Te middernacht legde Haarlems Bloemenfee de scepter neer Tweemaal was Yvonne Meyer de koningin van het bal 3 rieven aan de. red.actie SECRETARESSE STENO-CORRESPONDENT!) Speeltuin-meisjes speelden volleybal bij Oosterkwartier Aquarellen van bloemen SLOT DEFECT? Beschermende rechten alarmeren België Radio Moors Nazi's in Oostenrijk krijgen geen kans Bloemendaal Heemstede ZATERDAG 7 AUGUSTUS 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Nachtdienst apotheken Burgerlijke Stand van Haarlem Gouden huwelijksfeest echtpaar J. J. Vrugt Programma van de Haarlemse feestweek Openstelling winkels gedurende feestweek „De wonderlijke luchtballon" Strenge maatregelen tegen dumping in overweging Grote Vier spreken unaniem veto uit over twee wetten Neem dan NEUROTONIC! Italiaanse opera-solisten in Heemstede 110.- Drieduizend gulden voor een compositie voor gemengd koor en orkest Klokslag twaalf uur gisteravond kwam er een einde aan het lieftallige bewind, dat Yvonne Meyer als Bloemenfee 1954 ge durende een week over Haarlem heeft uitgeoefend. Wethou der D. J. A. Geluk verscheen op het bal, dat in hotel Royal te harer ere gegeven werd, om haar ais voorzitter van de stichting Haarlems Bloei dank te zeggen voor de prettige en in nemende wijze, waar op zij haar „even aangename als moei lijke" taak heeft ver vuld. Iedereen die m het openbaar optreedt ondervindt nu een maal critiek, aldus sprëker, maar in dit geval heeft niemand die kunnen volhou den. Vooral de bezoe ken aan de zieken huizen en tehuizen voor bejaarden wer den teruggebracht in de herinnering als voorbeelden van de charmante opvatting van haar taak, door dat zij de mensen-die- er-niet-bij -konden zijn toch het gevoel wist te geven enigs zins aan de feestvreugde deel te hebben. Als blijken van waardering ontvingen de Bloemenfee en haar „corypheeën" fraaie sieraden ten geschenke. „Bij de aanvaar ding van uw regering hebt u zonnig en mooi weer beloofd voor de Haarlemse Bloemenfeestweek en die belofte is in ver vulling gegaan!", zo besloot de heer Geluk zijn toespraak. En noem het een grillige speling der natuur, maar toen Yvonne Meyer even later haar staatsiegewaad had afgelegd en in een donkergroene avondjurk de dansvloer betrad, klaterde op het Sta tionsplein de regen in stromen neer. Er werden deze avond nog meer geschen ken uitgedeeld: door de directeur van hótel Royal (die de Bloemenfee „heel wat keren heeft mogen uitlaten" om zijn eigen woorden te gebruiken) en door deze aan de toegewijde chauffeur, die haar en haar gevolg zo dikwijls door stad en omgeving vervoerde. De zalen, waarin de tót drie uur in de nacht voortgeduurd hebbende feeste lijkheden zich afspeelden, waren weelderig en met goede smaak versierd met duizen den gladiolen, zogjs men al eerder. Ja dit- blad heeft kunnen lezen. Er werd prettige dansmuziek gemaakt en ter afwisseling traden nog en conférencier (Nol van Dijk, als wij het goed hebben verstaan in het geroezemoes) en het parodistische danspaar Rita en John voor het talrijke publiek op. Bij de laatste spreekbeurt, ditmaal k l'im- proviste, die de Bloemenfee te vervullen kreeg, wenste zij haar gastheer toe „dat er reeds binnenkort ruimte gemaakt moge worden voor een nieuw Royal". In het Krelagehuis V Eerder op deze Vrijdagavond had zij een bezoek gebracht aan een ander bal, dat door de deelnemers aan het Wereld-Espe rantistencongres in het al even bloemrijk versierde Krelagehuis gehouden werd. Bij het betreden van de zaal werden de in kostbaar wit gehulde dames begeleid door naar schatting veertig congressisten, op één uitzondering na van het