Engels denken zit nog vast aan vorige oorlog 95 Alléén deze week! H.O. CENTRA Anti-Vivisectie Stichting komt op voor 20 millioen weerloze dieren Fijnproevers GROTE AFSLAG TONFUNK „SCALARE" VOLKSWAGEN oud Herenhuis PAKKETTEN T. H. DE LANGE W. FORTGENS Hypotheken, le en 2e Niet te intiem met het continent Persstemmen over de Troonrede Bloemendaal Boeiende lezing in „De Leeuwerik' Amsterdamse Beurs Velen Moderne Bedrijfsadministratie 200 GRAM BESTE CACAO 49 49 49 it&thu. SCHOOL Zes beneden- en bovenwoningen Kopen hun kaas en vleeswaren op No. De zaak met meer dan 84 soorten kaas vlees en vleeswaren KNOP OANS-STUDIO BRASSINNE f 198.00 WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1954 5 Staartstuk van „Triton" geborgen Jaarvergadering R.K.-E.H.B.O. Wijkavond Hervormde gemeente over Evanston Trio „Arte Fiato" in Heemstede „Willen is Kunnen" houdt sluitingsfeest Scheepvaart Rode rio's f 1.50 p. paar N. J. Th. Schmidt Vermicelli B. VAN FRANK Floresstraat 10 VltOOU .V IIIU I»I\\\ WEEKEND-LESSEN HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 99 (Van onze correspondent in Londen) Er zijn twee grote vragen, waarop alleen de komende conferentie van negen een antwoord zal kunnen geven. Namelijk, welke Britse verplichtingen ten opzichte van Europa's vasteland Frankrijk als mini male concessies beschouwt en hoever Enge land zelf bereid is te gaan. Wat dit laatste betreft is het Britse standpunt nog altijd, dat de Engelsen slechts een heel klein stapje verder kunnen gaan öan de Ver enigde Staten of de landen van het Britse gemenebest, waarvan zij zich in strategisch en ander opzicht niet los wensen te maken. Invloedrijke organen als de Manchester Guardian en de Observer suggereren, dat Engeland een grote sprong moet wagen, maar ook zij laten Qnbesproken wat er pre cies moet gebeuren. Ook is nie* bekend of Edens's eigen con servatieven hem grotere vrijheid van han delen geven. Tot dusver stond de helft van de Labourfractie in het Lagerhuis achter de regeringspolitiek, al krijgen de socialis ten op hun komend congres in Scarbo rough, dat samenvalt met de conferentie van negen, een zware dobber, gezien de Het staartstuk van de KLM Super Con stellation „Triton" is Dinsdagavond bij Ringmoylan aan de Zuidelijke oever van de Shannon-rivier aan land gebracht en naar het vliegveld Shannon vervoerd. Op een motor na heeft men thans alle delen van de „Triton" geborgen. De RK EHBO-vereniging „De Barmhartige Samaritaan" heeft Dinsdagavond in het RK Jeugdhuis aan de Herenweg haar jaarverga dering gehouden. .De jaarverslagen van de secretaris, de heer A. Warmerdam en de penningmeesteresse, mejuffrouw Ria Leuven waren in optimistische toon gehouden, waar bij dat van de laatste nog een batig saldo mocht vermelden. De functionarissen werd de lof van voorzitter en leden over hun voorbeeldig beleid niet onthouden. Nadat ook het bestuursbeleid door de ver gadering was goedgekeurd, wenste de geeste lijk adviseur, pastoor Chr. W. van Mierlo van deze gelegenheid gebruik te maken zijn grote waardering onder woorden te brengen voor de prettige sfeer, welke bij deze ver eniging nog vrijwel nimmer ontbroken heeft. De voorzitter, de heer N. M. Oud en de tweede secretaresse, mejuffrouw Hannie van Houten werden herkozen. De behaalde diploma's en jeugd E.H.B.O.