Het internationaal Tuinbouw- Convent in Den Haag bijeen Kort en bondig IJveraars voor gezamenlijke Europese aanpak van tuinbouw-problemen Hillegom Heemstede Haarlemmermeer Bennebroek Zandvoort Amsterdamse Beurs Rijkste man ter wereld is Hunt in Texas 524ste STAATSLOTERIJ 4e Kias ioe DINSDAG 31 AUGUSTUS 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 w, Geurtsen (HPC) derde in 2 km wedstrijd Zomeravondconcert door „St. Michael" Prijsuitreiking tournooi „Het Oude Slot" Collecte voor kankerbestrijding Stichting culturele kring ,,'t Helm" Sluiting seizoen met vuurwerk en muziek I. G. Paauw 40 jaar bij Vroom en Dreesmann Verklaring over tournee Goncertgebouworkest Autobustocht voor oorlogsinvaliden Rotterdammer won muziekprijs Prijzenbeschikking specialisten Koffie- en cacaoprijzen op wereldmarkt gedaald Twaalf jaar geëist wegens mishandeling in strafkamp „Ostmarken" zijn in Nederland niet geldig Twee mijnwerkers omgekomen Haarlemmer B. v. Dijk won in Meerle (België) In de schaduw van de Fiscus Mutaties bij onderwijs Scheepvaart Dansschool GEBJRvan AKE De president van het Internationale Tuinbouw Convent A.I.P.H., de Zwitser Ch. Meyer, heeft tijdens een persconfe rentie in het Scheveningse Palacehötel de doelstellingen van dit convent uiteen gezet. Ondanks de minder moedgevende resul taten van de Parijse ministersconferentie, waarbij het „Groene plan" van minister Mansholt min of meer van de baan ging, is, aldus de heer Meyer, de A.I.P.H. van plan te blijven streven naar een zo groot moge lijke integratie in de tuinbouw. Men wil op grond van internationaal te verzamelen gegevens door de beroemde Zwitserse sta- tistucus prof.. Busch het bewijs laten leveren, dat althans voor een reeks sier teeltproducten, bloemen, bomen en plan ten, de contingenteringen op waarde en hoeveelheid verdwijnen kunnen. „Men kan niet bewijzen, dat liberalisatie aan enige nationale tak van tuinbouw schade doet, voordat men werkelijk geliberaliseerd heeft," zo zeide de heer Meyer, die van mening is, dat Europese samenwerking niet alleen noodzakelijk, maar ook onvermijde lijk is. Het Tuinbouwconvent, dat wegens het liberalisatie-streven de medewerking van Engeland en Tsjechoslowakije verloor, wordt gevormd door de nationale tuin bouworganisaties van België, Denemarken, West-Duitsland, Finland, Frankrijk, Luxem burg, Nederland, Noorwegen, Oostenrijk, Zweden en Zwitserland. Het Convent beoogt de samenwerking in de West-Europese tuinbouw: de verheffing van het aanzien van het beroep, het uit wisselen van jonge tuinders om een betere kijk in internationaal verband te krijgen; het verhogen van de kwaliteit, het bescher men van nieuwigheden op grond van een „Auteurswet vOor de Tuinbouw", alsmede innige samenwerking met de wetenschap. In het belang der verbruikers streeft men naar de meest rationele productie zonder „dure" fantasie-aanduidingen. Op het punt van het bevorderen van de afzet realiseert men zich, dat men zo goedkoop mogelijk moet produceren om bloemen, vruchten en fruit binnen het financiële bereik van alle .lagen van de bevolkingen te brengen, zon der evenwel de belangen van de werk nemers in de tuinbouw te schaden. Op het punt van bedrijfsrationalisatie zal' het Convent een studiecommissie in het leven roepen. Ook op de naar veler mening te grote handelsmarges in de tuinbouw sector, zal men zich beraden. De internationale organisatie zal geza menlijk de propaganda voor de afzet van producten bevorderen, vakopleiding en documentatie organiseren en aan de vak genoten zodanige commerciële kennis bij brengen, dat zij op een waarlijk redelijke basis als producent de verbruikers van dienst kunnen zijn. Voorts sprak onder meer dr. A. J. Ver- hage, voorzitter van de Nederlandse Tuin- bouwraad, die zeide, dat Nederland enorme belangen in de afzet van tuinbouwproduc ten heeft. In 1953 ging voor 481 millioen gulden onze grenzen over, waarvan voor 189 millioen aan sierteeltproducten en voor 292 millioen aan voedingsmiddelen. Het Nederlandse streven is om de vreemde markten met deze uitvoer niet te verstoren. Over het algemeen worden via de A.I.P.H. uitstekende relaties met de internationale tuinbouw onderhouden, waardoor begrip voor de wederzijdse situaties bestaat. Het convent, dat hedenmorgen door de secre taris-generaal van het ministerie van