Bonn vat moed na verwerping van de E.V.G. in Parijs Centrum van wrakstukken „Bontekoe" nu vastgesteld Haarlems financiële positie blijkt kerngezond Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Spaak dient Mendès-France uitvoerig van repliek Wapens voor West-Duitsland liggen in Amerika gereed Geen tekort over 1953 Hoog bezoek aan Adenauer in Zwarte Woud Sprinkhanen teisteren Noord India Het woord is aan Recht van uittreden uit de E.V.G. in bepaalde gevallen wèl erkend Canada verkiest NAVO-conferentie Vierjarig jongetje stak weg over Velser pont in „Centraal Overleg" Watersnood in India en Pakistan houdt aan Stichting van de Arbeid bespreekt S.E.R.-nota Wederom vertraagde begrotingsmeevaller Koninklijk Paar en twee Prinsessen op terugweg Jordanië vestigt aandacht op Israëlische aanvallen Spoorwegongeluk kost 82 Philippino's het leven Aanrijding op de Heemsteedse Dreef Door passerende autobus bij Bakkum gedood In West-Bengalen 144 doden Zaterdag taptoe op de Grote Markt Weerrapport 69e JAARGANG No 47 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom VRIJDAG 3 SEPTEMBER 1954 Haarlems Dagblad 298e JAARGANG No 201 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. 7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman (Van onze correspondent in Bonn) Hoewel de verwerping van de Europese Verdedigingsgemeenschap in Parijs een zware tegenslag voor West-Duitsland is ge weest, beginnen de Duitsers de toestand v/eer optimistischer te bekijken. Veel heeft daartoe het bezoek van senator Wiley bij gedragen, de voorzitter van de commissie voor buitenlandse politieke aangelegen heden van de Amerikaanse Senaat. Wiley heeft Bondskanselier Adenauer in diens vacantieoord in het Zwarte Woud op gezocht. Aan de bespreking heeft ook de Amerikaanse Hoge Commissaris Conanl deelgenomen. Wiley heeft in een verklaring de hoop uitgesproken dat West-Duitsland na de Franse afwijzing van de EVG met dezelfde zin voor werkelijkheid als tot dus ver zal vaststellen dat een gemeenschappe lijk schouder aan schouder gaan met de vrije volkeren noodzakelijk is. Dat men in het Westen prijs stelt op samenwerking met West-Duitsland bewijst ook het bezoek dat de Britse Hoge Com missaris Hoyer-Miller na zijn terugkomst uit Londen, waar de besprekingen van hel Britse kabinet gehouden zijn, op dezelfde dag aan Adenauer in het Zwarte Woud heeft gebracht. Churchill had hem een brief voor Adenauer meegegeven waarin deze beloofde dat de Westelijke geallieerden onmiddellijk handelend zullen optreden om West-Duitsland de gewenste souvereiniteit te geven. Tegelijkertijd zou Churchill de West-Duitse kanselier de raad gegeven hebben zich met zijn ijver om onmiddel lijk iets anders voor de EVG in de plaats te krijgen, voorlopig op de achtergrond te houden. In Bonn heerst grote voldoening over de berichten uit de Verenigde Staten dat daar al wapens en uitrustingstukken ter waarde van 500 millioen dollar voor West-Duits land klaar liggen, en dat president Eisen hower deze zonder voorafgaande toestem ming van het Congres naar West-Duitsland kan zenden zodra een andere oplossing in plaats van de EVG gevonden is. Dat is toch wel een duidelijk bewijs zo oordeelt men dat het Westen in geen geval van plan is de Bondsrepubliek in de sleek te laten. Het aantrekkelijkst vindt men dat deze zendingen waarschijnlijk veel groter zullen zijn dan die, welke West- Duitsland binnen de EVG voor twaalf divi sies had gekregen. De West-Duitse Bondsregering zou zo vernamen wij onmiddellijk bereid zijn een uitnodiging aan te nemen voor de con ferentie van acht mogendheden, zoals Lon den heeft voorgesteld. Dat behoeft nog niet te betekenen dat men het doel, waarnaar men streeft, in het vervolg zonder Frank rijk zou willen bereiken. De hereniging van Duitsland blijft echter een van de voor naamste punten op het politieke