Adem benemend! Jongelui Ziekenhuiskosten sinds 1946 al bijna verviervoudigd John's verdwijning nog steeds in onderzoek Rotheid van Adenauers stelsel aangetoond, zegt Grotewohl Denen leveren Russen geen tankers meer Explosie in Belgisch hotel: zes doden R.K. School in Delftwijk 524ste STAATSLOTERIJ lexios HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 Minister Suurhof: Ondanks voordelige aanbieding Engels schip raakte piiler van Velserbrug Patriarch der Koptische kerk in Egypte ontvoerd Lek in de gasleiding oorzaak Verdiende fiasco van critiek wegens Azië-beleid I Pakistaanse représailles tegen Sovjet-diplomaten Reeds 1800 doden in Tibet bij overstromingen? P. G. Smelter hartelijk gehuldigd Uitslagen demi-finales kanovaren in Macon Gafé's tot één uur open tijdens Zomerfeestweek Scheepvaart „Mijn grootste zorg is de lucht- slangvrij te hou den" aldus dui ker v.d. Laan. „Bij het plaat sen van spring ladingen op een wrak, wordt het alleruiterste ge vergd van je kalmte en van je nauwgezetheid. Na iedere duik- torn snak ik dan ook altijd naar 'n Dr. Dushkind" AMSTERDAMSCHE BANK MAANDAG 26 JULI 1954 De minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid de heer J. G. Suurhof heeft Donderdag de door hem in het leven ge roepen Commissie Ziekenhuisvraagstuk- gen geïnstalleerd. In zijn installatierede merkte de minister onder meer op, dat in ons land het aantal ziekenhuisbedden voortdurend stijgt. In 1940 waren er 32.250, in 1950 40.762. Maar de wijzigingen in de toepassing van de me dische wetenschap hebben meer gevolgen, want, zo zeide de minister, ieder zieken huis wil in staat zijn alle mogelijke genees wijzen aan de opgenomen patiënten te brengen en dus ook in dit opzicht een ze kere mate van volmaaktheid bereiken. Uier rijst, aldus de minister, de vraag of in dit opzicht niet bepaalde grenzen moeten wor den getrokken. Een bijzonder probleem wordt volgens de heer Suurhof gevormd door het feit, dat tegenwoordig een groot deel der patiënten bij een ziekenfonds of anderszins is ver zekerd. Juist ten aanzien van de kosten van ziekenhuisverpleging, speelt de verze kering een voortdurend grotere rol, omdat slechts weinigen nog in staat zijn, deze uit eigen middelen te betalen. Steeds moet een groter deel van het budget der ziekenfondsen worden besteed aan de ziekenhuisverpleging. Per ziel en BERLIJN (Reuter/D.P.A.) De West- Berlijnse politie hoopt zeer spoedig de ge heimzinnige verdwijning van dr. Otto John, hoofd van de West-Duitse geheime dienst, op te helderen. Zij heeft „zeer be langrijke inlichtingen" ontvangen, aldus een officiële mededeling. Waarschijnlijk zal een aantal arrestaties worden verricht. In geallieerde kringen te Bonn bestaat nog geen zekerheid of John vrijwillig of gedwongen naar Oost-Duitsland is gegaan, niettegenstaande het feit, dat hij voor de Oost-Duitse radio-omroep heeft gesproken". Vooral in Berlijn zijn geallieerde kringen er van overtuigd, dat John in een val ge lopen is. De Oost-Duitse premier, Grotewohl, heeft te Oost-Berlijn verklaard, dat met de vlucht van John de „gehele rotheid" van het stelsel van Adenauer is aange toond. John had verklaard, dat de politiek van de West-Duitse bondskanselier Duits land verdeeld zou houden en hij sprak „met goede kennis van zaken", aldus Grotewohl. Aan de verklaring van Westelijk geal lieerde zijde, dat John alleen op de hoogte was van West-Duitse geheimen, wordt in welingelichte geallieerde kringen te Bonn weinig geloof gehecht. Naar van Ameri kaanse zijde verluidt, zou John op de hoog te zijn van de stand van zaken bij dépots van atoomkanonnen, vliegvelden, bases voor raketten en legeropslagplaatsen in de Amerikaanse zóne. De zaak-John wordt te Bonn