BONTMANTELS I A. TROMP GLAZEMAKER GESCHIKTE PERSONEN bekwame perser GEVRAAGD: Kinderjuffrouw Regeling fictieve diensttijd van onderwijzers gewijzigd Ruimere faciliteiten voor hen die alsnog tot het onderwijs overgaan E.y.C. noodt N.V.V. tot de oude klassenstrijd Schiermonnikoog géén Duits grafelijk bezit Amsterdamse Beurs 20 °/o tot 50 °fo korting Bonthuis Helène MAGAZIJNKNECHT GRAMOFOONPLATEN WINKELMEISJE „_22iM, WINKELBEDIENDE zeer bekwaam DAMESKAPPER M otorisch J. C. v. d. Wal Flinke Verkopers(sters) beschaafde Verkoopster VROUWELIJKE JONGSTE BEDIENDE jongste bediende DONDERDAG 22 JULI 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Raad voor Rechtsherstel: Onttrekken van arbeiders aan Groningse kanaalstreek Gunstig jaarverslag van Fokker P. G. Smelter 25 jaar in Haarlemse gemeentedienst Zware straffen geëist tegen drie jongens uit Heemstede Goudvoorraad thans ruim 3 milliard Scheepvaart Oe Volkscredietbank van Haarlem en omliggende gemeenten helpt U Meisje gevraagd actieve en fin. deelname SPRUITENBOSSTRAAT 2 (zijstraat Wagenweg t/o Den Hout) Telefoon 19056 Klassieke 50 cm platen: VERKOOPSTER 0.90 1.25 ZOUTLOZE Ham Rookvlees Snijworst Rauwe Ham Bacon Gekookte worst Nu vers uitgesneden! Het W onder RUDGE JUNCKER „PARAMOUNT" VESTING FLINKE JONGENS alleszins capable CHEF KOPER-BANKWERKERS volslagen, aank. en leerl. POLIJSTERS aank. en leerl. Bij Koninklijk Besluit zijn thans vastge steld de wijzigingen welke per 1 Mei 1954 zijn aangebracht in het bezoldigingsbesluit burgerlijke rijksambtenaren 1948, tot regej ling van de toekenning van fictieve dienst tijd aan hoofden en onderwijzers bij het Lager Onderwijs. Bij r de behandeling van de onderwijsbe groting voor 1954 in de Tweede Kamer heeft de minister toezegging gedaan, ter vermindering van het tekort aan onder wijzend personeel bij het Lager Onder wijs, toekenning van fictieve diensttijd in overweging te zullen nemen. Voor toe kenning hiervan zouden in aanmerking komen de bezitters der onderwijzersakte, die thans buiten het onderwijs werkzaam zijn en die in principe bereid zijn naar het onderwijs over te gaan. Om een inzicht te verkrijgen hoe groot dit aantal aktebezitters is, is herhaalde malen een oproep geplaatst in de dagblad pers. Hierop hebben zich ruim 1500 ge gadigden gemeld. Hoewel niet mag wor den aangenomen dat dit aantal inderdaad in zijn geheel naar het onderwijs zal over gaan, is de aanmelding niettemin van dien aard, dat het treffen van een regeling tot toekenning van fictieve diensttijd ten volle gerechtvaardigd is. De wijziging van het bezoldigingsbesluit biedt thans de mogelijkheid, dat aan de onderwijzers, die voor 2 September 1955 bij het Lager Onderwijs worden aange steld, een fictieve diensttijd wordt toege kend van 374 gedeelte van de tijd, welke is verstreken sedert de eerste dag der maand, waarin de 21-jarige leeftijd werd bereikt, ongeacht of zij op die datum in het bezit waren van de akte van bekwaam heid als onderwijzer. De voordien bestaande regeling tot toe kenning van fictieve diensttijd kende slechts aanspraak toe voor zover de be langhebbenden in het bezit van de onder wijzersakte waren. Thans wordt deze eis niet meer gesteld om zoveel mogelijk te gemoet te komen aan de financiële bezwa ren,, welke aan de overgang naar het on derwijs zijn verbonden, voor degenen die Ook het verbondsbestuur van de Een heidsvakcentrale (E.V.C.) heeft de ont wikkeling in de Nederlandse vakbeweging na het verschijnen van het bisschoppelijk mandement besproken. In de verklaring, welke de E.V.C. daarover