Kort en bondig Drie Haarlemse raadsleden stellen vragen over ontruimingskwestie Meisje preste jongeman haar van het leven te beroven Voetbaltournooi voor speeltuin- jeugd enthousiast ingezet Ontslag van rechtsvervolging geëist in Castricumse moordzaak De Waarderpolder- erfpachtkwestie ^Briecen aan de redactie DINSDAG 27 JULI 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT r 1 B. J. van Proosdij bij het G.E.B. gehuldigd J. A. F. Zorn vijftig jad.v in textiel Rectificatie Lezing der betrokken N.V. Geen nachtbus via Haarlem Het zomerschaaktournooi van „Haarlem" Burgerlijke Stand van Haarlem Keemeleers rukken Zaterdag om 7 uur Haarlem binnen Vanmorgen is onder grote publieke belangstelling voor de Alkmaarse rechtbank de behandeling begonnen van de vrijwillige levensberoving op het 23-jarige Amster damse meisje M. T., dat Maandag 17 Augustus van het vorige jaar in de vroegte ge vonden werd met een revolverschot door het hoofd nabij het secundaire PWN-pomp- station tussen Castricum en Bakkum. Onder presidium van mr. A. D. van Regteren Altena heeft de rechtbank de achtergronden van deze dood proberen te ontraadselen. Als verdacht van het afschuwelijke misdrijf werd reeds kort na het gebeurde een 25-jarige Amsterdamse kantoorbediende aangehouden, W. J. Th. H., die tegenover de Rijkspolitie bekende de moord te hebben gepleegd. Hij had gedurende enige tijd met het slachtoffer zijn vacantie doorgebracht in hotel „De Rustende Jager" te Castricum. Na de daad zou hij het legerpistool, waaruit het dodelijke schot werd gelost, in zee hebben geworpen. Vanmorgen stond hij na een langdurig voorarrest in de Alkmaarse verdachtenbank. Na een korte zitting, waarin geen getui gen werden gehoord, eiste de officier van justitie ontslag van rechtsvervolging en ter beschikkingstelling van de regering. Hij achtte moord niet bewezen, wel het opzet telijk beroven van het leven van Mirjam T. Ook voor de rechtbank gaf de verdachte de feiten volmondig toe. Na een kameraad schappelijke omgang met het meisje kwam het tot een inniger verhouding tussen het tweetal. De jongeman, die volgens de psychiatrische rapporten sterk suggestief is, heeft haar naar zijn eigen zeggen op haar uitdrukkelijk verzoek op die zeventiende Augustus 1953 van het leven beroofd. "Uit het verhoor bleek voorts, dat het meisje door een bijzondere aard de jongen volkomen in haar geestelijke macht had en hem als het ware steeds weer wilde dwingen het dodelijke schot te lossen. Het leek voor de president geen twijfel, dat dit een beneming van het leven op verzoek is geweest. De officier van justitie kwam in zijn requisitoir tot de overtuiging, dat er geen sprake is geweest van moord, wel van een •opzettelijke en gevraagde levensberoving. Nadat hij de gang van zaken op de 17de Augustus nogmaals was nagegaan, liet hij de gedachte aan een „gewoon" misdrijf varen, in de overtuiging dat alles is gebeurd op het uitdrukkelijk verlangen van het meisje. Naar de officier zeide draagt de verdachte thans zijn hele levens een ont zettend leed met zich mee. De officier be greep niet dat deze jongeman die toch van een goede komaf was en een bijzonder goede opvoeding heeft genoten, op het laat ste moment niet teruggedeinsd is. De rapporten stelllen hem niet geheel verantwoordelijk en een ontslag van rechtsvervolging zou dus de beste oplos sing zijn. Er is echter een tweede moge lijkheid, namelijk het ontslag van rechts vervolging inderdaad door te laten gaan maar de verdachte ter beschikking te stel len van de regering. De verdediger, mr. J. W. Crefeld, uitte zich verheugd over deze eis en onderkende in het betoog van de officier van justitie de begrijpende houding, die tegenover deze verdachte, naar hij zeide, de enige moge lijke is. Hij voerde tenslotte nog een verklaring aan van de vader van het slachtoffer, waaruit bleek dat deze geen enkele bezwa rende omstandigheid