De Fransen blijven optimistisch Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Directie: P. W. Peerboom en A P Huijsrnen Frankrijk houdt het hart vast voor Mendès-France President Heuss onder rumoer in West-Berlijn herkozen Zijn plaats in het voorste gelid der Franse staatslieden is al verzekerd Waarschuwing aan de Duitsers niet te trots te zijn op herwonnen kracht „Nederland klaar voor omwisselbare valuta" Chinezen vieren Charlie Chaplin in Genève Het woord is aan Tunesische leider uit ballingschap gehaald Nog vierentwintig uur Vietminh-druk op Hanoi enigszins verminderd Minister Van de Kieft: McCarthy door partij genoot met Hitier vergeleken Pieck en Ulbricht in Moskou j Juli 1954: I Loodsdienst gestaakt Vloedgolf in de Donau teistert nu Hongarije Duistere activiteit Levendig, niet-politiek gesprek met Tsjoe En Lai Prins Bernhard en twee prinsessen in Londen Serieuze onderhandelingen? Badseizoen 1954 Weerrapport Ir fl ozo 1 w 0 w wzw wzw zzo 0 1 0 69e JAARGANG No 7 MAANDAG 19 JULI 1954 298e JAARGANG No 161 "TB "A -I 1 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. li - r S r, I 1 .«M» Verschijnt dagelijks beh. op Zon-en Feestdagen. f™! I ÈJSffsi I Ëj ~i F^B 1 B T Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, J IlJSj 1 I 1,1 I V franco p.p./7.-Lossenrs.l2ct. Postgiro 273107 ïfc eSW^ Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Een klein Berlijns meisje was er het eerst bij om de West-Duitse president Theodor Heuss na zijn herkiezing te feliciteren toen hij voor de tentoonstellingsgebouwen op de Funktower Fair-terreinen in de Britse sector van' Berlijn aankwam. „Voor het najaar verwacht ik nog geen verdere besluiten die de omwisselbaarheid der valuta's naderbij zal brengen. Ook na onze nieuwe bijeenkomst in October/ November verwacht ik niet, dat de alge hele inwisselbaarheid der valuta's nog dit jaar werkelijkheid zal worden. Het gaat nu eenmaal langzaam aan", aldus ver klaarde minister J. van de Kieft aan een ANP-verslaggever bij zijn terugkomst uit Londen op Schiphol. Zoals bekend is, heeft onze minister van Financiën de Be nelux vertegenwoordigd op de vergade ring van de O.E.E.S.-landen, die Donder dag en Vrijdag in de Engelse hoofdstad gehouden is. Hierbij is gesproken over de inwisselbaarheid der verschillende va luta's en vrijere handel. Ook Amerika was op deze besprekingen met een groot aantal deskundigen verte genwoordigd. De medewerking van deze delegatie noemde de minister zeer groot. Op de vraag, hoe de positie van Neder land zou zijn wanneer de convertibiliteit een feit ware, antwoordde de minister: „Wij zijn klaar". Dit geldt ook voor de beide andere Beneluxpartners. Over het „Europese credietfonds" staat nog maar tveinig vast. De conferentie achtte het van belang, dat een dergelijk fonds in het leven geroepen zou worden om tegemoet te ko men aan de credietmoeilijkheden die de invoering van de convertibiliteit even tueel met zich zou kunnen brengen. Hoe dit fonds aan de benodigde gelden zou moeten komen is nog een vraag. Wel acht men het van belang dat dit fonds onder de administratie zou komen van de O.E.E.S. WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse republikeinse senator Flanders heeft verklaard, dat de loopbaan van zijn „communisten jagende" partijgenoot Mc Carthy, „hoewel in zwakkere graad", haar parallel vindt in de opkomst van Hitier, die „de kwestie van het communisme uit buitte en hierdoor aan de macht kwam". Flanders publiceerde de tekst van een rede die hij morgen in de Senaat zal houden, bij welke gelegenheid hij een resolutie zal in dienen, die beoogt het optreden van Mc Carthy te veroordelen. MOSKOU (Reuter) De Oost-Duitse president, Wilhelm Pieck, en de vice-pre- mier Walter Ulbricht bevinden zich op het ogenblik in Moskou. Zondag waren zij tegenwoordig bij een sportdemonstratie in het Dynamo-stadion. Ulbricht