MOORD PORSELEIN tmaiï iedereen op c^tdlegi: HSV „De Kampioen" favoriet voor clubkampioenschap van Nederland Ruim honderd pl voor de volley Nederlandse schakers herstelden zich tegen West-Duitsland: 31- i Ruim honderd ploegen schreven in voor de volleyball-competitie .Clowntje Rick Courses te Duindigt Biesbrouck niet in Ned. elftal-club DINSDAG 14 SEPTEMBER 1954 4 FIDE-schaaktournooi in Amsterdam Plaatskaarten voor bokswedstrijd gestolen Motorsport NSU-team liet verstek gaan bij races in Monza FEUILLETON EN door Gordon Folk Voetbal Terugkeer naar KNVB tot Woensdag mogelijk De Engelse league Van der Wint, Oden thai en Kuys wel uitgenodigd Indeling jeugdcompetitie Haarlemse korfbalbond Nederlandse tennis-jeugd te sterk voor België Ir. Harry Denis uit technische commissie A thletiek Sagitta voor veertiende maal op eerste plaats Wielrennen Ronde van Hillegom voor Haarlemmer Martens Sport in 't kort ADVERTENTIE Met interessante vliegtuigplaetjes Drieënveertig: wielerverenigingen met elk zes van haar sterkste renners zullen morgen. Woensdag 15 September, op een parcours in de omgeving van Wijk bü Duurstede, de strijd aanbinden om het clubkampioenschap van Nederland op de weg 1954. Tweemaal achtereen werd dit kampioenschap door de Haarlemse Sportvereni ging „De Kampioen" behaald en ook nu weer behoren de Haarlemmers tot de grote favorieten. Niettemin zal de concurrentie van de Zuidelijke wielerclubs bijzonder zwaar zijn en vooral „W'illibrord Wil Vooruit", „Maastricht" en „Het Zuiden" uit Eindhoven, zijn gevaarlijke tegenstanders en behoren evenals de Spaarnestadbe- woners tot de grote kanshebbers. Na de vele critieken op het Kempen- parcours bij Eindhoven, waar verleden jaar het clubkampioenschap werd ver reden, is men er nu in geslaagd om een parcours in de omgeving van Wijk bij Duurstede uit te stippelen. Ongetwijfeld is dit parcours dat een lengte heeft van 77 kilometer en twee keer moet worden afgelegd idealer voor de vele toeschou wers, daar zij de ploegen niet alleen zien vertrekken en aankomen, doch ook nog één maal zien passeren. Elke vereniging komt met zes renners aan de start en daarbij is de tijd van de derde aankomen de renner beslissend voor de eindrang schikking. De eerste ploeg vertrekt om 12 uur en hierna zal er met tussenpozen van twee minuten weer een ploeg starten. Op Arend van 't Hof na, die door mili taire dienst verhinderd is en vervangen wordt door dè jonge Piet Steenvoorden, is de ploeg van „De Kampioen" dezelfde die verleden jaar de titel behaalde, namelijk Gerard Peters, Wim Rusman, Gerrit en Adrie Voortkig en Piet van Roon. Dit zes tal behoort tot de sterkste ploegen en zal indien het van pech verschoond blijft, ze ker weer een kans maken om de titel te veroveren. Een goede ploeggeest, het af lossen en de aanleg voor peloton rijden zullen evenals in vorige jaren weer de doorslag moeten geven. Want de con currentie van het op papier zeer sterke „Maastricht" met Jan Nolten, Van der Borgh, Van der Weyden, Stevens, Haan en Lambrichs, het met drie Tourrenners: Wim van Est, Wout Wagtmans en Thijs Roks, versterkte team van „Willibrord Wil Voor uit" en van „Het Zuiden" met de promi nente amateurs Gramser, Kersten, Van Grinsven en Sonnemans, zal uiterst zwaar wegen voor de titelhouders. Voor eventuele verrassingen zouden ..Het Stadion" met onder meer Pauw en Koch, „De Spartaan", „De Pedaalridders", het Zaanse DTS met Kwantes. Bakker, de Beverwijker Hofland en Piet Vermast uit De tweejarige dravers krijgen dit seizoen zoveel startgelegenheid, dat zij zich meer en meer als volleerde dravers in de baan bewegen en daarbij snelheden tonen, waar menig oudere draver niet aan toe komt. Ook Woensdagmiddag verschijnt weer een tiental twee-jarigen op