vrouwelijk ge slacht, die zich voor deze gelegenheid ge stoken hadden in nationale klederdrachten, waarbij de Scandinavische overheersten, Bij de ingang van Hötel Royal werd de Haarlemse Bloemenfee tegemoet getreden door een erehaag van jeugdige danseresjes, leerlingen van henny Meyer, die later voor de genodigden in Hötel Royal mochten op treden met zoveel succes, dat enkele nummertjes gebisseerd moesten worden. maar ook enkele Nederlandse streken niet achter bleven. Na het houden van de toe spraken was een Joegoslaaf zo voortva rend direct de Bloemenfee ten dans te vra gen. Later werd er ook nog gewalst op de klanken van een echt draaiorgel, dat recht tegenover het erepodium stond. De Bloemenfee werd in het Krelagehuis door de heer N. H. S'inger begroet. Zij sprak, in het Esperanto, de volgende rede uit: „Het is mij een groot genoegen van avond in uw midden te mogen zijn als de Haarlemse Bloemenfee 1954. Elk voorjaar is mijn stad het middelpunt van de bloe menvelden: in de mooiste kleuren en soor ten geurt er Hollands trots, de narcissen, hyacinten en tulpen. Haarlem wordt dan ook de bloemenstad in de wereld genoemd. Is het een wonder, dat er in de zomer één week, een feestweek voor stadgenoot en vreemdeling, een bloemenfee de scepter zwaait? Dit jaar is er nog een bijzondere omstan digheid; uw verblijf in de stad wordt door iedereen begroet. Gij zijt van verre landen naar hier gekomen, zoals wij onzerzijds onze bloemen als afgezanten over de hele wereld verspreiden. Ik spreek vanavond voor het eerst Esperanto; een taal even in ternationaal als die der liefde. Moge u voor ons land en speciaal voor Haarlem een grote plaats in uw herinnering bestemmen en moge de Bloemenfee, op uw internatio nale bal zo gastvrij ontvangen, daartoe iets hebben bijgedragen. Esperanto, de wereld taal bloemen, een andere wereldtaal, beide nu met een centrum in Haarlem". De Bloemenfee tijdens het uitspreken van haar toespraak tot het dansende congres van Esperantisten in het Krelagehuis. Voor het podium ziet men een grote groep in nationale klederdrachten gestoken deel nemers uit vele landen. Bos en Vaart-apotheek, Bos en Vaartstraat 26, tel. 13290. Centraal-apotheek v.h. Florijn, Grote Hout straat 78, tel. 10500. H. Remmers en Zoon, Kruisstraat 6, tele foon 10354. Noorder-apotheek, Jan Gijzenkade 181, telefoon 23821. HAARLEM, 6 Augustus 1954 ONDERTROUWD: 6 Aug., A. Martens en J. Karei. BEVALLEN vna een zoon: 5 Aug., E. Nij- dam—Wieman; E. Elferink—Proost; 6 Aug., C. A. WallesDammeijer; J. M. van den Eisenvan der Vosse; J. WielartDuijns. BEVALLEN van een zoon: 5 Aug., E. Nij- A. M. Diebenvan der Helm; 5. Aug., J. H. van Altena—van Duijn; 6. Aug., A. C. C. van Marion—van der Woerdt. OVERLEDEN: 5 Aug., E. S. H. Lamfers— Cramer, 70 j., Middenlaan. Het echtpaar J. J. VrugtA. v. d. Werf, wonende Constantijn Huijgensstraat 34 in Haarlem-Noord, hoopt 24 Augustus zijn gouden huwelijksfeest te vieren. Voor zijn huwelijk was de bruidegom werkzaam als slagersknecht bij de firma Daudeij aan de Gedempte Oude Gracht hoek Klein Hei ligland. Na deze werkkring vaarwel te hebben gezegd kwam hij op de plaatdruk kerij van de Grafische Inrichting Joh. En schedé en Zonen N.V. Daar heeft hij 44 jaar gewerkt en hij geniet nu reeds jaren zijn pensioen. Voor het examen Frans II.O.-A is ge slaagd de heer J. Wijtkamp te Haarlem. ZATERDAG 7 AUGUSTUS: 14.30: Jeugdvoorstelling „De wonder lijke luchtballon" door Toneel groep „De Witte Vogel" in het Bloemendaalse Openluchttheater. 20.00: Spectacle coupé van het mario nettentheater van Bert Brug man (Vleeshal). 