Koning Haakon dronk kopje koffie in een door het Noorse volk geschonken woning Drie Gaullisten uit kabinet getreden De Grote Rem Deernis met door watersnood geteisterde bewoners Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Washington komt voor de dag met overgelopen Sovjet-spion Blijde dag in zwaar getroffen Stavenisse Het woord is aan Beterschap beloofd aan Japan, dat niet in het vertrek was gekend Een tel te vroeg 69e JAARGANG No 30 ZATERDAG 14 AUGUSTUS 1954 Afgeluisterd gesprek Vrij zomers weer, maar kans on een bui Weerrapport 298e JAARGANG No 184 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein Tel 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom enA li Huijsman HET MAG geen wonder heten dat het Tweede Kamerlid Hooy tot de minister van Verkeer en Waterstaat schriftelijke vragen heeft gericht „betreffende de ver keersmoeilijkheden, welke veelvuldig het gevolg zijn van de stagnaties bij de Velser pont". Tunnelbouw is eindelijk onderno men en zelfs aanmerkelijk gevorderd. Maar het zal nog jaren duren eer die voltooid is en intussen groeit de toestand van kwaad tot erger. Het gebrek aan doorzettingsver mogen in de vooroorlogse jaren, toen men ondanks veel aandrang deze zaak maar liet slepen en steeds „nieuwe oplossingen in studie had", wreekt zich nu. Niet alleen in Velsen; ook bij Zaandam en Amsterdam, waar men nog beginnen moet. Maar zelfs Velsen, dat het eerst aan bod is gekomen, blijkt jaren achterop te zijn. Als de groei van het autoverkeer zich in de eerstvolgen de drie jaar in het huidige tempo blijft voortzetten, zal de grote rem in het Wes telijk verkeer die naam verdient zij zich ontwikkelen tot de grootste stremming die wij ooit in ons land gekend hebben. Het is iets om n.iet trots op te zijn. Het Kamerlid Hooy is tot zijn vragen bewogen door het bijzondere gedrang op 7 Augustus, toen de enige pont te Buiten huizen was uitgevallen en door een der Velsense vervangen moest worden, waar door de wachtende file auto's ten Zuiden van het Kanaal eén lengte van 4 a 5 K.M. bereikte en de wachttijd tot ruim ander half uur steeg. Laat ik verzekeren dat dit geen nieuw record is. En op vele andere dagen is het nauw benaderd: vijf kwartier en één uur zeven minuten behoren tot mijn eigen ervaringen. Nu is het hem opgeval len dat 's avonds om zeven uur een van de ponten uit de vaart wordt genomen, ook als er nog lange files wachtende auto's staan. Hij vraagt of de maximale inzet van materiaal niet kan worden onderhouden zolang het verkeer daartoe aanleiding geeft. Daar zullen wel ingewikkeldheden met arbeidstijden aan vastzitten. Hij vraagt voorts of extra stagnaties, zoals die op 7 Augustus, niet kunnen worden voorkomen of zoveel mogelijk beperkt. Ja, zou men eigenlijk geen tweede pont voor Buiten huizen kunnen aanschaffen, zich inmiddels voorbereidend op een derde? Het zal wel veel geld kosten, maar dat heeft al het tunnel-uitstel in veel hoger mate gedaan en men kan nu zo gemakkelijk uitrekenen, dat men volslagen zal vastlopen, als geen nieuwe voorzieningen getroffen worden. Dit vindt de beer Hooy kennelijk ook en daarom vraagt hij of in het algemeen nog maatregelen worden overwogen. Met hem wachten wij belangstellend op het ant woord. In afwachting geven wij vacantie- gangers in overweging om, als zij geen be langrijk motief hebben om per auto te gaan bijvoorbeeld alleen maar een dag- uitstapje maken de trein te nemen. Het zal hun uren vervelend tijdverlies bespa ren plus een hoeveelheid extra-benzine vanwege herhaaldelijk optrekken van de motor. Ook is, als het tenminste bij uit zondering eens mooi weer mocht zijn, de fiets verkieselijk, waarmee men niet voor de pont behoeft te wachten. Ik heb al eens van een fietser gehoord die tegelijk met een auto uit Haadem vertrok en met een aardige voorsprong