Land bouw, mr. H. Th. Bonnerman namens minister S. L. Mansholt in de Koninklijke Schouwburg te Den Haag geopend wordt, draagt veel tot goed begrip en samenwer king bij. Voor de eerste keer met de bedoeling er van heden af een jaarlijks terugkerend festijn van te maken hield de sport- en ontspanninesclub „De Blauwe Beugel" van uit het gelijknamige zwembad aan de Ring dijk te Aalsmeer Zondagmiddag zwemwed strijden en prestatietochten over één en twee kilometer. Voor deze zwemtochten in de Westeinder Plassen verschenen honderdvijf tig zwemsters en zwemmers aan de start. De Amsterdamse' verenigingen D.TK en „De Meeuwen" alsmede de Robben uit Hil versum waren met een grote vertegenwoor diging naar Aalsmeer getogen. De deelname uit Haarlem bleef beperkt tot één deelnemer aan de zwemwedstrijd en vijf aan de pres tatietocht. Jn de tijd van 31 min. 42.1 tikte W. Geurtsen van de Heemsteedse zwemver eniging HPC als derde aan op de zwemwed strijd 2 km. vrije slag heren. Als eerste en tweede kwamen aan G. de Bruijn van Nep- tunus uit Amersfoort in 29 min. 32.1 en H. J. Seeman van DJK uit Amsterdam in 31 min. 6.5 sec. De 2 km vrije slag dames van deze alleen voor leden van de KNZB uitgeschreven wed strijd werd door mejuffrouw J. Koster van „Het Gooi" uit Naarden gewonnen. De dames D. van Ekeren en A. Voorbei (beiden van de Hilversumse Robben) bezetten de tweede en derde plaats. Prestatietocht Voor niet-leden van de KNZB werd nog een prestatietocht over één en twee kilo meter gezwommen. Van de ongeveer vijfen zeventig deelneemsters en deelnemers wa ren er vijf uit Haarlem en omgeving, die deze tocht uitzwommen. Het waren de heer C. Leenaards uit Haarlem, alsmede mejuf frouw K. Bakker en de heren J. Portegies, T. Hollander en II. Tollenaar, laatstgenoemde vier allen lid van de Bloemendaalse Red dingsbrigade. Het zomeravondconcert op het Raadhuis plein, dat door de R.K. Harmonie „Sint Mi chael" gegeven zou worden op 29 Augustus, is uitgesteld tot Woensdagavond 1 Septem: ber, aanvang acht uur; eveneens op het Raadhuisplein. Onder leiding van de heer S. A. Noom als dirigent zal het volgende programma ten uitvoer worden gebracht: 1. Finlandia - Sibelius; 2. Ouverture Stradella - Von Flotow; 3. Ouverture Tan credo - Rossini; 4. Suite Noces d'or - Del- haye; 5. Kaiserwaltzer - Strauss; 6. Ballet Suite - Popy; 7. National Emblem, mars - Bagley; 8. On the Quarter Deck, mars - Al- ford; 9. Imperial Echoes, mars - A. Safroni. De prijsuitreiking van het door de Heem- steedse Schaakclub „Het Oude Slot" geor ganiseerde zomertournooi 1954 zal plaats vinden op Woensdag 1 September, 's avonds om acht uur in het clublokaal, het paro chiehuis „Anno Santo" aan de Achterweg. De volgende winnaars zullen hierbij voor een prijs in aanmerking komen: Hoofd klasse A: W. Burger, 4y2 Pntd Hoofdklas se B: F. Noordhoek, 4 >/2 pnt.; Eerste klas se AJ. Pennock, 4 pnt.; Eerste klasse B: M. Bouterse, 4i/2 pnt.; Tweede klasse A: R. Krol, 4 pnt.; Tweede klasse B: J. van Berkel, 5 pnt.; Derde klasse A: M. B. van Haeringen, 4 pnt.; Derde klasse B: J. Tref fers, 41/2 Pnt-I Huisschakers: B. Luif, 6 pnt. LOTERIJ „GEVLEUGELDE VRIENDEN" Ten huize van één der leden van de Heem- steedse Postduivenhouders Vereniging „Ge vleugelde Vrienden" heeft Maandagavond de trekking plaats gehad van de door deze vereniging georganiseerde loterij. Onder toezicht van de politie kwamen de beide prijzen als volgt uit de bus: no. 488, een damespolshorloge en no. 117, een heren- polshorloge. GEEN SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester van Hillegom is verhin derd op Zaterdag 4 September zijn spreek uur te houden. VARKENSMARKT LEIDEN LEIDEN, 31/8. Aanvoer: 188 vette varkens. Notering zware 198200, lichte 196198, slagersvarkens 201203, zeugen 170—180. Handel vlot. De afdeling Bennebroek van het Ko ningin Wilhelminafonds, dat de kankerbe strijding ten doel heeft, houdt op Woens dag 1 September een collecte. Collectrices kunnen zich heden en morgenochtend nog melden bij de secretaris, de heer IJ. Scho tanus, Duinlaan 6 te Bennebroek. De stichting culturele kring ,,'t Helm" heeft het programma voor de komende wintermaanden bekend gemaakt. De voor stellingen, die het vorig seizoen voor ,,'t Helm" een groot succes betekenden en waarbij men mocht vaststellen, dat deze nog jonge