ook gezien als een slag voor de tegen voormalige nazi's gerichte politiek van Adenauer. Niet tegenstaande een grote oppositie heeft de bondskanselier onlangs de deelnemers aan de aanslag op Hitier op 20 Juli 1944 waartoe ook dr. John behoorde voor beelden van „goede Duitsers" genoemd. Men verwacht dat vele medewerkers van John zullen moeten verdwijnen. KOPENHAGEN (A.F.P.) De Sovjet gezant in Denemarken heeft de Deense minister van Buitenlandse Zaken een nota overhandigd, waarin de Sovjet- Unie de Deense verklaring, dat de Sovjet-Unie bij de Deens-Russische han delsbesprekingen te Moskou een onaan vaardbare voorwaarde gesteld heeft, als ongegrond van de hand wijst. De Sovjet- Unie zegt verder, dat als Denemarken be reid is de twee tankboten waarvan sprake is te leveren, de Sovjet-Unie onmiddellijk een overeenkomst voor een jaar zal teke nen, waarmede de goederenruil tussen Denemarken en de Sovjet-Unie meer dan verdubbeld zou worden in vergelijking met die van het afgelopen jaar. De Deense minister van Buitenlandse Zaken heeft Zondag verklaard, dat Dene marken zal blijven weigeren de tanksche pen te leveren. Gat van vier meter in de „Levenpool" Vanmorgen om kwart voor zes is het 7012 bruto register ton metende Engelse schip „Levenpool" (eigendom van de Pool Ship ping Co. Ltd.) uit Norfolk, dat geladen met kolen op weg was naar. Amsterdam, ter hoogte van de Velserbrug uit het roer ge lopen en botste daardoor tegen de Noor pijler van de brug op. Het schip liep een gat van ongeveer 4 meter aan bakboordzijde in de voorsteven op, boven de waterlijn. De twee sleepbo ten, die het schip assisteerden trokken het onmiddellijk weer in de koers en op eigen kracht is het naar Amsterdam opgevaren. Het passeerde om half acht de Hembrug. De brug kreeg geen noemenswaardige schade. CAIRO. (Reuter.) Een groep van 200 ge wapende mannen heeft Zondag de patriarch van de Orthodox Koptische kerk de 85-ja- rige Anba Joesef, uit zijn woning ontvoerd en naar het klooster van St. George, in oud- Cairo overgebracht. Dertig van de aanvallers verschansten zich in de woning van de patriarch, toen de politie traangasbommen gebruikte om de de groep uiteen te drijven. Het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft bekend ge maakt, dat er tegen deze 30 man geweld zou worden gebruikt, als zij zich niet overgeven. In het gebouw, waarvan de water- en elec- triciteitsvoorziening is afgesneden, bevin den zich drie Koptische bisschoppen. De Koptische (christelijke) kerk in Egypte telt ongeveer 700.000 aanhangers. Te Cairo is een spoedbijeenkomst van bisschop- en uit geheel Egypte belegd om het ge- eurde te bespreken. per jaar stegen de hiervoor benodigde be dragen van 3.73 in 1946 tot 7.75 in 1950 en waarschijnlijk tot 14.25 in 1955. In 1946 maakte de ziekenhuisverpleging 20 pet uit van de totale uitgaven der algemene ziekenfondsen. In 1950 was dit 25 pet en in 1955 zal dit naar raming 33 pet zijn. Dit zijn op zichzelf reeds verontrustende feiten, aldus de minister, doch zij worden temeer van betekenis wanneer men zich realiseert dat deze kostenstijging moet lei den tot een drang naar verhoging van de ziekenfondspremie, die weer een belang rijke factor is in het loon- en prijsbeleid der regering. De rede van de minister van sociale za ken en volksgezondheid werd beantwoord door prof. dr. P. Muntendam, directeur- generaal van de Volksgezondheid, die be noemd is tot voorzitter van de Commissie Ziekenhuisvraagstukken. WENDUINE (United Press) Zes Bel gen verloren het leven bij een ontploffing welke in de nacht van Zaterdag op Zondag een hotel aan de Belgische kust met de grond gelijk heeft gemaakt. Zesendertig Belgen werden gewond 15 hunner ern stig bij het