in Alkmaar aankwam. En het was niet eens W. Wagtmans of een van die andere kil ometer-verzwei gers, maar een gewone man op een gewone fiets. Misschien zal een goedgemikte propaganda voor spoorweg en fiets nog aardig wat kunnen uitwerken. Dat het vragende Kamerlid zich niet al leen de taak van de Velser politie, die op de pontpleinen aan weerszijden van het Koning Kanaal regelend optreedt, met het oog op de toekomst heeft aangetrokken, maar deze mannen bovendien lof toezwaait, zal alge mene instemming vinden. Inderdaad geven zij een voorbeeld van bekwaam, rustig en tactvol optreden. De vanouds vermaarde Londense „bobby" zou, geloof ik, het werk van zijn collega's op de Velser pontpleinen met instemming en een blik van herken ning aanschouwen. Intussen is te hopen dat de minister van Verkeer en Waterstaat zich vindingrijk en ondernemend zal tonen. Het is mij niet bekend wanneer hij voor het laatst in Vel sen is geweest en op een spitsuur in de file heeft staan wachten. Maar dat zal wel gebeurd zijn voor hij minister was. Welnu, laat hij het nog eens proberen, een paar uur schoksgewijze auto-sprongetjes maken en tenslotte op de terugweg zijn conclusies komen mededelen, in Haarlem, aan het Kamerlid Th. S. J. Hooy. Ook gaarne aan ons. R. P. Eiffeltoren in Brussel? Het plan bestaat ter gelegenheid van de wereldtentoonstelling te Brussel in 1958 een Eiffeltoren te bouwen van gewapend beton. De toren, die een hoogte zou krijgen van 250 nieter en moet worden opgericht nabij de eeuwfeestpaleizen waar de Brus selse jaarbeurs gehouden pleegt te worden, zou bekroond worden met een metalen koe pel, die een sterrenwacht, radarinstallaties en televisiestations zou huisvesten. Tot een hoogte van zestig meter zouden in de toren appartementen acht op iedere verdieping worden gebouwd. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ James Agate: Om mijzelf te dwingen meer geld te verdienen besloot ik meer uit te geven. Van een redacteur) Onder een nog maagdelijke loopplank gingen op de kade van het intieme haventje van Stavenisse drie parapluies schuil, tastbare bewijzen van de duizend en-één grote en kleine zorgen van burgemeester L. A. Verburg om de dag van gisteren, waarop Koning Haakon, Koningin Juliana en Prins Bernhard een bezoek aan zijn tijdens de watersnood van 1 Februari 1953 zo zwaar getroffen gemeente brachten. Ze behoefden gelukkig niet gebruikt te worden, want de komst van de Noorse Koning ging gepaard met een fikse opklaring, zodat het met een zee van vlaggen versierde Stavenisse onder een slechts door witte wolkenkopjes onderbroken blauwe lucht een feestelijke aanblik bood. Heel Tholen scheen voor deze gelegenheid naar de kleine havenplaats aan de Oosterschelde te zijn ge komen. De drommen behoefden niet lang te wachten, want stipt om kwart voor drie gleed de „Piet Plein" binnen de havenhoofden, smetteloos wit als altijd. En het eerste dat we op het achterdek ontwaarden was de brede glimlach van een over de railing leunende Prins Bernhard, die bij het meren aanwijzingen gaf. Toen verscheen een rijzige, kwieke figuur met een licht-verweerd gezicht in de deuropening van de kajuit. Er weerklonk applaus: de menigte had Koning Haakon herkend. Plet handgeklap ging over in een ovatie: hartelijk en van diepe genegenheid getuigend welkom voor de vervolgens naar buiten gekomen Koningin Juliana. Dat was het ogenblik waarop cie tienjarige blonde Adriana Brouw in haar schoon gesteven blauwe jurk al die tijd met een violette orchidee een tikje bedremmeld had staan wachten: welkomstgroet van Stavenisse voor de hoge gast uit dat verre land, dat in de moeilijke dagen, die gisteren al zo lang geleden leken, zulk een gewaardeerde hulp had geboden. - Na de begroeting door de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, de