Circuit van Drente is korter, sneller en veiliger geworden NBVB: we gaan gewoon door; overleg blijft mogelijk .Clowntje Rick Een verraderlijk complot Beste motorrijders schreven in voor de grote prijs van Nederland op 10 Juli Haarlemse Cricketbond De waterpolocompetitie Trekvogels-dames wonnen 500 meter bij Zutphen Waterpolo „Haarlem" won waterpolo- tournooi in Zaandam A utomobitistne Mej. G. Schade (Haarlem) vierde in KNAG-damesrit Nederlandse kanoploeg voor Zaandam en Macon COMMENTAAR OP MAATREGELEN KNVB A Itijd maar weer de scheidsrechter Voor de kinderen FEUILLETON door Richard Keverne Goede resultaten van Gita en Haarlem in Amsterdam Engeland wint met innings van Pakistan Motorsport Zilveren FIM-heker voor Nederland DINSDAG 6 JULI 1954 Voor millioenen guldens is dit jaar aan de Europese circuits voor motorwedstrijden besteed teneinde ze veiliger te maken en Assen is daarbij niet achter gebleven. Nu hebben de organisatoren vmi de Grote Prijs van Nederland, de ,JDutch T T" het geluk gehad, dat het rijk juist bezig is om de verbinding Noord-Oost te verbeteren. Daartoe wordt onder meer een nieuwe weg van Assen naar Hooghalen gelegd en diverse gedeelten daarvan zijn al gereed gekomen, zodat men hier voor de races van 10 Juli een wegdek van zeven meter breedte heeft gekregen. Om het de rijders nu ook weer niet al te gemakkelijk te maken, of liever gezegd, de snelste machine niet te zeer te bevoordelen, verlaten de renners bij de oude tol de nieuwe weg en volgen daar de kronkelende weg langs de oude tol. Daarna komen zij weer op de snelweg. Ook bij de finish is de situatie aanmerke lijk verbeterd. De kniebocht, vlak voor de eindstreep, is wat flauwer gemaakt en de bomen na de start, die voor de duizenden toeschouwers op de tribunes de volgende s-bocht aan het gezicht onttrokken, zijn om gehakt. Tenslotte is de bocht bij Bartelds iets minder scherp geworden. Het parcours is door deze veranderingen iets korter, snel ler en veiliger geworden. Het rennersveld In de 125 cc. klasse zijn reeds 36 inschrij vingen binnengekomen, maar daarbij is een groep van. tien renners, die zeer waarschijn lijk ver boven de anderen zal uitsteken. Wij doelen hier op de fabrieksploegen van NSU en MV. NSU brengt onder meer de Duitsers Haas (wereldkampioen 1953) en Muller en de Oostenrijker Hollaus aan de start. MV ver schijnt met de Italianen Ubbiali, Copeta en Sale en de Engelse Lomas en Sandford. De strijd zal tussen de rijders van deze fabrieks ploegen uitgevochten worden, waarbij de NSU-rijders de beste kansen hebben gezien de resultaten in de drie voorgaande races om het wereldkampioenschap van dit jaar. De overige 26 deelnemers, onder wie 18 Nederlanders, een Australiër, een Zweed en een paar Duitsers, die niet de steun van een fabriek hebben, spelen een ondergeschikte rol. Dezelfde NSU-ploeg als in de kleinste klasse bindt bij de kwartliters de strijd aan met de Guzzi's, die tot voor enkele jaren onbetwist heer en meester waren in de 250 cc. klassen. De Guzzi's worden bereden door Fergus Anderson, Lorenzetti, Montanari en Kavanagh en het is slechts de vraag of deze motoren in Assen heel zullen blijven. In de Engelse TT verdwenen zij alle met pech van het circuit. Nederland is hier met vijf rijders verte genwoordigd, die hun handen vol zullen hebben aan de „individuelen" uit Engeland, Duitsland en Oostenrijk. In totaal zijn er in deze klasse 26 inschrijvers. Voor de 350 cc. klasse bestaat bij de rijders de grootste belangstelling, getuige de 51 inschrijvers. Hiervan zullen er zeker 11 tij dens de training geëlimineerd moeten wor den, want evenals het vorige jaar heeft de TT-commissie ook nu bepaald, dat in een race maximaal 40 renners mogen starten. Hier zijn vijf fabrieksploegen, waarvan de MV en de DKW de minderen geacht worden van Guzzi, Norton en AJS. De deelnemers lijst telt tal van bekende namen als Ander