Dulles plotseling Mendès-France en naar Parijs, om Eden te spreken Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Na zestig jaar Dodencijfer thans tot 32 gestegen; schade enorm Onverwachte conferentie van drie Niets nieuws in Churchill's verklaring Het woord is aan Het gehele Donau-bekken onder water Vliegtuig gaat verkeer in Zandvoort regelen A merikaanse garantie nodig Ambonese partijen nemen afstand van „R.M.S." Nog hoger storting bij import in Indonesië Meer kadercursussen voor middenstanders gewenst T.N.I. voorkwam Darul Islam-infiltratie Aardverschuiving Nieuwe directie van „Garuda" geïnstalleerd Weer rapport 69e JAARGANG No 2 DINSDAG 13 JULI 1954 298e JAARGANG No 156 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A I) Huijsman HET IS ZESTIG JAAR geleden dat de Fransman baron Pierre de Coubertin ver tegenwoordigers van een aantal landen bijeenbracht en hen bewoog tot de her leving van de Olympische Spelen der Griekse Oudheid. Zij vergaderden te Parijs, in een der zalen van de Universiteit: la Sorbonne, dus in wetenschappelijke sfeer. En de initiatiefnemer, Pierre de Coubertin, was zelf een geleerde, historicus en paeda- igoog. Ook was hij een geestdriftig man, door idealen bezield. Hij hoopte en ver wachtte de verbroedering der volken te zullen bevorderen door nobele wedijver in sport en athletiek. En reeds binnen twee jaar. in April 1896, werden de eerste Olym pische Spelen der Moderne Reeks gehou den te Athene. Natuurlijk moest de her vatting in Griekenland geschieden. Won derlijk genoeg was er juist in dat land vrij wat verzet tegen. Maar het werd over wonnen. De Spelen speelden zich af in een marmeren stadion, dat plaats bood aan 80.000 toeschouwers en door een schatrijk man, geheten Averoff, aan het Griekse volk was geschonken. De historie vermeldt, dat toen een Griekse boerenzoon de Mara thonloop over 42 km had gewonnen, de tegenkanting in den lande zo radicaal ver dween, dat men in het andere uiterste ver viel en voortaan alle Olympische Spelen in Athene wilde houden. Maar dat werd door het internationale comité afgewezen en de volgende Spelen, vóór de eerste we reldoorlog, hadden achtereenvolgens plaats te Parijs (1900), St. Louis (1904) waar de Amerikaanse publieke belangstelling maar heel gering was Londen (1908), waar voor het eerst honderdduizenden toe schouwers verschenen en Stockholm(1912). Na de eerste wereldoorlog begon men snel opnieuw. Op Antwerpen (1920), volgden Parijs (1924), Amsterdam (1928), Los An geles (1932) en Berlijn (1936) en toen kwam de tweede jarenlange onderbreking omdat nieuwe oorlogsrazernij over de we reld losbarstte. Sindsdien hebben wij de derde phase in de Moderne Reeks zien in treden en belangstelling is een te gematig de aanduiding bij de vervaarlijk-opgevoer de publiciteit, d.ie erop is geconcentreerd en waarbij nationalistische wedijver in het middenpunt is komen te staan. Trouwens niet alleen bij de Olympische Spelen maar bij een groot aantal' internationale sport gebeurtenissen. Bij de Spelen, de laatste maal nog te Helsinki, hebben zich in die sfeer heel wat onverkwikkelijke ruzies en incidenten voorgedaan. En wat onlangs bij het wereldkampioenschap voetbal, in Zwit serland omstreden, is geschied toen een ontmoeting tussen Brazilianen en Honga ren door toedoen van de Zuid-Amerikanen een vechtpartij werd,waarbij velen gewond werden en drie spelers uit het veld moes ten worden gezonden, was nog vrijwat er ger. Sindsdien is er alweer een spektakel losgebarsten in een rugbymatch tussen Groot-Brittannië en Nieuw Zuid Wales (Australië). Deze jongste incidenten hebben de Lon- dense News Chronicle aanleiding gegeven tot een kort hoofdartikel onder de titel „Perspectief", waarin verklaard wordt dat men zich gaarne zou aansluiten bij het in zicht, dat internationale sport een onfeil baar hulpmiddel voor wederzijds begrip en vrede is, maar dit vertrouwen helaas niet kan