burgemeester en de vice-consul honorair van Noorwegen te Vlissingen, de heer K. van Everdingen, ging het hoge gezelschap per auto naar de blijvende resultaten van die hulp: de Ko ning Iiaakonstraat, waaraan de negentien houten huizen zijn gebouwd welke door Noorwegen aan Stavenisse werden ge schonken. Tussen de erepoort met het opschrift „Velkommen til Stavenisse" en die waarop stond „Stavenisse takker det Norske folk" (Stavenisse dankt het Noorse volk) ston den honderden onder de linden van de WASHINGTON (AFP-Reuter) De Verenigde Staten hebben politiek asyl ver leend aan Joeri Rastvorov, een Russische spion in Japan, d'ie in Januari naar het Westelijke kamp overliep, aldus is Vrijdag in Washington door de woordvoerder van het Amerikaanse departement van Buiten landse Zaken, Suydam, bekendgemaakt op een persconferentie, waarop de 34-jarige Rastvorov aanwezig was. Suydam zei dat de Russische ambassa deur in de V. S., Zaroebin, Vrijdagmiddag was uitgenodigd voor een bespreking op het departement met onderminister Bedell Smith, doch dat de ambassade had mede gedeeld, dat Zaroebin „zich niet goed ge voelde" en niet in staat zou zijn om te komen. Toen daarop was voorgesteld een andere Russische vertegenwoordiger voor de bespreking te zenden, was geantwoord, dat niemand anders beschikbaar was. Suydam las een verklaring voor, waarin Rastvorov zegt uit politieke overwegingen overgelopen te zijn. Hij verklaarde uit de Sovjet-ambassade in Tokio te zijn ont snapt, omdat hij naar Moskou moest terug keren. Zijn taak in Tokio was het vergaren van inlichtingen over de Japanse binnen- en buitenlandise politiek. Zijn groep in Tokio had inlichtingen ontvangen van een „vrij hoog geplaatste functionaris" in de Japanse regering, aldus Rastvorov, die echter niet verder over deze kwestie wilde uitwijden. Rastvorov verklaarde een voormalige tweede secretaris van de opgeheven Sovjet missie in Japan geweest te zijn. Hij had de Amerikaanse autoriteiten alle gegevens over de Russische inlichtingendienst mee gedeeld. De Sovjet-Unie heeft na Rastvo- rov's verdwijning verklaard, dat hij door agenten van de Amerikaanse geheime dienst was ontvoerd. Washington verklaar de destijds bij herhaling niet over inlich tingen te beschikken. Leedwezen De Japanse regering heeft meegedeeld, dat een twintigtal Japanners is ontmaskerd als gevolg van Rastvorov's verklaringen, doch dat er geen bewijzen zijn, dat zich onder hen officiële personen bevinden. Ook werd verklaard, da-t de Japanse regering geprotesteerd had tegen het vertrek van Rastvorov naar de Verenigde Staten zon der medeweten van de Japanse autoritei ten hetgeen neerkwam op schending Van de Japanse immigratie- en emigratiefor maliteiten. De Amerikaanse regering had hierop haar leedwezen betuigd en de ver zekering gegeven, dat dergelijke gevallen zich niet weer zouden voordoen. Een hoge functionaris van de Japanse veiligheidsdienst heeft tegenover AFP ver brede Voorstraat, hun gejuich verstierf en zwol aan naarmate de stoet de Koning Haakonstraat naderde, waar de zeven leden van de gemeenteraad van Stavenisse, plechtig in het zwart en hoog-gehoed, in het volle besef van hun waardigheid het ogenblik verbeidde waarop zij aan de Noorse koning en het Nederlands vorstelijk paar zouden worden voorgesteld. Daarachter verhief zich de welige haar dos van dirigent Jan Geluk boven de oranjestrikken en de Noorse vlaggetjes van de schoolkinderen. Toen Koning Haakon het lint naderde, ging het stokje van de dirigent rap omhoog: daar klonk, helder en puur, onder de Zeeuwse hemel Björnsons „Ja, vi elsker dette landet", het statige Noorse volkslied. Men kon het Koning Haakon aanzien, dat dit ogenblik iets voor hem betekende en toen de meisjes en jongens uitgezongen waren en de leden van „Oefening baart Tijdens het bezoek aan