Mendès-France laat vrij beslissen over parlement de EVG Noord Holland van droeve speurtocht op station terug Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Eenheid binnen het kabinet is volledig hersteld Onderzoek op Shannon, waar de PH-DFO voor het laatst opsteeg Mao Tse Toeng legde Attlee een vredesprogram voor Uitstel van de beslissing is niet gewenst President-directeur K.L.M. terug Plaats van het wrak van de „Bontekoe" vrij nauwkeurig bekend SER weerlegt gerucht over advies hoger loon Het woord is aan Belgisch eskader niet naar Denemarken Alleen een redelijke houding kan tot vreedzame samenleving leiden Koudste Augustus dag van deze eeuw hb WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1954 Djakarta wil in October verder onderhandelen Weer dreigbrief aan Engelse T.V.ster Commissie maakte slechts analyse van situatie Inspecteur voor het muziekonderwij s Hoog water in Zwitserse bergen Weer sabotage aan straaljager op de basis Florennes Weerrapport ozo 69e JAARGANG No 39 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein Tel 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad 298e JAARGANG No 193 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A D Huijsman PARIJS (Reuter/AFP) Het Franse kabinet heeft besloten, in de Nationale Vergadering niet de vertrouwenskwestie te verbinden aan de stemming over het verdrag van de Europese verdedigingsgemeenschap. De vergadering kan stem men, zoals het haar goed dunkt. Premier Mendès-France verklaarde na afloop van de kabinetsvergadering, dat Zaterdag 28 Augustus gehandhaafd blijft als begindatum voor het debat. De regering zal zich kanten tegen elke motie die gericht is op uitstel van een besluit aangaande de EVG. „De Nationale Ver gadering heeft voor zich een rapport van haar commissie van buitenlandse zaken, dat verwerping van ratificatie van het EVG-verdrag aanbeveelt. Het debat zal op basis van dit rapport worden gevoerd". boodschapswisseling tussen hem en Men dès-France ten tijde van de conferentie van Brussel. In antwoord op een desbetreffen- vraag verwees hij naar een besluit van het Amerikaanse Congres, volgens hetwelk de Amerikaanse regering naar eigen goed dunken de souvereiniteit aan West-Duits- land zou kunnen doen geven, als de E.V.G. niet geratificeerd zou worden. Mendès-France zei, dat het kabinet het Franse compromisvoorstel en het tegen voorstel der vijf andere EVG-landen punt voor punt had vergeleken. „Mijn collega's waren over het algemeen even teleurge steld als ik over de afwijzing van het Franse standpunt te Brussel. Indien de andere vijf landen met alle of een aan zienlijk deel van de Franse voorstellen hadden ingestemd, zou de positie van de regering bij het komende debat anders ge weest zijn en de regering zou bereid zijn geweest haar bestaan op het spel te zetten door het stellen van de vertrouwens kwestie, maar in de gegeven omstandig heden kan de regering geen druk op de Nationale Vergadering uitoefenen, aldus de Franse premier. Mendès-France is er in geslaagd tijdens besprekingoji, die bijna vier uur duurden, de eenheid van zijn regering te handha ven in de houding bij het EVG-debat. Dreigementen van verscheidene ministers om af te treden werden weer ingetrokken en de eensgezindheid is volledig hersteld. De premier ging er mee accoord zich tij dens het debat niet tegen ratificatie uit te spreken, maar hij zal deze ook niet aan bevelen. De regering zal zich strikt beperken tot het geven van volledige inlichtingen aan de Natonale Vergadering over alles wat in Brussel, Londen en elders was gebeurd, zodat de vergadering, evengoed als de mi nisters, zelf zou kunnen uitmaken, waar mee de belangen van Frankrijk het best ...gediend zijn. In kringen, die in nauw con tact staan met