Wim van Est - winnaar vierde étappe - bleef peloton vier minuten voor Van Dongen amateurkampioen van Nederland op de weg 1954 JAN v. d. MEER Roks moest de strijd staken Wim van Est LOCOMOTIEF Slechte ploegentijdrit kostte Wagtmans gele trui Gallis professional bij „Amsterdam"? ROUEN CAEN Muller snelste bij de nieuwelingen MAANDAG 12 JULI 1954 3 De ploegentijdrit „Zie je wel. Klassementen ET.4 -Hon fleur LES ESSARTS 10 km tijdrit Roks valt uit Hongaars voetbalteam vreesde molestatie LOCOMOTIEF RIJWIELEN Voor LOCOMOTIEF N. v. SCHAGEN en Zn. Robic startte niet in vijfde étappe ADVERTENTIE TERWIJL DE NEDERLANDERS het zich 't weekeinde zo femakkelijk en geriefelijk mogelijk hebben gemaakt, héb- en de deelnemers aan cle Tour de France twee dagen lang op de fiets gezeten. Zij vorderden van Lille tot, Caenvia Rotten, waar de nachtrust werd genoten. De rit van Zater dag was een normale étappe van 219 kilometer, maar 's Zon dags volgde eerst nog een tijdrit voor ploegen alvorens aan de dagelijkse rit (131 kilometer) werd begonnen. En de resultaten? Zaterdag ging het nogal, althans voor wat betreft, de Nederlanders. Toen won de Fransman Dus sault van de Franse Zuid Oost ploeg. De beste Nederlander was zowaar Faanhof, die als achtste eindigde. Wagtmans werd met Wim van Est veertiende ex aequo geplaatst, maar de gele trui bleef toch om Nederlandse schouders. De Zondag had een wonderlijk verloop. In de ochtend uren vond cle ploegentijdrit over slechts 10 kilometer plaats die door de Zwitserse équipe werd gewonnen, maar waarbij Koblet en Schaar individueel de snelste tijd maakten van alle deelnemers. In de middaguren werd de tweede halve Na verschillende vruchteloze uitloop pogingen, Zaterdag kort na de start in Lille ondernomen, gelukte het een viertal ren ners, Dussalt, Van Breenen, Mounier en Van Genechten, om vlak voor Lens (25 km) definitief aan het peloton te ontsnappen. Gezamenlijk vervolgden de twee Fransen, de Nederlander en de Belg de route naar Rouaan, waarbij zij geleidelijk de voor sprong vergrootten en bij Doutiens zelfs 11 minuten op het peloton voor lagen. Daarna zette het peloton echter een jacht in op de vluchtelingen. Het verschil werd steeds ge ringer tot dit tenslotte bij de finish in Rouaan tot ongeveer anderhalve minuut was gereduceerd. Kort voor Rouaan kon Van Breenen het tempo van de andere drie niet meer vol gen. Terwijl onze landgenoot achter raakte op de kopgroep, trachtten Alomar en To- nello aan het peloton te ontsnappen. Aio- mar slaagde in deze poging. Hij haalde Van Breenen in en eindigde als vierde met 1 min. 35 sec. achterstand op de winnaar. Tonello werd echter weer spoedig door het peloton opgeslokt, dat daarna Van Breenen inhaalde en vlak achter Tonello in Rouaan aankwam. De eindsprint tussen Forlini en Kubler leverde een overwinning voor de Fransman, die daarmede de vijfde plaats (met 4 seconden verschil op Alomar) be zette. In het grote peloton bevonden zich ook alle „azen", en de Nederlanders Wagtmans, Wim van Est, Nolten, Nico van Est en Voorting. Met één seconde verschil op Bo- bet hield Wagtmans de leiding in het alge meen klassement. In de ploegentijdrit, Zondagochtend ver reden op het autocircuit van Des Essarts, slaagde Louison Bobet erin Wagtmans van de eerste plaats in het algemeen klassement te verdrijven. Dit circuit was zwaar, zeer geaccidenteerd, en ruim 5 kilometer lang. Het moest twee maal worden afgelegd. De tijden van de drie best geplaatsten van elke ploeg werden bij elkaar opgeteld en aan de hand hiervan werd het ploegenklassement opgemaakt. De tijden van elke renner afzonderlijk werden natuurlijk gevoegd bij zijn totaal- tijd in het individuele