Stavenisse werd een groet gebracht door een strakke formatie van twaalf Noorse en twaalf Nederlandse thunderjets. Het was de be- doeling dat deze luchtmachtdemonstra- J tie zou plaats vinden op het ogenblik, dat de koninklijke gasten zouden ver- trekken. Maar de vliegtuigen versche nen eerder aan de horizon dan verwacht werd en Koning Haakon, Koningin Juliana eh Prins Bernhard waren nog in drukgesprek gewikkeld met de familie Moerland. Toen zij het geraas van de motoren hoorden snelden zij naar buiten. Te laat. Toen Koningin Juliana naar boven keek, verdwenen reeds twaalf zwarte stippen in de oneindigheid van wolken en pol derland. I CC<X:CCOCCCOCOCOCOOCOCOC<XXOCC030CCCOOODCCOCOCIOCOCOr^5 I De gloriedag van de bewoners van de Koning Haakonstraat in Stavenisse: de Noorse koning wandelt als eerste na de plechtige opening de nieuwe straat in. Naast hem Stavenisses jonge burgemeester, de heer L. A. Verburg. Daarachter Konin gin Juliana in geanimeerd gesprek met Haar Zeeuwse gouverneurjhr. mr. A. F. C. de Casembroot. Van Prins Bernhard is alleen de admiraalspet te zien. kunst" hun instrumenten weer lieten zak ken, aarzelde hij geen moment en stapte hij op de kinderschaar toe om te danken voor hun zang. Vervolgens kwam in het jonge leven van de zevenjarige Jan Hage, moederloos sinds de 'ramp zoals ook Adriana Brouw, het moment waarover hij nog lang zal vertellen, namelijk dat hij aan de Noorse monarch een broodmes op een broodplank aanbood, waarmee Haakon het lint ging doorsnijden dat de toegang tot de naar hem vernoemde straat versperde. Terwijl uit alle ramen van de nog naar verse verf geurende houten huizen de hoofden puilden en ovaties weerklonken begaven de gasten zich naar de woning van mevrouw M. MoerlandFierens, haar zoon L. J. Moerland en haar dochter Lisseya. Door middel van een luidspreker konden wij horen hoe na de begroeting de Ko ningin „How cosy" „Wat gezellig" zei en hoe iedereen ging zitten (Prins Bernhard zei liever te blijven staan omdat hij al zoveel gezeten had) hoe de koffie kopjes rinkelden, de Koningin soms als tolk optrad bij het gesprek tussen de be woners en Koning Haakon, die zich in het bijzonder interesseerde voor de droeve gebeurtenissen welke zich in Stavenisse hadden afgespeeld, waarbij mevrouw Moerland haar man verloor. Koning Haakon boog zich over de foto's van Stavenisse zoals het er voor, tijdens en na de ramp uitzag om even later getroffen te worden door een bekend gezicht: het Noorse fjordenlandschap aan de huiska mermuur, dat in elk van deze woningen te zien is. Ook een geschenk van het Noorse volk, door bemiddeling van het Rode Kruis aan de bewoners van deze huizen aange boden. Het werd tijd voor het vertrek, de zwart glanzende karavaan reed weer voor om het vorstelijke gezelschap naar de op 't station van Bergen op Zoom gereedstaande ko ninklijke trein te brengen. Voordat Koning Haakon, Koningin Juliana en Prins Bernhard afscheid namen van de familie Moerland tekenden ze nog een oorkonde, die nu als pronkstuk in de PARIJS (Reuter/A.F.P.) De Franse regering is het Vrijdagavond eens gewor den over een compromis over de Europese Verdedigingsgemeenschap (EVG), maar de Gaullistische generaal Pierre Koenig (de fensie), Jacques Chaban Delmas (Open bare Werken) en Maurice Lemaire (weder opbouw) zijn afgetreden, aldus heeft een Gaullistische woordvoerder medegedeeld. Een officiële woordvoerder deelde later mede, dat de raad conclusies aangaande de EVG heeft aanvaard, welke de regeringen van de zes andere ondertekenaars van het EVG-verdrag heden zullen vernemen. De afgetreden ministers konden zich niet met de besluiten van de regering ver enigen. Zij zullen voorlopig niet worden vervangen. Hun portefeuilles zullen ad interim worden beheerd door Emmanuel Temple (Defensie), Claudius Petit (Weder