20.30: Op de Grote Markt concerteert de Haarlemse Klavarskribo ac cordeon-club. De Stadskweektuin is tot en met Zon dag geopend van 1012, 1417 en 18.3020.30 uur. Kermisvermakelijkheden op de Nassau- laan van 1024 uur. Avondopenstelling van het verlichte Frans Halsmuseum van 20.30 tot 22.30 uur (overdag is het museum van 10 tot 17 uur geopend). Het met kaarsen verlichte stadhuis is geopend van 2022 uur. ■>^roa*>OOOCOCOOCCOCOOOOOOOOOOTXXXXX»COOOCOOOCeiOCOCOOOCOÖ Mogelijk ontheffing voor gehele stad in toekomst Ter gelegenheid van de kermis aan de Nas- saulaan hadden B. en W. aan enkele winke liers in de omgeving, na advies te hebben ingewonnen van de politie, vergunning ver leend hun winkels ook des avonds geopend te houden. Het gevolg is geweest, dat winkeliers ui; de Zijlstraat hierover niet tevreden waren. Een sigarenzaak vlak gelegen bij het kermis terrein kreeg toestemming haar winkel ge opend te houden en andere zaken uit de straat moesten des avonds gesloten blijven. Een deputatie uit winkeliers heeft Vrijdag ochtend aan burgemeester mr. P. O. F. M. Cremers een brief overhandigd, waarin een uiteenzetting wordt gegeven van de volgens de winkeliers ontstane onbillijke toestand en des middags heeft zij een onderhoud gehad met de wethouder voor middenstandszaken, de heer W. F. Happé. Deze heeft de deputa tie toegezegd te bevorderen, dat in de toe komst onder dergelijke omstandigheden voor de gehele stad ontheffing van de winkelslui tingswet verleend wordt. Dit besluit dient door de gemeenteraad te worden genomen. Het was niet mogelijk wijziging te brengen in de toestand van deze week. De wijze, waarop de deputatie de zaak naar voren bracht heeft een goede indruk ge maakt bij de wethouder. De critiek is op op bouwende wijze geuit en de deputatie heeft de weg aangegeven in de toekomst wijziging ♦e brengen in de toestand. Dat is bijzonder gewaardeerd. Het bestuur van de International Fel lowship of former Scouts and Guides zal op 30 en 31 Augustus een vergadering houden in het buitencentrum van het Nederlandse Padvindstersgilde te Baarn. Dit is de eerste bestuursvergadering sinds deze internatio nale organisatie van oud-padvinders en oud-padvindsters vorig jaar te Luzern is opgericht. (Verkort rveergegeven) „Carnavalssfeer." Na de adhaesiebe- tuigingen en de critieken op het ingezonden stukje „Carnavalssfeer" zou ik om te be sluiten nog eenmaal de aandacht van de heer Kraakman en het bestuur van „Haar lems Bloei" op de volgende feiten willen vestigen. Het misverstand dat, volgens de heer Kraakman bij vele Haarlemmers heeft post gevat, als zouden de te maken kosten van „Haarlems Bloei" uit belastinggelden worden bestreden, is dan toch wel te wijten aan een schromelijke tekortkoming in het propaganda-apparaat van genoemde stich ting. Inderdaad heb ik nooit één cent in de kosten bijgedragen, maar hiertegenover zou ik iedere Haarlemmer, misschien uitgezon derd de winkeliers, willen vragen: „Hebt u ooit gehoord, dat u zich als contribuërend lid van „Haarlems Bloei" kunt laten in schrijven, om met de hieruit voortvloeiende baten een éclatante „Zomerfeestweek" te kunnen organiseren? Ieder rechtgeaard Haarlemmer zou geloof ik voor dit doel graag een steentje bijdragen. Maar „men" weet niet beter, of het belastinggeld is er gr.ed voor! Méér „daadwerkelijke huis aan huis-propaganda", mijnheer Kraakman, dan zal „Haarlems Bloei" niet zo met het geld., behoeven te woekeren. Wat u verder schrijft over het resultaat van de-besprekingen van -„Haaflefns BTöfci* "Hs met de heer Cnossen, voorzitter van de Haarlemse Bond van Habmonie- en Fan