zat aan de rechterzijde van premier Malenkov. Terwijl duizenden stakkerds Zaterdag met vacantia moesten en andere duizen- i den hun zielen in lijdzaamheid bezaten langs het kille Noordzeestrand al- xueer een weekeind zonder sneeuw j maar met des te meer regen blies een venijnige Zuidwester de Noordzee op tot een kolkende heksenketel, waar- door het kon gebeuren, dat op 17 Juli A.D. 1954 de loodsdienst, zowel voor kleine als voor grote schepen te Vlissin- j gen werd gestaakt. En er in menig va- cantie-onderkomen een kachel brandde. De totaalomzet van een groot restaurant in één onzer badplaatsen bedroeg deze l dag 0.45. BERLIJN (AFP/Reuter) President Heuss van West-Duitsland is Zaterdagmid dag in Berlijn herkozen voor een ambtster mijn van vijf jaar. Van de bijna duizend kiesmannen, die zich in de tentoonstellings hal in West-Berlijn hadden verzameld, brachten er 871 hun stem op de 70-jarige president uit. Twaalf afgevaardigden stem den tegen en 95 onthielden zich van stem ming. Drie stemmen waren ongeldig. De herverkiezing van Heuss stond tevoren i'eeds vast, aangezien alle grote partijen waren overeengekomen hem te steunen. De communisten verzetten zich tegen de verkiezing van Heuss, die volgens hen „een lakei van de Amerikaanse imperialisten" en Duitse militaristen is. Aan het begin van de bijeenkomst van het kiescollege, dat onder voorzitterschap van dr. Ehlers stond, ontstond groot ru moer, toen Max Reimann, de leider van de West-Duitse communisten, nadat president Heuss officieel candidaat was gesteld, op sprong en de 85-jarige prof. Alfred Weber van de universiteit van Heidelberg, een so ciaal-democraat, candidaat wilde stellen. Reiman weigerde zijn rede te onderbre ken, toen de voorzitter hem het woord ont nam, omdat geen debat over de candidaat- stelling was toegestaan. Hij werd temidden van het gejoel van de andere afgevaardig den, door twee ordebewaarders weggeleid. Prof. Weber verklaarde in Heidelberg, dat zijn candidaatstellirrg door de commu nisten een misplaatste grap was. Hij zei geen betrekkingen met de communistische partij te onderhouden en niets van zijn can- didaatstelling af te weten. Naar verluidt waren de 95 onthoudingen afkomstig van socialisten, die Heuss diens rol bij de constitutionele strijd, die volgde op de ratificatie van het EVG-verdrag door het West-Duitse parlement verwijten. De sociaal-democratische partij verklaarde in dertijd, dat de president het hoofd had ge bogen voor de regering-Adenauer. President Heuss hield een korte rede, waarin hij de Duitsers maande niet trots te zijn op de huidige economische kracht en zich niet over te geven aan „zelfverdoving door luidruchtige woorden". Hij veroor deelde de overeenkomsten van Jalta en Potsdam, als gevolg waarvan Duitsland (Van onze correspondent in Parijs) Zal Pierre Mendès-France zijn wedloop tegen de klok winnen? Zijn kansen zijn weer wat gedaald. Nadat eerst Dulles ge durende enige tijd het bouderend muur bloempje had gespeeld, is daarna Molotov plotseling koel geworden voor de charmes van Marianne. Niettemin zijn, ondanks de wisselende kansen in Genève, het ver trouwen en het gematigde optimisme in de goede afloop te Parijs niet verdwenen. Over het algemeen verwacht men dat Mendès-France op het laatste ogenblik de eindsprint winnen zal. Hoe het einde ook zal uitvallen, Mendès- France heeft in de korte weken dat hij aan het bewind is een aantal prestaties ge leverd, die hem voor altijd een plaats ver zekeren in het allereerste gelid onder de weinige staatslieden van betekenis, die in de vierde republiek naar voran zijn ge komen. Hij heeft zelfs bewezen dat hij over kwaliteiten en talenten beschikt om als redder des vaderlands te kunnen op treden. Ook als hij, onverhoopt deze week zou moeten aftreden, dan blijft hij een kracht in reserve waarmee iedereen in en buiten Frankrijk