opbouw) en Bourgès-Maunoury (Open bare Werken). De goedgekeurde amendementen op het EVG-verdrag zijn in grote trekken gelijk aan de door de premier voorgestelde met dien verstande dat voorgesteld wordt de looptijd van de EVG te beperken tot 20 jaar, in overeenstemming met de NAVO. die 20 jaar en niet 50 jaar geldt zoals in de berichten van gisteren stoncj. vermeld. Er is geen officiële bekendmaking uit gegeven van het compromisplan. Gewoon lijk welingelichte kringen zeiden, dat vol gens het gewijzigde plan de instelling van bovennationale organen acht jaar wordt uitgesteld en de Franse deelneming aan het Europese leger wordt beperkt tot de vijf of zes divisies, die in West-Duitsland liggen. Vele tegenstanders van de tekst van het huidige EVG-verdrag vonden, dat deze voorwaarden een heel eind aan hun be zwaren tegemoet komen. Een vooraan staande Gaullist zeide. dat volgens het comoromisplan het gehele Franse militaire apparaat intact blijft en onder Frans bevel blijft staan, maar van gewoonlijk be trouwbare zijde is vernomen, dat generaal De Gaulle het compromis louter als ca mouflage beschouwt. Mendès-France verklaarde na de ka- oinetsversadering tegenover de pers. dat de regering niet slechts tot conclusies is gekomen ten aanzien van vraagstukken die in Brussel zullen worden besproken, doch ook over vraagstukken van algemene inter nationale nolitiek met betrekking tot Euro pese problemen. De premier was zeer ver moeid. hij scheen zo goed als uitgeput te zijn. De Gaullistische afgevaardigden zullen vandaag bijenkomen. Men verwacht, dat zij de drie andere Gaullistische ministers in de regering Mendès-France, die niet af getreden zijn. uit hun groen zullen stoten. Het ziin de minister voor Tunesië en Ma rokko. Christian Fnuchet de staatssecre taris voor de Luchtvaart. Diomède Ca- troux, er. de staatssecretaris voor de Be groting, Henri Ulver. inventaris is opgenomen en waarin deze. grote gebeurtenis voor het nageslacht in gecalligrafeerde vorm zal blijven voort leven. „Oefening baat kunst" liet zich voor het laatst horen in het dorpslied van Stavenisse en terwijl de manschappen van de natio nale reserve de jonge Koning Haakonstraat lieten dreunen onder hun martiale tred, stoven de auto's met de hoge bezoekers reeds over de smalle bochtige dijken van het Thoolse land, waar groot en klein reeds lang tevoren in de straatjes van Scherpe- nisse, Poortvliet, St. Maartensdijk en het stadje Tholen de beste plaatsjes hadden op gezocht om hun aanhankelijkheid voor het Koninklijk Paar en zijn bezoeker uitbundig te tonen. Dit ogenblik zal de zevenjarige Jan Hage zijn leven lang niet vergeten: de vriende lijke lach van de Noorse koiiing, die zich naar hem overbuigt om het Zeeuwse broodmes van de plank te nemen om het 'int dat de Koning Haakonstraat afsluit ioor te snijden. En koning Haakon vergeet de woorden op de broodplank niet: ..Stavenisse takker det Norske folk". klaard, dat ook een aantal buitenlanders in Japan werkten voor de Russische spion- nagedienst. Het doel van de Russische spionnage was het verkrijgen van gegevens over de Amerikaanse luchtmacht in het Verre Oosten, over het operatieplan tegen het communistische kamp en omtrent nieu we bacteriologische en atoomwapens. Japanse waarnemers geloven, dat de Amerikanen door het overlopen van het hoofd van de West-Duitse inlichtingen dienst, John, er toe gekomen zijn gegevens over de kwestie-Rastvorov bekend te maken. Men verwacht, dat Mendès-France met steun van Londen en Washington op de conferentie van EVG-landen, die Donder dag in Brussel begint, goede kans van sla gen zal hebben, evenals in de Nationale Vergadering, die van 28 tot 31 Augustus zijn EVG-plan zal bespreken. De fractie van ex-Gaullisten in de Nationale Vergadering heeft haar verzet tegen bekrachtiging van het