Tekort aan stucadoors levert het bedrijf moeilijkheden op DANSSCHOOL T. GRIEK Kort en bondigj Heemstede Winterseizoen in Minerva-Theater fliÉÉN DING:NEEM SWING? Amsterdamse Beurs Oud-illegale werkers vierden lustrumfeest WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Examens GEERTS KOOPT ALLES Burgerlijke Stand van Haarlem Vermaat kampioen in de bedrijfscompetitie Wachtverbod Amsterdamstraat Tweejarig meisje door bakfiets aangereden Nieuw orgel in kapel van „Meer en Bosch" Broeder Van Eijk tachtig jaar Sportdag HBG Sociëteit ouden van dagen Concert in nieuwe R.K. kerk te Bloemendaal Achtjarige jongen op Duinlustweg aangereden Schaakcompetitie Diensten en Bedrijven Programma van „Inter- Nos" Barends trainde weer bij Haarlem Donderdagmiddag concert in Grote Kerk A. Baas kreeg penning van P.T.T. ten afscheid Meenemen van gemeente- afval is diefstal W. F. de Bruijn werd koninklijk onderscheiden Scheepvaart „De grootste moeilijkheid in het stuca- doorsbedrijf is nog altijd het tekort aan stucadoors. De hoeveelheid werk, die op de markt wordt gebracht, gaat niet parallel met het kwantum, dat de stucadoors ge zamenlijk kunnen uitvoeren. Het vreemde is, dat in vele gevallen het stucadoorswerk voor prijzen wordt gemaakt, waarbij het onbegrijpelijk is, dat de werkgever nog kan spreken van winst", aldus merkte vanmor gen de heer Jac. Arnoldus te Leiden op in zijn openingsrede op het achtenveertigste congres van de Nederlandse Stucadoors- patroonsbond, dat in restaurant Brinkmann te Haarlem gehouden wordt. De bondsvoorzitter vervolgde, dat er gelukkig werkgevers zo verstandig zijn, dat zij alleen maar dat werk aannemen, dat zij kunnen uitvoeren. Spreker wekte de leden op dit voorbeeld te volgen. Nu verdient het geen aanbeveling het kalm aan te doen, want er zijn vele nieuwe huizen nodig. Om uit de impasse te komen dienen er meer, stucadoors beschikbaar te zijn. Het aantal leerlingen zal uitgebreid moeten worden. Het college van rijksbemiddelaars had een p'an gemaakt, dat omscholing behelsde. De resultaten zijn niet bevredigend, hetgeen volgens spreker het gevolg is van te amb telijk werk; beter ware het het bedrijfs leven aan het woord te laten. De heer Arnoldus betreurde het, dat de overheid te veeh maatregelen oplegt en dacht daarbij aan de loonronde. De wen selijkheid en noodzakelijkheid wilde hij buiten beschouwing laten, maar als er weer een loonsverhoging komt, dan zal dat betekenen het brengen van een offer door het vak. „De collega's, die voorname lijk van burgerwerk moeten bestaan, kun nen hun gereedschappen wel naar een mu seum brengen". Om zoveel mogelijk werk gereed te krij gen en het bedrijf zo gezond mogelijk te maken, gaf de heer Arnoldus de raad het aangenomen werk zelf uit te voeren vol gens de gevoerde tijdmetingen en proef- regeling. Het zijn gewoonlijk dezelfde werkgevers, die dispensatie vragen en zij, die hun plicht kenden hebben gezamenlijk dispensatie verkregen, hetzij voor de norm, hetzij voor de norm met verhoogde toe slag over een gezamenlijk bedrag van 1.079.470 sinds de in werking stelling van de proefregeling. Het bedrag is belang rijk, maar het had gemakkelijk een mil- lioen gulden meer kunnen zijn. Instelling bedrijfschap Spreker herinnerde aan het Koninklijk besluit, waarbij is ingesteld het Bedrijf schap Stucadoor-Terrazzo en Steengaas- stellersbedrijf. Binnenkort zal men begin nen met de werkzaamheden. De heer Ar noldus hoopte, dat, zij het dan in overleg met de overheid, het bedrijf en de be drijfsorganisatie meer bevoegdheden zul len verkrijgen. De Bedrijfsraad is begonnen met het tot stand brengen van een collectieve arbeids overeenkomst. Belangrijk werk is verricht op het gebied van de patroonscursus. Op 2 October zullen de eerste candidaten te Am sterdam examen doen. Sinds 26 Juli j.l. is de Bedrijfsunie, waar mee de bond gedurende acht jaar een goed contact heeft gehad, opgeheven. Spreker hoopte, dat de opheffing voor de werk zaamheden geen schadelijke