Daverend is onze opruiming! REGENKLEDING PALEIS (GxsosfeoAe) „Haarlem" u.a. 10% KORTING IR A A IF ""Stoa"* nette schoonmaaksters KANTOORBEDIENDE FLINKE VERKOOPSTER II LEERLING VERKOOPSTER Rotterdam haalde Frans staatshoofd juichend in 24. PTT AMSTERDAM jonge krachten W. HENDRIKS Strijkijzers M. en Vr. Aank. krachten aankomende Boekhoudster President kon zijn speciale interesse voor havenwezen volop bevredigen Bevan pleit voor een ontwapend Duitsland Huizen Zuiderstraat worden gestut Haarlem gaat gas leveren aan Velsen Betere verlichting op Heemsteedse Dreef OPRUIMINGSTOUR! FAi. PRIMA KISTEN buffetbediende vr. kracht Kreymborg VOERINGSTRIJKSTER a. Ketelmakers b. Kraanmachinisten c. Hulpmonteur d. Arbeiders in algemene dienst VRIJDAG 23 JULI 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Partijen verlangden in Berlijn het onmogelijke van elkaar Na opdracht burgemeester Ontruiming blijft niettemin noodzakelijk Masten met twee armaturen op kruispunten Scheepvaart ER ZAL MET GELD GESMETEN WORDEN!!! o.a. dubbel Egyptisch linnen Dames en Heren regenjassen van 49.75 voor 75 Postdienst: Rijkspostspaarbank: Telefoondistrict: Telegraafdienst: op alle manufacturen, óók op wollen- en half wollen dekens. flinke kantoorjuffrouw MEULENHOFF Co N.V. - AMSTERDAM EEN NETTE JONGEDAME ENIGE LEERLINGEN Vandaag begon een dag in het bezoek ran het Franse staatshoofd aan ons land, «■elke deze met grote belangstelling heeft tegemoet gezien: het bezoek aan Rotter dam. President Coty heeft altijd een zwak voor het havenwezen gehad, zodat hij in Rotterdam na de officiële ontvangst en de bezichtiging van Rotterdams snelle we deropbouw tijdens een rondvaart door de haven temidden van de rookpluimen der af en aan varende schepen zijn hart kon ophalen. De President en zijn echtgenote en het Koninklijk Paar arriveerden omstreeks half elf aan de gemeentegrens van de stad en reden toen met een escorte gemeente politie temidden van veel juichende Rotterdammers naar het stadhuis aan de Coolsingel. Ten overstaan van een grote menigte werden eminente gasten op het bordes van het stadhuis ontvangen door de burgemeester van Rotterdam, mr. G. E. van Walsum, waarbij de dochtertjes van twee wethouders de Koningin en me vrouw Coty bloemen aanboden. In de bur gerzaal op de eerste étage werden de wethouders, de gemeentesecretaris, de raadsleden en het bestuur van de „Alli ance Frangaise" aan de President en zijn echtgenote voorgesteld. Burgemeester Van Walsum sprak de Franse president toe. „Wij zijn er zeer ge voelig voor, dat uw belangstelling zeer spe ciaal uitgaat naar de wederopbouw van onze stad", zo zei hij. „Het lot, dat Rotter dam in de oorlog getroffen heeft, is op treffende wijze tot uitdrukking gebracht door een uwer landgenoten, wiens schep pend vermogen ons een van onze belang rijkste monumenten heeft geschonken, dat de aandacht heeft getrokken, ook ver buiten onze grenzen en dat ons Rotter dammers, hoewel het vorig jaar werd op gericht, thans reeds dierbaar is. Dit mo nument kan rrfen zien als de verbinding tussen het verleden en het heden van onze stad". „Het bezoek, dat u