10* korting D. S. Leeflang ENIGE NETTE MEISJES Cassière Minister Yamin vol hoop terug naar Den Haag Flinke Werkster 2 Kamermeisjes Typiste Verkoopster „Theater" in het volgende seizoen Agent-Incasseerder Na ruggespraak in Djakarta „Beperkte verjonging" van Britse kabinet Amsterdamse Beurs ieven aan de redactie Sfeerrijke ontvangst in Stadhuis Eén week voor heling van „Beeckenstein"-lood SHAWLS Opruiming Magazijnbediende Moderne Sigarenzaak EEN MEISJE Hulpvakarbeider INSPECTEUR Avonddienst Garage 10 Onderhandelingsresultaat niet aanvaard? Nieuwe speculaties omtrent spoedig aftreden van Churchill Stadionbrand in Stockholm Voor de molen Haagse annexatieplannen Tsjoe in Moskou Adenauer naar Amerika Haarlemse politierechter Examens Scheepvaart vrouwelijke of mannelijke krachten All-round doorsmeerder ENIGE LEERLINGEN LEERLING of AANKOMEND RIJWIELHERSTELLER HOOGOVENS enige jonge administratieve krachten DONDERDAG 29 JULI 1954 HAARLEMS DAGBLAD - OPREGHTE HAARLEMSCHE COURANT DJAKARTA (A.F.P.) De Indonesische ministerraad heeft in de nacht van Woens dag op Donderdag besloten de onderhande lingen met Nederland over opheffing van de Unie voort te zetten. Minister Yamin zal Vrijdag naar 's-Gravenhage vertrekken. Dit betekent volgens waarnemers, dat de Indonesische regering wijzigingen in het ontwerp-accoord wenst. In de officiële bekendmaking van het be sluit wordt gezegd, dat men hoopt, dat de onderhandelingen te 's-Gravenhage vóór 17 Augustus, de Indonesische nationale feest dag, tot een bevredigend resultaat zullen leiden. In een communiqué, dat na de vergade ring van het kabinet, die zes uur had ge duurd, werd verstrekt, wordt gezegd, dat minister Yamin naar Nederland zal terug keren „om de Indonesische delegatie op de hoogte te stellen van het standpunt van het kabinet ter bespreking met de Nederlandse delegatie." De minister van Voorlichting, dr. Tobing, weerde volgens Aneta vragen van journa listen af met de mededeling: het communi qué bevat het maximum van hetgeen kan worden medegedeeld. De minister gaf ont wijkende antwoorden op vragen, of de In donesische regering amendementen heeft ingediend op de ontwerp-tekst, zoals die Zaterdag in Den Haag gereed lag. President Sukarno heeft minister Yamin Donderdagochtend op het paleis Merdeka ontvangen. Daarvoor had mr. Yamin een ontmoeting met vice-president drs. Hatta ter bespreking van de huidige stand van zaken. Yamin zal Donderdagmiddag nog een laatste bespreking voeren met minister president mr. Ali Sastroamidjojo. Over de speculaties in de pers over de inhoud van het protocol zeide minister Yamin: „Ik heb met vreugde kunnen con stateren, dat de betrokken functionarissen geen inlichtingen hebben verstrekt." Mr. Yamin was niet bereid mededelingen te doen over zijn missie, maar toonde zich In Londen zijn Woensdagavond verschil lende wijzigingen in het kabinet bekendge maakt. Minister van Koloniën Lyttelton is afge treden. Hij wordt opgevolgd door Alan Lennox Boyd, minister van Vervoer en Burgerluchtvaart. Derick Heathcoat-Amery, minister van Staat van het ministerie van Handel, volgt sir Thomas Dugdale op die verleden week als minister van Landbouw en Visserij. John Archibald Boy-Carpenter, finan cieel secretaris van het ministerie van Financiën, volgt Lennox Boyd op als minis ter van Vervoer en Burgerluchtvaart. Austin Richard William Low, parlemen tair secretaris van het ministerie van Be voorrading, wordt minister van Staat van het ministerie van Handel. Henry Brooke wordt financieel secretaris van het ministerie van Financiën en sir Edward C. G. Boyle parlementair secretaris van het ministerie van Bevoorrading. Tevens is