gevolgen zul len hebben. Samenwerking tussen werk gever en werknemer is in deze tijd nodig. Tussen tien uur en half elf vanmorgen arriveerden de leden en hun echtgenoten in Brinkmann. De dames bleven overigens niet lang: zij vertrokken om elf uur met een paar touringcars voor een tocht naar Wassenaar via Overveen, Aerdenhout, Vo gelenzang, De Zilk, Noordwijk en het vliegveld Valkenburg, zodat de leden al hun concentratie aan de vergadering in de muziekzaal konden wijden. Na een wel komstwoord van de heer L. Timmers, voor zitter van de afdeling Haarlem van de Bond en enige mededelingen van de rege lingscommissie, sprak de heer J. Arnoldus zijn hierboven weergegeven rede uit. Hij herdacht eerst vijf leden van de Bond, die in het afgelopen jaar zijn overleden. De vergadering werd in het middaguur onderbroken voor een koffiemaaltijd en daarna tot ongeveer vier uur in de middag voortgezet. Omstreeks dat tijdstip werden de dames terug verwacht en zou een bitteruurtje volgen. Daarna zullen de stucadoors-pa- troons de Grote Kerk bezichtigen en om half vijf bespeelt George Robert daar het orgel voor hen. Na een gezamenlijk diner volgt een feest avond in Brinkmann, verzorgd door het Cabaret-Variété „Luna", onder leiding van Martin van Delden. Morgen gaan de congressisten en hun echtgenoten een rit in touringcars maken naar hotel Bouwes in Zandvoort en ver volgens leidt de rit over de Zeeweg naar Bloemendaal, Santpoort en IJmuiden, waar de Vissershaven en de sluizen be zichtigd worden. Het congres wordt des middags besloten met een lunch in de Vleeshal. Geslaagd aan de E.N.S.A.I.D. Modevak school te Utrecht voor lerares: F. Jansen- de Jager; Moderne Sierkunst: A. M. J. Zuu- rendonk-Thuis; Lingerie-coupeuse: A. E. Wasterval; Coupeuse: A. M. Heere-Meyer, C. J. v. d. Nouwland, S. Thoolen; Costumiè- re: K. Rensmaag-v. Veen, B. G. Witteman- de Vries, W Hoogeveen, J. v. d. Berg, A. Schager, J. Evers, E. H. Drogtrop, E. G Raaphorst, A. Klein; Lingerie: F. J. E. v. Gennip. Zij werden opgeleid aan de Modevak school Lambrecht van Dalelaan 18 te Haar lem. ADVERTENTIE Meubilair, antiek, porcelein, goud en zilver. - Taxatie TEL. 14672 - LANGE VEERSTRAAT 2 HAARLEM, 31 Augustus 1954 ONDERTROUWD: 31 Aug.: C. H. Leenes en H. G. M. Jansen; J. van Barneveld en T. Bruijs. GEHUWD: 31 Aug.: H. Schmidt «n H. A. L. Verzijlberg; B. van Leuven en W. den Exter; H. M. van Haften en A. Lub; J. L. van der Mark en J. M. J. van El; Th. J. Breuking en A. N. Broers; M. Baars en M. M. Verdugt. BEVALLEN van een zoon: 30 Augustus: J. M. A. Beemsterboer-Moolenaar; 31 Aug.: E. C. Meijer-Habich; C. van Campenhout- van der Zwet; J. M. Dekker-Heerens. BEVALLEN van een do c h t e r: 30 Aug.: M. A. A. Huijsmans-Neervens; M. H. F. M. Geus-Willemsen; G. Daane-vander Wiel; 31 Aug.: E. J. van Leeuwen-van Dijk. OVERLEDEN: 27 Aug.: N. Kinket, 38 jaar, Jan Luijckenstraat; B. van den Eijk- hoff. 63 jaar, Jan Luijckenstraat; 28 Aug.: J. W. Hogervorst, 83 jaar, Duvenvoorde- straat: J. Bannink-Pirets, 71 jaar, Gasthuis- vest; 29 Aug.: D. Koster, 70 jaar, Rozen- prieelstraat; T. Overdijk-Berghuis, 82 jaar, Nieuw Kerksplein; S. Hiemstra, 77 jaar, Es- schilderstraat; 30 Aug.: M. H. Vissers-van Emmerik, 71 jaar, Gierstraat; W. van den Berg. 80 jaar, Gedempte Voldersgracht; J. P. Th. Bolle, 75 jaar, Koninginneweg; ADVERTENTIE Gisteravond is onder grote belangstelling de beslissingswedstrijd gespeeld om het kampioenschap van de bedrijfs-voetbal- competitie in Haarlem tussen SVOW en Vermaat. SVOW nam door Schouw de lei ding. Pas na rust maakte Westerlaak ge lijk. Kort voor tijd scoorde Hoenderdos het winnende doelpunt voor Vermaat. Namens de KNVB wenste de heer Kampman de spelers met hun kampioen schap geluk. De Heemstede-beker, die twee achtereenvolgende jaren door MHSV was gewonnen, gaat nu dus voor een jaar naar Vermaat. Burgemeester en Wethouders van Haar lem hebben voor de Amsterdamstraat een waahtverbod vastgesteld, dat aan de zijde van de oneven