heeft uitgegeven, wordt gezegd, dat de verklaring van de bisschoppen over N.V.V. en E.V.C., het handhaven van het verbod van lidmaat schap van beide organisaties voor katho lieke arbeiders, een directe poging is, om de organisatievrijheid in Nederland door middel van geestelijke druk aan te tasten. „Een poging om, door de kracht van N.V.V. en E.V.C. te verzwakken, de katho lieke politiek van publiekrechtelijke be drijfsorganisatie (P.B.O.), ondernemings raden en bezitsvorming, in één woord: de katholieke politiek van klassenvrede en onderwerping aan het ondernemerskapi taal, beter te kunnen doorvoeren." Het verbondsbestuur stelde vast, „mede aan de hand van uitspraken van K.A.B.- bestuurders en de katholieke pers, dat deze politiek van klassenvrede, zoals die tot uit drukking kwam in de samenwerking van K.A.B., C.N.V. en N.V.V. in de Raad van Vakcentralen, ernstige schade aan de be langen van de arbeiders heeft toegebracht." De conclusie hieruit kan volgens de ver klaring niet anders zijn, „dan dat de sa menwerking van het N.V.V. met de K.A.B. veel te lang heeft geduurd. Het verbonds bestuur nam dan ook niet alleen kennis van het verbreken van de samenwerking in de raad van vakcentralen door het N.V.V., maar juicht deze stap van het N.V.V. toe en verwacht dat deze stap een begin is van hardnekkige strijd voor sociale x-echtvaar- digheid. De E.V.C. roept de leden van het N.V.V. op, het hunne ertoe bij te dragen, dat volledig gebroken wordt met de katho lieke politiek van klassensamenwerking". Verder wordt dan nog geconstateerd, dat tussen N.V.V. en E.V.C. eenheid juist nu noodzakelijk is. „Nu het N.V.V. de samen werking met de K.A.B. verbroken heeft, zal het zaak zijn, dat ook de democratische rechten in het N.V.V. worden hersteld en dat het N.V.V. open gesteld wordt voor elke arbeider, ongeacht geloofs- of poli tieke overtuiging". De Raad voor het Rechtsherstel heeft het beroep afgewezen van de Duitse graaf Bechtold Eugen von Bernstorff te Jasebeck (bij Dannenberg aan de Elbe) tegen de beschikking van het Nederlands Beheers instituut te Den Haag van 5 Juni 1953, waarin het op 26 Mei 1951 door de graaf ingediende verzoek tot ontvijanding met betrekking tot het eigendom van het eiland Schiermonnikoog was afgewezen. Schiermonnikoog, dat na de oorlog over eenkomstig de bepalingen inzake ver beurdverklaring van vermogen en bezit tingen van vijandelijke personen (K.B. 20 October 1944) op de Nederlandse staat is overgegaan, behoorde tot het in werking treden van genoemde bepalingen aan de Duitse grafelijke familie Von Bernstorff. Het verzoek tot ontvijanding moest wor den opgevat als een verzoek om teruggave van vermogen. Het werd destijds afgewezen, omdat vol gens het beheersinstituut niet zou zijn ge bleken dat apellant tijdens de bezetting van Nederland zich dermate verdienstelijk heeft gemaakt voor de geallieerde zaak, dat het onaanvaai-dbaar zou zijn het ge vraagde te weigeren. Graaf Bechtold von Bernstorff achtte deze mening niet juist en legde op 23 Juni de zaak voor aan de Raad voor het Rechts- herstel te Groningen. Hij vroeg vernietiging van de afwijzende beschikking van het Beheersinstituut en alsnog teruggave van zijn vermogen, in casu het eiland Schiermonnikoog. Op 24 November 1953 werd het beroep door de raad behandeld en op 12 Mei werd bekend gemaakt, dat op het verzoek afwij zend was beschikt. Ook de raad is van mening, dat appellant zich als Duitser niet verdienstelijk heeft gemaakt voor de ge allieerde zaak. de akte pas op latere leeftijd behaalden. Voorts