delen. Het blad doelt daarbij op talrijke schrijvers van brieven-aan-de- redactie, die met name voetbal aanduiden als „het grote tegengif tegen oorlog". Het erkent dat sport goodwill kan bevorderen en noemt als voorbeeld de van Russische zijde geuite complimenten naar aanleiding van het hartelijk applaus dat de Russische roeiers dezer dagen te Henley oogstten bij hun reeks van zes overwinningen in de zeven belangrijkste nummers. Anderzijds kan sport tot slechte verstandhouding lei den, zegt de News Chronicle en haalt daar bij niet alleen de recente voetbal-spek takels aan maar spreekt ook over alles behalve waardeerbare nationale hysterie en noemt ten deze de ontvangst, bij thuis komst in Duitsland, van het Duitse elftal dat het wereldkampioenschap gewonnen heeft. Het besluit met de opmerking: sport is prachtig als zij in gezond perspectief wordt beschouwd. Instemmend met deze Engelse beschou wing kan ik toch alleen met sympathie denken aan de Coubertin's geestdriftige verwachtingen bij zijn initiatief, zestig jaar geleden, en bij zijn voortgezet beleid. De tijd heeft hem en zijn medestanders niet gediend. Door oorlogen uit hun evenwicht geslagen volken konden zij in 1896 niet voorzien. Dat wil niet zeggen dat excessen zullen blijven. En zeker hebben mensen als de Coubertin de invloed van de sport op betere verhoudingen te hoog geschat; zó groot als zij die gezien hebben is haar be tekenis in het mensenleven niet. De krach ten van herstel en gezondmaking, die zich immer in de wereld doen gelden, zullen ook haar op den duur betere kansen bie den om internationaal ten goede te wer ken. Dat is in elk geval een hoopvol per spectief. Maar het helpt niet de toestand nu te mooi voor te stellen. R. P. Naar de korpschef van politie, de heer H. P. Huijsman, ons mededeelde, zal uitsluitend bij wijze van proef het vlieg tuig van de rijkspolitieluchtvaartdienst, de Piper Cup R.P. 200 op Zondag 25 Juli wor den gebruikt bij de verkeersregeling tijdens de gecombineerde sportwagen- en junio renmotorraces, welke die dag op het circuit van Zandvoort zullen worden gehouden. Radio en mobilofoon in dit vliegtuig zullen in voortdurende verbinding staan met de mobilofoon van de Zandvoortse politie op de grond, om te wijzen op drei gende verkeers-opstoppingen in Zandvoort en de directe omgeving. Bij de aanvoer zal de heer H. P. Huijsman als tweede inzit tende in het vliegtuig aanwezig zijn, bij de afvoer zal zijn plaats worden ingenomen door de inspecteur van de verkeersdienst in Zandvoort, de heer P. Douma. Korpschef Huijsman maakte met dit vliegtuig reeds enkele vluchten mee, hetwelk aanleiding is geworden, om thans eens te onderzoeken, of het inschakelen van deze luchtverkeers- dienst op bijzonder drukke dagen Zand voort van werkelijk nut kan zijn. Met grote nadruk wees de heer Huijsman er op, dat het hier op 25 Juli uitsluitend een proef neming betreft. WASHINGTON (AFP/Reuter) De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, is op weg naar Parijs om met de Franse eerste minister, Mendès-France, en de Britse minister van Buitenlandse Zaken, Eden, te spreken over de Indochinese onder handelingen. Mendès-France heeft Dulles op diens verzoek uitgenodigd, waarschijn lijk gaat Dulles niet door naar Genève. Het besluit om Dinsdag bijeen te komen is genomen na een onderhoud van premier Mendès-France met de leider van de Amerikaanse afvaardiging op de Geneefse con ferentie, Johnson. Deze bespreking werd Maandagmiddag gevoerd. Mendès-France zal zich Dinsdag per vliegtuig naar Parijs begeven. Hij zou Woensdag of Donderdag naar Genève terugkeren. Het bericht van Dulles' vertrek naar Parijs heeft in diplomatieke kringen te Parijs sensatie gewekt. Het besluit werd in Franse en Britse kringen te Washington met instemming ontvangen. Men had zich in deze kringen ongerust gemaakt over de gereserveerde Amerikaanse houding ten opzichte van de Franse pogingen