program ma van de regering staan. Een Europese Verdedigingsgemeenschap zonder Frankrijk blijkt hier zowel in politieke als in mili taire kringen niet gewenst. Men acht het in Bonn veel zeggend dat men niet van plan is de delegatie van twee honderd leden bij het EVG-bureau te Parijs, die onder leiding van de gewezen generaal Speidel staat, terug te roepen. Dit contact-bureau zal blijven bestaan totdat door middel van besprekingen met de Benelux-landen en Italië over haar lot be slist zal zijn. ATHENE. (Reuter). Koningin Juliana, Prins Bernhard en de Prinsessen Beatrix en Irene zijn Vrijdag met de regerings- Dakota uit Corfoe naar Nederland vertrok ken. Zij worden vandaag nog in ons land terugverwacht. Koningin Juliana zal op 15 September een deel van het congres voor lichamelijk gebrekkiigen, dat te Scheveningen wordt, gehouden, bijwonen. Prins Bernhard zal Zondag aanwezig zijn bij het internationaal concours hippique dat te Rotterdam wordt gehouden. De Dinsdag daaropvolgend zal de Prins waarschijnlijk voor een korte jacht partij naar Frankrijk gaan. NIEUW DELHI (Reuter). Met vlam menwerpers, vliegtuigen en troepen heeft men in India de strijd tegen de ergste sprinkhanenplaag in zeventig jaren aan gebonden. Een gebied van honderdduizend vierkante mijl van Noord-India wordt door de insecten geteisterd. Vlammenwer pers gebruikt men om de kolonies van juist uitgekomen sprinkhanen, die duimen- dikke lagen vormen, weg te branden. Sedert medio April zijn meer dan ze ventig zwermen, waarvan sommige een gebied van zestig vierkante mijl bedekken, uit het midden-Oosten India binnengeko men, tot in het hart van de hoofdstad toe. AMMAN (Reuter) Koning Hoessein van Jordanië heeft de ambassadeurs van Groot-Brittannië en de Verenigde Staten medegedeeld dat Jordanië „verplicht zal zijn zijn houding jegens de Palestijnse wa- penstilstandsoveréenkomst te-herzien, in dien Israel niet ophoudt met het uitvoe ren van herhaalde aanvallen langs de Is- raelisch-Jordaanse bestandsgrens". De ko ning voegde hieraan toe dat Jordanië tot dusverre zijn bestandsverplichtingen is nagekomen. MANILLA (Reuter) Donderdag zijn 82 mensen om het leven gekomen en velen gewond toen een houttrein te Fabrica, op het eiland Negros in het centrale gebied van de Philippijnen, ontspoorde. De trein vervoerde boomstammen.uit de bergen naar een zaagmolen. Volgens de houtfirma, de grootste op de Philippijnen, zijn de slachtoffers mensen, die zonder toestem ming op de trein meereden. Op de Heemsteedse Dreef te Heemstede reden Donderdagmiddag om een uur in de richting Haarlem een achtenzestigjarige dame op de fiets en achter haar een auto. Bij het Richard Holplein wilde de dame links af slaan, maar vermoedelijk heeft zij te weinig aandacht besteed aan het verkeer., De be stuurder van de auto remde krachtig, doch kon een aanrijding niet voorkomen. Zij werd aangereden en liep een bloedende hoofdwon de op. De dame is in het Sint Elisabeths Gasthuis opgenomen. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S Jonathan Swift: Wanneer een waar genie ten tonele verschijnt kunt ge hem herkennen aan het feit, dat alle ezelsveulens zich gezamenlijk tegen hem keren. (Van onze correspondent in Brussel) Minister Spaak heeft gisteren uitvoerig de beschuldigingen van premier Mendès- France aan zijn adres weerlegd. Punt voor punt ging hij de Franse voorstellen, die de Franse premier ter conferentie van Brussel had gedaan na en hij meende te kunnen vaststellen dat de vijf landen blijk hebben gegeven van veel begrip voor het Franse standpunt en bovendien op belangrijke punten hebben toegegeven. Het Franse voorstel om de E.V.G. te ontbinden, in ge val de Engels-Amerikaanse bijdrage voor de verdediging van Europa onvoldoende WASHINGTON. (Reuter). Ameri kaanse militaire autoriteiten hebben ver klaard dat wapens ter waarde van