West-Duits overheidspersoneel stelt regering ultimatum Delegaties accoord over nieuwe protocol-tekst Weerberic OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Candidatuu Morgen overleg, anders volgen andere maatregelen Mendès-France krijgt vertrouwen Looneisen roepen stakingskoorts op Hongarije bedenkt zich Frans-Indisch accoord over factorijen? Unie-overleg loopt ten einde Indonesië legt Irian-aanspraken aan de UNO-Assemblée voor Het woord is aan Geladen atmosfeer in Frans-Marokko Windstoten van bijna 100 kilometer per uur Aanslag op het Japanse keizerlijke paar? Bezoekster viel van zoldertrap Nederlandse gift van f 50.000 zou thans aanvaard zijn Amerikaanse schepen in de haven van Haiphong Het bezoek van koning Haakon Japanse liberalen richten zich naar Britse politiek Tot dusver geen nieuw oproer Weerrapport 69e JAARGANG No 26 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein Tel 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DINSDAG 10 AUGUSTUS 1954 Haarlems Dagblad 298e JAARGANG No 180 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A D Huijsman al SINDS GERUIME TIJD is aange nomen dat onze oud-minister van Buiten landse Zaken mr. E. N. van Kleffens, die van 19471950 ambassadeur te Washington is geweest en daarna (wegens gezondheids redenen) op eigen verzoek gezant te Lissa bon is geworden, waarbij hem toen gelijk tijdig de titel Minister van Staat is ver leend, een zeer goede kans zou maken op het voorzitterschap van de Assemblée van de UNO. Dit is een benoeming voor de tijd van één jaar. Aftredend is mevrouw Pan dit, zuster van de premier van India, Pandit Nehroe. Bij de voorzittersbenoeming pleegt men rekening te houden met rotering in wereld-regionen en ditmaal zou Europa v/eer aan de beurt komen. De candidatuur- Van Kleffens is zonder twijfel een goede, niet alleen wat de nationaliteit maar ook wat de persoon beti-eft. De heer Van Klef fens, die nu bijna 60 jaar oud is, wordt ook in het buitenland als een man van grote ervaring en bekwaamheid erkend. Hij heeft een indrukwekkende carrière gemaakt. Wat de functie van voorzitter van de UNO be treft is het duidelijk genoeg dat het voor ieder land aantrekkelijk is dat een van zijn vertegenwoordigers die bekleedt: het is niet alleen een onderscheiding voor zijn vader land en voor hemzelf, maar het betekent ook dat hij een jaar lang dicht bij het vuur zit en de invloed van zijn persoonlijkheid in UNO-kringen wordt er zeker ook blij vend door versterkt. Het onverwachte bericht dat de Ver enigde Staten nu besloten hebben de can- didatuur van prins Wan te steunen heeft verbazing en teleurstelling gewekt. Niet alleen bij onze delegatie bij de UNO, die onder leiding staat van ambassadeur von Balluseck (vroeger hoofdredacteur van het Algemeen Handelsblad) en in Den Haag, maar ook in regeringskringen van andere West-Europese landen. Nu blijkt dit besluit in Amerika zelf ook critiek te oogsten. De New York Times, die men wel als het meest invloedrijke Amerikaanse dagblad kan be schouwen, is er scherp tegen opgekomen. Ket blad heeft het argument, dat een Aziaat voorzitter zou moeten zijn van een zitting, die grotendeels aan Aziatische problemen gewijd zal zijn, als onhoudbaar verworpen. Het acht het tegendeel waar. De New York Times ziet het Amerikaanse besluit als een vergissing en acht het kwetsend voor mr. Van Kleffens en voor Nederland. Het hoopt dat een bevredigende oplossing van de kwestie zal worden gevonden. Of het daar mee bedoelt dat Amerika alsnog zal dienen te besluiten, de candidatuur-Van Kleffens te steunen, is niet duidelijk: zo'n radicale verandering van houding lijkt ook niet licht meer te verwachten. Ook niet als inderdaad „een vergissing" is gemaakt bij het vast stellen van het Amerikaanse standpunt, hetgeen zeker niet uitgesloten is. Waar schijnlijker dan een volstrekte verandering van houding lijkt de mededeling van Agence France Press. Het Franse pers agentschap