Duindigt. De trouwe Tarantella zal vermoedelijk voor het eerst het zoet der overwinning proeven tenzij Theo Bascom en Tender Erebus de kleine merrie over de 1500 meter lange af stand juist iets te snel af zijn. Een zeer open nummer, dat iedere liefhebber zal waar deren. Het openingsnummer brengt zulk een kleine klas aan de start, dat het Sally's Bertha weinig moeite zal kosten om Sunrise en Surprise G achter zich te laten. De overige paarden komen slechts bij grote verrassing in aanmerking. De 2500 meter lange Meteor-prijs brengt zestig meter achter de kopgroep twee paar den uit het entrainement Geersen, River en Roek S. Moeilijke paarden, die slechts in handen van Geersen tot topprestaties komen, maar daar hij door ziekte niet aanwezig zal zijn krijgen zijn assistenten de moeilijke taak dit favoriete duo aan de verwachtingen te laten beantwoorden. River is hiertoe ons inziens nog wel in staat, doch zal moeten oppassen voor Raleigh Harvester en Rascal Hanover. Een outsider voor een hoge cöte is mogelijk voor hen, die Q. Bascom kiezen, die zijn debuut op Duindigt maakt, maar in Alkmaar en Groningen op enorme wijze verbeterd bleek te zijn. Het leerlingennummer is een aangelegen heid tussen de jongelui uit de stallen Geer sen en Wagenaar. Op papier is Monsieur Hollo niet te klopen, doch dit paard is zo onregelmatig, dat een aanbeveling niet met overtuiging wordt gegeven. De vorm van Queeny Dillon is prachtig en indien de leer ling van Wagenaar slechts een beetje stuur manskunst heeft kan hij winnen, voor Qui est ce Qui. Een met zorg samengestelde handicap be sluit dit programma. De snelle, maar onfor tuinlijke P. Louis II, krijgt een eerlijke kans zijn serie regelmatige verrichtingen nu eens met een overwinning te bekronen. Ook Miss Zelda is mild door de handicapper beoor deeld en zal vooral bij slecht weer en zware baan het meest in de melk te brokkelen hebben. Assendelft, of het Halfwegse zestal van „De Bataaf", Wim Snijders, Mik Snijder, Buis, Jan Tienstra, Bogers en Verseveld, kunnen zorgen. Verrassing mogelijk De strijd op het tweede plan zal hoofd zakelijk gevoerd worden tussen „Wilhel- mina", „Westland", „Olympia" met Daan de Groot, „Feyenoord" met Suykerbuyck, „De Germaan" met Hein van Breenen als gangmaker en „Ulysses" met de onstui mige Gerrit Schulte als aanvoerder. Het is niet onmogelijk dat er zich enkele ver rassingen zullen voordoen tijdens dit club kampioenschap. Er moet namelijk een kleine veertig kilometer meer gereden worden dan in voorgaande jaren en dit kon voor enkele ploegen wel eens funest worden. Voorwedstryden Als aanvulling van het clubkampioen schap zal vooraf een wedstrijd voor nieuwelingen en een wedstrijd voor vete ranen worden gehouden. Voor de natio nale nieuwelingenwedstrijd over 54 kilo meter (twee ronden) komt een geselec teerd veld van negentig renners aan de start. Hierbij bevinden zich J. Groot, A. Beentjes, C. Jong, W. de Boer en G. Duin- meyer van het Beverwijkse „Kenne;*ier- land", dat niet aan de strijd om de club- titel deelneemt. Van „De Kampioen" star ten in deze wedstrijd: W. Asma, J. Groene- veld, H. Huibers, H. Vroom en K. Meyer. In de wedstrijd voor veteranen over 54 kilometer om de „Veteranen Ere-beker" is de 44-jarige Haarlemmer Ben van Dijk, die verleden jaar zegevierde, weer de grote favoriet. De nieuwelingen starten om tien uur en de veteranen om kwart over tien uit Wijk bij Duurstede. De competitieleiding van de afdeling Haarlem van de NeVoBo wordt dit ko mend seizoen voor grote moeilijkheden geplaatst want niet minder dan 96 seni oren-teams en een tiental jeugdploegen schreven voor het nieuwe seizoen in. Uiteraard is het Krelagehuis een prach tige speelgelegenheid voor de volleybal lers, maar-door het intensieve