farecorpsen, dit komt mij wel volkomen onbegrijpelijk voor. Het ingezonden stuk van deze Bond namelijk houdt in, dat er in het geheel geen contact gewéést is. Ieder corps zou het, volgens zegsman, goedkoper gedaan hebben, dan het Limburgse corps, maar er was „geen vraag" naar Haarlemse muziekcorpsen. Nu verneem ik uit uw in gezonden stuk, dat de heer Cnossen had medegedeeld, dat er met de muziekvereni gingen niet veel te beginnen viel, en vooral niet in deze vacantietijd. U was toen „gedwongen" een gezelschap van buiten, te engageren! Lees ik het dus goed, dan is de oorzaak van het optreden en musiceren van de Maastrichtenaren te wijten aan het on-Haarlemse standpunt van de Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen om aan de „Zomerfeestweek" om een of andere reden niet te willen medewerken. Deze tegenstrijdige mededelingen gaan wer kelijk boven mijn begrip. Ik doe een beroep op de geachte lezer(es) deze knoop te hel pen ontwarren! Overigens „sans rancune". Ik hoop dat door deze „open brieven" in ieder geval dit doel bereikt is: „Iedere Haarlemmer draagt in het komende jaar zijn (haar) steentje bij, tot het „volkomen" doen slagen van „Zomerfeestweek 1955!" J. M. KUYPER (Wij merken nog op, dat in de loop der jaren tal van artikelen in ons blad zijn ver schenen, waarin de burgerij op het belang van „Haarlems Bloei" werd gewezen en tot steun aan die instelling werd opgewekt. Red.) Feestweek en muziek. De voorzitter, van de Haarlemse Bond van Muziekver enigingen schrijft ons onder meer het vol gende: Met verbazing hebben wij de inhoud van ADVERTENTIE Opleidingen tot KON. ERK. PITMANSCIIOOL Wilhelminastraat 47 Tel. 18441 de ingezonden brief van de heer Kraak man gelezen. Hij schrijft dat ook dit jaar Haarlems Bloei zich met ons heeft ver staan over medewerking aan de zomer feestweek. Dit moet een abuis zijn. Een jaar geleden is ons medewerking ge vraagd, die wij hebben verleend. Dit jaar heeft de heer Kraakman ons daar niet om verzocht. Wel is er op 8 Jüni een onder houd met de directeur van Haarlems Bloei, de heer W. van Willige, geweest. Dit betrof echter niet de medewerking aan het zomerfeest, doch de te houden ster- tocht in de sportweek. Bij het aangename onderhoud met de heer Van Willige is gevraagd of er voor onze muziekcorpsen nog wat te doen viel. De heer Van Willige deelde daarop mede, dat reeds een gezelschap uit Limburg toe zeggingen had gedaan. Er was alleen nog een zogenaamde „boerenkapel" nodig. Wat betreft de kosten, waarover de heer Kraakman schreef: voor een concert van twee uur wordt vijfenzeventig gulden ge vraagd. Weet u, dat er plaatsen zijn, waar een muziekvereniging het dubbele of meer voor een concert krijgt? Weet u, dat een muziekcorps met een bezetting van dertig leden voor vijftienduizend gulden aan in strumenten, heeft? Wi Als onderdeel van de --«f vacantiespelen 1954 van het Verbond voor Haarlemse speeltuin verenigingen werden gisteren op de tuinen Te Zaanen en Ooster kwartier volleyball- wedstrijden voor meisjes van acht tot veertien jaar gehou den. Op het veld van Oos terkwartier ontmoet ten de ploegen van Willen Is Kunnen en de Glasblazers elkaar en uiteraard deden alle meisjes haar ui terste best om voor haar ploeg de over winning te behalen. Af en toa ging het daarbij, in het vuur van het spel, niet he lemaal zoals de uit vinders van het spel het bedoeld hebben, maar daar lette vrij wel niemand op. De meisjes op de foto beoefenen de sport misschien ook niet strikt volgens de re gels, maar wat doet dat er eigenlijk toe; zij spelen om het spel, zijn in de buiten lucht en