f3 CKocomeC y FLATWONINGEN Resolutie aanvaard over petitie ten gunste Esperanto bij Unesco Kerkdiensten Gebruikt hout mr Wasserij en Chemische Wasserij KLEVERPARK zegt: Esperanto-congres gesloten Toon Hermans speelt weldra „Zaza" II u trivia MODERNE BONTMANTELS Onze technische dienst Zoek.T U Plaats een GROENTJE Woningruil Woningruil ZATERDAG 7 AUGUSTUS 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Provinciale adviseurs voor amateurtoneel Scheepvaart Openbare aanbesteding RIJNREIZEN ló er aló de kippen by Wat draait, slijt! ruime, smaakvol gemeubileerde zitkamer en slaapkamer NU WOLLEN DEKENS REINIGEN per stuk t.25, per 5 stuks/ 5. „Wy hebben een wonderlijk mooie week in Haarlem doorgebracht en hebben op nieuw de grote waarde van Esperanto vastgesteld. Gedurende zeven dagen hebben meer dan 2100 Esperantisten uit achtentwintig landen vergaderd, met elkaar ge sproken en zich geamuseerd, altijd elkaar begrijpend, zonder de tussenkomst van een tolk. Voor hen bestaan er, dank zij Esperanto, geen taalbarrières meer", aldus sprak de waarnemend voorzitter van het in Haarlem gehouden Esperanto- congres vanmorgen in zijn slotwoord op de sluitingsbijeenkomst in het Concert gebouw. Resolutie De bijeenkomst nam met algemene stem men de volgende resolutie aan: „De Es peranto-beweging bevestigt opnieuw haar bereidheid om met alle beschikbare mid delen ook in de toekomst mee te werken aan de verwezenlijking van de idealen en doeleinden van UNESCO; het congres geeft uiting aan zijn vaste overtuiging, dat taalmoeilijkheden tot de voornaamste hin derpalen behoren, die een beter begrip tussen de volken in de weg staan en ver zoekt daarom alle regeringen van de sta ten, die lid zijn van UNESCO haar steun te verlenen aan de internationale petitie ten gunste van Esperanto, die behandeld zal worden in de achtste zitting van de algemene conferentie van UNESCO te Montevideo". Als afsluiting van het congres gaf de bestuurscommissie van de Universala Es peranto Asocio een resumé van haar werk zaamheden in de afgelopen week. Jeugddebat Daarna werd overgegaan tot de publi catie van de resultaten van de debatwed strijd voor jongeren, die Woensdagmiddag werd gehouden. In dit debat traden twee dames (Spanje en België) alsmede drie heren, waaronder één blinde (Joegosla vië, Duitsland en Engeland) in het strijd perk. Het was opvallend hoe gemakke lijk allen zich uitdrukten, terwijl het hier toch een debat gold en niet een tevoren be studeerde rede. De jury, bestaande uit mr. S. Pragano, docent in het Esperanto aan de Gemeente Universiteit te Amsterdam, T. Jung en T. Morariu, stond voor een moeilijke taak en kende de eerste en tweede prijs ex aequo toe aan de heer Svetomir Budimir uit Bel grado en Mej. H. de Ketelaere uit Antwer pen. De blinde deelnemer, de heer J. Wells uit Evesham ontving een derde prijs, be schikbaar gesteld door de Universala Es peranto Asocio. De prijsuitreiking geschiedde in aan sluiting op die van de premies in de litte raire prijsvraag, die als volgt werden toegekend: Afd. oorspronkelijke poëzie: 1. mevrouw E. Urbanova (Tsjechoslowakije)2. C. Pi- ron (België)3. Poul Thornson (Denemar ken). De laatstgenoemde kreeg ook een prijs voor vertaalde poëzie. De eerste prijs voor oorspronkelijk to neelwerk ging naar Jean Delor (Frank rijk). Telegrammen In zijn sluitingsrede bracht de voorzitter van het congrescomité, de heer P. M. Ma- besoone dank aan allen, die door hun meedwerking het congres tot een succes hebben gemaakt. Er werden telegrammen gezonden aan de Koningin, aan de minis ter-president dr. W. Drees en aan de Fran se premier Mendès-France, in verband met de positie van het Esperanto bij Unesco. Daarna richtte hij zich tot de heer C. C. Goldsmith, secretaris van de Universala Esperanto Asocio, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn post gaat verlaten. Hij bood hem namens de Nederlandse Esperantisten een vaas van antiek Delfts blauw aan. De heer Zacconi richtte namens zijn organisatie een officiële uitnodiging tot het bestuur om het jubileumcongres (het 40ste) het vol gend jaar in Bologna te houden. De U.E.A.