- diploma's zullen op Dinsdag 26 October worden uitgereikt. In hun commentaren op de Troonrede merken enkele bladen op dat in dit staats stuk niet wordt gezinspeeld op de na het mandement der R.K. bisschoppen ontstane politieke spanningen. Het Algemeen Handelsblad (liberaal) zegt dat men een reeks beschouwingen zou kunnen wijden aan hetgeen niet in de Troonrede staat. „Het gehele Nederlandse volk is het niet ontgaan, dat er deze zomer ernstig meningsverschil is ontstaan tussen de twee voornaamste partijen, waar de regeringscoalitie berust. Hoe of deze par tijen in de toekomst zullen samenwerken is voor het kabinet een levensbelang. Dit alles zal blijken bij het komende politieke debat." Ook de Nieuwe Rotterdamse Courant (liberaal) verwacht dat op het komende parlementaire menu het mandement een hoofdschotel zal vormen; van de uitslag van het debat tussen de partijen zal het afhangen welke consequenties het kabinet daaraan eventueel wil verbinden. De door het mandement geschapen situatie vereist echter opheldering. „Het werkelijke politieke gesprek, niet alleen ten aanzien van de binnenlandse verhoudingen (het mandement), maar ook met betrekking tot de koers die de regering in internationaal opzicht denkt te varen, vindt in de Troonrede niet meer dan een enkel aangrijpingspunt," schrijft het Parool (onafhankelijk soc.). De Volkskrant (R.K.) spreekt van een vertraagd uitgestippeld beleid, waarin teveel waarde wordt toegekend aan hetgeen de overheid voor de naaste toekomst met het belastinginstrument zou kunnen doen. Ket blad mist voldoende begrip voor de waarde van een milder fiscaal klimaat voor de bevordering van de welvaart, een groei proces dat gevoed wordt door het vrije initiatief. „Het is gevaarlijk die groei over goede en slechtere seizoenen te willen ver delen, nu nog niets op een teruggang wijst. De aangekondigde huur- en belasting- politiek geven voorshands nog niet zonder meer het vertrouwen, dat het kabinet hal verwege op de goede \yeg blijft. Ook nu is wellicht nodig, dat de Kamer bij het uit stippelen van de koers een grotere rol speelt dan haar normaal toevalt. Er zijn al politieke spanningen, die overwonnen moe ten worden en deze zouden dus nog groter kunnen worden als straks meningsverschil zou ontstaan over de te volgen koers." „Een nuchter interim-rapport," zo karak teriseert De Tijd (R.K.) de Troonrede. „Geen rimpel verraadt, dat de stormen van buiten tot in de regering zijn doorgedron gen, Alles gaat eigenlijk naar wens, als de internationale omstandigheden ons gunstig blijven. Dat ook nationale moeilijkheden de rust van de arbeid, welke uit deze Troon rede straalt, zouden kunnen bederven, blijkt uit geen woord. Wij willen niet aan nemen, dat deze houding wordt ingegeven door de departementale wijsheid, dat de meeste zaken zichzelf afdoen." Het Vrije Volk (P. v. d. A.) schrijft: „Nederland beleeft een goede tijd. Er is reden tot optimisme. Maar een regering, die de signatuur van minister-president Drees draagt, geeft zich niet zorgeloos over aan de vreugde over het heden. Na 1954 en 1955 komen 1956 en 1957. Niemand weet of de zon zolang zal blijven schijnen. Daarom is het optimisme van de Troonrede een voor zichtig optimisme." Ook Trouw (Prot. Chr,) constateert dat het voor het ogenblik niet slecht gaat en dat de regering doet wat haar hand vindt om te doen. Maar, zo zegt dit blad, stabili satie van onze conjunctuur hangt nauw samen met de internationale verhoudingen op handelsgebied. „Dit laatste