honder den millioenen dollars gereed liggen om naar West-Duitsland te worden overge bracht, zodra er een ander plan in de plaats komt van de Europese verdedi- gingsgemeenschap. Het Congres heeft aan zienlijke bedragen voor militaire hulp aan West-Duitsland bestemd, in de veronder stelling dat dit land, onder de EVG, een leger en een luchtmacht zou mogen heb ben. Een Amerikaanse militaire woordvoerder heeft verklaard, dat het, indien er een nieuw plan in de plaats van de EVG komt, niet nodig zou zijn het Congres opnieuw voor machtiging tot besteden der reeds voor Amerikaanse militaire hulpverlening aan West-Duitsland uitgetrokken gelden in te schakelen. Canada heeft de andere leden van NAVO er van op de hoogte gesteld, dat het voor stander is van een spoedige en buitenge wone NAVO bijeenkomst ter bespreking van de Duitse kwestie. Volgens AFP is het Britse plan voor een acht-mogendhe- den-conferentie om te spreken over de toelating van de bondsrepubliek tot de NAVO, zonder veel geestdrift in regerings kringen te Ottawa ontvangen Het Britse voorstel heeft de politieke temperatuur in Rome doen dalen. Premier Scelba is voor een week uit de hoofdstad vertrokken voor officiële bezoeken aan het Zwaar gewond bleef de 4-jarige Berrie Kuys Donderdagmiddag om tien minuten over drie op de Heerenweg te Bakkum liggen, nadat hij even tevoren door een autobus, komende uit de richting Egmond, was aangereden. Arts H. J. van Nievclt, die spoedig ter plaatse was, achtte overbren ging naar het ziekenhuis dringend nood zakelijk; op weg daarheen is de peuter overleden. Zonder op het verkeer te letten was Berrie de weg over gestoken. De chauffeur van de autobus, die nog zeer krachtig remde, kon een botsing niet meer vermijden, (iaar de afstand tot het kind slechts twee meter bedroeg. Dit droevig ongeval toont opnieuw aan, dat de ouders hun kinderen niet genoeg voor het steeds drukker wordende snelver keer kunnen waarschuwen en zoveel moge lijk moeten dwingen op de trottoirs te blijven. Noorden en het Zuiden van het land. An dere ministers hebben hun onderbroken vacanties hervat. Het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heelt de mening te kennen gegeven, dat een conferentie van acht hoogst nuttig zal zijn voor de so lidariteit van het Westen en om te zoeken naar middelen om de Europese samenwer king te vergroten. Naar wij vernemen is thans de kwestie der Velser pontveren ook in behandeling genomen door het Centraal Overleg, het samenwerkend orgaan der grote verkeers- en vervoersbonden in Nederland. CALCUTTA (Reuter) Bij de jongste overstromingen in West-Bengalen (India) zijn 144 personen verdronken en 5Q.000 dorpelingen dakloos geworden. De mate riële schade wordt geschat op ongeveer 160 millioen gulden. Het theecentrum Di- broegarh aan de Noord-Oostgrens van In dia wordt ernstig bedreigd door het water van de sterk gezwollen Brahmapoetra. De waterkering voor de stad is reeds gedeel telijk ondermijnd. In het aangrenzend-1 Oost-Pakistan heb ben ongeveer acht millioen personen van de overstroomingen te lijden. Het peil van de rivieren stijgt nog steeds en alle spoor wegverkeer is gestremd, in het gebied van Narajanganj, een centrum van de jute- industrie, staan alle huizen en fabrieken onder water. Pakistaanse en Amerikaanse Rode- Kruisafdelingen zijn begonnen met de op ruiming van het gebied. Als gevolg van de overstromingen zijn epidemieën van cholera en mond- en klauwzeer uitgebroken. In Patna (in de Indiase staat Bihar) zijn 44 personen om gekomen door cholera. Duizenden stuks vee sterven in dezelfde staat. In de staat Orissa heerst droogte, waardoor de winter- rijstoogst bijna geheel is mislukt. In geheel Noord-Oost-India zijn tot nogtoe 247 doden geteld. Er zijn 7500 stuks vee verloren gegaan. Door de over stromingen zijn 91/2 millioen mensen in een gebied van 65.000 