bekendgemaakt, dat Richard H. Thompson is benoemd tot „lord commis sioner" van het ministerie van Financiën. De gemiddelde leeftijd van de nieuwbe noemde ministers is 45 jaar. In politieke kringen gelooft men, dat de premier ge bruik gemaakt heeft van het aftreden van sir Thomas Dugdale en Lyttelton om meer verantwoordelijke posten te geven aan veelbelovende jongeren. Uit de wijzigingen valt niets op te maken omtrent sir Winstons plannen met zijn eigen ambt als premier, maar enkele Britse politici zagen in de kleine omvang van de reorganisatie een aanwijzing, dat Chur chill binnenkort zal aftreden ten gunste van Eden. Deze zou dan, zoals gebruikelijk, bij zijn ambtsaanvaarding als eerste-minister grote wijzigingen in het kabinet aanbrengen. Onze correspondent in Londen meldt daarentegen dat deze kabinetswijziging in sommige politieke kringen wordt opgevat als een zeker tek,en dat Sir Winston juist niet van plan is, spoedig het leiderschap der Conservatieve partij en eventueel het premierschap aan Eden over te dragen. Immers, zo redeneren deze kringen, zou Sir Winston op korte termijn heengaan dan zou hij de ingrijpende verandering in de samenstelling van het kabinet wel aan minister Eden hebben overgelaten, doch blijkbaar voelt de „oude leeuw van White hall" zich nog fit genoeg om de zware last van het premierschap langer te torsen. De Westelijke tribune van het 42 jaar oude Olympisch Stadion van Stockholm is door brand vernield. De politie vermoedt dat de brand ontstaan is door het wegwerpen van sigarettenpeukjes onder de tribune tijdens de athletiekwedstrijd 7weden—Hongarije op Dinsdagavond j.l. Het Stadion werd in 1912 in gebruik geno men. Donderdagochtend even optimistisch als bij zijn aankomst in Djakarta op Maandag avond, toen hij tot de verzamelde journa listen zeide: Ik breng goed nieuws uit Den Haag. Inmiddels deelde de voorzitter van de P.N.I., Sidik Djojosukarto, Donderdag aan Aneta mede, dat minister Yamin met „goede berichten naar Nederland terug keert." Hij zeide, dat over het algemeen het rapport van minister Yamin gunstig was ontvangen en dat de eindbeoordeling daarmede overeenstemde. De verwachtin gen, dat de besprekingen met succes zullen worden beëindigd, zijn dan ook groot, aldus de voorzitter van de P.N.I. „Om met alle eventualiteiten rekening te houden hebben wij echter ook wel de mogelijkheid onder het oog gezien, dat succes zal uitblijven," aldus de heer Sidik. „Indien dat het geval is kunnen wij niet anders zeggen, dan dat Indonesië zijnerzijds al het mogelijke heeft gedaan en al haar goede wil heeft getoond." poooocooooor* OOOOQOOOOOOOOOOC Slotkoers Openings gisteren koersen 3-354 NederL'47 99»/,, 100% A.K.U 23954 235 Unilever 36554 364 Philips Gloei! 27654 275 Kon Petroleum 426</z 426 A'daru Rubber 9354 9354 Holl Amer. Lijn 107 166 N. Scheepv Unie 14554 145 H.V.A 12654 127 Deli Mij 12954 12754 Amsterd. Bank 21554 21554 Ned. Handel Mij 189 189 Rotterd Bank 19454 19354 Twentsche Bank 19554 195'/o Anaconda Copper 39\'„ 3954 "elhlehem Steel 7654 76 Republic Steel 60»/ 5954 Shell Union 94% 9954 Tidewater 19% 1954 U. S. Steel 54 54 Gistermiddag werd. er gebeld aan de woning van de bnrgemeesier van Rot terdam, mr. G. E. van Walsum. Op de stoep stond een klein meisje, dat van Hillegersberg naar Kralingen was ko men wandelen om de burgemeester een enveloppe, inhoudend één gulden, te ge. ven, bestemd voor de herbouw van de verbrande inolen „De Noord" aan het Hofplein. (Verkort weergegeven) Beloning. Naar aanleiding van het be richt, dat een verpleegster een belangrijke Verbetering aan de „IJzeren Long" heeft uitgevonden en hiervoor zou zijn beloond (door wie?) met