son, Lorenzetti, Kavanagh (allen Guzzi), Ray Amm (Norton) Coleman, Mclntyde (beiden AJS), Lomas, Sandford en Dicky Dale (allen MV) en Wunsche en Hobl (beiden DKW). Voorts komen rijders aan de start uit Schotland, Duitsland, Engeland, Ierland, Australië, Nieuw Zeeland, India, Zuid Afrika, Canada, Zweden, Oostenrijk en Nederlan ders (8 in totaal). Duel DukeAmm De 500 cc. klasse 47 inschrijvers zal een gevecht opleveren tussen Duke (Gilera) en Ray Amm (NortoniJoe Graig. de Nor ton-manager, is optimistisch wat de uitslag betreft. Bij de laatst gehouden races op het eiland Man verklaarde hij. dat Ray Amm met verlangen naar een duel met Duke uitziet. Naast de cracks, die ook in de 350 cc. klasse starten, zien wij nog Armstrong (Gi lera), Bandirola en Pagani (beiden MV). Interessant kan hier ook het gevecht wor den tussen de Nederlanders Piet Bakker (Norton), Piet Knijnenburg, als zijn BMW het uithoudt, en Drikus Veer. die een Gilera heeft, waar niemand verder iets van af weet. Angst voor het wegblijven van sommige cracks, zoals in de eerste drie races van dit jaar, behoeft er in Assen niet te bestaan, Knijnenburg (links) want wie nog mee wil tellen in de strijd om het wereldkampioenschap zal nu zijn kans moeten verdedigen. Duke Klingers kampioen 1000 meter Klingers uit Zaandam heeft bij de op het Twentekanaal in Eefde bij Zutphen gehou- 3en Nederlandse kanokampioenschappen over 1000 meter de KI-titel gewonnen. Hij werd in 4 min. 39.6 sec. eerste. Koch en Kwast zegevierden in de K2 klasse in 4 min. 21.4 seconden. De uitslagen luiden: KI: 1. Klingers (De Geuzen, Zaandam) 4 min, 39.6 sec.; 2. Bobeldijk (Quo Vadis, Zaan- •dam) 4.41.5; 3. Koch (De Geuzen) 4.42.3. K2: 1. Koch-Kwast (De Geuzen 4.21.4; 2. 'dingers-Kracht (De Geuzen) 4.26.4: 3. Bo- beldijk-Bunschoten (Quo Vadis) 4.26-7. Een met het oog op de landenontmoeting Nederland—België gehouden selectiewedstrijd dames K2 over 500 meter leverde een over winning op voor de dames Vrenegoor en i)osterbroek (Trekvogels, Haar'em) in 2 min. 25.6 sec. Mevrouw Van den Anker-Doedens en mejuffrouw Van Zandvoort kwamen ir. 2 min.'28.6 sec. op de tweede plaats. In Zaandam werd Zondagmiddag een waterpolotournooi gehouden waaraan met succes door Haarlem is deelgenomen. Hv GB eindigde op de tweede plaats Er werd in twee afdelingen gpcoeeld. In afdenng A bonden Haarlem. HVGB. Het IJ en Nereus de strijd aan. ZAR, Haarlem 2 en Nereus 2 speelden een halve comoetitie voor de B- afdeling. Nereus 2 zegevierde en Haarlem 2- eindigde od de tweede plaats. Voor afdeling A werd als eerste wed strijd gespeeld de ontmoeting Het IJ— HVGB. Tn de eerste helft van de wedstrijd kwam HVGB door Rol met twee-nul voor. Halvorsen zette de IJ-achterstand om in een drie-twee voorsprong, met welke stand werd gedraaid. In de tweede helft nam HVGB wederom de le-'ding en de eindstand werd zes-vier voor HVGB. In de strijd tussen Haarlem en Nereus had Haarlem met het ingaan van de rust door doelDunten van Frans Paanakker en Bijlsma (2) een voorsprong van drie-nul. Nadat IJzer de stand op vier-nul had ge bracht. scoorde Fxalto een tegendoelpunt. Paanakker en Bijlsma maakten er tenslotte zes-één voor Haarlem van. Het treffen tussen Het IJ en Nereus voor de verliezersronde eindigde in een geliik spel: drie-drie. Nadat er driemaal door iedere ploeg doelworpen waren genomen, was de striid nog onbeslist. Hierna werd geloot. Het IJ was de gelukkige. De finale, die gespeeld werd tussen HVGB en Haarlem, had een spannend ver loop. Biilsma bezorgde Haarlem de leiding, maar Halsema bracht de stand spoedig in evenwicht. Nadat Bijlsma de stand weder om in het voordeel van Haarlem had ge bracht. ging de rust in. In de tweede helft maakte Rol gelijk, doch Biilsma zorgde weer voor een voorsprong. Met de stand drie-twee voor Haarlem kwam het einde en Bijlsma mocht de beker voor Haarlem in ontvangst nemen. De uitslagen in