om tot een wapenstilstand in Indochina te komen. Van bevoegde zijde te Washington is vernomen, dat Dulles het besluit om naar Parijs te gaan heeft genomen, nadat hij een telefoongespi-ek met Parijs had gehad. Volgens zekere berichten sprak de minis ter met de Amerikaanse ambassadeur te Parijs, Dillon. Minister Dulles heeft parlementaire verslaggevers medegedeeld, dat hij nog niet wist of hij na de besprekingen te Pa rijs naar Genève zal gaan. Een hooggeplaatst ambtenaar van het Amerikaanse departement van Buitenland se Zaken heeft tot een correspondent van Reuter gezegd, dat Dulles onbevangen naar Parijs gaat „en dat zijn uiteindelijke beslissing zal afhangen van Edens over redingskracht". Van de zijde van het Witte Huis is latei- medegedeeld, dat minister Dulles zich Maandag verscheidene malen in verbinding heeft gesteld met president Eisenhower. De president is het met het optreden van Dulles eens, aldus een woordvoerder van het Witte Huis. Zelfs de Franse ambassade te Washing ton was door de komst van Dulles naar Parijs verrast. De Franse ambassadeur, Bonnet, die Maandagochtend een onder houd had met onderminister Bedell Smith, zeide dat hij niets van een uitnodiging wist, totdat hij laat in de middag een telegram uit Genève kreeg, waarin de mogelijkheid van Dulles' reis naar Parijs werd geop perd. Niet naar Genève? Vóór Dulles in het vliegtuig stapte zeide hij, dat deze reis opnieuw de „grote be zorgdheid" van de Verenigde Staten over de gebeurtenissen in Indochina en Europa toont. Ook blijkt uit de onverwachte stap de oprechte wens van zijn land om te ko men tot een gecoördineerd optreden van Frankrijk, Groot-Brittannië en de Verenig de Staten, aldus zeide Dulles. Verder zeide de minister, dat zijn reis naar Parijs geen afbreuk doet aan het eer der bekendgemaakte standpunt, volgens hetwelk noch hij zelf noch onderminister Bedell Smith het plan heeft naar Genève te gaan. Onze speciale verslaggever in Genève seint: Een grote verrassing was het voor de journalisten, die te Genève de laatste phase van de besprekingen over Indochina mee maken, te vernemen dat Dulles, Eden en Mendès-France elkaar vanmiddag in Parijs zullen treffen. Het sobere communiqué, dat over deze reünie van ministers is ver schenen, volstaat met te verklaren, dat de drie ministers „de werkzaamheden van de conferentie te Genève willen bespreken." Zonder twijfel zal Mendès-France Dulles inlichten over de vooruitzichten en resul taten, die hem nu ongeveer duidelijk moe ten zijn, na zijn Zaterdagavond gevoerde besprekingen. Mendès-France en Eden gaan vanmiddag uit Genève per vliegtuig naar Parijs. De Franse minister, die in de afgelopen dagen buitengewoon actief is ge weest, heeft diepgaande gesprekken achter de rug met Molotov, Tsjoe En Lai, Van Dong (minister van Buitenlandse Zaken der Vietminh), de leiders der delegaties van Vietnam, Laos en Cambodja, en de afgevaardigde van India. Hij zal Dulles dus vanmiddag kunnen vertellen, welke voorstelling hij zich gevormd heeft van wat de Fransen in Indochina kunnen hou den en wat zij kunnen opgeven. Men mag aannemen dat het grootste stuk van Noordelijk Tonkin onhoudbaar is voor de Fransen. Nu de militaire toestand in dat deel van de Delta van de Rode Rivier ge leid heeft tot een samenstrekking van het Franse potentieel, inkrimping van het (Van onze correspondent in Londen) Churchill heeft er gistermiddag in het Lagerhuis de nadruk op gelegd dat de Brit se politiek inzake de toelating van commu nistisch China tot de UNO dezelfde is als in 1951 door de Labour-regering geformu leerd, namelijk dat de regering van Peking in de UNO vertegenwoordigd behoort te zijn, maar het tijdstip nog niet rijp is om deze kwestie aan de orde te stellen. Uit Churchill's rede blijkt, dat ook En geland alles laat afhangen van een radicale ommekeer in China's houding. Van posi tieve daden zal het tenslotte afhangen of China door het Westen