maakt de wijziging het mogelijk, dat de uitbreiding van de bestaande rege ling zich niet beperkt tot degenen, die voor 2 September 1955 naar het onderwijs zul len overgaan, maar eveneens zal gelden voor allen, die reeds bij het onderwijs werkzaam zijn, doch die niet of slechts in beperkte mate aanspraak kunnen maken op fictieve diensttijd op grond van de bestaande regeling. Eveneens maakt de wijziging het mogelijk dat ook voor de aktebezitters, die wegens militaire dienst verhinderd zijn voor 2 September 1955 als onderwijzer in dienst te treden, de aan spraak op fictieve diensttijd verzekerd blijft, indien zij uiterlijk zes maanden na het verlaten van de militaire dienst een betrekking als onderwijzer aanvaarden. Op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Krol betreffende de ongerustheid, welke in de provincie Groningen bestaat in verband met het wegtrekken van vak bekwame industrie-arbeidskrachten naar het Westen van het land, hebben de staats secretaris van Sociale Zaken, de staats- secx-etaris van Economische Zaken, geant woord, dat migratie van arbeiders uit de ontwikkelingsgebieden, waartoe ook Oos telijk Groningen, inclusief de Kanaal- stx*eek, behoort, als zodanig niet in strijd is met de ten aanzien van deze gebieden gevoerde politiek. Slechts indien deze mi gratie zodanige omvang zou aannemen, dat de industriële ontwikkeling van het be- tx-okken ontwikkelingsgebied metterdaad wordt belemmerd, zouden de staatssecre tarissen zulks ongewenst achten. Tot het tegengaan van een werving, als bovenbedoeld, staan geen wettelijke mid delen ten dienste. De werving geschiedt geheel op eigen initiatief van de betrokken bedx-ijven, niet op initiatief van het rijks arbeidsbureau. Aangezien deze werving echter tot gevolg zou kunnen hebben, dat een relatief te groot aantal vaklieden zou afvloeien, hebben de gewestelijke arbeids- bureaux zich op verzoek terstond tot be middeling bereid verklaard, juist ter voor koming van zulk een nadelig gevolg. Aldus trachten zij moeilijkheden in de bedrijven in de streek, waar de wervingsactie werd gevoerd, zoveel mogelijk te voorkomen. Het feit, dat in sommige advertenties de ge westelijke arbeidsbureaux worden .genoemd als de bureaux, waar inlichtingen kunnen worden ingewonnen en sollicitaties kunnen worden ingediend, houdt derhalve niet in, dat deze bureaux bij de werving een stimu lerende rol spelen. Acht percent dividend voorgesteld Het verslag over 1953 van de N.V. Koninklijke Nederlandse Vliegtuigenfa- briek Fokker meldt in de eerste plaats dat de x-egering er toe overging de aandelen, die sedert 1945 door het Nederlandse beheersinstituut werden beheerd, over te dragen aan derden. De leiding werd zo doende ontheven van de bepalingen van het besluit herstel rechtsverkeer. Het aflopen van de productie der Gloster Meteor-straaljagers begon steeds duidelijker voelbaar te worden. Tot een achteruitgang van de bedrijvigheid heeft dit echter allerminst geleid. Integendeel, de directie stelt vast dat de reeds lopende opdrachten onder meer voor veertien straal- trainers en Scandia-verkeersvliegtuigen en enkele nieuwe orders, er in sterke mate toe hebben bijgedragen, dat de openval lende capaciteit van de fabriek aanstonds weer werd bezet. De financiële resultaten zijn beter ge weest dan die over 1952. De cijfers zijn echter gunstig beïnvloed door een her waardering van de oorlogsschade. Het to taal der baten heeft bedragen 4.012.684 2.672.700). Na afschrijvingen ad 1.608.116 1.541.698), extra afschrijvin gen ad 375.000 