„Renault 4" SIGARENZAAK melk Mgr. Huibers wijdde nieuwe kerk in Bloemendaal in rELLER Minister de Bruijn onder de aanwezigen Twee SS-leiders staan in Parijs terecht Amsterdamse Beurs Duitse ex-soldaten op massa-bijeenkomsten Oude deugden moeten herleven Luchtvaart is niet rendabel genoeg Te koop Pleeggezin gezocht De kan liet flutricUi DINSDAG 14 SEPTEMBER 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 De geschiedenis onzer buitenlandse politiek Wereldcongres voor gebrekkigenzorg Voorlezing der tenlastelegging wordt heden voortgezet Victoria Regia bloeit in Aerdenhout Geen bierfles gebruikt Regeringen eisen een te groot aandeel op Noodweer eiste in Japan 63 mensenlevens Toezicht op buitenlanders verscherpt in Indonesië Bespreking lonen ten departemente Theo Baylé had aanrijding Kort nieuws Scheepvaart Specialist in kinderfoto's Gé Posch flielkboet „iet Uï' "e"S Voor katholiek Bloemendaal was vandaag het ogenblik aangebroken, waarop de plechtige consecratie van het nieuwe kerk gebouw en het altaar der parochie van de Allerheiligste Drieëenheid op de hoek van de Bloemendaalseweg en de Korte Klever laan een feit is geworden. Velen hebben wegens de tot standkominig van dit werk van de Nijmeegse architect. H. C. van Leur de vLaig uitgestoken, het geen Bloemendaal een feestelijke aanblik geeft. Eindelijk behoort het behelpen in het destijds als noodkerk imigerichte kerkge bouw aan de Zomorzorgerlaan, waar ge durende meer dan zesendertig jaar de ka tholieken van Bloemendaal hun kerkelijke plichten hebben vervuld, tot het verleden. Daarmede is de kroon gezet op een werk, waarvoor wijlen pastoor L. A. J. M. Beune al zijn krachten heeft gegeven. De wijding geschiedde door de bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Huibers, die van morgen om halfacht naar Bloemendaal was gekomen voor de wijding van kerkgebouw en altaar. Alvorens om omstreeks half tien, een half uur later dan de vastgestelde tijd, de gelovigen het kerkgebouw konden binnen treden, had eerst een processie plaats naar de plaats waar de relieken worden be waard door de bisschop met de geestelijk heid. Daarna geschiedde de zegening van het altaargraf, de zalving der kerkmuren en werd een wierookoffer op het altaar ge bracht. Op de binnenmuren der kerk waren twaalf kruisjes aangebracht, waarvoor vanmorgen en voortaan ook op de jaar lijkse gedenkdag der kerkcoweoratie, kaar sen worden ontstoken. De twaalf kruisjes zijn bedoeld als het zinnebeeld der aposte len, die het licht des geloofs aan de wereld brengen. In het verbranden van wierook op het altaar ligt een zinnebeeldig offer: het symbool van de Christus, die Zich aan de Vader aanbiedt als het slachtoffer voor onze verlossing. Op dit altaar zal Hij in het onbloedig offer de kruisofferande dage lijks hernieuwen. Bij deze plechtigheden werd de bisschop geassisteerd door rector B. Hennins, oud- kapelaan van Bloemendaal, als diaken en de Overste van het Missiehuis in Driehuis als subdiaken. Diaconu-s ad imtus was de pastoor van Bloemendaal, dr. A. A. Olie rook. Pontificale Hoogmis Tegen 11 uur begon de Pontificale Hoog mis van Kerkwijding, waarbij mgr. Hui bers werd geassisteerd door de pastoors J. P. van Galen uit Overveen en Van Eden uit Haarlem-Noord. Rector Wolf van ,.Den- neheuvel" fungeerde als diaken en rector H. Roozen, oud-kapelaan van Bloemendaal en moderator