ongeluk dat veroorzaakt werd door een lek in de gasleiding. Onder de ernstig gewonden bevinden zich vijf kinderen. Het in de duinen gelegen familiepension „Le chalet du Lac", dat uit drie verdiepin gen bestond, werd volledig verwoest. De eigenaar en zijn dochter bevonden zich onder de doden. De oorzaak moet hoogstwaarschijnlijk gezocht worden in een defect aan een cy linder butagas die in de kelder stond. Men vermoedt dat het gas langzaam uit de cylinder ontsnapt is 'en toen tot ontploffing is gekomen. Vijftig vacantiegangers wer den in hun slaap verrast door de ontplof fing. De eerste redders behoorden tot de 264- ste Britse kustbrigade, welke bezig was met oefeningen in het nabijgelegen Zeebrugge. De détachementen van de medische dienst van het leger en de koninklijke genie wa ren 20 minuten na de explosie ter plaatse. De Engelsen brachten een mobiele kraan en een winch mee om muurresten weg te trekken, waardoor de redders onder de puinhopen zittende vacantiegangers konden bereiken. Vier Britse ziekenauto's brachten de gewonden naar het ziekenhuis te Blan kenberg. Het noodlot schijnt de manoeuvres van het 264-ste te achtervolgen. Verleden jaar wei-den zij ingezet bij de bestrijding van de overstroming aan de Oostkust van Engeland. Het jaar daarvoor moesten zij hulp bieden aan slachtoffers van een over stroming in Devonshire. Stevenson over Indochina ANCHORAGE. (AFP.). Adlai Ste venson, de leider van de Amerikaanse de mocratische partij, heeft Zondag verklaard, dat Frankrijk „gered heeft, wat het kon uit de pitputtende en eindeloze Indochinese oorlog", ondanks de afzijdigheid van de Verenigde Staten. Deze Amerikaanse houding was te wijten aan de „domme en aanmatigende woorden van. de republi keinen over de bevrijding van in slavernij gebrachte volken. Als Frankrijk het voorbeeld van Groot- Brittannië had gevolgd en Vietnam gelei delijk werkelijk onafhankelijkheid had verleend, zou er naar alle waarschijnlijk heid geen oorlog in Indochina zijn geweest. Washington moest zijn voordeel doen met de ervaring, die het juist had opgedaan in Azië. „Wij verdienen afkeuring wegens het bankroet van onze Aziatische politiek", al dus Stevenson. ITHACA. (Reuter). Franklin D. Roo sevelt, een zoon van wijlen president Roo sevelt, heeft Zaterdag een lans gebroken voor een „nieuw plan-Marshall" om de aangekondigde verkiezingen in Indochina in het voordeel van het Westen te beslis sen. Naar zijn mening was het huidige Amerikaanse hulpprogram geheel gericht op militaire steun, in plaats van op econo mische en sociale bijstand. Roosevelt jr. die voor de democraten zitting heeft in het Huis van Afgevaardigden, stelde voorts een nieuw punt-vier-program en een verlichte handelspolitiek voor, waarbij de vrije Azia tische landen zouden kunnen samenwerken met het Westen. KARATSJI (Reuter) De Pakistaanse regering heeft als représaille instructies gegeven de bewegingsvrijheid van Sovjet diplomaten in Pakistan te beperken tot een gebied met een straal van 56 km rondom Karatsji. De regering heeft Zondag de communis tische partij ook in het Westelijke deel van het land verboden en is onmiddellijk be gonnen personen te arresteren die als com munisten te boek staan. Sinds 1 Juni zijn 1368 verdachten gearresteerd. Het Pakistaanse ministerie van Buiten landse Zaken heeft, naar verluidt, een gids voor de Sovjet-diplomaten opgesteld vol gens de richtlijnen, die voor de Pakistaanse diplomaten in de Sovjet-Unie gelden. Zo wordt aan Sovjet-diplomater. de toegang tot de installaties voor de landsverdediging ontzegd, Russische geschriften mogen niet meer worden ingevoerd of verkocht in Pakistan en Russische vertegenwoordigers mogen slechts met toestemming van