gebruik der diverse zaalsportbonden zijn er practisch geen uitwijkmogelijkheden meer zodat het bijzonder moeilijk wordt een dergelijk groot aantal teams speelgelegenheid te bieden, speciaal voor het jeugd volleybal blijft dit een teer punt. De competitie leiding heeft nu de klassen iets kleiner gemaakt en laat inplaats van 18 wed strijden (zoals vorige jaren) nu 20 wed strijden per avond spelen, zodat met 42 competitieavonden volstaan kan worden. Ook het tekort aan scheidsrechters doet zich nu sterker voelen zodat de scheids- rechters-commissie besloten heeft op kor te termijn een cursus te houden, namelijk op 19 en 26 October met een praktijk avond op 9 November. Er zijn weer een aantal nieuwe clubs tot de bond toegetreden: WVH, Altijd Welkom, BWT en Nesmia, terwijl de he ren van het Zandvoortse OSS na een af wezigheid van een jaar ook weer deel nemen. De grootste groei is echter het grotere aantal teams waarmee de meeste oude verenigingen inschreven, slechts één vereniging, Ramplaan, trok zich terug. De competitieindeling bij de dames wijkt enigszins af van die van vorig jaar, het is nodig gebleken een tweede klasse B en een derde klasse C te formeren. De indeling luidt: Dames le kl. Die Raeckse, Rapiditas, Velox, HBC, VCK, PSVH, HVS, Die Raeckse 2, De Blinkert. 2e kl. A. OSS, Die Raeckse 3, VCR, PSVH 2, AVC. MHBS, Leonidas, Gios. 2e kl. B. OVRA, Velox 2, HBC 2, PWN, OG, SSO, Rap. 2, Die Raeckse 4. 3e kl. A. HVS 2, Gios 2, OVRA 2, SSO Er klonk een kort en krachtig applaus, zeldzaam in Nederlandse schaakzalen, toen de West-Duitse meester Pfeiffer gisteravond zijn koning omlegde als slot van de partij met onze landgenoot Cortlever. Cortlever had deze inleiding van een algemeen Nederlands herstel in de finale van het FIDE-landenschaaktournooi (na het slechte begin van Zondag) te danken aan een fijne valstrik die hij spande in een on schuldig uitziende positie na een Schots vierpaardenspel. Door in die valstrik te treden verspeelde Pfeiffer een officier. Donner volgde met een welgespeelde re mise in een Spaanse verdediging tegen Lothar Schmid. En onderwijl spanden Euwe en Kramer al hun krachten in om de stand op 3 V2te brengen. De oud wereldkampioen had het pionoffer aange nomen, dat Unzicker iin een konings-Indi sche verdediging had gebracht en zijn spel met extra pion en al weten te consolideren. Ook Euwe kreeg een applaus toen Un zicker zijn capitulatie kwam aanbieden. Over Kramer hebben de kenners op het laatste ogenblik nog in zorg verkeerd, toen er zich, juist terwijl hij en Darga in hevige tijdnood verkeerden, allerlei complicaties begonnen voor te doen. Geen van beiden was onder diie omstandigheden de toestand geheel meester. Vooral Darga zal dat wel betreuren, want bij het afbreken stond hij verloren. Een kwartier later deelde hij aan Kramer mede, dat hij de partij opgaf. Uitslagen De uitslagen van de ontmoetingen, ge speeld voor de tweede ronde van de win- naarsgroep en van de k 1 assificatiegroep van het FIDE-landentoumooi luiden: Winnaarsgroep: ArgentiniëTsjechoslo- wakije 3-1; Nederland'West-Duitsland 3 EuweUnzicker 1-0, Donner Schmid V2-V2, CortleverPfeiffer 1-0, KramerDarga 1-0; ZwedenJoegoslavië 1-2 (voorlopig); Groot-BrittanniëSovjet- Unie V2-V2 (voorlopig); IsraëlIJsland I'/t-'/s (voorlopig); HongarijeBulgarije 2-1 (voorlopig). Kwalificatiegroep: FinlandIerland 3-0 (voorlopig); OostenrijkDenemarken 1-0 (voorlopig); ZwitserlandItalië f2-xh. (voorlopig); NoorwegenSaargebied 1-9 Al Weill, de manager van de wereldkam pioen zwaargewicht Rocky Marciano, heeft Donderdagavond bij de politie in New York aangifte gedaan van het feit, dat in zijn hotelkamer in New York entréebiljetten ter waarde van ongeveer 30.000 dollar voor de bokswedstrijd tussen