van het Ziekenapostolaat als subdiaken. Deze Hoogmis werd bijgewoond door tal rijke autoriteiten. Van hen noemen we de Haags historicus zal tijdperk van 1899-1919 beschrijven De Rijkscommissie voor vaderlandse ge schiedenis bereidt een publicatie voor over Nederlands buitenlandse politiek tijdens de jaren 18401919, uitsluitend geput uit na tionale bronnen. De publicatie wordt in drieën gesplitst, namelijk voor de perioden 1841—1870, 1871—1898 en 1899—1919. De uitgave zal aansluiten bij Colenbran ders „Gedenkstukken der algemene ge schiedenis van Nederland 1789—1840", dat zelf weer een voortzetting is van de „archives de la maison d'Orange-Nassau, 15521789". Van dit laatste werk werden beide eerste series 15521584 en 1584 1668 door Groen van Prinsterer als hoofd van het Koninklijk Huisarchief bewerkt en de drie volgende 16891702, 17471766 en 17661789 in het begin van deze eeuw door Kraemer en Bussemaker. De bewerkers van het eerste en tweede deel van de nieuwe publicatie moeten nog aangewezen worden. Voor het derde deel, dat wil dus zeggen voor het tijdvak 1899 1919 heeft de minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen benoemd mr. dr. C. Smit te 's-Gravenhage. In een onderhoud met het ANP vertelde dr. Smit, die onder meer „De diplomatieke geschiedenis van Nederland" en monogra fieën als „De conferentie van Londen" en ,.De Indonesische kwestie" op zijn naam heeft staan, dat de rijkscommissie voor va derlandse geschiedenis in 1952 een drietal rapporten liet verschijnen over de uitgave van bronnen voor de Nederlandse geschie denis. In het eerste rapport werd de wen selijkheid uitgesproken ener uitgave van bronnen betreffende de Nederlandse bui tenlandse politiek na 1840, welke niet slechts van historisch, doch evenzeer van nationaal belang zou zijn. Toen de heer Smit dit „pium votum" las, wendde hij zich tot de Rijkscommissie met de mededeling gaarne aan de totstandko ming van zulk een publicatie te willen bij dragen. Op verzoek der Rijkscommissie bracht hij daarop twee rapporten uit over dc opzet van een dergelijke publicatie. In het tweede rapport van Juni 1953 advi seerde hij de uitgave in drieën te splitsen teneinde tot een bevredigende werkwijze te komen. Zoals hierboven is gemeld, werd deze suggestie door de Rijkscommissie overgenomen. Een publicatie, gelijk deze, zo deelde onze zegsman verder mede, is dringend nodig omdat wij op dit gebied zeer ten achter zijn bij het buitenland. Hedenmorgen heeft de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, de heer J. G. Suurhoff, in het Kurhaus te Seheve- ningen het zesde wereldcongres van de Internationale Vereniging voor Gebrek kigenzorg, dat van 13 tot 17 September daar wordt gehouden, geopend. De minister hoop te dat door het houden van dit congres er in belangrijke mate toe kan worden bijge dragen, dat de zorg voor deze groep in steeds betere banen wordt geleid. De minister verklaarde, dat ook op dit terrein, waarop men in hoofdzaak van idea listische grondgedachten uitgaat, rekening moet worden gehouden met de practische mogelijkheden. Steeds zal men moeten na gaan wat practisch bereikbaar is, zonder dat daardoor andere belangen te zeer worden geschaad. Het economisch en financieel mogelijke zal niet uit het oog mogen wor den verloren. Juist yoor de overheid, die in vele opzichten een toezichthoudende taak