Problemen om een zeehond in Artis Subsidie-aanvragen voor de rheumabestrijding ter tafel Onder ons gezegd: toch maar liever Een Eeuw Geleden Provinciale Staten Vuren gestaakt in het Noorden van Vietnam Nederlands Ballet nu definitief gevormd Hrloe is het ontstaand Brand bij Bensdorp- chocoladefabrieken Ruim een half millioen schade; oorzaak lasvonk Uitspraak in de zaak Betty Meljado Resultaat van overleg gewikt en gewogen DINSDAG 27 JULI 1954 3 Vietminh-druk neemt overal af Oudste Nederlandse filmoperateur overleden Amsterdams inbreker weer tot drie jaar veroordeeld LOOP NAAR DE WEERGA cent Portugal poogt factorijen in India te redden Mevrouw L. van M. krijgt een jaar, waarvan de helft voorwaardelijk Lifter uit slingerende vrachtwagen gevallen J Ruggespraak in Djakarta Uit de Opregte Haarlemsche Courant van 27 Julij 1854 In de hedenmorgen gehouden zitting van de Provinciale Staten van Noordholland heeft de voorzitter dr. M. J. Prinsen na mens Gedeputeerde Staten dank gebracht aan de heer B. de Vries (P.v.d.A.) voor de zeer verdienstelijke wijze waarin deze tij dens zijn lidmaatschap van het college de portefeuille van Waterstaat en de werk- verruimings-aangelegenheden behartigd heeft. Hij prees het inzicht en de toewij ding die de heer De Vries bij zijn veel omvattende taak aan de dag gelegd heeft en hoopte dat hij zijn goede gaven thans als lid van de Staten tenvollé zou mogen uitbuiten. De voorzitter sprak ook woorden van hulde tot dr. B. H. Sajet (P.v.d.A.) die 25 jaar Statenlid is en zich bijzonder ver dienstelijk heeft gemaakt voor de provin ciale volksgezondheid. Aan de orde was daarna de tussentijdse benoeming van een lid van de commissie van bestuur van de provinciale ziekenhui zen, als hoedanig dr. B. H. Sajet, te Am sterdam, met algemene stemmen gekozen werd. Ter voorziening in de vacatures in de Raad van Toezicht op de provinciale be drijven werden gekozen, met volstrekte meerderheid van stemmen, de heren W. Thomassen, mr. J. W. van Gelder en W. Voorthuijsen. Nadat de voorstellen tot vaststelling van de eerste suppletoire begrotingen van de provinciale ziekenhuizen in Santpoort, Bakkum en Medemblik, zonder hoofdelijke stemming aangenomen waren, kwam ter tafel het voorstel tot afwijzing van het verzoek van de Stichting voor Geslachts- ziektebestrijding, Gebrekkigenzorg en Rheumabestrijding om verhoging van het haar verleende subsidie voor 1954 met ;f 8000. De heer Sajet (P.v.d.A.) wees er op, dat het er in deze materie onder meer om gaat, de Consultatiebureaux voor ge brekkigenzorg te vervangen door idem voor revalidatie-vraagstukken. Maar reva lidatie omvat veel meer dan gebrekkigen zorg en hieruit was dus te concluderen dat de stichting haar werkterrein aanzienlijk zou gaan verruimen. Met revalidatie wor den grote kapitalen bespaard, zo zei deze spreker, vooral wanneer zij geleid en ge organiseerd wordt door een ter zake des kundige arts. De spreker geloofde dat zulk een revalidatie-arts er moet komen en vroeg tenslotte: „weiger het gevraagde sub sidie niet a priori, maar bezie de hele kwestie nog eens in de commissie voor ge zondheidszorg, die wij vandaag gaan in stellen. Nadat de heer Lans er (C.P.N.) het ADVERTENTIE HANOI (Reuter) In Noord-Vietnam is heden de order om het vuren te staken van kracht geworden. In het laatste Franse communiqué vóór het van kracht worden van het bestand werd gezegd dat de druk van de Vietminh in geheel Indochina ver minderde. De Franse bevelhebbers in alle sectoren van het Noord Vietnamese front hadden enkele dagen geleden een enveloppe met het opschrift „uiterst geheim" ontvangen. Vanochtend kregen zij het sein de envelop pen te openen, waarin in code de opdracht zat: „Voert de operatie-Ariana (de code naam voor het staken van het vuren) uit.". Ariana is de naam van een der internatio nale gebouwen bij het Paleis der Naties te Genève, waar op 20 Juli de bestandsover eenkomst werd getekend. De laatste nacht van de strijd in Noord- Vietnam werd gekenmerkt