een bedrag van f 200-., wilde ik vragen of men dit aldus moet verstaan, dat zij haar rechten op deze uitvinding heeft weggeschonken en hier voor als tegenprestatie genoemd bedrag heeft ontvangen? Wanneer de uitvinding werkelijk van grote betekenis is, zullen de patentrechten een vermogen betreffen. Mevrouw B. Pfersich-Van Pelt (De beloning is haar toegekend door het gemeentebestuur v. Den Haag - Red. H.D.) Friese Volksdansers in Haarlem Gisteravond zijn de vijfentwintig Finse volksdansers en volkdansters, die twee dagen de gast zijn van de Haarlemse Volksdans Federatie, in het stadhuis door het gemeentebestuur ontvangen, waarbij zij reeds een voorproefje hebben gegeven van hun kunnen. Tijdens deze ontvangst heerste in de voorzaal een sfeer, die haar intimiteit wellicht voor een groot deel ont leende aan een gesprek bij de aanvang tus sen de leidster van de Finse groep, Laina Kemppainen, en de burgemeester van Haarlem. Mevrouw I. Ahola, een Finse, die reeds jaren in Nederland woont, zorgde er voor, dat de bedoelingen wederzijds tot hun recht kwamen in haar onmisbare functie van tolk. „Wij ontvangen u als werkelijke vrien den," sprak de burgemeester. „De afstand tussen Finland en Holland is groot, wij ver staan elkaar niet, er is een gering contact tussen onze volken, toch voelen wij ons met u verbonden. In de laatste oorlog heeft het Nederlandse volk grote bewondering ge kregen voor uw moed, uw taaiheid en uw eensgezindheid. Immers, uw volk en het onze hebben gevochten voor eenzelfde vrij heid. Daarom ontvangen wij u als werke lijke vrienden." Laina Kemppainen dankte de burgemees ter voor deze woorden: ,JVij zijn blij, dat wij naar Haarlem konden komen. Al is het maar op één plaats, wij kunnen nu nog eens onze sympathie voor uw volk betui gen." Hierop bood zij de burgemeester een standaard aan waarop de Finse vlag. De Finnen zongen twee nationale volks liederen en een gedeelte van de groep maakte nog enkele passen, op de viool be geleid door hun dirigent Mikko Parviainen. Het natuurlijke geluid van hun stemmen, de bonte klem-en van hun dracht en de gratie van hun bewegingen deden de aan wezigen met bewondering kijken en luis teren. En ook met iets verwondering. Im mers, zij leerden deze kunst temidden van de fabrieken van Varkaus, een industrie stad, die zij in de fabrieken helpen ontwik kelen. In hun vrije tijd gedurende de afge lopen winter, hebben zij in Finland zoveel mogelijk voorstellingen gegeven om het geld voor deze reis, die via Duitsland en Denemarken over drie weken in Finland weer zal eindigen, bijeen te krijgen. Haarlem is de enige Nederlande stad, die zij bezoeken, daargelaten, dat zij in de loop van deze dag nog naar Hilversum reisden om er enkele van hun gezangen op de gramofoonplaat te laten vastleggen. Vanavond kunt ge deze Finnen dus in de Vleeshal ontmoeten. Zij brengen hier een stukje Finse cultuur, gekleed in kleurige drachten, die dertien streken vertegen woordigen, zij dansen en zij zingen met waarlijk prachtige stemmen. De Finse vlag, geflankeerd door de Haar lemse en de Nederlandse, wappert te hun ner ere op de Grote Markt. De eerste slag met betrekking tot de cul tuurspreiding is wat het toneel betreft ge wonnen. Dit is de mening van de directie van het nog jonge gezelschap Theater te Arnhem, dat in het afgelopen seizoen 407 voorstellingen heeft, gegeven, waarvan 104 in Gelderland en Overijsel. Dit laatste aan tal zal voor het komende seizoen worden opgevoerd tot ruim 140, hetgeen een stij ging van meer dan veertig procent be tekent. Het tableau de la troupe is thans als volgt: Marijke Bakker, Hetty Beck, Ineke Brinkman, Lies Franken, Mia Goossen, Annie