voor de jongeman had willen aanvoeren. Een rapport van een psychiater rekende de jongeman als volledig ontoerekenings vatbaar, een ander rekende hem nauwe lijks toerekeningsvatbaar. De uitspraak zal over veertien da gen voor de rechtbank in Alkmaar plaats hebben. Het standbeeld van Hugo de Groot is van zijn plaats in het midden van het Delftse marktplein verwijderd en overgebracht naar een plaats links van de Nieuwe Kerk. De verplaatsing was noodzakelijk wegens het van 21 tot en met 28 Augustus te houden militair muziekfestival „Taptoe Delft". Op 7 Augustus vertrekt ds. P. H. de Bres, Hervormd predikant te Eindhoven, als geestelijk verzorger voor Protestanten met het m.s. „Waterman" naar Nieuw Zee land. Ds. De Bres heeft ten behoeve van de Nederlands Hervormde emigranten een be roep aangenomen naar de Presbyterian Church in Nieuw Zeeland en zal met zijn gezin in dat land blijven. Te Breda is aanbesteed de aanleg van start- en rolbanen voor het vliegveld Woens- drecht. De laagste inschrijver was de N.V. W. Rasenberg en Zoon in Breda met f3.876.300. Hoogste was de Maatschappij Wegenbouw in Utrecht met f 4.659.000. De Koningin heeft gisteren een bezoek gebracht aan het gebouw der vereniging „Het Goois Scheppend Ambacht" aan de Kerkbrink in Hilversum, waar een zomer- expositie van werk der leden wordt ge houden. HAARLEM EN OMGEVING Maandagmorgen omstreeks elf uur is in de Kamerlingh Onnestraat, veimoedelijk door kortsluiting, brand ontstaan in de mo tor van een auto. De brandweer heeft met koolzuur de brand geblust. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Slechts de motor werd gedeeltelijk vernield. Hedenmorgen is het jubileum gevierd van de heer B. J. van Proosdij, die thans veertig jaar bij het G.E.B. werkzaam is. Om half tien werd de jubilaris met zijn echtgenote ontvan gen door de burgemeester, waarna om tien uur de huldiging in de oude centrale begon. Hier voerden vele sprekers het woord, aller eerst de directeur, de heer J. H. Steinkamp, die de jubilaris de gebruikelijke enveloppe overhandigde benevens een legpenning van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Vervolgens sprak ir. T. Lentelink, daarna de heer H. P. Groen, technisch ambtenaar van de electrische afdeling, vervolgens de heer P. E. Thueré, die de grote verdiensten van de jubi laris in het verzet memoreerde en de heer A. Onkenhout. voorzitter van de Vakbond, afde ling Haarlem. De voorzitter van het jubileum fonds. de heer G. Gooyer, bood een gouden dasspeld aan. Van het jubileumfonds van de ambtenaren ontving de jubilaris een stof zuiger. Bovendien waren er vele bloemstuk ken van directie en personeelsleden. De voorgenomen ontruiming van de belde percelen Zuiderstraat 25 en 27 rood, waar over wij in onze bladen van verleden week Donderdag en Vrijdag uitvoerig hebben be richt, heeft een drietal Haarlemse raadsle den aanleiding gegeven zich met vragen tot Burgemeester en Wethouders te wen den, namelijk de heren Goedee (Ar beid) en M o 1 en P r o p e r (CPN). De eerste heeft schriftelijke vragen ge steld, waarin hij het college om een vol ledig overzicht van alle feiten en omstan digheden welke direct of zijdelings ver band houden met deze zaak. Ook vraagt hij het college aandacht te schenken aan de wijze, waarop de verschillende bij deze kwestie betrokken instanties voor en na de ontruiming hebben samengewerkt. De twee genoemde leden van de commu nistische fractie hebben hun vragen de vorm van een interpellatie gegeven. Zij zijn bestemrd voor de morgen te houden raads vergadering en luiden: 1. Waarom heeft het college van B. en W., toen bleek dat de huiseigenaar van ge noemde woningen in de Zuiderstraat de opgedragen voorzieningen niet trof, daarin niet zelf voorzien op kosten van de eige naar, waartoe de Woningwet de mogelijk heid biedt? Donderdag 29 Juli is het vijftig jaar ge leden, dat de heer J. A. F. Zorn