wijst op het uiterst kwetsbare van onze welvaart." oppositie uit de vakbeweging en de partij afdelingen. Nu de betrekkelijke veiligheid van de EVG voor nieuwe onzekerheid heeft plaats gemaakt, kan worden verwacht, dat Labours emotioneel verzet tegen Duitse bewapening eerder nog groter zal zijn dan voorheen. In officiële kringen kan men thans een nieuw, strategisch element beluisteren in de discussie over hetgeen Engeland wel en niet bij machte is te doen. De Britse mili taire politiek is op het ogenblik voor een belangrijk deel gebaseerd op het gebruik van atoomwapens. Engeland vreest nu, dat hoe meer het opgaat in het Europese geheel, hoe kleiner de kans is, dat de Verenigde Staten bereid zijn hun atoomgeheimen met de Britten te delen. Zelfs binnen NAVO-verband zou Enge land er daarom op bedacht zijn om de aan raking met de Europese bondgenoten niet van te intieme aard te doen zijn. Indien echter het gebruik van A- en H- bommen in een toekomstige oorlog onwaar schijnlijk zou zijn de waarschuwing van prof. Adrian op het jongste Britse weten schapscongres dat het loslaten van honder den H-bommen noodlottig voor de gehele mensheid zou zijn wegens de zich dan alom ontwikkelende hoge graad van radio-activi teit, is veelbetekenend dan zal Engeland vooral aangewezen zijn op verdediging in de diepte en zal een massaal Duits leger onontbeerlijk worden, met als consequentie zo actief mogelijke Britse deelneming aan het geheel van strijdkrachten op het conti nent. De zo fundamentele ervaring van de vorige oorlog, hoe verouderd deze misschien ook al weer mag zijn, drukt zwaar op de Engelsen, die Europa van de ondergang hebben gered, juist omdat zij vrij waren hun strijdkrachten nog tijdig terug te trek ken niet alleen, maar hun toen schaarse luchtmacht te concentreren op de verdedi ging van hun eiland in plaats van die te ver snipperen en te verliezen boven het Duitse invasiefront. Op Vrijdagavond 1 October wordt in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan te Bloemen daal een wijkavond gehouden van de Her vormde gemeente, waar de plaatselijke pre dikant, dr. J. H. Stelma, en zijn echtgenote, mevrouw S. Stelma-Loosjes, zullen spre ken over de op Dinsdag 6 Juli van Antwer pen af begonnen reis naar Amerika. Zij hebben daar de tweede Assemblée van de Wereldraad van Kerken in Evanston bijge woond. Een aardige bijzonderheid is, dat dominee en mevrouw Stelma in Evanston (bij Chicago) hebben gelogeerd bij de fami lie Sellenraad, die vroeger in Bloemendaal op de Zuider Stationsweg woonachtig was. Alvorens In Evanston van 11 tot 31 Augus tus de Assemblée werd bijgewoond, vertoef den de Bloemendaalse Hervormde predikant en zijn echtgenote van 27 Juli tot 5 Augus tus in Princetown, waar de conferentie van de World Presbyterian Alliance werd ge houden. Een vierde wijkgemeente De mogelijkheid van een vierde wijkge- meente te Santpoort heeft enig perspectief gekregen, volgens de heer A. Pel scriba van de Hervormde wijkgemeente Bloemen daal in het Hei-vormd Kerkblad. Waar schijnlijk zal de benoeming van een predi kant voor het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort mogelijk worden, die dan tevens vrijgemaakt zal kunnen worden voor de hieuw te vormen vierde wijkgemeente (Santpoort) in de Hervormde gemeente Bloemendaal. Van het classicaal bestuur is een eonceptregeling ontvangen, die nader zal worden besproken. In dit overleg