Dulles terug naar Washington Bedell Smith komt naar Genève Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT „Peking-regering geniet steun van het volk", aldus Attlee Matig succes van Parijs gesprek Communiqué Nieuwe besprekingen Het woord is aan Churchill: „Formosa onder UNO-beheer" Stellendams reder liet Zweeds jacht vastleggen Enquête buslijnen biedt B. en W. geen houvast Prof. Meijers' werk wordt voortgezet DONDERDAG 15 JULI 1954 EVG-alternatief Souvereiniteit, doch uitstel herbewapening Conservatief Lagerhuislid uit partij getreden Handel Oost-West Amerikaanse soldaten door Tsjechische regering vrijgelaten Felle Labour-critiek op Amerika „Rlamage voor ons land' In Scheveningen vindt men zijn eis zeer onredelijk Franse oud-strijders uit Indochina met vacantie naar Nederland Informeel overleg over Unie ten einde Wachttorens bij Bredase strafgevangenis „Donaupont" uit de vaart Herziening Burgerlijk Wetboek Brand gesticht uit vrees voor boekenonderzoek Weerrapport li 69e JAARGANG No 4 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad 298e JAARGANG No 158 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op Zon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A D Huïjsman GENèVE, 15 Juli (Reuter, United Press) Het resultaat van de Parijse conferentie tussen Mendès-France, Eden en Dulles is geweest, dat de Amerikanen alsnog meer gewicht willen verlenen aan hun delegatie te Genève, doch niet het hoogste gewicht van de minister van Buitenlandse Zaken. Diens plaatsvervanger, Bedell Smith, komt nu naar Genève en Dulles is intussen weer naar Washington terug. Men neemt in Parijse politieke kringen aan, dat er een zekere mate van overeenstemming is bereikt tussen de drie mogendheden ten aanzien van de vredesvoorwaarden in Indochina, doch dat Amerika niet de verantwoordelijkheid wil dragen voor eventuele rege lingen van een wapenstilstand in Indochina. Het feit dat Dulles niet naar Genève is gegaan betekent, volgens waarnemers, dat er geen wijziging meer kfn worden be reikt in de situatie ten aanzien van de komende verdeling van Indochina en dat er over dit punt dus niet meer behoeft te worden onderhandeld. Na afloop van het overleg tussen pre mier Mendès-France, minister Dulles en minister Eden werd een communiqué uit gegeven, waarin wordt gezegd: „Wij heb ben vertrouwelijke en openhartige bespre kingen gevoerd. Dit heeft geleid tot een duidelijk begrip van onze respectieve stand punten ten aanzien van Indochina". Zo had minister Dulles een volledige uit eenzetting gegeven van het standpunt van zijn regering tegenover het Indochinese gedeelte van de Geneefse conferentie en „de beperkingen, welke deze regering in acht wil nemen, omdat zij geen recht streekse verantwoordelijkheid draagt in de Indochinese oorlog". Mendès-France huldigde het standpunt, dat door minister Eden werd gedeeld, dat het desalniettemin in het belang van Frankrijk en de verbonden Indochinese sta ten, alsmede van de vrede en vrijheid in dit gebied zou zijn, als de V.S., zonder de be ginselen waarover minister Dulles had ge sproken los te laten, opnieuw te Genève op ministerieel niveau zouden zijn vertegen woordigd. Dienovereenkomstig verzochten president Eisenhower en minister Dulles onderminister Bedell Smith spoedig naar Genève terug te keren. Premier Mendès-France en minister Eden keerden kort na het einde der bespre kingen per vliegtuig naar Genève terug. Dulles vloog terug naar Washington. „De Fransen zijn zeer tevreden", aldus Mendès-France, die Eden hulde bracht voor diens „buitengewoon doelmatige" bijdrage aan de besprekingen. Hij achtte zijn positie in de laatste fase van de onderhandelingen over Indochina versterkt. Conferentiewaarnemers geloven, gezien de bewoordingen van het in Parijs uitgege ven communiqué, dat de besprekingen niet hebben