uit de Trompstraat in Haarlem-West met zijn vingers langs een lap textiel streek, weten de dat hij met deze stof zijn loopbaan zou gaan maken, en met niets anders. Hij was toen elf jaar. Een zo vaste overtuiging op een zo jeugdige leeftijd mag in eerste in stantie bevreemden, ze krijgt reliëf als men weet, dat de heer Zorn moest helpen een traditie voort te zetten. Sedert het einde van de achttiende eeuw meent de familie, waartoe hij behoort, dat de kleren niet alleen de man maken, maar ook de vrouw. Jaar in jaar uit, twee eeuwen lang trachten zij al hun overtuiging kracht bij te zetten, gewoon in de confectie-kleer- makerij, maar ook in de „haute couture". Zij, die de heer Zorn Donderdag de hand zullen drukken, wensen hem niet alleen geluk met het resultaat van vijftig jaren arbeid in de textiel, maar tevens met het feit, dat hij een familietraditie in ere heeft, gehouden. Abusievelijk hebben wij in onze filmbe spreking de voorstellingen van „Lili" in Minerva alleen voor de avondvoorstellin gen voorbehouden. Deze film wordt echter ook in de middagvoorstellingen vertoond. Geen half of heel professionalisme, geen staats-amateurisme en geen premiestelsel. Niets van dit alles. Slechts een rustig par tijtje voetbal ter gelegenheid van de vacan- tiespelen 1954. Nou ja, écht rustig is na tuurlijk iets anders, maar toch stonden er niet zulke enorme belangen op het spel als het behalen van een districts- of landskam pioenschap. De elftallen van de speeltuinen Welte vreden en Vondelkwartier openden van morgen de lange reeks wedstrijden, die straks in Augustus zullen uitlopen op een finale tussen de ploegjes, die bewezen heb ben over het meeste doorzettingsvermogen te beschikken. Maar vanmorgen dachten de tweeëntwin tig spelertjes daar nog niet aan, Nu had den zij al hun aandacht nodig bij het oplos sen van het probleem, hoe een grote leren voetbal zo dikwijls mogelijk ih het doel van de tegenstander gewerkt kan worden. Dat was geen geringe bezigheid, dat ondervon den de jochies al spoedig en zelfs met elf spelers om de bal heen (zie foto) vlak b\j het vijandelijke doel wil het af en toe nog niet lukken. En langs de kant lagen de meisjes, die telkens wanneer een van hun favorieten de bal te pakken kreeg in een luid gejuich uitbarsten. En aan het einde van deze wed strijd (Vondelkwartier won met éénnul) begeleiden deze meisjes de overwinnaars naar de kleedkamer, maar spraken ook op wekkende woorden tot de verliezers, die een beetje triest het veld de rug toekeerden. Want één ding blijft bij het beroepsvoet bal en bij een vacantie-tournooi hetzelfde: Het is namelijk altijd een beetje prettiger om als triomfator bejubeld te worden. 2. Waarom heeft uw college in boven genoemde gevallen de bewoners in onrust gebracht door bevelen tot onmiddellijke ontruiming en/of door bedreiging met uit zetting, welke kennelijk niet strikt noodzakelijk waren. Na onze publicatie hebben de verschil lende gemeentelijke diensten grote en lof waardige voortvarendheid aan de dag ge legd om de vijf met dakloosheid bedreigde gezinnen aan huisvesting te helpen. Wij meldden reeds, dat de familie De Kok naai de Viersterrenstraat zal verhuizen. Ook het de Viersterrenstraat zal verhuizen Ook het ter nog niet beschikbaar is, omdat de eigenaar daaraan niet mee wil werken. Daarom zal daarvoor wel een vordenings- procedure aanhanging worden gemaakt. Wat de twee jonge gezinnen Van der Veldt en Nolet betreft, stelt het Huisves tingsbureau zioh op het standpunt, dat die, evenals andere jonggehuwden, vooral zelf naar huisvesting moeten zoeken. Komen zij met een adres, waar zij passende woon ruimte kunnen verkrijgen, dan zal de ver gunning hen zeker niet worden geweigerd. Naar aanleiding van de erfpachtkwestie tussen de gemeente Haarlem en Vernhout Van Sluijters' Drukkerijen N.V. over een terrein in de Waarderpolder (waarover wij gisteren de lezing