inderdaad als een bekeerde zondaar kan worden beschouwd. Het is echter de hoogste tijd, zo kan hier 'misschien aan worden toegevoegd, dat het Westen duidelijk maakt wat het van China precies verwacht. Misschien zal het ko mende debat dit kunnen ophelderen. Churchill's lange overzicht van de be sprekingen in Washington en Ottawa miste alle inspiratie en was niet meer dan een herhaling van de verklaringen, welke na de conferenties werden gepubliceerd. Toen Churchill het vraagstuk van de Duitse herbewapening te berde bracht, en zeide dat het niet veel minder dan krank zinnigheid was om Duitsland geen andere keus te laten dan een onafhankelijk natio naal leger, veroorzaakte Aneurin Bevan, de leider van Labours linker-vleugel, een incident. Hij sprong op en klaagde er over dat het ontoelaatbaar was dat Churchill zijn politieke zienswijze verkondigde en dat hij zich strikt zou moeten bepalen tot een verslag van Washington. De Speaker betwistte dit en de storm op Labours achterbanken ontketend, luwde spoedig. Franse gebied en evacuatie van belangrijke delen, kan men niet veronderstellen dat de vijand deze vruchten weer zal prijsgeven. Misschien kunnen de Fransen Hanoi, de hoofdstad van Noordelijk Tonkin, voor lopig houden en vooral de nog belangrijker haven Haiphong. De onderhandelingen der laatste dagen zullen vermoedelijk gelopen hebben over de vaststelling van de ver- delingslijn tussen Noord en Zuid, maar ook over het tijdstip waarop algemene ver kiezingen in Noord en Zuid moeten worden gehouden over de wijze, waarop de wapen stilstand kan worden gegarandeerd. Het klink misschien paradoxaal, doch ook de Vietminh is niet afkerig" van een Ameri- i kaanse garantie, aangezien deze regering nesia, de Partai Buruh, de Partai Katholik Telegram aan Indonesische delegatie DJAKARTA (Aneta) De besturen van de P.N.I. (Partai Nasional Indonesia) en de P.I.R. (Partai Indonesia Raya) op Ambon hebben aan de voorzitter van de Indonesische delegatie, die in Den Haag besprekingen voert over de opheffing van de Unie, een telegram gezonden, waarin zij verklaren, dat zij de houding van de Ambonese demonstranten op het Binnen hof en de brief van ir. Manusama aan minister-president Drees, zeer laakbaar achten en zich daartegen kanten. Het tele gram werd verzonden naar aanleiding van de demonstratie, die de R.M.S.- volgelingen op 1 Juli op het Binnenhof hebben gehouden. Het telegram werd ver stuurd mede namens de volgende partijen en organisaties in de Molukken: de Par kindo, de Masjumi, de Partai Rakjat Nasional, de Parindra, de Partai Sosialis Indonesia, de Partai Serikat Islam Indo- DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S Claire Bourdon: De beleefdheid eindigt waar de goedheid begint. bevreesd is voor een verbreking van het bestand door Vietnam, dat niet zou willen berusten in het schamele geschenk van het grondgebied, dat zijn deel zou worden. Thans zal vanmiddag worden besproken, of de Verenigde Staten alsnog bereid zijn deel te nemen in de wapenstilstandsgaran tie. en enige andere partijen en organisaties. In het telegram wordt gezegd, dat de R.M.S. geen Molukse volksbeweging is, maar de „tactiek" van een zekere buiten landse beweging, die zich van Soumokil c.s. bedient om in Indonesië beroering teweeg te brengen. De R.M.S. had nooit en heeft ook nu geen invloed op het Molukse volk", aldus het telegram, waarin er bij de Indonesische delegatie op wordt aan gedrongen een scherp standpunt in te ne men inzake de opheffing van de Unie en de teruggave van Irian. DJAKARTA (Aneta). De verplichtte storting, die door de importeur vooraf bij invoer in Indonesië moet worden gestort, is met ingang van 12 Juli verhoogd met 25 procent. Dit betekent, dat voor goede ren, nodig voor de industrie, voortaan 75 procent van de prijs vooraf moet worden gestort en voor andere goederen de volle honderd procent. Het doel van deze maat regel is, evenals