Productie van zoete initialen nu reeds in volle gang mSiIyj Scheveningse vissersvrouwen als erewachtvoor Noorse monarch Hartelijke ontvangst in Den Haag Agenda voor Haarlem Stadsbussen 1 en 2 in Haarlem zullen gecombineerd worden Honderden Haarlemmers vervaardigen niillioenen chocolade letters Goede klanten ZATERDAG 14 AUGUSTUS 1954 3 Eenvoudige productie Xantippe bestaat niet Nederlander in Frankrijk verdronken Liberale internationale in Knokke bijeen Zó boeiend is nu PANORAMA Winterdienstregelitig N.Z.H. Nieuwe verbinding met Noordwijk en Den Haag via De Glip i Geen rood-witte bussen Ongeluk met autobus kost 21 Fransen het leven VEERTIG PERCENT van de Nederlandse bevolking, ruim vier millioen man nen en vrouwen, jongens en meisjes bijten omstreeks vijf December met smaak in een chocoladeletter, die zij van de goede Sint Nicolaas hebben gekregen. Zij doen dat gulzig happend met grote brokken tegelijk of voorzichtig proevend en genietend, maar allen zullen ongetwijfeld, wanneer het laatste restje van de }jN'de „H", of de „T" verdwenen is, zeggen, dat het lekker smaakte en zij zullen vervolgens overgaan tot de orde van de Decemberdag. Weinigen echter zullen zich gaan verdiepen in de herkomst van dit stuk chocolade. Immers, men loopt de letters, of liever gezegd, Sint Nicolaas koopt de letters in de winkel. Hij zoekt smakelijke initialen bij elkaar en daarmede is hel dan, voor de consu ment althans, afgelopen. Voordat deze zoete lekkernijen echter in de winkel terecht kwamen, hebben honderden chauffeurs, inpaksters en chocoladebewer kers, tientallen bedrijfsleiders en reizigers en enkele directies gedurende acht, negen maanden gewerkt aan dat typisch Nederlandse snoepgoed. Want hoe merkwaardig het ook moge klinken, onmiddellijk na het Paasfeest met de chocolade haasjes, eitjes, al dan niet voorzien van een vulling, beginnen de rei zigers van de grote chocoladefabrieken aan de verkoop van de letters. Zij nemen de bestellingen op, aan de hand waarvan de bedrijfsleider, uiteraard met behulp van de jarenlange ervaring, het productie schema opstellen: zoveel letters van dat type, zoveel letters van die soort, zoveel letters in melkchocolade en zoveel dessert- letters, want de vaklieden spreken nu een maal niet van puur of bitter, zij hebben het over dessert-chocolade. Net zoals zij het hebben over de dribbel-, de vul-, de maai en de inpakmachine, over de letterkamers, over de standaardpakketten en over het j publiek, dat geen „i's" koopt omdat deze letter te klein zou zijn, hoewel zij toch dik wijls precies hetzelfde gewicht heeft. Maar ja, het oog wil ook iets, en zo'n eenvoudig lettertje geeft geen feestelijk gevoel. Het moet een groot, hard blok chocolade zijn, dat weliswaar ietwat moeilijk te hanteren is, maar dat toch bij een echt-Nederlands gezin niet ontbreken mag. In het buitenland is dat iets anders. Daar kent men het typische gebruik niet en hoewel men de Nederlandse chocolade zeer zeker op prijs stelt, geeft men daar liever de voorkeur aan een eenvoudig flikje cf aan een met de hand gemaakte kersen bonbon. De uitvoer van letters is dus vrij gering en maakt een wel zeer klein gedeel te uit van de totale productie. Natuurlijk gaat er wel iets overzee, maar de aantallen zijn zó gering, dat men er een niet al te grote waarde aan dient te hechten. Dikwijls zijn het daarbij nog uitsluitend de Nederlanders in de vreemde die om streeks Sint Nicolaas plotseling een gewel dig verlangen naar een échte letter blijken te krijgen. Zo gaan er jaarlijks enkele hoe veelheden bijvoorbeeld naar de Neder landse Antillen, Suriname, de Belgische Congo en tegenwoordig ook naar Canada, waar zich immers steeds meer vaderlan ders vestigen. HET GROOTSTE GEDEELTE van de productie blijft echter binnen de grenzen en bij een bezoek aan de twee grote choco ladefabrieken in Haarlem, die elk boven dien een uitermate belangrijk percentage van de totale