de premier, werd verklaard dat deze er bij de Nationale Vergadering op zou aandringen een duidelijke beslis sing over de ratificatie der EVG te nemen. Mendès-France heeft Dinsdagavond in een radio-uitzending verklaard, dat hij geen slechtere politiek had kunnen volgen dan op de conferentie te Brussel verplich tingen op zich te nemen, die de Fransen geschokt zouden hebben en door het par lement afgekeurd zouden zijn. De pre mier, die zijn wekelijkse „praatje" tot het Franse volk hield, zeide dat het EVG-ver drag een pijnlijk probleem is, maar „met beheersing, inzicht en besluitvaardigheid zullen wij het, evenals de andere proble men, oplossen en spoedig zal ons politieke leven, zowel wat het binnenland als het buitenland betreft, opnieuw van een lastig probleem, dat het gedurende jaren ver lamde, bevrijd zijn. Het parlement, dat ik openhartig, duidelijk en volledig zal in lichten, zal spoedig zijn souvereine besluit nemen", aldus Mendés-France. Van gewoonlijk welingelichte zijde wordt verklaard dat Mendès-France en de Ame rikaanse ambassadeur Dillon Dinsdag over de internationale toestand hebben gespro ken in het licht van de resultaten van de conferentie van Brussel. Dulles hoopt De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken heeft op zijn wekelijkse pers conferentie verklaard nog steeds te hopen, dat het Franse parlement het E.V.G.-ver- drag te ratificeren. Dulles zeide het te be treuren, dat Frankrijk het niet eens was geraakt met de andere vijf ondertekenaars van het E.V.G.-verdrag. Hij zeide te hopen, dat Franrijk „indien het zich voor een beslissend besluit ziet ge plaatst, zijn grote traditie van een op rea lisme gegrondvest idealisme zal volgen en het zal verkiezen om het lidmaatschap van de E.V.G. die van Franse oorsprong is te bezegelen boven afzijdig blijven". Dulles prees de andere landen van de E.V.G,. die „standvastig bij hun Europese beginselen" waren gebleven gedurende de gehele conferentie. Dulles zeide niets te willen zeggen over hetgeen de Verenigde Staten eventueel zou den doen als het Franse parlement de E.V.G. niet zou ratificeren. Hij wenste evenmin iets te zeggen over de inhoud van Het financieel-economisch accootd DJAKARTA (United Press) De Indo nesische regering is voornemens onderhan delingen voor te stellen over een nieuwe economische en financiële overeenkomst met Nederland, aldus goedingelichte krin gen te Djakarta. Maar het kan wel Octo ber worden voor de regering hiertoe zal overgaan. Het Haagse protocol van de ontbinding der Nederlands-Indonesische Unie en de daarmede samenhangende nieuwe financi- eel-economische regelingen moet eerst in het Indonesische parlement behandeld wor den. Dit debat is echter uitgesteld tot na het parlementaire reces dat in October af loopt. Pas nadat het ontwerp-protocol van Den Haag zal zijn geratificeerd door beide par lementen, kunnen nieuwe onderhandelingen geopend worden, zo verklaarde men te Djakarta. Burggravin Boyle, een van de charmant ste en beroemdste persoonlijkheden die op de Engelse televisie verschijnen, is de tweede TV-ster die binnen veertien dagen met de dood wordt bedreigd. Gisteravond heeft zij medegedeeld dat zij een brief had ontvangen van een onbeken de die haar schreef: „Ik geef je acht dagen om de televisie vaarwel te zeggen. Ik haat je omdat je een hooghartige houding aan neemt voor de camera's en omdat je een zogenaamde aristocraat bent. Dit is geen grap. Als je niet doet wat ik je heb gezegd, zal ik genoodzaakt zijn je uit het land der levenden weg te vagen." De eerste bedreiging werd geuit tegen de omroeper Donald Gray door een man die hem er van had beschuldigd de affecties van zijn vrouw te hebben „gestolen." De president-directeur van de K.L.M., de heer I. A. Aler, die zich op een dienstreis in de Verenigde Staten bevond toen het on geluk met de „Willem Bontekoe" gebeurde, is hedenmorgen met het K.L.M.