door kleine sto- ringsaanvallen van de Vietminh. Het Franse opperbevel heeft verklaard, dat de Vietminh een intensieve propaganda-actie is begonnen teneinde eenheden van de Franse Unie-strijdkrachten in Noord-Viet nam te bewegen zich niet naar het Zuiden te bewegen. Vele Franse zakenlieden in Hanoi, dat aan de Vietminh zal worden overgedragen, zijn tot de slotsom gekomen, dat het mogelijk is dat zij hun werk aldaar onder communistisch regiem kunnen voort zetten. Noord-Vietnam is het eerste gebied in Indochina, waar het vuren gestaakt is. Op 31 Juli volgt midden-Vietnam, gevolgd door Laos op 5 Augustus, Cambodja op 6 Augustus en Zuid-Vietnam op 10 Augus tus. voorstel tot afwijzing van het subsidie verzoek gekwalificeerd had als een „voor beeld van de chaos dezer kapitalistische maatschappij", antwoordde de heer Rus tige (C.H.) namens Gedeputeerden dat door de afwijzende houding der regering het gevraagde subsidie niet verleend kan worden, maar hij zegde toe, dat deze hele materie in de in te stellen Commissie Ge zondheidszorg nauwlettend zou worden onderzocht. Na korte re- en dupliek werd het voorstel tenslotte zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De heren F a b e r (P.v.d.A.) en C 1 y n k (K.V.P.) hadden bezwaren om het voorstel tot afwijzing van een subsidie-verzoek van het Amsterdams Centrum voor Rheuma- tiekbestrijding (ter dekking van het tekort ad 38.009 voor 1952 en 1953), van de baan te schuiven. De rheumabestrijding staat nog in de kinderschoenen en wanneer men dus probeert de ziekte te bestrijden, is het te begrijpen, dat ook de provincie moet bijspringen. Het mag niet alleen een kwes tie worden waarvoor de gemeenten moeten opdraaien. In Amsterdam b.v. worden reeds 200 patiënten verpleegd, afkomstig uit de provincie. Beide sprekers betoogden dat het beter zou zijn de kwestie voorlopig aan te houden ter bespreking in de Commissie voor Gezondheidszorg. De heer L a n s e r (C.P.N.) verenigde zich hiermee, hoewel hij het beter gevonden had als de provinciè het Rijk een voorbeeld had gegeven door het subsidie wel beschikbaar te stellen. De heer Rustige antwoordde, dat er in Noordholland nooit een rechte lijn is getrokken ten opzichte van de financie ringsvraagstukken bij de rheumabestrij ding. Gedeputeerden staan op het stand punt dat de provincie in principe geen te korten moet dekken die ten laste van Rijk of gemeente dienen te komen. Doet men dit niet, zo zei hij, dan zullen de departe menten stellig steeds meer tekorten op de provincie proberen af te wentelen. Tenslotte werd besloten het voorstel in kwestie aan te houden ter behandeling en bestudering in de commissie voor gezond heidszorg. Het Nederlands Ballet is na lange voor bereidingen thans definitief samengesteld en zal onder zijn leidster, Sonia Gaskell, terstond na 1 Augustus beginnen met trai nen en repeteren. In deze periode zullen Anton Dolin en John Taras als gast-cho- reografen enkele hunner werken instude ren. Dit is meegedeeeld door het bestuur van de „Stichting Voorbereiding Neder lands Ballet". Na 1 October zal de nieuwe balletgroep, die ten minste 24 dansers en danseressen omvat en die gevormd kon worden dank zij een door de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen in uitzicht ge stelde subsidie, in het openbaar optreden. De filmoperateur Marcel Douhard is op 65-jarige leeftijd te 's-Gravenhage over leden. Hij was de oudste filmoperateur in ons land en heeft alle bekende persoonlijk heden uit zijn tijd gefilmd. Van 1 Maart 1928 tot aan zijn pensionnering op 1 Ja nuari van dit jaar was hij in dienst bij Polygoon. De teraardebestelling is Donderdag op de R.K. begraafplaats aan de Binckhorst- laan te 's-Gravenhage, na afloop van de uitvaartdienst, die te half tien aanvangt in de parochiekerk aan de Schenkkade. Dinsdagmorgen heeft het Gerechtshof in Amsterdam arrest gewezen in de zaak te gen K. v. B. uit Amsterdam, die van het vonnis van de Haarlemse rechtbank van 29 April (een gevangenisstraf