geleid tot de gecoördineerde poli tiek, die Dulles bij zijn plotselinge reis naar Parijs voor ogen zou hebben gestaan. Volgens gewoonlijk betrouwbare kringen erkennen de Verenigde Staten nu, dat ver deling van Vietnam waarschijnlijk niet te vermijden is. Voorts zouden de Verenigde Staten niet van plan zijn in een der Indo chinese staten militaire bases in te richten. Ook gelooft men, dat Eden en Mendès- France met Dulles zijn overeengekomen, dat zij plannen voor een Zuid-Aziatisch verdedigingsverdrag in welwillende over weging zullen nemen, als een regeling in Indochina bereikt zal zijn. WASHINGTON (Reuter) Forster Dulles heeft daags voor zijn vertrek naar Parijs in een schrijven aan het Amerikaanse Congres verklaard, dat de Franse regering en het Britse parlement binnen enkele dagen zal worden gevraagd een Brits- Amerikaans voorstel te steunen, dat voor ziet in souvereiniteit voor West-Duitsland, met uitstel van Duitse herbewapening, als de Franse Nationale Vergadering op 15 Augustus op reces zou gaan zonder het E.V.G.-verdrag te hebben geratificeerd. Churchill en Eisenhower hebben bij hun recente besprekingen in Washington ge sproken over een alternatief voor het E.V.G.-verdrag. Détails zijn in de afge lopen week in Londen uitgewerkt. Waarnemers geloven, dat het volgens de Franse regering nog te vroeg is om deze kwestie aan te snijden. President Eisenhower heeft Woensdag op zijn wekelijkse persconferentie ver klaard, dat minister Dulles voor overleg met premier Mendès-France en minister Eden naar Parijs was gegaan om te zien, of er overeenstemming over grondbeginse len bestond, zodat de aanwezigheid te Ge nève van een Amerikaanse vertegenwoor diging op ministerieel niveau dienstig zou zijn. Een ander motief voor de reis was de wens geweest om ten aanzien van de Indo chinese kwestie het verenigd front met En geland en Frankrijk te handhaven. Een deel van de tegenzin van Europese landen ten aanzien van het EVG-verdrag en een pact voor Zuidoost-Azië schreef de president toe aan de bombardementen uit de tweede wereldoorlog. Hij had begrip voor de groeiende onrust onder de bondge noten van Amerika, die zich gevangen voe len tussen twee mogendheden met atoom- en waterstofbommen. „Voor Amerikanen is het volslagen onmogelijk om, vanuit hun betrekkelijk veilige positie, te begrijpen, wat bombardementen betekenen", aldus Eisenhower. Onze speciale verslaggever in Genève meldt: De aanstaande komst van Bedell Smith, onderstaatssecretaris van Buitenlandse Za ken, heeft in Genève, zowel in het Franse als in het Engelse kamp, grote voldoening gewekt. In de omgeving van de Franse premier is nu de lezing gelanceerd, dat de nieuwe chef der Franse diplomatie inzake Indochina niet naar een situatie als in Korea of in Duitsland wil aansturen. Dat zou dus betekenen, dat hij een verdeling van het land als een slechts tijdelijke noodzakelijkheid beschouwt en van alge mene verkiezingen een hereniging ver wacht. Over de datum van deze verkiezin gen is nog niets met zekerheid te zeggen. Mendès-France zou deze datum in het vage willen houden en laten afhangen van plaatselijke omstandigheden. Het conservatieve lid van het Britse La gerhuis, majoor Legge-Bourke, is uit de conservatieve partij getreden uit protest tegen het regeringsbeleid over Egypte en Soedan. Legge-Bourke heeft verklaard, dat hij zijn zetel in het Lagerhuis zal behouden en als onafhankelijke zal optreden. Dinsdagavond heeft een veertigtal con servatieve Lagerhuisleden bekend ge- I maakt, dat zij tegen elk verdrag met Egypte zullen stemmen dat voorziet in ontruiming van de Suez-kanaalzóne door i de Britten. Van 11 tot 16 October zal de commis sie ter bevordering van de handel tussen de Europese landen, die in 1949 uiteen was gegaan, omdat de besprekingen in zake de handel tussen Oost en West