rekening zal hebben te houden. Persoonlijke Tour In de eerste plaats heeft hij de belang stelling van het volk opgewekt voor de publieke zaak. Zijn wedstrijd tegen de klok heeft de renners van die andere wed strijd in de schaduw gesteld. Tot dusver had de Tour de France zich des zomers nog nifrimer door enig ander evenement uit het nieuws laten verdringen. Dat is een persoonlijk succes dat men moeilijk te hoog kan aanslaan. De persoon van Mendès- verdeeld werd en beroofd van zijn Ooste lijke gebieden, als „kortzichtig". Heuss eiste een vrij cn vereend Duitsland als „ge lijke partner in een breedopgezette, vrije gemeenschap van volken", en hij drong er bij de andere Europese landen op aan niet de pogingen om te komen tot Europese integratie te fnuiken. De Oost-Duitse volkskamer heeft Zater dag in een brief aan de president van de Bondsdag, dr. Herman Ehlers, opnieuw voorgesteld te onderhandelen over hereni ging van Oost- en West-Duitsland. Het voorstel was gericht tot het West-Duitse federale kiescollege. WENEN (Reuter) De vloedgolf in de Donau, die thans Zuid-Hongarije heeft be reikt, heeft verscheidene dijkdoorbraken in het gebied van Mohacs veroorzaakt. De ge hele vlakte van Mohacs zou onder water staan. In dit gebied werken Hongaarse en Russische soldaten aan de dijken. Radio Boedapest meldde, dat de hoofd weg tussen Boedapest en Wenen bij Ma- gyarova en Gyoer door de overstromingen is afgesneden. In Boedapest staat het eland Cint Margaretha geheel blank, aldus te Wenen ontvangen berichten. Ook een deel van Pest staat onder water. Volgens radio-Boedapest hadden de arbeiders van twee scheepswerven in de Hongaarse hoofdstad, „Oboeda" en „Gheorghioe", de werven in een „heldhaftige strijd" tegen het water kunnen beschermen. In Gyoer dreigt drinkwatergebrek, door dat de belangrijkste installatie voor de watervoorziening Zondag tengevolge van de overstrominger haar werkzaamheden heeft gestaakt. In de afgelopen nacht zijn in het Kro nenburgerpark te Nijmegen zware bescha digingen aan de verlichting aangericht. Volgens opgave van officiële zijde is voor f 2000 vernield. Er zijn lampen en zelfs banken in het water geworpen. De politie stelt een onderzoek in. France, zijn karakter, zijn moed, zijn open hartigheid, zijn intelligentie, zijn loyaliteit hebben gesproken tot de verbeelding van de Fransman. Die zelfde Fransman die de laatste jaren moeilijk een naam van een minister kon uitspreken zonder een lach van medelijden of zelfs van hoon te onder drukken. Mendès-France heeft in enkele weken een andere geest in Frankrijk opgeroepen. Men heeft nieuw vertrouwen gekregen in de toekomst. Zoals het Amerikaanse week blad Time, het heeft uitgedrukt: de Fran sen beginnen in te zien dat het doelloos en zelfs schadelijk is de illusie van wereld macht op te willen houden. Ze voelen dat met Mendès-France aan de top hun land misschien armer zal worden, maar ook dat ze hun gevoel van nationale eigenwaarde zullen herwinnen. Mendès-France is op elk gebied anders dan zijn voorgangers te werk gegaan. Als men ooit van een revo lutie langs legale weg heeft kunnen spre ken, dan is het wel in zijn geval. Ondanks het feit dat hij op de Quai d'Orsay werd omringd door ambtenaren uit de school- Bidault die hem in meerderheid zeker vijandig gezind waren, heeft hij ook door het departement van Buitenlandse Zaken een nieuwe wind doen waaien. Achter al zijn handelingen heeft hij een vaart gezet waardoor hij in een paar weken meer be reikte dan zijn voox-gangers in even zovele jaren. Op de ér ens Zijn opzienbarendste stunt die men geniaal zal noemen als het lukt en ridi cuul als het tegenloopt is geweest dat hij voor zijn Indnochina-beraad zelf een tijdlimiet gesteld heeft, die hij in geen ge val wilde overschrijden. Hij had het volste recht zichzelf te presenteren als de man die voor alles de vi-ede wilde