vereniging zich in een steeds toenemende belangstelling voor haar werk mocht gaan verheugen, werden toen be zocht door ongeveer 2500 personen. Het bestuur verwacht, dat het komende win terseizoen dit aantal op pl.m. 4000 kan wor den gesteld. In totaal zullen tien voorstellingen wor den gegeven in theater Monopole. Van deze tien avonden zullen er acht in het kunstabonnement worden opgenomen. Alle bijeenkomsten zijn op Donderdag vastge steld en de cyclus zal worden geopend met een voorstelling van het Nederlands ballet onder leiding van Sonia Gaskell op 14 October. Op 25 November volgt een piano-recital van de pianist Hans Henkemans, vermoe delijk met een Mozart-programma. Op 9 December de eerste filmvoorstelling met films van Charly Chaplin en een uitge breid voorprogramma, bestaande uit te kenfilms en documentaires. Op 6 Januari wederom een filmvoorstelling met als hoofdfilm „Dreigroschenoper". Op 3 Fe bruari zal het Noordhollands Philharmo- nisch Orkest concerteren, solist en dirigent zullen nog nader worden bekend gemaakt. Op 3 Maart wederom filmvoorstelling met de film „Dagjesmensen"; op 24 Maart biedt men een kamermuziekavond, waar schijnlijk met medewerking van Wim Nos- ke; de cyclus wordt besloten op 28 April met een optreden van Georgette Hagedoorn in een voor Zandvoort geheel nieuw pro gramma. Twee aparte filmvoorstellingen zijn be paald op 4 November met als hoofdfilm „Los Olvidades" en op 14 April met: „Nous sommes tous des assasins". Behalve deze bijeenkomsten hoopt men op ander gebied nog meer avonden te kunnen organiseren, waarbij men denkt aan enkele lezingen. De sluitingsavond van seizoen 1954 door de Oranjevereniging „Zandvoort" in sa menwerking met stichting „Touring Zand voort" en exploitanten van Zandvoortse seizoenbedrijven voor hedenavond voorbe reid, zal behalve het concert door de Zand voortse muziekkapel, dat om acht uur zal aanvangen en het „Luchtvuurwerk" op het strand vóór de Rotonde, dat om kwart over negen begint, nog gevolgd worden door een laatste optreden van de Tyroler kapel uit Haarlem, die om kwart over tien zal concerteren in de muziektent op het Raadhuisplein tot pl.m. twaalf uur. 3-314 Nederl.'47 A.K.U Unilever Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'daim Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel v...... Slotkoers gisteren 9913/,« 229'/s 380K 281 43614 91)4 161K 141J4 127 116% 21054 18954 18914 19414 3854 7514 5914 49 19l5/is 5254 Openings koersen 9913/in 22954 379 282 432 90'/» 16114 14014 12614 115'/» 21014 18914 18914 19414 38% 7414 5854 4914 2014 5114 Morgen, Woensdag 1 September, zal de heer I. G. Paauw de dag herdenken waar op hij voor 40 jaar in dienst trad bij de firma Vroom Dreesmann alhier. De achttienjarig^ winkelbediende ont popte zich al heel gauw als een jongeman die van aanpakken hield en aan wiens aandacht geen artikel ontging. Naast de verkoop van tapijtgoederen en bedden, schoenen en speelgoed, tricotages en huishoudelijke artikelen bekwaamde de jonge Paauw zich in magazijnadministratie en voorraadstatistiek. Door een fabelachtig geheugen voor in koopprijzen, calculaties en de herkomst van vroeger ontvangen goederen werd de nu 58-jarige al heel gauw een vraagbaak "oor zijn omgeving. Aan zijn grote belangstelling voor het steeds groeiend aantal artikelen paarde de jubilaris een werkdrift, die zijn weerga niet kende en bij het gereedkomen in 1934 van het Vroom Dreesmann-gebouw aan het Verwulft was het voor zijn directie geen vraag meer, aan wie zij het beheer en de verantwoordelijkheid voor het grote magazijn voor huishoudelijke artikelen en levensmiddelen moest toevertrouwen. De heer Paauw heeft zich in deze func tie doen gelden als een hoogst betrouwbaar medewerker wiens nooit aflatende ijver ten voorbeeld gesteld mag worden aan de opkomende generatie. Naast zijn zakelijke carrière heeft de heer Paauw zich bewogen op velerlei ander gebied waarvan wij noemen zijn langdurig lidmaatschap van de H.K.W., in welke werknemersorganisatie hij tal van jaren een bestuursfunctie heeft vervuld, terwijl zijn grote belangstelling tevens uitging naar de jeugd, waarvoor hem in het werk der speeltuinvereniging geen moeite teveel is. Het zal deze sympathieke jubilaris niet aan belangstelling ontbreken. Het bestuur van de Nederlandse orkest- stichting tot beheer