van drie jaar) in hoger beroep was gegaan. Aan Van B. was in de eerste plaats tenslaste gelegd, dat hij in Badhoevedorp een accu, gereed schap en benzine zou hebben gestolen en voorts dat hij uit een garage in Heem stede een groot aantal koffers met kleding stukken zou hebben ontvreemd. Het hof bevestigde het vonnis van de Haarlemse rechtbank. Weerga, samengetrokken uit weder gade, betekent: een van twee dingen die een paar vormen. Wij kennen het woord gade als echtgenote. De wedergade is de man en samen vormen zij een paar. Men kan het woord wedergade dus ook vertalen met: gelijke, soortgenoot. De uitdrukking „loop naar de weerga" zou dan betekenen: loop naar je soort. Maar dan zou zij feitelijk moeten luiden: loop naar j e weerga. Die vorm is nooit aan getroffen en evenmin de betekenis: loop naar je soortgenoten. Steeds wordt be doeld: loop naar de duivel. Aangenomen moet derhalve worden, dat weerga ge bruikt is ter vervanging van weerlicht, bliksem, Men zegt immers zowel: loop naar de weerlicht, de bliksem, als: een weergaas aardig meisje, een ver duiveld aardig meisje en spreekt van een luie weerga van een jongen evenals van een bliksemse kwajongen. Een gulden genieting voor LONDEN (Un. Press) De voorlich tingsdienst van India heeft medegedeeld, dat Dadra, een kleine Portugese enclave aan de Westkust van India, heeft aange drongen op aansluiting bij India. Dadra, een dorpje, ligt in de omgeving van Bom bay. Het werd de vorige week bezet door ijveraars voor afschaffing van het Portu gese bewind. Portugal heeft tegen dat op treden geprotesteerd. De nieuwe gemeente raad van Dadra heeft een resolutie aange nomen inhoudende het verzoek aan pre mier Nehroe Dadra op te nemen in de staat India. Minstens een half millioen gulden schade is in de afgelopen nacht veroorzaakt door een ernstige brand in de cacao-afdeling van de N.V. Bensdorp Cacao- en Chocolade- i fabrieken te Bussum. Gisteravond ontdek- I te de portier op zijn gebruikelijke ronde een ernstige rookontwikkeling in de op- slagkeldcrs onder genoemde afdeling. De brandweer rukte met veel materiaal uit en ontdekte verschillende vuurhaarden in de opslagkelders en hoger gelegen afdelingen. Het bedrijf was gisteren met vacantie gegaan en men had hiervan gebruik ge maakt om enige reparaties te verrichten. Bij het lassen is vermoedelijk een vonk in een der builmachines in het licht ont vlambare cacaopoeder gekomen, waardoor dit is gaan smeulen. De smeulende massa, via een jacobsladder afgevoerd, is in aan raking gekomen met de voorraden in de kelder. Hier bevonden zich grote hoeveel heden voor export gereedstaande chocola de, alsmede de zeer brandbare olierijke pinda's en hazelnoten. Door de hevige rook ontwikkeling waren verschillende vuur haarden moeilijk te bereiken en de brand weer heeft de gehele nacht nodig gehad om het vuur te bestrijden. Ernstige schade is toegebracht aan enige builmachines, ter wijl grote hoeveelheden voor Amerika be stemde cacaoboter en chocoladeletters door vuur, water en rookschade verloren zijn gegaan. De cacao-afdeling zal minstens enige maanden buiten werking zijn en doordat een aantal buitenlandse orders niet kan worden uitgevoerd is de bedrijf- schade zeer hoog. Volgens de directie is een taxatie van een half millioen nog aan de lage kant. Inventarisatie zal de juiste schade aan het licht brengen. Maandag is op de Grote Markt te Delft het standbeeld van Hugode Groot naar de rand van het marktplein verplaatst. Dit was nodig om ruimte te maken voor het internationale militaire muziekconcours, dat van 21-28 Augustus in Delft gehouden wordt. Foto: Hugo de Groot in de takels. Voor de jonge zeehonden, zuigelingen nog, staat weer een trieste tijd voor de deur. Nu, in deze maanden namelijk, schar relen de jonggeborenen nog aan de zijde van mama zeehond door het leven een plaats, die zij als echte zoogdieren niet kun nen missen. Het zeehondje, dat van de moeder afdwaalt, is zo goed als zeker red deloos verloren. Vooral stormen