huismummering op de even data van de kalender geldt en aan de zijde van de even huisnummering op de oneven data van de kalender. Een en ander met het oog op het toene mend aantal winkels in de Amsterdam straat en het daarmee gepaard gaande par keren, hetgeen in deze smalle straat ge vaarlijk wordt wanneer dit aan beide zij den wordt toegelaten. Dinsdag is de bijna tweejarige Marianne Markus uit de Duncklerstraat in Haarlem op onvoorzichtige wijze de straat overge stoken. Een naderende bakfiets heeft het meisje aangereden. Zij is naar het Grote Gasthuis vervoerd, waar bleek, dat haar ribbetjes gekneusd waren. Het nieuwe orgel voor de geheel ge restaureerde kapel „Irene" op het terrein van de Christelijke vereniging tot verple ging van lijders aan vallende ziekte, „Meer en Bosch" te Heemstede, zal Zater dagavond om acht uur in gebruik worden genomen rnet een concert, waaraan de vaste organist van de kapel, de heer Ri chard Heidema, diens collega Egbert Vos, de alt Annie Hermes en de hoboïst Arie Butter zullen meewerken. Vandaag viert de heer J. van Eijk, Voor weg 63 te Heemstede, zijn tachtigste ver jaardag. De heer Van Eijk heeft onder de naam „Broeder Van Eijk" door zijn Evan gelisatiewerk op De Glip vele vrienden verworven. Vanavond is er van 19 tot 21 uur gelegenheid hem geluk te wensen. De R.K. Heemsteedse Sportvereniging „H.B.C." heeft "oor Zondag 5 September een sportdag georganiseerd, die om 1.45 uur op de terreinen van de Heemsteedse Sportparken een aanvang neemt. Ter ge legenheid hiervan worden verschillende wedstrijden en demonstraties gehouden van gymnastiek, volleybal, lawntennis, handbal, tafeltennis en voetbal. Tot be sluit van deze middag wordt een voetbal wedstrijd gespeeld tussen H.B.C. en Q.S.C. Aan deze dag verleent de R.K. Harmonie „St. Michaël" verder muzikale medewer king. De sportdag wordt ingeleid door een muzikale wandeling van alle deelnemers door Heemstede, voorafgegaan door „St. Michaël", waarbij de stoet om 1 uur van af het Sportpark vertrekt. De sociëteit voor ouden van dagen zal morgen, Donderdag 2 September, weer ge opend worden, echter niet in het Jeugd huis aan de Heemsteedse Dreef, omdat dit gebouw afgebroken is, maar in Camplaan 45 te Heemstede. Iedere Dinsdag- en Don derdagmiddag worden bijeenkomsten ge houden. Het nieuwe winterseizoen in het Miner va Theater te Heemstede neemt Vrijdag 10 September een aanvang met de op voering van „Fijn Span", klucht in drie bedrijven van Arnold en Bach door het Toneelgezelschap Johan Kaart. Onder regie van Johan Kaart treden hierin on der meer op Johan Kaart, Johan Boskamp, Tilly Perin-Bouwmeester en Matthieu van Eijsden. Dit gezelschap komt ook de vol gende maanden nog verscheidene keren in het Minerva Theater. Dinsdag 14 September houdt de bekende ontdekkingsreiziger Jan P. Strijbos een lezing over Afrika, waarbij hij een geheel nieuwe kleurenfilm zal vertonen. Naast de voortzetting van grote reprises en het terugbrengen van diverse beroemde oude films, heeft de directie ook verschil lende data met bekende toneel-, cabaret- en operettegezelschappen bezet. Zo zal het Minerva Theater niet alleen in het af- scheidstournée van Rika Hopper (met „Anastasia") worden opgenomen, maar ook Henriëtte Davids zal voor het laatst in Heemstede optreden. Verder komen Lily Bouwmeester en Frits van Dongen met Jan de Hartogs vermaarde blijspel in drie bedrijven „Het Hemelbed", Toon Her mans met zijn nieuwe Ballot-programma „Zaza" en Wim Sonnevelds cabaret in „Waar de blanke top der duinen". Ook de „Hoofdstad-Operette" heeft zich reeds be reid verklaard in Heemstede te komen op treden en wel met de operette „Sag' beim Abschied leise Servus!". Behalve een uitvoering van het „Weih- nachts Oratorium" door de „Heemsteedse Christelijke Oratorium Vereniging" onder leiding van George Robert, zal ook het Noordhollands Philharmonisch Orkest weer verschillende concerten in dit theater verzorgen, waar verder de K.R.O. en de N.C.R.V. eveneens een datum