aan het Museum Boymans zult brengen kan u er van over tuigen, dat wij in Rotterdam niet uitslui tend in termen van scheepvaart en handel denken, maar ons onder alle bedrijvigheid blijven herinneren, dat het de taken des geestes zijn, die aan het leven kleur en diepte geven. Het Museum Boymans her bergt thans een speciale tentoonstelling, die bepaalde aspecten van de Franse kunst in het middelpunt van de belangstelling plaatst". Burgemeester Van Walsum uitte ten slotte de hoop, dat het bezoek aan Rotter dam zowel de president als madame Coty voldoening zal schenken. Nadat President Coty in een korte speech zijn dank voor dit welkom had betuigd schaarde het gezelschap zich om een aantal maquettes, die de wederopbouw van de stad weergaven. Om kwart over elf maakte het gezel- schaD zich gereed het stadhuis te verlaten, de President en Prins Bernhard, met ir. C. van Traa als gids voor een rijtoer langs de weder opgebouwde binnenstad. Me vrouw Coty en de Koningin voor een be zoek aan het Doofstommeninstituut en het Oogziekenhuis. Voorafgegaan door de burgemeester en wethouder Van Tilburg verlieten eerst de President en de Prins het stadhuis. Tien minuten later vertrokken onze lands vrouwe en madame Coty. Beide keren brak op de Coolsingel een storm van geestdrift los. Een bijzonder evenement was de tocht van de President en de Prins via de een- verdieping-hoog-liggende expeditiestraat van het Groothandelsgebouw. Hoewel het de gehele totnutoe afgelegde weg, die langs tal van hulde-etalages en wappe rende Franse tricolores voerde, een lust was geweest de belangstelling te zien van het uit wijde omtrek gekomen publiek, be reikte hier toch de belangstelling een niet alledaags hoogtepunt. Op de gaanderijen van het Groothandelsgebouw, die de impo sante binnenplaatsen als betonnen Schouw burg-loges omzomen, juichten de honder den emnlovés, nog versterkt met gelegen heids-invités, President Coty en de Prins op hun doorrit luide toe, een hulde, die zij vriendelijk dankend in ontvangst na men. LONDEN (Reuter). Aneurin Bevan en vijf andere linkse leden van de Britse Labour-partij hebben een geschrift het licht doen zien, waarin zij een alternatief plan voor de Duitse herbewapening ont vouwen. De brochure heet: „Het behoeft niet te gebeuren. Het alternatief voor de Duitse herbewapening". Allereerst wordt voorgesteld, ten spoe digste een nieuwe viermogendhedenconfe- rentie bijeen te roepen, waarop gesproken wordt over hereniging van Duitsland. De onderhandelingen over een vredesverdrag dienen dan echter tien jaar opgeschort te worden evenals die over het vraagstuk van de definitieve grenzen en de uiteinde lijke status van Duitsland. Dit zou moge lijk zijn ais de Sovjet-troepen en de troe pen van de NAVO in Duitsland zouden blijven met dien verstande, dat er geen Duits leger zou komen. Een andere methode zou zijn, do bezettingstroepen op de Rijn en de Oder-Neisselinie terug te trekken en Duitsland een kleine politiestrijdkracht toe te staan. De brochure verwerpt het denkbeeld van hereniging van Duitsland voor de prijs van neutralisatie van het land. Dit zou „onrechtvaardig