heeft bericht, dat het van be trouwbare zijde heeft vernomen dat „een stilzwijgend accoord" zou zijn gesloten tus sen de Verenigde Staten en Nederland, dat zou inhouden dat de V.S. hun voornaamste bondgenoten, waaronder de Zuid-Ameri kaanse staten, niet zouden overreden om op prins Wan te stemmen. Geen stemmen- werving dus. Maar A.F.P. voegt eraan toe dat de steun van Washington aan prins Wan geleid zou zijn door het verlangen, Thailands belangrijkheid te ex-kennen ten aanzien van de ox-ganisatie der defensie van Zuidoost Azië. Met andere woorden: de Amerikanen, wier Aziatische politiek blijkbaar „op de helling" is zouden er dus naar streven beminder te worden bij som mige Aziatische staten. Mocht dit de mening ook van het Sovjet-blok zijn, dan zal dat wel niet op de Siamese prins stemmen. Maar het is niet bekend wat de Russen en hun satellieten zullen doen. De kans op verkiezing van mr. Van Klef fens is door het Amerikaanse besluit ver minderd, maar nog geenszins uitgesloten. Het zou inderdaad vex-wondex'lijk zijn als een meerdex-heid er zijn éénendertig stemmen vereist voor een candidaat, om gekozen te worden prins Wan's stelling zou aanvaarden dat men voor behandeling van Aziatische zaken een Aziaat als voor zitter behoeft. Maar er zullen nog wel meer overwegingen meespelen in het geding en zoals het altijd gaat met dex-gelijke kwesties, dit spel wordt van uur tot uur ingewik kelder. R. P. De Franse Nationale Vergadering heeft heden haar vertrouwen uitgesproken in de x-egering Mendès-France. De stemming ging over het plan voor economisch herstel van de eerste minister. (Voor nadere bijzondex-heden zie ook pag. 3). TOKIO. (Reuter). Het hoofdkwartier van de nationale politie te Tokio heeft meegedeeld, dat er Maandag twee rots blokken zijn gevonden op de spoorbaan buiten de stad Hakodate op Japans Noor delijkste eiland Hokkaido, twee uren voor dat een trein met keizer Hirohito en kei zerin Nagako passeerde. Het keizerlijkspaar brengt voor het eerst sinds achttien jaar een bezoek aan het eiland. De Japanse communistische partij ge bruikte het bezoek om stemming te maken tegen de keizer. Een 36-jarige dame uit Den Haag, die op het ogenblik vertoeft op een vacantie- adres in Haarlem, heeft Maandagmiddag een treurig einde zien komen aan het be zoek, dat zij bracht aan een huis in de Wal deck Pyi-montstraat in Haarlem. Zij be vond zich op een gegeven ogenblik op de zolder van het huis en heeft blijkbaar geen acht geslagen op het trapgat: zij viel van een hoogte van drie meter en liep een her senschudding en een verstuikte enkel op. Kort daarop is zij naar haar Haarlemse vacantieadres vervoerd. (Van onze correspondent in Bonn) Het verlangen naar meer geld en het dreigen met stakingen, schijnt in West- Duitsland een aanstekelijke ziekte te zijn geworden. Zij, die voor materiële belangen van het personeel van de openbare dien sten moeten opkomen, menen blijkbaar dat ook voor hen de tijd rijp is eisen voor be tere betaling te stellen. Zij hebben een soort ultimatum bij de bondsregering inge diend waarin verlangd wordt dat morgen onderhandelingen over een verhoging van de salarissen en Ionen van gemiddeld tien procent zullen beginnen. Voor het geval de regering daartoe niet bereid is, wordt met andere maatregelen gedreigd. Dat wil dus zeggen dat dan ook het overheidspersoneel in staking zal gaan, waardoor het leven nog meer zou worden ontwricht. Van de negentien bondsministers waren er maar zes in Bonn. Adenauer zit al een paar weken in het Zwarte Woud en enkele andere ministers zijn naar het buitenland gereisd. Het lag dus voor de hand dat zij, die in Bonn achtergebleven waren, niet zou gauw een beslissing konden nemen. Namens het ministeiie van Financiën werd meegedeeld dat het onmogelijk is binnen 58 uur met de onderhandelingen te begin nen. Er moeten trouwens nog andere be sprekingen aan vooraf gaan. In welingelichte kringen in Bonn zegt men dat dit nog niet