van het gemeentebestuur publiceerden) ontvingen wij een afschrift van een brief, door de genoemde N.V. aan de leden van de Haarlemse raad gericht. Daarin zegt deze vennootschap onder meer: Het zij ons vergund, u enige verdere dé tails mede te delen, betrekking hebbende op ons verzoek dd 30 Juni j.i. tot terug gave van de door ons gestorte jaarcanon groot 3.125,omdat wij geen gebruik maken van de door de raad verleende ver gunning van 20 Februari 1952 tot verkrij ging van een stuk grond in erfpacht in de Waarderpolder. In ons schrijven van 18 Maart 1950 aan B. en W. hebben wij er uitdrukkelijk op gewezen, dat zolang de geprojecteerde brug over het Spaarne nog niet zou zijn ge bouwd, wij ernstige stagnatie vreesden in het aantrekken van personeel (vooral vrouwelijk) omdat men bij slecht weer of des winters niet zover buiten de stad wil werken, alsmede dat wij moeilijkheden in de expeditie duchtten. Naar aanleiding hiervan is bij de ver schillende onderhandelingen met de wet houders ons medegedeeeld dat voor 1952 een bedrag van 750.000,was bestemd voor de aanleg van de oprit aan de Klop persingel, waarna de brug in 1953 zou wor den gebouwd. Op grond van deze mededeling hebben wij toen besloten een vergunning tot verkrijgen van bedoelde erfpacht in te dienen; anders zouden wij dit niet hebben gedaan. Bij het aanhangig maken van dit verzoek hebben wij ingevolge de daarvoor gestel de voorwaarden een bouwplan ingediend. Op deze bouwplannen hebben wij tot heden nog geen goedkeuring gekregen en ook is er geen enkele mededeling in ons bezit naar aanleiding van de bespreking in de vergadering van de Gevelcommissie op 14 Februari 1952. Op 16 Juli 1954, dus ruim 14 dagen na indiening van ons request met verzoek tot teruggave van de gestorte 3.125.en kennisgeving van niet gebruik maken, ont vingen wij een schrijven namens B. en W., dat wij uiterlijk 31 Juli 1954 een notaris moesten aanwijzen om bedoelde akte te verlijden. Reeds op 6 October 1952 deelden wij B. en W. mede, dat het geen nut zou hebben om de notariële akte te verlijden wanneer de bouwplannen door onvoorziene omstandigheden niet zouden doorgaan. Betreffende de vliegasplaag: deze is ons ter kennis gekomen na indiening van ons verzoek tot erfpachtsuitgifte. Dies kunnen wij deze klacht alsmede de kwestie-brug- verbinding niet beschouwen als niet ter zake dienende, doch als een die van essen tieel belang is. Dat deze vliegaskwestie ook voor B. en W. van belang is, moge hieruit blijken, dat het onderzoek nog steeds niet is afgesloten. Ingevolge telefonische mede deling van de wethouders zou in de raads vergadering van 28 October 1952 deze aan gelegenheid worden besproken. Van het re sultaat dezer besprekingen hebben wij niets vernomen. Overigens komt het ons voor, dat wij te allen tijde gerechtigd zijn, al of niet ge bruik te maken van een verleende vergun ning. Op grond van bovenstaande toelichting mogen wij u beleefd verzoeken, uw mede werking te willen verlenen met betrekking tot inwilliging van ons request." De aankomst van de groep Hongaarse kinderen, die enige tijd in ons land zullen doorbrengen op uitnodiging van het Centraal Bureau van de Diaconieën der Gereformeer de Kerken, is vervroegd. De kinderen zullen Dondf'dag 29 Juli niet op 14.30 maar om 11.30 uur nren aan het Centraal Station te Utrecii V ELS ENS NIEUWE CENTRUMhet Raadhuisplein, belooft een stedebouwkundige conceptie van allure te wor den. Architect W. M. Dudok, de vroegere supervisor van Velsens wederopbouw- en uitbreidingplannen, heeft dit project in de Verenigde Staten getoond en daar waren de deskundigen vol lof over de eenheid van stijl, die dit stads centrum ademt. Al is de bouw van het raadhuis op enige moeilijkheden ge stuit in verband met de bestuurs-structurele problemen, die momenteel de IJ mond beroeren, het lijdt geen twijfel, dat dit raadhuis er met zijn „ombouwing" moet