in de omgeving van de Waddeneilanden doen nogal eens een jong van de moeder afdrijven, waarna het vaak ergens op het strand belandt. Soms zijn daar goedwillende mensen, die het diertje opnemen, proberen het met de fles groot tc brengen. En, wanneer het diertje niet reeds na korte tijd is gestorven, komt het daarna veelal in Artis terecht. Begrijpelijk, want een woning is nu eenmaal niet inge richt op het houden van zeehonden. Maar ook in Artis zijn zeehonden een groot probleem. Vrijwel elk zoogdier kan men er met de fles grootbrengen. In de meeste gevallen brengt verdunde koemelk De rechtbank te Amsterdam heeft de 51-jarige mevrouw G. M. L.Van M. uit Hilversum terzake van het voortgezette misdrijf: medeplegen van opzettelijk een minderjarige (Belly Meljado), die onttrok ken is aan het wettig over hem gestelde gezag en aan het opzicht van degene die dit desbevoegd over hem uitoefent, verber gen en aan de nasporing van de ambtena ren der justitie of politie onttrekken ver oordeeld tot een gevangenisstraf van twaalf maanden, waarvan zes maanden voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar en aftrek van de preventieve hechtenis. Tegen mevrouw L. van M. had de offi cier van justitie twaalf maanden, waarvan drie maanden voorwaardelijk en aftrek van de voorlopige hechtenis, geëist. De thans door de rechtbank opgelegde straf is gelijk aan die waartoe in 1948 de pleegmoeder van Betty Meljado, mej. J. van H. uit Haarlem, door de rechtbank in Den Haag werd veroordeeeld. Mevrouw L. van M., die op 22 Maart werd gearresteerd, zal nu nog ongeveer twee maanden gevangenisstraf moeten on dergaan. In de overwegingen van het vonnis wordt onder meer gezegd: „dat de rechtbank tot de overtuiging is gekomen en wettig be wezen acht, dat de verdachte in het tijdvak van Mei 1948 tot Juli 1953 te Bussum, Hil versum en Val-Meer (België) opzettelijk en in vereniging met een of meer anderen de minderjarige Betty Meljado die bij be schikking van de rechtbank was gesteld onder de voogdij van de Commissie voor Oorlogspleegkinderen en later was toever trouwd aan de zorg van de Voogdijraad Amsterdam toen deze onttrokken was aan het wettig gezag of degene, die dit des bevoegd over haar uitoefende heeft verbor gen en aan de nasporingen van de ambte naren der justitie en politie heeft onttrok ken door opzettelijk tezamen en in vereni ging met een of meer anderen in Mei 1948 Betty uit Haarlem te doen of laten ver voeren naar het klooster Mariënbui-g te Bussum, en het meisje aldaar enige weken daar onder de valse naam „Betty van Laar" heimelijk te doen of laten verblijven. De rechtbank heeft voorts bewezen ge acht, dat zij vervolgens in Juni 1948 Betty heeft doen of laten vervoeren naar het klooster Ave Maria te Val-Meer en het ook daar onder de meer genoemde valse naam heimelijk doen of laten verblijven. Ten derde heeft zij op 1 Juni 1948 tegenover een hoofdagent van de Hilversumse politie in strijd met de waarheid verklaard, dat de vei-blijfplaats van Betty haar niet bekend was ofschoon zij die verblijfplaats wel wist. althans bekend was met de diverse om standigheden betreffende de onttrekking van dit meisje aan het bevoegd uitgeoefend opzicht. Immers onderhield verdachte sinds 1947 van die onttrekking contact met de pleegmoeder van Betty, mejufrouw Van Hoogdalem en bovendien had zij zich inge laten met het lot van het meisje en na de ontvoering op 4 Mei 1948 bemoeiingen met haar verder verblijf ondernomen." of verdunde zuigelingenmelk uitkomst. De melk van de zeehondenmoeder is daarente gen zeer geconcentreerd en heeft een bij zonder hoog vet- en eiwitgehalte. Dat pro beert men in Artis weliswaar zoveel moge lijk te imiteren door bijvoorbeeld lever traan en melkpoeder aan zuigelingenmelk toe te voegen. Artis heeft dezer dagen weer zc'n zeehond gekregen van een inwoner van Enschedé, die het diertje op de Friese. Wadden had gevonden en het enige weken in huis heeft gehad. Ofschoon hij het bij zonder goed verzorgde, ging