Overstromingen in Zuid-Duitsland en Oostenrijk krijgen karakter van ramp Weerbericht Mendès-France hoopvol gestemd OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Prinses Irene ontsloot deur van nieuwe kerk in Londen België ontdoet Benelux- kapitaalverkeer van remmen De Donau werd woeste stroom van 500 m. breed Hulp in velerlei vorm Het woord is aan Na onderhoud met Molotov Oude City leek op stralende Zondag voor Nederlanders gereserveerd Naar vrije inwisselbaarheid Dreigresolutie van het Amerikaans Congres Drie doden in verkeers ongelukken bij Roermond Bloedbad in Ferryville Depressie nog steeds actief H 69e JAARGANG No 1 MAANDAG 12 JULI 1954 298e JAARGANG No 155 Geloof in vliegende schotels Diplomatieke ruzie: Een dode Weerrapport Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A D Huijsman LINZ, 11 Juli (Reuter, AFP, United Press) De dagenlang stromende regen is eindelijk opgehouden, doch de stijging van de tot een woeste rivier aangezwollen Donau houdt nog steeds aan en de overstromingsramp wordt met het uur erger. In Linz hebben reeds 15.000 mensen hun in het water staande woningen moeten verlaten en uit de dorpen in de omgeving van Linz komen alarmerende berichten over ver- drinkingsgevallen en vermissingen, die de veronderstelling wettigen dat het aantal slachtoffers groot zal zijn. Een overzicht van de gevolgen dezer natuurramp, die grote delen van Oostenrijk en Zuid-Duitsland teisterde, is nog niet te geven, doch men kan wel aannemen dat de schade aan huizen, oogsten en vee enorm zal zijn. Er wordt van alle kanten hulp geboden. Ook uit Boliemen, Slowakije en de buurt van Praag komen berichten over watersnood. De stad Passau in Beieren is voor een deel onder water gelopen. De Donau heeft bij Linz nu een breedte van 500 meter en staat 9.62 meter hoog. Men hoopt dat door het ophouden van de regen het peil nu zal zakken. Gedachtig aan de hulp, die Nederland bij de watersnood van 1953 heeft ontvangen van Oostenrijk en Duitsland, heeft het Ne derlandse Rode Kruis niet willen wachten cp de ontvangst van bijdragen. Direct zijn rubberlaarzen, dekens en beddegoed naar de rampgebieden gezonden. De goederen zijn Zondag per vliegtuig vervoerd en vol gens een van de KLM in Innsbruck ontvan gen telegram direct overgeladen in helicop ters, die ten behoeve van de hulp aan de slachtoffers van de watersnood zijn inge schakeld. Vandaag zullen speciale wagens 16.000 dekens vervoeren naar de daartoe ingerichte Rode Kruisposten in het rampge bied. Het Nederlandse Rode Kruis heeft een speciale girorekening geopend voor hen, die in deze en in de toekomstige hulp verlening willen bijdragen. Het gironum mers is 777. Naar aanleiding van de watersnood in Zuid-Duitsland en Oostenrijk heeft het be stuur van de stichting Dierenrampenfonds zich in verbinding gesteld met de diploma tieke vertegenwoordigers van die landen, teneinde althans financieel in de nood van de ter plaatse getroffen dieren tegemoet te komen. Een en ander geschiedt in het kader van de internationale Blauwe Cirkel organisatie die in Nederland reeds enkele colonnes in oprichting heeft. Het is de be doeling, de hulp te verschaffen via de bij de wereldfederatie voor dierenbescherming aangesloten verenigingen in Duitsland en Oostenrijk. Van de „Care-missie" in Wenen en Bad Godesberg is in Den Haag vernomen, dat de „Care"-organisatie onmiddellijk begon nen is met het uitreiken van dekens en zogenaamde evacuatie-pakketten aan de slachtoffers. Tevens werd een dringend be roep gedaan op het Nederlandse volk, om snelle en doeltreffende hulp te bieden aan de slachtoffers van de ergste overstroming, die bovengenoemde gebieden sinds 1862 heeft getroffen. (Bij de Caremissie in Den Haag, Java- straat 14, giro no. 51279, kan men geld storten voor uit te reiken pakketten). Troepen ingeschakeld Reusachtige bruine ratten teisteren de bevolking van Urfahr en Ottenheim bij Linz. In de buurt van Schaerding