-vliegtuig „Triton" uit New York op Schiphol aan gekomen. Twee weken geleden had Charles Harman, de thans omgekomen Canadese gezagvoerder van de verongelukte „Willem Bontekoe", hem met de „Isotoop" naar de Verenigde Staten gevlogen. Tot de journalisten op Schiphol zei de heer Aler: „Geen enkel incident mag ons ervan weerhouden op de ingeslagen weg voort te gaan. Wij moeten niet vergeten, dat sedert Maart 1952, toen een onzer toe stellen bij Frankfort verongelukte, 300.000 uur door de K.L.M. is gevlogen met een ge middelde van 3,2 milliard passagiers-kilo meters zonder ongelukken". De „Triton" had vanmorgen een tussen landing gemaakt op het vliegveld Shannon in Ierland, waar de president-directeur door de daar thans aanwezige Nederlandse commissie van onderzoek van de rijkslucht vaartdienst verslag is uitgebracht over de tot dusver bereikte resultaten van het onderzoek. Deze commissie probeert teza men met enkele experts van de KLM na te gaan of er wellicht op het ogenblik waarop de „Willem Bontekoe" van Shannon ver trok, iets aan de machine heeft gehaperd. Volgens de heer Aler had dit onderzoek mets onregelmatigs aan het licht gebracht. „We weten slechts, dat de „Bontekoe" in het water is gestort en we moeten proberen de motoren, de vleugels en de romp te ber- Onder de grootste geheimzinnigheid meerde vannacht aan de steiger by de kleine sluis te IJmuiden na een ruwe reis Wijsmullers sleepboot „Noord Holland" af, met onder meer de heer L. Sillevis, hoofd van de afdeling „General Operations" der K.L.M. aan boord, die op de plaats waar de „Willem Bontekoe" Maandagmiddag in zee stortte naar eventuele wrakstukken of slachtoffers heeft gezocht. Hfj verklaarde onder meer, dat de plek waar het vliegtuigwrak ligt nu met grote nauwkeurigheid bekend is, maar liet zich niet uit over de bergingskansen. Reeds van zee had de Noord Holland radio-telefonisch gemeld, dat de aanwezigheid van de medische dienst van de K.L.M. in IJmuiden gewenst was, waaruit de conclusie getrokken moest worden, dat men stoffelijke resten van de omgekomen passagiers had aan getroffen. De sleepboot „Noord Holland" had Dins dagmiddag de haven van IJmuiden ver laten. De heer Sillevis had des morgens reeds met een Dakota van de KLM een vlucht boven de Noordzee gemaakt. Men mag wel aannemen dat het resultaat van deze vliegtocht voor de heer Sillevis aan leiding was het zeeoppervlak op de plaats van het ongeluk van meer nabij te inspec teren. Delen van de inrichting van de kajuit zijn over een oppervlakte van bijna een vierkante kilometer aangetroffen en opgevist. Behlave deze stukken van de cabine uitrusting, alsmede papieren en andere goederen, heeft de „Noord Holland" ook stoffelijke resten aangetroffen en aan boord genomen. In het ziekenhuis te IJmuiden zullen twee KLM-artsen en dr. J. Zeldenrust, verbonden aan het gerechtelijk laboratorium van de af- De oord-Holland," terug van de plaats der ramp in de haven van IJmuiden. deling politie van het ministerie van Justitie, trachten deze stoffelijke res ten te identificeren. Het Groningse kustvaartuig „Medusa" heeft gistermiddag ter hoogte van Camper duin een ongeveer twee meter lang stuk aluminium aangetroffen, dat naar alle waarschijnlijkheid van de „Willem Bonte koe" afkomstig is. Het stuk aluminimum is ongeveer 35 centimter breed. De binnen zijde is geel geschilderd. De „Medusa" is op weg naar Helsinki. Ook de marine zoekt naar het wrak Vaartuigen van de Koninklijke Marine uit Den Helder hebben gisteren gezocht naar het wrak van de „Willem Bontekoe". Aan boord van het fregat „Wolf" wilde men trachten door middel