afdeling B waren: ZAR 1Nereus 2: nul-tien; Haarlem 2Nereus 2: twee-vijf; Haarlem 2ZAR 1: vier-drie. Rood en Wit 5 AHaarlem 3. Gewonnen door R. en W. met 56 runs (nog 5 wickets jn handen). Haarlem 68, N. Schenk 19. Bowlingcijfers R. en W.: J. Nijhuis 4-15, F. L. van Muiswinkel 4-12. Rood en Wit 124 voor 5 wickets. F. L. van Muiswinkel 33, J. Nijhuis 71 not out (5 x 6, 6 x 4). Bowlingcijfers Haarlem: G. Strik 2-39, E. Slagter 2-18. C.V.H.W. 2—B.M.II.C. 2. Gewonnen door CVHW met 45 runs (nog 5 wickets in han den). BMHC 70: A. Holscher 21, K. F. Creutzberg 20, F. v. d. Harst 13. Bowling cijfers CVHW: G. van Langelaar 3-37, J. Postma 2-22, F. Vogelsang 4-5. CVHW 115 voor 5 wickets: A. van Loenen 49., J. Post ma 15, H. Oosterhuis 34, extra's 13. Bow lingcijfers BMHC: F. v. d. Harst 2-35, K. F. Creutzberg 2-36. Rood en Wit 5 CHaarlem 4. Gewonnen door R. en W. met 23 runs. Rood en Wit 100: H. Frijns 32, H. Wamsteker 14. E. Deinum 10, extra's 13. Bowlingcijfers Haar lem: F. van Dok 2-30, R. Heijdeman Jr. 1-15, H. Schlatmann 4-13. Haarlem 77: C. Heeren 23, F. van Dok 16. Bowlingcijfers R. en W.: J. J. v. d. Burg 7-33, J. C. Lui- ning 2-31, E. Deinum 1-8. Bij de elfde damesrit van de KNAC, welke Zaterdagmiddag in de provincie Utrecht werd gereden konden slechts twee équipes binnen de reglementair vastgestel de tijd het traject foutloos afleggen. Het waren het duo, gevormd door mevrouw E. A. van der Heyden-Ras en mevrouw A. C. Kokkes-Godijn, en.de équipe mevrouw J. M. Schade-Van Kempen en mevrouw R. van La:nschot-Pear9on. Vijf en dertig dames-équipes namen deel aan deze, mede door zijn opzet zeer ge slaagde KNA.C-damesrit. Start en finish waren in Zeist. Er heerste een zeer geani meerde stemming aan de fmidh toen het lid van de KNAC-sportcommissie de heer A. R. van der Vlugt de uitsdag bekend maakte. Deze luidde: 1. mevrouw E. A. v. d. Heyden (Wassenaar) en mevrouw A. C. Hokkes-Godiin (Alkmaar), 2. mevrouw J. M. Schade-Van Kempen (Moergestel) en mevrouw R. van Lanschot-Pearson (Den Bosch), 3. mevrouw H. A. Heideman-Maris (Amsterdam) en mevrouw M. C. van Geer, 4. mejuffrouw C. Schade (Haarlem) en mevrouw L. J. van Heerdt-Kerlen (Den Haag). Voor de Kano-landenwedstrijd Neder landBelgië, die op Zondag 11 Juli in Zaan dam wordt gehouden, is de Nederlandse ploeg als volgt samengesteld: K 1 10.000 meter: Klingers (De Geuzen, Zaandam); Gravesteyn (NKB, Zaandam). K 2 10.000 meter: Koch-Kwast (De Geu zen); BobeldijkBunschoten (Quo Vadis, Zaandam). K 1 1000 meter: Klingers; Gravesteyn. K 2 1000 meter: KochKwast; Bobeldijk Bunschoten. K 1 500 meter: Klingers; Gravesteyn. K 2 500 meter: KochKwast. K 1 4 x 500 meter estafette: Klingers, Knch, Gravesteyn en Bobeldijk. K 4 1000 meter: Koch, Klingers, Kwast en Kracht (De Geuzen, Zaandam). Deze ploeg zal ook uitkomen in de wed strijden om de wereldkampioenschapen, die van 23 Juli tot en met 26 Juli in Macon wor den gehouden, met toevoeging van de vol gende kanovaarders: Dames. K 1 500 meter: Lida van den An kerDoedens en Tini van Zandvoort (De Trekvogels, Haarlem). K 2 500 meter: Lida van den AnkerDoe dens, Tini van Zandvoort en Ada Vrenegoor —Winnie Oosterbroek (Trekvogels Haarlem). Heren. K 4 10.000 meter: Bakker, Kracht, Boering, Meyers. Reserve voor de K 4 is Van den Paverd. „De stappen van de KNVB zullen geen wijziging in onze plannen brengen. We gaan gewoon door en in September zal de compe titie van de Nederlandse Beroepsvoetbal bond, zoals we die ontworpen hebben, be ginnen". Dit deelde ons de heer Swart in Den Haag namens het bestuur van de NBVB mede toen wij hem naar het standpunt van deze bond inzake de jongste ontwikkelingen in de KNVB vroegen. „Wij hebben ons doel bereikt. De leiding van de KNVB, die niet nagelaten heeft ons vanaf het begin onzer activiteit te boycotten, is nu zelf tot de con clusie gekomen, dat er op de huidige weg niet voortgegaan kan worden. De