vierkante kilometer getroffen. Talrijke huizen zijn verwoest, vruchtbare grond is voor lange tijd door een modderlaag onbruikbaar en wegen, bruggen en spoorlijnen zijn beschadigd of geheel vernield. wordt geacht, werd aanvaard onder voor behoud dat de zes zulks gezamenlijk zou den vaststellen. In geval het herenigde Duitsland zou beslissen uit de E.V.G. te treden, zouden de andere deelgenoten dat recht evenzeer hebben. Hierover werd uitvoerig gespro ken, aldus Spaak, daar wij ons niet het recht konden aanmatigen de verdragen van Bonn die wij niet eens hebben onder tekend, uit te leggen. Spaak verwonderde zich er over dat de Franse premier over dit punt in de Franse Assemblée precies het tegenovergestelde heeft beweerd in een vinnige discussie met Schuman, Pinay en Reynaud. Erkend moet worden dat de vijf gewei gerd hebben te beslissen dat de zetel van de E.V.G. gevestigd zal worden in dezelfde stad als die van de NAVO-organisatie. namelijk Fontainebleau bij Parijs, omdat de kwestie van de zetel gebonden is aan de oplossing van het Saarprobleem. Spaak zeide dat de vijf niet konden in stemmen met het Franse voorstel om het boven-nationaal karakter van de E.V.G. te verzaken. Het boven-nationale was een van de grondslagen van de E.V.G. De vijf hebben bovendien het vetorecht niet wil len aanvaarden, noch het voorstel om een overgangsperiode, welke acht jaren in be slag zou hebben genomen, in te stellen. Steunende op de artikelen van het verdrag hebben zij Frankrijk zulke waarborgen verschaft, dat het in feite ondenkbaar zou zijn een belangrijke beslissing te nemen ten koste van de levensbelangen van een der ondertekenende stgten. In verband met het artikel 38, dat de politieke organisatie van de E.V.G. regelt, herinnerde Spaak er aan dat de zes rege ringen op 4 Mei 1954 op verzoek van de Franse minister van Buitenlandse Zaken een accoord hebben bereikt om zo spoedig mogelijk bij algemeen stemrecht een par lement te laten kiezen dat de Kolen- en Staal gemeenschap en de Europese Ver dedigingsgemeenschap zou controleren. Thans wenste Mendès-France dat de vijf eenvoudig zouden bepalen dat het artikel 38 niet meer kon worden toegepast. De vijf hadden dus het tegenovergestelde moeten verklaren van wat zij twee maanden te voren overeen gekomen waren. Tenslotte sprak Spaak over zijn laatste pogingen om de E.V.G. te redden, na de mislukte conferentie van Brussel. „Ik on dernam deze nieuwe poging op eigen ver antwoordelijkheid, doch mijn voorstellen, indien Frankrijk ze had aanvaard, zouden bij de anderen een gunstig onthaal hebber gevonden. Ik zocht naar een oplossing voor het blijkbaar belangrijkste Franse bezwaar: het boven-nationale karakter van het ver drag en de vrees van Frankrijk dat een Frans levensbelang in het gedrang zou komen door een beslissing van het com missariaat. De oplossing was niet een veto recht voor elk land, maar wel een politieke beslissing van de zes, zodat indien een levensbelang van een der ondertekenende landen in het gedrang wordt gebracht, de beslissing van het commissariaat nooit ten uitvoer kan worden gelegd. Spaak onder streepte dat het voorstel niet op de confe rentie van Brussel was gedaan en bijgevolg daar ook niet is besproken. Mendès-France liet hem langs onofficiële weg weten dat ook dit voorstel hem niet bevredigde. Spaak wees er op dat Frankrijk haar veto tegen de opneming van Duitsland in de NAVO kan stellen. Er heerst verwar ring over de toepassing van de accoorden van Bonn. De Duitsers beweren reeds dat deze accoorden samen met de E.V.G. zijn vervallen, waaruit Spaak opmaakt dat de Franse verwerping van de E.V.G. het Duitse probleem niet heeft geregeld. Het antwoord van Spaak op de beschul digingen van Mendès-France was opval lend gematigd. Met grote nadruk wees hij de bewering af als zou er te Brussel sprake zijn geweest van