heeft de Inn een meer van 16 km lengte gevormd. Slecht de kruinen der bomen en de daken van boerderijen steken boven 't modderige water uit. Op het water drijven stukken van meubels en lijken van dieren. Hef- schroefvliegtuigen van het Amerikaanse leger hebben 300 mensen gered. Andere mensen zijn met vaartuigen weggevoerd. Amerikaanse troepen hebben 2500 men sen uit een dorp op 15 km van Linz naar elders overgebracht. In Tirol staan honderden hectaren onder water. De gewassen zijn verloren. Alleen aan wegen is naar schatting voor 5 millioen schilling schade aangericht. De Oostenrijkse regering heeft een be roep op de bevolking gedaan om de getrof fenen te helpen. Aan de .Amerikanen is gevraagd ver scheidene honderden mensen uit de stad Neuhaus, 20 km ten Zuiden van Passau, te evacueren. Dit moet met stormboten ge beuren, daar de stroom te sterk is voor andere vaartuigen. De omgeving van Muehldorf, 70 km ten Noord-Oosten van München, staat blank. St. Veit, bij Muehldorf, is geïsoleerd. Er staat bijna een meter water. Ook de Russische bezettingsautoriteiten hebben hulp aangeboden. Er zijn snel mili taire colonnes naar het rampgebied gezon den. Slachtoffers Het aantal geborgen doden bedraagt vijf tien, doch de vele vermissingen wettigen de vrees, dat het slachtofferscijfer belangrijk hoger zal blijken. „Ik geloof aan het bestaan van vliegende schotels," aldus schrijft de Engelse lucht- maarschalk Lord Dowding, gewezen hoofd van de afdeling jagers der Britse lucht macht, in de „Sunday Dispatch". Lord Dowding gelooft, dat de vliegende schotels van andere planeten komen, voornamelijk omdat de bewoners er van de oorzaken willen weten van de atoomontploffingen van de laatste tijd. Volgens Lord Dowding zou men niet moeten proberen een vliegende schotel om laag te halen, omdat zij over verschrikke lijke vergeldingsmiddelen zou beschikken. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S Napoleon: De mens houdt van het wonder baarlijke; dit bezit voor hem een onweerstaanbare toverkracht. Steeds laat hij de hem omringende wonderen varen om andere na te ijlen, die voor hem worden uit gedacht terwijl alles om ons heen een wonder is. Zaterdag hebben de textielfabrieken van Twente en Noord-Brabant een modeshow in Giethoorn gehouden. Natuurlijk werd daarbij een druk gebruik van de punters gemaakt. GENèVE. (AFP/Reuter). De Franse eerste-minister, Mendès-France, en de Russische minister van Buitenlandse Za ken, Molotov, hebben Zaterdagavond te Genève drie uur lang over Indochina ge sproken. De sfeer op de bijeenkomst was „vriendschappelijk en bemoedigend" en de besprekingen tussen de ministers en hun adviseurs waren „zeer nuttig", aldus Fran se kringen. Men zegt verder, dat de Franse premier zeer hoopvol gestemd is. De hoop, dat Mendès-France voor 20 Juli een aan vaardbare overeenkomst over het staken van het vuren in Indochina bereikt, is toe genomen na ontvangst van de eerste be richten over zijn onderhoud met Molotov. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Zondag te Washington verklaard, dat mi nister Dulles niet naar Genève zal terug keren, tenzij er een of andere belangrijke wijziging optreedt in de loop van de on derhandelingen over Indochina. Ondanks de voortdurende druk van Engeland en Frankrijk gelooft minister Dulles nog steeds dat zijn aanwezigheid, of die van zijn onderminister Walter Bedell Smith te Genève, niet gewenst is. Naar verluidt is Dulles van mening, dat de Franse onderhandelaars te Genève (Van onze correspondent in Londen) Gisterochtend om elf uur stond Prinses Irene in een lichtblauwe jurk en een wit kapje op het blonde haar voor de gesloten eikenhouten toe gangsdeuren van de nieuwe Neder landse kerk, midden in het hart van de Britse hoofdstad. Achter de Prinses stond Koningin Juliana. Dich opeen gepakt stonden landgenoten om het bordes geschaard toen de voorganger van de Londense gemeente, dr. R. H. van Apeldoorn, de Prinses