Marciano en Estard Charles op 15 September zijn ontvreemd. De dieven hebben eveneens juwelen mee genomen ter waarde van 2000 dollar en 2300 dollar in geld. Op de dag van het titelgevecht zullen detectives zich verdekt opstellen bij de in gang van het Yankee stadion, waar de wed strijd wordt gehouden, teneinde de plaats- kaarten te controleren. (voorlopig); CanadaFrankrijk 2/2-,h voorlopig) ;GriekenlandBelgië 1 -2 voor lopig); LuxemburgColumbia 0-4. De uitslagen van de afgebroken partijen luiden: Winnaarsgroep: HongarijeArgentinië IV2-IV2 (voorlopig); BulgarijeIsraël 1-3; Sovjet-UnieZweden West-Duits landTsjechoslowakije 1-3. Verliezersgroep: ColumbiaCanada V2- 3V2; FrankrijkNoorwegen 1 %-2>/2; Dene markenFinland 3 f2 - !j>Ierland1België V/2-2V2. De vlaggen hingen halfstok toen Zon dag het startsein voor de race in de 125 cc-klasse werd gegeven. Ter herdenking van hun verongelukte collega Rupert Hollaus reden de twaalf deelnemers de eerste ronde in een zeer laag tempo. Toen werden de gashandles opengedraaid en ontwikkelde zich een heftige strijd welke eindigde met een overwinning van de Italiaan Sala voor vier andere Ita lianen. De Nederlander Gerard Dupont uit Alkmaar werd met MV zevende op drie ronden. De stijd om de titel was in deze klasse reeds beslist ten gunste van Hollaus. De gehele officiële NSU-ploeg liet verstek gaan. Fergus Anderson zegevierde in de 350 cc-klasse waarmee hij zijn puntentotaal op 30 bracht en definitief wereldkampioen is. Roy Amm, die vijfde werd, staat op 22 punten. Het officiële team van NSU trok zich ook terug uit de race in de 250 cc-klasse, hierin nagevolgd door de Australische Guzzi-rijder Ken Kavenagh. De eerste twee plaatsen vielen ten deel aan leden van de Guzzi-ploeg maar Werner Haas (NSU) heeft 32 punten en de titel is hem reeds ten deel gevallen. Bij de zijspannen won de Duitser Wil helm Noll, die al na de eerste ronde de kop nam en zich niet meer van die plaats liet verdringen. De Brit Oliver, zijn groot ste concurrent, kon wegens een nog niet genezen armblessure in Monza niet star ten. In de 500 cc-klasse behaalde Duke zijn vijfde opeenvolgende overwinning. Hij kan zich wereldkampioen 1954 in zijn klasse noemen. Dat was een vreugde aan de wal, toen de geredde schipbreukelingen aan land wer den gebrachtEn de dappere redders werden hartelijk toegejuicht. Op het dak was de vlag gehesen. Maar er werd ook goed gezorgd voor de schipbreukelingen. Die mannen waren erg moe, koud en hongerig; want ze hadden zoveel uren doorgebracht op het gestrande schip, midden in de storm. Toen ze in het gebouw werden binnengebracht, waren daar al dekens, warme koffie en brood; ze werden allen bij de kachel gezet, met 'n deken om, terwijl hun door natte kleren werden gedroogd. En ze waren erg blij met de koffie en het brood. Zo knapten ze langzamerhand weer wat op, na al die narigheid. Oom Tripje was ook in het gebouwtje geweest en had daar gesproken met de schipbreukelingen; ze vertelden hem, wat ze allemaal hadden uitgestaan en hoe het schip door de wilde zee was gebeukt. „We dachten, dat we nooit meer levend van het schip af zouden komen!", vertelden ze. „Maar wat waren we blij, toen de reddingboot verscheen!" 