het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken contact opnemen met inwoners van Pakistan. Portret van Nederlandse Paus ontdekt? Op de zolder van een der huizen van het Grote Begijnhof te Leuven js een schilderij ontdekt, dat een afbeelding zou voorstellen van Paus Adrianus de zesde uit de Neder landen. Men weet dat hij aan de theologi sche faculteit van de universiteit te Leuven studeerde, daar zelf professor werd en tweemaal rector. Op het schilderij draagt Adrianus baard en knevel. Kardinalen hadden in die tijd deze gewoonte, zodat het portret gemaakt kan zijn toen Adrianus tot bisschop en kardinaal van Toroosa in Spanje werd benoemd. De pauselijke attri buten zijn er later bij geschilderd. NIEUW DELHI (AFP) In de Tibe taanse stad Gyantse zouden 1800 personen om het leven zijn gekomen als gevolg van overstroming van de stad door de rivier de Namtsjoeng. Gyantse, dat 25.000 inwoners telt, ligt aan de weg naar de hoofdstad Lhasa. Verleden week was reeds gemeld, dat nabij Gyantse een fort was ingestort, waar door meer dan 300 personen bedolven zou den zijn. De Tibetanen wijten de overstromingen aan de afwezigheid van zowel de Dailai Lama als de Pantsjen Lama, die uit Tibet naar Peking zijn vertrokken. Toen de Dai lai Lama kort geleden op weg naar Peking langs het Ganden-klooster kwam, zo zegt een bericht uit Tibet, wierpen de bewoners van de streek zich wenend om hem op de grond en boden hem al hun goud en juwe len aan als hij maar zou blijven. Zaterdag heeft de huldiging plaats ge had van de heer P. G. Smelter, die toen vijfentwintig jaar in Haarlemse gemeente dienst was geweest. In 1929 begon hij zijn loopbaan bij de gemeente-reiniging; toen het gebouw van de G.G.D. werd geopend, werd de heer Smelter naar deze dienst overgeplaatst. Wie sindsdien het geDou« bezocht of zich telefonisch in verbinding stelde, werd meestal door hem het eerst te woord gestaan. De jubilaris werd toegesproken door dr. Smit, directeur van de G.G.D. in Haarlem, die hem tevens een geschenk onder couvert aanbood; door de heer N. Renne, direc teur van de gemeente-reiniging; door de heer J. P. F. Rechter, algemeen chef van de geneeskundige dienst in Haarlem; door dc heer A. van der Aart, secretaris van de Medische Sportkeuring; door de heer J. a. Farekamp, directeur van het Medisch Con sultatiebureau voor Alcoholisme; door de heer K. van der Poorte namens de Algeme ne Bond van Ambtenaren en door de heer A. E. J. Lacomble namens de afdeling Schoolartsendienst. De heer Smelter wer den vele geschenken aangeboden. In December van het vorig jaar ontvin gen B. en W. van Haarlem van het R.K. kerkbestuur van de parochie O.L. Vrouw- van Zeven Smarten en de H. Bavo een ver zoek tot medewerking voor de uitbreiding van de school voor voortgezet lager onder wijs aan de Eemstraat, met het stichten van een schoolgebouw met gymnastiekzaal in het uitbreidingsplan Delftwijk. Naar aanleiding van dit verzoek hebben B. en W. nagegaan of hef, op grond van de aanwezigheid van speciaal voor deze school met medewerking van de gemeente gestichte en ingerichte vaklokalen bij het schoolgebouw, aanbeveling verdiende het R.K. voortgezet lager onderwijs ten noor den van de Jan Gijzenvaart centraal te huisvesten in de gebouwen aan de Eem straat. B. en W. menen na overleg met het schoolbestuur en andere instanties dat aan deze oplossing welke tegelijkertijd tege moet komt aan de noodzakelijke spreiding van het R.K. lager onderwijs in deze wijk, de voorkeur moet worden gegeven. Het gevolg van de huisvesting in de schoolgebouwen aan de Eemstraat 2 en 15 is, dat in elk van deze gebouwen 6 lokalen aan het voortgezet lager onderwijs zullen worden onttrokken. Hierdoor ontstaat in