mogelijk heid dat er in dit verband alsnog overleg gepleegd wordt tussen beide bonden staat, wat ons betreft althans, nog altyd open", aldus de heer Swart. „Het zal duidelijk zijn", zo vervolgde onze zegsman, „dat er voor ons geen weg terug meer is. Wij hebben met diverse spelers reeds contracten afgesloten, ten onzen behoeve zijn terreinen met accomodatie aangelegd en organisatorisch is alles reeds zodanig in kannen en kruiken dat het onmogelijk zou zijn hier nu een streep onder te zetten. Trouwens, wij moeten altijd nog afwachten op welke wijze de betaling van de spelers in KNVB-verband zal geschieden. Naar het zich laat aanzien zullen de premies, die de clubs zullen mogen en kunnen uitkeren min der bedragen dan die wij betalen." Gelukkig besluit „Een zeer gelukkig besluit, dat ik van harte toejuich" zei jhr. Quarles van Ufford, vice-voorzitter van het Nederlands Olym pisch Comité en secretaris-penningmeester van de Koninklijke Nederlandse Hockey- bond, toen wij hem vroegen naar zijn me ning over de maatregelen van het KNVB- bestuur. „Ik acht het de juiste oplossing voor het heersende probleem", aldus ging de heer Quarles van Ufford verder. „Ongetwijfeld zal hierdoor de rust in Nederlandse voetbal kringen weerkeren. Bovendien zal het in stellen van de nationale eerste klasse het spelpeil bevorderen. Ik ben er van over tuigd, dat de Nederlandse Beroepsvoetbal bond zal verdwijnen door deze maatregelen, waarmee ik de KNVB van harte geluk wens. Te hopen is nu dat thans ook de weg open zal zijn voor het instellen van voetbalpools in Nederland. Want daarmee zal de gehele Nederlandse sport en niet alleen de sport gebaat zijn." Licentie-spelers De voorzitter van de Zwitserse Voetbal bond. Ernst Thommen, achtte het besluit van de KNVB juist en aan de tijdsomstandig- Gustav Sebes, leider van de Hongaarse voetbalploeg, heeft na de wedstrijd tegen Duitsland om het wereldkampioenschap voetbal verklaard dat de nederlaag van Hongarije te wijten was aan de scheidsrechter. Volgens Sebes heeft de scheidsrechter drie fouten gemaakt die de wedstrijd beslist hebben: 1. Hongarije werd een strafschop onthou den toen in de eerste helft een overtreding werd begaan tegen Kocsis. 2. Het doelpunt van Puskas in de laatste minuten van de strijd werd niet toegekend, hoewel het volkomen regelmatig ge scoord is. 3. Hongarije kreeg geen vrije schop voor een overtreding en het doorspelen resulteer de in het tweede Duitse doelpunt. Sebes zeide: „Mijn spelers hadden nog altijd de harde strijd tegen Uruguay in de benen en aan het eind van de wedstrijd had den zij minder in reserve dan gewoonlijk. Volgens Sebes heeft Hongarije dus eigen lijk met vier—twee gewonnen. Wat is ver liezen toch moeilijkmoeilijker zelfs dan winnen. Het vriezen had opgehouden; elke dag keken de jongens bedenkelijk naar het water, waar nu steeds meer scheuren in het ijs kwamen. Nee, het zag er niet naar uit, dat ze nog zouden kunnen rijden, hoor. Daarvoor was het ijs nu veel te slecht geworden. „Jammer, hè?", zei Bunkie. „Ja", zei Rick. „Maar het kan ook niet altijd winter blijven". „Och nee", gaf Bunkie toe. „En het is toch wel fijn, dat het straks weer lente wordt ook en dan gaan we weer naar de zomer toe!" Maar toch ging het de jongens wel een beetje aan het hart, als ze het ijs zo zagen aftakelen. Er kwamen steeds meer scheuren en wakken in. Niemand zou zich nu nog daarop moeten wagen.' Thuis pakte Bunkie de schaatsen bij elkaar en hield ze in de hoogte. „Die kunnen we wel weer in 't vet zetten en opbergen", zei hij. „Ik hoop, dat het 't volgend jaar weer zo lekker vriest", zei Rick. „We hebben toch heel wat kunnen rijden!" »Als het zover is, zullen we wel weer verder zien!", lachte oom Tripje. 