voor één hunner bonte avonden bespraken. Ten- ADVERTENTl E Zijlweg 49 - Tel. 14441 - Haarlem Clubs voor beginners, gevorderden, gehuwden en Medal Test. Inschrijving dagelijks. Prospectus wordt U op aanvraag gratis toegezonden. De nieuwe R.K. Kerk aan de Bloemen- daalseweg, hoek Korte Kleverlaan te Bloe mendaal, zal, zoals wij reeds meldden, op Dinsdag 14 September op plechtige wijze in gebruik genomen worden. Enkele dagen te voren, op Vrijdag 10 September, zal er een concert gegeven worden teneinde be langstellenden gelegenheid te geven het interieur te bezichtigen. Voor dit concert wordt dan ook geen entrée geheven. Het zal een avondconcert zijn, zodat ook degenen, die zich overdag door hun werk zaamheden verhinderd zien, in staat zullen zijn het concert bij te wonen. Wegens plaatsgebrek worden de ouders echter vriendelijk verzocht hun kinderen bene den de leeftijd van veertien jaar thuis te laten. Een achtjarige Haarlemse jongen speelde Dinsdagmiddag omstreeks vier uur met zijn autoped in de omgeving van de uit spanning Kraantje Lek aan de Duinlust weg te Overveen. Juist toen hij met zijn autoped de oprit van een garage afreed en daarbij op de rijweg kwam, naderde uit de richting Overveen een personenauto, waar van de bestuurder een aanrijding op zo'n korte afstand niet meer kon voorkomen. De knaap en zijn autoped belandden op de voorkap van de auto, die daardoor bescha digd werd evenals de bumper. Het onge luk liep voor de knaap wonderlijk goed af. Een ter plaatse aanwezige arts uit Bloe mendaal constateerde, dat het jeugdige slachtoffer geen ernstige wonden had. De jongen is ter observatie door de politie- stationcar naar het Marinehospitaal ge bracht. Maandag 20 September aanstaande begint in Haarlem de derde Diensten en Bedrijven- schaakcompetitie. Hieraan zullen deelne men: Boom Ruygrok, Haarlems Dagblad, Herstelplaats Antieke Textiel, Hin, Incasso- dienst, P.E.N., Provinciale Griffie, Secreta rie Haarlem, Sociale Zaken, V. en D., en Waterbedrijf. Het jeugdkoor „Inter Nos", dirigent Jan Booda. zal a.s. Vrijdag weer met de repe tities beginnen voor de concerten welke dit seizoen gegeven zullen worden, name lijk Tweede Kerstmiddag en in April, in samenwerking met drie koren uit Enge land, Duitsland en Zwitserland. In Juli 1955 zal een bijzonder concert gegeven worden met het beroemde „Elgar Choir" uit Vancouver (British Columbia, Canada). Dit ensemble, dat uit 45 meisjes en jon gens bestaat, gaf in Augustus j.l. in Enge- fand met heel veel succes een 25 concerten. In Juli 1955 komt het naar Europa. Er zijn plannen met een groep van het koor een tegenbezoek in Vancouver te brengen. In Januari 1955 zal „Inter Nos" in Duits land concerteren en eind Juli in Zwitser land. De Haarlemspeler Barends, die zoals wij gisteren berichtten door de Beroeps voetbal Bond zal worden vervolgd, omdat hij zijn contract met de profclub „Amster dam" verbroken zou hebben, heeft gister avond weer de training bijgewoond van Haarlem. Een groepje meisjesscholieren, dat tussen de middag haar boterham aan de water kant van het Bolwerk komt opeten, is goede maatjes geworden met de zwanen. Tafr^eltjes als deze kan men dan ook iedere dag aanschouwen. Dat de zwanen er wel bij varen hoeft geen betoog. slotte werd ook het beroemde Spaanse danspaar Susana Audeoud en José Udeata geëngageerd, met begeleiding van Paco Hermandez (guitaar) en Armin Janssen (piano). Ook „Het Ballet der Lage Landen" zal het komende seizoen weer in Heem stede optreden. Het programma der orgelbespeling in de Grote kerk op Donderdagmiddag van 3 tot 4 uur, door George Robert, luidt: 1. Derde Fantaisie, C. Saint-Saëns; 2. Prière, César Franck; 3. Cinq Pièces (extraites de la Lé gende de St. Cécile) a. Prière, b. Sortie douce, c. Offertoire, d. Entrée grave, e. Pré lude funèbre, Ernest Chausson; 4. Pastorale uit de 1ste symphonie, Louis Vierne; 5. Fi nal uit de 1ste symphonie, Louis Vierne. Gisteren nam de ambtenaar A. Baas na een 48-jarige dienstvervulling wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd afscheid van het P.T.T.