hebben bijzonder veel plezier. En daar is het toch om begonnen. Wii vertrouwen, dat wij met de stichting., ^maatregelen achterwege kunnen blijven. Srfehs Bloei even prettig zullen blijven samenwerken als dat steeds het geval is geweest. Aan ons zal dat niet liggen. Wij vragen ons alleen maar af: waarom wor den onze corpsen gepasseerd? Natuurlijk brengt de medewerking van muziekvere nigingen in vacantietijd wel moeilijkheden met zich mee, doch op de zomerse feeste lijkheden is dit waarlijk niet van toepas sing. (Noot van de redactie: De heer Van Willige vertrouwt van zijn kant eveneens, dat er tussen Haarlems Bloei en de Haar lemse muziekverenigingen een prettige sa menwerking zal blijven bestaan. Een zake lijk gesprek zal alle misverstanden uit de weg kunnen ruimen. En wat het genoemde onderhoud aangaat: hij heeft daaraan aan gedrongen op eigen initiatieven, op de ont wikkeling waarvan hij nog steeds blijft hopen. Hiermede kan, dunkt ons, de dis cussie gesloten worden). ADVERTENTIE „DE S L E U T E L S P E C I A L I S T" LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL 11493 Haarlems Bloei had by de voorbereiding van het programma van de feestweek ook aandacht besteed aan de jeugd. In het begin van de week waren er voorstellingen in de Vleeshal, waar Bert Brugman met zijn ma rionettentheater voorstellingen gaf van „Buffalo Bill". Vrijdagmiddag kwamen vele honderden kinderen in het Bloemendaalse Openlucht theater bijeen, waar de toneelgroep „De Witte Vogel" een vertoning gaf van „Dp wonderlijke luchtballon". De groep oogstte groot succes door de vlotte wijze, waarop het spel vertoond werd. De jeugd leefde mee met de verandering van poppen tot levende kinderen en van een tuinman tot pop. De voorstelling zal vanmiddag her haald worden. Op 11 September zullen te Leiden Ant werpse en Leidse advocaten een voetbal wedstrijd spelen. De opbrengst van deze wedstrijd is bestemd voor een nieuw te bou wen dierenasyl in de Sleutelstad. BRUSSEL (Belga/ANP) België is voornemens strenge maatregelen te nemen tegen de beschermende rechten op de uit voer van bepaalde landen. De Belgische minister van Economische Zaken, Rey, heeft bekend gemaakt, dat het plan bestaat op producten van twintig bedrijfstakken compensatierechten bij de invoer te heffen. Deze rechten zullen onder meer op produc ten uit wol, vlas en leder worden geheven. Enige dagen geleden heeft de minister van Buitenlandse Handel Adroek medege deeld, dat de Belgische regering reeds bij de regering van West-Duitsland en die van Frankrijk heeft geprotesteerd wegens de naar de mening van België buitensporige steun, die de exporteurs vkn deze landen genieten. Alvorens tot uitvoering der maatregelen over te gaan wil de Belgische regering ech ter nog trachten met de regeringen der be trokken landen tot overeenstemming te geraken. Tussen de buitenlandse industri ëlen en Belgische ondernemers zijn onder handelingen geopend, welke in sommige ge vallen schijnen te zullen slagen. Minister Rey sprak de hoop uit, dat de voorgenomen ADVERTENTIE ADVERTENTIE van ouds bekend. - Tel. 14608 Officieel Philips-reparateur KRUISSTRAAT 38 - HAARLEM Er is, geloof ik, geen mooiere techniek om de zuivere en gloeiende kleurschake ringen van een bloemblad weer te geven dan de vloeiende en transparante water verf. Van Sibylle Merian tot Floris Ver ster zijn er aquarellisten geweest die de „rozen droef en schoon", de fonkelende duizendschonen, de eenvoudige gouds bloem en honderden andere variëteiten op het witte papier hebben getoverd. En ook in onze dagen zijn er nog aquarellisten, die met gevoelige