wordt de Hei-vormde gemeente Bloemendaal ver tegenwoordigd door de heren A. Duijzer, D. Jongens, W. Kramer en H. van de Wende. Het eerste openbare concert in het Huis met de Sleutels te Heemstede wordt door het ensemble „Arte Fiato" verzorgd. Dit bestaat uit de heren Frans Vester, Koen van Slogteren en Arnold Swillens, respec tievelijk fluit, hobo en fagot. Er worden competities van Vivaldi, Fiala, Haydn, Mo zart en Bozza ten gehore gebracht, bene vens een werk van Rudolf Mengelberg. Het concert heeft plaats op Zaterdag 25 Sep tember. Onder de titel „Eerbied voor het leven" hebben mejuffrouw mr. M. Stuart en de heer W. Groen, respectievelijk presidente en propagandachef van de Anti-Vivisectie- Stichting te Den Haag Dinsdagavond, in hotel „De Leeuwerik" gesproken over de vivisectie in het algemeen en de manier, waarop de stichting deze vivisectie een halt wil toeroepen. Vele bijzonderheden heb ben wij reeds in een artikel m ons blad van Zaterdag 18 September vermeid. „Uit welk opzicht men de vivisectie ook wil zien, één punt is niet te weerleggen: men tast het leven aan op een wijze, die alle grenzen van het toelaatbare te buiten gaat", aldus mejuffrouw Stuart. „Wij ko men dan ook op voor de bescherming van het weerloze dier en de (sociaal) weerloze mens. Onze taak is een opvoeddngs-, een beschavingswerk". Meer dan twintig milMoen dieren per jaar, niet alleen muizen en ratten maar ook kikkers, marmotten, varkens, ezels, paarden, koeien, kalveren, vissen, honden, katten en duiven, gaan te gronde aan de vivisectie. Een onderzoek heeft uitgewe zen, dat in één jaar in Chicago twaalf duizend honden aan de vivisectie werden opgeofferd. Lang niet altijd worden de dieren genar cotiseerd, want soms duren de proefne mingen dagen of weken, zodat narcose vrij wel niet toegepast kan worden; vele die ren kunnen een narcose niet goed verdra gen en bovendien beïnvloedt deze de func ties van het zenuwstelsel, dat juist bestu deerd moet worden. Er bestaat reeds een omvangrijke vivi sectie-vrije geneeskunst. Men kent deze in Nederland vrijwel niet, aangezien er hier geen leerstoel voor beschikbaar is. De Ne derlandse jonge artsen worden zodoende, ook al zouden zij in wezen tegen vivisec tie gekant zijn, er wel toe gedwongen, al dus mejuffrouw Stuart. De Anli-Vivisectie- Stichting tracht daarom een dergelijke leerstoel aan een der Nederlandse univer siteiten te verkrijgen. Proeven op mensen? Volgens mejuffrouw Stuart is vivisectie op mensen een logisch gevolg van dieren- vivisectie. Dieren reageren nu eenmaal an ders dan mensen en aangezien dus de sprong tussen dier en mens te groot is, wordt de laatste proef altijd op de mens zelf genomen. Hiervoor worden, hetzij in Nederland, hetzij in 't buitenland, sociaal- weerlozen gebruikt, patiënten, die niet kunnen betalen, zuigelingen in universi teitsklinieken, weeshuiskinderen, onver mogende krankzinnigen, TBC-patiënten en onvermogende kraamvrouwen. Deze beweringen werden tijdens een discussie, welke na de pauze ontstond, sterk tegengesproken door een der aan wezigen, een medisch student, die onder meer van mening was, dat wanneer der gelijke praktijken werden uitgeoefend hetgeen hij betwijfelde de leidende kringen in de medische wereld dan toch zeker hun maatregelen zouden treffen. „Wettelijk is hier niets tegen te doen, 3-3Nederl.'47 A.K.U