25) „Goed, dat kan wel zijn, maar als ik u was zou ik toch maar rekening houden met de mogelijkheid, dat Ferroni te handig was om te geloven wat de kranten schre ven. U zegt nu wel er van overtuigd te zijn, maar u ziet er helemaai niet uit als iemand die rustig slaapt. Ik ben er niet zo zeker van of u zelf wel gelooft dat Ferroni zich om de tuin liet leiden. Mag ik u eens de waarheid zeggen, mijnheer Ma- cavoy? Het zou onverantwoordelijk zijn, in dien u er niet iemand op het eiland bij nam. En als u dan niemand betalen kunt, dan moet u iemand nemen die het voor de goede zaak doet, uit plichtsbesef". „En die lopen zeker bij bosjes langs de straat. Waar zoudt u zo iemand kunnen vinden?" Zij sloeg haar ogen neer. „Hier in de kamer, aan uw tafel". „U, juffrouw Malleson? U maakt er een grapje van". „Integendeel, ik meen het zelfs heel ernstig. Ik kan dan wel geen man zijn, maar twee hoofden kunnen beter denken dan één. En twee paar handen meer dan één. En vooral twee paar ogen. Een om uit te kijken terwijl het andere slaapt „U bedoelt waarschijnlijk dat u in Portlevion zou logeren en iedere dag naar het eiland komen?" „Geenszins. Ik zou u willen voorstelllen, dat ik hier kom wonen". „Maar juffrouw Malleson, dat kan toch niet. Ten eerste al niet om wat de mensen zouden zeggen". „Mij kan dat niets schelen. En u bent daar ook niet de man naar, schijnt mij" „Maar uw faimilie?" „Voor mensen die zo langzamerhand oud beginnen te worden hebben ze nog voor treffelijk jeugdige en ruime opvattingen over hoe hun dochter zich al of niet hoort te gedragen. Ze hebben er zich bovendien al lang bij neergelegd, dat ik zelf uitmaak wat ik doe en hoe. Per slot van rekening hebben zij toch ook geen oogje in het zeil kunnen houden in de jaren dat ik in dienst was. Alstublieft, mijnheer Macavoy, laat u mij blijven. Afgezien van het zoeken naar het porselein zou ik u met duizend en een dingen kunnen helpen". „Hoe dan, bijvoorbeeld?" „De wacht houden, terwijl u slaapt, ko ken en wassen, verstellen, in de tuin hel pen en wat al niet meer. Ik heb in dienst heel wat geleerd". Het bestuur van de K.N.V.B. vestigt de aandacht op de publicatie van 30 Augus tus van dit jaar inzake de mogelijkheid tot terugkeer naar de K.N.V.B. en deelt naar aanleiding van de te dien aanzien ge stelde vragen mede, dat na 15 September geen verzoeken tot wedertoelating in be handeling zullen worden genomen. De uitslagen van de wedstrijden, welke Maandag voor de Engelse leaguezijn ge speeld, luiden: Eerste divisie: Aston VillaNewcastle United 12; Huddersfield TownSheffield Wednesday 3—0; Leicester City—Burnley 22; Sheffield UnitedCardiff City 1—3. Tweede divisie: Blackburn RoversDerby County 52; Hull CityWest Ham United 0—1; Stoke CityLeeds United 01. De volgende spelers zijn door de technische commissie van de KNVB uitgenodigd deel te nemen aan de centrale training, welke Dins dag 14 September op Houtrust in Den Haag begint: Steiger (PSV), Van der Wint (VSV), Wiersma (Donar), Tebak (Eindhoven), Kuys (Haarlem), Odenthal (Haarlem), Klaassens (VVV), Van der Hoek (Feijenoord), Ben- naars (DOSKO), Brooymans (RAC), Ter louw (Sparta), Luyten (DOS), Timmermans (ADO), Rijnvis (ADO), Cor van der Gijp (Emma) en Van Beurden (BW). De jeugdcompetitieindeling 1954/55 van de Haarlemse Korfbalbond luidt als volgt: Eerste klasse A: DSV a. Haarlem a, Nieuw Flora a. Onder Ons a, Oosterkwartier b en Watervliet a. Eerste klasse B: Aurora a. Haarlem b, Oosthoek a, Oosterkwartier a, Sport Vereent a en ZKC a. Tweede klasse: Animo Ready a, Aurora b, DSV b, Haarlem c, Onder Ons b, Oosthoek b, Oosterkwartier c en Sport Vereent b. Derde klasse: Aurora c, Haarlem d, Oost hoek c, Oosterkwartier d. 2, Die Raeckse 5, Velox 4, Vesmia, WVH. 3e kl. B. Stampers, Spaarnestad, OG 2 HVS 3, De Blinkert 3, Velox 5, AVC 2, WVH 2. 3e kl. C. De Blinkert 2, Santpoort, HBC 3, Rap. 3, Altijd Welkom, Die Raeckse 6, Leonidas 2, Velox 3. Heren le kl. HVS, Die Raeckse, CIOS, Velox, PSVH, VCR, HVS 2, Rapiditas, VCK. 2e kl. A. PSCB, HBC, PWIV, Rap 2, OVRA, De Blinkert 2, CIOS 3, PSVH 2, Die Raeckse 3. 2e kl. B. Brandweer, CIOS 2, Santpoort, HVS 3. De Blinkert, HBC 2, VCR 2, Leo nidas, Die Raeckse 2. 