31) Vaag herinnerde hij zich iets van de ge schiedenis van het hotel. Al sinds vier ge neraties was 't beroemd. Koninklijke gasten logeerden hier. Er was thans een nieuw gebouw verrezen op de plaats, waar eens het oude, in de Victoriaanse tijd, zo beroemde hötel had gestaan. Over de ingebruikneming van het nieuwe gebouw, welke nog niet zo lang geleden had plaats gevonden, had veel in de kranten gestaan. Het Campion Hótel hield echter niet van dit soort publiciteit en had deze ook niet nodig. Het was méér dan een hótel, het was het Londense „thuis" voor de zéér ver mogenden en zéér hogen. Matt begon enigs zins te begrijpen, welk soort comfort met veel geld en gezag verkregen kon wor den. Hij moest denken aan de luxe van Arden's jacht. Daar heerste eenzelfde sfeer. Elke wens werd er geruisloos vervuld, er was aan alles gedacht en bovendien was er de luxe van véél bedienden! Toch was één van deze bedienden de oorzaak gewor den van Arden's moeilijkheden. Ook met geld bieek "iet alles te regelen te zijn! Matt dacht verder aan het verhaal van Jim over Faraday Randal, die sprookjesachtig rijk was, doch die niet in staat om voor zijn zoontje veiligheid en rust te kopen, 't Was een wonderlijke wereld Hij schrok op uit zijn gepeins doordat de deur openging. Een bediende kwam bin nen, die met een beleefde glimlach mede deelde: „Sir Jonathan laat zich veront schuldigen, dat hij u even moest laten wachten. Hij verzoekt u, zo vriendelijk te willen zijn, naar zijn kamer te gaan". Matt stond onmiddellijk op. „Ja, graag", zei hii. De bediende begeleidde hem en droeg hem vervolgens over aan een andere bediende. „Meneer Tarrant, Sir Jonathan Arden's bezoek", lichtte hii zijn coLlega in. „Dank u zeer", zei Matt, op hetzelfde moment beseffend, dat dit bedankje hele maal niet op zijn plaats was. Door een zware mahoniehouten deur aan het eind van een lange gang betrad Matt een soort vóórvertrek, waar enige gemak kelijke stoelen stonden en een lage ronde tafel. Toen de bediende op de deur, die toe gang gaf tot de eigenlijke appartementen van Sir Jonathan, klopte, ging deze bijna onmiddellijk open en versoheen Sir Jona than in eigen persoon. „Goedenmorgen, Tarrant, kom binnen". Arden's stem klonk koel en er was geen spoor van tegenmoetkomendheid in te be speuren. De hótel-bediende verdween haastig en Matt begon enigszins ademloos te spreken. „Het spijt me, zo opeens bij u binnen te dringen, maar Arden onderbrak hem ongeduldig: „Ik hoop van ganser harte, dat u niet juist dat gedaan hebt, wat ik u verzocht na te laten, namelijk je verder met deze zaak te be moeien!" Matt ergerde zich aan de toon, waarop Arden tot hem sprak, maar hij deed zijn best hiervan niets te laten merken. Hij zweeg even, voordat hij antwoordde, en keek Arden recht in zijn koele blauwe ogen. Het viel hem op, dat de grote man er zeer slecht uitzag en vaak voelde hij iets van medelijden. Hij dacht aan Jim's op merking: „Vergeet niet, dat de arme kerel hevig in de pijn zit met het geval!" Langzaam zei hij: „Ik heb me inderdaad, zoals u 't noemt, verder met de zaak be moeid. Sir Jonathan, maar ik geloof, dat u me dankbaar zult zijn. Als u zo goed wilt zijn even rustig naar mij te luisteren Arden keek hem vragend aan. Hij was kennelijk verbaasd over dit openlijke ant woord. „'t Spijt me, Tarrant, dat ik niet erg vriendelijk was", mompelde hij. „Ga er bij zitten.' Ik hoop, dat je gelijk zult hebben. Wat heb je me te vertellen?" Matt keek Arden met een blik van er kentelijkheid aan. „Kan ik er op aan, dat we strikt vertrouwelijk met elkaar pra ten?" vroeg hij. scheen „Natuurlijk!" Sir Jonathan steeds verbaasder te worden. „En hoe ik aan mijn wetenschap ben ge komen, dat is mijn zaak, wilt u dat aan vaarden?" „Welzeker". „Goed dan: ik kan u zeggen, waar u die ellendeling van een Scott kunt vinden en zijn medeplichtige Cass tenminste dat is de naam, waaronder hij bekend staat". Matt's stem klonk enigszins plechtig; hij had moeite zijn opwinding de baas te blij ven. „Scott!" riep Sir Jonathan met grote fel heid