-voorzitter, de heer D. Ken nedy, verklaarde daarna met een slot woord het congres voor beëindigd. De organist George Robert verleende in deze samenkomst muzikale medewerking. Rose Marie" (Rembrandt) Zie daar de cinemascopische, stereophonische filmversie van de bekende operette uit de twintiger jaren. Maar wat er door de bo venomschreven technische vervorming ook aan veranderd mag zijn, de ontredder de bekoorlijkheid van Rose Marie, de ge- passionneerde Indian Lovecall en de goede afloop zijn hetzelfde gebleven. Alleen ziet men nu ook het omringende Canadese berglandschap, dat door de ruimtelijke weergave zoveel te indrukwek kender is geworden. Door de nieuwe geluidsweergave waarover in dit blad Donderdag reeds werd bericht valt hier en daar duiöenjK op, dat het geluid van die kant komt, waar het volgens het beeld wordt voort gebracht. Maar men krijgt geenszins het gevoel, dit vroeger gemist te hebben. Het komt ons voor dat de techniek hier heeft trachten te bewerkstelligen, wat de mense lijke suggestie altijd zélf al heeft gedaan. Ann Blyth is een uitstekende verper soonlijking van de moeilijk te temmen Rose Marie en Fernando Lamas ervaart als sergeant van de Mounted Police hoe moeilijk dit wel is, nadat hij haar in het wild gevangen heeft. Hij ervaart voorts welk een ondankbaar karwei het is, want het lied „I have to love", dat uit haar slaapkamerraam weerklinkt, geldt niet hem maar een al even ontembare pelsen jager (Howard Keel). Hij doorstaat het echter meesterlijk en redt zijn medemin naar die hem bij iedere ontmoeting spottend vraagt „hoe gaat het met de wet?" zelfs van de strop, door in een heel penibel geval zijn onschuld te bewij zen. Wie in zijn vacantie een paar opwin dende uren wil beleven komt bij deze film zeker aan zijn trekken. H. B. „Robinson Crusoë en Co." (Roxy) Deze film, die alle middagen en tot en met Zondag ook des avonds wordt vertoond, is een reprise. De komieken Laurel en Hardy krijgen een schipbreuk op een gelukkig juist ontstaand eiland en genieten van het door Daniel Defoe voorgeschi-even diëet tot hun rust door gelukzoekers wordt ver stoord. In de avondvoorstelling van Maandag tot en met Donderdag wordt de film „O.K. Nero" vertoond. „Zet 'm op George" (Lido) Voor velen zal het noemen van man (George Formby) en paard („Menseneter") herinneringen op roepen, die hen opnieuw tot het zien van deze grappige rolprent aanlokken. Het is ongetwijfeld een der beste in de lange reeks, waarin de mekkerend lachende en zingende Engelse komiek optreedt. Het zijn Vooral de omstandigheden, die van George Formby een komiek maken en deze zijn in deze film zo fraai geënsceneerd, dat men er "verscheidene jaren na de première nog volop plezier aan kan beleven. De jockey tegen-wil-en-dank, die enerzijds door zijn zelfs voor paarden meeslepende ukulele- muziek de wispelturige viervoeter beheerst en anderzijds door kleinigheden, zoals de Val van een hoefijzer op zijn hoofd, op een holletje naar de psychiater moet, zal de lachspieren van de toeschouwers zeker niet ongemoeid laten. „Opoe in het mannenbad" (Frans Hals) Een familie, onder meer be staande uit een bijzonder dik echtpaar, een gemeen jongetje en een allerliefste doch ter, besluit ergens bij Rome de vacantie aan zee door te brengen. Nu is zij, zoals dat gewoonlijk in een goede badplaats het geval is, niet alleen op dit idee ge komen en het gevolg is, dat de vader des huizes, die zich wel zeer ongemakkelijk over het strand beweegt, het met iedereen aan de stok krijgt. Het gehele programma van lachsuccessen wordt afgewerkt. Wij doen slechts een losse greep: het verwisselen van de hokjes, het prikken met spelden, het stoten van het hoofd en het achterna zitten door de menigte. Daarbij komt nog, dat er in deze film Duits gesproken wordt en dat alle medespelenden kennelijk de opdracht heb ben gekregen flink hard en zo mogelijk door elkaar te schreeuwen. De titel van dit geheel heeft in de verste niets met het verhaal te maken. H. d. G. En hier zijn de reprises: L u x o r zet de vertoning voort van „City Lights", geschre ven en geregisseerd door Charlie Chaplin. In het ochtendprogramma