de Lange, Karen-Else Sluizer, Diny Sprock. Mieke Verstraete, Annie Langen- aken, Kees Brusse, Bernard Droog, Richard Flink, Gerard Hartkamp, Kees van Iersel (die door ziekte vooreerst nog niet zal kun nen spelen), Wim Kouwenhoven, Saccot van der Made, Piet van der Meulen, Ad Noyons, Jacques Snoek, John Soer, Jo Sternheim, Jan Verhoeven, Robert de Vries (die met Van Iersel de directie van Theater voert) en Johan Walhain. Regis seurs zijn: Kees van Iersel, Richard Flink en Jo Walhain, waarbij als gastregisseurs fungeren Elise Hoomans en Albert van Dalsum. De met succes bekroonde stukken uit het afgelopen seizoen: Paard eet hoed, Don Camillo, Marie-Blanche, een zomer smeult tot as en Anastasia worden doorgespeeld. Het nieuwe seizoen zal geopend worden met „Peer Gynt" van Ibsen onder regie van Albert van Dalsum. De muziek van Scherpe critiek van Voorburgs burgemeester De burgemeester van Voorburg, dr. j. W. Noteboom, heeft in een raadsvergade ring een toespraak gehouden, waarin hij zich heeft gekant tegen de Haagse an nexatieplannen. B. en W. van 's-Graven hage hebben enkele weken geleden de Haagse raad een voorstel voorgelegd, dat wijziging van de grenzen van Den Haag beoogt, onder meer door annexatie van de gehele gemeenten Voorburg en Rijswijk en een groot gedeelte van Leidschendam. Hoewel dr. Noteboom het nog niet de tijd achtte om een definitief oordeel hierover uit te spreken, wilde hij toch reeds verkla ren dat zijns inziens het Haagse voorstel niet getuigt van een overmatig gevoel van bescheidenheid. „Het gemeentebestuur van Den Haag plaatst zich op de zetel van de minister van Binnenlandse Zaken en stelt vast wat in 's lands belang gewenst en noodzakelijk is", aldus de Voorburgse bur gemeester. „Er is nog nimmer in ons land een gemeente van bijna 40.000 zielen aan de annexatiezucht van een grote stad ten offer gevallen. Het college van B. en W. van Den Haag schrikt daarvoor echter niet terug en wil behalve Voorburg opk Rijs wijk met circa 25.000 zielen annexeren". Tegenover het provinciaal bestuur draagt het Haagse voorstel een weinig hoffelijk karakter, zo betoogde dr. Noteboom ver der. De Commissaris der Koningin heeft namelijk de gemeenten 's-Gravenhage, Wassenaar, Rijswijk, Voorburg en Leid schendam uitgenodigd om zitting te nemen in een commissie voor het bestuderen van de onderlinge samenwerking. Al deze ge meenten hebben de uitnodiging aanvaard, ook Den Haag. Maar enkele dagen voordat deze commissie officieel zal worden ge ïnstalleerd, maakt Den Haag deze provin ciale poging tot samenwerking tot een aan fluiting, aldus Voorburgs burgemeester. De burgemeester besloot zijn toespraak met de overtuiging uit te spreken, dat de raad en de bevolking van Voorburg als één man zullen staan tegenover de Haagse annexatieplannen. Grieg zal worden uitgevoerd door het Gel ders Orkest onder leiding van Leo Pap- penheim. „Theater" heeft verder beslag kunnen leggen op twee Franse stukken: „La mai- son de la nuit" van Thierry Maulnier en „Un nommé Judas" van Claude-André Puget en Pierre Bost. In het begin van het seizoen zal verder de première worden ge geven van het Amerikaanse blijspel „Sabi- na fair" van Samuel Taylor. De premier en minister van buitenlandse zaken van communistisch China, Tsjoe En Lai is Woensdag in Moskou aangekomen. Hij heeft ook enige dagen in Polen doorge bracht. De gehele Poolse regering en leden van het corps diplomatique deden hem uitge- leidp bij zijn vertrek uit Warschau. Tsjoe is uit Genève op weg naar Peking. BONN (Reuter/DPA). Bondskanse lier Adenauer van West-Duitsland zal einde Augustus naar de Verenigde Staten reizen. Hij heeft een uitnodiging