letter-fabricage verzorgen, hebben wij kunnen constateren, dat de Ne derlandse chocolade-eter vooralsnog niet ongerust behoeft te zijn over de voorraad letters. Want nu reeds ongeveer vijf maan den voor het feest, liggen de gekoelde kel ders tot de nok toe met de standaard-pak ketten vol heerlijke bewerkte cacao-bonen. De productie van de letter is bijzonder eenvoudig. Er komen geen ingewikkelde machines aan te pas, er zijn slechts enkele fasen nodig om de bonen, afkomstig van de plantages in Venezuela of Afrika, te veranderen in letters, die met tientallen tegelijk uit de koelruimten hobbelen. Het door toevoeging vSn extra-cacaoboter en suiker verkregen chocoladedeeg wordt na melijk naar de vormmachine geleid. Hier COOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOCXX)OOCOOOCCOCOOOOCOCC Statistieken zijn dikwijls interessant en, voor de leek althans, slechts zelden boeiend. Een uitzondering hierop vormt 6 echter de verkoop van chocoladeletters x in een plaatsje in Noord-Brabant. Uit de cijfers bleek namelijk, dat de gehele S bevolking per hoofd per jaar van één g fabriek twee letters kocht. XOCOCXX>KX)CC<XXXXXajOOOCOOCOOCCOCCCOCCCOOCOCCOCCCCCCCCO pas zullen de mensen met smaak in hun chocolade-letter bijten, maar dat dit alles slechts op de traditie berust is ons duide lijk geworden, toen wij, enkele dagen ge leden, voorzichtig een stukje van een let ter afknabbelden. De chocolade was heer lijk, dat willen wij niet ontkennen, maar toch. Oliebollen eet men trouwens ook niet met Pasen en niemand zou er aan denken om tijdens de vacantie speculaas brokken in zijn rugzak te stoppen. Dat doet men nu eenmaal niet. Dergelijke producten zijn onvervreemdbare bezittingen van de December-maand en waarom zou men daar tegenin gaan? Een, voor leken althans, bijzonder inge wikkelde machine vult de vormen met de nog vloeibare chocolade, welke na een langdurige veredelingsprocedure een heer lijke smaak heeft gekregen. Over enkele maanden zullen de letters als geschenk van Sint Nicolaar, in de schoenen van millioenen kinderen liggen. wordt de chocolade, machinaal uiteraard, in op temperatuur gebrachte metalen vor men gegoten. Om de chocolade gelijk te verdelen en om de eventueel nog aanwe zige lucht uit te drijven, wordt de vorm op een dribbeltafel in een heftig schudden de en trillende beweging gebracht. Vervol gens glijdt de vorm op de lopende band in een gekoelde ruimte. De chocolade wordt hard, krimpt enigszins en voor de arbei ders, die deze vormen in handen krijgen is het een betrekkelijk eenvoudig kunstje om de letters uit de vormen te kloppen. De letters zijn klaar. Zo ge ziet: eenvoudiger kan het al haast niet en de verdere bewerkingen liggen voor de hand. De chocoladeletters worden uit de letterkamer naar de pakafdelingen ver voerd, waar honderden meisjeshanden klaar staan om al dat lekkers in een pakje te stoppen. Er wordt een kartonnen doosje omheen gedaan, men plaatst er een etiketje op en de pakketten kunnen worden klaar gemaakt. En ook dit is een kunst apart, want een geroutineerde letter-fabrikant zou er niet aan denken om deze „standaard-pakket ten" eenvoudig te vullen met alle letters van het alfabet en om ze dan aan de chauffeurs mee te geven. UIT DE PRAKTIJK bleek namelijk, dat enkele letters, zoals de z, q, x en y, vrijwel nooit verkocht worden en daarom dunt men ze uit de pakketten weg. De naqm Xantippe bijvoorbeeld komt, zo verzekerde men ons, in Nederland vrijwel niet voor en ook de jongens die naar de naam Zacha- rias luisteren komen bijzonder weinig voor. Hoe het ook zij, indien men er op staat, dat deze letters tóch gemaakt worden dan werken tientallen arbeiders op het verzoek van die ene klant met even veel plezier aan het vormen van de chocolade als an ders. EN ZO WERKEN die honderden in Haar lem reeds van Maart, April af aan een product, dat slechts tegen de maand De cember een bijzondere klank heeft. Dan De 23-jarige