van het Concertge bouworkest brengt het volgende ter ken nis: „In Juni van het vorig jaar werd tus sen de Amerikaanse impressario „Colum bia artists management" en de Nederland se orkeststichting een contract gesloten voor het maken van een tournée door Amerika in de periode OctoberDecember 1954. Bij het sluiten van dit contract zijn het stichtingsbestuur en de leden van het Concertgebouworkest zich er volkomen van bewust geweest, dat tengevolge van op dat ogenblik nog niet te voorziene om standigheden, zoals ziekte, ontslagneming van orkestleden en toepassing van de Wal ter Mc Carren act, enkele leden van het orkest vervangen zouden moeten worden. De thans genomen maatregelen zijn een onvermijdelijk uitvloeisel van door alle be trokkenen bij het ondertekenen van het contract aanvaarde verantwoordelijk heden. Het bestuur is echter van mening, dat de gerezen moeilijkheden op artistiek verantwoorde wijzen zijn opgelost, nadat het vertrouwen gewettigd is, dat de tour née een succesvol verloop zal hebben". Op Donderdag 2 September houden 140 oorlogsinvaliden en -weduwen uit Noord holland hun jaarlijkse uitgaansdag. Dit werd ook dit jaar mogelijk gemaakt door de directies van NACO, N.Z.H.V.M. en Reisbureau Zwart, die gratis de reiswa gens beschikbaar stelden en door verschil lende Noordhollandse bedrijven, die finan ciële steun verleenden. De tocht, onder leiding van de Bond van Nederlandse Mil. Oorlogsslachtoffers, gaat naar Ouwehands Dierenpark in Rhenen. Des avonds volgt een diner in Grand Hotel Gooiland te Hil versum. Ter gelegenheid van het 7de internatio nale muziekfeest in Darmstadt zijn dezer dagen de „Kranichsteiner Musikpreise 1954" door een internationale jury uitge reikt. De eerste prijs voor fluit (ten bedrage van 1000 marken) werd behaald door de Nederlander Koos Verheul, solofluitist van het Rotterdams Kamerorkest. Op vragen van het Eerste Kamerlid de heer De Vos van Steenwijk over de prijzen beschikking medisch-specialistische ver richtingen voor ziekenfondsverzekerden heeft minister Zijlstra geantwoord, dat nog niet tot intrekking van deze beschikking kan worden overgegaan, aangezien de om standigheden, welke intrekking mogelijk zouden maken, nog niet zijn ingetreden. Het is echter niet de bedoeling met de intrekking te wachten tot het bekende spe cialistenconflict is opgelost. De minister herinnert eraan, dat cassa tie is aangetekend tegen een arrest van het gerechtshof te Den Bosch van 14 Juli, waarbij het door de rechtbank te Breda ge geven ontslag van rechtsvervolging in het strafproces tegen een oogarts te Breda is bevestigd, zij het op andere gronden dan in het vonnis van de rechtbank. Thans zal de Hoge Raad zijn oordeel geven over het al dan niet verbindend zijn van de prij zenbeschikking medisch-specialistische verrichtingen voor ziekenfondsverzeker den. BINNENLAND De tiende herdenking van de bevrij ding van Nijmegen op 17 September zal worden opgeluisterd door de band van het zevende Amerikaanse legerkorps, de band van de Canadian Royal Engineers, de drum band van de Grenadier Guards, de Ko ninklijke Militaire Kapel en de Lucht machtkapel. Het gemeentepersoneel krijgt op 17 September vrijaf. HAARLEM EN OMGEVING Ds. H. W. Wierda is voornemens 26 Sep tember afscheid te nemen van 's-Graven- hage-Loosduinen om 7 October daaropvol gende intrede te doen bij de Gereformeerde kerk van Haarlem-Noord, waar ds. J. A. v. Arkel aldaar, of indien deze nog niet her steld is ds. A. M. Boeijinga hem zal beves tigen. Vier lidmaten van de Gereformeerde kerk van Santpoort hebben de kerkeraad een gift van vijfhonderd gulden aangeboden als tegemoetkoming in de kosten van de predikantdienst tengevolge van het verblijf van ds. M. W. J. C. de Kluis in het buiten land in verband met diens reis als geeste lijk verzorger van een emigrantenschip naar Zuid-Afrika. Dr. A. Dondorp te Heemstede is door de classis Haarlem van de Gereformeerde kerk aangewezen als eindredacteur van het Classicaal kerkblad, zulks als opvolger van ds. A. M. Boeijinga te Haarlem-Noord, die als emeritus-predikant naar Heilo vertrekt en derhalve het classicaal ressort verlaat. Maandag zag een bezoeker van een warenhuis in Haarlem, dat een vrouw een tas van een toonbank wegnam en zonder te betalen de zaak verliet. De bezoeker is de vrouw gevolgd en