klassement. Bobet noteerde 15 min. 11 sec. tegen Wagtmans 15 min. 47 sec. en daarmee verwierf de Fransman, wiens achterstand immers slechts 1 seconde op Wagtmans bedroeg, de gele trui. Er werd in vier series gereden. Zuid- West Frankrijk, Spanje en Zuid-Oost Frankrijk waren ondergebx-acht in de eer ste serie; lie de France, Luxemburg/Oos tenrijk en West-Frankrijk in de tweede; België, Noord-Oost-Centrum van Frank rijk en Nederland in de derde, en Zwitser land en Frankrijk in de vierde serie. In de Nederlandse ploeg was Roks verre van fit. Hij had er nog een tweede steen puist bij gekregen en de behandeling door de medische dienst van de Tour had tot nu toe weinig effect gesorteerd. Toch heerste in de ploeg een strijdlustige stemming en men was vast van plan om de favoriete Zwitserse ploeg de overwinning niet cadeau te geven. Suykerbuyck kwam bij de start het slechtste weg. Hij raakte dadelijk achter, maar was spoedig weer bij. In de bocht van een vrij lange afdaling, die met een 70 km vaart werd genomen, raakte Roks uit de koers. Hij kwam in het gras langs de Wim van Est weg terecht en miste de aansluiting. In een van de vele volgende bochten kreeg Nico Van Est een lekke band, en ook hij boekte een achterstand. Tenslotte werd de lange klim naar het punt, waar start en finish waren ingericht, Henk Faanhof te machtig. Op ongeveer een kilometer voor de tribu nes moest hij lossen. Deze eerste ronde was door de drie man nen .aan kop, Wagtmans, Voorting en Wim van Est, in 8 min. 2 seconden afgelegd, een slechte tijd. Het was toen al duidelijk dat de prijzen voor deze ploegrit, die respec tievelijk 300.000 en 200.000 en 100.000 francs bedragen, niet voor onze ploeg wa ren weggelegd. In de tweede ronde voerden de kop lopers het tempo op. Voorting, Wim van Est en Nolten, fungeerden om beurten als gangmakers. Wagtmans hield zich in tweede of derde positie op. De lange afda ling werd thans met een vaart van 80 kilo meter genomen. De laatste klim werd Van Breenen en Suykerbuyck noodlottig, ter wijl Nolten, die veel werk had verzet, ook terrein verloor. Maenen was al veel eerder achtergeraakt en zou gelijk met Roks arri veren. Voor Voorting, Wagtmans en Wim van Est werd dezelfde tijd opgenomen, name lijk 15 min. 47 seconden. Dit bracht de tijd voor de ploeg dus op 47 min. 21 seconden. De tweede ronde was door de drie kop mannen iets sneller afgelegd dan de eerste, namelijk in 7 min. 45 sec., een verschil dus van 17 sec. Verder waren de tijden van de Nederlanders: Wim van Est 15 min. 55 sec., Nolten 15 min. 57 sec., Suykei'buyck 16 min. 07 sec., Van Breenen 16 min. 33 sec., Faanhof 17 min. 30 sec. en Maenen en Roks 18 min. 15 sec. Overeenkomstig de verwachtingen won Zwitserland de ploegrit. Koblet en Schaer, die verwoed spurtend door de finish gin gen, noteerden beiden 15 min. 2 sec. Kubler kwam als derde aan in 15 min. 9 sec. To- taaltijd voor Zwitserland 45.13 sec. Frankrijk werd tweede met Bobet (15.11), Forestier (15.20) en Darrigade (15.29), totaaltijd 46 minuten precies en West- Frankrijk derde met 46.57. Na Spanje en Noord-Oost-Centrum werd Nederland dus zevende met 47 min. 41 sec. Zoals geschre ven moest Wagtmans zijn gele trui afstaan aan Bobet. Wagtmans had na deze rit net 35 seconden achterstand op de Fransman étappe gereden, over 130 kilometer van Rouaan naar Caen. In het door de oorlog veel omstreden en vrijwel geheel ver nielde stadje aan de Atlantische kust voegde Wim van Est, na een moedige solovlucht over cle laatste 25 kilometer, een nieuw succes aan zijn staat van dienst in cle ivielersport toe door met 3 minuten voorsprong op Gaul en Nolten en ruim 4 minuten op het peloton als winnaar van cle