Adri van Hoof uit 's-Her- togenbosch, die met enkele vrienden een vacantietocht door Frankrijk maakte, is te Lourdes verdronken, toen hij direct na het eten was gaan zwemmen. Hoewel een van zijn vrienden hem direct uit het water haalde slaagde men er niet in, de levens geesten weer op te wekken. De ouders en zuster van de jongeman maakten eveneens een reis door Frankrijk. Men zou elkaar in Lourdes ontmoeten, vanwaar men gezamenlijk naar 's-Herto- genbosch zou terugkeren. (Van onze correspondent in Brussel) De raad van de „liberale internationale" zal van 25 tot 29 Augustus te Knokke bij een komen onder voorzitterschap van Ro ger Motz. liberaal senator. Op deze confe rentie zullen vraagstukken over de ver houding tussen het Westen en het Verre Oosten, de politieke situatie in Europa en die van de Europese samenwerking en in tegratie ter tafel komen. Op de openings zitting zullen, behalve Motz, het woord voeren Salvador de Madariaga, René Mayer, Schafer, Malagodi en White. Maandenlang zijn de meisjes in de choco ladefabrieken bezig met het inpakken van de letters in alle soorten en maten en ge wichten. Bijna automatisch stoppen de ra zend snelle vingers het snoepgoed in de doosjes. Zij denken er vrijwel niet bij na, maar praten en lachen wat met elkaar en zingen mee met de muziek, die deze afde ling iets vrolijks geeft. ADVERTENTIE N.V. MIJ. „HOLSTER"- OVERVEEN Tel K 2500 - 15597 en 19057 Centrale verwarming Airconditioning Aut. oliestook ADVERTENTIE O ÏTóHn im Slechts enkele uren is Koning Haakon gast in Den Haag geweest, maar in deze korte tijd heeft het Noorse staatshoofd kennis kunnen nemen van de warme sym pathie, welke de Haagse burgerij hem toe draagt. Dat bleek al bij zijn aankomst in de namiddag aan het Staatsspoorstation, tij diens de daaropvolgende rijtoer naar de Noorse legatie en in de avond., toen de Koning met Koningin Juliana en Prins Bernhard van het paleis Lange Voorhout naar het Kurhaushótel reed, ter bijwoning van het galadiner, d'e Noorse gast door het Haags gemeentebestuur aangeboden. Hartelijk is de bejaarde monarch toege juicht door de bevolking van de stad,welke te zijner ere rijkelijk met vlaggen was ver sierd en des avonds feestelijk was geïllu mineerd Om kwart voor zes arriveerde de konink lijke trein, welke uit Bergen op Zoom was vertrokken, aan het Staatsspoorstation. Omstreeks half zes nam de erewacht be staande uit drie pelotons mariniers, waar bij ingedeeld de marinierskapel,haa.r plaats recht tegenover de uitgang in. Onder die overkapping aan de voorzijde van het sta tion was een ruimte gereserveerd voor leden van de gemeenteraad1. De vorstelijke gasten werden begroet door de burgemees ter en gingen onmiddellijk door de ont vangstkamer naar de uitgang. De mari nierskapel zette het Noorse volkslied in, terwijl de aangetreden mariniers de eer bewijzen brachten. Onder het gejuich der sa aangepakte me nigte reden de auto's langs een wij korte route haar de Noorse legatie aan de An- dries Bickerweg. Aan de anders zo rustige weg heerste reeds een uur voordat de Noorse koning zou arriveren, een grote drukte. Ondanks het wat late uur, waren om half zes de plaatsen vanwaar men de aankomst het best kon gadeslaan, volledig bezet. Tussen de vlaggemasten waren pilaren opgesteld, met aan de top een kroon. Aan vier kan ten waren de pilaren versierd met wouden letters, die de afkorting ,,H VII'Haakon VII" vormden. Om tien over zes arriveerde de stoet. Koningin Juliana en Prins Bern hard stanten uit en dlrukten Koning Haa kon de hand alvorens zij hun tocht naar het paleis aan het Lange Voorhout voort zetten. Aan de ingang van de legatie werd de Koning welkom geheten onder meer door de Noorse gezant, de heer L. J. H. Jor- stad. Daarbinnen ontving hij de Noorse kolonie. In tegenstelling met de Nederlandse Spoorwegen en andere vervoermaatschappijen zal de winterdienstregeling van de Noord Zuidhollandse Vervoermaatschappij