heeft op straat een agent gewaarschuwd. Er is proces-verbaal opge maakt. De enige tijd geleden ingetreden prijs daling op de wereldmarkten voor koffie en cacao houdt nog steeds aan. Op de markten te New York en Londen zijn de prijzen in de laatste twintig dagen met ongeveer 15 a 20 pet. gedaald. Op 10 Augustus waren de prijzen echter nog aanzienlijk boven het peil van een jaar geleden De cacaoprijs is in de afgelopen 20 dagen gedaald van 530y2 a 53iy2 shilling tot 445 a 452 shilling per 100 pounds. Een jaar geleden was de prijs ongeveer 300 shilling. Op de koffiemarkt te New York daalde de prijs van koffie voor levering in Sep tember tot 64.25 dollarcents per pound. De prijs heeft thans bijna weer het peil van een jaar geleden bereikt. Eind Augustus 1953 bedroeg de prijs circa 60 dollarcents per pound. Op 10 Augustus 1954 werd een prijs betaald van 87.10 dollarcents per pound. De officier van justitie bij de Bijzondere Strafkamer van de rechtbank te Amster dam heeft tegen de 45-jarige P. van D. uit Zeegse (Gr.) wegens opzettelijke zware mishandeling van een mede-gevangene in het strafkamp Erica te Ommen in October 1942 twaalf jaar gevangenisstraf met aftrek en ontzetting uit de kiesrechten geëist. De verdachte, die ruim negen jaar ge detineerd is, werd in Januari 1948 door de Groningse kamer van het Bijzonder Ge rechtshof te Leeuwarden tot 20 jaar ver oordeeld. Omdat in zijn zaak een getuige een meineed had afgelegd werd revisie van het vonnis aangevraagd. In cassatie werd de zaak door de Hoge Raad voor een nieuwe behandeling naar Amsterdam ver wezen. Het bureau Criminele Voorlichting van het ministerie van Justitie vestigt er de aandacht op, dat sommige buitenlanders in Nederland proberen te betalen met Duitse bankbiljetten, die uitgegeven zijn door de ..Deutsche Notenbank" in Berlijn. Dit zijn de zogenaamde „Ostmarken". die alleen gangbaar zijn in de Oostelijke zóne van Duitsland en hier te lande niet inwissel baar. Indien men de zogenaamde „Ostmarken" aangeboden krijgt wordt men verzocht de politie te waarschuwen. Twee mijnwerkers, de 42-jarige gehuwde houwer F. X. Breuer uit Kerkrade en de 22-jarige ongehuwde sleper M. S. Rijk uit Venlo zijn Maandagavond in de onder grondse bedrijven van de mijn Laura te Eygelshoven om het leven gekomen. Zij werden bedolven onder vallend gesteente. De Haarlemse wielerveteraan Ben van Dijk heeft weer eens van zich doen spre ken; nu was het in Meerle (België) waar hij zich de snelste toonde van een zes man sterke kopgroep, die onbedreigd door het peloton op de eindstreep afstormde. DALLAS. (U.P.) Haroldson Lafayette Hunt is de rijkste man ter wereld, zo heeft een onderzoek van United Press uit gewezen. Hij is een 65-jarige Amerikaanse oliemagnaat die een vermogen moet be zitten van twee billioen dollar. De Nizam van Hyderabad heeft de titel dertig jaar lang bezeten, doch evenals vroeger de Aga Khan heeft hij het nu afgelegd. In Texas, waar men millionnairs bij bosjes vindt, neemt Hunt, als zogenaamde billionnair, een bijzondere plaats in. Hij bezit uitgestrekte olievelden in twaalf Amerikaanse staten en twee provincies van Canada. Zijn maatschappij, de Hunt Oil Company is de grootste onafhanke lijke producent van de Verenigde Staten. De meeste Amerikanen hadden nooit van de man gehoord, totdat hij opdook in de beweging „Mac Arthur for President". Hij staat ingeschreven als lid van de demo cratische partij, maar hij steunde presi dent Eisenhower bij diens verkiezingscam pagne. Een reden, dat men in Texas zoveel millionnairs vindt is mede te danken aan een gunstige belastingregeling: de olie magnaten mogen 27'/2 procent van hun in komen belastingvrij oppotten ter aanmoe diging van het exploreren en exploiteren van olie. Wegens zijn vertrek naar de Johannes Calvijnschool te Boven ker k-Amstelveen waar hij met ingang van 1 September be noemd is als hoofd zal de heer J. F. van Strien Dinsdag afscheid nemen van het bestuur en de leerlingen van de school met de Bijbel te Vijfhuizen, waaraan hij sedert Augustus 1950 als hoofd was ver bonden. Zijn opvolger, de heer D. E Deerenberg, thans in eenzelfde functie werkzaam in Schermerhom (N.