of forse hand de pracht van een kleurrijke boeket of een enkele bloem tot onderwerp kiezen. Denken we maar aan de Haagse aquarellist-pur-sang Rudolf de Bruyn Ouboter en onze Haar lemse meester-aquarellist Kees Verwey. In dit voetspoor treden twee Haarlemse schilders: Frans Verpoorten en Poppe Damave, die ieder een serie bloemaquarel- len van klein formaat hebben vervaar digd. In de Kunsthandel Leffelaar aan de Wagenweg kan men deze luchtige aan duidingen in waterverf thans bezichtigen. Verpoorten noch Damave hebben er naar gestreefd „bloemportrettten" te maken. Voor een catalogus van bloemsoorten zou den hun aquarellen beslist niet deugen. Het is het even-warm-opgloeien van een roosje in een schemerige kamerhoek, een klein plekje geluk, dat zij als in een kort gedicht bezongen hebben. Men ziet een enkele stijve goudsbloem voor een blauw doekje oplichten, een half verdord boe ketje op een stukje papier, een nederig bosje veldbloemen in een dóódsimpel vaasje. Soms is het nauwelijks meer dan een vingeroefening met het penseel op het vochtige panier, een luchtig spel van ver vloeiende kleurvlekken, waarbij het uit gespaarde witte papier een geestige noot vormt. Bij zulke vluchtige poëtische werk jes denkt men onwillekeurig aan de Chi nese dichters, die een kort liefdesgedicht aan de tak van een bloesemboom op hangen. Ook deze nederige maar daarom niet minder fraaie en klankrijke bloem- aquarellen kwamen tot ons als mooie dichtregels, die nog na bleven klinken in onze herinnering toen wij al lang weer op genomen waren in de wereld van asfalt, beton, benzine en lawaai. OTTO B. DE KAT Nederland Vrijgesteld „La Libre Belgique" (R.K.zegt scep tisch te zijn ten aanzien van de resultaten. De minister heeft in elk geval kennelijk niet het oog op de Nederlandse invoer, die in bepaalde sectoren het gevaarlijkst is, al dus het blad, dat zich afvraagt of de maat regelen geen ongunstige gevolgen voor de Belgische uitvoer zullen hebben. „De Nieuwe Gids" noemt de maatrege len tegen de Franse dumping op vlasge- bied het meest actueel. Het blad zegt ver nomen te hebben, dat België het initiatief zal nemen tot het bijeenroepen van een Europese vlasconferentie. Nederland en Luxemburg zijn van de Belgische economische plannen op de hoog te gesteld en worden ook geraadpleegd bij de uitvoering. WENEN (AFP) De Franse, Britse, Amerikaanse en Russische vertegenwoor digers in de uitvoerende commissie van de geallieerde raad van Wenen hebben een stemmig besloten geen goedkeuring te verlenen aan twee wetten, op grond waar van verbeurd verklaarde goederen aan door volkstribunalen veroordeelde nazis zouden worden teruggegeven en pensioenen toe gekend aan functionarissen die wegens na zisme uit hun ambt zijn ontzet. Aange zien het besluit eenstemmig is genomen, is geen appèl mogelijk. (Wanneer dit niet het geval is, zijn niet-constitutionele wet ten na 31 dagen van toepassing.) Het besluit van de uitvoerende commis sie heeft te Wenen veel beroering gewekt. De twee regeringspartijen, de volkspartij en de socialisten, hadden deze wetten snel afgehandeld om de stemmen van ex-nazis te krijgen bij verkiezingen in de herfst. Het feit, dat in Oostenrijk geen wetten zijn ten gunste van slachtoffers van het na- tionaal-socialisme heeft zeker grote in vloed gehad op het besluit van de vier bezettende mogendheden. De Oostenrijkse kanselier. Julius Raab, zal zich in de tweede helft van November voor een officieel bezoek naar de Ver enigde Staten begeven, aldus heeft het Witte Huis bekend gemaakt. Raab en de leden van de Amerikaanse regering zullen van gedachten wisselen over vraagstukken van gemeenschappelijk belang. ZONDAGSDIENST De artsendienst van de doktoren in Bloe- mendaai-dorp wordt van hedenmiddag twee uur tot Maandagmorgen acht uur waargeno men door de arts S. B Drijber, Bloemend lal- seweg 84, Bloemendaal, telef. 