het toch lang zaam maar zeker achteruit. In Artis wordt het nu gevoed met speciale zuigelingen melk, vermengd met bepaalde hoeveelheden levertraan en melkpoeder. Twee jeugdige volontairs die in Artis werken, hebben overdag een deel van de verzorging op zich genomen; 's avonds komt de oppasser van het nijlpaardenhuis terug om het diertje te voeden, 't Gaat op het ogenblik redelijk wel; de zeehondbaby drinkt tamelijk goed en leeft nog. Maar wanneer deze moeilijke periode, di ongeveer zes tot acht weken duurt, met een grote portie geluk wordt doorworsteld breekt een volgende, voor de baby nog .triestere tijd aan. Want dan komt het ogen blik, waarop het diertje in de vrije natuu door de moeder wordt afgestoten en zelf z'n kostje gaat opscharrelen. Gedurende een week of zes jaagt het dan op crusta ceeën, kleine kreeftachtige diertjes? gar naaltjes, die in grote massa's in zee voor komen om vervolgens langzamerhand op het normale dieet van vis over te gaan Men zou deze periode een „leertijd" kun nen noemen, want het zeehondje moet zich dan oefenen in het vangen, maar vooral in het oppeuzelen van vis, die, onder water gevangen, boven het oppei-vlak moet wor den ingeslikt. Die gewone vissen vormen geen probleem, maar juist de bijna onont heerlijke crustaceeën kan men het diertje niet regelmatig genoeg verschaffen. Bo vendien zou men dan over een groot zee water-bassin met een strandje moeten be schikken, waarin èn de schaaldiertjes èn de zeehond zouden kunnen leven. Men heeft reeds vele malen met allerlei soorten vervangingsmiddelen geëxperimen teerd, zoals bijveerbeeld gemalen vis, ver mengd met melk en levertraan, doch geen enkele keer kon het zeehondje in leven worden gehouden. Hoe het zij, Artis zal al les in het werk stellen deze jonge zeehond te behouden. Men wil ook thans weer pro beren het diertje zo spoedig mogelijk aan het eten van kleine visjes te wennen. De kansen zijn evenwel zéér gering, ook al om dat kleine zoetwatervisjes op het ogenblik moeilijk of in 't geheel niet te krijgen zijn Maar wel hoopt men, dat het publiek jonge zeehondjes, wanneer deze althans niet verlaten op het strand liggen, rustig laat zwemmen. En zeker niet, zoals wel eens een enkele keer gebeurt, de moeder ver jaagt om het jong te kunnen vangen. Het betekent voor het slachtoffer bijna zeker de dood! Ernstig ongeluk te Haarlem Maandagmorgen omstreeks zeven uur moest de bestuurder van een op de Wagen weg rijdende vrachtauto plotseling sterk remmen voor een uit de Hazepaterslaan komende wielrijder. Tengevolge van dit remmen slipte de wagen op de door de regen glad geworden weg. Het rechter- achterwiel raakte het trottoir, waardoor de chauffeur de macht over het stuur kwijt raakte. Tengevolge van de hevige schom melingen van de wagen, viel een lifter, die met zijn fiets in de laadbak van de vrachtauto zat, met fiets en al op de Wa genweg. Deze lifter, de vijftienjarige H. van der L. uit Hillegom, is met een gat in het hoofd, een zwaar gekwetst rechteroor en een schouderfractuur naar het Diaco- nessenhuis vervoerd. Zijn fiets werd zwaar beschadigd. Andere ongelukken De gladheid van de weg heeft omstreeks zes uur een fietser op de hoek van Zand- voorterpad en Korte Zijlweg parten ge speeld. Hij viel en brak zijn rechterbeen. Het slachtoffer is naar het Marinehospitaal overgebracht. Een uur later reed een Heemstedenaar met zijn, eveneens door de gladheid slip pende auto bij het begin van de Zand- voorterweg tegen het hek van de eerste villa. Het hek werd over een lengte van acht meter vernield, de auto werd ernstig beschadigd. De bestuurder liep een lichte hersenschudding op. DJAKARTA. (United Press). Het In donesische kabinet kwam gisteravond bij een om te beslissen of de Nederlands-In donesische Unie zou worden opgeheven op basis van de voorwaarden, die gedurende de afgelopen maand in Den Haag in directe onderhandelingen zijn opgesteld. De premier, dr. Ali Sastroamidjojo, was des morgens in Djakarta teruggekeerd voor deze