aangeno men om het nationale congres van de „American Legion" op 30 Augustus toe te spreken. Verwacht wordt dat hij tijdens het congres president Eisenhower zal ontmoe ten. Dit bezoek staat niet in verband met een voorgenomen reis van Adenauer naar Washington in October om een eredocto raat van de Columbia-universiteit in ont vangst te nemen. Gistermorgen stonden na elkaar voor de Haarlemse politierechter terecht de broers A. G. E. en A. E aan wie heling ten laste was gelegd van een partij lood, die door C. W. en J. B. in gesmolten toestand ten verkoop was aangeboden. Achteraf bleek dat het lood onrechtmatig gesloopt was van de villa „Bee- ckenstein" aan de Rijksstraatweg in de ge meente Velsen. De broers deelden de politierechter mee, dat zij verscheidene malen hadden gevraagd waar het lood vandaan kwam en dat er dan steeds was geantwoord: „Uit de duinen". De politierechter verwonderde zich erover dat men in betrekkelijk korte tijd zomaar 1000 kilo lood in de duinen kon vinden en meende dat verdachten dat een reden hadden moeten vinden om de herkomst nader te onderzoe ken. Maar verdachten stelden dat het zeker niet onmogelijk was om zoveel lood in de duinen te vinden en deelden mee dat één persoon gemiddeld dertig tot veertig kilo per week kon zoeken. Het lood zou dan afkomstig zijn uit kogelhulzen en dergelijke. Zij hadden dus geen argwaan gekoesterd. De officier van justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, was er echter van over tuigd dat verdachten best wisten dat het „niet goed zat" met deze partij lood. „De opkopers zijn te gemakkelijk met het opkopen", zei hij. „en werken daardoor diefstal in de hand". Hij vorderde in beide zaken een maand gevange nisstraf. Mr. J. Jansonius, die als raadsman voor A. G. E. optrad meende dat heling, subsidiair schuldheling. allerminst bewezen was. Hij legde in zijn pleidooi uit dat verdachten geen enkele reden hadden gehad om argwaan te koesteren en meende dat als zij geheel aan de eisen van de overheid zouden moeten voldoen, er dan een particuliere detective aan te pas zou moeten komen om iedere partij op de herkomst te onderzoeken. Hij bepleitte vrij spraak. De politierechter, mr. H. G. Rambonnet. veroordeelde de broers ieder tot een week ge vangenisstraf en vijf weken voorwaardelijk het een proeftijd van drie jaar. Middenstandsdiploma Gisteren slaagden voor het Middenstands examen te Haarlem: B. J. J. Jansen, A. Jans sen, R. P. Jaspers, A. M. M. de Jong, P. S. de Jong, W. de Jong, J. de Jonge, W. G. de Joode, K. Jumelet, C. E. Kaasenbrood, W. J. Kaasschieter, T. H. A. Kamer, W. H. M. Kaptijn, G. Kenniphaas, J. v. d. Kerkhoff, C. C. van Kesteren, M. van Kesteren, A. H. KeijserLienesch, P. J. Kiljan. T. J. Klin kenberg, I. KloosPrins, W. Klooster, K. L. M. Kluwen, P. Kniese, W. Knook, J. F. Köhnke, H. M. A. Koomen, J. C. Koot, F. J, van Berkum, A. Koper, D. Kraaij, H. W. Kramers, J. W. Kreeft, J. J. Kroon, P. de Krijger, H. G. v. d. Kuil, W. M. P. v. Kuye- ren, M. C. Kuijper, J. Kwast, J. J. Lankhorst, M. J. v. d. Lans, M. V/. L. van Leeuwen, G. J. M. Lemmink, G. T. Lemmink, F. de Lie, H. G. van Lieshout, H. W. A. Limburg, J. A. v. d. Linden, M. I. Lips, C. J. M. Lommerse, F. A. R. Longayroüx, P. A. H. van Loon, A. Loos, J. Louwen, II. B. van Luyken, H. C. van Luyken, M. A. J. Maas, M. C. v. d. Made, W. Manneveld, C. Martin—Brouwer, F. E. Massing, P. v. d. Meer, J. C. Mesman, J. L. M. Mesman, J. A. Methorst, A. M. J. A. Meyer en'I. Plas. Afgewezen: 12. Almkerk 27 v. Pt. Said n. Genua. Antonia 23 te Makassar v. Pladju. Aagtekerk 2ï v. Hongkong n. Kobe. Alderamin 27 v. Bombay, 29 te Cochin verw. Almdijk 30 Le Havre