uit, terwijl hij zijn handen ineen- klemde, „Scott, en die andere duivel! En de jongen? Heb je de jongen óók gevonden, Tarrant?" „Daar kan ik niet zeker van zijn. Maar ik hoop het". „Maarmaarzij weten toch niet, dat jij er achter bent gekomen, is 't wel? Je hebt je toch niet verraden? Ben je daar zeker van, helemaal zeker?" Arden scheen zeer opgewonden te zijn, hij zag er onthutst en ongelovig uit. en leek bijna boos in zijn verbazing. „Nee, dat weten ze stellig niet. Dat kun nen ze onmogelijk weten," antwoordde Matt met nadruk. Arden zuchtte opgelucht. „Allemensen, Tarrant, als dit werkelijk waar isVer tel me er alles van, beste kerel, alles! Ik verwacht Randal, de vader van de kleine jongen, hier over enkele uren. Als je ver haal werkelijk waar is dan neem je me een heden aangepast. Ik zou de KNVB gaame het Zwitserse premie-systeem willen aan raden. Dit behelst, dat alleen de zogenaamde „licentie-spelers" van de hoogste klasse pre mies voor wedstrijden en training ontvan gen. Voor de overige klasse is dit verboden." Teleurgesteld Erik Hyldstrup, de secretaris-penning- meester van de Deense Voetbalbond, liet zich verre van geestdriftig uit over de koers wijziging van de KNVB. „Wij in de Deense Voetbalbond hebben ons er altijd over ver heugd in Nederland een medestander te hebben bij het handhaven van strenge amateursbepalingen. Wij zouden het dan ook sterk betreuren wanneer Nederland de vssting verliet en alleen Denemarken, Fin land, en Noorwegen als enige in Europa het zuivere amateurisme trouw blijven. Het is teleurstellend, dat de Nederlandse Voetbal bond deze gang van zaken niet heeft kun nen voorkomen. Wij dachten, dat de onlangs opgerichte Nederlandse Beroepsvoetbalclubs weldra zouden uitsterven." Relatie blijft De secretaris-penningmeester van de Noorse Voetbalbond, Asbjoern Halvorsen, had weinig commentaar. Hij was van me ning, dat het geheel moest worden be schouwd als een interne aangelegenheid van de Koninklijke Nederlandse- Voetbalbond. „Wanneer het voorstel door de bondsverga dering wordt aanvaard zal dit geen enkele wijziging brengen in de relaties, die tussen de Noorse en de Nederlandse Voetbalbond bestaan." Onder voor athletiek niet bepaald ideale weersomstandigheden af en toe regen en veel wind hield De Meteoor op haar fraaie sportcomplex in Amsterdam-Noord nationale wedstrijden, waaraan zowel Gita als Haarlem met een kleine ploeg deelna men. Bij de dames plaatste mejuffrouw N. de Vries zich op de 100 m. met 13.2 sec. in de finale, doch in die eindstrijd bracht zij het ondanks een verdienstelijke tijd ge zien de omstandigheden van 13 sec. niet verder dan een vierde plaats. Mejuffrouw van Dijk (Sagitta) won (lit nummer in 12.6 seconden. Een vierde plaats was ook weggelegd voor mejuffrouw R. de Vries. Zij liet 27.9 sec. voor zich af drukken op de 200 m. en was hiermede 1.3 sec. minder snel dan mejuffrouw Van Dijk (Sagitta), die ook hier de eerste plaats voor zich opeiste in 26.7 sec. Mejuffrouw L. Gieslte won de êerste serie van 80 m. junioren in 11 sec., mejuffrouw E. Gieske deed het in de derde serie iets minder door in 11.2 sec. de tweede plaats in te nemen, hetgeen haar overigens wel een finale plaats opleverde. In die finale bezetten de tweelingzusjes aanvankelijk de vierde en vijfde plaats. Doch de starter, die de gehe le middag een niet bepaald zekere indruk maakte, had hier een zo'n duidelijke valse start door laten gaan, dat de wedstrijdlei ding besloot deze finale over te laten lopen. En dat er bij die eerste finale inderdaad iets niet helemaal in de haak was geweest bij de start, werd wel bewezen, want nu kwamen de Gita-meisjes als tweede en derde over de finishlijn. L. Gieske bezette de tweede plaats in 11 sec. en E. Gieske de derde plaats in 11.1 sec. Het vèrspringen leverde mejuffrouw R. de Vries een tweede plaats met 4.90 meter. Hoewel Gita ook ditmaal niet de sterk