de zilveren ■feutel overhandigde en haar verzocht He deuren te ontsluiten. Vier jaren geleden had Prinses Irene He eerste steen van de nieuwe kerk ge legd. In het begin van de oorlog was zij door ds. J. van Dorp, die toen predi kant was in Londen, in Buckingham Palace gedoopt. Prinses Irene is dus nauw met deze kerkelijke gemeente verbonden. Op het monumentale ge brandschilderde raam is haar gracieu ze meisjesfiguur door Max Nauta op magnifique wijze vereeuwigd. De Prinses stak de sleutel in het slot en duwde de deuren wijd open. Voorafgegaan door as. Van Apeldoorn betraden de Ko ningin en de Prinses, terwijl het „Wilt Na de openingsplechtigheid van de nieuwe Nederlands Hervormde Kerk te Londen in Austin Friars verlaten Koningin Juliana en prinses Irene het gebouw. heden nu treden" op het orgel werd ge speeld, als eersten de kerk, gevolgd door de aartsbisschop van Canterbury en prin ses Alice van Athlone, de Nederlandse ambassadeur, mr. Stikker en diens echtge note, alsmede de leden van de kerkeraad. Het leek wel alsof de oude City op deze prachtige zomerse ochtend voor de Neder landers was gereserveerd. Dat stadsdeel is op Zondag volkomen uitgestorven en nu zag en hoorde men overal landgenoten, die op weg waren naar Austin Friars. Op het door een poort te bereiken binnenpleintje, waar het nieuwe kerkgebouw is verrezen, was de Nederlandse atmosfeer volkomen. Meer dan duizend mensen, met oranje getooid, voor een belangrijk gedeelte jon geren, hadden zich rond de kerk verza meld, niet alleen om de komst van de Ko ningin en de Prinses af te wachten, maar ook om deel te nemen aan de dienst, welke door luidsprekers kon worden gevolgd. Er konden maar 350 genodigden in de kerk en de aanvragen overtroffen dit aantal vele malen. Het was daarom een geluk dat het weer bij uitzondering zo mooi was. De nieuwe kerk, met zijn hoog opgaande terrassen, van frisse, grijswitte natuur steen, maakte in de stralende zon een fees telijke indruk. Men dacht aan het puin, dat hier eens had gelegen en men was zich sterker dan ooit bewust van de levensver- nieuwende krachten. Ergens in een hoekje zat de bekende Engelse schilder Frank Beresford achter zijn ezel koortsachtig snel een werkschets van dit unieke tafereel te maken. Prinses Irene, gefotografeerd op het moment, dat zij de deur van de nieuw herbouwde Nederlands Hervormde Kerk te Londen in Austin Friars opent. Bij elven reed een grote Daimler met Koningin Juliana en Prinses Irene Austin Friars binnen. De hoge wanden der ge bouwen weerkaatsten het gejuich. Ds. Van Apeldoorn leidde de koninklijke gasten naar het tegenover de kerk gelegen kan toor van de Shell, waar de kleine stoet werd geformeerd, welke zich kort daarna naar de kerk begaf. Ds. Van Apeldoorn richtte zich aan het begin van de dienst met een afzonderlijk woord van welkom tot Prinses Irene, Ko ningin Juliana, Prinses Alice, de aarts bisschop van Canterbury, wethouder C. Ackroyd, die de lord mayor van de City vertegenwoordigde, en tot de kerkelijke af gevaardigde uit ons land, prof. dr. E. C. van Niftrik. Tot Prinses Irene zeide de predikant: „Deze kerk is in zekere zin uw kerk. Het is een groot voorrecht dat de gemeente u tot de hare mag rekenen." Hij dankte de aartsbisschop voor de hulp, door de Engelse kerk verleend. De St. Ma- I ry's Church werd al die jaren aan de Ne- j derlandse gemeente in bruikleen afgestaan. De dienst werd besloten door het Wil helmus, dat door de buiten wachtenden werd meegezongen. Bij het verlaten van I het kerkgebouw werden Koningin Juliana en Prinses Irene opnieuw geestdriftig toe- i gejuicht. I Alvorens naar ons land terug te keren, namen Koningin Juliana en Prinses Irene deel aan een lunch ten huize van de Ne derlandse ambassadeur, mr. D. U. Stikker, in Palace Green. Zaterdag hadden Koningin Juliana en Prinses Irene zich na aankomst op het vliegveld onmiddellijk naar de kerk bege ven, waar zij spraken met architecten, kunstenaars