een „front der vijf" tegen Frankrijk. Het plaatsje Crescent Beach in de Amerikaanse staat Connecticut had het dezer dagen hard te verduren toen een orkaan de golven van de zee hoog het strand op dreef en met groot geweld het plaatsje binnen joeg. Donderdagmiddag is het bestuur van de Stichting van de Arbeid bijeengekomen ter bespreking van de nota van de Sociaal- Economische Raad over de toelaatbaarheid van 'een loonsverhoging. Een begin is thans gemaakt met het beraad over de omvang en de vorm van een eventuele loonsverho ging en de al of niet verplichte aard daar van. Verschillende organisaties zullen zich in eigen kring verder beraden. Zaterdag middag 11 September zal het stichtingsbe stuur opnieuw bijeenkomen. Voor het eerst zal een accordeon-orkest een taptoe verzorgen. Dat geschiedt Zater dagavond om half acht, als de Haarlemse Klavarscribo Accordeonvereniging onder lei ding van de heer A. A. Oort een taptoe zal geven op de Grote Markt. Medewerking ver leent de districtsdrumband van de Neder landse Padvinders, afdeling Haarlem, onder leiding van de heer J. J. de Doelder. Het programma van de taptoe vermeldt negen en twintig nummers. Naar wij vernemen hebben de vijf kotters, die vannacht op de plek van de ramp met de „Bontekoe" hebben gevist, veel resultaat gehad: er is weer een motor bovengehaald plus een oliekoeler. Men heeft thans het centrale gedeelte van de wrakstukken gevonden, dwars voor Egmond aan Zee. Aangenomen moet worden, dat er, doordat het vliegtuig waarschijnlijk uiteen is geslagen, geen sprake is van een „wrak" als geheel. Er is een nieuw vierkant uitgezet, ge markeerd met gasboeien. Nadat de „Paets van Troostwyck" gisteren contact op zijn „Asdic" had gekregen met wrakstukken op de positie 52° 39' Noord en 4° 25' 30" Oost en 52° 38' Noord met 04° 26' Oost en tussen deze beide punten verscheidene keren kleine echo's had waargenomen, hebben de kotters opdracht gekregen daar te gaan vissen met het voormelde resultaat. Iets hogerop, op de positie 52° 40' 45" Noorderbreedte en 04° 20' Oosterlengte zijn eveneens belangrijke fragmenten op gevist. De drie opgegeven posities vormen een driehoek, met zijden van ongeveer drie kilometer, waar binnen zich het (Van een redacteur) Haarlems begroting over 1953, die werd afgesloten met een tekort van 945.000 gulden, is achteraf sluitend gemaakt. Dit is mogelijk geworden door een aantal meevallers, welke gedurende de tijd dat de begroting werd opgesteld, niet kon den worden voorzien. Dat deze positieve posten achteraf ruim anderhalf jaar nadat de begroting werd ontworpen niet in de jaarrekening, welke im mers het definitieve beeld geeft van het financiële wel en wee van de gemeente zijn opgenomen, maar op aanwijzing van Gedeputeerde Staten in de begroting moeten worden aangebracht, is opmerkelijk en zal zeker wel enige critische opmerkingen van de financiële deskundigen in de Haarlemse raacl uitlokken. Overigens blijkt uit deze ontwikkeling, dat de financiële toestand van het na oorlogse Haarlem door en door gezond is, de sombere begrotingsbeschouwingen ten spijt. Wij betoogden dit reeds in ons blad van 16 Februari van dit jaar, toen bekend werd dat de gemeenterekening over 1951 was afgesloten met een voor delig saldo van vier millioen. Thans is ons reeds bekend, dat de rekening over 1952 een batig slot zal opleveren van ongeveer twee-en-een-half millioen, ter wijl het niet uitgesloten moet worden geacht, dat binnenkort zal blijken dat het ook met het voor dit jaar geraamde begrotingstekort van ruim twee millioen niet zo'n vaart zal lopen. De factoren die tot het gunstige begro tingsbeeld hebben geleid zijn de volgende: hogere winst Gemeentelijk Energiebedrijf drie ton, hogere opbrengst straatbelasting gevolg van de huurverhoging dertig duizend gulden, hogere uitkering van het rijk 88 mille, hogere winst