-H.), zal op 1 October in dienst treden. Ook bij het R.K. onderwijs te Vijfhuizen hebben zich wijzigingen voorgedaan. We gens het sterk toegenomen aantal leerlin gen van de lagere school „Sint Anna", werd als derde leerkracht aangesteld de heer F. J. C. Keetiaer uit Haarlem. Tot nieuw hoofd van de Sint Monica Kleuterschool werd mejuffrouw E. van der Zijden uit Amstelveen benoemd, die van daag in dienst treedt. Aludra, 28 v. Montevideo n. Rio Grande. Argos, 28 v. Amsterdam n. Hamburg. Alioth, pass. 20 Vlissingen n. Antwerpen. Aludra, 30 te Rio Grande do Sul. Amor, pass 30 Ouessant n. Oran. Ariadne, pass. 30 Royal Sov n. Amsterdam. Aaisdijk, 30 v. Brownsville n. Galveston. Aldabi, 31 300 m. Z Santos. Almkei-k, 31 te Hamburg. Alwaki, 31 te Norfolk. Amstelkroon,'30 v. Assab n. Massawa. Amstelland, 30 te Sar.tos. Ariadne, 31 te Amsterdam. Aagtekerk, 30 te Cebu Annenkerk, pass. 31 Gibraltar n. Kobe. Arendsdijk, 31 te Le Havre. Barito, 4 Sept. v. Sorong te Hollandia verw. Baud, 31 te Soerabaja. Bloemfontein, pass. 30 Finisterre n. Las Palmas Blommersdijk, pass 30 Penm n. Suez. Bolssevam, 31 te Singapore. Banka, 29 v. Suez n. Aden. Blitar, pass. 31 Ouessant n. Le Havre. Boschfontein, 31 v. Amsterdam n. Marseille. Caltex Delft, pass. 30 Gibraltar n. R'dam. Caltex Utrecht, pass 30 Malta n. Sidon. Chama, 30 v. Suez n. Geelong. Corilla, 30 v. Singapore n. Miri. Caltex Nede.land, 31 te Kopenhagen. Caltex The Hague, 30 v. Rotterdam n. Sidon. Cottica. pa 30 Finisterre n. Madeira. Chans. 31 v Paramaribo n. Curasao. Dalerdi.ik, 30 te Cristobal verwacht. Delfland, pass. 30 Recife n. Las Palmas. Daphnis, 31 v. La Guaira n. Pto Cabello. Drente, vertr. 1 Sept. v. Madras n. Calcutta. Esso Rotterdam, 30 v. Rotterdam n. Aruba. Eemdijk, 31 te Le Havre. Gooiiand. 30 te Amsterdam. Gouwe, 30 te Rotterdam. Groote Kerk, 31 te Marseille. Heemskerk. 31 te Kaapstad. Holland. 31 te Durban Ilos, 31 te Amsterdam. Japara, 27 v. Colombo n. Cochin Katelysia, 30 te Bahrein. Koratia, 30 v. Suez n. Singapore. Kota Gedeh, 30 v. Port Soedan n. Genua. Karimun, 30 180 m. W ZW. Minikoy. Kedoe. 31 v. Zeebrugge te Rotterdam. Laertes, pass. 30 Minikoy n. Belawan. Leersum, pass. 30 Miami n. Brownsville. Lir.dekerk, 31 v. Suez n. Dubai Laurenskerk, 31 te Colombo Leerdam, 27 te Yakahama. Limburg, 31 te Manilla. Loosdrecht, 31 v. Karachi n. Aden. Lucita, 31 te Heysham. Mataram, 30 v. Zeebrugge n. Lissabon. Macoma, 30 200 m. O.ZÓ. Kp. Leeuwin. Macuba, pass. 30 Straat Karimata n. Miri. Metula, 30 170 m. W. Fremantle n. Singapore. Mirza, 30 240 m. NW. Sabang. Molenkerk, 30 80 m. O. Sabang. Myonla, 30 100 m. NO. Sabang. Maashaven, pass. 30 Fern. Noronha n. Rio de Janeiro. Meerkerk, 30 v. Kaapstad n. Las Palmas. Merwede, pass. 30 Lizard 31 Le Havre verw. Maasdam, 30 te New York. Noordam, 30 280 m. W. Lands End. Noordwijk, 28 te Baltimore. Overijsel, 31 te Alexandrië. Ondina, 31 v. Alexandrië n. Latnaca Oranjefontein, 31 te Antwerpen. Oranjestad, 30 v. Cristobal n. Carthagena. Orio-n, 30 v. Patres te Piraeus. Prins Willem III, 3Q v. Detroit n. Chicago.. Polydoi us, 30 te Amsterdam. Prins Fred Willem, 27 v. Montreal n. Toronto. Prins Joh. W. Friso, 26 v. Montreal n. Quebec. Poelau Laut. 28 te Port Swetenham. Rotula. 30 te Bahrein. Roepat. 29 v. Tampa n. New York. Ruys, 27 te Singapore. Stad Maassluis, 30 te Narvik. Straat Bali, 29 te Mauritius. Siaoe, 27 v Hongkong n. Singapore. Saparoea, 30 v. Marseille n Genua. Sarpedon, 29 v. Pto Plata n. Antwerpen. Scherpendreoht, 30 v. Pointe a Pietre n. Bahla Sohie, 31 v. Barahona n. Antwerpen. Sloterdijfc, 31 te Norfolk. Samarlnda, 26 te San Francisco. Stad Arnhem, 31 v. Amsterdam n. Port Said. Stad Breda, 31 v. Londen te Kirkeness. Straat Makasser, 27 v. Rio de Janeiro n. Yoko- nama. Ternate, pass. 30 Sabang n. Singapore. Tjikampek, 31 te Makassar verw. Tabinta, 30 v. Marseille n. Genua Tero, 30 te Montevideo. Tiba, 31 te Rio de Janeiro. Tomori, 30 v. Rotterdam n. Tampa. IJsel, 31 te Alexandrië. Zuiderkruis, 30 570 m. O.NO. Kp. Race. Zaan, 30 te Amsterdam. KLEINE VAART Atlas, 29 van Calamata n. Catacolo. Adm. Courbet, pass. 29 Holtenau n. Oscarshamn. Adm. Nelson, 30 v. Rotterdam te Kastrup. Amstelstroom, 29 v. Londen te Amsterdam. Auriga G, 29 v. Oskarshamn te Amsterdam. Admiralengracht, pass. 29 Vlissingen n. Manty- ïuoto. Aioetas, 29 te Bilbao. Ary Scheffer, 31 v Gothenburg te R'dam verw- Astra, pass. 29 Vlissingen n. Londen. Actinia, 30 v. Halden te Zeebrugge. Advent, 30 v. Rotterdam n. Esbjerg. Anna b, 29 v. Londen te Rouen. Boreas. 