en werklieden, die hun krach ten aan de totstandkoming van de kerk hadden gegeven. Zaterdagavond woonden Koningin Julia na en de prinses de voorstelling bij van de operette „The king and I". gedwongen zouden worden tot grote con cessies om de oorlog in Indochina te be ëindigen en dat de V.S. hieraan niet gaarne hun goedkeuring zouden gever- Het Franse bericht, dat het onderhoud tussen Mendès-France en Molotov „har telijk en bemoedigend" was/ heeft te Washington weinig enthousiasme gewekt. Mendès-France heeft voorts Zondag het eerste onderhoud met een vertegenwoor diger van de Vietminh, vice-premier Pham Van Dong. In Vietnamese kringen verklaart men, dat Vietnam zich krachtig zal verzetten tegen een eventuele poging van Frankrijk om het Indochinese vraagstuk op te lossen door meer gebied aan de Vietminh af te staan. Evacuatie De Amerikaanse consul in Hanoi heeft de Amerikaanse burgers aangeraden de stad te verlaten wegens het gevaar van een aanval door cis Vietminh. In Hanoi verblijven achttien leden van het Amerikaanse consulaat en de dienst voor technische hulp, tien journalisten en acht andere Amerikanen. Een woordvoerder van de RAF heeft 'Zohdag te Singapore meegedeeld, dat er een plan bestaat om Britse onderdanen met transportvliegtuigen te evacueren uit Hanoi. De vliegtuigen zouden reeds voor de „luchtbrug" gereed staan, maar het was nog niet bekend, wanneer het plan zou worden uitgevoerd. Het Franse opperbevel is begonnen mi litaire bureaux over te plaatsen van Hanoi naar Haiphong. Accoord De radio-omroep van de Vietminh heeft Zondag de bijzonderheden bekend gemaakt van een overeenkomst over de behandeling van krijgsgevangenen, die Zaterdag met de Fransen te TroengGia werd gesloten. Beide partijen zullen zieke of gewonde gevangenen geleidelijk uitwisselen, met voorrang voor ernstige zieken en gewon den. De krijgsgevangenen van beide partijen zullen wat voedsel, kleding en huisvesting betreft op gelijke voet behandeld worden met de militairen. De krijgsgevangenen zullen niet voor militaire doelen gebruikt worden, mo reel en physiek niet geschaad worden en niet voor bloedtransfusies gebruikt wor den. De partijen zullen faciliteiten verlenen voor het zenden van geneesmiddelen aan krijgsgevangenen. De krijgsgevangenen zullen mogen schrijven en brieven en pak jes mogen ontvangen. De Franse luchtmacht is Zaterdagoch tend begonnen zware bombardementen uit te voeren op opstar.dclingentroepen, die een tangbeweging bij Hgnoi uitvoeren en die nog slechts ongeveer 40 km. van de stad verwijderd zijn. Er zijn ongeveer 70.000 Vietminh-militairen bij de stad sa mengetrokken, doch zij zijn nog niet tot een algemene aanval overgegaan. Een Franse woordvoerder verklaarde, dat de opstandelingen trachten stuk voor stuk de zwakkere posten te veroveren en daardoor de sterkere verdedigingspunten te isoleren. Zij zouden dan kunnen trach ten bij een eventuele evacuatie van dit ge bied de terugtrekkende Franse troepen te vernietigen. (Van onze correspondent in Brussel) Het Belgisch-Luxemburgse Wissel Insti tuut, dat de deviezen-controle in de beide landen regelt, heeft een zeer belangrijk communiqué gepubliceerd, dat een uitvoe rige verklaring geeft van do liberalisatie van de kapitaalbewegingen in Beneiux-ver- band en van de instelling van een vrije, transferabele franc. In feite betekent dit dat België een groot deel van de wissel- contröle, welke in 1940 werd ingesteld, af schaft en dat de voordelen van het Bene lux-protocol der kapitaal-liberalisatie wor den uitgebreid tot alle ingezetenen van de E.B.U.-landen. Hierdoor wordt de Belgische franc prac- tisch een inwisselbare valuta in het ver keer met de E.B.U.