705.112) wordt voor uitbreiding gebouwen gereserveerd 750.000 (nihil), voor belastingen 500.000 256.000) en voor diverse belangen 548.396 (nihil). Hierna resteert een winst saldo van 231.171 169.899). Voorge steld wordt een dividend van acht percent (zes percent). De controleur bij de Geneeskundige Dienst te Haarlem, de heer P. G. Smelter, zal Zaterdagmorgen in de bloemetjes wor den gezet. Het is dan namelijk 25 jaar ge leden dat hij bij de gemeente Haarlem in dienst trad. In 1929 begon hij zijn loopbaan bij de gemeente-reiniging en toen het ge bouw van de G. G. D. werd geopend, werd de heer Smelter naar deze dienst overge plaatst. Wie sindsdien de G. G. D. bezocht of zich daarmede telefonisch in verbinding stelde, werd meestal door hem het eerst te woord gestaan. Hoe kan het anders, dan dat de jubilaris een vraagbaak voor velen werd. Bovendien deed men nooit tevergeefs een beroep op zijn vindingrijkheid. Als Zaterdag de G. G. D. de vlag uithangt, dan wete men waarvoor het is. Zonder twijfel zullen talrijken zich derwaarts begeven om de jubilaris de hand te drukken. Te oordelen naar de diverse verkla ringen van getuigen en van de verdachte zelf, en afgaande op de verschillende rap porten had de negentienjarige Heemstede- naar T. H. D. een wel bijzonder bewogen jaar achter de rug. Eind Augustus van het vorig jaar had hij, aldus zijn eigen verklaring, tezamen met een vriend in de woning van een leraar in de Kenaustraat ingebroken en daarbij had de buit bestaan uit een fles jenever, twee blanco-schooldiploma's, een aantal theelepeltjes en een doosje met ijzeren cijfertjes. Kort daarna nam hij nu met twee vrien den een auto uit Haarlem weg, maar keer de al spoedig, toen hij bemerkte, dat de benzine bijna op was, naar de Spaarne- stad terug. Enkele dagen later stapten zij opnieuw in een in Haarlem geparkeerde auto. Zij reden tot Wassenaar, namen daar een andere auto mee, bereikten de grens, verwisselden weer van wagen en werden eindelijk in België gearresteerd. Toen hij uit de gevangenis in Ant werpen, waar hij bovendien nog meedeelde in een van diefstal afkomstig biljet van honderd gulden, was ontslagen werd hij hier na een korte tijd in het Huis van Be waring te hebben doorgebracht, voorlopig in vrijheid gesteld. Hij sloeg echter alle aanwijzingen van de politie in de wind en schreef, tot grote verontwaardiging van de president van de rechtbank, mr. A. M. baron van Tuyl van Serooskerken, enkele dreigbrieven aan het hoofd van de plaatselijke politie te Heem stede. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, achtte de ten laste gelegde feiten bewezen en eiste tegen de verdachte een gevangenisstraf voor de tijd van een jaar door te brengen in de jeugd gevangenis. Voorts vroeg hij onmiddellijke gevangenneming van de verdachte. De verdediger, mr. J. Roggeveen vroeg de rechtbank rekening te houden met de toekomst van de jongen en hij achtte een voorwaardelijke straf met zeer strenge voorwaarden eex-der gewenst. Hierna gelastte de rechtbank de onmid dellijke gevangenneming van de ver dachte. De 22-jarige B. I. M. P. uit Heemstede, die tezamen met D. al deze feiten had ge pleegd hoorde één jaar met aftrek van het voorarrest tegen zich eisen en tegen de 18-jarige A. P. M., die de van de diefstal afkomstige lepeltjes in bewaring had ge houden en vervolgens met zijn vrienden in de auto op stap was gegaan werd een gevangenisstraf van zes maanden voor waardelijk geëist met drie jaar proeftijd. De rechtbank zal in deze drie zaken uit spraak doen op 29 Juli. De verkorte balans