in een impasse geraakt waren, weer in Genève bijeenkomen. De commissie maakt deel uit van de eco nomische commissie voor Europa van de UNO. Zij wordt opnieuw bijeengeroepen, omdat op de voltallige vergadering van deze commissie, welke in Maart werd ge houden, een betere sfeer van samenwer king heerste. De leden van de commissie vertegenwoordigen zowel Oost- als West- Europa. Het werk van de commissie is het streven naar een uitbreiding van de han del tussen de Europese landen onderling en tussen Europa en de andere delen van de wereld. De Chinese handelsdelegatie is vandaag, na een bezoek van 16 dagen aan Engeland, naar Genève vertrokken. De delegatie heeft talrijke centra van industrie en handel bezocht en met Britse autoriteiten gespro ken over de mogelijkheden van ontwik keling der handelsbetrekkingen tussen beide landen. Tsjechoslowakije heeft er Donderdag in toegestemd zeven Amerikaanse soldaten, die sinds vier Juli gevangen zitten, in vrij heid te stellen, aldus het Amerikaanse hoofdkwartier in Europa. De Amerikaanse soldaten werden in de buurt van de grens door een patrouille ge vangen genomen. De Tsjechische regering zei in een nota, dat de soldaten 450 meter waren doorgedrongen in Tsjechoslowaaks gebied om te spionneren. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S Lichtenberg Niets maakt sneller oud dan altijd van de gedachte vervuld te zijn dat men ouder wordt. Gistermiddag werd in de Ringvaart nabij de nieuwe brug te Vijfhuizen een enorme zinker tewater gelaten door het personeel van het aannemingsbedrijf van B. Smallegange. De zinker, die zevenenzestig ton weegt, werd met behulp van sleep boten en kranen door veertien man in de ringvaart gebracht en vervolgens heeft men ongeveer 2x/i uur nodig gehad om het enorme gevaarte op de juiste plaats te deponeren. De zinker vormt een van de laatste afsluitingen in de leiding tussen de Amsterdamse waterleiding en de gemeente Amsterdam. Foto: de zinker even voordat deze naar de bodem van de vaart zal zakken. LONDEN (Reuter) Clement Attlee, leider van de Labourpartij, heeft bij de opening van het Lagerhuisdebat over Bui tenlandse zaken verklaard te betreuren, dat Dulles de conferentie van Genève heeft verlaten. „Hij speelt in de kaart van de communisten die beweren dat het Dulles' doel is de conferentie te doen mislukken", aldus Attlee. Attlee gaf als zijn mening te kennen, dat de oplossing van de kwestie-Korea nauw verbonden is met de vertegenwoordiging van communistisch China in de UNO. „La bour is van oordeel dat het onjuist, onver standig en in strijd met de principes van de UNO is China van de UNO uit te slui ten". „Wij zijn even anti-communistisch als de Verenigde Staten", aldus Attlee, „en zullen ons met succes blijven verzetten tegen wat wij zien als de onjuiste leerstel lingen van de communisten. Wij zien de gevaren van hun kant en hun fouten, maar wij geloven in een vreedzaam naast elkaar bestaan". Attlee vindt het tijd worden, dat Chur chill met Malenkov de kwestie van de waterstofoom bespreekt. Churchill antwoordde, dat de toelatime van China tot de UNO niet geforceerd moet worden. Dat zou de dingen nog maar in gewikkelder maken en als een grove on vriendelijkheid jegens Amerika beschouwd worden. Overigens kon hij zich niet voor stellen, dat China altijd buiten de UNO zou blijven. De premier verklaarde voorts geen reden te zien, waarom Formosa te eniger tijd niet onder het beheer van de UNO zou worden geplaatst. Churchill deelde mede, dat Engeland en Amerika besloten hebben de conventies van Bonn, waarbij de West-Duitse souve reiniteit wordt hersteld, in werking te stel- Joop Geesinks Film Productie gaat een film vervaardigen over het „Wonderlijke leven van Willem Parel", waarin optreden Wim Sonneveld en Hans Kaart. Woensdag 14 Juli begon men de film met opnamen