-landen. Wat de kapi taal-liberalisatie betreft, deze is voorname lijk belangrijk voor de Nederlandse, Belgi sche en Luxemburgse beurzen, makelaars en banken, die thans veel meer dan vroe ger zullen kunnen samenwerken. Het was inderdaad zo, dat de transfer van kapitalen, die in de industrie of handel werden geïnvesteerd, reeds tamelijk vrij was. De centrale banken, zowel de Neder landse Bank als de Centrale Bank van Bel gië onderzochten die aanvragen in een zeer liberale geest. Thans echter komt het gehe le effectenverkeer vrij, emissies van minder dan een millioen gulden mogen zelfs zonder de minste vergunning van de monetaire autoriteiten worden geëffectueerd of on derhandse leningen mogen worden afge sloten. Het is voornamelijk tussen de beurzen van Amsterdam, Brussel en Antwerpen, dat thans een levendige wisselwerking mo gelijk wordt. Van 16 Juli a.s. af kan, wan neer alle maatregelen voortijdig worden genomen, de arbitrage van de Koninklijke Olie-aandelen tussen die beurzen worden hervat. Want de Koninklijke Olie is het enige internationale Nederlandse aandeel, dat aan de Belgische beurzen wordt geno teerd. De banken en makelaars kregen door het protocol een algemene vergunning om met België al de toegelaten kapitaal-transacties te effectueren. Te Amsterdam zal een vrije markt van de Belgische, Luxemburgse en Congolese franc in het leven worden geroepen. In fei te worden er twee koersen voor de Belgi sche franc en de gulden gecreëerd: alle goederen, die naar België worden geëxpor teerd, zullen, zoals thans het geval is, over de Europese Betalings Unie worden verre kend tegen oe officiële koers van de Belgi sche franc. Maar een Nederlands toerist zal op de vrije markt van de Belgische franc, bij zijn Nederlandse bankier, een on beperkt bedrag aan francs kunnen opne men om naar België uit te voeren. Ver wacht wordt dat de beide koersen niet ver uit elkaar zullen lopen. Op het ogenblik worden overigens van de gulden te Brussel reeds twee koersen genoteerd, die ongeveer gelijk zijn. De vrije koers is soms wat hoger dan de officiële, wat een bewijs is dat de gulden thans een harde valuta is geworden. Wat de transferabele Belgische franc betreft, die samen met de vrije kapitaal transfer in Benelux-verband op 16 Juli zal worden ingesteld, verstrekte het Belgisch- Luxemburgse Wissel Instituut ondermeer nog de volgende verklaring: De Nederland se ingezetenen en alle ingezetenen van de landen der Europese Betalings Unie zullen bij een Belgische bank een L-rekening kun nen opnemen. Met deze rekeningen, welke nie t meer worden gecontroleerd door de monetaire autoriteiten, zullen de buiten landers in België alle betalingen mogen verrichten, evenals de aankoop van effec ten, gronden, bankbiljetten enzovoort. Met uitzondering van de aankoop van dollars tegen de officiële koers en de betaling van goederen. Buitenlanders mogen de bedragen van hun nieuwe L-rekening vrij naar het bui tenland exporteren. In feite betekent deze verruiming van het betalingsverkeer van België naar de landen van de E.B.U., dat het grootste deel van de controle op de wis sels wordt afgeschaft. Het is, naar ons een woordvoerder van de Nationale Bank van België mededeelde, een der laatste fases op de weg naar de volledige convertibiliteit van de Belgische franc. Men verwacht dat, wanneer het sy steem bevredigend werkt, eveneens dit sy steem zal worden uitgebreid tot de dollar operaties. Volgens de „New York Times" zal begon nen worden aan het opstellen van een re solutie van het Amerikaanse Congres, waarbij aan president Eisenhower bevoegd heid wordt verleend om West-Duitsland souvereiniteit en een nationaal leger te ge ven als Frankrijk het Europese verdedi gingsverdrag niet goedkeurt. Twee diplomaten, verbonden aan de Do minicaanse ambassade te Londen, kregen Zaterdag ruzie en gingen duelleren in een kamer van de ambassade. Later kwamen zij beiden naar buiten strompelen, zwaar gewond door revolverschoten. Een van hen overleed in een Londens ziekenhuis. De andere verkeert in niet-ernstige toestand. In de omgeving van Roermond zijn in het afgelopen weekeinde drie verkeers ongevallen gebeurd, waarbij drie doden te betreuren zijn. In