wil zeggen dat men afwijzend tegenover de wensen van het overheidspersoneel zou staan. Het schijnt dat in de kringen van het personeel van de openbare diensten in Noord-Rijnland- Westfalen een sterke neiging heerst toch maar in staking te gaan om de eisen meer kracht bij te zetten. De hoofdstad Bonn ligt in die deelstaat. Men telt in Noord- Rijnland Westfalen ongeveer 220 duizend WENEN (Reuter) Van betrouwbare zijde is vernomen, dat Hongarije het Ne derlandse aanbod, 50.000 gulden te schen ken voor de slachtoffers van de waters nood in Hongarije, thans heeft aanvaard. Hongarije had dit aanbod ongeveer een week geleden van de hand gewezen, aan voerende, dat de overstromingen niet zo veel schade hadden aangericht, dat Honga rije, behalve van de Sovjet-Unie, hulp uit het buitenland zou behoeven. Enkele dagen later maakte de Hon gaarse regering evenwel bekend, dat zij een bedrag van ongeveer 50.000 gulden van de Roemeense regering had aanvaard. Het Hongaarse ministerie van Buiten landse Zaken zou de Nederlandse gezant in Boedapest Zaterdag van het nieuwe be sluit op de hoogte gesteld hebben. In het tweede antwoord aan Nederland moet ge zegd worden, dat Hongarije „bij nader in zien" het Nederlandse aanbod zou aan vaarden en er „ruime bekendheid" aan zal geven. Hongarije zou de voorkeur geven aan geldelijke hulp boven hulp in natura. Tot dusver was in de Hongaarse pers geen melding gemaakt van het Neder landse aanbod. Ook van het Amerikaanse aanbod tot hulpverlening aan a'Ie commu nistische landen, die van overstromingen geleden hebben, is nog geen gewag ge maakt. Oost-Duitsland heeft het Ameri kaanse aanbod wel aanvaard, omdat het met vriendschappelijke bedoelingen was gedaan. personen en in de West-Duitse bondsre publiek circa anderhalf millioen arbeiders en ambtenaren in ovei-heidsdienst. De staking, die Maandag in Beieren uit gebroken is, heeft niet de gehele metaal industrie stilgelegd. In enkele bedrijven, voornamelijk in de grote, wordt wel en in andere niet gestaakt. De berichten omtrent het aantal deelnemers aan de stakingen lopen nogal uiteen. Werkgevers beweren dat ongeveer de helft van het personeel aan het werk gebleven is. In kringen van werknemers daarentegen heet het dat de overweldigende meerderheid van de ar beiders in staking is gegaan. In Neuren berg en omgeving, in Schwaben en in In- golstadt alleen zouden al tussen de zeventig en de tachtig duizend arbeiders hun machines in de steek gelaten hebben. Intussen zijn de bouwvakarbeiders van Norxrd-Rijnland-Westfalen ook van plan hogere lonen te eisen. Zondag zullen de bouwvakarbeiders uit het Roergebied in de grote industriestad Essen een congres hou den. Men wil daar voorstellen de collec tieve arbeidsovereenkomsten met ingang van 31 Augustus op te zeggen. Men wil proberen te bereiken dat de lonen met 20 pfennig of ongeveer 18 cent per uur wor den verhoogd. In Bonn is bekend geworden -dat dr. Adenauer zich ernstig bezorgd maakt over de ontwikkeling van de stakingsbeweging. Hij vreest dat in het buitenland een uiterst NIEUW DELHI (Reuter) India en Frankrijk hebben Maandag in beginsel overeenstemming bereikt over de over dracht van de Franse factorijen Pondiche- ry en Kasikal aan India, aldus is Maandag in Indische kringen te Nieuw Delhi verno men. Het zou misschien nog enige tijd du ren voor een desbetreffende overeenkomst gereed is voor ondertekening. Naar verluidt, heeft Frankrijk India om waarborgen gevraagd voor drie punten: Handhaving van de Franse taal en cultuur. Een redelijke vergoeding voor Franse pu blieke diensten en faciliteiten voor Franse burgers, die hun scholen, ziekenhuizen en godsdienstige instellingen wensen te be houden. Men verwachtte te Nieuw Delhi, dat er binnenkort een gemeenschappelijk commu niqué zal worden uitgegeven. HANOI (AFP) Transporteenheden van de Amerikaanse marine zijn Maandag in Haiphong aangekomen. Volgens een woordvoerder van het Franse opperbevel zullen