vervult, is het noodzakelijk gewenste voor zieningen aan de mogelijkheden aan te pas sen. minister van Publiekrechtelijke Bedrijfs organisatie, de heer A. C. de Bruijn. Van het gemeentebestuur van Bloemendaal waren aanwezig burgemeester dr. D. li. Peereboom Voller en wethouder J. C. C. W. HijszeJer, alsmede de raadsleden J. F. M. Pinxter en P. J. van Haaster. Verder waren er de gemeentesecretaris, G. van Eek en hoofden van enkele gemeentelijke tak ken van dienst. Dr. W. Ploegsma, directeur van het Provinciaal Ziekenhuis nabij Sant poort, was aanwezig met enige bestuurs leden van het ziekenhuis. Aan het einde van de Hoogmis heeft de bisschop de gelovigen toegesproken. Hij ge tuigde van de grote feestdag in de parochie, waarnaar men bijna veertig jaar heeft ver langd. De destijds door wijlen pastoor L. J. Willenborg gemaakte plannen leden schip breuk door de tweede wereldoorlog. Daar na heeft pastoor Beune verder aan deze plannen gewerkt. Mgr. Huibers vertrouw de, dat de kerk ijverig bezocht zou worden. Tegelijkertijd wees hij er echter op, dat het prachtige nu ingewijde huis Gods toch altijd een aards bezit blijft en dat de ge lovigen zich dienen voor te bereiden op het andere Huis, dat eeuwig blijft. We moeten vol zijn van Gods genade en bezield met de geest van Jezus Christus, besloot de bis schop zijn toespraak. Bij het verlaten der kerk naar de pasto rie moest de bisschop door een haag van lagere schoolleerlingen lopen, die in fleu rige kledij en van rood-wit-blauwe en wit gele vlaggetjes voorzien, een erehaag vormden. Korte tijd daarna begon in de naast het kerkgebouw gelegen pastorie een receptie, waarbij door talrijke autoriteiten en parochianen de geboden gelegenheid werd aangegrepen de bisschop te begroeten. PARIJS (Reuter) In een zaal van de militaire gevangenis van Cherche Midi, te Parijs, is na tien jaar van pogingen der verdedigers om hun cliënten door de ma zen van de wet te loodsen benevens fouten in de tenlasteleggingen het pro ces begonnen tegen twee voormalige lei ders der SS in Frankrijk: de 59-jarige ge wezen SS-generaal Karl Oberg, die het hoofd was der Duitse politietroepen in Frankrijk en zijn vroegere plaatsver vanger, ex-kolonel Helmuth Knochen. Oberg was sigarenverkoper, voor hij steeg tot de positie van derde man in het nazi-driemanschap, dat over het verslagen Frankrijk heerste. De uitstekend Frans sprekende Knochen verklaarde journalist van beroep te zijn. Beiden worden er van beschuldigd mede te hebben gewerkt aan het wegvoeren van omstreeks honderd duizend politieke krijgsgevangenen, waar van meer dan de helft in Duitse concen tratiekampen is omgekomen, het depor teren van ongeveer 140.000 Joden waar van er slechts tienduizend levend zijn teruggekeerd het doen uitvoeren van terreur-overvallen en massaterechtstel lingen en het gelasten van vernietigingen van gebouwen, dorpen en gehele distric ten. Ook worden zij veranwoordelijk ge steld voor het martelen van gevangenen en het doen schieten op samenscholingen. Oberg kwam uit Polen waar hij ook bij de politie werkzaam was naar Frankrijk. Met de hulp van Knochen bouwde hij een krachtige organisatie op, die over ruim vierduizend man beschikte en wier taak het was „de veiligheid te verzekeren der drie millioen man sterke Duitse bezettingsstrijdkrachten in Frank rijk". Maandag kwam men niet gereed met het voorlezen