komen, wil 1]muiden werkelijk de stadskern krijgen, die de stad aan de zee verdient. Op de tekening, die naar het ontwerp van architect Dudok werd vervaardigd, ziet men niet alleen het raadhuis met het ruime plein 1945, maar ook de winkelcomplexen er omheen en in de rechter-benedenhoek het nog altijd bestaande plan voor de gemeentelijke schouwburg. Bovendien toont deze tekening de oplossing voor de „overkapping" van de Zee weg op het punt, waar hij op het Plein 1945 uitmondt. De Kroon heeft afwijzend beschikt op het hoger beroep dat door de busonder nemer G. J. E. van Leyden was ingesteld tegen de beschikking van de Commissie Vergunningen personenvervoer op zijn aanvrage om een nachtelijke busdienst te mogen onderhouden tussen Amsterdam en Roosendaal via Haarlem, Heemstede, Hil- legom, Den Haag, Delft, Rotterdam en Breda. De Kroon heeft daarbij overwogen, dat deze dienst zou worden uitgeoefend op een traject dat reeds door een vervoeron- derneming wordt bediend, dat niet geble ken is, dat er een behoefte aan een nach telijke verbinding bestaat en dat, zo dit in de toekomst wel het geval mocht zijn, hierin in de eerste plaats voorzien zou moeten worden door uitbreiding van de dienstregeling van de op dit traject reeds werkzame vervoeronderneming, te weten de N. V. Nederlandse Spoorwegen. Op dezelfde overwegingen werd ook een aanvraag voor een nachtbusverbinding Amsterdam-Groningen afgewezen. (Verkort weergegeven) Mikpunt. Het ingezonden stuk van de kamerbewoonster in H.D. van 26 Juli is mij uit het hart gegrepen. Sinds de tien jaren, dat ik weduwe ben moet ik steeds weer ervaren, dat een alleenstaande vrouw het^ mikpunt is voor alle soorten mense lijke aasgieren in onze maatschappij. Op het ogenblik ben ik weer dakloos en ik geniet de gastvrijheid van vrienden tot ik toestemming krijg de kamertjes, die ik moest huren, te betrekken. Ik zal dan de huur van het gehele bo- venhuisje moeten betalen. Waarom kan bij de vele vragen op het formulier, dat wij moeten invullen niet de vraag toege voegd worden: Hoeveel huur moet u be talen? Het werd mij bovendien onmogelijk gemaakt om op mijn oude dag van een eigen huis te genieten. De levensverzeke ringsmaatschappijen keren thans boven dien aan de rentetrekkers slechts een-zesde van de vroegere waarde uit. En zo ben ik thans genoodzaakt weer te gaan werken om mijn tekort aan te vullen, op een leeftijd, dat anderen met pensioen gaan. Inderdaad, er is veel innerlijke kracht voor nodig om te blijven geloven in het goede, dat toch ergens in onze samen leving moet zijn. Oud-verpleegster Behalve in de bekergroep B is de voort gang in het door de schaakclub „Haarlem" georganiseerde schaaktoumooi aanzienlijk geweest. De kansen beginnen zich reeds af te tekenen; het aantal spelers, dat tot dus verre de volle winst behaalde, begint te slinken. In de bekergroep A (achtkamp) heeft A. Herfst (Rolland) zijn goede voornemens kenbaar gemaakt: 3 partijen gespeeld en ge wonnen. In de bekergroep C schijnt G. B. v. d. Velde hoge ogen te gaan gooien, hij ont moette 3 kampioenen, won er reeds van twee, met name R. Mol (kampioen HSG) en J. J. v. Kampen (kampioen „Het Oosten") en staat tegen de derde, A. M. Schneiders (schaak kampioen van Haarlem), gunstig. De uitslagen uit de 3e en 4e ronde luiden: Bekergroep A: G. Weert—W. de Graaff 10; A. Herfst.B. Hagenaar 10; S. Herfst L. Kensen 10; W. de GraaffJ. Wijker 0—1. Groep B: C. HooglandW. Schuurman 1-214, W. GeuzebroekR. Faase 10. Groep C: A. M. SchneidersJ. Verleur 10; G. B. v. d. VeldeJ. J. v. Kampen 1—0; R. Mol—J. Blokker 14—14; G. B. v. d. Velde—R. Nol 1—0; J. J. v. Kampen—J. Blokker 1414. Ie klasse A: C. ZwaneveldF. W. Meulen- belt 0—1; H. v. d. Berge—J. v. d. Steeg 1—0; H. ZeylmakerP. v. d. Harst 10. Ie klasse B: T. de JongL. Mosterdman 01; P. FrisJ. Stol voort 10; P. Koomen A. W. v. Steenis 01; A. D. v. SteenisJ. Stolvoort 01; P. KoomenL. Mosterdman 0—1. 