verw. v. Brownsville. Amstelpark 28 v. Pt; Said te Amsterdam. Appingedijk ver. p. 30 Vlissingen n- Antwerpen. Ariadne 28 v. Rotterdam n. Amsterdam. Aletta 29 v. Haiphong te Singapore. Amstelveen 28 v. Aden n. Amsterdam. Annenkerk p. 28 Ouessant n. Duinkerken. Ariadne 28 v. Rotterdam te Amsterdam. Adonis 27 110 m N ten O Maracaibo n. Houston. Agamemnon 27 190 m. ZZO Jacmel n. Jacmel. Almdijk 27 700 m W Ouessent n. Le Havre. Appingedijk 27 775 m W Bishop Rock n. Ant werpen. Arendsdijk 27 560 m ZW Bermuda n. New Orleans. Argos 23 te Saloniki. Artemis 27 Maracaibo n. Jacmel. Aagtedijk 27 v. New York n. Rio de Janeiro. Alioth 28 v. Ilheos n. Bahia. Aikaid 27 v. Recife. 28 te Bahia. Alpherat 27 v. Bermuda n. New York. Altair 28 v. Montevideo te Buenos Aires. Andijk 27 v. Lissabon tl. Havana. Arnedijk 27 v. Rotterdom n. New Orleans. Arucido 27 v. Rotterdom n. Wabana. Aalsdijk 29 v. Londen te Rotteidam. Aardijk 20 v. New York te Boston. Akkrumdijk 28 v. Brownsville n. Galveston. Aibireo 23 v. La£ Palmas n. Recife. Alcyone 28 v. Santos n. Pto Alegre. Aldabi 28 140 m Z Ferm Noronha n. Rio de Janeiro. Alnati 28 v. Buenos Aires n. Montevideo. Alphacca 28 v. Antwerpen n. Bremen. Amerskerk 29 v. Adelaide n. Aden. Amsteldijk 28 v. New Portnews n. New York. Arendskerk 28 v. Suez n. Djibouti. Axeidijk 29 v. Recife te Rio de Janeiro. Bacchus 27 v. Antwerpen te Amsterdam. Bennekom 27 v Rotterdam te Amsterdam. Bintang 26 v. Bar.ia n. Rio de Janeiro. Bloemfontein 27 280 m Z Dakar n. Las Palmas. Barka 28 v. New Orleans te Philadelphia. Barito 28 te Singapore van Dili. Barendrecht 27 910 m NO Martinique n. Gibral tar. Blitar 27 v. Dar es Salaam te Tangga. Bawean 27 v. San Francisco n. Portland. Bali 27 v. Napels n. Genua. Britsum p. 27 Algiers n. Ceuta. Bantam p. 28 Gibraltor n. Hallfax. Boskoop 23 230 m NO Colon n. Aruba. Breda 28 v. Cristobal n. Curasao. Celebes p. 27 Gibraltar n. Amsterdam. Caltex Delft p. 28 Gibraltar n. Sldon. Caltex Leiden p. 28 Kp. St. Vincent n. Tri polis. Caltex Nederland p. 28 Kreta n. Rotterdam. Caltex Pernis p. 28 Oporto n. Rotterdam. Caltex Utrecht p. 28 Finisterre n. Rotterdam. Cory da 28 v. Balikpnpan n. Melbourne. Charis 27 n.m. 500 m W Ouessant n. Nederland Congrostroom 28 v. Frestown te Takoradl. Castor 29 v. Pto Plata n. Antwerpen. Cottica 28 v. Georgetown n. Paramaribo. Delft 27 v. Amsterdam te Hamburg. Enggano 28 v. Madras n. Cochin. Esso Den Haag 28 v. Sidon te Antwerpen. Elmina 27 v. San Taisabel n. Lagos. Edam 27 v. Aden n. Singapore. Falco 29 v.m. v. Londen te Quebeck verw. Farmsum 27 v. Panama n. Kapasaki. Eemdijk 27 v. Houston, 28 te Corpus Christi. Farsum 27 v. Panama n. Honolulu. Gordias p. 27 Vlissingen n. Oslo. Grootekerk p. 28 Ouessant n. Antwerpen. Gaaslerlan-d 27 250 m ZZW Kanarische Eilanden n. Brisbane. Gaasterkerk p. 28 Ouesant n. Lissabon. Gooiland 28 v. Santos te Rio de Janeiro. Groote Beer 29 v. Rotterdam te New York. Hathor p. 28 Pantelaria n. Cartagena. Haarlem 27 300 m ZZW Bermuda n. Nederland. Hecuba 27 280 m n. San Salvador n. Port au Prince. Holland 27 v. Marcuse n. Zanzibar. Hydra 27 150 m N Mona Eil. n. Morrisville. Hector 27 v. Algiers n. Malta. Hera 28 v. Georgetown te Paramaribo. Hermes 27 v. Antwerpen 28 te Rotterdam. Ittersum 27 v. Bahia te Ilheos. Ilos 28 v. Tanger n. Tunis. Jupiter 28 v. Hamburg te Rotterdam. Johan van Oldernbarnevelt 28 510 m O Kp. Race naar Quebec. Kartosono 27 v. Balboa n. Los Angeles. Kedoe 28 v. Port Sudan te Suez. Koratia p. 28 Keywest n. New Orleans. Lutterkerk p. 28 Perim n. Suez. Loppersum 28 v. Newport n. Swansea. Langkoeas p. 27 Kreta n. Marseille. Linge p. 27 Finisterre n. Teneriffe. Lissekerk p. 28 