de eenheden helpen bij de evacuatie van bui-gers uit het gebied van Hanoi. In Cuchi, 38 kilometer van Saigon, aan de weg van Saigon naar Pnom Penh, heeft een deel der bevolking onder leiding van aanhangers der Vietminh, een beto ging gehouden tegen een militaire post van de Vietnamese regering. Toen de betogers schoten losten, maakte de bezetting van de post van haar wapenen gebruik met het gevolg, dat een veertigtal betogers werd gedood. De vooruitgezonden groep van de inter nationale commissie van toezicht op de wapenstilstand in Indochina is aangekomen in Pnom Penh, de hoofdstad van Cam bodja, waar zij zich in drie groepjes zal splitsen. ongurxstige indruk zal worden gewekt, en dat ook de uitvoer er onder te lijden zal hebben. Het eind van het liedje zou dan toch zijn dat de werknemers zelf het slacht offer werdenAdenauer laat zich in zijn vacantieverblijf van de stand van za ken doorlopend op de hoogte houden. De toestand ziet er inderdaad niet al te roos kleurig uit. Het gemeentebestuur van Hamburg heeft voorgesteld, dat de stakers onmiddellijk aan het werk gaan en dat een nieuwe raad van arbitrage wordt ingesteld, welks be slissing voor beide partijen bindend zou moeten zijn. Van bevoegde stakerszijde is medegedeeld, dat dit voorstel zal wox-den verworpen. 12Aug.Aankomst in Amsterdam, ontvangsten.krans- legging, boerroenr, O DIT NUMMFR BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S George Santayana Zij die zich het verleden niet kunnen herinneren zijn gedoemd het te herhalen. Na afloop van de werkvergadering van Maandag tussen leden van de Nederlandse en Indonesische delegaties voor de Unie besprekingen heeft minister Yamin mede gedeeld „goede hoop te hebben, dat de Indonesische delegatie nog deze week met een goed resuitaat naar Djakarta zal kun nen terugkeren". Minister Donker deelde na afloop van de werkvergadering, die om elf uur was begonnen en ruim twee en half uur ge duurd heeft mede, dat het sedert de vorige week Woensdag hervatte overleg „bepaald niet vruchteloos" is geweest. Minister Donker zeide, dat op de bijeenkomst van Maandagochtend goede voortgang was ge maakt en dat het gesprek heeft geleid tot een „afgerond geheel". De minister zeide eveneens goede hoop te hebben, dat de conferentie deze week zal kunnen worden beëindigd. Naar de woordvoerder van de Neder landse delegatie mededeelde, zijn bij de Nederlands-Indonesische besprekingen de werkgroepen het eens geworden over de nieuwe teksten van het protocol en de daarbij behorende briefwisseling. Aange zien echter van Indonesische zijde nog een nieuwe toevoeging aan de briefwisse ling is voorgesteld, moet hieromtrent alsnog de goedkeuring van de Neder landse regering worden gevraagd. Is deze verkregen, dan valt volgens de woordvoer der van de Nederlandse delegatie te ver wachten, dat de delegaties zeer spoedig tot formalisering van de bereikte resultaten zullen kunnen overgaan. Nog gistermiddag zijn de resultaten van de Nederlands-Indonesische Uniebespre kingen in het kabinet behandeld. Nieuw Guinea Een Haagse medewerker schrijft: Indonesië overweegt de kwestie Nieuw Guinea voor de Algemene Vergadering van de UNO, welke op 21 September begint, te brengen. Dit is vorige week bekend ge maakt en men kan zich afvragen welke bedoelingen er achter steken. Is het een „wenk" aan het adx-es van Nederland met het oog op de aan de gang zijnde bespre kingen over het Uniestatuut- of is het een gebaar dat er op moet duiden dat men het eindeloze geharrewar over deze kwestie beu is en een uitspraak verlangt van de UNO? Franse soldaten, bij een uitwisseling van krijgsgevangenen met de Vietminh, terug in de vrijheid. Nog staan op hun gezichten de tekenen van de ontberingen en spanningen te lezen, die zij moesten verduren. Gretig zuigen zij aan hun cigaret. Hoe dan ook, de Indonesiërs hebben met betrekking tot het voorleggen van de kwestie aan de Algemene Vex-gadering dit mee, dat Nieuw Guinea