étappe over cle eindstreep te gaan. Louison Bobet, die geenszins cle snelste tijd had gemaakt in de tijdrit en in cle étappe naar Caen zelfs vele minuten verloor, wercl cloor de eigenaardige samenstelling van het programma van deze vierde dag van de Tour cle drager van cle gele trui. Wout Wagtmans raakte dus zijn kostbare shirt kwijt, maar daar stond tegenover, dat cle Nederlandse ploeg voor de tweede maal in een étappe zegevierde en even zovele malen eerste wercl in het dagklassement der teams. Bevrijd van de zware clruk de gele trui tegen de aanstormende concurrenten te moeten verdedigen, hetgeen vele voordelen biedt, voegde de ploeg van Bellenaars een aanzienlijk bedrag toe aan de prijzen, die in cle afgelopen drie dagen reeds waren veroverd. en 16 seconden voorsprong op nummer 3, Koblet. De zege van Wim van Est in de daarna i volgende étappe RouenCaen was zeer fraai. Van Est was er zo trots op, dat hij aan de finish iedereen uitdagend toeriep: Zie je wel, dat ik nog fietsen kan. De vlucht van de man uit St. Willebrord, op de helling van Houlgate, toen de Luxem burger Gaul was ontsnapt en 500 meter op het peloton had genomen, kwam voor alle volgers van de Tour de France als een verrassing. Toen Gaul 30 sec. voorsprong had, zette Van Est aan en ging achter de Luxemburger aan. Met elke trap van de pedaal won hij terrein, zowel op het pelo ton achter hem als op de man, die voor hem lag. En al spoedig moest Gaul buigen voor de kracht van de Nederlander, die er niet aan dacht om met Gaul de Jaatste 25 km te rijden maar onmiddellijk door ging. Met een tempo van 50 tot 55 km per uur over soms licht dalende, maar toch meestal vlakke wegen, die zeer bochtig waren reed Van Est naar Caen toe en op 20 km voor het stadje bedroeg zijn voorsprong op Gaul 55 sec. en 1 min. 30 sec. op het peloton. Het sprak wel vanzelf, dat aan de kop van het peloton de andere Nederlanders trachtten het tempo te drukken, maar een tegenaanval van Koblet en Schaer, bij wie zich ook Bobet voegde, dwong de Neder landse ploeg van tactiek te vei-anderen. En Jan Nolten sprong met de cracks mee om even te laten zien, dat zijn rol in de Tour de France eigenlijk nog moest beginnen. Maar ondanks die tegenaanval wist Van Est zijn voorsprong niet alleen te behouden, maar zelfs te vergroten. Van Est wist intussen niets van de ern stige val, die zijn broer Nico had gemaakt. Een Zwitser had zijn achterwiel geraakt, toen hij in volle vlucht was, waardoor de Nederlander ten val kwam en de rechter schouder lelijk verwondde. Maar Joosten, die met de liaisonwagen vlak achter het MET INTERESSANTE VLIEGTUIGPLAATJES Serie I (nrj 1 t/m 64) Serie II (nrs 65 l/m 128) Naar ons wordt medegedeeld zouden Boskamp van Ajax, de Blauw-Witters Tol- meijer en Mesman, Gallis van RCH en de AFC'er II. Smit, een contract hebben ge tekend voor de beroepsvoetbalclub „Am sterdam". Deze spelers zouden Zondag aan getekende brieven hebben verzonden aan de besturen van de clubs, waarvan zij lid zijn en waarin zij het lidmaatschap op zeggen, aldus het A.N.P. Hedenochtend na de postbestelling was bij het secretariaat van RCH nog geen bericht van Gallis dat hij naar het beroeps voetbal zou zijn overgegaan. Deze week begint de training in Duiven- drecht. waar „Amsterdam" een terrein heeft gehuurd, waarop de volgende maand tribunes zullen worden geplaatst met een accommodatie voor 10.000 tot 12.000 toe schouwers. De vergoedingen voor de semi-profs zijn definitief als volgt vastgesteld: 25 per week (met verplichte training), 40 voor een gewonnen wedstrijd, 20 voor een ge lijk spel en 10 voor een verloren wed strijd. Met verschillende spelers is „Amster dam" nog in onderhandeling. Aan