op een van de grachten van Amsterdam. Foto: de heren nemen een bruggetje en beproeven de tegenstrevende kracht van Hans Kaart. Tweede van rechts Wim Sonneveld (Willem Parel). Achter hem regisseur Gerard Rutten. Het Zweedse jacht Vanadis, dat Maan dag voor de Nederlandse kust in moei lijkheden geraakte en door de vissersboot ZS 1 de haven van Scheveningen werd binnengesleept, is Dinsdagavond aan de ketting gelegd. De reder van de ZS. 1, woonachtig te Stellendam, eist van de op varenden een bedrag van 4500 gulden voor sleeploon en wegens verlies aan visvangst. Toen de deurwaarder zich Dinsdagavond naar het schip begaf was daar alleen de Deense opvarende Edmund Hansen. De eigenaar van het jacht, de Zweed Grolan- der, was niet aanwezig. Enige uren voor dat de deurwaarder het schip betrad was de reder van de ZS 1 nog aan boord van het jacht geweest, maar toen is, naar ons werd meegedeeld, over een vordering niet gesproken. De eigenaar van de Vanadis kan het bedrag van 4500 gulden niet betalen, omdat hij voor vacantiedoeleinden maar weinig geld uit zijn land mocht meenemen, zodat hij nu niet over voldoende contanten beschikt. De inbeslagneming van het schip heeft in Scheveningen grote verontwaardiging ge wekt. In visserskringen noemt men deze daad een blamage voor Nederland. In in beslagneming kwam voor de eigenaar ge heel onverwacht en men vraagt zich in Scheveningen af, waarom met de heer Gro- lander niet eerst is onderhandeld. De vis handelaren in Scheveningen overwegen ernstig de reder van de ZS. 1 te boycotten en geen vis meer te kopen, die door de ZS. 1 wordt aangevoerd. De verontwaardiging is mede zo groot, omdat mevrouw Grolan- der die zangeres is, destijds in haar land concerten heeft gegeven ten bate van de slachtoffers van de watersnood in ons land. len als Frankrijk het E.V.G.-verdrag niet bekrachtigt. Hij voegde daaraan toe: „Be spreking van deze zaken zal betekenen, dat een bewapening van Duitsland voor lopig wordt uitgesteld". Attlee sprong hierbij op en eiste dat, al vorens die maatregel definitief wordt goed gekeurd, het Lagerhuis wordt bijeengeroe pen om haar te bespreken. Hij dacht aan het gevaar, dat Duitsland op eigen gelegen heid zou beginnen te bewapenen. De regering van communistisch China wordt volgens de Labourleider ongetwijfeld gesteund door de massa van het volk. „Er zijn nog heethoofden hopelijk niet veel die denken aan een oorlog tegen China om Tsjang Kai Tsjek weer aan de macht te brengen. Ik geloof dat het tijd wordt dat de nationalistische leiders met pensioen gaan en dat de meesten maar al te graag naar continentaal China zouden terug keren." Attlee laakte ook de neiging in Amerika om Frankrijk en Italië van financiële hulp uit te sluiten als zij het E.V.G.-verdrag niet bekrachtigen. In Den Haag is opgericht het „Comité Dien Bien Phoe". dat herstellende Franse oudstrijders uit Indochina een verblijf van een maand in Nederland aan wil bieden. Men wil beginnen met het uitnodigen van ongeveer honderd Franse militairen. Medewerking van de Franse autoriteiten in Parijs en 's-Gravenhage is reeds verkre gen. Het comité heeft een beroep gedaan op families van alle rangen en standen in Den Haag en omstreken, een Franse militair voor de tijd van ongeveer een maand in hun gezinnen op te nemen. Hun, die niet beschikken over de daarvoor nodige accom modatie, vraagt het comité financiële steun (Giro 219992). In het comité van aanbeveling hebben onder anderen zitting generaal b.d. jhr. W. Roëll, president: luitenant-generaal b.d. P. Alons, drs. A. Th. Bogaard t, burgemeester van Rijswijk: jhr. ir. W. C. Q. v. d. Bran- deler, president Alliance Frangaise; me vrouw C. W. Fruin-Loder, presidente ge nootschap Nederland-Frankrijk. Het informele overleg op de Nederlands- Indonesische Uniebesprekingen is gister avond