van het Asdic- apparaat het wrak van de „Willem Bon tekoe" te localiseren. De mijnenvegers „Volkerak" en „Hollands Diep", die ook gisteren aan het opsporingswerk hebben deelgenomen, poogden door dreggen de plaats van de „Willem Bontekoe" nauw keurig te bepalen. Ter plaatse, waar het wrak van het vliegtuig zich moet bevinden, is de zee ongeveer 15 a 16 meter diep. In dien door middel van het Asdic-apparaat of het dreggen aanwijzingen worden ver kregen, zullen duikers een nader onderzoek instellen. De duikers bevonden zich aan boord van de zeesleepboot „Orkaan", die eveneens uit Den Helder was vertrokken. De pogingen van het fregat „Wolf" om door middel van het Asdic-apparaat het wrak van de „Willem Bontekoe" te locali seren, hadden gisteravond nog geen resul taat opgeleverd. Het schip heeft het op sporingswerk de gehele nacht voortgezet. De mijnenvegers „Hollands Diep" en „Volkerak" zijn hedenmorgen bij het aan breken van het daglicht opnieuw uit Den Helder vertrokken. De beide marinesche pen zijn door een in het water hangende kabel met elkaar verbonden. Op deze wijze hopen zij het wrak te kunnen vinden. Dui kers zullen nagaan of het mogelijk zal zijn, gedeelten van het vliegtuig boven water te brengen. Vanmorgen te 11.55 uur is de sleepboot „Noord Holland" weer voor verder onder zoek naar de olaats van de ramp ver trokken. gen. Ons vertrouwen in de deugdelijkheid van de DC 6b is niet in het minst ge schokt," aldus de heer Aler, die voorts nog enige mededelingen deed over zijn bezoek aan de Verenigde Staten. Het doel van zijn reis was niet alleen de KLM-kantoren in Amerika te bezichtigen, maar ook om zich te laten voorlichten over de ontwikkeling van de Amerikaanse vliegtuig- en motor industrie. Hij had tien vliegtuigfabrieken bezocht en gevlogen met verschillende types vliegtuigen en helicopters. Amerika wil passagiersvliegtuigen bou wen met 'n toeristenaccommodatie voor 160 personen. Over het nieuwe Amerikaanse burgervliegtuig met straalaandrijving, de Boeing 707, zei de heer Aler: „Ik ben over tuigd van de uiteindelijke betrouwbaarheid van het straalvliegtuig voor de burger luchtvaart. De pannen om deze toestellen op de markt te brengen, zijn reeds in een vergevorderd stadium." Ook de Lockheed- en de Douglasfabrie- ken zijn bezig een transportvliegtuig met straalaandrijving te ontwerpen. Binnen een jaar zal een besluit moeten worden genomen over de vernieuwing van de KLM-vloot. Is dit besluit gevallen dan kunnen de eerste nieuwe toestellen over twee jaar worden geleverd. Ten aanzien van de helicopters deelde de heer Aler mee, dat de types, die thans ge leverd worden, niet rendabel kunnen wor den geëxploiteerd. Naar aanleiding van de berichten, welke in de laatste tijd zijn verschenen omtrent een ongevraagd advies over een eventuele loonsverhoging, dat de Sociaal-Economi sche Raad voornemens zou zijn aan de regering uit te brengen, wordt van be voegde zijde medegedeeld, dat de vaste commissie voor lonen en prijzen verzocht is een analyse te maken van de algemene economische situatie van dit ogenblik en daarin onder meer te betrekken de gevol gen van een eventuele verhoging van de lonen. De genoemde commissie is met een rap port gereed gekomen en de inhoud daarvan zal in de vergadering van de Sociaal-Eco nomische Raad op 27 Augustus worden be sproken. Over de vraag of door de raad aan de regering ten aanzien van dit onder werp een ongevraagd advies zal worden uitgebracht, is dus op dit ogenblik geen enkele beslissing genomen. Tevens kan worden opgemerkt, dat het rapport van de commissie generlei uit spraak doet ten aanzien van de wenselijk heid van een loonsverhoging, noch over de vorm waarin een dergelijke eventuele loonsverhoging zou moeten worden tot stand