het Zuidelijk deel van het uitbreidingsplan Delftwijk een tekort van 7 leslokalen voor het gewoon lager onderwijs, waarin voor zien zou kunnen worden door het stichten van een gebouw met gymnastieklokaal in het verlengde van de Lekstraat. Het terrein dat hiervoor bestemd zoiT worden, was echter voorlopig gereserveerd voor een nieuwe school voor de R.K. Jongensschool voor u.l.o. St. Jeroen, welke thans geves tigd is aan de Overtonstraat 42. Na overleg met deze school heeft men evenwel het ter rein voor het R.K. kerkbestuur van de pa rochie van O.L. Vrouw van Zeven Smar ten en de H. Bavo kunnen bestemmen. De St. Jeroenschool zal worden verbeterd en aangepast aan de moderne eisen. B. en W. hebben de raad thans een daar toe strekkend voorstel doen toekomen. Het te verstrekken crediet zal worden vast gesteld indien de definitieve bescheiden zijn ontvangen. Dan zal men ook de be stemming van de lokalen in de complexen aan de Eemstraat en Lekstraat regelen, aan de hand van een te houden schatting. De demi-finales van Zondag brachten een duidelijke scheiding tussen het „kaf en koren". Het koppel KochKwast werd op de 1.000 m. K 2 gewipt door een Oosten rijk-Zweedse overmacht, al scheelde het maar l/10e seconde met de Tsjechen JeschkeVresnsky, die daardoor als derde nog juist in de strijd bleven. Bobeldijk Bunschoten werden geveld door het kano- geweld van de Duitsers NolierKramer. Met dit alles echter waren de gelederen van Nederlandse kano-ers voor één of meerdere finaleplaatsen gedund. En het uit schakelen ging verder tijdens de demi finales K 1 1.000 m. Gravesteijn werd in de le serie verslagen door het enorm goede varen van de Hongaar Katlaozky het verschil was enige „straatlengten" en Jan Klingers moest in de 3e serie het onder spit delven. Nederland (KochKwast) ging ook bij de K 2's 500 m. door de knieën, maar er was oprechte vreugde over de fraaie halve finale van Jan Klingers, die zich in de le serie achter de Hongaar Katlaozky als tweede kwalificeerde en dus naar de finale overging. Daarin werd de grootste surprise geleverd door de Zweed Frederiksson, die met 1.59.2 de wereldtitel voor zich opeiste. Klingers boog voor de overmacht van dit internationale milieu, doch zijn tijd van 2.03.1 bewees wel, dat hij zich tot de groot sten der wereldklasse mag rekenen. Na dit goede resultaat was het slot van de Zondag wederom fraai. Want de vierde plaats van KochKwast in de finale-race K 2 10.000 temidden van 31 sterke koppels mocht er beslist zijn, evenals de prestatie van BobeldijkBunschoten, die zich ook nog tussen de beste tien handhaafden. De finale K 1 10.000 m. viel voor de Ne derlanders na al deze finale-pret wat uit de toon. Jan Klingers sloeg om en Grave steijn bracht het niet verder dan een mid- denmoot-plaats, hetgeen in een strijd tus sen 34 boten zeker een persoonlijk succesje was. Gedurende de „zomerfeestweek 1954" van 31 Juli tot en met 7 Augustus mo gen de café's en andere tapperijen in Haar lem tot een uur 's nachts geopend blijven. Tevens mag in deze inrichtingen in het ge noemde tijdvak tot kwart voor een 's nachts muziek worden gemaakt of ten gehore ge bracht. Agatha, 24 v. Pladju n. Priok. Akkrumdijk, 25 te Corpus Chrlsti. Albireo ,p. 25 Finisterre n. Recife. Aldegonda, 25 v. Bangkok n. Pladju. Aip-hacca, 27 n.m. antwerpen verw. Altair, 25 te Montevideo. Amerskerk, 26 te Adelaide. Amor, 25 te Mersin. Amstelkroon, 25 te Semarang. Arendskerk, 25 120 m O Messina n. Pt. Said. Argos, 23 te Piraeus. Ariadne. 25 te Rotterdam. Arkeldijk, 25 v. Djeddah n. Belawan. Arundo, 24 te Rotterdam. Axeldenk, 25 te Recife. Aardijk, 26 v. Antwerpen te New York. Aldabi, 25 400 m Z St. Vincent n. Rio de Janeiro. Alioth. 