de nacht van Zaterdag op Zondag botste op de weg MaasnielDuitse grens een motorrijwiel met twee Belgische mili tairen tegen een boom. De 19-jarige duo passagier M. uit Maaseik werd op slag ge dood. De 20-jarige bestuurder, de piloot van de Belgische luchtmacht N. uit Luik, werd ernstig gewond. Tijdens het vervoer van een groep muzi kanten van het internaat De Heibloem onder Heithuizen naar het zusterhuis Stoershorst, viel de directeur van de fan fare van De Heibloem, kloosterbroeder C. van een tractor. Hij werd door de wielen van de aanhangwagen, waarin de muzikan ten zaten, overreden. Hij was op slag dood. De wachtmeester W. A. S. van de ver- keersgroep der Rijkspolitie Roermond botste Zaterdagochtend tengevolge van het springen van een band met zijn motor tegen een boom. Enkele uren later overleed hij in een ziekenhuis te Roermond. Hij was gehuwd en vader van twee kinderen. FERRYVILLE (Tunesië, Reuter) Bij aanslagen door opstandelingen zijn Zater dagavond in de Tunesische stad Ferryville acht personen om het leven gekomen en twaalf gewond. Twee mannen in Arabische kleding be schoten op de markt een autobus met een machinepistool, waardoor één inzittende, een Fransman, werd gedood en twaalf ge wond. Enkele seconden later drongen ver scheidene andere opstandelingen door op een caféterras, waar zij vijf personen, drie Fransen en twee Tunesiërs, doodschoten. De moordenaars slaagden er in met een auto te ontkomen. Ferryville ligt ongeveer twintig kilo meter ten Zuiden van Bizerta. Volgens een nader bericht zijn zes men sen om het leven gekomen: vier Fransen en twee Tunesiërs. Het aantal gewonden bedraagt 16. Drie van hen verkeren in levensgevaar. In de stad is een uitgaans verbod afgekondigd. Het K.N.M.I. 'deelt mede: De depressie, welke in Oostenrijk, Zuid- Duitsland en Tsjechoslowakije op ver schillende plaatsen vorige week ongeveer 4 dagen onafgebroken regen veroorzaakte, is nog steeds actief. De kern bewoog ge durende het weekeinde langzaam over Polen en langs de Duitse Oostzeekust naar het Westen, waarbij het nu in Noord-West- Duitsland op verschillende plaatsen reeds meer dan 24 uur lang regent. In Hannover bijvoorbeeld viel in een etmaal 60 cm., hetgeen overeenkomt met 60 liter per vier kante meter. Zondag aan het einde van de middag bereikte het regengebied het uiter ste Noord-Oosten van Nederland. Op het vliegveld Eelde werd Maandagmorgen om 7 uur 13 mm.' afgetapt. (van hedenmorgen 7 uur) M weers- C C E o 5- Mi ■c -ot; toestand fï 5 F O ct? sr ss 65 zS Stockholm geheel bew. O 2 26 0 Oslo geheel bew. NNO 3 24 0 Kopenhagen zwaar bew. O 4 20 2 Amsterdam motregen W 10 20 0.1 Londen zwaar bew. WNW 3 22 0 Luxemburg licht bew. WN W 2 19 3 Parijs onbewolkt N 3 22 0 Bordeaux zwaar bew. windstil 20 10 Grenoble regen windstil 24 0.3 Nice regen D 12 22 13 Genève zwaar bew. windstil 23 0 Zürich mist windstil 23 2 Locarno geheel bew. ZW 1 22 6 Berlijn regen WZW 4 16 17 Frankfort nevel ZW 5 22 17 München onbewolkt ZW 3 20 0 Wenen licht bew. windstil 18 0.5 Innsbruck mist WZW 2 18 0 Rome regen ZZO 4 24 0.1 Ajaccio regen NO 3 23 6 Mallorca half bew. windstil 4 Neerslag laatste 24 uur inoooocvvvyvYx,oi'xx^*xxvyvYvryxxxx*xxyxxirx>."xxxx>noooi KOUD WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opge maakt om 10 uur: Koud weer met op de meeste plaat sen tijdelijk regen of motregen. Matige tot krachtige en langs de kust wellicht harde Noord-Westelijke wind. 12 Juli Zon op 4.33 uur. onder 20.57 uur. Maan op 18.25 uur. onder 1.00 uur. 13 Juli Zon op 4.34 uur. onder 20.56 uur. Maan op 19.19 uur. onder 1.43 uur. Maanstanden 16 Juli 1.29 uur: Volle maan 23 Juli 1.14 uur: Laatste kwartier 29 Juli 23.20 uur: Nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 12 Juli Hoog water: 0.40 en 13.14 uur. Laag water- 8.28 en 2104 uur. Dinsdag 13 Juli Hoog water: 1.35 en 14.06 uur. Laag water: 9.26 en 22.00 uur.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1