niet in gaan op 3 October, maar op 6 October. De trams van de lijn Sloterdijk-Spui (Amster dam) rijden op 5 October voor het laatst en daarom heeft de directie besloten een dag later de dienstregeling voor het gehele bedrijf te doen ingaan. Uit een onderhoud met de directeur van de NZH, de heer J. J. Jurrissen, bleek ons, dat vervallen zal de lijn Haarlem-De Glip-Rijksweg-Leiden (de andere route Haarlem-Leiden blijft be staan), dat een nieuwe lijn komt van Haarlem-De Glip-bollenstreek-Noordwijk-Den Haag en een van Leiden over de rijksweg Sassenheim-Lisse. Op de lijn ZandvoortHaarlemAm sterdam blijft de dienst 23.35 uur naar Am sterdam gehanfhaafd, evenals die om 0.40 uur uit Amsterdam tot Haarlem. Na het staken van de lijn SloterdijkSpui (Am sterdam) zal de tram uitsluitend stoppen voor uitlaten van reizigers (naar eindpunt) en voor instappen (richting Haarlem). Autobuslijnen De diensten HaarlemLeiden zullen van 6 October af uitsluitend gaan over de He renweg (Heemstede), door Bennebroek, Hillegom, Lisse, Sassenheim, Warmond, Leiden. Óp het ogenblik rijdt er ook een bus over de Glip naar Bennebroek, vervol gens de bollenstreek en bij Warmond over de Rijksweg naar Leiden. Deze route vervalt in de lijn HaarlemLeiden. Men zal de Glip en de Rijksweg echter kunnen bereiken dank zij twee nieuwe routes. Van Haarlem uit rijdt er een autobus via de Glip naar Bennebroek-Oost, vervolgens Bennebroekerlaan, Hillegom, Lisse, Sassen heim (Te ij linger laan), Noordwijk-binnen. Noordwijk aan Zee en vervolgens langs de bestaande route naar Den Haag (Hollandse Spoor). Overdag wordt een halfuur-dienst onderhouden en des avonds een uur-dienst. De lijn HaarlemDe ZilkNoordwijk— Den Haag blijft bestaan. De nieuwe route is van belang voor de bollenstreek, die een rechtstreekse verbinding heeft met Noord wijk en Den Haag en tussen Noordwijk- binnen en Den Haag komt een frequentere lijn dan op het ogenblik. De tweede lijn per autobus is: Leiden OegstgeestLeidsebuurtRijkswegPost- brugSassenheimLisse (Vierkant) en te rug. Overdag wordt een halfuurdienst on derhouden en des avonds rijdt de bus om de veertig minuten. De lijn LeidenOegstgeestNoordhout— Noordwijkerhout (Sancta Maria) blijft be staan met verbindingen om het half uur (overdag) en veertig minuten (in stille pe riodes). Opgeheven wordt de z.g. school bus LeidenNoordwijkerhout, die op werk dagen drie maal per dag ging. De belang stelling voor deze lijn was gering. De zomerlijn SassenheimNoordwijk heeft niet aan de verwachtingen voldaan en wordt niet voortgezet Wel is geslaagd de proef om een auto- i^oox>cocooc<x>;oa>ocKX>oooooco:ooo30ooooMOCooOcooo<yx)cooc „Geen haar op mijn hoofd denkt er aan 1 de nieuwe bussen van rode en witte r' 0 kleuren te voorzien" was het commen- R taar van de heer J. J. Jurrissen, direc- 3 teur van de NZH, op de brief van een j:j lezer van ons blad, die de kleuren van R Haarlem had aanbevolen voor de nieu- 8 we autobussen, die de NZH besteld 3 g heeft en in de loop van het volgend jaar 3 0 in gebruik genomen zullen worden, 8 Welke kleuren gekozen zullen worden is 8 niet te zeggen; rood en wit achtte de 3 8 directeur niet geschikt. De tourwagens g 0 zullen zich door een gedistingeerde 8 8 kleurencombinatie blijven onderschei- g den van het door-de-weekse materiaal, g oococ<x:oc<xxxxxxxxxxxxxxiooopcocx>oc!occccocooooc»occcoocco bus te laten rijden van LeiderdorpLeiden (Station)Valkenburg—Katwijk aan Zee; de dienst blijft gehandhaafd. Van Leider dorp was het verzoek binnengekomen om verbetering te brengen in aansluitingen met de treinen te Leiden; wat betreft de route van Leiderdorp uit is de directie van de NZH er wel in geslaagd aan het ver zoek te voldoen, echter niet op de terug reis. Combinatie van 1 en 2 in Haarlem De stadslijnen in Haarlem 1 en 2 (beide Haarlem-Noord naar Heemstede) zullen gecombineerd worden; alleen zal de route van lijn 1 (tot de Javalaan in