26 v. Rio de Janeiro te Vitoria. Alkaid. 26 v. Las Palmas te Recife. Amstelland, 24 v. Santos n. Rio Grande do Sul. Annenkerk, p. 25 Gibraltar n. Duinkerken. Arnedijk, 25 v. Bremen naai- Rotterdam. Alama'k, 25 v. Madras te Rangoon. Amsteldijk, 25 te Baltimore. Amstelpark, p. 26 Ouessant n. Amsterdam. Annedijk, 26 v. Bremen te Rotterdam. Ara, 26 te Antwerpen v. Hamburg. Bacchus, 25 te Antwei-pen. Bali p. 25 Kreta n. Napels. Banka, p. 25 Keywest n. Philadelphia. Barito, 29 Singapore verw. Bawean, 25 te San Francisco. Bennekom, 25 te Rotterdam. Bloemfontein, 25 310 m ZZW Kp. Palmas n. Las Palmas. Blommersdijk, 24 te Khorramshar. Britsum, p. 25 Pantellaria n- Ceuta. Boskoop. 25 v. Cristobal, 26 te Puerto Limon. Callisto. 26 te Philadelphia. Caltex Delft. p. 25 Ouessant n. Sidon. Caltex Leiden, 26 v. Rot. n. Tripolis. Caltex Nederland, 26 te Sidon. Castor, 25 te Ciudadtrujillo. Clavella, 24 v. Yokohama n. Balikpapan. Congostroom, 24 n.m. te Freetown. Corilla, 25 te Singapore. Cottica, 24 v. Parimaribo, 25 te George Town. Crooen-burgh, p. 25 Ouessant n. IJmuiden. Celebes, 26 v. Barcelona n. Amsterdam. Dalerdijk, 25 v. Rott. te Londen. Eemdijk, 25 te Houston. Enggano. 26 te Madas. Eos, p. 24 n.m. Finisterre n. Rotterdam. Esso Den Haag, p. 25 Kp. Vilano n. Antw. Esso Rotterdam, 30 m. v. Aruba te Rotterdam verwacht. Bendracht, p. 25 n.m. Malta n. Haifa. Farcum, 26 te Cristobal. Felipes, 26 te Pladju. Friesland, 26 te Balikpapan. Gaasterkerk. 25 te Le Havre. Grootkerk, p. 25 Gibraltar n. Antwerpen. Gaasterland p 26 Madeira n. Recife. Groote Beer, 25 170 m. O Gp. Race n. Halifax. Goridas, p. 26 Vlissingen n. Antwerpen. Haulerwijk, 24 v. Dayao n. Cartagena. Hecuba, 25 v.m. v. New York n. Pt. au Prince. Helena, 24 v. Hamburg n. Antwerpen. Heimes, 24 v. Hamburg n. Antwerpen. Herselia, 24 v. Paramaribo ri. Curagao. Hoogkerk, 25 te Pt. Swettenham. Hector p. 25 Gibraltar n. Algiers. Hersilia, p. 25 Trinidad n. Curagao. Hermes, o. 26 Vlissingen n. Antwerpen. llos, p. 24 n.m. Ouessant n. Tanger, Indi apoera, 25 te Pt. Swettenham. Johan van Oldenbarnevelt, p. 24 Portland .Bill n. Quebec. Java, 26 te Calcutta v. Bombay. Karimata, 25 te Tandjong Priok. Kedoe, 25 v. Pt. Sudan n. Suez. Kota Baroe, 24 v. Pt. Said n. Genua. Kota Inten, p. 25 Perim n. Colombo. Kieldrecht, 26 v. Suez te Alexandria. Koratia, p. 25 Bermuda n. Keywest Vo. Lekkerkerk, 25 te Massawah. Linge p. 25 Ouessant n. Tenerlffe. Lombok, 25 v. Beira n. Dar es Salaam. Loosdrecht. 28 v. Rangoon te Calcutta verw. Laurenskerk, 25 v. Aden n. Karachi. Loenerkeik. 25 n.m. v. Bremen te Antwerpen. Langkoeas, 25 v. Suez n. Port Said. Lissekerk, p. 26 Finisterre n. Port Said. Myonia 26 v. Singapore te Yokohama verw. Maas, 26 v. Bremen te Rotterdam. Maashaven, p. 25 Finisterre n. Rotterdam Malea, 26 te Geelong. Malvina, 25 n.m. te Sorong. Manoeran, 27 te Singapore verw. Mapia, p. 24 Minikoy n. Stiez. Marisa, 25 te San Lorenzo. Marpessa, p. 25 Christmas Eil. n. Geelong. Meliskerk, p. 25 Maladiven n. Penang. Mitra, p. 24 Algiers n. Rotterdam. Molenkerk, 25 te Kobe. Maasdam, 25 n.m. v. Southampton n. Cobh. Macoma, p. 25 Finisterre n. Port Said. Mariekerk, 26 v. Bremen te Antwerpen. Merwede, 25 te Houston, vertr. 