en hij wees naar het kind, dat nu drenzerig begon te huilen. Iedereen keek in de aangegeven richting. „Dierebeul", zei hij toen. En nadat hij tussen een bromfiets en twee auto's de overkant bereikte, het hondje gewillig achter de vertrapte schoenen van het baas je aan, grinnikte hij nog. H. L. L. Een wijziging van een straatnaam in Die ren is aanleiding geworden voor een ver zoekschrift aan Gedeputeerde Staten van Gelderland, nu een protest van dezelfde strekking bij de gemeenteraad van Rheden waartoe Dieren behoort, geen resultaten heeft afgeworpen. „En als dit niet helpt", zo zeggen de bewoners van de straat-in- kwestie, „zullen wij de Kroon verzoeken het raadsbesluit van Rheden te vernieti gen. In Dieren bestaat reeds vele jaren een Julianastraat. In de bezetting veranderde de bezetter deze straatnaam, doch nuawe- lijks was Dieren bevrijd of her naambordje „Marktstraat" werd afgerukt en het bordje „Julianastraat" werd onder gejuich van de bewoners weer op de oude plaats bevestigd. De naam „Marktstraat" werd trouwens in de oorlogsjaren door de bewo ners genegeerd. Nu wordt in Dieren een nieuwe wijk gebouwd waarin ook een Koningin Juliana- laan is geprojecteerd. Aangezien B. en W. van Rheden het niet wenselijk achten, in het dorp twee ongeveer gelijkluidende na men te hebben, stelden zij de raad voor de Julianastraat om te dopen in Viëtorstraat. Het voorstel werd, ondanks het protest van de bewoners van de Julianastraat, aangenomen met 11 tegen 9 stemmen. In hun actie wijzen de bewoners er in hun verzoekschrift onder meer op, dat een straatnaam met een historische betekenis huns inziens niet mag worden veranderd. Ned. Herv. kerk Aangenomen r.aar Amsterdam (als jeugdpred. vac. G. Lans) A. J. Schnei der te Molkwerum naar Groningen (als evang. pred. vac. dr. S. H. Spanjaard) G. F. W. Herngreen te Kralingen naar Jutphaas H. J. ter Maat te Nieuw-Beijer- land. Beroepen te Oldebroek (toez.) G. Boer te Gouda. Ondanks de invloed der tijden en menselijk ingrijpen ten spijt heeft „Duin en Kruidberg" de strook duingebied, die aan de geestgronden van Santpoort begint met een majestueus loofbos en eindigt in de laatste toppen der zeereep, haar natuur lijk karakter vrijwel behouden. De verschillende levensgemeenschappen evenwijdig aan.de kust zijn daardoor zo goed als intact gebleven en het is geen wonder, dat dit prachtige stuk duingebied de trefplaats vormt van veel vliegend en lopend wild, maar buitendien de voortdurende aandacht bezig houdt van de plantkundige, de natuurvorser en de ornitholoog. Het besluit van de erven Cremer om dit bijkans ongerepte brok duin zo veel als mogelijk is terug te brengen in de natuurlijke staat, is dan ook van het grootste belang; een uitermate gewetensvolle en nauwkeurige bestudering der mogelijkheden is evenwel nodig geweest, om tot een plan te komen ten aanzien van de toekomstige beplanting in „Duin en Kruidberg". ADVERTENTIE Geref. gemeenten Tweetal te Borssele A. van Stuyvenberg te Nunspeet en H. Rijksen, cand. te Middel burg. Beroepen te Elspeet T. Dorresteyn te Op- heusden. Bij de N.V. Koninklijke Begeer te Voorschoten, zijn in opdracht van de Oorlogsgravenstichting, drie bronzen platen ver vaardigd voor het Marine-monument te Soerabaja. De platen zullen binnenkort naar Indonesië worden verzonden, waar zij op het monument, dat op 7 Mei j.l. werd onthuld, zullen worden aangebracht. De drie platen: links boven het admiraalsschip van Michiel de Ruyter, links onder: de Hr. Ms. „De Ruyter", die met schout-bij-nacht K. W. F. M. Doorman en de zijnen tijdens de Slag in de Javazee ten onder ging. Rechts, Karei Doorman, naar wie het monument te Soerabaja werd genoemd. De ontwerpen voor de platen zijn van J. Ph. van Zegveld. Naarmate de bezoeker van dit Duin en Kruidberg, vooropgesteld, dat hij van de zeereep het gebied betreedt, zich verder van het strand af beweegt, wijzigt zich voor zijn ogen het karakter van landschap en begroeiing geleidelijk als gevolg van de verandering der milieufactoren. Daar is ten eerste de windsnelheid, die geringer wordt, naarmate hij zich verder Oostwaarts het duin inwaagt. Het zand wordt daardoor minder beweeglijk en het chloorgehalte van waterdamp en neerslag zakt als gevolg van het lagere zoutgehalte der winden. De uitloging of „ontkalking", als men het zo noemen mag, van de boven ste bodemlagen gaat naar het Oosten toe steeds dieper en de grondwaterstand