bij vorige dergelijke rege ling, het bevriezen van het geldoverschot, aldus deelt het Indonesische ministerie van Economische Zaken mede. In Maart waren deze percentages vastgesteld op 50 en 75, nadat sinds Augustus 1952 een algemeen percentage van 40 had gegolden. Vijf Guatemalaanse machthebbers, een militaire Junta vormend, hebben de bevoegdheden van het dictatoriaat geaeeia er* treden thans als één man naar voren als de regering van Guatemala. Het vijfmanschap gefotografeerd op zijn eerste pers conferentie. Van links naar rechts: Salazar, Armas, Monzon, Olivia en Dubois. (Van onze correspondent in "Wenen) Toen Zuid-Beieren enkele dagen geleden het slachtoffer was geworden van de watersnood, koesterde men in Oostenrijk nog de hoop dat dit land gespaard zou blijven. Dit was niet het geval. Door de aanhoudende regens van de laatste weken is de waterstand, vooral van de Donau, zo sterk gestegen dat deze rivier de enorme watermassa's niet meer kan verwerken. Daar komt nog bij dat het in de laatste tijd abnormaal heeft gesneeuwd. Nu zijn deze sneeuwmassa's aan het smelten gegaan, zodat de watertoevoer naar de Donau ge weldig is toegenomen. Het hele Donau- bekken is overstroomd. Dit water verplaatst zich in Oostelijke richting, dus naar Opper-Oostenrijk, en dan verder naar Wenen. Nadat eerst Pas- sau het slachtoffer was geworden, heeft nu de stad Linz de grootste schade opge lopen. Grote gedeelten van de stad staan blank. Er moesten 15.000 mensen worden geëvacueerd, dat is tien percent van de bevolking. Óp het ogenblik is het gebied tussen Linz en Wenen het meest bedreigd. De streek heet „de Wachau" en is de Betuwe van Oostenrijk. De meeste dorpen DE OVERSTROMINGSRAMP De Sovjet minister van Buitenlandse Zaken Molotov en de Franse premier, Mendès- France, gefotografeerd na hun besprekingen in de Sovjet-ambassade te Genève. en stadjes, die hier in het dal liggen, staan onder water doordat het dal juist op dit punt heel smal is en het water niet vol doende kan spuien. Ofschoon het opgehouden heeft te regenen, is men bang dat de sneeuw zal gaan smelten waardoor het water nog meer kan gaan stijgen. Van uit de Wachau wordt nu het gebied rondom Wenen bedreigd. De Donau is hier tweemaal zo breed als gewoonlijk en de omstreken staan hier onder water. De hoofdstad zelf zal echter geen gevaar lo pen omdat zij vrij hoog ligt, maar men vreest het ergste voor het tuinbouw- en wijnbouwgebied benoorden en ten Oosten van de stad, daar er hier grote gaten zijn geslagen in de dijken van de Donau. Ofschoon men van een nationale ramp kan spreken, is er een groot verschil met de watersnood, zoals ons land die heeft meegemaakt. Het water komt hier namelijk niet als een plotselinge vloedgolf opzetten, maar het is meer een logge, zware water massa, die met de dag en met het uur stijgt en waartegen op den duur geen dijk en geen muur bestand is. Daar men echter het gevaar ziet aankomen, vallen er gelukkig maar weinig mensenlevens te betreuren. Wel is er gevaar voor hongersnood en ty phus omdat de door het water ingesloten mensen geen levensmiddelen genoeg heb ben en omdat het water besmet is. De reddingsdienst functionneert gelukkig uitstekend, vooral door de hulp van Ame rikaanse vliegtuigen en Russische storm- boten. Heel Oostenrijk spreekt er vol lof over. De materiële schade is enorm. Alleen in Linz bedraagt zij driehonderd millioen De Staatssecretaris van Economische Zaken, dr. G. M. J. Veldkamp, heeft ter gelegenheid van de uitreiking der diploma's aan de cursisten van de kaderopleiding van de Diocesane Middenstandsbond in 's Her togenbosch een toespraak gehouden,waarin hij onder meer zeide: dat de middenstand als geheel alsook de individuele midden standers, er voortdurend op bedacht moe ten zijn hun belangrijke economische posi tie te handhaven. Hiertoe is het noodzake lijk, dat de middenstandsondernemer er steeds naar streeft, zijn bedrijf zo