30 v. Houston n. Brownsville. Noordam, 26 v. Bremen te Antwerpen. Nooraam, 26 v. New York te Rotterdam. Oranje, 25 v. Colombo n. Belawan. Oranjestad, 24 460 m. ZZW Finisterre naar Plymouth. Ouwerkerk, 26 te Sydney. Overijsei, 25 te Galveston. Oranjestad, 25 103 m ZW Finisterre n. Ply mouth. Orion, 24 n.m. v. Algiers n. Lissabon p. 25 Oran. Phrontis, 25 te Makasar. Prins Willem III, 24 te Rotterdam. Prins Willem George Frederik, 25 v.m. te Rott. Peperkust p. 25 Lissabon n. Le Havre. Prins Frederik Hendrik, 27 v. Cleveland te Montreal verw. Prins Philips Wiliem, p. 26 Belle Isle naar Bremen. Pieter S., 26 v. Rotterdam te Swansea verw. Poelau Laut, 24 v. Amsterdam n. Genua. Rafaela, 25 v. Singapore n. Bangkok. Rempang, 24 n.m. te Colombo. Riouw, p. 25 Key West n. Houston. Rita. p. 25 ten Z Kp. Selatan n. Pladju. Roèpat, 29 v. Alexandrië te Halifax verw. Rijndam, 25 v. Beimuda n. New York. Ridderkerk, p. 26 Vlissingen n. Antwerpen. Salawatie, 25 te Ummsaid. Salland, 24 n.m. te Lenigrad. Saroena, 25 v. Saigon n. Pladju. Sarpedon, 24 v. Caracol n. Plymouth (Ver. St.) Schiedijk, 24 v. Havana n. Le Havre. Sibajak, 24 v. Tj. Priok n. Aden. Sloterdijk, 25 v Antwerpen te Londen. Soesterdijk, 25 te Makassar. Stad Alkmaar, 25 te Genua. Stad Amsterdam, 24 v. Cardiff n. Wabana. Stad Breda, p. 24 Perim n. Suez. Straat Bali, 24 v. Kobe n. Hongkong. Straat Banka, 25 te Makassar. Sunetta, 27 te Miri verw. Slamat, 25 v. New York n. Casablanca. Tarakan. 24 v. Napels n. Pt. Said. Tawali, 25 voor Pt. Sudan. Thelidomus, 25 te Pta Cardon. Tiberius, 25 te Mobile. Tjibantjet, 26 te Kaapstad. Tero, p. 25 Vlissingen n. Santos. Thalatta, 26 v. Mena al Ahmadi te Suez. Trajanus, 24 v. Amsterdam n. Hamburg. Utrecht. 25 v. Kuwait n. Bandarshapur. Van Linschoten, 24 v. Bordeaux n. Duinkerken. Wieldrecht, 25 te Suez. Willemstad. 25 te Curagao. Wonorato. 26 te Pt. Said. Waterland, 26 v. Aden te St. Vincent. Waterman, 26 v. New York te Rotterdam. Westerdam, 26 v. Rotterdam te New York. Westland, 25 v. Riga n. Hamburg. Willem Ruys, p. 26 Finisterre n. Southampton 28 Rotterdam verw. IJssel, 24 te Rotterdam. Zeeland, 25 v. Belawan n. Colombo. Zijpenberg, p. Sardijnje n. Bona. Zaan, 26 n.m. v. Zaandam n. Amsterdam. Zuiderkruis, 25 29 290 m W Kp. Palmas naar Kaapstad. KLEINE VAART Atlas, 23 van Bordeaux naar La Pallice. Capri, 24 v. Londen te Rotterdam. Delfzijl, 23 v. Rotterdam n. Gotenburg. Domburgh, 24 v. Londen n. Rotterdam. Donau, 23 v. Londen te Rottredam. Export II, 23 v. Londen te Rotterdam. Hasewint, 24 v. Yxpila te Rotterdam. Hast III, 24 v. Hamburg te Rotterdam. Hoop van Zegen, 24 v. Groningen te Rotterdam. Ilias, 23 van Amsterdam n. Gothenburg. Lea, 23 v. Aarhus te Rotterdam. Leonard T, 23 v. Rotterdam n. Horsens. Lies, 23 v. Vetisiluoto te Rotterdam. Mirfak N, 23 v. Rotterdam n. Ascunslon. Necton, 24 v. Delfzijl te Overschle. Noordzee, 23 v. Roterdam n. Goole. Polaris, 24, v. West Hartlepool te Rotterdam. Pollux, 23 v. Honfleur te Rotterdam. Tinda, 23 v Londen te Rotterdam. Veenenburgh. 23 v. Middlesbro te Rotterdam. Bab T. 16 te Munksund van Domsjo. Joost, 23 te Norrsundet van Stockholm. Larix, 21 van Skutskaer naar Zaandam. Pavo, 21 te Marieberg van Domsjo. Pon.to. 21, te Soernaes van Kotka. Ponza, 21 te Amsterdam van Soernaes. die dit jaar de ULO, HBS, OHS of het Gymnasium verlaten, kunnen bij ons een werkkring vinden. Ter inleiding in het bankbedrijf wordt een speciale introductie-cursus gegeven door onze eigen medewerkers. 2 Augus tus a.s. begint de eerste cursus. Brieven te richten aan de Afdeling Personeelzaken, Herengracht 595, Amsterdam-C. HOGE PRIJZEN ƒ25.000 4124 ƒ5000 32086 2000 11489 1500 3995 4431 1000 5037 7128 11297 14150 18963 400 2436 4443 4464 4991 5312 7453 8798 9627 11242 15662 17004 17740 17743 20102 21495 200 1250 1762 2026 2093 2110 2283 2367 2374 2519 2881 3205 3514 3664 3893 4014 4419 4599 5121 5634 6093 6136 6660 6664 6754 7261 7349 7370 7450 7898 8328 8445 8882 8887 8989 9045 9237 9467 S896 9902 10129 10201 10518 10666 10699 1x516 11936 12127 12154 12243 12270 12654 13108 14125 14527 14540 15327 15343 15559 16939 17368 17398 17559 17890 17900 17933 17947 20285 20762 20890 20950 21164 21165 21658 21835 21839 1063 229 426 517 