ste opstelling in de baan kon brengen voor de 4 x 100 m. estafette, wonnen de Haar lemse meisjes hier met grote voorsprong in 52.5 sec. De Sanders (Haarlem) won het hoog springen bij de heren met een sprong van 3.75 m. Ziin clubgenoot Van Deuren vond bij het discuswerpen zijn vorm van enkele weken geleden terug, gezien zijn worp van 38.04 m., waarmede hij won. Verra (Haar lem) maakte op de 3000 m. ditmaal een enigszins stroeve indruk en kwam pas in de twee laatste ronden los. Toen was het ech ter te laat om de prima lopende Van Zee land (A.A.C.) ook maar te bedreigen. Van Zeeland won in 8 min. 53.4 sec. Verra be zette de derde plaats in 9 min 7 sec. War- mendam had kennelijk last van een been blessure en werd in het laatste gedeelte van de race ver teruggedrongen. In 9 min. 22 sec. werd het een 6e plaats. De „Haarlem"-sprinter Halderman kwam via een serie-overwinning in 11.7 sec. in de finale van de 100 m. B. In die finale werd de Haarlemmer de dupe van een duideVjke valse start, die hem direct drie meter ach terstand opleverde. Hij kon deze achter stand slechts gedeeltelijk goed maken en finishte als vierde in 11.7 sec. Het vèrsprin gen leverde deze athleet een tweede plaats op met 6.31 m. Douwes won via serie en halve finale de 3 00 m. Junioren in 11.8 sec., hetgeen na een afwezigheid van ruim een maand een goede come-back genoemd kan worden. Ondanks een vierde plaats op de 800 m. Junioren in 2 min. 14.1 sec. toonde het lo pen van Langendijk ongetwijfeld perspec tief voor de toekomst. OUD-INTERNATIONALS WONNEN. In het Utrechts stadion is een korfbalwed strijd gespeeld tussen oud-internationals en een Nederlands korfbal twaalftal. De oud internationals wonnen met vijftwee. De kampioenen enkelspel van Wimbledon Jaroslav Drobny en Maureen Connolly, leidden in Grosvernor House, Park Lane, West Londen, het traditionele bal, dat aan het eind van elk tournooi wordt gehouden. De tweede testmatch Engeland heeft de tweede testmatch tegen Pakistand met innings en 129 runs gewon nen. Pakistan zag zijn laatste vier wickets in de tweede innings voor 83 runs verloren gaan, waarmee het totaal voor de tweede innings van de Pakistani op 272 kwam. De eindstand werd: Pakistan le innings 157, tweede innings 272. Engeland le innings 558 voor 6 (gesl.). Het scorebord van gisteren was: Ghazali c. Statham b. Bedser 14 Fazal Mahmood b. Statham 36 Khan Mohammad c. Compton b. Wardle 8 Mohammad Aslam c. Sheppard b. Ap- pleyard 18 Khalid Hassan not out 7 Extra's 7 In de Engelse aanval nam Wardle drie wickets voor 44 runs. Statham veroverde eenzelfde aantal wickets voor 66 runs. De 89 Nederlanders, die aan de afgelopen weekeinde gehouden traditionele FIM-rallye deelnamen, hebben er voor gezorgd dat de KNMV voor de zesde maal in het bezit van de zilveren FIM-beker i^ gekomen. Voor deze rallye moesten de deelnemers van hun woonplaats uit naar de. finish in Luxemburg rijden. Italië kwam óp de tweede plaats, België werd derde en Engeland vierde. Voor een wedstrijd in de tweede klasse van de zomercompetitie KNZB is DWR op be zoek geweest bij „Dolfijr". De Haarlemmers hebben als gevolg van een mindere techni sche vaardigheid het onderspit gedolven. De eerste aanvallen waren voor DWR, dat door Wisker de leiding nam. Swijghuizen en Mul ler brachten nog voor de rust de stand op tweeeen. In de tweede helft bleek de betere vaardigheid van de goed samenspe lende Dolfijnploeg. Door Swijghuizen en Muller (2) werd het eindresultaat vijf—een. Voor de tweede klasse heren werd Maan dagavond in de zweminrichting aan de Houtvaart gespeeld de wedstrijd DWT— Neptunus. Eindstand negennul. Door meer schotvaardigheid bleef DWT de gasten steeds de baas, zodat door doelpunten van Rooze- krans, Molenaar, Van Driel en Roozekrans DWT met het ingaan van de rust reeds een vijfnul voorsprong had. In de tweede speelhelft daalde het spel peil van Neptunus