Gibraltor n. Pt. Said. Loenerkerk 29 v. Antwerpen te Rotterdam. Maasdam 28 520 m W ten Z Valentia naar New York. Maasland 27 v. Bahia n. Ilbeos. Mitra 27 180 m Z Finisterre n. Rotterdam. Macoma 27 CO m O Gibraltar n. Port Said. Maasdam 27 130 m WZW Valentia n. New York. Mariekerk 29 v. Antwerpen n. Rotterdam. Marken 28 v. Huil n. Dakar. Marsland 28 v. Londen te Rotterdam. Nieuw Amsterdam 27 520 m n. Fayal, 30 South ampton verw. Nestor 27 1320 m NO Barbados n. Barbados. Noordwijk 29 v. Ned York te Taraffa (Cuba). Notos p. 28 n.m. Ouessant n. Amsterdam. Oranjefontein 28 v. East London te Durban. Oberon 27 v. Philadelphia, 28 te New York. Oranjestad p. 28 Vlissingen n. Antwerpen. Orion 28 v. Lissabon n. Amsterdam. Overijsel 28 v. Galveston te New Orleans. Pieter S vertr. 28 v. Swansea n. Amsterdam. Poelau Laut p. 28 Kp St. Vincent n. Genpa. Polydorus p. 28 Finisterre n. Rotterdam. Papendrecht 27 210 m W Fern Noronha naar Buenos Aires. Prins Philips Willem 27 365 m NO Belle Isle n. Bremen. Pendrecht 27 770 m WZW St. Vincent n. Dakar, Pygmalion 27 v. Maracaibo te Pt. Acardon. Prins Alexander 28 v. Hamburg te Quebec. Peperkust 28 v. Dakar te Le Havre. Poseidon 29 v. Amsterdam te Lagualra. Prins Frederik Tendrik 28 v. Montreal naar Le Havre. Prins Fi-ederik Willem p. 28 Lands End n. Le Havre. Prins Willem George Frederik 29 v. Rotterdam te Le Havre. Prins Willem van Oranje p. 28 Scillys n. Ant werpen. Kempang 28 v. Colombo n. Cochin. Roebiah 29 v. New York te Alexandria. Roepat 27 280 m ZZO Kp. Race n. Halifax. Roluta 28 v. Berre te Vado Rijndam 28 v. New York n. Southampton. Salatiga 29 v. Colombo te Bombay. Scherpendrecht 29 v. Belem te Trinidad. Stentor p. 27 Azoren n. Amsterdam. Sibajak 28 540 m O ten Z l-'/a graadsknaal Amsterdam. Stad Dordrecht 27 90 m ZW Ouessant n. Palermo Stad Haarlem 28 v. Kirkenes n. Rotterdam. Stad Vlaaraingen 27 v. Wabana n. Rotterdam. Samarinda 27 660 m W Fayal n. Boston. Sarangan 27 390 m ZW St. Helena n. Kaapstad. Sarpedon 28 v. Caracol te Plymouth (U.S.A.) S her a tail 27 620 m WNW Bermuda n. Philadel phia. Sirrah 27 n.m. 420 m NO Christmas Eil. naar Sydney. Stad Rotterdam 27 145 m. ONO St. Johns n. Wahana. Salawati 28 v. Ummsaid te Bahrein. Schouten 29 v. Adam te Walvisbaai. Sera at Soenda 27 v. Kaapstad n. Santos. Tara 28 v. Antwerpen te Rotterdam. Thalatta 26 v. Port Said n. Gibraltar. Titus 27 v. Suez te Genua. Tabinta 27 v. Amsterdam n. Hamburg. Tomini 27 v. Rastanura n. Djeddah. Trajanus 27 v. Hamburg n. Antwerpen. Tarakan 28 v. Suez n. Djeddah. Teiresias 27 v. Philadelphia n. New York. Telamon 27 v. Philadelphia n. New York. Trompenberg 27 450 m. ZZW Kp. Race naar Le Havre. Talisse p. 28 n.m. Guardaful n. Djeddah. Tiba 28 v. Rotterdam n. HamDurg. Van Linschoten 28 v. Duinkerken n. Amster dam. Van Waerwijck 29 te Rotterdam v. proeftocht. Willemstad 27 v. Aruba n. Pto Limon. Woensdrecht 29 v. Bahrein te Balipapan. Zaan 28 n.m. v. Amsterdam n. Gefle. Zeeland KRL 28 v. Belawan te Colombo. Zuiderkruis 28 340 m NO St. Helena n. Kaap stad. KLEINE VAART Dulveland 28 v. Tyne te Rotterdam. Heast I 28 v. Londen te Rotterdam. Heemraadsingel 27 v. Rotterdom n. Newross Hulst 27 v. Rotterdam n. Duinkerken. Jan Herman 27 v. Mogador te Rotterdam. Nieuwland 27 v. Rotterdam n. Leith. Noord 28 v. Billingham te Rotterdam. Eambre 27 v. Rouaan te Rotterdam. Triton 27 v. Hull te Rotterdam. Trompenburgh 27 v Rotterdam n. Kingslynn. Union S 27 v. Rotterdam n. Brest. Uranus 27 v. Rotterdam n. Bremen. Vryburgh 27 v. Rotterdam n. Londen. Walcheren 27 v. Rotterdam n. Vasteras. IJsel 27 terug uit zee te Rotterdam. SLEEPVAART Sleepboot Blankenburgh p. 27 Malta n. Pt. Said