659 950 2007 226 542 820 956 3052 261 452 781 986 4022 356 509 704 843 5091 267 524 693 969 6088 264 512 700 887 7020 151 411 593 808 8006 239 461 716 837 9006 305 656 10053 244 474 614 901 075 082 255 259 432 443 532 537 660 707 981 982 009 050 229 254 588 596 831 833 977 989 037 075 332 341 455 469 803 877 108 116 359 370 517 521 705 706 848 850 106 131 318 332 527 567 705 772 983 993 096 104 300 312 548 558 717 730 907 937 022 048 204 212 413 473 613 616 831 849 023 042 297 3.16 535 548 722 734 849 879 021 120 350 372 657 721 054 126 247 280 478 503 617 654 906 919 084 085 261 284 444 453 566 570 741 797 983 108 135 260 323 608 632 849 856 997 998 081 OS9 352 362 482 543 880 908 146 218 405 421 536 550 740 741 879 891 156 160 393 401 598 604 822 828 109 155 329 331 574 584 784 797 957 996 070 075 237 241 476 508 626 629 892 918 043 137 332 354 568 587 737 745 904 942 154 162 427 475 753 789 163 165 287 295 514 565 674 723 921 931 091 096 321 325 455 478 607 614 799 801 157 162 335 405 680 703 858 902 103 179 385 392 566 592 911 919 252 269 425 441 560 579 748 751 896 928 163 180 422 441 616 622 835 839 157 172 441 470 587 609 829 837 094 106 253 258 527 541 697 717 930 964 167 174 381 399 599 623 778 792 951 966 186 193 527 537 790 947 173 190 330 331 570 580 746 752 935 941 PRIJZEN VAN 20 143 166 223 335 363 377 496 498 500 648 652 653 836 846 922 170 184 191 457 520 529 711 729 758 908 934 951 199 249 259 397 413 450 672 707 760 920 930 935 277 284 343 445 491 506 629 668 691 760 807 834 969 975 988 213 221 236 489 490 522 644 645 651 873 929 932 194 217 244 484 485 487 624 654 655 855 874 875 121 135 149 266 355 362 564 575 587 736 738 774 191 199 206 401 421 423 625 627 638 808 811 830 213 216 290 546 564 596 194 200 203 350 380 401 585 588 592 759 773 779 980 998 11027 430 618 12001 166 435 705 896 13029 223 375 511 762 14002 163 631 762 15042 290 570 969 1 (1036 234 447 702 896 17027 276 534 783 976 18043 259 460 601 833 19009 328 664 844 20017 266 399 652 794 21076 376 522 768 953 047 191 437 447 670 722 002 009 180 195 455 457 713 726 902 957 080 082 228 239 386 409 541 591 763 785 026 044 272 276 635 648 795 797 058 075 340 417 637 653 044 051 238 244 449 453 703 732 980 031 045 283 326 556 563 814 842 062 075 271 276 465 472 605 648 863 868 019 042 339 389 670 678 865 868 043 068 267 299 403 441 660 678 807 853 144 211 378 382 550 557 778 797 956 957 198 218 308 456 471 484 759 766 862 050 059 083 224 230 251 501 518 604 734 744 787 960 961 128 148 158 263 273 311 418 443 444 634 644 697 860 864 867 065 093 098 413 432 495 651 677 682 818 853 873 077 094 206 505 512 520 658 715 730 339 346 406 410 566 593 599 «13 907 950 966 987 097 122 126 163 262 265 342 346 624 642 686 693 833 843 S55 868 179 191 314 342 472 475 720 729 902 105 116 521 535 683 697 886 896 242 265 535 544 733 902 216 221 351 359 480 493 754 756 136 148 578 581 736 756 947 273 279 557 564 912 931 054 059 083 098 199 202 219 271 289 319 370 405 423 441 498 555 556 578 624 635 698 750 753 765 800 809 826 849 083 100 126 130 207 222 258 331 361 400 439 527 532 598 607 620 663 668 687 758 865 877 895 910 912 935 974 094 108 284 337 490 501 662 708 904 980 124 137 443 467 687 760 921 929 082 123 301 312 471 502 697 710 856 959 212 231 403 423 591 599 822 842 981 989 137 182 392 429 502 565 715 735 989 109 232 485 493 777 781 982 983 155 159 337 376 531 543 731 767 973 983 262 274 438 444 612 639 858 861 202 235 241 438 442 450 575 577 581 744 770 812 254 265 305 568 615 654 783 801 813 165 178 184 389 396 397 587 607 622 770 773 780 988 989 993 286 290 353 453 477 486 674 709 722 884 902 942

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 8