3e kl. A. Boru, Stampers, OVRA 2, De Blinkert 4, Santpoort 3, HVS 4, Rap. 3, Gios 2, Die Raeckse 4, BWT. 3e kl. B. Gios, AVC. Velox 2, De Blin kert 3, Leonidas 2, PWN 2, Altijd Wel kom, OSS, Santpoort 2, Spaarnestad. Onsportief gedrag van Belgen na afloop De tweedaagse tenniswedstrijd tussen de jeugdploegen van Nederland en België, welke in Eindhoven is gespeeld, heeft geen prettig einde gehad. Het Belgische team gedroeg zich zeer onsportief toen bleek, dat het ditmaal een nederlaag had geleden. De organisatoren, die het gedrag der Bel gen ergerlijk vonden, zullen via de KNLTB een schrijven tot de Belgische tennisbond richten, waarin om een bespreking wordt gevraagd. Indien er geen bevredigende op lossing wordt gevonden, is de Eindhovense lawntennisvereniging, de organisatrice van dit tournooi, van plan om de reeks wed strijden niet meer voort te zetten. De Nederlandse ploeg, waarin vooral Jchan Koerts en Biesheuvel uitblonken, won de ontmoeting met dertien-elf. „Dat zou inderdaad allemaal erg nuttig zijn als ik op uw voorstel in ging". „En dat doet u toch?" vroeg ze hem sme kend. „Ik beloof u dat ik mii niet tot last zal maiken en ik wil helemaal behandeld worden alsof ik een man was". Hier kon Bill een glimlach niet onder drukken. „U weet niet goed wat u zegt. Misschien is 't een gekke vraag, maar hebt u uzelf wel eens in de spiegei gezien?" „Het komt wel eens voor dat een meisje dat doet, heb ik horen vertellen. Hoezo?" „Denkt u wel dat ik een meisje met zo'n uiterlijk voor een man kan verslijten?" „Indien u dit als een compliment be doelt, dan wel bedankt. Maar ik zit echt niet naar complimentjes te vissen. Als ik mijn uiterlijk tegen heb, is dat alleen maar jammer, maar geen enkele reden die mee hoeft te spreken in een beslissing over de zaak waar we mee bezig waren". „Nee, juffrouw Malleson, uw aanbod is erg verleidelijk, maar voor ons beider bestwil moeten we het maar niet doen". „Luister u eens, zou u mijn aanbod heb ben geaccepteerd als ik een man was ge weest?" „Zonder aarzelen". Maar geleidelijk aan, terwijl juffrouw Malleson steeds sterker aandrong, verloor Bill iets van zijn zekerheid. Hij besefte zeer goed, dat zij uitermate nuttig zou kunnen zijn, en een heel wat genoeglijker gezelschap dan bijvoorbeeld Lamb. Hij had er niet toe kunnen komen, de een zaamheid van het eiland te delen met een of andere onbekende man. Daardoor had hij niet meer goed kunnen slapen en voel de hij zijn krachten afnemen. Wat een op lossing zou het zijn als zij, ongetwijfeld aangenaam gezelschap waarmee hij maar al te graag de eenzaamheid delen wilde, een oogje in 't zeil kon houden, zodat hij weer aan zijn hoog nodige nachtrust toe kwam. De zenuwen mochten hem niet weer de baas worden, dat zou nu fataal kunnen zijn. En hoeveel zou ze niet voor hem kunnen doen, karweitjes opknappen die teveel tijd namen ten koste van de speurtocht naar het porselein. Hoeveel een voudiger zou het niet zijn, wrakhout en kolen te bergen uit de Trawlerkloof, wan neer ze met hun tweeën waren En misschien zou zij slagen waar hij gefaald had: het vinden van de geheime bergpaats, het laboratorium en misschien de laatste rustplaats van zijn vader. Maar tegenover al die grote voordelen stonden toch ook zeer veel nadelen. Als Maureen Malleson nu een lelijke onaantrekkelijke verschijning was geweest, dan had hij misschien al lang toegegeven. Maar dat was ze allerminst. Integendeel. Het was een van de aantrekkelijkste meisjes die hij ooit ontmoet had. Ze was werkelijk adem benemend mooi, zowel wat betreft gezicht, figuur en stem als daar was hij nu al van overtuigd haar hart. Zij kon makkeliik vragen, op het eiland te mogen blijven. Voor hem was het iets anders, om dat goed te vinden. Het zou wel een wonder zijn als hij haar na korte tijd niet als iets anders zou gaan zien dan een hulpje voor het