geëindigd met een vergadering, die ruim drie uur heeft geduurd. Beide dele gaties zullen thans haar respectievelijke regeringen op de hoogte stellen van de stand van zaken op de besprekingen en de tot dusverre bereikte resultaten. Na afloop van de informele besprekingen werd gisteravond van Nederlandse en In donesische zijde medegedeeld, dat „weder om vooruitgang in de besprekingen kon worden geconstateerd." Gehoopt wordt aldus werd gezegd dat na de rugge spraak met de wederzijdse regeringen de Nederlandse en Indonesische delegaties over enkele dagen weer voltallig in for mele vergadering bijeen zullen komen. Het Eerste Kamerlid de heer Witteman (KVP) heeft aan de minister van Justitie de volgende vragen gesteld over de bouw van legeringsruimte voor de ongeveer 60 inan tellende buitenbewaking van de strafgevangenis van Breda. Voor het aan brengen van wachttorens bij deze gevan genis worden zeer ingrijpende bouwkun dige voorzieningen getroffen. Moet uit de omstandigheid, dat deze voorzieningen niet een semi-permanent karakter hebben, worden afgeleid, dat het in de bedoeling ligt de strafgevangenis te Breda, die een capaciteit van ongeveer 200 personen heeft, ook in de toekomst te ge bruiken als een maximaal beveiligd ge sticht, aldus een der vragen van de heer Witteman, die voorts vraagt op welke over wegingen de beslissing van de minister steunt, dat het systeem van maximale be veiliging definitief een plaats in ons ge vangeniswezen moet krijgen en dat voren bedoeld strafgesticht voor dit doel blijvend moet worden ingericht? In verband met het uitvoeren van drin gende reparaties aan de hoofdmotoren van de „Donaupont", zal het schip van Woens dag 21 Juli af (na het einde van de dienst) tot en met Zondag 25 Juli of zoveel langer of korter dan nodig is uit de vaart worden genomen. Er zal met twee ploegen worden gewerkt aan het herstel. In de plaats van de Donau pont zal pont nummer 4 in de vaart komen, zodat dan alle materieel van de dienst Rijksstoompontveren in gebruik is.De vier de pont in Velsen blijft dus normaal varen. Naar wij vernemen heeft de enquête welke Burgemeester en Wethouders van Heemstede hebben ingesteld naar de wens van de bewoners van Bronstee- en Binnen weg, Raadhuisstraat en Valkenburgerplein omtrent de route der buslijnen, geen enkel resultaat opgeleverd, dat enig houvast zou kunnen bieden aan het gemeentebestuur, of het moest dan zijn dat een opvallend groot aantal geen enkele belangstelling voor de enquête heeft getoond en het vragenformulier niet heeft ingestuurd. Maar ook de wel ingevulde en geretour neerde vragenlijsten geven geen duidelijk beeld van de wensen van de bewoners van de genoemde wegen en straten. Er zijn er ongeveer evenveel die de bus langs de bestaande route willen handha ven als er lieden zijn die ze liefst zo gauw mogelijk over de Dreef willen heb ben. En van degenen die de bus willen be houden zijn de motieven alweer ongeveer gelijk verdeeld over de vrees voor schade aan de winkel die men drijft als over de wens om niet te lang behoeven te lopen voor men bij een bushalte is. Welke kant het gemeentebestuur ook uitgaat, het zal zijn beslissing altijd kun nen baseren op bet resultaat van de en quête. Overigens zouden velen het redelijk vinden indien B. en W. geen enkele kant opgingen, omdat het opvallende gebrék aan belangstelling bij de. bewoners wel dui delijk demonstreert, dat hier van een groot probleem geen sprake is. En waarom zou men dan een verbinding gaan wijzigen welke reeds van 1881 af dezelfde route heeft gevolgd en dus goodwill heeft ver kregen? Gistermiddag omstreeks drie uur vond op de rijksweg tussen Amsterdam en Haarlem vlakbij Halfweg een verkeersongeluk plaats, dat echter een vrij goede afloop had. Een kleine personenauto, bestuurd door de heer G. K. uit Amsterdam wilde namelijk