efficient mogelijk te voeren. Naast een gedegen vakbekwaamheid dient hij daarvoor over een behoorlijke algemene en bedrijfsecono mische kennis te beschikken. Daarom acht te de staatssecretaris het van groot belang, dat op ruimer schaal dan tot dusverre is geschied, kaderopleidingen zoals in Den Bosch ingesteld, ook elders in den lande worden georganiseerd. DJAKARTA (Aneta). Een omsinge lingsbeweging van het leger heeft een po ging van de Darul Islam om Kedu, Sema- rang en Salatiga via het Diëngplateau te infiltreren, voorkomen, aldus heeft majoor Pranoto, troepencommandant in het Merapi Merbabu-complex medegedeeld. Hij voeg de hieraan toe, dat de sterkte van deze bende geschat wordt op een regiment. De bende is thans verdeeld in kleine groepen, waarvan velen zich met hun wapens heb ben overgegeven. Volgens majoor Pranoto komen thans in het Merapi Merbabu-com plex haast geen ordeverstoringen van ben den meer voor, doch slechts ordeverstorin gen van individuëlen. Ongeveer zes kilometer van Medellin in Columbia zijn Maandagavond bij twee aard verschuivingen honderd personen om het leven gekomen. Na een eerste aardverschui ving, waarbij tien mensen het leven verlo ren, verzamelde zich een groot aantal nieuwsgierigen. Op dat ogenblik deed zich een nieuwe aardverschuiving voor, waar door een groot deel der omstanders bedol ven werd. schilling. Maar Oostenrijk heeft al zoveel meegemaakt dat het ook deze ramp te boven zal komen vooral omdat het weet dat het door het buitenland niet in de steek zal worden gelaten. Maandagavond werd gemeld, dat in Oostenrijk nog vier personen als gevolg van de overstromingen om het leven zijn gekomen. Het dodencijfer voor Oostenrijk en Oost-Duitsland is gestegen tot 32. Bovendien worden in Oost-Duitsland nog personen vermist. In officiële berichten uit Linz is melding gemaakt van een plaag van plunderaars, die uit de verlaten huizen alles meeslepen wat van hun gading is. De politie heeft opdracht gekregen plunderaars neer te schieten. DJAKARTA. (Aneta). De Indonesi sche minister van Verbindingen, prof. Roosseno heeft de nieuwe directie vam de Garuda Indonesian Airways geïnstalleerd. De functies van president-directeur en di recteur zullen tijdelijk worden waargeno men door ir. Sutoto, hoofd burgerlucht vaart van dat ministerie. Tot onderdirec teur is benoemd de heer Mochtar, tot di- recteur-hoofd van de technische missie de heer D. K. van Houten, tot operationeel onderdirecteur ir. Doppenberg en tot tech nisch onderdirecteur ir. Yap Kie Tik van de Garuda. (van hedenmorgen 7 nur) M weers- c Eo U M |6 toestand o 5 •J 4» a ts. sE 5 Z pp Z£ Stockholm zwaar bew. O 4 25 3 Oslo half bew. NO 2 21 0.1 Kopenhagen regen WNW 6 21 1 Amsterdam motregen NW 10 15 2 Londen onbewolkt W 4 21 0 Luxemburg licht bew. WNW 3 20 0 Parijs motregen W 1 23 0.1 Bordeaux licht bew. NNW 4 22 3 Grenoble zwaar bew. N 2 21 14 Nice zwaar bew. NNW 4 20 54 Genève nevel windstil 22 7 Zürich nevel W 2 25 3 Locarno zwaar bew. NW 1 23 3 Berlijn geheel bew. W 5 16 11 Frankfort geheel bew. WZW 4 23 0 München zwaar bew. W 5 24 10 Rome regen WZW 4 28 7 Ajaccio licht bew. O 1 26 27 Mallorca onbewolkt WNW 2 29 0 Neerslag laatste 24 uur rercoccax IETS WARMER OVERDAG Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 10 uur: Na opklaringen weer toenemende be wolking. maar waarschijnlijk overal droog weer. Vannacht iets kou der. morgen overdag iets warmer. Matige, tijdelijk zwakke naar Zuid- West draaiende wind. 13 Juli Zon op 4.34 uur. onder 20.56 uur Maan op 1919 uur onder 1.43 uur. 14 Juli Zon op 4.35 uur, onder 20.55 uur. Maan op 20.03 uur, onder 2.39 uur. Maanstanden 16 Juli 1.29 uur: Volle maan 23 Juli 1.14 uur: Laatste kwartier 29 Juli 23.20 uur: Nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 14 Juli: Hoog water: 2.20 en 14.51 uur. Laag water: 10.17 en 22.48 uur. xxxjccoocooooooocxS

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1