vertoont Gerry Montagne een geheel nieuw kinderpro gramma met goochelen, clownerie, spre kende pop enzovoort. In Minerva laat men Don Camillo terugkeren en al zijn de verdiensten van Fernandel in deze film dan misschien niet zo groot als in zijn eerste Don Camillo-film, men zal toch menigmaal veel plezier beleven om zijn avonturen. Maandag en Dinsdag wordt in deze bio scoop op veelvuldig verzoek een herhaling gegeven van ,„De zevende sluier", een film met Ann Todd en James Mason. „De vergeten patrouille" (City) Er wordt in deze film, waarin Randolph Scott en Donna Reed de hoofdrollen spelen, overvloedig gebruik gemaakt van kogels, vuisten, dynamiet en verleidelijke blikken. Allemaal attributen, die borg staan voor een grote dosis spanning en romantiek, die men tot Maandag tot zich kan nemen. Van Maandag af beleeft Johnny Weiss- müller, alias Jungle Jim, een sensationeel oerwoudavontuur. „Saison in Salzburg" (P a 1 a c e) Een vrolijke operettefilm, waarin de hoofd personen drie jonge mannen zijn, die in Salzburg in een operette zijn opgtereden doch, aangezien zij niet aan een nieuw engagement hebben gedacht, plotseling op de keien staan. Zij besluiten op een ad vertentie af te gaan, waarin een jonge weduwe, die een enigszins verlopen hotel bezit, personeel vraagt. Zij worden op proef aangenomen en al spoedig blijkt, dat zij goed voldoen. Want niet alleen brengen zij het hotel tot grote bloei, maar boven dien verliezen zij hun hart respectievelijk aan de höteleigenares, de kokin en het dienstertje. De film heeft begrijpelijker wijs een alleszins vrolijk slot, maar voor het zover is, heeft men nog menig amusant ogenblikje beleeft. N. R. K. „Vrijdag 13 Apgustus beginnen wij in Luxor te Rotterdam ons nieuwe program ma van het ballotgenre", aldus Toon Her mans bij de uiteenzetting van zijn plannen voor het aanstaande seizoen. „Het is wel een beetje een rare datum, maar verleden jaar zijn wij ook in Rotterdam op de der tiende gestart en het heeft ons geen kwaad gedaan, integendeel. Wij gaan gewoon door met de uitvoering van nieuwe ideeën, die wat rijper zijn geworden, dat wil niet zeg gen dat we reeds tevreden zijn. Voor dit ballotgenre kunnen wij geen gebruikelijke titels gebruiken als „Zeg, weet je nog wel?" Maar om onderscheid te maken met het vorige programma hebben wij wel naar een naam gezocht. Zo zijn we op „Zaza" gekomen hoe, dat weten we zelf niet. Misschien omdat we de klank ervan zo leuk vonden. We hebben wel vertrou wen, dat het beter zal zijn dan vorig jaar en hebben er ook het. internationale ele ment in gebracht door enkele mensen „van over de grens" te engageren". Toon Hermans vertelt dan verder, dat hij drie jaar „ballot" wil spelen zoals nu, dus een tussenvorm van cabaret, revue, dans en ballet. Hij streeft er echter naar het vierde jaar een internationaal peil te bereiken. Dan wil hij volstaan met een groep van tien mensen, die hun kwaliteit in vorige programma's hebben bewezen. De costuums zijn door Johan Greter ont worpen. Met ingang van 1 September 1954 zullen in de provincie Drente, Gelderland, Noórd- holland en Zuid-Holland vier adviseurs voor het amateurtoneel hun werk aan vangen. Willemien Sillevis, Herman Stern- heim, Teunke Hauer en Froukje de Waard zijn de eersten van de adviseurs, die door de Nederlandse Amateur Toneel Unie en het Werkverband Katholiek Amateurto neel in gezamenlijk overleg in deze piu- vincie zijn benoemd. De adviseurs, die in dienst zullen zijn van een van beide organisaties, hebben tot taak het amateurtoneel te stimuleren in de provincie waar zij werkzaam zijn. Zij zullen de amateurtoneelverenigingen op hun verzoek met raad en daad bijstaan en leiding geven aan de verbetering van het spelpeil en de répertoirekeuze. In het bijzonder zullen de adviseurs korte vor mingscursussen geven voor amateurtoneel spelers en regisseurs. Verder kunnen zij de verenigingen helpen met het opzetten van hun toneelvoorstellingen, door een zoge naamde raamregie, welke bestaat uit het in overleg met de amateurregisseur kie zen van een stuk, de verdeling van de rol len, een leesrepetitie en de mise-en-scène. Van veel belang wordt ook geacht het be zoek aan amateur toneelvoorstellingen en het na afloop met regisseur en spelers be spreken van het gebodene. ZONDAG, 8 AUGUSTUS 1954. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10.30: Prof. Dr. S. F. H. J. Ber- kelbach van der Sprenkel, van Utrecht. Bij zondere dienst. (Wordt uitgezonden door het I. K. O. R.) 7: Dr. M. H. Bolkestein. van Zeist. Woensdag 20-20.30: Avondstilte. Voor ganger Ds. J. Kroon, van Spaarndam. Orga nist: Klaas Bolt. Nieuwe Kerk, N.we Kerks- plein. 10: Ds. S. L. Knottnerus, van Hille- gom. Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag. 10.30: Ds. J. W. van Nieuwenhuijzen, van Heemstede. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. H. A. C. Hildering, van Oegstgeest. Bake- nesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk Dhr. J. E. van Epen. 10.30: Jeugddienst. Ds. F. Willekes, van Beverwijk. Gebouw Vrijz. Hervormden, Jacobstraat. 10.30: Mej. Ds. K. van Drimmelen, van Leiden. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Dhr. J. de Nie. 10.45: Dhr. C. Kousemaker, van Over- veen. Cand. t. d. H, Dienst. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan. 4.30: Ds. J. W. van Nieuwenhuijsen, van Heemstede. Rust huis, Jansstraat. 1030: Dienst Eglise Wal- lonne 10.30: Service présidé par le pas teur J. F. Baudraz. Church of England, Kin derhuissingel. Holy Communion 8.30 am. I Alle-Dag-Kerk. Gedurende de maand Aug. j gaan de bijeenkomsten niet door. Ned. Herv. I Evang., Parklaan 21. Woensdag 7.30: Ds. i Haverkamp. Stads Evangelisatie, Lange He- renstraat 6. 10 en 7: Br. W. Hoekendijk, Am sterdam. Woensdag 8: Ds. Jac. Buiten, Hrl. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Ds. J. Ser- vaas van de Belgische Evangelische Zending te Gent. 5: Dezelfde. Maranatha-samenk. Zat. 7.30: Openl.samenk. a. d. Dreef b. h. Houtpl. Opwekkingssamenkomsten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Dhr. G. Nieuwenhuijsen, den Haag. Broedergemeente, Parklaan 34. Zater dag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zondag. 10.30: Ds. H. Schutz. Geen jeugddiensten. Vrye Evang. Gemeente, geb. Bethel, Voor helmstraat 3. 10 en 4.30: Ds. D. J. D. du Fossé Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat 10.30: Ds. C. Ch. Visser van Utrecht: Ver. Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Ds. C. Sou- tendijk. Remohstr. Geref. Gemeente. 10.30: Mej. T. Mayer, Theol. cand. te Leiden. Ger. Kerk, Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 5759. 10: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Ds. A. M. Boeyinga. Lyceum-Aula, ing. van Merlenstr. 10: Ds. A. M. Boeyinga. 5: Ds. H. de Moor, van Enschedé. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. H. de Moor. 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Geref. Kerk. Begijnhofkapel. 9 en 4.30: Ds. Joh. Dam, Bodegraven. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. N. de Jong, Katwijk. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Vrijdag 7.30: Ds. K. de Gier. Geref. Gemeente, L. Margarethastr. 13 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Kath. Kerk, Kin derhuissingel 76. 10: Hoogmis. Woensdag 9.30: H. Mis. The Bethel Pentecostal Temple Inc., Tempeliersstraat 55 rd. 3: Samenkomst Baptiste Gemeente, Begijnhofkapel, Be gijnhof. 10.30 en 7: Dhr. F. Óosterwijk. 8.15: Jeugdsamenkomst. Leger des Heils, Schag- chelstraat 26. Zaterdag 7.30: S. K. verkoop vanaf de zaal. Zondag. 10: Heiligingsdienst. 7: Openluchtsamenkomst (Ged. O. Gracht) 8: Verlossingssamenkomst. 12 tot 1: Kinder samenkomsten. Samenkomsten staan onder leiding van Majoor Hovenier v. d. Ploeg. Dinsdag 2.30: Gezinsbond. Donderdag 7.30: 5. K. verkoop vanaf de zaal. Pinksterge meente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Dhr. J. E. v. d. Brink. Gorinchem. 7.30: Dezelfde. Donderdag 7.45: Samenkomst. Vergadering van Gelovigen, Parklaan 21. 10.30: Samen komst (Broodbreken). Bijbellezing, Parklaan 21. Donderdag 8: H. T. W. Meijer. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Vacantie tot September Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22 10 en 5.30: Samenkomsten. Gemeente Gods, Parklaan 21. 