-bedrijf in de feestelijk versierde cantine van het post kantoor Zijlstraat. De heer W. Flooren opende de feestelijke bijexkomst en heette alle aanwezigen wel kom. De heer J. W. van Schaik, directeur van het postkantoor te Haarlem, schetste in vriendelijke woorden de verdienstelijke arbeid in die 48 jaren van de scheidende ambtenaar. Hij overhandigde hem namens het staatsbedrijf P.T.T. de afscheidspenning dat bij hoge uitzondering voor grote plichtsbetrachting uitgereikt wordt. De chef van de afdeling geldzaken, de heer B. J. Korsman, overhandigde namens het personeel een couvert (lepel en vork met inscriptie) en bloemen. Tot slot werd nog het woord gevoerd door de voorzitter van het Jubileumfonds, de heer P. Koomen, die namens het fonds de scheidende ambtenaar een prachtige leeslamp aanbood en voor mevrouw Baas bloemen. Uitspraak van politierechter: Tijdens de behandeling hedenmorgen van een gecombineerde zaak van schroot- diefstal, hield mr. Peters, raadsman van de drie verdachten, voor de politierechter een pleidooi, waarin hij een nieuwe theorie ontwikkelde over het eigendom van afval. Hij beschouwde vuilnis als res derelictae, goederen zonder eigenaar. „Om gewroet in vuilnisbelten te voorkomen," betoogde hij, „plaatsen de gemeenten in de regel ver- boden-toegang-bordjes rond de afvalplaat- sen. Toeëigening van afval is geen diefstal, wel kan er sprake zijn van onbevoegd be treden van een afgesloten terrein." Hij vroeg vrijspraak voor de drie verdachten. De officier had in zijn reouisitoir diefstal bewezen geacht en tegen elk der verdach ten een gevangenisstraf van veertien dagen geëist met aftrek van de tien dagen pre ventieve hechtenis. In repliek op het plei dooi gaf hij als zijn mening te kennen dat de gemeente door het ophalen van de af val eigenaar wordt en het weghalen van schroot dus diefstal is. De politierechter wenste zich niet tussen beide meningen te begeven en veroordeel de conform de eis tot veertien dagen met aftrek. Omdat het hier geen proefproces betrof, maakten de verdachten op advies van de verdediger geen gebruik van hun recht op hoger beroep. ADVERTENTIE HET WERELDBEFAAMDE MESJE' m&t VOOR VLUG, VOORDELIG EN ZELDZAAM ZACHT SCHEREN 3-314 Nederl.'47 A.K.U Unilever Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'daim Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers gisteren 99l3/ir. 299% 37954 282J4 43214 90% 161Vt 140% 12654 115% 211% 189% 189% 195 38% 74i s/I# 59% 20% 51»»/m Openings koersen 99% 227% 376 278l/i 426 91 161 140 126% 117% 211% 189% 189% 195 38% 72% 58»/s 48% 20 £0% De Bond van oud-illegale werkers (B.O.I.W.) te Haarlem, tegenwoordig een afdeling van de Nationale Federatieve Raad van het Voormalig Verzet in Nederland, heeft Maandag en Dinsdag een tweedaags feest gehouden ter herinnering aan het feit, dat het de tiende keer was, sinds voor het eerst na de bevrijding in de nacht van 30 op 31 Augustus 1945 om twaalf uur des nachts de viering van Koninginnedag werd ingezet met het uitbrengen van een toast op Koningin Wilhelmina. Het was toen een eerste samenkomst om een ogenblik te rus ter. nadat de oud-illegalen als leden van de Binnenlandse Strijdkrachten hadden mee gewerkt de levensmiddelenvoorziening weer op gang en op peil te brengen en dag en nacht in de weer waren geweest met soortgelijke zaken. Dat eerste feest werd voorbereid door „Oom Henk" Ypkemeule. Toen werd tevens de afspraak gemaakt tussen de Haarlemse oud-illegale werkers om deze datum in ere te houden, niet alleen uit dankbaarheid voor het mogen beleven van de bevrijding, maar tevens als bewijs van aanhankelijkheid aan de Moeder van het Verzet. Het bestuur van de B.O.I.W. had prinses Wilhelmina uitgenodigd de tweede lustrum viering in Haarlem bij te wonen. Haar secretaresse, mejuffrouw J. Geldens, be richtte echter, dat de prinses door haar verblijf in het buitenland aan die uitnodi ging geen