der tenlastelegging. Vandaag wordt hiermede voortgegaan. Het is het laatste proces tegen oorlogs misdadigers in Frankrijk. Oberg, die de bijnaam van „slachter van Parijs" had, heeft reeds eerder terecht gestaan, maar dit proces werd in Februari plotseling on derbroken, nadat de rechter zijn „voor oordeel" had kenbaar gemaakt door Oberg te kwalificeren als „oorlogsmisdadiger" voordat het vonnis was geveld. Op veelvuldig verzoek zullen de kassen van de gemeentelijke kwekerij aan de Veidlaan te Aerdenhout in dit seizoen nog twee avonden geopend zijn. .Heden (Dins dag-) en Woensdagavond bestaat er tus sen half acht en tien uur gelegenheid on der meen de Victoria Regia, de water lelie en andere nachtbloeiers te bewon deren. In ons blad van Maandag deelden wij mee, dat een lastige bezoeker uit een café aan de Paarlaarsteeg was gezet. Daarbij was op gezag van de recherche meege deeld, dat een bierfles gebruikt was, waar mee de bezoeker een klap op het hoofd gekregen zou hebben. De recherche heeft een nader onderzoek ingesteld naar de verklaring van de man over het slaan met een bierfles. Het onderzoek heeft uitgewe zen, (jat niet is komen vast te staan, dat een bierfles is gebruikt. Aangenomen wordt, dat ae wond aan het hoofd ont staan is, toen de man tegen de ruit van een winkel is gevallen. 3-3J4 Nederl.'47 A.K.U Unilever Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers gisteren 99ls/i6 220 367 271 425 88 157 138'/» 123 113 212 189 li 194 196% 40% 75% 62l3/ie 50 215/ia 54 Openings koersen 100 222»/* 21214 276 428% 81% 158 139'/s 123% 112% 212 189% 194% 196% 41% 78</i 63% 51 21% 55% (Van onze correspondent in Bonn) Op een bijeenkomst van parachutisten uit het voormalige Duitse leger in Mainz is de gewezen eerste luitenant Von der Heydte aangevallen omdat hij tijdens zijn krijgsgevangenschap artikelen tegen „het toenmalige hoofd der regering" geschreven had. „Omdat Heydte in 1940 a.1 wist en openlijk uitsprak wat velen tegenwoordig blijkbaar nog altijd niet begrepen hebben", aldus de Frankfurter Allgemeine Zeitung, "moet hij het zich laten welgevallen negen jaren na Hitler's nederlaag in het openbaar aangevallen te worden". Een paar mensen, die hun bezonnenheid niet helemaal verloren hadden, konden de vergadering er gelukkig van weerhouden een scherpe resolutie tegen hem aan te ne men. (United Press) In Heidelberg hebben 15.000 oudstrijders van het voormalige Afrika-corps hun jaarlijkse conferentie be sloten in aanwezigheid van de weduwe van generaal Rommel. Zowel generaal Crliwell, president van de oudstrijders Afrika-groep, als generaal Kesselring, president van de Stahlhclm-organisatie, zeiden dat wanneer een nieuw Duits leger wordt opgericht, de deugden van de Duitse soldaat moeten her leven: gehoorzaamheid, verantwoordelijk heid, plichtsbesef en kameraadschap. Een woordvoerder van het Afrika-corps deelde mede, dat de groep zich niet opnieuw voor politieke doeleinden zou laten misbruiken. PARIJS ANP/AFP) De directeur- generaal van de Internationale Luchtver- voerorganisatie (IATA), Sir William P Hildred, heeft in zijn jaarlijks rapport over de geregelde luchtdiensten gezegd, dat het luchtvervoer in de wereld „een economische schok ondergaat" en dat de financiële toe stand, ondanks de uitbreiding van zaken slechter wordt. „Elke nacht verliezen wij de kleine marge, welke wij overdag