10. 4, 19.30: Verschillende spre kers. Volle Evangelie Gemeente, Paul Kru- gerstraat 36. 10: Dhr. J. H. Schat. 12: Geen Zondagsschool. 7: Dhr. W. Zeegers. 7.30: Geen openluchtdienst. Donderdag 8: Gebeds dienst. Zevende-Dags Adventisten, Jacobstr. 6. Iedere Zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bijbelstudie. 11: Prediking. Zevendags-Bap- tisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere Zater dag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Corne- lissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerk dienst. Hersteld Apost. Zendingkerk, Wilhel- minastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Christian Scien ce, Kerkdienst, Jansstr. 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woensdag 8: Bijeen komst Lange Veerstr. 16. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag. 10: Dr. M. van der Voet. 7: Eerw. Heer C. Lebbing, van Amsterdam. Iruma- nuëlkerk. 10: Ds. J. van Winterswijk, van Middenmeer, Jeugddienst. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Mw. Dr. A. Mankes- Zernike. Stichting „Petra", Kapel (einde Minahassastraat) Woensdag S: Th. Dikkes, Evangelist te Leiden. Geref. Kerk. Klopper singelkerk, Kloppersingel 5557. 10: Ds. J. Vrolijk, van Rotterdam. 5: Ds. J. Kleine, van Apeldoorn. Sionskerk. Eksterstraat. 8.45: Ds. J. Kleine. 3.30: Ds. J. Vrolijk. Noord-Scho- terkerk, Spaarnrijkstr. 10.15: Ds. J. Kleine 5: Ds. J. Vrolijk Chr. Geref. Kerk, Flores- straat. 10 en 5.15: Prof. J. Hovius. Leger des Heils, Ceramstraat 4. Zaterdag 7.30: Straatzang vanaf de zaal. Zondag 10: Heiligingssamenkomst. 7: Openluchtsamen komst Soendaplein. 8: Verlossingssamen komst. 12: Zondagsschool. 4.30: Kindersa menkomst Zaanenbos. Leider: Kapitein J. Schuyff, Amsterdam. Maandag 7: Straatzang Bloemendaal P. T. T. Dinsdag 2.15: Gezins bondsamenkomst. Dinsdag, Woensdag, Don derdag 7: S. K. verkoop vanaf Javastr. 60. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Dr. A. Steenbeek, van Amersfoort. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Cand. R. van 't Lindenhout. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Dr. J. van Dorp, Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Dr. H. Jansen. Em. pred. Haarlem. Irene, Meer en Bosch, 10: Br. Oostenrijk. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Dr. A. Dondorp. 5: Ds. D. J. Modderaar. Camplaan 10: Ds. D. J. Modderaar. Appin- gedam. 17.30: Dr. A. Dondorp. Geref Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Ds. D. Vreugdenhil van Zwolle. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. P. A. Elderenbosch, van Voorburg. Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Geen dienst. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Ds. E. H. Kalkman, Voorhout Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. T. Spilker, Maas sluis. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. M. Bolkestein. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. H. W. Bloemhoff, Hv., Heiloo. Geref. Kerk. 9, 10.30 en 3.30: Ds. F. C. Zwaai, van Winterswijk. 7.30: Ds. G. v. Doornik, van Nijmegen. Vrije Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. Donderdag 7.30: Ge sproken Requiem Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. G. Toornvliet, van Leiden. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Bronsgeest uit Smilde. 17: Ds. Knottnerus Chr. Geref. Kerk. 10: Leesdienst. 18: Ds. Hilbers, uit Enschedé. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. Offringa van IJmuiden. 7: Dhr. A. L. Brö- rens, van Vijfhuizen. Geref. Kerk. 9.30 en 6.30: prof. dr. H. N. Ridderbos van Kampen NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30 Dhr. H. Remiëns. van IJmuiden; 6.30: Ds. J. P. E. C. Eerhard, van Hillegom. Abbenes 9.30: Dhr. H. J. van Buren, van Den Haag. 6.30: Ds. A. J. Kromhout, van Halfweg. Be- thelkapel 10: Ds. W. van Limburgh, van Bennebroek. 7: Dhr. W. T. J. Koudstaal, van Wijhe. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. J. H. Don- ner, van Broek op Langendijk. VIJFHUIZEN. 10: Dhr. A. C. Brörens. 