het ein de van het seizoen zullen de semi-profs delen in de eventueel door de N.V. „Am sterdam" gemaakte winst. Voorlopig zou den niet meer dan 16 spelers worden ge- engageerd. Zoals bekend is in Geleen een beroeps voetbalclub opgericht, die de naam van Fortuna '54 heeft gekozen. De volgende spelers zouden reeds contracten voor deze club hebben getekend: De Munck (F. C. Köln), Rabuda (Bleyerheide), Dormans (MVV), Ravenstein (MVV), Dingema (Am- melie), Hofman (Arles), Pieneman (Sport club Emma), Notermans (Sittardia), An- genent (Sportclub Emma), Zeegers (Wil lem I) en Francken (De Ster). was het verschil op het peloton 214 minuut. Het circuit, 2,6 km lang, werd voor hem een zegetocht. De uitslag van de derde étappe was: 1. Dussault (Frankrijk Zuid-Oost) 6 uur 19 min. en 52 sec.; 2. Meunier (Frankrijk N.O.C.) z. t.; 3. Van Genechten (België) z. t.; 4. Alomar (Spanje) 6.21.27; 5. Forlini (He de France) 6.21.31; 6. Kubler (Zwit serland); 7. Bauvin (Frankrijk N.O.C.) 8. Faanhof (Ned.); 9. Remy (Frankrijk); 10. Koblet (Zwitserl.)11. Varnajo (Frank rijk West); 12. Tonello (lie de France); 13. Ockers (België); 14. ex aequo: Wagtmans, Derycke (België), Schaer (Zwitserl.), Van Est, Nolten, Nico van Est, Voorting, allen dezelfde tijd als Forlini; 75. Suykerbuyck (Ned.) 6.23.12; 77. Van Breenen (Ned.) 6.24.04; 103. Maenen (Ned.) 6.38.30; 104. Roks (Ned.) z. t. Het algemeen ploegenklassement luidde: 1. Frankrijk 55.50.31; 2. Zwitserland 55.59.06; 3. Nederland 56.00.36; 4. Frankrijk N.O.C. 56.01.26. Het algemeen klassement na de ploegen tijdrit luidde: 1. Bobet (Frankrijk) 18.51.02; 2. Wagt mans 18.51.37; 3. Koblet (Zwits.) 18.51.53; 4 Bouvin (Frankrijk N.O.C.) 18.52.01; 5. Schaer (Zwits.) 18.52.03: 6. Robic (Frank rijk West) 18.52.28; 7. Wim van Est 18.57.57; 8. Deledda (Frankrijk) 18.58.00; 9. Alómar (Spanje) 18.58.16; 10. Ockers (Belg.) 18.58.18; 14. Voorting 18.58.59; 34. Nolten 19.07.26; 73. Nico van Est 19.16.22: 79. Van Breenen 19.22.17; 87. Faanhof 19.25.53; 88. Suykerbuyck 19.26.16; 104. Maenen 19.43.39 en 105. Roks 19.44.07. De uitslag van de vierde étappe was: 1. Wim van Est 3 uur 16 min. 3 sec.; 2. 112E 54 131 km. 450654rpe^jV|||e peloton reed, stopte onmiddellijk en met slechts luttele seconden tijdverlies kon Nico van Est de achtervolging inzetten, evenals de Zwitsers, die bij de valpartij waren be trokken. Joosten had in deze étappe druk werk, want hij had reeds na 60 km voor Thijs Roks moeten stoppen, die toen de strijd wilde staken. Reeds in de morgenuren had Roks geklaagd over de steeds erger wor dende pijnen veroorzaakt door een aantal steenpuisten. Pellenaars had hem nog moed ingesproken, maar in de middaguren was deze moed verdwenen. Met de ambu lancewagen legde Roks de rit naar Caen verder af. Wim van Est, onkundig van al deze avontuurlijke en minder gunstige gebeur tenissen, zette op de laatste 10 km de tan den op elkaar. Zijn voorsprong werd steeds groter en op ongeveer 8 km van de finish Links: een verheugde Dussault rijdt een mals regenbuitje over de finishlijn van de derde étappe in Rouen. RechL de^Bela Ockers heeft een lekke band en wisselt zijn voorwiel tegen dat van zijn ploegmaat Van Genechten, hetgeen hell een achterstand van tien minuten kost. Gaul (Luxemburg/Oostenrijk) 3.19.16; 3. Nolten 3.19.49; 4. Quentin (lie de France) z. t.; 5. Darrigade (Frankrijk) 3.20.11; 6. Bouvin (Frankrijk N.O.C.) z. t. als Darri gade 3.20.11; 7. Schaer (Zwitserland) z. t.; 8. Koblet (Zwitserland) z. t.; 9.Maenen; 10. ex aequo een groot peloton, waarbij Bobet (Frankrijk), Deledda (Frankrijk), Fores tier (Frankrijk), Géminiani (Frankrijk), Laurédi (Frankrijk), Molineris (Frankrijk), Eémy (Frankrijk), Rolland (Frankrijk), Teisseire (Frankrijk), Faanhof, Suyker buyck, Van Breenen, Nico van Est, Voor ting en Wagtmans. Bet algemeen klassement na de vierde étappe luidde: 1. Bobet (Frankrijk) 22,11.13; 2. Wagt mans 22.11.48; 3. Koblet (Zwitserland) 22.12.04; 4. Bauvin (Frankrijk N.O.C.) 22.12.12; 5. Schaer (Zwitserland) 22.12.14; 6. Robic (Frankrijk West) 22.12.39; 7. Wim van Est 22.13.00; 8. Deledda (Frankrijk) 22.18.11; 9. Alomar (Spanje) 22.18.27; 10. Ockers (België) 22.18.29; 14. Voorting 22.19.10; 28. Nolten 22.27.15; 66. Nico van Est 22.36.33; 74. Van Breenen 22.42.28; 81. Faanhof 22.46.04; 82. Suykerbuyck 22.46.27; 101. Maenen 23.03.50. Het algemeen ploegenklassement na de vierde étappe luidde: 1. Frankrijk 65.51.04; 2. Nederland 65.55.39; 3. Zwitserland 65.59.39: 4. Frank rijk N.O.C. 66.01.59; 5. België 66.06.18; 6. Frankrijk West 66.10.10; 7. Ile de France 66.20.00; 8. Frankrijk Zuid Oost 66.21.45; 9. Spanje 66.23.24; 10. Frankrijk Zuid West 66.23.28; 11. Luxemburg/Oostenrijk 66.24.07 Vijftienduizend betogers in Hongaarse hoofdstad Betogers in Boedapest hebben foto's en beeldjes van leden van het Hongaarse nationale voetbalelftal vernietigd, aldus berichtten reizigers, die uit Hongarije in Wenen aankwamen. Een menigte van vijftienduizend beto gers ging naar het gebouw van het blad van de Hongaarse communistische partij en trachtte het gebouw van de Hongaarse radio binnen te dringen. De betogers wer den tegengehouden door de veiligheids politie, die op haar beurt door de demon stranten verhinderd werd arrestaties te doen. Toen de menigte tegen de regering gerichte leuzen uitte. Het Hongaarse elftal stapte een halte voor het station Boedapest uit de trein om de betogers te ontwijken. Beeldjes van voetballers, betogingen na een nederlaagHet wordt zodoende weinig aantrekkelijk tegen een voetbal te trappen. Hel nationale wegkampioenschap voor amateurs, dat gistermiddag op het circuit van Zandvoort werd verreden, is gewonnen door de 22-jarige Wies van Dongen uit Breda. Vier ronden voor het einde werd de beslissing van deze titelstrijd ingeluid: Van Dongen en de Limburger J. Kersten ontsnapten en bleven ondanks felle jachten van het 25 man sterke peloton dat te laat op deze ontsnapping reageerde in de laatste kilometers onbereikbaar. In de eindsprint tussen de beide vluchtelingen bleef Van Dongen met twee lengten verschil de meerdere van Kersten en kwam daardoor in het bezit van het kampioenstricot. Ongeveer vierhonderd amateurs waren vertrokken om een greep te doen naar de nationale titel. Van de vele favorieten die zich onder dit grote aantal deelnemers be vonden, deed Krijn Post uit Nieuw Vennep na de tweede ronde al een uitlooppoging, welke echter 'niet het gewenste resultaat opleverde. De Heemstedenaar Piet Steen voorden leed in deze periode van de wed strijd pedaalbreuk, doch zijn clubgenoot De Bie stond sportief zijn fiets af, zodat Steenvoorden weer aansluiting bij het pe loton kon krijgen. De uit Frankrijk overge komen De Vries werd in de tiende ronde door een valpartij op de Hunzerug uitge schakeld. Nadat er dertien ronden (56 km) waren afgelegd, kwam er wat meer leven in de brouwerij door toedoen van de Noord hollander Degeling die eens extra hard ging rijden. Dit had tot gevolg dat De Groot, Van den Broek, Stolker en Van Zummeren een kopgroepje vormden. Toen deze uitlopers in de volgende ronde weer langs de tribune reden, was Van Zumme ren gelost en bedroeg de voorsprong van de drie overblijvers reeds 20 seconden. Deze voorsprong groeide nog aan tot 38 se conden alvorens Van de Borgh aan een eenzame achtervolging begon. Bij elke ron de liep de achtervolger in op de koplopers, doch