belangrijke kabinetszitting. De mi nister van Opvoeding, Mohammed Yamin, die deel uitmaakt van de delegatie, bracht aan het kabinet verslag uit over de resul taten van de besprekingen in Den Haag. Waarnemers waren van mening dat de Indonesische delegatie in Den Haag en het kabinet in Djakarta alleen toestemming wilden hebben van premier Sastroamidjojo alvorens enige overeenkomst te tekenen. Er bleven echter geruchten de ronde doen, dat het kabinet ontevreden was over enkele aspecten van de overeenkomst en minis ter Yamin naar Djakarta heeft geroepen om op deze punten verduidelijking te ge ven. Naar verluidt hebben deze problemen betrekking op financiële en economische regelingen. Op weg terug naar Djakarta verklaarde de premier aan United'Press dat hij de vol ledige bijzonderheden aangaande de on derhandelingen in Den Haag wenste te ver nemen en te bespreken met zijn kabinet. De dagbladen in Djakarta schreven op- merkelijkerwijze niets over hef aanstaande einde van de Nederlands-Indonesische Unie. Dit wordt toegeschreven aan de al gemene verwarring over het feit dat de formele zitting van afgelopen Zaterdag in Den Haag plotseling door de Indonesische delegatie is uitgesteld. Volgens latere berichten heeft het Indo nesische kabinet in zijn zitting van gister avond een beslissing over de overeenkomst uitgesteld tot vandaag. Waarnemers meen den, dat het kabinet de visie van president Sukarno wilde afwachten en pas na het vernemen daarvan tot een besluit zou ko men. Onaanvaardbaar? (Aneta). De bladen te Djakarta „Sum- ber" (oppositie) en „Suluh Indonesia" (PNI) zijn de eerste, die hebben gerea geerd op de aankomst van Yamin en zijn uitlating, dat hij goed nieuws uit Den Haag bracht. Volgens „Sumber" zou de delegatie van Sunarjo ten aanzien van het waarborgen van Nederlandse belangen een formulering hebben aanvaard, die voor het kabinet onaanvaardbaar is. Het blad schrijft voorts onder meer: indien de Haagse besprekin gen worden afgebroken, omdat het Indone sische kabinet het concept, dat door Yamin, Iskak en Sunarjo is goedgekeurd, niet kan aanvaarden, zal dit de positie van Neder land tegenover het buitenland versterken. Het zal kunnen beweren, dat het Neder landse standpunt zo redelijk was, dat zelfs de Indonesische minister van Buitenland se Zaken ermee kon instemmen. „Sumber" schrijft, dat het kabinet voor een moeilijke keuze staat: als Sunarjo en de zijnen ge desavoueerd worden, zullen de gevolgen niet gering zijn. Indien daarentegen het Haagse concept wordt aanvaard, staat niet vast, dat alle partijen, die het kabinet steunen, ook steun zullen geven aan de overeenkomst. „Suluh Indonesia" betoogt, dat het van Yamins rapport afhangt of de Uniebespre kingen al dan niet met succes zullen wor den bekroond. Het blad meent, dat niet te verwachten is, dat het kabinet op korte termijn een oordeel zal kunnen vellen over de op de Uniebesprekingen bereikte resultaten, aangezien het rapport van Yamm nauwkeurig door het kabinet moet worden bestudeerd, waarna de ministers hieromtrent ruggespraak moeten plegen met hun partijen, omdat het parlement in laatste instantie moet beslissen of het te Den Haag bereikte accoord al dan niet moet worden verworpen. AMSTERDAM. Aangaande den vreesselijken drievoudigen moord ten huize van den groentenboer Prikwinkel aan de Diemermeer wordt vernomen, dat de persoon, die voor den dader wordt gehouden, te Londen is gearresteerd. Hij is een vroegere knecht van Prikwinkel, die met de omstandigheden in het huis goed bekend was en dus wist waar het geld opgeborgen werd. De man, J. H. Kemper, moet na den moord, onder eenen valschen naam, van het Nieuwe- diep naar Londen zijn gevaren met de stoomboot „Lyon", na eerst zijn pijakker verkocht en eenen gordel gekocht te heb ben, welke hij met rijksdaalders vulde. De aan het Nieuwediep verkochte pijakker is reeds door een der knechten van Prikwinkel herkend als die van den verdachten Kemper.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 5