en in de praktijk onuit voerbaar zijn". De Berlijnse conferentie is mislukt om dat beide partijen van elkaar het onmoge lijke verlangden. Een verenigd Duitsland, zoals de Westerse mogendheden zich voor stelden, zou betekend hebben, dat geheel Duitsland bij het militaire stelsel van het Westen gevoegd zou worden. Het Westen daarentegen kon de eis tot het houden van vrije verkiezingen in geheel Duitsland niet loslaten, aldus genoemd pamflet. Reuter tekent hierbij aan, dat het pam- f'.Ci kennelijk ten doel heeft de Labour- P er tij af te brengen van haar besluit om de Duitse herbewapening officieel te steu nen. Tenslotte voerde tijdens deze weder- opbouwrit de tocht door de tunneltraverse en de Maastunnel naar Rotterdam-Zuid, waar langs de Brielselaan de Maashaven werd bereikt. Hier lag het koninklijke jacht „Piet Hein" aan de ponton gemeerd. Omstreeks twaalf uur begaf het hoge gezelschap zich aan boord van de „Piet Hein", die spoedig daarop van wal stak. Mede hadden zich ingescheept burgemees ter Van Walsum, wethouder Van Tilburg en ir. Van Traa. Haarlems burgemeester, mr. P. O. F. M. Cremers, heeft gistermiddag opdracht ge geven de huizen aan de Zuiderstraat 25 rood en 27 rood te stutten en de ontrui ming door de bewoners uit te stellen tot een sociaal-aanvaardbare huisvesting voor hen is gevonden. Daaraan wordt thans krachtig gewerkt. Reeds is, met de welwillende medewer king van een woningbouwvereniging, voor het vijf personen tellende gezin De Kok een huis aan de Viersterrenstraat in Haarlem-Oost beschikbaar gekomen. Ook voor een der vier overige met dak loosheid bedreigde gezinnen schijnt een oplossing aanstaande. Hoewel het verheugend is, dat de be woners van de met onmiddellijke afbraak bedreigde percelen thans enig respijt wordt geboden, mag uit het bovenstaande niet worden afgeleid, dat een lang uitstel van de door de bouwkundigen van Wo ningtoezicht mogelijk is. Dit is zeer beslist niet het geval; de ontruiming door de bewoners blijft op korte termijn broodnodig, maar men heeft na ons artikel van gisteren willen voor komen, dat de bewoners hiervan in zijn scherpste vorm het slachtoffer zouden worden. Om deze zaak goed te kunnen beoor delen, moet men beginnen met vast te stellen, dat Bouw- en Woningtoezicht vol komen in het gelijk staat, wanneer het zegt, dat de toestand van beide huizen zo is, dat bewoning niet langer verantwoord kon worden geacht. Bouw- en Woningtoe zicht heeft dit standpunt reeds twee jaar bij herhaling onder de aandacht én van het Huisvestingbureau èn van burgemees ter en wethouders gebracht. Het Huisvestingbureau heeft al evenzeer gelijk, wanneer hetvolhoudt, dat zij bij een schreeuwend woningtekort als in Haarlem ,niet voor elk noodgeval on middellijk een oplossing weet. Daarom is bij ons de vraag gerezen waarom B. en W. nu nog niet gekomen zijn met voorstellen welke een. weliswaar niet afdoende, maar toch een gedeelte lijke oplossing voor deze zo veelvuldig voorkomende gevallen van onbewoonbaar verklaring of gerechtelijke uitzetting in uitzicht stellen. Wij herinneren daarbij aan de suggesties van mevrouw