vele werk. Maar daar zou hij zich dan maar tegen moeten ver zetten. Hij was per slot va>n rekening toch nog wel baas over zichzelf. „Als ik het nu eens goed vond, hoe lang zou u hier dan denken te blijven?" „Zolang als hét nodig of nuttig is, geen minuut langer. Maar zeker tot het porse lein gevonden is en die andere problemen zijn opgelost, als daar tenminste een oplos sing voor te vinden is". „U beseft toch wel, dat dat nog lang kam duren?" „Dat kan me niets schelen. Maar u kunt het altijd zeggen als u genoeg van mijn hulp hebt, en d'ae beloof ik onmiddellijk te zullen verdwijnen". „Dat is in ieder geval een geruststelling. Maar toch, ik kan nu nog geen beslissing nemen. Ik wil er nog eens een nachtje over slapen. Vanavond bij dood tij breng ik u naar Portlevion, waar u in de Admiral Hawkins kunt overnachten". Bill was tot een besluit gekomen. Hoe verleidelijk het aanibod ook was, hij kon het niet accepteren, maar had anderzijds ook niet de moed het haar thans te zeggen, en bovendien zou hij dan weer door haar onder vuur genomen worden. De volgende ochtend in Portlevion zou hH zich sterk ge noeg voelen, cm haar definitief af te poeieren. „Jammer", zuchtte zij. „Ik begrijp best wat u bedoelt. U wilt het ogenblik om me kwijt te raken verschuiven. Enfin, niets aan te doen". Niet in staat om haar tegen de spreken Naar wij vernemen heeft ir. Harry Denis zich als lid van de nationale technische commissie van de K.N.V.B. teruggetrokken. Prinses-Juliana-beker Sagitta heeft voor de veertiende achter eenvolgende maal het clubkampioenschap van Nederland, waarvoor de Prinses Julia- na-beker beschikbaar is. gewonnen. Met acht punten voorsprong op Olympia '48 den Haag, dat 45 punten veroverde, legde Sagitta op nieuw beslag op de fraaie wisselprijs. Loe9 Butselaar-van der Meyden zegevierde op twee nummers op de 80 meter horden met een tijd van 11.7 sec. en het verspringen met een sprong van 5.38 meter. Op de 80 meter horden heeft het lid van Olympia '48 een felle strijd om de overwinning moeten voe ren met Nelly de Vries van Gita Haarlem, voor wie dezelfde tijd, 11.7 sec. werd afge- drupkt. Ook Dicky van Dijk (Sagita) nam twee nummers voor haar rekening, namelijk de 100 en 200 meter in respectievelijk 12.2 sec. en 26.1 sec. Hilde Veth (Hollandia) werd tweede op de korte afstand met 12.3 sec. en het juniormeisje Hanny Lindeman van Sa gitta derde in de tijd van 12.5 sec. Gré de Jong (Sagitta) finishte op de 200 meter ach ter Dicky van Dijk in 26.2 sec. Diny Hilbrandie legde met 1.55 meter bij het hoogspringen beslag op de eerste plaats Corry Huyghen (Hollandia) zegevierde in het nummer discuswerpen met 35.47 meter. Jo van Schouwen (Celebes) kwam bij het kogelstoten op 10.98 meter. Corry Wendels (Ada) won het nummer speerwerpen met 36.52 meter. Sagitta finishte als eerste op de 4 x 100 me ter estafette in 50,9 sec. met Olympia '48 op de twee plaats in 51.6 sec. Beide clubs leg den ook beslag op de eerste en tweede plaats in het relay-nummer met resp. 56 en 56.7 sec. De einduitslag luidt als volgt: 1. Sagitta 53 punten. 2. Olympia '48 45 punten, 3. Hollandia 38 punten. 4. Ada 30 punten, 5. Celebes 25 punten, 6. Gita 19 punten. De derde wielerronde van Hillegom die dezer dagen tussen renners van „De Bol lenstreek" uit Lisse en van „De Kampioen" uit Haarlem werd gehouden is in een overwinning geëindigd voor de Haarlemse amateur Ton Martens. Samen met Adrie Voorting die buiten mededinging mee reed en reeds een ronde voorsprong had veroverd was Martens in het laatste sta dium van de strijd uit een groep van zes kanshebbers, ontvlucht. Het kleine peloton van ongeveer twintig renners, dat in deze wedstrijd van start ging, werd reeds vroegtijdig door jachten van Steenvoorden, Martens