Unilever Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twenlsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers gisteren 100% 229% 374% 275 4361/2 86% 159% 141% 122 117 206 188% 190 194 41% 76% 63 51 2 U/2 549/is Openings koersen 100% 229% 374% 27 4Vt 443 87 160 143 122 118 206 188% 190 194 41% 77% 63% 51% 21% 54V« maar moreel moet men er wel tegen in opstand komen. Daarom is de anti-vivi sectie niet alleen een ethisch, maar even zeer een sociaal en cultureel probleem", zo besloot mejuffrouw Stuart haar rede. Niet de mensen, maar het systeem „Het is niet aan de medici, te bepalen, wanneer de vivisectie zal ophouden te be staan", aldus de heer Groen, „doch de theoloog, de jurist, de filosoof en de bio loog hebben dit te beoordelen". De heer Groen deelde mee, dat hij op zijn onderzoekingstocht door Nederland onder meer een bezoek had gebracht aan het Rijksseruminstituut in Rotterdam. Men maakt daar gebruik van paarden, die men smetstof in de hals spuit. Het paard krijgt koorts en na een paar dagen tapt men het zes tot zeven liter bloed af. Deze handeling wordt telkens herhaald; het paard houdt dit vijf jaar uit en dan heeft het 1750 tot 2000 liter bloed geleverd. Daarna krijgt het de halssnede, zodat men ook het laatste bloed kan opvangen. De heer Groen kon niet nalaten, een verge- liiking te maken met primitieve volken, die bloedoffers brengen voor de gezond heid van de mens. Aan het eind van ziin betoog, verklaarde hij, dat de Anti-Vivisectie-Stichting niet vecht tegen mensen, maar tegen een systeem, D^ speeltuinvereniging „Willen is Kun nen" houdt op Zaterdag 25 September een sluitingsfeest. Omstreeks twee uur 's mid dags zal een muzikale rondwandeling wor den gehouden, waaraan alle kinderen uit de wijk ook kinderen van niet-leden mo gen deelnemen. Na deze wandeling worden de kermisvermakelijkheden op de tuin aan de Oudeweg geopend. Op 2 October zullen twee ieu^delftallen van de Nederlandse Handbal Bond een demonstratie geven. Tot besluit van het speeltuinwerk op de tuin zal dan een ge- costomeerde handbalwedstrijd worden ge speeld, waaraan de moeders en jongedames uit de wijk zullen deelnemen. Alchiba, 20 v. St. Vincent n. Recife. Alioth, 20 v. Bahia n. Rio de Janeiro. Alkaid, 20 te Santos. Appingedijk, 20 v. Antwerpen n. Rotterdam. Aalsum, 22 Roterdam verwacht. Almdljk, 20 te Tampico. Almkerk, 21 v. Marseille te Genua. Arundo, 22 v. Port Churchill te Liverpool verw. Aagtekerk, 21 v. Colombo n. Djibouti. Alderamin, 22 te Calicut. Alphacca, pass. 21 Finisterre n. Montevideo. Amsteldiep, 21 v. Singapore n. Rangoon. Amstelkroon. 21 te Amsterdam. Alamak. 21 v. Mombasa n. Aden. Aldabi, 21 dwars Casablanca n. Antwerpen. Alnati, 21 210 m. NO. Finisterre. Appingedijk, 21 te Rotterdam. Bloemfontein, 21 te Durban. Blommersdiik. 21 v. Marseille te Rotterdam. Bali, 21 te Port Said. Barendrecht. pass. 21 Kp. St. Vincent n. R dam Bennekom. 21 v. Callao n. Pisco. Boschfontein. 21 v. Aden n. Mombasa. Boskoop. 21 1600 m. NO. Barbados. Baud, 22 te Singapore. Caltex Nederland, 20 ten anfeer voor Avonmouth Caltex The Hague, 20 v. Rotterdam n. Sidon. Cottica 22 Paramaribo verw. Caltex Leiden, pass. 21 Lissabon n. R'dam. Caltex Pernis, pass. 21 Kreta n. Sidon. Congostroom, 21 v. Antwerpen n. Bremen. Dalei-dijk, 20 v. Victoria n. Seattle. Lsso Rotterdam, 25 R'dam verw. Eemlancl, pass. 21 Fernando Noronha n. Las pairnas. Esso Den Haag, 22 v. Antwerpen te Algiers verw. Knfiigano, 21 te Port Said. Falco, vertr. 