Heemstede) gereden worden en wel om de zeven acht minuten overdag en des avonds om de tien minuten. Op Zaterdagen Zondagavond wordt ook om de zeven acht minuten ge reden. De bus naar Santpoort zal weer op de hele en halve uren vertrekken (niet vijf mi nuten later zoals thans), om vertraging bij de spoorwegovergang bij Santpoort te voor komen. De bussen op Zondagmorgen van Haar lem naar IJmuiden en omgekeerd zullen tussen negen en twaalf uur niet meer om het half uur rijden, maar om de vijftien mi nuten. Om tien over half zeven het bezoek had precies een half uur geduurd gin gen de deuren van de legatie weer open en verschenen de Noorse Koning en zijn adjudant. Koning Haekon werd uitgeleide gedaan door de Noorse gezant. Toegejuicht door de menigte, die inmiddels was aan gegroeid, stapte de koning in die open auto, die hem naar het paleis aan het Lange Voorhout bracht. Bij zijn aankomst daar werd hij luide toegejuicht. Ongeveer een half uur later trad Koning Haakon in gezelschap van het Koninklijk Paar naa.r buiten. De Koningin zette zich naast de Noorse Koning op de achterbank, de Prins nam plaats op het klapbankje achter de chauf feur. Onder gejuich van de menigte zette de stoet zich in beweging. Vele duizenden waren naar het G. Dey- stoken Koninklijke Militaire Kapel onder leiding van kapitein Rochus van Yperen en de Marinierskapel onder leiding van kapitein G. Nieuwland aanmarcheren, om onder het licht van zeven schijnwerpers voor het Kurhaus een taptoe te blazen. Vele duizenden mensen waren op het Gevers Deynootplein en op de Boulevard samengestroomd om dit fraaie militaire schouwspel gade te slaan. Toen de taptoe reeds een aanvang had genomen, en de tonen van de mars „Marchin' trough Geor gia" tegen de muren van het Kurhaus wer den weerkaatst, verscheen de Noorse vorst tezamen met burgemeester Schokking op het terras, gevolgd door het Nederlands Koninklijk paar. Om tien uur twintig weerklonk het Noorse volkslied en vervolgens het Wilhel mus. Weldra marcheerden de beide korp sen af en begaf de Noorse Koning zich weer naar binnen. Enige minuten later reden de wagens der vorstelijke bezoekers naar Amsterdam. nootplein gegaan, om getuige te zijn van de aankomst van het koninklijk gezelschap aan het Kurhaushótel, waar het Haagse gemeentebestuur ter ere van het bezoek van Koning Haakon een diner aanbieden zou. Voor de ingang werd het koninklijk gezelschap welkom geheten door burge meester Schokking. Toen wandelde men tussen twee rijen Scheveningse vissers* vrouwen door. die in hun bonte kleder dracht getooid met een oranje kokarde een alleraardigste indruk maakten op de Noor se koninklijke gast. Het Kurhaus met zijn vele hoge zalen en zijn intieme salons, kenmerkt zich reeds in normale omstandigheden d'oor zijn voor name allure. Gisteravond was dit karakter op een wel verrassende wijze geaccen tueerd. Zelden stond een zo grote schat aan bloemen in de gangen en vertrekken van Scheveningens eerste hotel. Een weelde van rozen, nauwelijks ontloken, wedijverde met de pracht der forse gladiolen in aller hande tinten. In de ontvangsthall waren het weer rode Bougainvilles, welke fasci neerden door hun schoonheid. De hoge gasten werden onmiddellijk, na dat zij door burgemeester Schokking in de ontvangstsalon waren binnengeleid, ge troffen door de bloemdecoraties. Allereerst werden voorgesteld de leden van het col lege van B. en W. met hun dames. Daarna de overige gasten, waarmede Koning Haa kon nog niet had kennis gemaakt. Aan de maaltijd werd onder meer deelgenomen door de Noorse gezant en mevrouw Jorstad. de minister-president en mevrouw Drees, andere leden van de ministerraad, de voor zitters der beide Kamers, hoofden va.n staatscolleges en enkele militaire autori teiten, allen vergezeld van hun dames. Nadat aan de gasten als apéritief cham pagne rose was geserveerd, begaf men zich naar de dinerzaal. Tijdens het diner speel de een ensemble