en Voorting uit elkaar getrokken. Deze drie renners vorm den samen met Teeuwen en Van Wetten, een kopgroepje waaruit Teeuwen en Voorting weer ontsnapten. Enkele ronden lang wist de nieuweling Teeuwen het tempo van da prof Voorting bij te houden, toen werd het hem te machtig en kreeg hij met een zware inzinking te kampen. Voorting zette zijn opmars in zijn eentje voort en kreeg tien ronden voor de finish, zijn tegenstanders weer te pakken. Er waren toen nog zes kanshebbers in de strijd en van hen ging Martens met nog vijf ronden le rijden er vandoor. Voorting volgde dit voorbeeld en gezamenlijk reed dit tweetal de laatste ronden uit. Voorting werd eerste en Mar tens werd winnaar. In het achter hen vol gende groepje deed zich in de laatste bocht een valpartij voor, waardoor Kaptein en Steenvoorden hun kansen verspeelden. De uitslag luidde: 1. Ton Martens (De Kampioen); 2. A. van Wetten; 3. S. v. d. Poll; 4. J. van Dijk; 5. A. Teeuwen (allen van De Bollenstreek). De prestatieprijs werd toegekend aan Teeuwen. Een voorwedstrijd voor junioren werd gewonnen door het „Kampioen"-lid W. Pe tersen, voor zijn clubgenoten H. Koger, C. Visser, H. Hoogerheide; C. van Steyn en A. Straver. DENISENKO VERBETERDE IIET EURO- PEES RECORD POLSSTOK-HOOGSFRIN- GEN. Tijdens de Russische kampioen schappen. welke in Moskou zijn gehouden, heeft Denisenko het Europees record polsstok-hoogspringen verbeterd en gebracht op 4.46 meter. Het oude record stond sedert 10 Augustus 1950 met 4.40 meter op naam van de Zweed Ragnad Lundberg. KOBLET WON GROTE PRIJS VAN GENèVE De grote prijs van Genève, een tijdrit over 81.6 km, is gewonnen door de Zwitser Koblet in 2 uur 2 min. 50.5 sec. Tweede werd de Italiaan Fornara in 2 uur 3 min. 12.4 sec. en achtste Van Est (Ned.) 2.07.18. DEN HAAG WON DE TROPHéE D'AM- STERDAM De Haagse dames-équipe, be staande uit Toos Steensma-Van der Klaauw, Annie Middendorp, Jeantje van Es en Noor Terweer-Offner, heeft de jaarlijkse steden floretwedstrijd, welke ditmaal in Zandvoort is gehouden, gewonnen en daarmede heeft zij definitief beslag gelegd op de trophée d'Amsterdam. AMSTERDAMSE DAMESPLOEG WON IN DUITSLAND Een Nederlands dames handbalteam, samengesteld uit speelsters van diverse Amsterdamse clubs, heeft dit weekeinde deelgenomen aan een internatio naal tournooi, om de ereprijs van de Keulse regeringspresident dr. Warsch, dat in Bonn en Euskirchen is gehouden. Nederland ein digde als eerste. haalde Bill de schouders op. „Prompt ne gen uur varen we uit". HOOFDSTUK X Fingal Grot In de drie uren die haar nog op het eiland restten, scheen Maureen Malleson de teleurstelling van zich af gezet te heb ben. In plaats van weer tot de aanval op Bills onverzettelijkheid over te gaan, deed ze alles om aan te tonen, hoe nuttig ze kon zijn en hoe weinig ze in de weg liep. Nadat zij de afwas had gedaan, ondanks Bills pro testen, bood hij haar aan, het eiland te Laten zien. Maar dat aanbod sloeg ze af. „Ik wil u in geen enkel opzicht lastig val len. U hebt genoeg andere dingen te doen. Laat me maar wat alleen rondslenteren, dan voel ik me best gelukkig". „Goed, maar kom niet te dicht bij de rand van de i'otsen, hoor. Hier en daar zijn er gevaarlijke en gladde plekken". „Ik zal voorzichtig zijn, dat beloof ik u". Terwijl hjj bezig was in de tuin hield hij haar zo goed mogelijk in het oog. Tel kens viel het hem zwaarder. Maar tel kens als hij er zich van bewust werd, dat hij van mening begon te veranderen, ver mande hij zich. Wat er dan ook de vol gende dag beslist zou worden, vanavond moest zij naar Portlevion, Om negen uur liep de eb naar het dieptepunt en kon hij veilig naar de wal mei, voldoende tijd om weer terug te keren. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 6