en die ge durende zijn hele carrière de fouten en de slimmigheden van zijn voorgangers aan de kaak had gesteld. Zo het de communisten dus wex-kelijk ernst was met hun liefde voor de vrede, dan wisten ze dat ze hier een partner tegenover zich hadden op wie ze konden rekenen. Door nu zelf een ver valdatum te noemen waarna hij eventueel zou aftreden, wisten de tegenstanders waaraan ze zich met Mendès-France te houden hadden. Hij heeft alle troeven in zijn spel met eigen handen vervaardigd en verzameld en zijn hoogste troef was het persoonlijk vertrouwen dat hij vriend en tegenstander van goede wille inboezem de. Op eigen benen Niettemin heeft hij ook alle tegenkanting ondervonden die een onafhankelijke geest en een non-conformist nu eenmaal dient te ontmoeten. Zijn tegenstanders en voor gangers hebben eerst getracht hem ver dacht te maken, vooral in het buitenland als salon-communist, als neutralist of als verkapte vijand van de Atlantische Ge meenschappen, insinuaties die hem aan vankelijk vooral in Amerika kwalijke par ten hebben gespeeld. Maar ook hier heeft zijn loyale openhartigheid getriomfeerd. Nadat Dulles had ingezien dat Amerika zich niet langer afzijdig van Genève kon houden, is de toon van de Amerikaanse pers jegens de Franse premier op slag radicaal veranderd. Ook de Amerikaanse opinie begint nu te beseffen dat een part ner die op eigen benen staat en die voor zijn mening uit durft komen, op den duur van meer gewicht zal blijken dan een vleiende vazal die zijn land tot satelliet vernedert. In enkele weken heeft hij meer voor de restauratie van de Atlantische alliantie gedaan, dan andere Franse be windvoerders in acht jaar, die tegen Wash ington slechts ja en amen dorsten te zeg gen. En daarom: of hij een einde zal maken aan de laatste oorlog die nog woedt op onze planeet, in ieder geval heeft hij nu al veel meer gewonnen dan een weddenschap waarvan niettemin de vi-ede de inzet vorm de. Hij heeft nu zelfrespect van zijn volk herwonnen en ook de eerbied en de dank van allen die het wel menen met zijn land. Zelfs indien hij deze wedloop verliezen zou, zal zijn spel toch niet zijn uitgespeeld. GENèVE (Un. Press) 'sWerelds groot ste filmclown Charles Spencer Chaplin, is Zondagavond de gast geweest van de Chinese premier en minister van Buiten landse Zaken Tsjoe En-Lai. Toen Chaplin 's avonds in gezeischap van zijn echtgenote Cona Chaplin-O'Neill naar zijn villa te Corsier terugkeerde, verklaarde hij tijdens het diner in de villa van Tsjoe „een leven dig gesprek over niet-politiekè onderwer pen te hebben gevoerd." Later, zo vertelde hij, had hij een film gezien, die „de strijd van de Chinese boeren schilderde." Enige weken geleden heeft Chaplin al een bezoek aan Tsjoe En-Lai gebracht in diens villa buiten Genève. Hij was toen uitgenodigd om een vertoning van de eer ste Chinese kleurenfilm bij te wonen, een lyrisch volksdrama uit de vijfde eeuw, ge titeld „De liefde van Liang Sjan-Po en Tsjoe Jing-Tai". Chaplin vertelde, dat Tsjoe En-Lai hem had uitgenodigd uit dank voor een film avond, die hij drie weken geleden voor leden van de Chinese delegatie ter Geneef- se conferentie gegeven had. Op deze avond, welke de Chinese premier niet bijwoonde, vertoonde Chaplin zijn films „Citylights" en „Limelight". Chaplin weigerde over politiek te spre ken, zeggende, dat de avond bij de Chine zen „niets met politiek" had uit te staan gehad. Toen Chaplin gevraagd werd, wat hij van de Chinese premier dacht,overwoog hij zijn antwoord zorgvuldig en zei toen: „Intelligente mensen hebben nooit moeite elkaar te begrijpen en te waarderen". LONDEN (United Press) Prins Bernhard is voornemens morgen het 35e inteimationale concours hippique bij te wonen in het White City-stadion. Heden was hij aanwezig bij de dressuur- proef te St. Albans. De Prinsessen Bea trix en Irene hielden hem gezelschap. De Prins en de twee prinsessen logeren in het hotel Claridges. Prins Bernhard heeft Zaterdagavond zijn twee dochters meegenomen naar het Wyndham theater in Londen om de ope rette „The Boyfriend" te zien. Prinses Margaret, de hertogin vdn Kent en de twee bezoekende Zweedse prinsessen hebben al een voorstelling van deze co- medie bijgewoond. Prinses Beatrix en prinses Irene de ver richtingen volgend van hun vader, die Zondag deelnam aan de dressuurwedstrij- den om de Prix St. George en Hanstead House Brickett Wood, Engeland. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S Gustave Flaubert: Op het platteland vervangt het venster da schouwburg en de wandeling. TUNIS. (United Press). Leidende fi guren in de Tunesische nationalistische beweging zien in het ovei-brengen van de verbannen leider van de Neo-Destour, Habi'o Bourgiba, naar een kasteel te Amil- ly ten Zuiden van Parijs een teken dat Frankrijk bereid is ernstig te gaan onder handelen over zelfbestuur voor Tunesië. Korte tijd nadat bericht was binnenge komen dat Boui-giba naar een ander bal lingsoord was overgebracht, deelden in vloedrijke Tunesiërs in een communique mede dat die verandering van vei-blijf- plaats een teken is van het verlangen naar ernstige onderhandelingen met de leiders van de Tunesische nationalistische bewe ging over zelfbestuur voor Tunesië op ba sis van de investituur-toespraak van premier Mendès-France. Het nieuws over de verandering van de vei-blijfplaats van Bourgiba is in geheel Tunesië met vreugde ontvangen. Bourgiba is nu al twee en een half jaar gevangen. Hij is in de ogen van de Tunesiërs een nationale held geworden. Bourgiba is Zondag overgebracht van een afgelegen eilandje voor de kust van Bretagne naar Amilly. Heeft dit plaatje eigenlijk nog wel commentaar van node? Het werd Zondag gemaakt in Scheveningen op het hoogtepunt van het seizoen, dat wij zomer plegen te noemen (Van onze speciale verslaggever in Genève) Ofschoon de delegatieleiders van Oost en West gedurende het weekeinde hun bespre kingen zonder onderbreking hebben voort gezet, hebben zy geen concrete vorderin gen gemaakt. Zondagmiddag werd op ver zoek van Russische zijde een vergadering belegd in het Paleis der Naties. De weder zijdse concessies, die nodig zyn om ulterlyk Dinsdag een staken van het vuren te be reiken, worden kennelijk tot het laatste ogenblik bewaard. Toch kan men aan beide zijden nog een gematigd optimisme waar nemen. Van Franse kant bijvoorbeeld werd gisteravond nadrukkelijk betoogd, dat de communisten na de verklaring van Bedell Smith opgelucht en bereid zouden zyn een behoorlijk eind over de brug te komen. De Engelsen gingen wat minder ver en lieten zich wat voorzichtiger uit. Zy zien de kans om een accoord te bereiken als „fifty-fifty". Bedell Smith heeft in de ver gadering van de negen delegatieleiders, waarom de Russen Zaterdagavond hadden BERGEN 19 Juli. De exploitanten van de zeebadinrichtingen te Bergen aan Zee, Schoorl en Camperduin zijn Zater- dag volkomen verrast door een voor de tijd van het jaar abnormaal hoge wa- terstand. Op vele plaatsen kwam de ïtiterste vloedlijn tot aan de voet van de duinen, zodat alle strandmaterialen snel hogerop moesten worden gebracht. Bad- paviljoens stonden in het water en ten- j tendorpen moesten worden afgebroken. HANOI (Reuter) Tienduizend man Franse-Uniestrijdkrachten hebben ten Noord-Oosten en Noord-Westen van Ha noi de druk van de Vietminb doen ver minderen, aldus maakte het Franse opper bevel Zondag bekend. Bij de operaties, die ten doel hadden de stad te beschermen, zijn de belangrijkste doelen bereikt. De Vietminh-eenheden waren ongeveer zestig kilometer ten Noord-Oosten van de stad teruggetrokken en ten Zuiden van Sontay, ongeveer veertig kilometer ten Noord-Westen van Hanoi, duurt de terug tocht nog voort, aldus de bekendmaking. Genei-aal René