Scheltema-Conradi en de heer Go e d e e tijdens de laatste begrotingsbehandeling om een speciaal complex van bijvoorbeeld tweehonderd woningen bij wijze van buffervoorraad te reserveren voor deze groepen. Het is te betreuren, dat zulk een voorstel nog steeds niet verder dan het stadium der overweging is. Het uitblijven van deze voorziening stelt niet alleen het Huisvestingsbureau, maar ook Bouw- en Woningtoezicht voor een onmogelijke opgave. Er. het is onjuist, dat ambtenaren de critiek krijgen te dra gen van wat in wezen een beleidsfout schijnt. Als Haarlemse raad accoord gaat Doordat het gasdebiet in de gemeente Velsen in sneller tempo is uitgebreid dan de leveringsmogelijkheid van cokes-oven- gas door de Koninklijke Nederlandse Hoog ovens en Staalfabrieken N.V., dreigt het gevaar, dat op koude dagen in die ge meente een tekort aan gas zal ontstaan. Aangenomen kan worden, dat genoemde naamloze vennootschap niet vóór de win ter van 1955-1956 in staat zal zijn, de totaal benodigde hoeveelheid gas aan Velsen te leveren. Door het opstellen van-een appa- ratuuur voor het bereiden van propaan- lucht is Velsen er ten dele in geslaagd in de spitsbehoefte te voorzien. De situatie is echter precair en Velsen rekent er dan ook op, dat in de komende tijd tekorten zullen optreden. Met het oog op deze toestand hebben B. en W. van Velsen het college van B. en W. van Haarlem verzocht in gezamenlijk overleg te willen nagaan, of, en zo ja op welke wijze, de gemeente Haarlem tijdelijk bijstand zou kunnen verlenen. B. en W. van Haarlem hebben zich daartoe bereid verklaard, voor zover de belangen van Haarlem daardoor niet zullen worden ge schaad. De voor beide partijen meest aantrek kelijke oplossing blijkt te zijn de levering van spitsgas door Haarlem via een door Velsen aan te leggen verbindingsleiding met drukregulateur en gasmeter tussen de persgasleiding, waarmede Haarlem gas levert aan het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort en de lage drukleiding, door welke Velsen normaliter Santpoort van gas voorziet. Door deze verbindingsleiding zal op koude winterdagen gas uit het Haar lemse buizennet kunnen overstromen in dat van Velsen. Het is echter gewenst, de maximale hoe veelheid per etmaal te leveren gas te stel len op 8000 m3., met dien verstande even wel, dat tussen 16 en 19 uur, de periode gedurende welke het bedrijf van Haarlem zelf het hoofd moet bieden aan spitsbe- lastingen, aan Velsen geen gas zal worden geleverd. Bij de Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken N.V. bestaat tegen de voorgenomen gaslevering aan Velsen geen bezwaar. B. en W. van Haar lem hebben daarom de raad voorgesteld, hen te machtigen tot de gaslevering, waar bij evenwel nog enige andere voorwaarden zullen worden gesteld. B. en W. van Heemstede hebben thans een voorstel ingediend om tot een belang rijke verbetering van de verlichting van de Heemsteedse Dreef te komen. Deze verbetering zal bestaan uit het bij plaatsen van negen stuks conische stalen lichtmasten met dubbele uitleggers zodat elke mast twee armaturen bevat. Deze negen meter hoge masten zullen worden geplaatst in het midden van de Heemsteedse Dreef en wel bij de Overbos- laan, de Cesar Francklaan, de Lanckhorst- laan, de Spaarnzichtlaan, het Julianaplein, de Haemstedelaan, de Havenstraat, de Postlaan en de Hendrik de Keyserlaan. De kosten van aankoop der materialen en van de uitvoering der werkzaamheden zullen naar raming een bedrag vorderen van rond 15.000. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Adinda (t) 21 v. Hongkong n. Fladju Alamak 21 v. Madras n. Rangoon Alchiba 21 v. iVtoria n. Ilheos Aletta (t) 22 vtn te Haiphong Almkerk 22 te Aden Amor 21 nm te Beyrouth Amstelkroon 22 te Tandjong Priok Amstelvaart 21 v. Soerabaja n. Amsterdam Antonla (t) 22 te Pladju Arendsdijk p. 21 Azoren n. New Orleans Arkeldljk 22 te Djeddah Armilla (t) 22 te Hongkong Agamemnon 21 nm. v. Curasao n. Aruba Akkrumdijk 21 v. New Orleans n. Houston Annenkerk 22 v. Port Said te Genua Appingedijk 21 v. Ney York r.. Antwerpen Aagtedijk 21 v. Baltimore te Philadelphia Abbekerk 20 v. Cochin te Colombo Alblasserdijk 20 v. Houston te Galveston Aldabl 22 vm v. La9 Palmas n. Rio de Janeiro Alwaki 21 v. Montevideo te Buenos Aires Amerskerk 22 v. Sidney te Melbourne Atlas 21 te Bordeaux van Bilbao n. La Pallice Borneo 21 te Amsterdam Britsum 21 v. Vassllikobaal n. Ceuta Bennekom 21 v. Hamburg n. Antwerpen Bonaire 22 v. Plymouth te Amsterdam Bali 22 v. Port Sudan te Suez Bantam 22 v. Suez te Alexandrië Celebes 21 n.m. te Genua Caltex Nederland p. 22 Malta n. Sidon Caltex Pernis p. 22 Kreta n. Rotterdam Caltex Den Haag p. 22 Lissabon naar Sidon. Daderdijk 22 v. Curasao te Rotterdam Eos 21 v. Oran naar Rotterdam Eos p. 22 Gibraltar naar Rotterdam Esso Amsterdam p. 22 Malta n. Antwerpen Friesland ssm 21 v. Leith n. Rotterdam Graveland 21 nm te Amsterdam Grootkerk 21 nm te Genua Gadila 21 v. Balboa n. Brisbane Gaasterland 21 v. Amsterdam n. Zuid Amerika Hector 21 v. R'dam n. Algiers. Hermes 20 v. A'dam n. Hamburg. Hecuba 22 vm te Baltimore Ivoorkust 21 nm Pointenoire verwacht Indrapoera 23 v. Colombo te Belawan Ittersum 20 v. Rio de Janeiro n. Vitoria Java 21 v. Bombay n. Calcutta Jagersfontein 23 v. Hamburg te Antwerpen Karimata 21 v. Belawan te Singapore. Karimun 21 v. Balik Papan n. Makassar Kota Inten 22 v. Pt. Said te Port Sudan Linge 21 v. Bremen n. Teneriffe Lisekerk 20 v. R'dam n. Basrah 21 te A'dam. Langkoeas 23 Djeddah verw. Lieve Vrouwkerk 21 v. Kuwait n. Bandarshapur Laertes 22 v. Brake te Liverpool Langkoeas p. 21 1 u. Perim n. Djeddah Loosdrecht vertr. 24 v. Rangoon n. Calcutta. Le Maire 23 v. Kobd te Hongkong Lindekerk 22 v. Kopenhagen te Rotterdam Luna 22 v. Ceuta naar Rotterdam Loppersum 22 v. Bone te Newport Mariekerk 20 v. A'dsm te Hamburg. Marisa 20 v. Havana n. Curasao. Maas 21 n.m. v. R'dam n. Hamburg. Maasland 20 nm v. Rio de Janeiro n. Bahla Mapia 22 te Colombo Mentor 21 te Malta .Modjokerto 21 te Bintang Maashaven 21 v. Las Palmas n. Rotterdam Manoeran p. 22 Ceylon n. Singapore Mentor 22 v. Malta n. Alexandrië Macuba 22 v. Miri n. Geelong Midas 22 te Rotterdam v. Amsterdam n. Oporto Nieuw Amsterdam 21 v. R'dam te New York. Nestor p. 20 Finisterre