van de Nederlandse Bank N.V., opgemaakt per 19 Juli bevat enkele opvallende mutaties. De goudvoor raad is met bijna f 50 millioen gestegen tot f 3.001.834.792. Zoals men weet zijn cp 13 Juli de eerste betalingen in goud en dollars verricht uit hoofde van de consoli- datie-overeenkomsten, die door Nederland in het kader van de verlenging van de E.B.U. met Engeland, Frankrijk en Noor wegen zijn gesloten. Deze betalingen belie pen f 107.350.000. Bovendien werd f 53.200.000 in dollars ontvangen als aan deel van Nederland in het door de E.B.U. beschikbaar gestelde bedrag van 130 milli oen dollar. De netto deviezenreserve heeft in de afgelopen week een daling ondergaan met ruim f 31 millioen tot f 1.672.7 millioen. Goud en deviezen tezamen wijzen een nieuw hoogtepunt aan met f 4.674.5 milli oen. Vrijdag 16 Juli sloot de stortingstermijn voor_ de inschrijving op schatkistpapier. Het is vooral aan deze betalingen te dan ken dat het saldo van de schatkist met f 104.5 millioen is vermeerderd tot f 721 millioen en het saldo van de handelsban ken een nagenoeg gelijke daling heeft on dergaan. Dit bedraagt thans f 420 millioen. De centrale bank heeft in de afgelopen week weer een jaarspapier afgegeven, waar door de betreffende post met 12 millioen is achteruit gelopen tot f 280.8 millioen. Voorts vertoont de chartale geld-hoeveel- heid een kleine uitzetting en wel met f 5 millioen tot f 3.331 millioen. Op de geld markt blijft de situatie eentonig, daggeld nog steeds procent. Alkaid p. 20 St. Vincent, Kp. Verdi n. Recife Alphacca p. 20 Kp. Verdische eil. n. Antwerpen. Argos p. 20 Kp. Bon n. Patras Aagtedijk 20 v. Baltimore n. Philadelphia. Agamemnon 21 v. New York te Curasao. Albireo 21 v.m. v. Antwerpen n. Rotterdam. Aldabi 20 380 m. N. Las Palmas n. Las Palmas. Amerskerk 20 v. Sydney n. Melbourne. Artemis 20 n.m. te Port au Prince v. New York. Abbedijk 21 v. Antwerpen te R'dam. Averdljk 20 v. New York te Philadelphia. Adinda (t) 21 v. Hongkong n. Pladju Alamak 21 v. Madras n. Rangoon Alchiba 21 v. ivtoria n. Ilheos Aletta (t) 22 vm te Haiphong Almkerk 22 te Aden Amor 21 nm te Beyrouth Amstelkroon 22 te Tandjong Priok Amstelvaart 21 v. Soerabaja n. Amsterdam Antonia (t) 22 te Pladju Arendsdijk p. 21 Azoren n. New Orleans Arkeldijk 22 te Djeddah Armilla (t) 22 te Hongkong Blitar 20 rede Dar Es Salaam Bloemfontein 20 200 m. W. Luderitzbaai n. Las Bali 20 v. Port Sudan n. Suez. Bantam 21 v. Colombo te Suez. Bintang 21 v. St. Vincent te Recife. Boskoop 20 te Barranquilla. Baarn 20 v. Trinidad n. Curacao. Borneo 21 te Amsterdam Britsum 21 v. Vassilikobaai n. Ceuta Caltex Utrecht 20 v. Sidon n. Rotterdam Chama 20 v. Rotterdam te Hamburg. Caltex Leiden p. 21 Oporto n. R'dam. Caltex Pernis 21 v. Sidon n. R'dam (Pernis). Celebes 21 n.m. te Genua Duivendijk 20 te San Froncisco (Oregon) Delfland 20 v. Rio Grande te Montevideo. Delft p. 21 03.50 u. Vlissingen n. Antwerpen. Eendracht p. 21 Gibraltar n. Haifa. Felipes (t) 21 te Padar.g Farmsum 19 v. Norfolk n. Kawasaki. Gooiland 19 v. Itajai te Paranagua Groote Beer 20 v. Le Havre n. Halifax Gasterkerk 21 v. Antwerpen te R'dam. Graveiand 21 nm te Amsterdam Grootkerk 21 nm te Genua Hector 21 v. R'dam n. Algiers. Hermes 20 v. A'dam n. Hamburg. Hecuba 22 vm te Baltimore Indrapoera 20 190 m. O. Colombo n. Belawan. Ivoorkust 21 nm Pointenoire verwacht Johan van Oldenbarnevelt 20 v. Quebec te Rotterdam. Java 21 v. Bombay n. Calcutta Kedoe 20 v. Pt. Swettenham te Djeddah Kertosono p. 19 Bahamas n. New Orleans Koratia p. 19 nm Azoren n. Key west