gebracht. Het rapport bepaalt zich tot beschouwingen over de mogelijkheid en het gevolg van een eventuele loonsver hoging in de huidige economische omstan digheden. De vraag of er een loonsverho ging moet komen en zo ja, in welke mate en in welke vorm, is daarin niet beant woord. De beoordeling daarvan wordt in eerste instantie aan het geëigende overleg van het georganiseerde bedrijfsleven over gelaten. De Volkskrant had bericht, dat de be doelde commissie tot de conclusie was ge komen'dat er op korte termijn een nieuwe loonsverhoging moest komen niet slechts Bij Koninklijk Besluit is met ingang van 1 September benoemd tot inspecteur voor het muziekonderwijs dr. John Daniskas, thans directeur van het Rotterdams Toonkunstcon servatorium. De heer Daniskas is voorts bij ministeriële beschikking benoemd tot adviseur, belast met het toezicht op de van rijkswege gesubsi dieerde symphonie-orkesten. Deze benoemingen voorzien in de vacatures ontstaan door het onlangs verleende eervol ontslag uit die functies aan dr. Walther Boer. DIT NUMMER BESTAAT UIT .TIEN PAGINA'S G. K. Chesterton: Er zijn maar drie dingen ter we reld die de vrouwen niet begrij pen, en dat zijn Vrijheid, Gelijk heid en Broederschap. Zwitserland heeft ook zijn deel aan storm en regen. Vele berg dorpjes kregen het te kwaad met overstro mingen en menig va- cantieganger moest met de inwoners van zijn vacantieverblijf de wijk nemen naar veiliger oorden. Men ziet hier de evacuatie van inwoners van Sameda, een dorpje bij St. Moritz. De landweg is herscha pen in een rivier. Een geïmproviseerde brug vormt nog 'de enig begaanbare verbin ding met de buiten wereld. BRUSSEL (ANP) Op de Belgische basis voor straaljagers te Florennes heeft zich een nieuw geval van sabotage voorge daan. In de reactor van een „Thunderjet" werd gisteren namelyk een 30 centimeter lange metalen buis ontdekt. Als gevolg van deze ontdekking zijn de straaljagers van deze basis, die gisteren naar Denemarken hadden moeten vertrek ken om daar aan grote luchtmanoeuvres deel te nemen, op de grond gebleven. De zware transportvliegtuigen, die Maandag van het vliegveld Meisbroek te Florennes waren aangekomen en die, begeleid door de Thunderjets naar Denemarken hadden moeten vertrekken, hebben opdracht ge kregen naar hun basis terug te keren. Het parket van Dinant stelt een onderzoek in. Enkele maanden geleden zijn ook daden van sabotage te Florennes gepleegd. Na een uitgebreid onderzoek werden toen twee beroepsmilitairen gearresteerd, die een be kentenis aflegden. Zij zouden geheel op eigen initiatief hebben gehandeld om wraak te nemen op een kapitein. Enkele dagen na hun aanhouding werden opnieuw in de reactors van straalvliegtuigen metalen voor werpen aangetroffen, hetgeen de indruk wekte, dat men nog niet de hand op alle saboteurs had gelegd. op grond van grotere levensduurte, maar ook om de arbeiders redelijkerwijs te doen delen in de stijging van het nationaal in komen. Tegelijk zou dan het huurpeil ver der omhoog gebracht moeten worden en de gevolgen daarvan zouden moeten wor den opgevangen door verlaging van de in directe en zonodig ook van de directe be lastingen. Wat de compenserende belastingverlaging voor een huurverhoging betreft, doen de laatste dagen geruchten de ronde dat de regering bij de begroting voor het komende jaar daartoe voorstellen zal indienen. Be lastingverlaging zou vooral van belang zijn voor de kapitaalmarkt, waarop binnen af zienbare tijd een schaarste dreigt op te treden. PEKING (Reuter-AFP) Het hoofd van de Chinese volksrepubliek, Mao Tse Toeng, heeft Dinsdag in gezelschap van zijn voornaamste adviseurs in het nabij Peking gelegen Tsjing Tsjen Tien een on derhoud met de Britse Labourleid<?r, Cle ment Attlee, gehad. Het was de