nog meer. In snelheid, schoot het tekort en er werd tevens slecht geplaatst. Hiervan maakte DWT gebruik. Rob van Driel, Fons Roozekrans en Wester man (2 x) scoorden. Opnieuw nederlaag van DWR In een trage en tactisch slecht gespeelde wedstrijd heeft DWR met vijf—drie van VZV verloren. Nadat Bakker en Hamers VZV aan een voorsprong hadden geholpen kon Wisker de achterstand tot tweeeen terug brengen. Nog voor de rust bracht Bakker 't verschil weer op twee punten voor VZV. Na de hervatting voegde eerst Swier nog een goal aan de Velsense voorsprong toe, voor dat de Bruyn en Wisker tegenscoorden. Tenslotte buitte de VZV-midvoor Swier een fout in de DWR-defensie uit en bracht daar mee de eindstand op Vijfdrie. De stand van de tweede klasse A heren is: Dolfijn DJK VZV DWT DWR Neptunus 22— 3 21— 4 11—14 20—20 17—23 4—31 In de reserve tweede klasse dames heeft DWT 3 met drietwee van Nereus 2 ver loren. In de eerste klasse A speelde liVGB Vrij dagavond tegen het IJ. De eindstand luidde tweetwee. De Haarlemmers blijven nu de eerste plaats in deze afdeling met het IJ delen. ondraaglijke last van de schouders! Geloof je werkelijk te weten, waar de jongen is?" „Dat heb ik niet gezegd, maar ik ben van mening, dat er een kans bestaat". Met zichtbare moeite trachtte Sir Jona than een kalmere houding aan te nemen. „Je moet me excuseren", zei hij op zachte toon. „Ik heb namelijk in een hel geleefd, sinds wij elkaar voor 't eerst ontmoet heb ben. Misschien heb ik daardoor enigszins mijn gevoel voor verhoudingen verloren". Met een vermoeid gebaar streek hij langs zijn voorhoofd. „Ik begrijp niet, hoe je dit alles te weten bent gekomen, en ik begrijp ook niet, hoe je er achter kwam, dat ik hier logeerde. Maar je moet me alles uitvoerig vertellen". Hij leunde achterover in zijn stoel en keek Matt uitnodigend aan. Deze hield zijn verhaal met opzet zo sober mogelijk. „Heel toevallig kwam ik de auto, waarin de ont voering plaats vond, op het spoor in een garage in Martle, begon hij. „En verder had ik 't geluk te ontdekken, waar deze auto oorspronkelijk vandaan kwam. Ook kwam ik er door toevallige omstandigheden ach ter, dat de bewuste Cass gisteren naar Rouaan vertrokken is". Hier onderbrak Arden hem „Ja, ja, Rouaan, daar heb ik al van ge hoord", merkte hij met grote bitterheid op. ,,'t Stond in de eerste brief, het begint al tijd zo. naar men mij verteld heeft". „De eerste briefvroeg Matt. „Ja, een anonieme brief. Deze hier, ge post in Londen, en Rouaan voorstellend als plaats van onderhandeling, 't Schijnt de normale meihode te zijn van die schurken. Maar ga door met je verhaal, 't was eigen lijk niet mijn bedoeling je te onderbreken". Matt vervolgde zijn relaas.. Hij gaf eer lijk toe, dat hij van plan was geweest, al vorens Sir Jonathan ooit weex te benade ren, degelijke inlichtingen te verzamelen. „Waar"? vroeg Arden scherp. „In Hyde Street", antwoordde Matt enigszins onthutst door de scherpte van Arden's toon. „En die ellendeling heeft je niet her kend? Ben je daar helemaal zeker van?" „Honderd procent! Hetgeen hierna ge beurde zal u geruststellen". Voordat hij verder ging, kwam hij echter nog even op Hyde Street terug. Arden mocht niet de indruk krijgen, dat Monica hem bij zijn na sporingen geholpen had. „Ik was van plan juffrouw Brent een bezoek te brengen en was in de buurt van haar Club, toen ik Scott zag", zei hij. „Om u de waarheid te zeggen: ik ben speciaal naar Londen ge komen om haar te zien. Ze is wel héél plot seling uit Martle vertrokken, Sir Jona than!" „Inderdaad, ze deed dat op mijn ver zoek", zei Arden. „Ik wilde niet dat ze jou nog weer zou ontmoetenen wel om voordëhand liggende redenen". Er kwam een vaag glimlachje om zijn mond, terwijl hij er aan toevoegde: „Ik heb 't bij het rechte einde gehad. Is zij op de hoogte van hetgeen je ontdekt heb?" Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 6