Kieldrecht 20 nm v. Djibouti n. Suez Kota Baroe 19 nm v. Djeddah n. Pt. Said Kota Gede 21 te Soerabaja Karimata 21 v. Belawan te Singapore. Kota Inten 19 16.15 u. v. Suez n. Port Sudan. Karimun 21 v. Balik Papan n. Makassar Loenerkerk 19 v. Rotterdam te Hamburg Laurenskerk 20 v. Suez n. Aden Lindekerk 20 v. Kopenhagen n. Rotterdam Luna 19 v. Djidjelli n. Rotterdam Laagkerk 20 v. Boulogne n. Antwerpen Lutterkerk 20 v. Rastanura n. Suez Laagkerk 21 v. Boulogne te Antwerpen. Leertes p. 20 Dover n. Liverpool. Linge 21 v. Bremen n. Teneriffe Lisekerk 20 v. R'dam n. Basrah 21 te A'dam. Langkoeas 23 Djeddah verw. Lieve Vrouwkerk 21 v. Kuwait n. Bandarshapur Loppersum p. 21 Ouessant n. Newport Mon Marken 20 nm te Hull Marpessa t) 20 v. Miri n. Geelong Meerkerk 20 nm te Dar Es Salaam Meliskerk p. 20 nm Guardafui n. Penang Mirza (t) 21 te Singapore Muiderkerk 21 te Lorenzo Marques Maashaven 21 te Las Palmas v. Buenos Aires. Mariekerk 20 v. A'dam te Hamburg. Marisa 20 v. Havana n. Curacao. Maas 21 n.m. v. R'dam n. Hamburg. Maasland 20 nm v. Rio de Janeiro n. Bahia Mapia 22 te Colombo Mentor 21 te Malta Modjokerto 21 te Bintang Nestor p. 20 Finisterre n. Madeira Nieuw Amsterdam 21 v. R'dam te New York.' Noordam 20 420 m. ZZO Kp Race n. R'dam. Omala 19 v. Pt. Acardon te Bahia Orion p. 19 Krcta n. Algiers Omala 20 v. Bahia n. Santos. Oranjestad 20 980 m. WZW Madeira n. Madeira. Orestes 20 v. A'dam n. West-Indië. Oranje 21 300 m O. Guardafui n. Colombo. Ouwerkerk 20 te Melbourne Pendrecht 20 te Aruba v. Paulsboro Prins Frederik Willem 19 v. Montreal n. Havre Prins Philips Willem 19 v. Toronto n. Montreal Prins Willem George Frederik p. 20 Vliss. naar Antwerpen. Polyphemus 20 nm v. Cochin n. Aden Peperkust 20 v. Dakar n. Havre. Polydorus 21 v. Pt. Said n. Nederland Rondo p. 20 Ouessant 22 v. Pt. Said te Ham burg verwacht Rijndam 19 v. Halifax te New York. Rafaela (t) 20 te Bangkok Rijn-kerk 21 te Lorenzo Marques Rotula p. 20 Kreta n. Berre. Rotti 21 v. Suez n. Djibouti. Radja 18 te Singapore Rita (t.) 22 te Makassar Stad Rotterdam p. 18 Dover n. Wabana Stentor 19 v. Paramaribo n. Amsterdam Salland 20 v. Amsterdam n. Hamburg Stad Dordrecht 22 4 u Hoek v. Holland verw- v. Gibraltar Schouwen p. 20 Dakar n. Walvisbaai Sheratan (t) p. 20 nm Gibraltar n. Philadelphia Straat Makassar 20 v. Singapore n. Penang Sumatra 21 te Singapore Sommelsdijk 20 v. Halifax n. Boston. Salatiga p. 21 Sabang n. Colombo. Salland 21 v. A'dam te Hamburg. Saparoea p. 21 06.10 u. Vlissingen n. Antwerpen. Stad Alkmaar p. 20 Gibraltar n. Marseille. Stad Haarlem 21 v. R'dam n. KIrkenas. Saroena (t) 21 v. Singapore n. Saigon Schiedijk 20 nm v. New Orleans n. Havanna Sloterdijk p. 21 Lizard n. Antwerpen Stad Dordrecht 22 te Rotterdam Stad Schiedam 21 nm te Amsterdam Straat An-ka 26 v. Brisbane te Makassar verw. Tabian 20 v. Philippijnen n. Honolulu Tarakan 19 v. Marseille n. Genua Teucer 19 nm. v. Amsterdam te Londen Tarakan 20 te Genua Tavali 20 te Port Said Tjisadane 20 v. Durban n. East London Tjitjaienka 21 te Mauritius Tiba p. 20 10.00 u. Ouessant, 22 v. Eva Peron te Antwerpen verw. Tabinta 21 Ouessant n. Amsterdam Thalatta (t) 25 Suez verw. Tomori 21 te Suez Utrecht 21 v. Bahrein n. Mena al Hahmadl Van Spilbergen 20 nm te Dakar Westerdam 20 660 m. W. Lands End n. N. York Willem Ruys p. 20 ten Nrd. Alexandrië n. Napels Wieldrecht p. 21 Aden n. Suez. Waterman 21 570 m. O. ten Z. Kp Race naar Southampton Wonorato p. 21 Gibraltar n. Port Said Woensdrec'ht (t) p. 21 Ceylon n. Balik Papan Use! p. 21 Finisterre n. R'dam. Zaan 