ver andert: eerst een daling, verder Oostwaarts weer een stijging, zulks als consequentie van de prise d'eau der Haarlemse water leiding. Hieruit vloeien opmei-kelijke verschillen in de vegetatie voort, die een bepaalde harmonie hebben gekregen in de loop der tijden en het is zaak dr. Westhoff advi seert in zijn rapport zeer positief deze variatie in begroeiïngstypen zoveel mogelijk te handhaven en, waar mogelijk, te bevor deren. Volg de natuur Uit een oogpunt van landschapsschoon is het al evenzeer wenselijk de door de natuur gegeven normen en schakeringen te volgen. Bij de keuze der houtsoorten, die hiervoor in aanmerking zullen komen, moet, zo zegt het rapport, het criterium worden gesteld of deze soorten ter plaatse plegen te groeien en in het algemeen ook zich verjongend geen ongunstige invloed kunnen uit oefenen op het milieu. Wat overigens vol strekt niet alleen een kwestie van land schapsschoon is, maar wel degelijk een economische achtergrond verbergt: op deze wijze vergt de aanplant zo weinig mogelijk onderhoudskosten. Er wordt in het hier bedoelde rapport ge adviseerd tot de aanplant van loofhout, met één uitzondering: de taxus, een inheemse conifeer, die in ljet binnenduinrandbos al groeit en daar dus verder kan worden aan geplant. Uit een oogpunt van jachtbelang kan het aanbeveling verdienen in het duin gebied ook enig naaldhout te handhaven of bij te'planten, daar het wild hier 's winters dekking vindt. Overigens wordt niet aan bevolen het naaldhout in grote complexen aan te planten bosjes van hooguit 10 are op enige afstand van elkaar gelegen, ver dienen de voorkeur, tenzij de zeewind er te veel vat op krijgt. Het aantal coniferen zal zoveel mogelijk beperkt dienen te blijven; de fijnspar blijft zelfs geheel buiten be schouwing. Konijnenplaag Het duingebied van Duin en Kruidberg wordt relatief sterk door konijnen begraasd plaatselijk is zelfs sprake van overoe- grazing. De bosverjonging heeft hier hinder van Daar, waar de bezetter bos heeft ge veld, kan zich geen nieuw bos ontwikkelen en op vele plaatsen ontstonden zelfs kale, stuivende plekken, die hoognodig inge toomd moeten worden. In deze situatie is het be- of herbouwen financieel niet ver antwoord: de rapporteur acht het vrijwel uitgesloten, dat jonge aanplant zich zou kunnen handhaven. Als de aanplant succes wil hebben, zal er op Duin en Kruidberg dus of veel inten siever op konijnen gejaagd moeten worden in alle seizoenen en alle uren van het etmaal met alle middelen of de nieuw te beplanten terreinen moeten met konijnen gaas omrasterd worden. Volgens het rapport is grondbewerking niet nodig. ADVF.RTF.NT1F. Falcon Zijden Regenmantels 49.75 Het Italiaanse ensemble I Musici di Roma, dat Maandag zijn beurt vervulde in de reeks kamermuziekavonden van het Am sterdams Concertgebouw ter gelegenheid van het Holland Festival, demonstreerde voor een geestdriftig gestemd publiek de fabelachtige mogelijkheden die met elf strijkers plus clavecimbel te bereiken zijn. Bij de kwaliteit van iedere speler indivi dueel en van hun samenspel, aangevoerd door de primarius Franco Tamponi, voegde zich als derde element het wonderlijk mooie klankgehalte van de strijkinstrumen ten. En verder was er de steeds boeiende kracht van de muziek van Vivaldi „il prete rosso" die de helft van het pro gramma innam. Men leest wel eens dat er in de tijd, toen Lully de directiestaf voerde over de Opéra te Parijs steeds enige abonné's waren (echte kenners zoals zij meenden), die nooit verzuimden de aanhef van de ouverture te komen beluisteren, om daarna te gaan dineren en dan aan hun disgenoten de wonderlijke sensatie mee te delen van „le premier coup d'archet" de attaque van het orkest onder de dwingende leiding van de Italiaanse koksjongen, die het tot oppermachtig intendant gebracht had. De wijze waarop I musici di Roma hun samenspel inzetten, als een felle ontlading van gebalde energie, geeft als illustratie van hun Italiaanse temperament enige ge loofwaardigheid aan deze anecdote. De sensatie mag nu wel niet meer zo zeldzaam zijn als in Lully's tijd, men ervaart dit toch als een buitengewoon beheerste kracht, die de schoonheid van de klank ongerept houdt en onweerstaanbaar tot geboeid luis teren dwingt door een geladenheid in elke denkbare nuancering. Wij hoorden van Vivaldi een Concert voor strijkers en continuo, een Concert voor soloviool en strijkers (solist Roberto