een vrachtwagen passeren. Hij kwam daarbij op de middenbaan, maar juist op dat moment kwam er van de tegenovergestelde richting eveneens een personenauto aanrijden. Een botsing bleef niet uit. De bestuurder van de kleine auto reed enkele paaltjes omver en kwam tenslotte op de trambaan van de N.Z.H.V.M. terecht. De gevolgen waren minder ernstig, dan men aanvankelijk zou vermoeden. De bestuur der kwam er met een lichte hoofdwond en een gescheurd costuum af. De wagen daarentegen werd ernstig beschadigd. (Van onze parlementaire redacteur) Zojuist is bij de Tweede Kamer een brief van de minister van Justitie binnenge komen, waarin hij mededeelt dat prof. mr. J. Drion, hoogleraar aan de Rijksuniversi teit te Leiden, prof. mr.. J. Eggens, advo caat-generaal bij de Hoge Raad der Neder landen, en mr. F. J. de Jong, Raadsheer in de Hoge Raad, zich bereid hebben ver klaard tot voltooiing van het nog niet ver schenen gedeelte van het ontwerp voor een nieuw Burgerlijk Wetboek op basis van de door wijlen prof. Meijers voor een groot deel bewerkte stof en overeenkomstig de door hem ingeslagen wegen. Op enige andere rechtsgeleerden van naam wordt een beroep gedaan, in overleg met bovengenoemd drietal de verdere be werking ter hand te nemen van Boek VII (bijzondere overeenkomsten) en Boek IX (rechten op voortbrengselen van de geest). De drie genoemde heren zullen zich in de eerste plaats zetten aan de voltooiing van Boek V (zakelijke rechten) en Boek VI (verbintenissen in het algemeen). Dit be- ■ekent dus dat minister Donker er in ge slaagd is, om de belangrijke arbeid van prof. Meijers tot herziening van het hele B.W. te doen voortzetten. De Zaandamse politie heeft dezer dagen aangehouden de Zaandammer P. T. Deze T. wordt verdacht van brandstichting in het garagebedrijf van zijn neef de heer W. Jorissen, waar hij als boekhouder werk zaam was. De garage brandde in de nacht van 6 op 7 Juli geheel uit, evenals de twee boven de garage gelegen étages. Het ern stige vermoeden bestaat, dat de boekhou ding niet geheel in orde was. Op 7 Juli moest T. de boeken overleggen. De brand is in het kantoor begonnen. Alle boeken en bescheiden zijn daarbij verbrand. De schade, door de brand aangericht, bedraagt naar schatting 55.000 gulden. (van kedenmorgen 7 uur) G_ ai toestand 5tS ra ir cc ca a; £5 ZS Stockholm regen WZW 2 20 30 Oslo motregen ZZO 1 22 1 Kopenhagen zwaar bew. W 8 20 2 Amsterdam half bew. WNW 8 17 4 Londen zwaar bew. W 4 22 0.3 Luxemburg geheel bew. W 2 16 10 Parijs half bew. W 4 22 1 Bordeaux motregen WNW 3 23 1 Grenoble zwaar bew. windstil 23 0 Nice onbewolkt windstil 26 0 Genève regen windstil 21 0.1 Ziirich geheel bew.ZW 4 21 3 Locarno geheel bew. ZW 6 28 0 Berlijn zwaar bew. WNW 8 21 2 Frankfort nevel ZZW 3 18 10 München geheel bew. W 4 21 5 Wenen motregen WZW12 21 0.1 Innsbruck regen OZO 2 22 2 Rome onbewolkt NO 1 29 0 Ajaccio onbewolkt NO 3 24 0 Mallorca onbewolkt windsti' 0 Neerslag laatste 24 uur **>3COOOCXX»OCOCKXXCOCXXXXXCXXXXXXX>OOOOOCOOOa xcco xcccc AANHOUDEND KOUD Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Don- dagavond tot Vrijdagavond, opgemaakt om 10 uur: Wisselende bewolking met enkele buien. Matige tot krachtige wind tus sen Zuid-West en Noord-West. Weinig verandering in temperatuur. 15 Juli Zon op 4.37 uur, onder 20.54 uur Maan op 20.37 uur. onder 3.45 uur. 16 Juli Zon op 4.38 uur. onder 20.53 uur. Maan op 21.04 uur. onder 5.00 uur. Maanstanden 16 Juli 1.29 uur: Volle maan 23 Juli 1.14 uur: Laatste kwartier 29 Juli 23.20 uur: Nieuwe maan Hoog en laag water In I.Tmuiden Donderdag 15 Juli: Hoog water: 3.04 en 15-32 uur. Laag water: 11.05 en 23.32 uur. Vrijdag 16 Juli: Hoog water: 3.45 en 16.13 uur. Laag water: 11.49 en uur. XOCCOCCtXXXXW v «xacCOXOUOOOCOOCXXXXXXXXX

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1