n. Madeira Noordam 22 470 m. N Fayal naar Rotterdam Nctos 21 v. Malaga n. Cadiz omala 20 v. Bahia n. Santos. Oranjestad 20 980 m. WZW Madeira n. Madeira. Orestes p. 22 Ouessant n. Paramaribo Oranje 21 300 m O. Guardafui n. Colombo Ouwerkerk 20 te Melbourne Oranjestad 21 730 m ZW Madeira n. Madeira Ootmarsum 21 v. Hamburg n. Antwerpen Peperkust 20 v. Dakar n. Havre. Polydorus 21 v. Pt. Said n. Nederland Plato 21 v. Vigo naar Amsterdam Prins Willem-lil p. 22 Scillys naar Havre Pendrecht 21 v. Aruba naar Dakar Prins Philips Willem 22 v. Toronto te Montreal. Prins Frederik Hendrik 21 v. Detroit n. Clevel. Raki 20 te Tandjong Priok naar Semarang Radja 18 te Singapore Rita (t.) 22 te Makassar Roepat p. 22 Gibraltar n. Halifax Rondo 22 v. Pt. Said te Hamburg Rijndam 21 v. New York n. Bermuda Roggeveen 23 v. Port Swettenham te Mame (Seychelles) Salland 21 v. Hamburg n. Leningrad Sommelsdljk 20 v. Halifax n. Boston. Salatiga p. 21 Sabang n. Colombo. Salland 21 v. A'dam te Hamburg. Saparoea p. 21 06.10 u Vlissingen n. Antwerpen. Stad Alkmaar p. 20 Gibraltar n, Marseille. Stad Haarlem 21 v. R'dam n. Kirkenas. Saroena (t) 21 v. Singapore n. Saigon Schiedijk 20 nm v. New Orleans n. Havanna Sioterdijk p. 21 Lizard n. Antwerpen Stad Dordrecht 22 te Rotterdam Stad Schiedam 21 nm te Amsterdam Straat Anka 26 v. Brisbane te Makassar verw. Samarinda 22 te Casablanca v. Pt. Said. Stad Arnhem 21 te Suez v. Bahrein Stad Maastricht 21 v. Llvorno n. Sfax Saparoea 21 v. Barcelona te Antwerpen Sliedrecht 30 v. Menaalahmadi te Kaapst. verw. Stad Breda p. 22 Guardafui n. Aden Schouten p. 22 Freetown n. Walvisbaai Sibajak 22 v. Soerabaja n. Semarang Sioterdijk 22 te Antwerpen v. New York Tfba p. 20 10.00 u. Ouessant, 22 v. Eva Peron te Antwerpen verw. Tablnta 21 Ouessant n. Amsterdam Thalatta (t) 25 Suez verw. Tomori 21 te Suez Tawali 21 v. Suez n. Port Sudan Teiresias 21 v. Savanah 22 te Charleston Thalatta p. 22 Perim n. Suez Tiba 22 v.m. Antwerpen v. Eva Perón Tominl 21 v. Basrah n. Rastanura Tarakan 22 v.'Genua naar Napels Utrecht 22 v. Bahrein te Menaalahmadi Waterman 2i 570 «n. O. ten z. Kp Race naar Southampton Wonorato p. 21 Gibraltar n. Port Said Weltevreden 22 v. New York te Casablanca Willemstad p. 21 Barbados n. Trinidad Wieldrecht 29 v. Rastanura te Napels verw. Woensdrecht 29 v. Bahrein te Balik Papan verwacht Waterman 22 510 m. N Fayal n. Southampton Westerdam 22 480 m. O Kp Rare n. New York Willem Ruys 22 v. Napels n. Gibraltar Wonogiri 22 v. Priok n. Singapore Prins Willem George Frederik p. Si 12.05 uur Vlissingen naar Hamburg Pieter-S 22 v. Swansea n. Rotterdam IJsel p. 21 Finisterre n. R'dam. Zaan 20 n.m. van Gefle te Zaandnm Zeeland Krl. 21 v. Pt. Swettenhom n. Mëdan Zuiderkruis 21 v. Las Palmas n Kaapstad KLEINE VAART Afiena 22 v. Amsterdam naar Venlo Albergen 22 v. Livorno te Lanouvelle verw. Anna-B 21 nm v. Rotterdam te Fowey Arcturus 21 v. Genua te Corsica Arnoudspolder vertr. 23 v. R'dam n. Lissabon Ary Seheffer vertr. 