op de bedrijfskosten en de belasting verdienen" Sir William drong op de openingszitting van de tiende algemene jaarvergadering aan op grotere aandacht voor de ontwik keling van luchtvrachtvervoer en zo spoe dig mogelijk organiseren van helicopter- diensten. Ook op administratief gebied moeten onnodige onkosten vermeden wor den, zei hij. De luchtvaartmaatschappijen betalen nu collectief bijna dertien cents per ontvangen dollar aan de regeringen in de vorm van belasting en heffingen en houden slechts één cent over voor betaling van interest en vorming van reserve. Passage-belastingen en landingsgelden vormen een probleem voor de lange-afstandsdiensten en zijn een ramp voor de korte lijnen, in het bijzonder in Europa. Het overschot der inkomsten op de bedrijfskosten is verminderd van zes percent in 1951 tot 3,6 percent in 1952 en bedroeg volgens voorlopige schatting in 1953 slechts 1.1 percent. Opmerkelijk is de toeneming in het af gelopen jaar van het reizen per toeristen klasse. Bijna twee-derden van het aantal passagiers op de Noord-Atlantische vluch ten maakt er gebruik van. Wijlen Plesman Op de openingsbijeenkomst heeft de schei dende voorzitter Gordon McGregor (Cana da) onder meer verklaard: „Het afgelopen jaar werden wij in diepe rouw gedompeld door de dood van een der stichters van de IATA, dr. Plesman. Iedereen zal het met mij eens zijn, wanneer ik zeg, dat de IATA aan hem meer verschuldigd is dan aan wie dan ook. De wijze, waarop de IATA de her innering aan dr. Plesman en zijn grote werk levend wil houden, zal u later worden medegedeeld". Er bestaan plannen om op kosten van de IATA jaarlijks een voordracht te laten houden over een onderwerp, dat verband houdt met het burgerluchtvervoer. Een der gelijke voordracht zou gehouden moeten worden op de Technische Hogeschool in Delft, welke destijds de heer Plesman met een eredoctoraat begiftigd heeft. TOKIO (Reuter) De wervelstorm, die Japan bedreigt en bekend is onder de naam „Jane", heeft het grootste Japanse eiland Hondo, links laten liggen en gaat thans in de richting van het Noordelijkste eiland, Hokkaido, aldus is Dinsdagochtend uit Tokio vernomen. De kracht van de storm neemt af. Er bestaat nog gevaar voor over stromingen. In het Zuiden van Japan zijn tengevolge van de storm achttien personen omgekomen er, 83 gewond. Er worden zestien mensen vermist. Van de zijde van de kustwacht is vernomen, dat 33 vaartuigen zijn gezonken en 73 beschadigd of op drift geraakt. Min stens 45 personen zijn om het leven ge komen bij een aardverschuiving op het eiland Kioesjioe. De New England-staten in Noord-Ame- rika hebben de gevolgen van de orkaan Edna zwaar gevoeld. Grote gebieden wer den overstroomd en 22 personen kwamen om het leven. DJAKARTA (United Press) Indone sië heeft nieuwe drastische maatregelen aangekondigd om de gangen van buiten landers die in Indonesië woonachtig zijn na te gaan. Men gelooft, dat deze verscher ping van toezicht in de eerste plaats ge richt is tegen Nederlanders, alhoewel men dit van officiële zijde niet wenste te beves tigen. Op 26 Augustus werd een nieuw rege ringsbureau opgericht ressorterend onder het ministerie van Justitie. De ambtenaren van dat bureau zouden de bevoegdheid krijgen buitenlanders, die de nieuwe bepa lingen overtreden, te arresteren. Onder meer bepalen de nieuwe regels, dat iedere buiten lander