Cogny. de Franse opper bevelhebber in Noordelijk Indochina zei, dat 60.000 man Vietminh-troepen waren doorgedrongen in de vesting Hanoi-Hai- phong en 60.000 man de vesting hielden omsingeld. De Franse autoriteiten hebben uit een interneringskamp bij Hanoi een eerste groep van 300 gevangenen en geïnterneer den, merendeels „niet-gevaarlijke" vrou wen en kinderen, vrijgelaten. In de ko mende dagen zullen in totaal 1.850 ge vangenen worden vrijgelaten, hoewel de Franse autoriteiten geloven, dat de meeste van hen zich naar Vietminhgebied zullen begeven. In het kamp zullen ongeveer 4000 krijgs gevangenen, onder wie 200 gevaarlijk ge achte vrouwen achterblijven. De meeste burgergevangenen zijn afkomstig uit de Tonkinese delta en veroordeeld wegens hulpverlening aan de Vietminh. De eerste groep Chinezen is Zondag door de „China Air Transport" uit Hanoi naar Haiphong overgebracht. Morgen wor den nog twee toestellen van deze maat schappij verwacht voor de evacuatie van Chinezen naar Haiphong of Saigon. Van de tienduizend Chinezen te Hanoi hebben ongeveer tweehonderd onmiddellijke eva cuatie verzocht, terwijl tweeduizend zich hebben aangemeld voor vertrek uit de stad in geval van een bezetting door de Viet minh. gevraagd, in het kort gezegd dat de V.S., indien „een rechtvaardige en redelijke re geling" bereikt zou worden, zij deze zouden eerbiedigen. Sinds de terugkeer van Mendès-France en Eden uit Parijs, na hun gesprek met Dulles, hebben de communistische diploma ten zich met bezorgdheid afgevraagd, wat de Amerikanen van plan zouden zijn. Vol gens de Fransen was dit communistische wantrouwen de voornaamste reden voor het Russische verzoek om met de negen delegatieleiders bijeen te komen. Zij zouden namelijk uit Amerikaanse mond hebben willen horen, hoe de vork precies in de steel zat. Thans gerustgesteld over de Ameri kaanse bedoelingen, zouden de communis ten zo veronderstellen de Fransen nu bereid zijn om de noodzakelijke concessies te doen welke betrekking hebben op de vaststelling vai. de demarcatielijn, de da tum der verkiezingen en de samenstelling der contrólecommisie. In de nog resterende vierentwintig uur zal wel blijken, of zij gelijk hebben. In ieder geval heeft Molotov zich op de ver gadering van Zondag heel gematigd uitge laten. „Er is nu een basis voor het herstel van de vrede. Langdurige discussies zijn nu overbodig", zeide de Rus onder meer. (van hedenmorgen 7 unr) 00 weers- toestand I I r- •D-tf o eg C W <1) 6 5 ZS - Si Stockholm zwaar bew. NNW 4 17 3 Oslo licht bew. N 2 21 0 Kopenhagen regen NNW 2 16 13 Amsterdam regenbui NW 3 16 7 Londen zwaar bew. windstil 19 0 Luxemburg regen WNW 2 15 4 Parijs half bew. W 2 19 0 Bordeaux geheel bew .windstil 20 0.3 Grenoble zwaar bew. NW 7 28 0 Nice half bew. NNO 2 31 0 Genève zwaar bew. 14 3 Zürich zwaar bew. 3 25 2 Locarno onbewolkt NNO 3 24 Berlijn regen ZW 4 19 3 Frankfort regen 6 21 0.3 München half bew. 8 16 2 Wenen zwaar bew. 2 23 3 Innsbruck nevel windstil 25 3 Rome onbewolkt 8 27 Ajaccio onbewolkt ONO 24 Neerslag laatste 24 uui LATER OPNIEUW REGEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opge maakt om 10 uur: Aanvankelijk flinke opklaringen, later weer toenemende bewolking met van het Noord-Westen uit enige regen Meest matige wind krimpend van Noord-West naar Zuid-West. Tamelijk koude nacht. Morgen ongeveer dezelfde temperatuur als vandaag. 19 Juli Zon op 4.42 uur. onder 20.50 uur Maan op 21 59 uur onder 9 01 uur. 20 Juli Zon op 4.43 uur onder 20.49 uur Maan op 22.16 uur onder 10 22 uur. Maanstanden 23 Juli 1.14 uur: Laatste kwartier 29 Juli 23.20 uur: Nieuwe maan Hoog en laag water In I.Tmuiden Maandag 19 Juli: Hoog water: 5.40 en 18.07 uur. Laag water: 126 en 13 48 uur. Dinsdag 20 Juli: Hoog water: 6.21 en 18.47 uur. Laag water: 7.08 en 14.25 uur:

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1