23 v. Rotterdam n. Malmo Auriga 21 v. Londen n. Bordeaux Bestevaer 22 van Rotterdam te Hamburg Binnenhaven 21 v. Avonmouth n. Rouaan Caland 21 v. Hamburg n. Invernes Capelle 21 van Zaandam n. Augustenberg Casana 21 v. Malmo n. Kopenhagen Catharina 21 v. Mantyluoto n. Westhartlepool Cornelia-B-2 21 v. Pt. Lyautey n. Bordeaux Corrie-B vertr. 22 van Passa.ies n. Rotterdam Depa vertrok 22 v. Sevenes n. Oulu De Ruyter 21 v. Stege te Kotka Driebergen 23 vm v. Sables d'Olonne te Barry verwacht Eibergen 21 v. Swansea te Nantes Eminent 21 nm v. Aalborg n. Stettin Frejo 21 v. Grangemouth te Lorient Harm 21 van Amsterdam naar Rotterdam Henriëtte 19 v. Newburg naar Londen Ida Jacoba 22 v. Limerick n. Fowey Ida Pieter vertr. 21 van Milfordhaven n. Rot terdam (best. gewijzigd) Jaba 21 v. Wisbach te Amsterdam Jan Kreumer 21 van Monteras n. Hamburg Johnny 22 van Rotterdam te Amsterdam Joost 21 v. Stockholm n. Norrsundet Kenitra 21 v. Sasablanca te Pt. Lyauteh Keyser 21 v. Kopenhagen n. Hamina Larix 21 v. Skutskar naar Zaandam Leemans 21 v. Kingslynn te Bordeaux Leny 21 v. Liverpool n. Cardiff Lucas Bols 1 p. 22 Kielerkanaal n. Zaandam Lucas Bols I 22 nm v. Fowey te A'dam verw. Lydie 22 v. Frederica n. Boston Markab vertr. 23 van R'dam naar Esbjerg Markab-N 22 v R'dam te Warnemunde verw. Merwehaven 21 v. Casablanca n. Mazagan Mintala-N 20 nm v. Bordeaux te Casablanca Mulan p. 22 Holten au n. Gotenburg Neeltje-B 23 te Gent Netta 21 v. Teignmouth n. Livorno Nieuwehaven 23 v. Gotenburg te Aalborg verw. Noorderhaven vertr. 22 v. Murksund n. R'dam ZATERDAGMORGEN 9 uur starten wU voor de Tweede Etappe van onze Kortingen van 5, 10, 15, 25 en veertig gulden vallen U ten 0eel moet dit zelf gaan meemaken. Dit kan alleen de Fabrikant Filialen te Haarlem, Utrecht, Den Bosch, Eindhoven, Heerlen, Breda en Leiden GROTE HOUTSTRAAT 167 TELEFOON 16062 HAARLEM vraagt voor Jongelui voor opleiding tot loketambtenaar. Meisjes en jongemannen voor de administratie. Mannelijk en vrouwelijk personeel voor administratief werk. Meisjes voor opleiding tot telefoniste. Meisjes met voldoende cjjfer3 voor talen, voor opleiding tot telegrafiste, voor het aannemen van telefonisch aangeboden telegrammen of het bedienen van de Europese telexverbindingen. Leeftgd: 16-25 jaar (voor de Postdienst tot 21 jaar). Vereiste: volledige diploma M.U.L.O.-A of B of eind diploma 4 jarige Gemeentelijke Handels U.L.O. (met de drie moderne talen) of 3 jaar H.B.S. Zij, die dit jaar examen doen, kunnen reeds nu solliciteren. Voor personeel uit omliggende plaatsen geldt een reiskostenvergoeding. In bepaalde gevallen wordt een pensiontoelage verstrekt. Schriftelijke sollicitaties (in de linkerbovenhoek het dienstonderdeel vermelden, waarnaar wordt gesollici teerd e n verzoeken om nadere inlichtingen te richten aan: Wervingscommissie PTT Amsterdam tot 15 Augustus Verkoop alléén: DONKERE SPAARNE 42 iaEVERPARKWte,5^!!!