2e klasse A: D. HollanderP. i. d. Berken 1414; B. A. GeerlingsR. Barthel Jr. 10; G. KruupB. A. Geerlings 10; P. i. d. Ber ken—N. N. V4— 2e klasse B: J. H. BerkelF. J. v. Tonge ren 10; B. HalberstadtJ. Schneiders 1—0; F. W. Bai'thel Sr.J. Schneiders 10. 3e klasse A: J. BokW. Koppen 10; F. v. DoornJ. B. Melsen 10; P. B. de Wagt mevr. R. OnvleeLans 01; mevr. R. On- vlee—Lans—J. Bok 10; W. KoppenF. v. Doorn 10. HAARLEM, 26 Juli 1954 ONDERTROUWD: 26 Juli, P. Tuijtel en A. J. Verhoef. GEHUWD: 26 Juli, H. Wittenberg en E. C. M. Stolle. BEVALLEN van een zoon: 22 Juli, M. A. Jansenvan Lieshout; 24 Juli, G. J. van SlootenStange; H. KaspersBaard; 25 Juli, W. C. J. van der Vlugt—Schraal; 26 Juli, G. J. van Balen Blanken—Brouwer. BEVALLEN van een dochter: 23 Juli, C. M. E. SpitsJohansson; A. C. H. van Eden Kerkhoff! 24 Juli, H. G. Beljaardsvan 't Zand; J. van der LindenDekker; J. de BaanBok; L. J. Hoogland—Groen; 25 Juli, A. J. van LiendenLodewijk; H. W. Bak kenhovenBeider; R. C. EkeringEeftinck Schattenkerk; 26 Juli, E. H. Wever—Meijers; J. Bruijnsde Lang. OVERLEDEN: 24 Juli, P. van der Werff, 81 j.. Bra dtstraat; 25 Juli, J. C. J. van de Vrande—Schiphorst, 81 j., de Ruijterweg. Kanon schiet 200 kg toffee's Vanavond komen in Maastricht de Kee meleers, onder leiding van Prins Jan V bij een om een generale repetitie te houden voor de bestorming van Haarlem op aanstaande Zaterdag. Zij zullen die dag om kwart over zes in Haarlem arriveren, om zeven uur wordt de intocht gehouden. Prins Jan V en de Bloemenfee zullen uit hotel Royal vertrekken op de praalwagen die hen door de stad zal voeren. De stoet formeert zich op de Koude Horn en zal de volgende route kiezen: Nieuwe Gracht-Jansweg-Stations- plein - Kruisweg - Kruisstraat - Barteljoris- straat - Grote Markt - Koningstraat - Gier straat-Grote Houtstraat - Houtplein - Grote Houtstraat-Grote Markt. Op vijf plaatsen in de stad zal er met het toffeekanon, dat 3 minuten voor de stoet uitrijdt, worden geschoten. Daarmee is een lading van 200 kilogram gemoeid. De Bloemenfee zal gekleed gaan in een z(jden brokaat toilet met een lange sleep, dat hoog gesloten is. Bij wijze van hoofd tooi draagt zij twee struisveren in haar kapsel. Het toilet kreeg de weidse bena ming van .Duchess fagonnée" en werd te Amsterdam speciaal ontworpen. De politie zal haar mannetje staan, al zal zij die dag met gepaste waardigheid menig oogje dichtknijpen. Tenslotte is het feest en dan let men nu eenmaal niet zo erg op van links of rechts komende hossende stoeten. Wij zouden trouwens de automobilisten wil len afraden om in hun voertuig te blijven: dit is de dag van de voetganger. De stoet, die voorafgegaan wordt door de politie, bestaat in deze volgorde uit de Hofkapel van de Keemelstad met het be stuur in hun uniform der oude Maastricht se schutterij, volgauto's van Haarlems Bloei, Autoriteiten en de dames van de Keemeleers, de „Soprani" show, de Ere- garde van de balletgroep, een wagen met de Hofhumorist, de Butneredner, Hoftenor en de Esperanto Tolk, de Boerenkapel uit Haarlem, De Nar van Keemelstad en ten slotte de praalwagen van de Keemelstad. Nadat men op de Grote Markt is aange komen, wordt om kwart over acht een be gin gemaakt met het programma van de carnavalszitting, dat het optreden vermeldt van talrijke personen, de balletgroep en het showorkest. Het programma wordt besloten met een zogenaamde cramignon, oftewel een soort cortège rondom en op de Grote Markt. Zelfs een kniesoor zal zich niet be hoeven te vervelen. Een ding nog: het weermaar wjj hebben een sterk voor gevoel dat het best zal meevallen, een voor gevoel dat gesterkt wordt door de omstan digheid dat nu wij deze regels schrijven de zon door de vensters schijnt. Wie over car naval praat, praat over zon. Zo is het toch vanouds geweest?

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 3