die Indonesië binnenkomt zich aller eerst by de politie dient te melden en daar na de politie-autoriteiten van iedere ver andering van adres op de hoogte dient te houden. Hötels zullen voortaan een aparte lijst van buitenlandse gasten moeten aan leggen en deze onmiddellijk aan de politie doorgeven. Ook Indonesische families, die een buitenlander in him huis ontvangen en te logeren vragen zullen voortaan binnen 24 uur na aankomst aangifte moeten doen bij de politie. Hedenochtend hebben vertegenwoordi gers van de Stichting van de Arbeid ten Departemente van Sociale Zaken en Volks gezondheid een bespreking gehad met de ministers Suurhoff en Zijlstra in verband met de loononderhandelingen welke thans aanhangig zijn. Bij deze gelegenheid zijn van regeringswege enige mededelingen gedaan, welke voor het verdere verloop van deze onderhandelingen van nut zou den kunnen zijn. De bespreking van heden ochtend heeft niet het karakter gehad van een bemiddeling. Daartoe werd geen aan leiding aanwezig geacht. Het Amsterdamse politierapport ver meldt een aanrijding die gisteravond is geschied op dd Geldersekade tussen een tramtrein van lijn 11 en een personenauto, bestuurd door de opera-zanger Baylé. Deze, alsmede zijn echtgenote en twee andere inzittenden, de regisseur dr. Walter Poll en de Duitse chirurg Klinger, liepen lichte verwondingen op. Zij zijn door de Genees kundige Dienst via het Binnengasthuis naar hun woning gebracht. De heer Baylé kreeg een lichte shock. De auto werd zwaar beschadigd. De heer L. S. Ottolini is vanmorgen door de Haarlemse rechtbank beëdigd als makelaar. Mypuek, 13 v. Esbjerg te Rouaan. Maasym N, 12 v. Liënt n. Loctudy. Meres N, 12 v. Rotterdam te Riga, Muphrid N, 12 v. Liverpool te Cork. Markab, 12 v. Boston te Rotterdam. Midsland, 12 v. Rotterdam n. Grangemouth. Marne, pass. 12 Kiel n. Stockholm Mirzam N, 13 v. Hamburg te Antwerpen. Nelly G, pass, 12 Vlissingen n Antwerpen. Noord, pass. 12 Lizard n. Stanlow. Noorderhaven, 13 v. Karlstad te Rotterdam. Noorderlicht, 13 v. Cardiff te Rotterdam. Plato, 12 v. Limasol n. Tel Aviv. Polaris, pass. 13 Vlissingen n. Gent. Prior, pass. 12 Brunsbüttel n. Garston. Quo Vadis, 13 v. Vlissingen n. Dover. Remkeleny. 12 v. Huil te Rotterdam. Rio, 12 v. Goole te Rotterdam. Soemba, 13 v. Antwerpen n. Vlaardingen. Spurt, 12 v. Fecamp te Odense. Sambre, 12 v. Rouaan n. Rotterdam. Silvaplana, 12 v. Kopenhagen te Gullaug. Soolanda, 12 v. Iskenaerun n. Beyrouth. Theano, 13 v. Rotterdam te Dublin. Trlto, 14 v. Dublin te Amsterdam verw. Timo, 12 v. Londen te Rotterdam. Tony, 12 v. Rotterdam n. Skutskar. Trompenburgn, 12 v. Kingslynn te Rotterdam Tyro, 12 v. Rotterdam n. Portsmouth. Theano, pass. 12 Startpolnt n. Dublin. Unitas, 12 v. Rotterdam n. Dublin. Viking, 12 v. Frederiksund n. Preston. Walenburgh, 12 v. Koping te Oskarshamn. Wegro, 12 v. Grimsby te Rotterdam. Wickenburgn, 12 v. Londen te Rotterdam. IJsel, 12 v. Le Havre te Rotterdam. Aludra, 14 v. Rio de Janeiro te Ilheos. Antonia, 14 te piadju. Argos, pass. 13 Finisterre n. Lissabon. Aagtedijk, 14 v. Montevideo te Paranagua. Albireo, 1-4 v. Rio Grande te Buenos Aires. Aidabi, pass. 14 Fern. Noronha n. Antwerpen. Altair, pass 13 Finisterre n. Antwerpen. Amor, 13 v. Aiexandnë n. Beyrouth. Amsteikroon, 13 v. Marseille n. Amsterdam. Agamemnon, 14 v. La Guaira n. Pto Cabello. Annenkerk, 13 