Michelucci) alsmede een Concert voor viola d'amore (solist Bruno Giuranna) en het was allemaal een weelde van klank, dyna misch afgewogen met uiterste zorg, rhyth- misch gestuwd met dat wonderlijke élan dat alleen door levendige musiceerlust kan ontstaan, verder geraffineerd correct van samenspel, zonder daarbij iets te verliezen van de bezielende warmte. De traditie van hun muziekgeest en interpretatiekunst heeft deze Italianen gevrijwaard voor nuchtere zakelijkheid en andere theore tische bedenksels: zij voelen hoe het moet, en zo is het ook best. Het bekende Celloconcert in D van Leonardo Leo (solist Enzo Altobelli) werd mede een knap staaltje van evenwicht. In een fraai drieledig stuk voor strijkers van Benedetto Marcello hoorden wij alle eigen schappen van het ensemble op hun best: een temperamentrijk rhythme, een verruk kelijke klank ;.n uitersten van nuancering en een interpretatie in buffo-stijl zoals men die alleen van Italianen kan beleven. Tot slot kwam nog een effectnummer van Rossini, een Sonate voor violen, celli en contrabas, een jeugdwerkje, uit de studie tijd van de componist, speciaal geschreven om aan een amateur-contra-bassist ge legenheid te geven wat acrobatische toeren op zijn instrument te realiseren. Ondertus sen gaf hij ook een stuk of wat virtuoze kansen aan de overige partijen. Men be grijpt wat I Musici di Roma van deze bril- lante muzikale grap maakten. Het publiek was opgetogen en wist nog een paar toe giften af te dwingen. JOS. DE KLERK Vijftien van de 230 Britse „Jantjes", die zich vorige week Vrijdag al verdienstelijk hebben gemaakt voor kinderen uit Schou wen Duiveland en Amsterdamse wezen tijdens een kinderfeest aan boord van hun schip, de mijnenlegger „Apollo", her nieuwden gisteren de kennismaking met enkele hunner popillen: zij kwamen als ware Sint Nicolazen, voorzien van twee koffers boordevol met chocola en snoep goed, naar het Burgerweeshuis bij de Kal- verstraat in Amsterdam en deelden daar het lekkers met kwistige hand aan de vele weesjes uit. Tot grote vreugde van de kinderen volg de hierop een tochtje naar Artis met de Britse matrozen en twee uur lang schetter den daar de kinderstemmetjes van de ouderloze kleine in de oren van de Engel sen, die vrijwel nergens antwoord op kon den geven, maar er toch in slaagden hun peuters een heerlijke middag te bezorgen. DINSDAG 6 JULI Grote Kerk: Orgelconcert. 8 uur. Con certgebouw: Haarlems Muziek-Instituut, muziekschool-uitvoering, 8 uur. Palace: „Sal to des doods", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Thérèse Raquin", 18 jaar, 7 en 9.15 uur Rembrandt: „Quo Vadis", 14 jaar, 8 uur. Roxy: „De rode havik", 14 jaar, 2.30, 8 uur. City: „Bittere rijst", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Het recht van de sterkste", 18 jaar, 8 uur. Lido: „Zij. die zich verkopen", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva: „De verove ring van de Mount Everest", alle leeft. 8.15 u. WOENSDAG 7 JULI Stadsschouwburg: „Liebelei", Wiener Burgtheater, 8 uur. Palace: „Salto des doods", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Thé rèse Raquin", 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Rem brandt: „Quo Vadis", 14 jaar, 1.30, 5 en 8.30 uur. Roxy: „De rode havik", 1-i jaar, 2.30, 8 uur. City: „Bittere rijst", 18 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Het recht van de sterk ste", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Lido: „Zij, die zich verkopen", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Minerva: „De verovering van de Mount Everest", alle leeft., 2.30 en 8.15 uur. Grote Kerk, Avondstilte, 8 uur. In onze editie van Maandag hebben wij reeds bericht over de plannen, die de eigenaresse van Duin en Kruidberg" hebben met het landgoed: de aanleg van een groot duinmeer met vogelreservaat en de bebossing of herbebossing, die de aard van dit stuk duin weer volledig tot zijn recht doet komen. In bijgaande beschouwing wordt aan dacht besteed aan het rapport van dr. V. Westhoff, dat tot basis diende van deze „natuurhistorische reformatie". Dr. Westhoff is verbonden aan het labora- j torium voor plantensystematiek en -geografie der Wageningse Landbouw- hogeschool en hij liet het te onderzoe- ken terrein door de Grontmy in Zwolle, die het omvangrijke project gaat uit- voeren, systematisch in kaart brengen. ADVERTENTIE

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 5