eerste maal dat Mao een ontmoeting met een vooraan staande Westerse politicus had, sinds hij in 1949 voorzitter van de centrale volks regering werd. Het onderhoud dat drie uur duurde, werd bijgewoond door premier Tsjoe En-Lai, vier vice-premiers en de twee plaatsvervangers van Mao: Lioe Sjao Tsji en Li Tsji Sjen. Volgens journalisten, die de Britse dele gatie vergezellen, ontvouwde Mao een vredesprogram van drie punten: de Ame rikanen moeten hun zevende vloot uit de Chinese wateren terugtrekken; zij moeten geen steun geven aan de Japanse en de Duitse herbewapening; de Labour-delegatie zou haar gehele partij moeten overreden een „redelijker standpunt" in te nemen in de buitenlandse politiek. Mao moet gezegd hebben, dat China met elk land, dat een „redelijke houding" aanneemt, uitstekende betrekkingen kan onderhouden. De Amerikaanse politiek jegens China en Zuid-Oost-Azië noemde hij „onredelijk", maar indien de Chinese voorwaarden ver vuld zouden worden, zou niets een vreed zaam naast elkaar bestaan van China en de Verenigde Staten in de weg staan. De Britse zaakgelastigde te Peking, Humprey Trevelyan, heeft de Labour- delegatie Dinsdagavond een feestmaal aan geboden. Onder de Chinese gasten bevon den zich premier Tsjoe, vice-premier Koeo Mo Djo en verscheidene ministers. Het K.N.M.I. deelt mede: Gedurende de afgelopen dagen werd het weer in gheeel West-Europa beheerst door een depressie, die Vrijdagmorgen boven de Noordzee lag en vandaar via het Ka naal in een wijde boog over Frankrijk naar de Rivièra trok. Daar aangekomen zwenkte zij weer naar het Noorden om en trok over Oostenrijk naar Duitsland, van waar zij naar het Westen koerste, overal op haar weg grote hoeveelheden regen brengend. Gisteren bereikte de depressie via de Duitse Bocht ten tweede male onze omgeving en bracht vooral het Zuiden van het land veel regen. Door de aanhoudende regen bleef de temperatuur daar in de buurt van 12 tot 13 graden, 's Avonds werd te De Bilt een maximumtemperatuur af gelezen van 13.1 graad Celsius, Dinsdag was de koudste Augustusdag van deze eeuw. De depressie, die zich thans in on geveer Zuidelijke richting verplaatst, lag vanmorgen boven België en werd gevolgd door opklaringen. Ook morgen zullen er opklaringen voorkomen. De temperatuur zal ongeveer het normale peil bereiken. (van hedenochtend 7 uur) weers- toestand 60 u -A-C t. C O) V «n sU Sa ■gg x* SE fÖ C/5 ÖJ E5Z2 Stockholm motregen NNW 2 21 3 Oslo licht bew. NNO 1 22 0 Kopenhagen onbewolkt NO 2 17 0.3 Amsterdam zwaar bew. O 7 16 2 Londen motregen NNW 5 17 2 Luxemburg motregen 5 13 17 Parijs regen WNW 7 15 11 Bordeaux geheel bew NW 5 24 1 Grenoble regen windstil 19 1 Nice licht bew. NW 4 24 10 Genève regen W 7 18 7 Zürich regen windstil 17 0.4 Locarno geheel bew .O 1 19 2 Berlijn licht bew. ONO 1 20 0.2 Frankfort nevel windstil 17 7 München regen ZZW 1 18 0.1 Wenen zwaar bew. windstil 18 0.1 Innsbrück nevel '•'ïndstil 15 0.1 Rome regen N 1 26 3 Ajaccio licht bew. ONO 4 22 0 Neerslag laatste 24 uur 0&xxxx>ccct>rrC)r*xxxyyxx*yxricxxxrrxY\xyxx Yx&rcorrraroc&x ZONNIGE PERIODEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt om 10 uur: Wisselende bewolking met flinke op klaringen en slechts hier en daar een bui. Zwakke tot matige wind tussen Noord en Oost. Vannacht iets kouder morgen overdag dezelfde of iets ho gere temperaturen. 26 Augustus Zon op 5.40 uur onder 19.42 uur. Maan op 3.17 uur onder 18 38 uur. Maanstanden 28 Aug. 11.21 uur: Nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 25 Augustus Hoog water: 1.00 en 13 42 uur Laag water: 8.57 en 21 30 uur. Donderdag 26 Augustus Hoog water: 2.07 en 14.37 uur. Laag water: 10.08 en 22.31 uur. OQCXXXOOOOOOOOOOOOOO

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1