22185: die van de Overveense huisartsen tot Zondagavond elf uur door de arts D. K. Heeringa. Militai ren weg 18, Overveen, telefoon 24480. In hetzelfde tijdvak als de Bloemendaalse artsen is de dienstdoende wijkverpleegster zuster J. J. M. de Bruin, Kerkplein 2, Bloe mendaal, telefoon 25769. De Zondags-, avond- cn nachtdienst van de apotheken voor Overveen, Bloemendaal en Santpoort wordt van hedenavond zes uur tot Zaterdag 14 Augustus in spoedgevallen verzorgd door de Bloemendaalse apotheek, (mej. J. M. E. Reyers), Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, telefoon 22181 en door Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort-dorp, telefoon K 2560-^8284. Bern U overdag nuwachiig en gejaagd en nemen 't nachts de zorgen een enorme omvang aant Hei praeparaat. dac Uw zenuwen tot ontspanning brengt, tonder deze te ver doven Verantwoord en onschadelijk. Beatrice Preziosa, coloratuursopraan; Maria Teresa Mandalari, mezzo-alt; Luigi Rumbo, lyrische tenor en Mario Bolaffio, bariton; allen solisten verbonden aan de grote theaters van Rome, Napels en Paler mo, ondernemen dit jaar opnieuw een tournée door ons land. Zij zullen daarbij ook in het Minerva Theater te Heemstede optreden en wel Dinsdag 19 October. Hier bij zal een operaprogramma ten gehore wórden gebracht, dat de hoogtepunten van het bel canto bevat. ZONDAGSDIENSTEN De doktersdïensten voor Zondag 8 Augus tus worden in Heemstede waargenomen door dr. P. M. van der Gugten, Heemsteedse Dreef 37, tel. 39903 en dr. W. van der Linde, Heemsteedse Dreef 253, tel. 34606. Wijkverpleging: zr. P. Mantz, Camplaan 17. Apotheken: Apotheek Schotsman, Binnen weg 206, tel. 38328. ADVERTENTIE SIEMENS STOFZUIGERS normale uitvoering i 135.- luxe uitvoering Vraag Uw leverancier Componisten, die in het tijdvak tussen de Bevrijding en 31 December 1954 een werk oebben geschreven of zullen schrijven voor gemengd koor en orkest, eventueel met vocale solisten, bij voorkeur op Nederlandse tekst, dat geschikt is om op gramofoonplaten opge nomen te worden, zullen ongeacht het feit of de compositie gepubliceerd of uitgevoerd is of niet in aanmerking komen voor de Prof. van der Leeuwprijs. die de minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen, daar toe in staat gesteld door een gramofoonpla- tenindustrie te Baarn. voor 1954 zal toeken- aen. De compositie zal een tijdsduur moeten hebben van tenminste dertig en ten hoogste zesendertig minuten. De winnaar van de prijs ontvangt een geldsom van drieduizend gulden. Op voordracht van de Voorlopige Raad voor de Kunst zal door de minister een commissie worden ingesteld, die zal adviseren over de toekenning van de prijs Als voorzitter van deze commissie zal de heer Sem Dresden op treden. Het secretariaat berust bij de heer B. Wagemans ten departemente van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen te 's-Gravenhage. De termijn van inzending sluit 31 Decem ber 1954. ONDERSCHEIDING Dezer dagen heeft de burgemeester van Haarlem, mr. P. O. F. M. Cremers, aan me vrouw de wed. J. Th. Velthuijsen—Schoorl de eremédaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje Nassau uitgereikt. Mevrouw Velthuijsen is thans veertig jaar bij het St. Elizabeth's Gasthuis in dienst als hulp in de' huishouding.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 9