gevolg kon geven. Het tweedaagse feest werd Maandagavond ingezet met een opvoering in de Stads schouwburg van het toneelstuk „Het onge duldige hart" van John Patrick in een Ne derlandse bewerking van H. Assmann, dat wij reeds eerder in ons blad bespraken. Het stuk werd opgevoerd door de R.K. To neelgroep „Ludamus". Na afloop heeft de heer F. Vink, voorzitter van de propagan da- en ontspanningsvereniging, een kort woord van dank gesproken en aan de medespelende damesleden van Ludamus een bloemenhulde gebracht. Daarna begaven de oud-illegale werkers en hun genodigden zich naar de „kleine Brinkman op het Plein, waar om twaalf uur een toast op prinses Wilhelmina werd uitgebracht. De voorzitter van de B.O.I.W., de heer H. Cox, noemde in een toespraak Hare Koninklijke Hoogheid een levend voorbeeld van moed en vertrouwen, dat zij in de oorlog is geweest. Hij herinnerde aan de oorlogsjaren, toen het luisteren naar de stem van de Koningin en haar raadgevin gen moed gaven de strijd voort te zetten. De tweede dag Dinsdagavond waren ongeveer 150 leden van de B.O.I.W., hun dames en genodigden bijeen in hötel Brinkmann op de Grote Markt. Onder de genodigden bevonden zich de loco-burgemeester van Haarlem, wet houder D. J. A. Geluk, de overste D. Cou- mou, commandant van het 113e regiment A.A.T. in de Ripperdakazerne, De Her vormd predikant ds. J. Bronsgeest, W. C. Bier en C. Brink, die tezamen het dagelijks bestuur vormen van de Nationale Federa tieve Raad van het V.V.N. Na een gezellig samenzijn werd een diner genoten in de Kroonzaal, waar voorzitter H. Cox de tafel presideerde. Tijdens het diner hebben ver schillende aanwezigen het woord gevoerd. Als intermezzo was er het optreden van de chansonnière Hetty Berger en van hel Oosters danspaar Shera en Kasna, van wie vooral de Balinese demonendans de aan wezigen tot verrukking bracht. Tenslotte heeft de heer Cox dank ge bracht aan mevrouw en de heer Vink voor de organisatie van beide avonden en deze dank in een stoffelijke herinnering uitge drukt. Tot vroeg in de morgen volgde daar na een Oranjebal onder leiding van Roel van den Berg met muziek van het orkest „De Witte Kraaien". Jubileum kadaster Vanmorgen is het gouden ambtsjubileum gevierd van de heer W. F. de Bruijn, boek houder op het kantoor van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewijzen te Haarlem. De heer De Bruijn kwam in 1904 in 's Rijksdienst als geagreëerd klerk bij de Bewaring Hypotheken en Kadaster te Brielle. Na verscheidene overplaatsingen kwam hij in 1946 als boekhouder naar Haarlem. De eerste spreker tijdens de huldiging was de heer G. J. v. d. Zwart, bewaarder van de hypotheken en het kadaster; ver volgens sprak de directeur van 's Rijks Be lastingen te Amsterdam, de heer J. Schel- linger. Ook de heer A. J. J. de Groot als oudste van de afdeling kadaster sprak de jubilaris toe, waarna nog verscheidene an dere sprekers volgden. Aan de heer De Bruijn is toegekend de eremédaille in goud, verbonden aan de Or de van Oranje Nassau. Ook kreeg hij vele bloemstukken, benevens een leeslamp na mens de afdeling hypotheek en kadaster. Aldabi, 1 te Santos. Alioth, pas. 1 Vlissingen n. Rotterdam Alkaid, 1 te Rio Grande. Alpherat. 31 te Rio Grande. Amsteldijk, 1 te New York. Amstelkroon, 1 te Massawa. Axeldijk, 1 te Santos. Aalsdijk, 31 v. Brownsville te Galveston. Abbekerk, 30 v. Belbourne te Sydney. Akkrumdijk, pass. 31 Vlissingen n. New Orleans Alcyone. 31 v. Santos te Ilheos. Alioth, 1 v Antwerpen te R'dam verw. Arendsdijk, 1 v. Le Havre te Rotterdam. Arnedijk, 31 v. New Orleans n. Rotterdam. Blommersdijk, pass 30 Perïm n, Suez. Boissevain, 31 te Singapore. Banka, 1 te Aden. Blijdendijk, pass. 31 Scilly's n. New York. Borneo, 1 te TJ. Prlok. Bennekom, 31 v. Callao n. Mollendo Blitar. 1 te Le Havre. Boschfontein, 1 te Southampton. Baarn, 31 te Calao. Bintang, 31 te Buenos Aires. Boskoop, 1 v. Hamburg n. Antwerpen. Breda, 1 v. Hamburg n. Antwerpen. Caltex Pernis, pass. 31 Oostp. Kreta n. Sidon. Caltex The Hague, pass. 31 Ouessant n. Sidon. Cistula, 31 v. Port Said n. Gibraltar. Ceronia, 30 v. Suez n. Yokohama. Daphnls, 31 v. La Guaira n. Pto Cabello. Drente, vertr. 