waterleiding bedrijf vijftig mille, hogere opbrengst vermakelijkheidsbelasting 45 mille. Een zeer belangrijke post vormt ook de veel hoger geraamde rente uit hoofde van de reserves. Deze rente wordt namelijk in de begroting altijd aan de lage, veilige kant gehouden door haar op 1 basis reke ning-courantrente te fixeren. Gedeputeerde Staten waren evenwel de mening toegedaan dat deze rente moest worden aangehouden op het niveau van beleggingsrente, zijnde 3% Hieruit vloeit een voordelig verschil voort van 298.000 gulden. Daar Haarlem bovendien minder kasgeld behoefde op te nemen, scheelde ook dat in de rentebetaling, na melijk 135.000 gulden. Het gevolg van deze verheugende finan ciële gang van zaken is, dat de reserves ook over het dienstjaar 1953 niet behoe ven te worden aangesproken. Een andere zaak is of uit de hier ge schetste begrotingstechniek, zoals die door Gedeputeerde Staten wordt verlangd, niet eens te meer blijkt dat een definitieve regeling van de financiële verhouding tus sen rijk en gemeenten hoe langer hoe urgenter wordt. De gemeenten varen immers bij het ontwerpen der begroting volledig in de mist omtrent de hoogte der te verwach ten inkomsten, hetgeen niet bijster bevor derlijk is voor een verantwoord financieel beleid. Temeer niet, nu steeds weer blijkt, dat de gemeentebesturen eerst in hun fi nanciële mogelijkheden worden beperkt om achteraf met allerlei meevallers te worden verrast. Maar het verzorgings niveau van de gemeente is dan al lang op een te lage basis vastgesteld met alle voor de burgerij schadelijke gevolgen daarvan. centrale deel van het vliegtuigwrak be vindt. Volgens onze informaties van heden morgen bij de heer Van Balkom, onder directeur van de 'KLM, die zich uitermate prijzend over het werk der bemanningen van de „Wijsmuller"-sleepboten uitliet, be treft deze vondst de grootste verzameling van wrakstukken van het vliegtuig. De KLM heeft besloten nog drie kotters aan de thans voor haar varende vloot van zes te voegen om het bergingswerk zoveel mogelijk te bespoedigen. De kotters haalden om elf uur grote onderdelen van de Bontekoe scheep de AM 17 meldde bijvoorbeeld enige zware stukken. De AM. 18 is te half een in IJmuiden binnen gekomen met een der motoren, een radiateur, kledingstukken, delen van de cockpit en een deel van het logboek van de „Willem Bontekoe". (van hedenmorgen 7 uur) weers- au |S u oc 2a m toestand •O" EZ £2 SP V c 5 fO in SfJ Ol G - ZE Stockholm geheel bew. W 5 23 0 Oslo onbewolkt WZW 2 22 0 Kopenhagen motregen ZW 3 22 0 Amsterdam zwaar bew. ZZW 3 22 0 Londen zwaar bew. Z 4 21 0 Luxemburg mist NNO 2 23 0 Parijs zwaar bew. ZO 2 24 0 Bordeaux mist windstil 23 0 Grenoble onbewolkt windstil 26 0 Nice half bew. NW 2 27 0 Genève mist windstil 23 0,1 Zürich mist windstil 26 0 Locarno zwaar bew. O 5 25 7 Berlijn nevel NO 4 31 0 Frankfort onweer WNW 6 28 10 München nevel ZW 2 26 60 Wenen nevel windstil 29 0 Innsbruck nevel windstil 29 0 Rome onbewolkt .windstil 33 0 Ajaccio licht bew. ONO 3 28 0 Neerslag Laatste 24 uui ccoooooooorv»330ooooooocooocïx*VTooooconorexxicoTooocooooc WEINIG VERANDERING Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt om 10 uur: Overdrijvende wolkenvelden en van nacht en morgenochtend plaatselijk mist. Overwegend droog weer. Zwakke tot matige wind tussen Zuid en Zuid- West. Weinig verandering in tempera tuur. 4 September Zon op 5.55 uur. onder 19.22 uur. Maan op 13 57 uur. onder 21.33 uur. Maanstanden 5 Sept. 13.28 uur: Eerste kwartier 12 Sept. 21.19 uur: Volle maan 19 Sept. 12.11 uur: Laatste kwartier 27 Sept. 1.50 uur: Nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 3 September Hoog water: 6.53 en 19.12 uur. Laag water: 2.41 en 14.48 uur. Zaterdag 4 September Hoog water: 7.30 en 19.51 uur. Laag water: 3.10 en 15.19 uur.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1