een argument, zo wel in de strijd om het voorzitterschap van de Assemblée als wat betreft het ver dedigingspact voor Zuid-Oost-Azië uit maakt. Het is echter nog geenszins zeker, dat de Algemene Vergadering ook inderdaad de kwestie Nieuw Guinea zal kunnen be handelen. De kwestie-Indonesië immers staat nog steeds op de agenda van de Vei ligheidsraad. Evenals vele andere kwesties is zij daarvan nimmer afgevoerd, om bij eventuele nieuwe geschillen geen omslach tige procedures noodzakelijk te maken en weer op de agenda te worden geplaatst. Volgens artikel 12 van het handvest van de UNO kan de Algemene Vergade ring geen aanbevelingen doen in een kwestie zolang deze bij de Veiligheidsraad in behandeling is. Hoewel in tegenspraak met de bewoordingen van het betreffende artikel en de debatten daarover in San Francisco, is in de practijk de interpretatie daaraaft gegeven dat de Algemene Verga dering in een dex-gelijk geval geen aanbe veling kan doen zolang de betreffende kwestie op de agenda van de Veiligheids raad staat. Dit betekent dat men de kwestie wel in de Algemene Vex-gadering zou kun nen behandelen, maar niet tot een uit spraak zou kunnen gex-aken. Wel is er de mogelijkheid dat de Veiligheidsraad bij haar jaarlijkse rapportering aan de Alge mene Vergadering over de onder haar be rusting zijnde kwesties, de kwestie-Indo nesië aan dit lichaam zou overdragen. Nieuw Guinea vormde reeds een geschil punt bij de opstelling van de R.T.C.-over eenkomst in 1949. Besloten werd toen in de artikelen van de overeenkomst de be paling op te nemen dat binnen een jaar na de overdracht van de souvereiniteit aan Indonesië het vraagstuk van de politieke status van Nieuw Guinea zou zijn geregeld. De R.T.C.-overeenkomst is tot stand ge komen onder auspiciën van de commissie voor Indonesië voor de UNO, bestaande uit de heren Herremans, Chritchley en Lisle. Deze commissie, die op papier nog steeds bestaat, kreeg de taak toe te zien op de naleving van de R.T.C.-overeenkomst en daarover rapport uit te brengen aan de Veiligheidsraad. Het zou voor Indonesië dus bijzonder eenvoudig zijn de kwestie Nieuw Guinea thans, door middel van deze commissie, die nog steeds moet be staan, in de Veiligheidsraad te brengen. Dat men deze weg niet verkiest te bewan delen is te wijten aan de tendenz van de laatste jaren, dergelijke geschillen liever voor de Algemene Vergadering dan voor de Veiligheidsraad te bx-engen. daar dit laat ste lichaam uitermate moeizaam tot weinig vruchtdragende beslissingen komt. Reeds vandaag ondertekening Naar het A.N.P. verneemt zal reeds van middag om vijf uur de ondertekening plaats hebben van de resultaten van de Nederlands-Indonesische besprekingen. Minister Luns heeft hedenmorgen op Backershagen gedux-ende ruim een uur een bespreking gehad met minister Sunax-- jo, waarbij de laatste kwesties van de Ne derlands-Indonesische besprekingen zijn opgelost. Het overleg had een zeer open hartig karakter en was van aangename aard. United Press berichtte hedenmiddag uit Djakarta, dat het Indonesische kabinet het nieuwe ontwerp-protocol, waarover door de beide delegaties overeenstemming is be reikt, heeft goedgekeurd. Daardoor zal reeds hedenmiddag de ondertekening kun nen geschieden TOKIO (Reuter) De secretaris-gene raal van de Japanse liberale pax-tij de regeringspartij Hajato Ikeda, heeft ver klaard, dat de buitenlandse politiek van de partij in de toekomst meer op Britse leest geschoeid zou zijn, daar de Amerikaanse buitenlandse politiek, zoals bijvoorbeeld met betrekking tot Indochina had gefaald. De conferentie van Genève was een voor beeld van het succes van de Britse diplo matie. Ikeda is het hoofd van de beleidsbepa lende raad van de Japanse liberale partij. RABAT (United Press) Ongeveer 20.000 Berbers zijn in Rabat bijeengekomen om hun trouw aan de pro-Franse sultan te betuigen. De atmosfeer is geladen door de nationalistische onrust welke sinds 1 Augustus reeds 