1 Sept v. Madras n. Calcutta. Dalerdijk, 31 v. Balboa n. Los Angeles. Delfland, pass. 31 Fern. Noronha n. Las Palmas Delft, 1 te Trinidad Esso Rotterdam, 30 v. Rotterdam n. Aruba Eemland, 1 te Itajai. Eos, 1 te Beyrouth. Eemdijk, pass 1 Vlissingen n. Antw. Gouwe. 30 te Rotterdam. Graveland, 1 te Recife. Groote Kerk, 1 te Genua. Gadilla, 31 v. Adelaide n. Curacao. Ga roet 29 rede Singapore. Holland, 31 te Durban Hathor, 31 v. Malta n. Piraeus. Hector, pass. 31 Finisterre n. Rotterdam. Helder, 1 San Juan verwacht. Helena, pass. 31 Scilly's n. Guadeloupe. BINNENLAND Zeer velen hebben gisteren in Apel doorn ter gelegenheid van de 74ste verjaar dag van Prinses Wilhelmina de felicitatie- registers in het paleis Het Loo getekend. Het gemeentebestuur van Apeldoorn zond schriftelijke gelukwensen aan de Prinses, die nog met vacantie in Noorwegen ver toeft. Hoogkerk, 31 v. Santander n. Antwerpen. Helicon, 31 v. Dordrecht te Amsterdam. Ilos, 31 te Amsterdam. Indrapoera, 1 te Penang. Japara (KRL)28 v. Colombo te Cochin. Kedoe. 31 v. Zeebrugge te Rotterdam. Katelysia, 1 te Fao. Kota Baroe, 31 te Port Said. Leersum, pass. 30 Miami n. Brownsville. Lir.dekerk, 31 v. Suez n. Dubal Laurenskerk, 31 te Colombo Leerdam, 27 te Yakahama. Limburg, 31 te Manilla. Loosdrecht, 31 v. Karachi n. Aden. Lucita, 31 te Heysham. Laagkerk, 31 v. Genua n. Port Said Laertes, pas. 31 Ceylon n. Belawan. Lekhaven, 31 v Necochea n. Las Palmas. Maashaven, pass. 30 Fern. Noronha n. Rio de Janeiro. Meerkerk, 30 v. Kaapstad n. Las Palmas. Maasdam, 30 te New York. - Malea, 31 te Pulu Sambu. Metula, 31 170 m. Z. Sharksbay Modjokerto, 31 400 m. O. Guardafui. Myonia, 31 750 m. Z.O. Vizagapatam. Malvina, pass. 31 Cochin n. Fao. Mataram, pass. 31 Ouessant n. Lissabon Murena, pass. 31 Perlm n. Suez. Mariekerk, pass. 1 Sabang n. Penang. Marlsa, 31 te Thameshaven. Macoma, 1 te Geelong verwacht. Markelo, 1 Brunsbüttel gepass. n. Londen. Muiderkerk, l v Antwerpen te Amsterdam. Merwede, 31 te Le Havre. Noordwijk, 28 te Baltimore. Nlgerstroom, 31 te Amsterdam. Noordam, 31 700 m. W.t.Z. Lands End. Ondina, 31 v. Alexandrië n. Larnaca Oranjefontein, 31 te Antwerpen. Orion, 30 v. Patres te Piraeus. Ouwerkerk, 1 v. Fremantle n. Aden. Ovula, pass. 31 Martinique n Curasao. Oranjestad, 31 v. Carthagena n. Aruba. Prins Willem III, 30 v. Detroit n. Chicago. Polydorus, 30 te Amsterdam. Prins Joh. W. Friso, 26 v. Montreal n. Quebec. Poseidon, 31 te Port de Paix. Prins Alexander, 30 375 m. W. Valentia. Prins Philips Willem, 30 500 m. O. Belle Isle. Prins Willem IV, 30 610 m. O Belle Isle. Pygmalion, 27 v. New Orleans n. Maracaibo. Peperkust, 1 te Dakar Prins Fred. Willem, 31 v. Toronto n. Cleveland Prins Maurits, 31 te Rotterdam. Prins Willem V, 31 v. Le Havre n. R'dam.. Pieter s, 31 te Dagenham. Poelau Laut, 29 te Singapore. Roepat, 29 v. Tampa n. New York. Ruys, 27 te Singapore. I> Roebiah, 31 te Semarang. Rondo. 1 te Singapore. Rempang, 30 v. Boston n. New York. v, Rufina, 30 te St. Vincent. Radja, 1 te Halifax. Riouw, 1 te Casablanca. Rijnkerk, pass. 1 Straat Messina n. Livorno. Rijnland, pass. 1 Ouessant n. Amsterdam. Sarpedon, 29 v. Pto Plata n. Antwerpen. Scherpendrecht, 30 v. Pointe a Pietre n. Bahta Sehie, 31 v. Barahona n. Antwerpen. Sloterdijk, 31 te Norfolk. Samarinda, 26 te San Francisco. Stad Arnhem, 31 v. Amsterdam n. Port Said. Straat Makasser, 27 v. Rio de Janeiro n. Yoko- nama. Stad Amsterdam, 30 110 m. ZO. Bermuda. Saparoea, 31 te Genua. Sumatra, pass. 31 Ouessant n. Amsterdam. Sirrah, 31 300 m. Z Bombay. St an vac Talang Akar, 30 140 m. Z. Kp. Padaran. Sunetta, 30 v. Hongkong n. Mirl. Sibajak, 31 v. Rotterdam n. New York Statue of Liberty, 31 v. Suez n. Mena el Ah- madl. Straat Soenda, 1 te Port Elizabeth. Stad Breda, 1 v. Kirkenes n. R'dam Stad Dordrecht, vertr. 