7: Dhr. H. Remiëns, van IJmuiden. Geref. Kerk. 10 en 3.30: Dr. G. E. Meuleman. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. D. Visser, Zaandam. „De Toorts" 9: Ds. H. Visser, Bloemendaal. „De Kapel". 7: Ds. B. Keers, Amsterdam. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon. West. Sions kerk. 10.30: Ds. Kleermaker, van Leiden. 7: Ds. J. Kroon. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. R. H. Oldeman. 7: Geen dienst. Woensdag 8: Avondwijdingsdienst. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Dhr. J. W. Jongbloed, van Overveen. Geref. Kerk, Julianaweg. 10 en 5: Ds. H. J. Swierts van Enkhuizen. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Tot September geen bijeenkomsten. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. J. Scholten, van Terneuzen. 5: Ds. C. Baten burg, van Hendrik Ido Ambacht. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. H. J. Oldeman, van De Glind. Geref. Kerk, Art. 31. 10 en 4.30: Ds. Th. van Kamp, van Enschedé. Geref. Gem. 10 en 4: Leesdienst. Oud-Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesdienst. Christ. Geref. Kerk. 10 en 4: Hilders, van Overschie. Adlnda, 7 Haiphong verwacht. Aletta, 8 v. Pladju te Makassar. Alderamin, 6 v. Colombo te Madras. Alm'kerk, pass. 7 Kp. St. Vincent n. Duinkerken Alnati, 6 v. Rio de Janeiro te Victoria. Aardijk, 7 v. Philadelphia te Baltimore. Adonis, 5 v. New Orleans n. Curacao. Agamemnon, 6 v. San Juan n. Antwerpen. Algenib, 7 v. Rio Grande do Sul te San Fran cisco do Sul. Alkaid, 6 v. Santos n. Buenos Aires. Aludra, 7 te San Francisco do Sul. Andijk, 7 v. Lissabon te Havana. Ariadne, 6 v. Leixoes n. Lissabon. Arundo, 6 v. Mabana n. Rotterdam. Bali, 6 te Amsterdam- Bantam, 6 v. Halifax n. Boston. Borneo, pass. 6 Finisterre n. Port Said. Barendrecht, 6 v. Gibraltar n. Algiers. Boissevain, 7v. Santos te Kaapstad. Bonaire, 6 v. Madeira n. Barbados. Boskoop, 6 280 m. NO. Barbados. Breda, 6 v. Tampa n. Antwerpen. Caltex Delft, pass. 6 Malta n. R'dam. Caltex Pemis, pass. 6 Algiers n. Sidon. Caltex The Hague, 6 v. Sidon te R'dam verw. Caltex Utrecht, pas. 6 Algiers n. Sidon. Callisto, 6 230 m. ZO. Kp. Race. Cottica, B 1-090 m. Z.ZW. Fayal. Da-phnis, 6 v. Bremen te Hamburg. Duive'tidrecht, 7 v. Las Palmas te Londen. Dongedijk, 6 v. Los Angelos n. San Francisco. Edam, pass. 5 Minikoy n. Singapore. Eós, 5 v. Bremen te Amsterdam. Eendracht, 6 v. Haifa n. Bourgas. Ena, 6 v. Geelong te Soerabaja. Erinna, pass. 6 Suez n. Rangoon. Gooiland, 6 v. Baiiia te Ilheos. Groote Kerk, 7 te Hamburg. Groote Beer, 6 520 m. W. Scilly's n. Southampton Hathor, 6 v. Oran te Rotterdam. Hector, 7 te Izmir. Hestia, 6 v. Amsterdam n. West-Indië. Hilversum, pass. 7 Aden n. Suez. Indrapoera, 5 v. Tj. Priok n. Cheribon. Ittersum, pass. 6 Kaap Verdische eil. n. Las Palmas. Jagersfontein, 6 260 m. N. Dakar. Japara (KRL)6 v. Priok n. Singapore. Jupiter, pass. 6 Gibraltar n. Algiers. Java, 9 v. Calcutta te Penang verw. Joh. v. Oldenbarnevelt, 6 220 m. ZO- Kp. Race. Kota Agoeng, pass. 5 Gibraltar n. Marseille. Kota Inten, 6 v. Colombo te Belawan. Kota Baroe, 11 Hoek v. Holland verw. Kieldrecht, pass. 7 Kp. Vincent n. Antw. Kedoe, pass. 6 Gibraltar n. Rotterdam. Laertes, B v. Swansea te Amsterdam. Laurenskerk, 6 v. Karachi te Bombay. Lekkerkerk, 6 v. Genua n. Antwerpen. Loenerkerk, pass. 6 Gibraltar n. Genua. Lutterkerk, 7 te Genua verwacht. Lindekerk, 7 v. Bremen te Londen. Linge, 6 v. Las Palmas n. Monrovia. Maas, pass. 6 Gibraltar n. Tunis. Mariekerk, pass. 6 Dover n. Genua. Mirza, 6 v. Fremantle te Albary. Maasdam, 6 290 m. ZW. Sable eil. Macuba, 8 v. Miri te Geelong verw. Mi tra, 6 v. Rotterdam n. Bodo. Muiderkerk, 6 v. Kaapstad n. Las Palmas. Mariekerk, pass. 7 Ouessant n. Genua. Markelo, 7 v. Cardiff te Rotterdam. Nestor, 7 v. Trinidad te Paramaribo. Nieuw Amsterdam 7 te Le Havre n. New York. Noordam, 6 330 m. Z.ZO. Kp. Race. Notos, 7 v. Amsterdam n. Aarhus. Ondina, pass. 6 Kreta n. Iskenderun. Oranje, 6 v. Priok n. Singapore. Oranjestad, pass.'6 Beachyhead n. Cristobal. Oostkerk, 6 v. proeftocht terug te R'dam. Ouwerkerk, 9 v. Brisbane te Sydney verw. Polydorus, 6 v. Amsterdam