193 slachtoffers tengevolge had. Men schat dat 1300 personen werden gearresteerd. De Berbers kwamen ter gelegenheid van de aanvang van het Aid el Kebir feest, waarbij volgens de traditie de stamleden trouw aan hun vorst zweren en gebeden in zijn naam uitspreken. De nationalisten hebben een maand van wraak uitgeroepen om de verbanning van sultan Sidi Mohammed ben Joessef te herdenken. Een jaar geleden stelden de Fransen in samenwerking met de Berbers de huidisre pro-Franse sultan dan. De nationalisten eisen, dat er dit jaar geen gebeden voor de sultan zullen worden ge zegd en dat er niet, zoals de traditie dit voorschrijft lammeren geofferd zullen worden. Ook hebben zij een staking in het gehele land afgekondigd. De onlusten in Marokko worden aange moedigd door de communistische partij, welke duizenden pamfletten heeft ver spreid. De nationalistische Istiqlal-partij heeft om rust en orde verzocht. Tot dus verre is het rustig gebleven. De sultan heeft heden het feest geopend door een dolk te steken in de keel van een offerram. Duizenden Berbers waren aan wezig, toen de sultan het Bijbelse „offer van Abraham" uitvoerde. De ram werd daarna in een jeep gelegd, die naar het paleis terugreed. Het gebruik wil, dat, in dien de ram bij aankomst bij het paleis nog in leven is, de sultan het komende jaar goddelijke bescherming deelachtig zal zijn. Het K.N.M.I. deelt mede: Een actieve oceaandepressie, die Maandag over het Ka naal trok, is gisteravond vlak langs onze kust naar het Noorden gekoerst en véroor- zaakte stormachtig weer tussen Noorwe gen en Nederland. Gisteravond om 8 uur was de depressie ter hoogte van Vlissingen gekomen waar tijdens onweer de wind scherp naar Zuid- West ruimde en af en toe snelheden van 80 kilometer per uur bereikte. Later op de avond gebeurde hetzelfde in Zuid- en Noo2'dholland, zij het zonder onweer. Hoek van Holland meldde een windstoot van 100 km. per uur, Schiphol van 90 km. per uur. Tegen middernacht was de depressie ter hoogte van Den Helder, waar toen een Zuid-Wester opstak die in stoten een snel heid van ruim 80 km. per uur behaalde. Ook op het IJselmeer heeft het gespookt: het weerstation Ramspol in de Noord-Oost polder meldde windsnelheden van 90 km. per uur. De depressie trok vanmorgen in bijna Noordelijke richting weg en werd aan de achterzijde gevolgd door een stormveld, dat nog iets toenam. Bij Schotland bevond zich vanmorgen een oude geheel met koude lucht gevulde storing, die waarschijnlijk morgen het weer in ons land zal beïnvloeden, zodat men voorlopig nog niet op warm zomerweer mag rekenen. (van hedenmorgen 7 uur) 60 weers- ir IS 00 2c c toestand E o -5 F CS V. - p ai e Cl ïr SS ZE Stockholm geheel bew. O 2 17 11 Oslo motregen NO 4 19 0 Kopenhagen regen O 7 19 0 Amsterdam regenbui WZW10 19 4 Londen zwaar bew.WZW 8 17 18 Luxemburg geheel bew.WZW 5 12 8 Parijs half bew. WZW 7 22 1 Bordeaux zwaar bew. W 2 8 Gx-enoble zwaar bew. NW 4 28 10 Nice onbew. windstil 25 14 Genève half bew. ZW 6 21 13 Zürich zwaar bew. W 4 19 27 Locarno onbewolkt OZO 8 20 45 Berlijn geheel bew.WNW 8 18 2 Frankfort zwaar bew. ZZW 7 20 10 München regen WZW 4 20 26 Wenen regenbui W 9 25 1 Innsbruck regen W 4 26 28 Ajaccio licht bew. windstil 28 0 Neerslag laatste 24 uur ïp^ococoxororxcooccococcco- rcccccccoccocct MINDER WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 10 uur: Wisselende bewolking met enkele buien. Tot matig of zwak afnemende Westelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. 11 Augustus Zon op 5.16 uur. onder 20.13 uur. Maan op 18.35 uur. onder 1.27 uur. Maanstanden 14 Aug. 12.03 uur: Volle maan 21 Aug. 5.51 uur: Laatste kwartier 28 Aug. 11.21 uur: Nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuideu Dinsdag 10 Augustus Hoog water: 12.30 en uur. Laag water: 7.44 en 20.20 uur. Woensdag 11 Augustus Hoog water: 1.00 en 13.38 uur. Laag water: 8.57 en 21.28 uur.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1