1 v. Rotterdam naar Palermo. Tero, 30 te Montevideo. Tiba, 31 te Rio de Janeiro. Tomort, 30 v. Rotterdam n. Tampa. Tankhaven III, 30 te Sungeigerong. Tarakan, 31 te Soerabaja. Taria, 30 200 m. ZW. Azoren. Tibia, 30 120 m. W. Runsaljebel. rjiluwah, 31 te Makassar. Tabinta, 31 te Genua. Ternate, 2 Singapore verwacht Tjisadane, 31 v. Rio de Janeiro n. Kaapstad. Triton 30 v. Bremen n. Hamburg. Trompenberg, 30 375 m NO. Azoren. Teucer, pass. 31 Malta n. Port Said. Thelidomus, 31 v. Curagao n. Maracaibo. Teireslas, 31 te Singapore. Van Linschoten, 31 v. Monrovia n. Abidjan. Van Spilbergen, 1 te Freetown. Van Riebeeck, 30 v. Belawan n. Singapore. Van Spilbergen, pass. 30 Kp. Palmas n. Freetown Weltevreden, 30 te Koewait. Westerdam, 31 150 m. O. ten Z. Kp. Race. Waal, 31 v. Acajutla n. San Jose. W. Alton Jones, 31 120 m. O.t.N. Bahrein. Willem Ruys, 1 v. Priok n. Singapore. IJsel, 30 140 m. NO Latakia. Zuiderkruis, 31 200 m. O ten N. Kp. Race. Zaan, 1 v. Amsterdam n. Oxelosund. Zeeland (SSM), 31 v. Stettin n Grangemouth. KLEINE VAART Aeneas, 30 v. Lissabon n. Valencia. Alcetas, 30 v Bilbao n. Bordeaux. Arnoudspolder, 1 v. Oporto te Antw. Atlas, 30 v. Kalamata te Catacolo n. Tunis. Aktjo, 31 v. Vlissingen n. Antwerpen. Albatros, pass. 31 Vlissingen n. Brussel. Anna b, 31 v. Rouaan n. Odense Atlantis, 30 v. Gruvon n. Rotterdam. Audacla, 30 v. Gent te Gothenburg. Auriga, 31 v. Galway te Sligo. Barracuda, 31 v. Hansweert n. Boston. Bestevaer, 31 v Norrkoping te Rotterdam verw. Betty Anne S, 30 v. Nantes n. La Pallice. Bill S, 31 te Rime. Barracuda. 31 v. Vlissingen n. Boston. Betty, 31 v Londen te Vlaardingen. Bree Helle, 31 v. Rotterdam n. Londen. Brem, 30 v. Lissabon te Oporto. Confiance. 30 v. Workington n. Oslo Canada, pass. 30 Vlissingen n. Antwerpen. Diana V, pass. 31 Vlissingen n. Londen. Deni, pass. 31 Klelerkanaal n. Graaste. Dinkel, 30 v. Zaandam n. Londen. Draco, 30 v. Barcelona n. Tarragona. Da Capo. 30 v. Rotterdam te Lissabon. Daje Bohmer, 1 v. Dakar te Bordeaux verw. Domburgh, 30 v. Duinkerken n. Londen. Elisa, begin Sept. te Malta verwacht Elizabeth b, 31 Antwerpen verw. Eemstroom, 31 v. Grangemouth te Amsterdam Elda, 30 v. Kotka te Bridgewater. Eminent, pass. 30 Kp. skagen n. Zaandam. Emke, pass. 31 Vlissingen n. Antwerpen. Frans Bohmer, pass. 31 Vlissingen n. Antw. Fedala, 30 v. Limasol te Londen. Fiducia, 31 v. Boston te Maassluis verwacht. Gerie S, vertr. 31 v. Hamina n. Amsterdam. Glory, pass 31 Vlissingen n. Antwerpen. Gre, pass. 30 Vlissingen n. Antwerpen. Hartel, 3 v. Rostock te Vlaardingen verw. Heemraadsingel, 31 v. Leith n Amble. Hoflaan, 31 v Amsterdam n. Newcastle. Ilias. 30 v. Messina n. Palermo- Lies. 30 v. Methil te Kopenhagen. Ida Jacoba, 30 v. Cardiff n. Delfzijl Leendert b, 30 v. Rotterdam te Kopenhagen. Lucas Bols I, 31 v. Skoghall n. Amal. Lucas Bols II, 30 te Hamina. Maasym N, 31 v. Gdansk te Southampton. Menkar N. 30 v. Montevideo n. Asuncion Meuse, 31 v. Duclair n. Parijs. Mulan, 30 v. Hamina n. 's-Hertogenbosch. Muphrid N, 31 v. Gravelines n. Southampton Myfem, 31 v. Rouaan n Parijs. Mypuck, 30 v. Rouaan n. Kopenhagen. Marcella. 31 v. Zaandam n. Gothenburg. Navis. 31 v. Amsterdam n. Rotterdam. Nautic. pass. 30 Vlissingen n. Delfzijl. Netta, pass. 31 Vlissingen n. Hull. Neeltje b, 30 v Sete n Manchester. Oosterdok. 31 v. Londen te Rotterdam verwacn» Olwe, 30 v. Amsterdam n Aberdeen. Rapid, SO v. Rouaan n. Antwerpen. Result, l v. Esbjerg te Ceuta verwacht Rijnhaven, 30 250 m. Z. Scilly's. Setas, vertr. l y- Antwerpen n. Rotterdam. Taurus, vertr. 31 v. Hull n. Faversham. Ton S, vertr. 1 v. Sharpness n. Swansea. Twin, pass. 31 Vlissingen n. Kopenhagen. Theano, 31 v. Dublin te Belfast. Vindicat Atque Polit, 30 v. Bodo te Mesa» Westkust, 30 v. Norsbron te Londen. Westpolder, 31 v. Rotterdam n Lissabon. Wota, 30 v. Karlstad te Amsterdam. Westropa, 30 v Gefle n. Mantyluoto. Wiebold Bohmer, 30 te Bordeaux.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 7