EVG-verdrag en elk voorstel, dat in het bestek van dit verdrag zou worden gedaan, bevestigd. De voorzitter van de fractie heeft ver klaard, dat de ex-Gaullisten in beginsel alles verwerpen wat de EVG raakt. Debat uitgesteld De Nationale Vergadering die Vrijdag avond laat uiteen is gegaan tot 26 Augus tus heeft met 510 tegen 107 stemmen be paald, dat het debat over het EVG-ver drag van 28 tot en met 31 Augustus zal worden gehouden, vier dagen late: dan aanvankelijk was voorgenomen; 26 en 27 Augustus zullen worden gewijd aan een volledig debat over de regerinssnolitiek ten aan7.ien van Tunesië. Premier Mendès. France was het hiermee eens. De weersvooruitzichten voor morgen zijn niet on°unstig. Er kunnen weliswaar olaatseliik enkele regen- of onweersbuien voorkomen, maar de kans op onweer is aan de Noordzeekust belangrijk kleiner dan in het binnenland. De lucht, die met Zuideliike winden wordt aangevoerd, heeft een temperatuur van omstreeks 20 graden Celcius. Doordat er vanmiddag en ook morgen weinig wind is te verwachten en er zon nige perioden zullen voorkomen, zal het dit weekeinde vrij goed strandweer zijn. Als de depressie, die thans bij Ierland ligt, naderbij komt, bestaat de kans op een bui, al zal het in de kuststreek met de buiïgheid wel meevallen. Reeds gisteren stegen de temperaturen in een groot deel van het land tot 20 a 21 graden. Er ontwikkelden zich ook enkele zomerse, regen- en onweersbuien, die plaat selijk flinke hoeveelheden neerslag ople verden. Op het vliegveld Woensdrecht bracht een zware onweersbui 26 mm, regen. De buien hangen samen met een langgerekt lagedrukgebied dat zich van Scandinavië naar de Golf van Biscaye uitstrekt. Dit lagedrukgebied lag vanmorgen nog ten Westen van het Europese vasteland. Aan de Oostzijde ervan bevindt zich bo ven het vasteland tamelijk warme en voch tige lucht. Aan de Westzijde van de de pressie wordt koudere en drogere lucht aangetroffen. De kans bestaat dat deze Zondag in de loop van de dag ons land zal passeren. Vóór en tijdens deze passage is er kans op plaatselijke regen- of onweers buien, maar de temperatuur blijft aan de hoge kant. Daarna neemt de kans op buien snel af en worder. de temperaturen wat lager. (van hedenmorgen 7 uur) weers- 01 p" - S 2 <j. L. r.nestand c£ |l 22 5 t- v 5 a (L c/J Stockholm 5 Z hT half bew. ZW 2 20 3 Oslo nevel windstil 18 3 Kopenhagen mist windstil 19 3 Amsterdam licht. bew. ZZO 2 20 1 Londen mist windstil 21 1 Luxemburg regen ONO 3 16 8 Parijs zwaar bew. ZO 2 21 1 Bordeaux zwaar bew. ONO 4 21 3 Grenoble regen WNW 2 32 1 Nice half bew. NW 3 25 0 Genève regen ZW 5 28 0 Zürich nevel NNW 3 25 2 Locarno regenbui W 2 23 1 Berlijn nevel ZO 2 23 8 Frankfort regen windstil 18 9 München licht bew. ZZO 2 29 0 Wenen nevel windstil 29 0 Innsbruck nevel OZO 2 29 0 Rome onbewolkt windstil 33 0 Ajaccio licht bew. NO 4 29 0 Mallorca zwaar bew. windstil 27 0 Neerslag laatste 24 uur KANS OP BUIEN Verwachting medegedeeld door het K.N M.I. in De Bilt. geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt om 10 uur: Veranderlijke bewolking met plaatse lijk enkele regen- of onweersbuien Vannacht hier en daar mist Zwakke tot matige wind. aan de kust in hoofd zaak Noordelijk, elders veranderlijk. Over het algemeen iets lagere middag- temperaturen. 15 Augustus Zon op 5.22 uur. onder 20 06 uur. Maan op 20 06 uur onder 6.41 uur. 16 Augustus Zon op 5.24 uur. onder 20 04 uur. Maan op 20.23 uur. onder 8 04 uur. Maanstanden 21 Aug. 5.51 uur: Laatste kwartier 28 Aug. 11.21 uur: Nieuwe maan Hoog cn laag water in IJmuiden Zondag 15 Augustus Hoog water: 4.03 en 16.31 uur. Laag water: 12.11 uur. Maandag 16 Augustus Hoog water- 4.41 en 17 07 uur Laag water: 0.32 en 12-51 uur. Tocaccccorawxxxxxmxmmv rWVYy*VYV* -

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1