29 te Amsterdam. Hera, 28 v. Galveston n. Rotterdam. Bab T, 27 van Zaandam n. Rotterdam. Batavier III, pass. 29 Kp. Vilano n. Bordeaux Barracuda, 29 te Hansweert. Berend N, 30 v Boston te Maassluis verw. Casablanca, 29 v. Pt. Lyautey n. Rouen. Casana, 30 v. Antw. te Kopenhagen. Crescendo, 30 v. Hamburg te Rotterdam verw. Carpo, 29 v. La Rochelle n. Leith. Coolhaven, 30 v. Rotterdam n. Casablanca. Cateli. 30 v. Gdynia te Quimper. Da Capo, 30 v. Rotterdam te Lissabon verw. Deo Duce, 30 v. Rotterdam te Kopenhagen. Dienan, 29 v Amsterdam n. Marknesse. Dollard, 30 v. Rotterdam te Gothenburg. Deni, pass. 29 Vlissingen n. Graaste. Dido, 29 v Alicante n. Carthagena. Duivelaod, 30 v. Rotterdam te Grangemouth. Domburgh, 30 v. Casablanca te Duinkerken. Daje Bohmer. pass. 30 Finisterre n. Bordeaux. Diligentia, pass. 29 Lissabon n. Duinkerken. Driebergen, 30 v. Requejada te Calais. Elisa, 30 te Malta verwacht. Fraternite, 30 v. Vlissingen te Naestved. Fedala, 30 Lon-den verwacht. Fiducia, 30 v Boston n. Maassuluis. Friblo. 30 v. Rotterdam te Londen. Franka II, 29 v. Monsteras n. Kingslynn. Gaasterland, 30 v. Harlingen te Leith. Gramsbergen, 29 v. Bari n. Garston. Hartel, 1 Sept. v. Rostock te Viaardingen verw. Hast IV, pass. 30 Kielerkanaal n. Parijs. Heemraadsingel, 29 v. Rotterdam te Leith. Haskerland, 29 v. Harlingen te Goole. Hebe Nobel, pass. 29 Vlissingen n. Willebroek. Helvetia. 29 dwars Yarmouth n. Blyth. Hida, vertr. 31 v Maassuis n. Boston of Greau Yarmouth. Ibia, 29 te Rouen. Ida Pleter, 30 v. Poorthaven te Milfordhaven Jaba, 29 v. IJmuiden n. Oslo. Jonex I, pass. 29 Vissingen n. Antwerpen. Joost, 26 te Sundsvail Kemphaan, 29 Gdynia n. Huil. Koningshaven, 29 v. Dieppe te Duinkerken. Liberte, 29 v. Kotka te Boston. Leendeit b, 31 v Rotterdam te Kopenhagen Lucas Bols II, 30 v. Hamburg te Hamina verw Larix, 28 te Gefle. Maasym N, pass. 30 Texel n. Southampton. Marcella, 30 v. Viaardingen n. Zaandam. Margriet L, 29 v. Londen te Amsterdam. Mariscal Lopez, 31 v Ascuncion te Montevideo verwaent. Meres N, 30 v. Oslo te Haugesund. Mirzam, N, 30 v. Las Palmas te Rotterdam. Markab, 31 v. Esbjerg te Rotterdam verw. Midsland, 29 v. Rotterdam te Kingslynn. Marietje Bohmer, 29 te Dakar. Maine, pas. 29 Kiel n Stockholm. Martien. pass. 30 Kielerkanaal n. Helsinki. Myfem, 29 v. Rotterdam te Rouen. Mypuck, 29 v. Parijs te Rouen. Navis, 29 v. Par te Amsterdam. Nieuwehaven, pass. 30 Burlings n. Londen. Noorderlicht. 30 in Bristolkan. n. Bristol Noordzee, pass. 29 Vlissingen n. Londen. Neeltje b. 29 v. Genua te Sete. Nelly G, 30 v. Hansweert te Londen. Neptunus, pass. 30 Texel n. Abo. Netta. 30 v. Huil te Antwerpen Oosterburgh, pass. 29 50 m. ZW. Oporto. Pavo, 28 te Rafso. Ponto. 26 van Amsterdam n. Ostrand. Ponza. 27 var Gefle n. Zaandam. Phecda, 29 v. Marseille n. Casablanca. Prinses Margriet, pass. 30 Terschelling n. Ply mouth. Phidias. 29 v. Carthagena te Amsterdam. Rose Mane, pass 29 Brunsbüttel n. Rotterdam Rika, vertr. 31 v. Great Yarmouth n. Middlesbro Rijnhaven, 29 v. 80 m NO. Kp. Vilano. Setas, 29 v. Esbjerg te Antwerpen. Sian. .'.0 v. Woimerveer te Aalborg. Silvretta, 30 v. Milfordhaven te Poortershaven Soemba, 30 te Hull. .Strabo, 29 v. Famagusta n. Tel Aviv. Spaarnestroom, 29 v. Liverpool te Amsterdam. Swift. 30 v. Antwerpen te Kopenhagen. Theodora, 29 te Cuxhaven. Theano, 30 v. Rotterdam te Dublin. Trito. 30 v. Diiblin te Amsterdam. Vrouwepolder, verm 30 v. Bordeaux n.Swansea Westerdok. 28 v. Amsterdam n. Londen. Walenburgh, 29 te Oscarshamn. Westermarkt. 29 v. Hull te Stockton. Walcheren, 30 v. La Rochelle te Liverpool. Westersingel, 3 v. Marans n. Sharpness. Wim. 30 te Struer. iJstroom, 29 v. Fowey te Amsterdam. Zwerver, 30 v. Par te Rouen. Vanaf 1 Sept. begint de Inschrijving der Clublessen voor Beginners en Gevorderden. Vraagt onze prospectus en gratis „Dansnieuws". Kleine Houtweg 11 - Haarlem - Telefoon 14652 lijst HOGE PRIJZEN 25000 6751 5000 5454 2000 12470 18672 1 1000 6334 7682 8950 9597 12783 18495 400 1662 5858 6916 11011 11073 12758 13165 13712 19407 t 200 1231 3148 3304 3673 4137 4688 4870 5249 7404 8017 8031 10056 10468 10783 11541 13659 15032 15216 16546 16666 18721 18722 19274 20954 PRIJZEN VAN ƒ80 1127 279 420 2060 183 509 3062 238 268 957 975 4003 328 363 5031 