te Londen. Polyphemus, 5 v. Algiers n. Halifax. Prins Fred. Willem, 5 v. Bremen te Antw. Prins Willem III, 6 v. Hamburg te Rotterdam. Prins Joh Willem Friso pass 5 Vlissingen n. Bremen. Pendrecht, pass. 6 Algiers n. Alexandrië. Prins Willem George Fred. 9 te Montreal verw. Prins Willem V, 8 v. Milwaukee n. Rotterdam Pieter S, 8 v. Swansea te Rotterdam verw. Radja, 5 te Colombo. Ralaela, 4 te Singapore. Rita 5 te Bangkok. Roggeveen, 4 v. Zanzibar n. Beira. Rijndam, B v. New York te Rotterdam. Rijnland, 5 v. Rio Grande do Sul te Ilheos. Roebiah, 7 v. Port Soedan te Aden. Rotti, 7 v. Bahrein te Damman. Ridderkerk, 9 v. Amsterdam te Marseille verw. Sa.oena, 7 v. Priok te Baiikpapan. Sibajak, 6 60 m. Z.ZW. Djeddah n. Suez. Slamat, pass. 6 Malta n. Beyrouth. Stad Vlaardingen, pass. 6 Wight n. Rotterdam Samarinda, 6 v. Philadelphia n. New Orleans. S-heratan. 7 v. Philadelphia te Pto Acruz. Sloterdijk, 7 v. Antwerpen te Rotterdam. Sommelsdijk, 5 v. Baltimore te Galveston. Stad Arnhem, pass. 6 Finisterre n. Amsterdam Siad Maassluis, 6 v. Narvik n. Rotterdam. Stad Maastricht, 6 v. Sfax te Vlaardingen. Tcucer, 6 v. Bremen te Liverpool. Tiberius, 7 v. New Orleans te Aruba. Ti ha. vertr. 7 v. Antw. 8 R'dam verw. vertr. 9 v. Rotterdam n. Zuid-Amerika. Tomini, 11 Suez verwacht. Tomori. vertr. 7 v. Le Havre n. Rotterdam. Utrecht, 7 v. Bushire te Bahrein. Westland, pass. 6 Wight n. Buenos Aires. Wono-sari, 7 v. Cebu te Singapore. Willem Ruys, pass. 6 Finisterre n. Port Said. Willemstad, 6 v. La Guaira te Trinidad. IJsel, 6 v. Amsterdam n. Levant. Zijpenberg, pass. 6 Ouessant n. Dagenham. Zuiderkruis, 6 310 m z. Walvisbaai n. Las Palmas. Schepen met passagiers, repatriërenden en emigrerenden Aldabl, 9 Montevideo 12 Buenos Aires verw. Alhena, vertr. 13 v. Rotterdam n. Buenos Aires Alnati, 9 Victoria verwacht. Bloemfontein, 5 te Antwerpen. Bonaire. 21 Paramaribo verw. Boschfontein, vertr. 29 v. Amsterdam n. Oost- Afrika. Boskoop, 18 Plymouth verw. Cottica, 15 Plymouth 17 Amsterdam venv. Groote Beer. 8 Southampton verwacht. Indrapoera, 7 Semarang 8 Soerabaja verw. Jagersfontein, 16 Kaapstad verwacht. Joh. v. Oldenbarnevelt, 12 Southampton 13 Rotterdam verwacht. Maasdam, 12 Cöbh verwacht. Nieuw Amsterdam, 7 Southampton 14 New York verwacht. Noordam, 9 v. Rotterdam te Ne wYork verw. Oranje, 11 Colombo verwacht. Oranjefontein, verm. 8 v. Durban n. A'dam. Oranjestad, 11 Maideira verwacht. Rijndam, vertr. 9 v. R'dam n. New York via Le Havre en Southampton. Sibajak, 9 Port Said verwacht. Waterman, vertr. 7 v. Rotterdam n. Wellington Westerdam, 9 v. NeW York te Rotterdam verw. Wiilem Ruys. 11 Port Said verwacht. Willemstad, 7 Trinidad 8 Barbados verw. Zuiderkruis, ,7 Walvisbaai 16 Las Palmas verw. KLEINE VAART Ariel, 5 v. Amsterdam n. IJmuiden. A dm. De Ruyter, 6 v. Stege te Norrkoping. Adm. Nelson, 6 v. Hull n. Newcastle. Alja, pass. 6 Noordhinder n. Amsterdam. Anna b, 6 v. Genua te Napels. Atlas, pass. 6 Gibraltar n. Ceuta. Arnoudspolder, nacht 7-8 Rotterdam verw. Atlantis, 7 v. Antw. te Hamburg verw. Appingedam, fi v. Antwerpen te Rotterdam. Betty, 6 v. Arbroath te Rotterdam. Barracuda, vertr. 6 v. Rotterdam n. Sandness. Birmingham, 6 v. Goole n. Tyne. Boreas, 5 van Rijeka n. Bari. Beekbergen, 6 v. Requejada te Terneuzen. Binnenhaven, 7 v. Casablanca te Einden verw. Bab T, 5 v. Zaandam n. Gent. Carpe Diem, 6 v. Roterdam n. Stockholm. Confiance, 6 v. Gent te Rotterdam. Catharina, 6 v. Hamburg te Kopenhagen. Citadel, 6 v. Esbjerg te Rotterdam verw. Corrie b, 7 v. Stanlow te Sete verw. Namens zijn Principaal, zal ondergetekende in het open baar aanbesteden: Het bouwen van een ga rage met twee bovenwo ningen aan de Schouw tjeslaan te Haarlem. De aanbesteding vindt plaats in het gebouw van „Zang en Vriendschap" Jansstraat 74 te Haarlem, op Donderdag 19 Augustus 1954 om 11 uur. Bestek en tekening verkrijg baar bij de Architect, Duin oordstraat 2 te Haarlem, te gen betaling van f 15. Ver hoogd met f 1 bij toezending. Res. bij inlevering van be stek en tekening f 7.50. De Architect B. N. A. HUIB TUNINGA. Crescendo, 6 v. Rotterdam te Hamburg verw. Doklaan, 5 v. Amsterdam n. Vejle. Da Capo, vertr. 