23 v. Rotterdam n. Chicago. Gooiland, pass. 20 Finisterre n. Reclie. Garoet, pass. 22 Guardafui n. Djibouti. Hathor, 21 v. Catacolo te Bone. Hera, 22 te Rotterdam. indrapoera, 21 v. Genua- n. Marseille. Jagersfontein, 21 270 m. Z.ZW. Las Palmas. Joh. v. Oidenbarnevelt, pass. 21 Pantellaria n. Port Said. Lawak, 21 v. Beira n. Dar es Salaam. Lekhaven, 22 Antwerpen verw. Lekkerkerk, 21 v. Genua n- Port Said. Leersum, 22 te Savanna. Lieve Vrouwekerk, 22 te Rotterdam. Madoera, 20 v. Djibouti n. Djeddah. Meerkerk, 21 te Amsterdam. Mentor, 21 te Aiexandrië. Mltra, 21 v. Curasao n. San Lorenzo. Molenkerk, 20 v. Marseille. Mataram, 22 v. Colombo te Belawan verw. Malvina, pass. 21 Sabang n. Pladju. Meliskerk, 22 te Singapore. Modjokerto, pass. 21 Finisterre n. Rotterdam. Maasdam, 21 te Southampton. Nigerstroom, 21 te Bordeaux. Noordwijk, 17 v. Carteret te New York. Nieuw Holland, 21 v. Sydney n- Melbourne. Notos, 21 Finisterre n. Barcelona. Oranjefontein, 21 te Amsterdam. Orestes, 21 v. Trinidad n. Tampa. Oranje, pass. 21 Sabang n. Belawan. Oranjestad, 21 te Antwerpen. Ondina, 21 v. Le Havre n- Amsterdam. Prins Fred. Hendrik, 21 Chicago verw. prins Willem v. Oranje, 1B v. R'dam te Mon treal. Peperkust, 22 te Lagos. Prins Willem George Fred. 21 te Rotterdam. Ridderkerk, 21 v. Zanzibar n. Dar es Salaam. Roepat, 20 v. Casablanca n. Beyrouth. Rijndam, 20 470 m. O.t.N. Kp. Race. Rijn-kerk, 21 v. Bremerhaven te Hamburg. Rotti, 22 te Madras. Stad Rotterdam, 20 v. Wabana n. Engeland. Statue of Liberty, pass. 20 Malta n. Philadelphia Samarinda, 17 v. Vancouver te Coosbay. Stad Schiedam, 20 v. Narvik n. Middlesbro. Salatiga, 22 te Belawan. Singkep, 21 te Genua. Soestdijk, pass. 21 Malta n. Halifax. Sommelsdijk, 1 te Djeddah. Schie, 2J v. Bremen te Hamburg. Sheratan, 20 180 m. O.ZO. Port Soedan. Sinabang, 23 Brisbane verwacht. Stad Maastricht, 22 rede Terneuzen verw. naar Sluiskil. Slamat, 22 te Bahrein. Sibajak, 22 te Southampton. Stad Alkmaar, 22 te Cochin. Tawali, te Durban. Tibia, 22 te Singapore. Tara, 21 te Bahia. Tegelberg, 19 v. Montevideo n. Santos, Tamo, 20 v. St. Vincent n. Montevideo. Tero, 20 te Bahia Blanca. Taria, 21 te Port Said. Thalatta, 21 v. Rotterdam n. Curacao. Tomori, 21 v. Tampa n. Houston. Trompenberg, 22 te Brownsville. Utrecht, 21 v. Bombay n. Singapore. Waterman 21 90 m. NW. Northwestcape naar Soerabaja. Wieldrecht, 21 te Fao. Wonorato, 21 v. Tj. Priok n. Singapore. Willem Ruys, 22 te Rotterdam. Willemstad, 21 170 m. NO. Carthager.a. Zaan, 20 v. Munksund n. A'dam en Zaandam. Zuiderkruis, 21 410 m. Z ZO. Farewell. KLEINE VAART Aeneas, 21 v. Malaga te Amsterdam. Alcetas, 20 v. Valencia n. Savcna. Aries, 20 40 m. W. S-kagen. Atlas, 20 te Kopenhagen n. Gothenburg. Antje, 20 v. Grangemouth te Rotterdam. Advent, 21 te Esbjerg terug. Alpha b, 20 v. Swansea te Vlissingen. Aco, 21 v. Swansea te Amsterdam. Albergen, 21 v. Barry te Brest. Anna b, 21 v. Rotterdam te Swansea. Appmgedam, 21 v. Rotterdam n. Lissabon. Ary Schetter, 21 v. Antwerpen te Gothenburg. Bab T, 18 te Gent. Breezand, pass. 20 Almagrundet n. Sharpness. Boreas, 21 te Amsterdam. Badzo. 