ook in het peloton werd fel gejaagd om de vluchtelingen tot de orde te roepen. Want toen Van de Borgh zich in de 22ste ronde bij de koplopers aansloot, kregen even later ook Boddemans en Van de Lijke en kort daarop ook het peloton weer con tact met de ontvluchten. Van der Weyden ontsnapt De rust in het peloton was van betrek kelijk korte duur. Nog geen volle ronde was het rustig, want de Limburger Van der Weyden ontsnapte. Zeven achtervol gers: de Brabanders Wolfs, Borremans, Van der Dungen en Van Grinsven, de Ha genaar Hamelink, de Haarlemmer Tonny Peters ?n Van 't Hof sloten zich na een volle jachtronde, bij hem aan. Doch het peloton berustte weer niet bij een even tuele nederlaag, want Van de Lijke. Maas, Konings, Van der Dungen en Rusman deden hun uiterste best om de achterstand te overbruggen. Nadat achtereenvolgens Hamelink, Tonny Peters en Borremans uit de kopgroep verdwenen, kreeg het pelo ton met nog vijf ronden te rijden de kopgroep te pakken. Er kwamen toen 27 renners aan de leiding. Late reactie De hoop op de nationale titel die bij al deze renners weer opleefde, werd ver stoord door Van Dongen en Kersten die samen het hazenpad kozen. Doordat hun concurrenten te laat op deze ontsnapping reageerden, konden de twree uitlopers een flinke voorsprong veroveren. In de laatste twee ronden werd de jacht in het peloton ontketend en al liepen de achtervolgers in deze spannende slotfase nog snel op het tweetal in, zij kwameen nog ruim veertig meter te kort op Van Dongen, die Kersten naar de tweede plaats had verwezen. De sprint van het peloton werd gewonnen dooi de Hagenaar J. van der Futten. W. Rusman legde als eerste Haarlemmer beslag op de zesde plaats. De uitslag luidde: 1. Wies van Dongen (Breda), kampioen van Nederland 1954, 4 uur, 17 minuten en 44 seconden over de 176 kilometer; 2. J. Kersten (Siebenge- wald); 3. J. van der Putten (Den Haag); 4. P. de Bruin (Roosendaal); 5. E. de Waal (Hontenisse); 6. W. Rusman (Haarlem); 7. v. d. Berg (Sliedrecht); 8. R. van Grins ven (Eindhoven); 9. R. Janissen (Amster dam); 10 P. v. d. Dungen (Tilburg); 11. Een groep van 22 renners, waarbij Van 't Hof, Tonny Peters, Snijders. Nieuwelingen Als voorwedstrijd werd een nieuwelin genwedstrijd gehouden over 59 kilometer, waarin zich vele valpartijen voordeden. De renner H. Folkers uit Velsen moest tenge volge van zo'n valpartij naar het zieken huis worden vervoerd. Winnaar van deze wedstrijd werd de Amsterdammer B. Mul ler die enkele ronden voor het einde, sa men met Van Wetten en Stoeltie uit het grote peloton was gevlucht. De Beverwij- ker J. Groot toonde zich de snelste van dit compacte peloton dat op de streep afstorm de. De uitslag luidt: 1. B. Muller (Amster dam) de 59 kilometer in 1 uur, 24 minuten en 12 seconden; 2. A. van Wetten (Noord- wijkerhout); 3. Th. Stoeltje (Amsterdam); 4. J. Groot (Beverwijk); 5. H. Nijdam (Eelderwolde); 6. J. Groeneveld (Haar lem); 7. v. d. Goor (Tilburg). ADVERTENTIE „Van Est is een doorbijter", zegt „de Pel". „Op een Locomotief is hij dubbel zo snel". loopt altijd lichterl RIJWIELEN VOOR SPORT, TOERISME EN VOOR DAGELIJKS GEBRUIK verkrijgbaar bij Gen. Cronjéstraat 1 op de hoek - Haarlem OOOOOOOOOOOOOOOOOC Gierstraat 40-42 - Haarlem - Tel. 17768 OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO Om even voor elf werd Maandagmorgen het startsein gegeven voor de vijfde étappe van de Tour de France, Caen naar Saint Brieuc over een afstand van 224 km. Jean Robic van de Franse West-ploeg verscheen niet aan de start, "ijn in de rech ter schouder verhinderde hem de strijd voort te zetten. 102 renners zijn vertrokken.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 5