v. Djibouti n. Penang. Ariadne, 14 te Buitenhuizen. Aiblasserdljk, 12 te New Orleans. Almdijk, 13 te Vera Cruz. Almkerk, 13 v. Le Havre n. Lissabon. Amsteldijk, 13 te Baltimore. Arnedijk, 13 te Le Havre. Balie, 15 v. Amsterdam te Genua verw. Baud, 13 v. Makassar n. Buieleng. Billiton, 13 v. Karachi n. Bahrein. Bloemfontein, 13 420 m. NW. Kaapstad. Bonaire, 13 580 m. NO. Fayal. Boskoop, pass. 13 Ouessant n. Madeira. Blommersdijk, 13 v. Marseille n. Rotterdam. Boissevain, 13 v. Hongkong n. Kobe. Bintang, 13 v. Santos n. Rio de Janeiro. Caltex Perms, 13 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex The Hague, pass. 13 Bizerta n. R dam. Cei-oma, pas. 13 Ceylon n. Yokohama. Coryda, 13 v. Panama n. Curagao. Cottica, 14 v. Trinidad te Paramaribo. Caltex Delft, 14 v. Sidon n. Rotterdam. Duivendrecht 13 v. Houston te Philadelphia. Dongedijk, 13 v. Los Angeles te Balboa. Drente, 14 v. Calcutta n. Tj. Priok. Edam, 10 v. Fushiki n Shimonoseki. Ena, 14 v. Puiusambu te Colombo. Erinr.a, 14 v. Pladju te Soerabaja. Esso Amsterdam, 13 Gibraltar gepass. n. Antw. Esso Rotterdam, 13 v. Aruba n. Rotterdam. Eemland, 13 te Ilheos. Eos, 13 v. Heraklion n. Algiers. Esso Den Haag, 14 v. d. rede Vlissingen naar Antwerpen. Friesland (KRL), 14 v. Aden n. Djeddah. Gooiland, 13 v. Hamburg te Amsterdam. Groote Beer, pas. 13 Sable eil. n. Rotterdam. Hector, pass. 13 Ouessant n. Oran. Helena, 14 v. Amsterdam te Guadeloupe. Ivoorkust, 14 v. Bordeaux te Dakar. Ilos, 13 te Genua Jagersfontein 13 350 m. W. Walvisbaai. Java, 14 v. Belawan te Aden. Japara (KRL), 13 v. Port Said n. Genua. Katelysia, pass. 13 Kreta n. Port Said. Kota Baroe, pass. 12 Minikoy n. Priok. Kota Inten, 13 v. Tj. Priok n. Singapore. Kanmun, 14 te Marseille. Kota Gedeh, 16 te Rotterdam verw. Larenberg, pass. 13 Gibraltar ti. Antwerpen. Lieve Vrouwekerk, 12 Kp. Bon gepass n. Antw. Lombok, pass. 13 Miamibeach n. New Orleans. Loosdrecht, 13 v. Alexandxië n. Genua. Lucita, 15 Rotterdam verwacht. Luna, 13 te Izmir. Maas, pass. 13 Finisterre n. Rotterdam. Meliskerk, 13 v. Dumaguette n. Hongkong. Myonia, 13 v. Calcutta n. Mena el Ahmadi. Molenkerk, 14 v. Djibouti te Suez. Nooidam. 13 350 m. O. New York n. R'dam. Nieuw Amsterdam, 14 v. Southampton n. Le Havre. Oostkerk, pass. 13 Gibraltar n. Genua. Oranjestad, 13 730 m. W.ZW. Madeira. Ouwerkerk, 14 v. Fremantle te Aden. Prins Fred. Hendrik, 14 v. Montreal te Toronto Pendreciht, 14 te Suez. Prins Fred. Willem, 9 te Chicago. Pieter S, 13 v. Barry n. Amsterdam. Prins Willem IV, pass 14 Vlissingen n. Hamburg Rotula, 13 v. Colombo n. Madras. Rijndam, 14 v. Rotterdam te New York. Rijnland, 14 te Bremen. Sloterdijk, 13 v. New York te Antwerpen. Soestdijk. 13 v. Djibouti n. Suez. Stad Arnhem, 14 te Fort Said. Saparoea, pass. 13 Perim n. Bahrein. Scherpendrecht, pass. 13 Kp. Frio n. Recife. Sibajak, 1 v. New York n. Southampton. Stad Amsterdam, pass. 13 Key West n. Antw- Stad Maassluis, 13 v. Middlesbro n. Wabana. Straat Soenda, 13 v. Mauritius n. Belawan. Salland, 12 te Buenos Aires. Samarlnda, 9 v. Vancouver n. Beira. Sarpedon, 14 te Amsterdam. Stad Breda, 14 te Kirkeness. Stad Haarlem, vertr. 14 v. Birkenhead n. WabanS Stad Schiedam, vertr. 14 v. d. Tyne n. Narvik Sumatra, 15 te Amsterdam verwacht. Tabinta, pass. 12 Guardafui n. Belawan. Themisto, pass. 12 Belle Isle n. Montreal. Trompenberg. 