onder leiding van Chris van Din teren Noorse muziek, waaronder enkele volksdansen en werken van Grieg. Namens de gemeente werd die Noorse Koning aan het einde van de galamaaltijd een zilveren tabaksdoos aangeboden. De Noorse Koning heeft zijn naam in het gouden boek der gemeente geplaatst. Even over tienen was het diner geëindigd. Taptoe Toen kwamen langs de Palacestraat en de Strandweg de in ceremonieel tenue ge- Vrijdagmorgen woonde Koning Haakon een dienst bij in de Noorse Zeelieden Kerk te Rotterdam, geleid door ds. A. Terjessen. Foto: bij het verlaten van de kerk. In het midden Koning Haakon, rechts de Noorse gezant in Nederland, de heer Jorstad, links ds. A. Terjessen. AUBENAS (Reuter/A.F.P.) Nabij Aubenas in Zuid-Frankrijk is Vrijdag een autobus in de rivier de Ardèche gestort, nadat zij door een borstwering was gere den. Zeventien schooljongens, 3 onderwij zers en de chauffeur zijn om het leven ge komen; 26 inzittenden werden gewond, van wie negen ernstig ZATERDAG 14 AUGUSTUS Openluchttheater Bloemendaal: „Don Ca- millo en de kleine wereld", toneelgroep „Theater", 19.45 uur. Vleeshal: Marionetten theater van Eeike Boschma, 8.15 uur. Rem brandt: „Rose Marie", alle leeft., 6.45 en 9.15 uur. Minerva: „De wrede zee", 14 jaar, 7 en 9.30 uur. Roxy: „De spionnen van de dicta tor". alle leeft.. 7 en 9.15 uur. City: „Walking my baby back home", alle leeft.. 7 en 9.15 uur. Lido: „The Glenn Miller Story", alle leeft., 7 en 9.15 uur. „Alina, de begeerde vrouw", 18 jaar, 23.30 uur. Frans Hals: „Cleo patra, het serpent van de Nijl", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Palace: „Meneer Hulot met vacan tie", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Luxor: „City Lights", alle leeft., 7 en 9.15 uur. ZONDAG 15 AUGUSTUS Grote Kerk: Bijzondere kerkdienst, voor ganger: ds. J. Wiersma, organist Bob Engels, 7 uur; zangdienst: 6.45 uur. Openluchtthea ter Bloemendaal: „Don Camillo en de klei ne wereld'. Toneelgroep „Theater", 19.45 uur. Concertgebouw: Revue met topstars, 8 uur. Vleeshal: Marionettentheater van Feike Boschma, 2, 3.15 en 8.15 uur. Rembrandt: „Rose Marie", alle leeft., 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Minerva: „De wrede zee", 14 jaar, 2, 4.30. 7 en 9.30 uur. Roxy: „De spionnen van de dictator", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. City: „De slimme streken van Donald Duck", alle leeft., 10.30 uur. „Walking my baby back home", alle leeft., 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Lido: „Song of my heart", alle leeft., 11 uur. „The Glenn Miller Story", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Cleopatra, het serpent van de Nijl", 14 jaar, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Alleen op de wereld", alle leeft., 10.30 uur. „Meneer Hulot met vacan tie", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: Montagne's jeugdvariété, 10.30 uur. „City Lights", alle leeft. 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. MAANDAG 16 AUGUSTUS Vleeshal: Marionettentheater van Feike Boschma. 2. 3.15 en 8.15 uur. Rembrandt: „Rose Marie" alle leeft.,, 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Minerva: „Brief encounter", 18 jaar, 2.30 en 8,15 uur. Roxy: „De spionnen van de dictator", alle leeft.., 2.30 uur. „Gezworen vijanden", 14 jaar. 8 uur. City: „De slimme streken van Donald Duck", alle leeft., 10.30 uur. „Walking my baby back home", alle leeft., 2.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „The Glenn Miller Story", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Cleopatra, het serpent van de Nijl", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Alleen op de wereld", alle leeft., 10.30 uur. „Meneer Hulot met vacantie", alle leeft, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: Montagne's jeugdvariété, 10.30 uur. „City Lights", alle leeft., 2, 7 en 9.15 uur.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 5