6 v. Rotterdam n. Lissabon. Driebergen, 6 v. Swansea n. Nantes. Eerr.s, 5 v. Ljusne te Amsterdam. Ellewoutsdijk, 5 v. Wormerveer te R'dam. Eibergen, 7 Antwerpen verwacht Frieda, 6 v- Londen te Rotterdam. Fiat, 5 v. Londen te Rotterdam. Fiducia, 6 v. Boston te Maassluis verw. Gaasteriand, 6 v. Rotterdam te Harlingen. Gerrie S, pass. 7 Kielerkanaal n. Cork. Geert Bodewes, pass. 6 Texel n. Stockholm. Hilda, 6 v. Londen te Rotterdam. Harold, pass. 6 Holtenau 7 R'dam verw. Hartel, 6 v. Rotterdam te Hamburg verw. Hast I, vertr. 6 v. Londen n. Gent. Hast IV, 6 v Londen te Rotterdam. Joost, 6 Ameland gepass. n. Zaandam. Larix, 4 te Stockholm. Lies, 6 v. Stockholm n. Wasklot. Myfem, .6 v. Runskar te Rotterdam. Marjan, pass. 6 Holtenau n. Korsor. Midas, 5 te Livomo n. Napels. May Mere, 6 v. Guernsey te Antwerpen. Markab N, 6 v. Rotterdam te Warnemunde. Merwehaven, vertr. 6 v. Declair n. Fedala. Niagara, 6 v. Amsterdam n. Rotterdam. Nieuwehaven, 6 v. Kopenhagen te Gothenburg Noorderhaven, 6 v. Rotterdam n. Port Talbot. Pavo, 4 v. Amsterdam n. Ostrand. Ponto, 4 v. Roterdam n. Zaandam. Ponza, 3 v. Kramfors n. Zaandam. Rijnhaven, vertr. 7 v. R'dam ri. Duinkerken. Rijnstroom, 6 v. Londen te Amsterdam. Stella Maris, 6 v. Middlesbro te Varberg. Texel, pass. 6 Barfleur n. Le Havre. Texelstroom, 6 v. Amsterdam n. Liverpool. Vechtstroom, 5 v. Huil te Amsterdam. Veenenburgh, 6 v. Middlesbro te Rotterdam. Vivo, 6 v. Newburgh te Rotterdam. Westerdok, 5 v. Londen te Amsterdam. Zijpe, 6 v. Londen te Rotterdam. GEHEEL PER HOTELSCHIP UITSTEKENDE VERZORGING vanaf FI. 120.- Inl. en getll. prosp. <?zaZe<3 op aanvraag of bij uw reisbureau Zomerprijzen Zeer gemakkelijke betaling. Exclusieve HERENCOSTUUMS en DAMESTAILLEURS naar maat - Zeer billijk Soepele aflossing. Betaling binnen 9 maanden geen rente-berekenipg. Enorme sórtéring. Geheimhouding gegarandeerd. 60-jarige ervaring. Levering dóór geheel Nederland. Vraagt inl. of huisbezoek onder no. 9834. Avert.-Bureau Harte, Zaagmolendrift 35, Rotterdam EEN pakhui Wie wil van Velsen naar Amsterdam? Beschikbaar ruime woning 5 kamers, bad- cel, huur f 43 p. maand. In lichtingen W. de Groot, Bre- deroodseweg 92, tel. 8539, Santpoort. Te huur mod. Middenst. Huis Mesdaglaan te Heemstede, p. 15 Sept. huur f 57.40 p. m. Gevr. huis te Haarlem om- gev. Kloppersingel, Scho tersingel, omgev. station. Br. no. 6884. N ummerbrleven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de Inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Nlet-afgehaaide nummer- brieven worden na 14 dageD vernietigd Slijtage betskant storing, stagnatie en verlies. Ten gerieve van onze clienten en hun kost bare kantoormachines heeft Ruys' Handels- vereeniging N.V. een uitgebreid service-net van over het gehele land verspreid liggende technische hulpposten. Van hier uit worden ook de onderhouds- abonnemenien uitgevoerd. Knappe technici houden duizenden kantoormachines in een goede conditie. Zij bereiken voor U tijdsbesparing, dus kostenbesparing. -RUVS' HA ND ELS VEREENIGING Haarlem Ged. Oudegracht - Tel. 14113 80 Vloerenhout, Schuttinghout. Schuttingpalen. Kisten, diverse maten, zeer geschikt voor kolénkisten te maken. Prijs billijk. MICHEL, Pres. Steynstraat 52, Telefoon 17984. met vrije vestiging. Teding van Berkhoutstraat. Woonkamer, 3 ruime slaapkamers, hal. Bruinzeelkeuken, douche geheel sanitair ingericht, wc en schuur. Koopprijs vanaf ƒ9000. nodig eigen geld 3000.December voor bewoning gereed. Inl. bij: Bouwondern. „DE BEEK" N.V., Leidsevaart 322, telefoon 16982; D L. M. SMIT, Kruisstraat 9, telefoon 14306 en dagelijks op het werk. Alleenstaand heer 58 jaar zoekt met volledig pension, inclusief verzorging van kleding en schoeisel. Bij partic. Uitsluitend op 1ste stand in vrijstaande villa te Haarlem. Bloemendaal of Aerdenhout. Bevredigende beloning aan hen die een nieuw tehuis in volstrekt rustige omgeving met toewijding willen verschaffen. Brieven onder no. 6869 aan het bur. v. d. blad. Discretie verzekerd! HAARLEM: Santpoorterstraat Telefoon 10131 41-49

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 3