14 v. Antwerpen te Houston verw. Tamo, pass. 13 Ouessant n. Montevideo. Tara, 14 v. Montevideo te Santos. Tegelberg, 10 v. Santos n. Buenos Aires. Telamon, 10 te Baltimore. Tiberius, 14 te Amsterdam. Tominl, pass. 14 Finisterre n. Rotterdam. Tomorl, pass. 13 Bermuda n. Tampa. Willem Ruys, 14 v. Port Said n. Napels. Willemstad. 13 500 m. NO. Barbados. Woensdrecht, pass. 14 Dover n. Curagao. Zeeland (SSM), 13 v. Sunderland n. Frade- riksham. KLEINE VAART Aco, verm. 13 v. Bristol n. Swansea. Advent, 13 v. Vlissingen n. Esbjerg. Aeneas, 12 v. Taragona n. Carthagena. Aruba. 14 v. Stëttm te Amsterdam verw. Astra, pass, 12 Vlissingen n. Londen. Appingetiam, 13 v. Oporto te Vlaardingen. Arnoudspolder, vertr. 14 v. Lissabon n. Oporto. Auriga, 12 v. Bremen te Hamburg. Alcetas, pass 13 Casquets n. Tanger. Arctic, 12 v. Londen te Rotterdam. Advent, 13 v. Vlissingen n. Esbjerg. Annie N, 8 v. New Orleans n. Santiago. Boreas, 11 te Oporto n. Lissabon. Bergslngel, 13 v, Harstad te Vade verw. Bestevaer, 12 v. Wisbeck te Rotterdam. Bree Helle, 12 v. Londen te Rotterdam. Barracuda, 12 te Fur. Brem, 12 v. Rotterdam n. Lissabon. Batavier I, pass. 13 Kp Mondego n. .Casablanca Birmingham, 12 v. Tyne te Delfzijl. Citadel, pass. 12 Vlissingen n. Antwerpen. Coolsingel, 10 v. Bergen n. Mesane. Cinderella, 12 v. Duinkerken te R'dam. Cateli, 12 v. Gent te Landskrona. Da Capo, vertr. 14 v. Antwerpen n. Rotterdam Denl, pass. 12 Dover n. Dublin. De Ruyter, 13 v. Methil te Hundested. Donau, 12 v. Rotterdam n. Londen. Fedala, 12 v. Scheveningen te Marseille. Fen, pass. 12 Vlissingen n. Antwerpen. Elda. 13 v. Rouaan n- Londen. Eminent, 13 v. Umuiden te Stockholm verw Elsenburgh. 13 v. Casablanca te Londen. Ferocla, 13 v. Sunderland n. Quimper. Fiducla N, 12 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Frlblo, 12 v. Rotterdam te Duinkerken. Glory, 12 v. Rotterdam n- Hamburg. Horrtlsrug, 13 v. Vlissingen n. Kopenhagen. Hast XV, Holtenau n Kopenhagen. Holland. 12 v. Londen te Rotterdam. Heerengracht, 12 v. Hull te Rotterdam. Haskerland, 12 v. Harlingen ts Goole. Ida Pieter, 13 v. Milfordhaven te Rotterdam. Jokurma, 13 v. Gamleby te West Hartlepool. Jonex I, 12 Vlissingen n. Antwerpen. Joost. pass. 12 Vlissingen n. Stockholm. Jan Kreumer 12 v Rotterdam n. Oslo. Keyser, 13 v. Newcastle te Vejle. Leny. 12 v. Hull te Blyth. Manto. 12 v. Malaga te Cadiz. Marcella, 13 v. Buncrana n. Rotterdam. Matthew, 12 v. Antwerpen te Beckton. Maureen, 12 25 m. ZW. Startpolnt. Myfem, pass. 13 Klelerkan. n. Stockholm. Aangeboden door particulier 1951 nog weinig bereden, in uitstekende conditie. Tesla- straat 2. 's avonds na 6 uur, BREESTRAAT 6 te koop aangeboden met pr. woning. Spoed. Br. no. 7161. GROENTE- en FRUIT- en AARD.ZAAK Grote bovenwoning, oppervl. 100 M2., in het centrum van Haarlem is te koop m. pand en leeg te aanv. Br. no. 3590 Wensing's Adv. Bur. Tempe liersstraat 32 met grote kinderen voor 17 j. H.B.S.-meisje. Br. no. 7157 ZIJLSTR. 63. tel. 15778 Keuze uit meer dan 100 soorten moderne Kappen. ii i\tn vTl - dat U de allerbèste Koffiemelk wilt hebben, zónder die hinderlijke sterilisatie-smaak 1 Vraag daarom voortaan met nadruk om Koffiemelk van NUTRICIA die met de opvallend blanke kleur. U kunt het verschil zien èn proeven I Normale fles (230 gram) 40 ct. Grote fles (420 gram) 58 ct.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 7