met bak. Sleepboot Goere 27 v. Suez te Aden. Flan. Pyjama's 26 jaar. Kat. Kinderjurkjes en broekjes Wollen Kinderjoppers en blasers Tiroler Stoffen en band Getekende Handwerken TEMPELIERS STRAAT 68, Haarlem. Wij zijn zo juist met de begonnen. LANGE VEERSTRAAT Lampen magazijn en ateliers. GROOTHANDEL in Be- hangers- en Stoffeerders- fournituren vraagt Volkomen bekend met alle artikelen en embal leren. J. B. Wynants, Spaarnwouderstraat 5. VAN DUREN'S CORSETTENMAGAZIJNEN vragen een Alle ochtenden van 9 tot 12.30 uur, behalve Maandag. Aan melden: Grote Houtstraat 10. te koop op le stand omg. Haarlem. Geschikt voor dubbel bedrijf (2 étalages plus kantoor). Ook samenwerking moge lijk. Brieven met vermelding beroep onder no. 6825. ER KUNNEN NOG geplaatst worden in de boekbinderij. Antoniestraat 4, bij de Hoogstraat Leeftijd 1625 jaar. GEVRAAGD Aanm.: HOTEL DUIN EN DAAL. Bloemendaal, Tel. 22223. KANTOOR. Het Algemeen Ziekenfonds ..ZIEKENZORG" vraagt leeftijd 1617 jaar. voor eenvoudige administratie, loket bediening en ponsmachine. Indiensttreding: eind Augustus/begin September a.s. Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen: Kenaupark 20. Hrl. GEVRAAGD voor directe indiensttreding Aanm.: LUXOR THEATER. Gr. Houtstr.. hedenavond tussen 7.30—8.30 uur. Het publiek wil weten wat ge hebt aan te bieden. Laat dus niet na het dit geregeld te vertellen. Adverteer In dit blad Bij een Levens, en Volksverzekeringsmaatschappij is plaats voor een actieve en betrouwbare te HAARLEM. Energieke personen, die zich aange trokken voelen tot een functie in de buitendienst, niet ouder dan 40 jaar zijn en een waarborgsom kunnen storten, gelieven te solliciteren onder no. 6826 aan het bureau van dit blad. leeftijd ca. 18 jaar kan gepl. worden op de afdeling Druk kerij BO OM-RUYGR0K N.V. Aanmelding Ged. O. Gracht no. 138. Aan het Secretariaat van een Rechtscollege te Amsterdam (onmiddellijke nabijh. Cen traal Station) bestaat gele genheid tot plaatsing van een ervaren typiste, leeftijd 18-24 jaar. Bij gebleken geschikt heid kan vaste aanstelling in Rijksdienst volgen. Brieven no. 6822. Adverteert in dit blad WIJ VRAGEN voor spoedige indiensttreding enige 18 jaar of ouder voor de afdeling Boekhouding. Minimum eis: Mulo-diploma. Indiensttreding na medische goedkeuring. Brieven met opgave van referenties aan de afd. Personeelzake'n. cacao- en chocoladefabrieken N.V» Haarlem SPORTIEF Damesconfectie vraagt ervaren Aanmelden. Barteljorisstraat 5. Haarlem. (onderhoudsmonteur) gevaragd door GARAGE VAN WIJK te Overveen. ER KUNNEN NOG geplaatst worden in het boekbindersbedrijf. Aanmelden: W. KNOOP en ZONEN, Boekbinders N.V. Kantoor: Antoniestraat. 4 bij de Hoogstraat. V Bij Brand, en Variaverzekcringsmaatschappü be staat gelegenheid tot plaatsing van een na grondige opleiding ten kantore. Leeftijd tot 30 jaar Enige vakkennis strekt tot aanbeveling. Eigenhandig geschreven brieven met volledige in lichtingen en recente pasfoto in te zenden onder no. Z-2989. Adv. Bur. ALTA, Pausdam, Utrecht. J. DE GRAAF, Kleverparkweg 2a. Haarlem, vraagt GEVR. NET PERSOON i.b.v rijbew. Bek. m. gara- gewerkzaamh. (niet als bijverd.). GARAGE VAN WIJK Overveen. IJ M U I D E N De Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te IJmuiden vraagt met Mulo-diploma en praktijk-diploma Boekhouden of daaraan gelijk waardige opleiding. Leeftijd: 20-25 jaar. Eigenhandig geschreven sollicitaties met beschrijving van opleiding en levensloop, worden vergezeld van een recente pasfoto en onder vermelding van ons nummer HD 357. ingewacht' bij de Sociale Afdeling Beambten. »i,eW«.ni

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 12