101 119 743 844 857 6085 164 224 7007 055 214 901 8204 234 278 0076 188 210 761 816 823 10043 140 340 713 751 858 11025 026 103 876 935 716 720 793 806 821 838 622 827 3000 322 346 451 763 832 841 837 386 440 943 963 974 366 380 440 445 484 512 724 894 266 292 332 398 544 711 832 584 673 704 812 815 878 894 321 404 509 544 648 748 971 211 225 270 286 292 410 472 982 417 455 458 551 621 627 667 937 945 993 214 320 407 413 536 546 793 12036 311 13072 182 952 986 14011 109 15231 262 843 858 16017 037 787 824 17074 088 414 477 906 18162 164 853 19143 260 20099 157 21006 009 613 665 383 428 484 293 362 540 990 184 416 509 269 342 407 988 145 364 540 855 936 194 224 233 506 520 530 664 741 912 914 993 583 637 834 903 910 630 652 678 429 613 660 687 820 600 609 710 771 782 305 333 341 353 401 555 756 799 S35 864 218 356 360 373 389 532 688 718 320 592 632 804 944 955 956 244 418 436 474 548 621 836 084 167 214 319 338 390 456 526 683 760 823 878 888 987 NIETEN 1016 029 289 301 594 605 750 755 948 962 2006 042 259 278 468 523 723 725 957 962 3003 020 256 273 557 603 S09 849 4012 041 281 287 533 546 825 892 5026 077 240 327 613 628 782 794 6015 034 272 2S0 645 656 915 924 7136 153 396 459 750 803 8034 083 346 S68 669 707 877 896 9014 017 155 166 441 478 676 685 817 827 10020 087 318 329 610 652 956 963 11087 101 203 212 323 369 035 038 068 311 399 428 631 633 654 776 794 796 989 2000 064 0/9 104 326 327 339 532 537 547 732 759 770 074 090 097 112 148 476 493 507 551 562 694 735 743 744 749 818 845 874 887 942 119 120 190 201 247 361 378 423 428 444 561 638 661 666 674 809 815 832 924 952 077 084 298 345 609 635 S59 904 044 049 324 398 574 588 914 915 082 098 329 369 665 695 811 832 035 057 320 364 658 728 172 190 489 514 826 851 099 152 374 410 725 726 909 917 020 023 176 219 479 491 693 707 854 855 091 186 337 381 677 687 984 986 119 124 216 227 420 426 090 159 348 403 668 730 937 960 082 088 415 463 622 635 947 962 122 144 388 466 696 703 861 876 059 108 460 471 755 774 222 312 524 572 925 937 168 215 415 512 732 845 940 960 075 0S7 289 29S 505 514 711 752 858 859 236 261 415 447 692 705 167 197 406 481 740 742 984 987 094 096 475 477 660 701 147 167 470 474 773 776 920 926 112 125 518 542 813 821 214 244 535 539 743 775 154 263 479 497 747 812 182 230 508 519 779 781 954 199 207 619 635 862 8S0 337 354 386 389 602 623 681 689 228 281 519 578 847 850 961 978 090 107 345 417 558 589 758 764 932 941 279 293 473 479 775 815 299 310 588 632 856 873 987 993 124 150 434 437 642 672 797 802 294 297 597 600 875 907 128 152 156 170 187 201 254 255 287 298 299 322 440 446 455 479 498 578 591 601 789 811 12018 034 413 431 728 739 974 980 13044 062 326 327 450 452 717 726 857 861 14008 074 245 264 499 526 705 763 985 15018 033 164 212 383 396 656 665 849 948 16028 046 239 253 464 482 799 S68 17005 013 163 229 557 575 850 866 18027 042 404 405 677 719 19001 020 248 261 390 415 705 706 947 970 20007 039 447 458 593 688 949 991 21029 112 435 469 586 611 776 792 650 679 708 817 892 904 038 075 123 465 552. 584 763 801 840 985 070 075 105 337 347 365 461 572 599 736 759 772 870 914 941 084 139 173 288 294 354 530 550 552 773 783 838 712 719 741 767 771 920 925 948 951 992 129 162 345 350 374 591 603 638 656 683 853 900 923 964 968 135 190 198 370 388 414 610 628 655 812 823 825 957 188 213 236 414 435 436 554 585 588 854 883 939 034 043 213 224 440 446 668 674 .962 982 056 096 282 291 544 550 920 967 028 050 245 321 642 6S3 888 929 099 144 444 461 727 763 082 118 285 303 453 459 754 767 048 063 101 114 227 247 258 353 543 558 592 612 694 765 800 809 9S9 107 135 168 206 301 320 322 351 553 568 669 725 055 059 372 3S3 700 701 951 960 154 256 466 513 799 847 135 168 316 343 584 601 841 847 095 117 422 429 739 748 9S3 993 267 335 528 546 933 952 174 184 357 360 634 647 853 870 261 309 420 424 662 715 831 849 241 243 447 486 600 690 940 973 119 151 367 372 624 631 827 841 220 221 367 373 752 756 132 146 499 546 792 811 378 394 628 676 976 997 196 237 370 377 663 702 925 932 138 140 188 189 223 283 357 367 504 508 527 532 540 546 551 568 693 707 724 751 802 820 849 899 997 166 191 203 218 237 301 344 405 484 492 536 548 568 573 575 579 656 666 679 685 702 703 741 761 8S7 932 935 964 967 979

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 3