^^^^V, HAAPLEM TEL 11757 ALS O OPCf» wttf Os KI KOOPT UAAN HST lOWr'T £EN KMtTX. MAAI? ALS U 6£N PlANO, 6"SN WJDVIET3 Cf WAT CAN OOK. WU.T veOCOPEV OAN PLAATST U£EN GCDENTJ6' Vanaf 1.45 per stuk MICHEL. President Steynstraat 52. Telefoon 17984. VOOR DIRECT GEVRAAGD: voor het schoonhouden van kantoren en scholen in de morgen- en avonduren. Aanmelden: NASSAULAAN 32. WASSERIJ BEELEN, Blekersvgartweg 20—21, Heem stede, vraagt een leeftijd 16 tot 19 jaar. HUNKEMÖLLER LEXIS, Gr. Houtstraat 71, vraagt voor de tricotage- en kousenafdeling Ged. Oude Gracht 116 Grote voorraad ook regelbaar. Te koop gevraagd: vrij te aanvaarden herenhuis of villatje met tuin, omgeving Haarlem Event, te koop te Gorssel een vrijstaand landhuisje m. 5rote tuin. Aanbied, aan B. onckbloedt. Kleverpark 22, Hrl. tel. 14866. Chemische wasserij vraagt: Brieven no. 6793. IMPORT EN EXPORT VAN BOEKEN EN TIJDSCHRIFTEN heeft interessante vacatures voor in het bezit van diploma '54 Mulo of HBS A. Voor sommige vacatures is een type-diploma vereist. Sollicitaties uitsluitend schriftelijk aan de Personeelsafd.: Beulingstraat 2, A'dam-C. GEVRAAGD: 18 jaar of ouder v. g. g. v. Aanmelden bij de portier van Café-Restaurant GEBR. BRINKMANN. Grote Markt. De N:V. E. J, BOOY, HAARLEM, Vleeswaren-fabriek, zoekt voor haar kantoorwerkzaamheden: Geboden wordt: een prettige werkkring en geheel zelf standig werk. bereist wordt: Mulo- of een daarmee gelijkstaande opleiding. Enige kennis van de moderne talen gewenst. Leeft. 17 a 18 j. Uitvoerige sollicitaties worden gaarne Ingewacht op de LANGE HERENVEST 114—120. Kantoor te Haarlem vraagt als facturiste, alsmede voor lichte kantoorwerkz.h., niet ouder dan 27 jaar. Gaarne schr. aanmelding onder no. 6795 bur. van dit blad. Gevraagd voor spoedige indiensttreding: een Uitsluitend schriftelijke sollicitaties te richten aan N.V. A. KREYBORG en CO. Grote Markt 1—7 te Haarlem. Confectiebedrijf VAN ITEM vraagt Aanmelden: Schagchelstraat 19. ER KUNNEN NOG geplaatst worden in het boekbindersbedrijf. Aanmelden: W. KJ-IOOP ZONEN, Boekbinders N.V. Kantoor: Antoniestraat 4 bij de Hoogstraat. Bij het PROVINCIAAL ELECTRICITEITSBEDRIJF VAN NOORDHOLLAND kunnen worden geplaatst: voor het verrichten van onderhouds- en reparatie werkzaamheden aan hogedrukstoomketelinstallaties van de P.E.N.-centrale te Velsen. Rang: Vakman: sal.grenzen: 58.08—63.84 p. w. Dipl. Ambachtsschool (mach.-bankw.) vereist. voor het bedienen van de electrische montage kranen in machinekamer en pompenhal en het verrichten van diverse werkzaamheden in de mechanische werkplaats van de P.E.N.-centraie te Velsen. Rang: Vakman: sal.grenzen: 58-08—63-84 p. w. Dipl. Ambachtsschool (mach.-bankw.) vereist. Enige jaren praktijk in het bedienen van montage, kranen gewenst. voor het invallen voor de hulpschakelbordwachters in de electrische wacht bij ziekte en verlof en voor het verrichten van diverse werkzaamheden in de electrische werkplaats van de P.E.N.-centrale te Velsen. Rang: Hnlpmonteur; sal.grenzen: 58.086384 per week. Dipl. Ambachtsschool (electr. instr.m.) vereist. Dipl. adsp. monteur V.E.V. gewenst. voor onderhoudswerkzaamheden op het terrein en in de gebouwen van de P.E.N.-centrale te Velsen. Rang: Arbeider in algemene dienst sal.grenzen: 50.88—55-20 p. w. Uitvoerige sollicitaties, zo mogelijk met recente pasfoto, te richten aan de Directie P-E.N., Ign. Bispineklaan 19 te Bioemendaal.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 7