20 n.m. van Gefle te Zaandnm Zuiderkruis 21 te Las Palmas v. A'dam. Zeeland Krl. 21 v. Pt. Swettenhom n. Medan KLEINE VAART Aco 20 v. Odense n. Simrishamn Adm. Courbet 21 nm v. Antwerpen te Kalmar verwacht Adm. De Ruyter 21 v. Norkop. te Boston verw. Adm. Nelson 21 nog te Fakseladeplats Agiena p. 20 22.30 u. Vliss. n. Dublin Al-bergen 20 v. Livorno n. Lanouvelle Anna B 21 v. Rotterdam te Fowey verw. Arcturus 20 v. Genua n. Corsica Astra p. 20 20.40 u. Vliss. n .Londen Atlas 20 van Bilbao naar Bordeaux Barracuda 21 v. Kingslynn n. Rotterdam Bernisse vertr. 22-23 v. Onega n- Nederland Binnenhaven 20 v. Dublin te Avonmouth Bab T 16 te Munksur.d van Domsjo Continental p. 21 Holtenau n. Goole Cormoran 20 v. Tees n. Aotterdam Deni 21 v. Swansea te Brussel Dollard 20 v. Kopenhagen n. Rouaan Driebergen 20 v. Sables d'Olonne n. Berry Draco 20 van Amsterdam naar Kopenhagen Eagle p. 20 22 u. Vliss. n. Boulogne Eibergen 21 v. Swansea te Nantes verwacht Eld a 20 v. Londen n- Tees Eminent 20 nm v. Gtyermouth te Aalborg Ferocia vertr. 21 v. Teignmouth n. Plymouth Fiducia 21 v. Maassluis n. Boston Gramsbergen 20 v. Vaase n. Leith Harold 21 v. Hestnes te Steinshamn Hartel 22 nm v. Vlaardingen te Odda verw. Hast 1 p. 21 7.45 u. Vliss. n. Gent Hast 4 vertr. 21 v. Middlesbro n. Hull Hermes p. 20 Kp. Verdische ell. n. Montevideo Ingeborg 21 v. Rotterdam n. Gdynia Jaba 20 v. Wisbech n- Amsterdam Jacob Oorburg p. 20 20.40 u. Vliss. n. Antw. Jan Kreumer 21 nm Monsteras verw. Jo 20 v. Letterkenny n. Londonderry Joost 17 te Stockholm van Gent Leendert-B 22 Dordrecht verw. v. Runcorn Liberte 20 v. Randers te Rauma Lydia 21 6 u v. Kopenhagen te Fredericia Larix 10 te Skutskaer van Rundvik Mareella p. 21 7.45 u Dungeness n. Dundalk Marietje Bohmer 22 2 u portetienna verw. van Libourne Maureen 21 rede Vliss n. Antwerpen Mirfak-N p. 21 3.20 u. Vliss. n. Antwerpen Nassau-haven 23 v. Halmstad te R'dam verw. Nieuwehaven 21 v. Kopenhagen te Gotenburg Noorderlicht 21 nm v. Gefle n. Mantyluoto Pascholl 21 v. Skive te Arendal verw. Phecda 20 v. Tanger n. Casablanca Prior 21 v. Stettin n. Rotterdam Pavo 19 te Domsjo van Rotterdam Ponto 20 van Kotka naar Soernaes Ponza 20 Brunsbuttel gepass. n. Amsterdam Rema 21 v. Amsterdam n. Emden Rian p. 21 4.20 u. Vliss. n. Garston Rika 21 v. Antwerpen te Goole Ruby 20 nm v. Bridgewater te Swansea verw. Si'lvretta 20 v. Amsterdam te Milfordhaven Sirius 21 v. Londen te Gravelines Soemba 21 v. Liverpool te Barry Swift 20 v. Gotenburg n. Esbjerg Taurus 20 v. Antwerpen te Londen Venus 21 v. Gtyarmout-h n. Tees Virgo 21 v. Mantyluoto te Londen Vlieland 20 v. Rouaan n. Parijs Westkust 20 v. Fowey te Gustavberg Westropa 20 v. Tees n. Rotterdam Wieka p. 20 19.45 u. Vliss. n. Antwerpen Zwerver 21 v. Methil te Lemvlg OD sociaal-verantwoorde voorwaarden (zonder winst) CREDIETEN voor noodzakelijke aankopen, die U niet inéén* kunt betalen; FINANCIERING van Uw inkopen bij deelnemers (winkeliers) aan het Kennemer Flnancierings-Instltuut; VOORSCHOTTEN op pensioenen; ADVIES om te voorkomen, dat te zware lasten te dragen krijgt en HULP als U in moeilijkheden bent geraakt (sanering). Uw zaken worden vertrouwelijk behandeld. Inlichtingen Kl. Houtstraat 70. Haarlem en bij de plaatselijke correspon denten. van 93 uur, Zaterdags van 912 uur. Heemst Dreef 5, tel 35524 Heer, algem. ontw. in bezit van f 15.000 en auto zoekt in gezond bedrijf, no. 6790. Brieven DAVUM EXPORTATION, Groothandel in Edelstaal Hrl. zoekt voor haar magazijnen in Heemstede een voor lichte werkzaamheden. Eventueel gepensionneerde personen komen ook in aan merking. Sollicitaties uitsl. schriftelijk aan het kantoor te richten. Wilhelminastraat 40 Haarlem. Gevraagd: een De grote zaken adverteren geregeld. Mede daardoor zijn zij groot geworden. En zij adverteren in dit blad. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3% Nederl.*47 99tVw 99% A.K.ü 238V* 240 Unilever 364 366 Philips Gloeil. 267% 268% Kon. Petroleum 440% 440 A'dam Rubber 94% 95 Holl. Amer. Lijn 166% 165 N. Scheepv. Unie 146% 145 H.V.A. 129% 128 Deli Mij 128% 128% Amsterd. Bank 207 208 Ned. Handel Mij. 189 189 Rotterd. Bank 192 192 Twentsche Bank 198 198 Anaconda Copper 385/is 38% Bethlehem Steel 69»/Ï 71 Republic Steel 58% 59% Shell Union 86% 91 Tidewater 18% 18% U. S. Steel 50% 51V» Zéér bijzonder aanbieding HARRY JAMES VICTOR SILVESTER CHARLES TRENET REGINALD DIXON GUY MITCHELL enz enz. enz. J SYMPHONIEëN PIANOCONCERTEN VIOOL CONCERTEN OPERA ARIA'S I enz. enz. enz. HIS MASTERS VOICE en COLUMBIA Zolang de voorraad strekt Wérkelijk iets bijzonder bij: HAARLEMS OUDSTE MUZIEKZAAL OUDE GROENMARKT 28 CONSTANT LAMP HERENMODE vraagt leeftijd 20 tot 25 j. Vereisten: beschaafd voorkomen bekendheid met het vak. Aanm. 9 tot 6 uur: Barteljorisstraat 24 of 7.30 tot 9 uur: Parklaan 99. Haarlem. in fabrikantengezin (3 kinderen waarvan 2 school gaand) te Heemstede, intern. Br. met opg. van verl. salaris onder no. 6791. Coöp. „HAARLEM" vraagt Aanmelden: Fil. Theemsplein 42. Teelfoon 19167. Gevraagd tegen 2 Aug. aankomend enigszins bekend met klein-ijzerwaren, ge reedschappen, enz. Schriftelijke aanb. m. zo voll. mog. bijzonder heden aan HEENK - HAARLEM Gr. Houtstraat 99 Brieven no. 6788.' Wilde Duiven Jonge Haantjes Kippenpoulet 1.75 Soep-braadkippen 1.25 Braadkippen 3.50 Duinkonijnen p. st. 1.00 SMEDESTRAAT 36 Tel. 12735 3Caaó&pecialiteitèn uit binnen- en buitenland ZIJLSTRAAT 84 3üne nleeóiraren TELEF. 21450 Hoofdagent voor Haarlem en omgeving LEIDSEVAART 342 HAARLEM - Zeer soepele betalingsvoorwaarden H M W modellen in zwart, rood en grijs Luxe model met tele scoop voorvork 550- Dubbelzitmodel 625.. Uit voorraad leverbaar TEL. 20719 IN DIVERSE UITVOERINGEN EN KLEUREN BARENDSESTR. hoek Kamperstr. Tel. 13797 Sinds 1920 Voor de regelmatige bezorging van enige tijdschrif ten in de Gemeenten gelegen tussen Leiden en Haarlem, zoeken wij contact met enige daarvoor die over voldoende tijd beschikken. Het storten van een waarborgsom wordt verlangd. Sollicitaties graag onder no. 6789 bureau van dit blad. Gevraagd voor direct 15 tot 18 jaar. Bij voorkeur metaalbewerkers. Hoog loon. DE VRIES, Sierkoperwerk. Oranjestraat 24, IJmuiden. Gevraagd voor direct in fabriek van sierkoperwerk. Hoog loon. DE VRIES, Sierkoperwerk. IJmuiden, Oranjestraat 24. MATTO'S SCHOENHANDEL, Cronjéstraat 23, vraagt Perhoonlijke sollicitaties Vrijdag tussen 12 en 14 u. Gevraagd per 1 September VERSTEEGE's Manufacturenhandel. Zijlweg 117. Op advocatenkantoor wordt gevraagd per 1 September a.s. Brieven onder no. 6787 bureau van dit blad GEVRAAGD Vast werk. OLD CLOTHES NEW, Koningsplein 10, IJmuiden. SCHEEPVAARTMAATSCHAPPIJ vraagt voor de afd. Boekhouding met M U-L.O— of H.B.S.-diploma. Brieven onder no. 8795 Smit's Adviesbureau, Heren gracht 442, Amsterdam. Bij de HAARLEMSCHE METAALWAREN- en ORNAMEN- TENFABRIEK. H. VAN UITERT, is plaats voor: Gelegenheid tot aanmelden tussen 8 en 17 u. aan de fabriek. Regentesselaan 40/42, Haarlem of na 20 uur bij de Bedrijfs leider, de heer J. L. Prins. Thomsonlaan 88, Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 7