21 v. Amsterdam te Rotterdam. Batavier, 20 v. Domsjo te Rotterdam. Betty Anne S, 21 te Rotterdam. Capella, pass. 21 Holtenau n. Harlingen. Catharine, 20 v. Antwerpen te Helsin-gborg verw. Cool'haven, pass. 20 Ouessant n. Dieppe. Come b, pass. 20 Holtenau n. Rotterdam. Crescendo, 20 v. Hamburg te Rotterdam. Concepeion, 20 v. Montevideo n. Ascuncion. Dollard, 20 v. Fredericia te Rotterdam. Duiveland, 20 v. Rotterdam n. Sunderland. Daje Bohmer, 20 te Kakar. Da Capo, 23 v. R'dam te Lissabon verw. Dido, 21 v. Kopenhagen te Amsterdam. Eagle, 20 v. Westonpoint te EJlesmereport. Elsenburgh, 20 v. Rotterdam n. Casablanca. Export II, 20 v. Rotterdam n. Londen. Erebus, pass. 20 Vlissingen n. Odense. Eibergen, 21 v. St. Servan n. Teignmouth. Draco, pass. 21 Finisterre n. Lissabon. Elisa, 20 rede Dublin. Elizabeth b, pass, 20 ten W. v. La Rochelle n. Antwerpen. Frans Bohmer, 21 v. Kaolack n. Rouen. Hasewint, pass. 21 Kp. Vilano n. Cork. Hinde. 21 v. Rauma te Manchester. Harold, 20 v. Rotterdam n. Frederikstad. Heerengracht, 20 v. Nantes te Rotterdam. Hondsbosch, 20 v. Zaandam te Rotterdam. Ida Jacoba, 20 dwars Oland n. Wisbeck. Ingeborg, 20 v. Rotterdam n. Hamburg. Joost, 19 te Mantyluoto. Jonex I, 20 v. Londen n. Antwerpen. Jonex I, pass. 21 Vlissingen n. Antw. Kiezersgracht, pass. 21 Utkippan n. Rotterdam, cent. Kemphaan, 21 v. Odense te Riga. Kortenaer, pass. 20 Bornholm n. La Pallice. Larix, 19 Kiel gepass n. Stockholm. Lucas Bols II, verm. 21 v. Shoreham n. South ampton. Marietje Bohmer, 20 300 m. ZW. Kp. St. Vin- Markab N, pass. 21 ten O. Zuidp. Gotland naat Rotterdam. Matthew, pass. 20 Whitby n. Londen. Merwehaven, 21 60 m. Z.ZW. Finisterre. Metropole, 21 v. Le Treport te Grimsby verw. Midas, 20 v. Venetië n. Triest. Mirzam N, 21 150 m. W.NW. Kp. St. Vincent. Missouri, 20 v. Norkoping n. Hamlna. Midas, 20 van Venetië naar Triest. Markab, 20 v. Kopenhagen n. Stettin. Mary, pass. 21 Vlissingen n. Antwerpen. Myfem, 21 v. Ronskar n. Stockholm. Mypuck, 21 v. Rouen te Rotterdam. Maria Theresia, 21 Holtenau gepass n. Abo. Muphrid N, 21 v. Ant-w. te R'dam verw. Neeltje b, 21 v. Swansea n- Rotterdam. Netta, pass. 20 Finisterre n. Haifa. Nero, 20 v. Portsmouth n. Amsterdam. Nassauhaven, 21 v. Halmstad n. R'dam. Neeltje b, 21 v. Swansea n. R'dam. Nyenburgh, pass. 21 Brunsbüttel n. Antwerpen Phecda, pass. 21 ten W. v. Balearen n. Marseille Pavo, 18 te Gent. Ponto, 20 te Amsterdam. Ponza, 18 v. Sundsvall n. Zaandam. Pavo, 21 v. Vlissingen n. Malmö. Peter Swenden, pass. 21 Vlissingen n. Galway Pollux, pass. 21 Vlissingen n. Stockholm. Repeto, pass. 20 Dungeness n. Jersey. Rema, 21 v. Islay te Swansea verw. Result, 21 v. Cagliari te Silloth. Santa Margherita, 21 v. Porsgrunn te Norrkoping verwaent. Sint Walburg, pass. 21 Gotskasanden n. Honfleur Spaarnestroom, pass. 21 Portland b n. A'dam. Schippersgracht, 21 v. Antwerpen te R'dam. Santa Lucia, 20 v. Gent te Vlissingen. Taurus. 21 v. Goole n. Antwerpen. Twee Gebroeders, pass. 21 Kp. Nao n. Casablanca Vrede. 20 dwars Owers n. Vlaardingen. Vlieland, 20 v. Parijs te Rotterdam. Westersingel, pas. 20 Hanstholm n. Gothenburg Wiebold Bohmer. 21 v. Kaolack n. Rouen. IJsel, pass. 21 Vlissingen naar zee. Zeehaan, pass. 20 ten N. v. Bornholm. DAMES, IN SALON ARTISTIEK vindt U de permanent, waar U al lang naar gezocht heeft! Schouwtjesplein 4 Tel. 14827 hebben de voorlichting welke gaf benut en kijken met genoegen naar hun aqua rium. Ook deze week iets moois RIJKSSTRAATWEG 47 als nieuw f 1650. D. K. W. Cabriolet f 450. Swalo Super sport f 1000. II. MOORE's. Autohandel, Brouwersvaart 44. Tel. 12197 In- en verkoop, ruilen. Te koop gevr. in Haarlem direct aanvaardbaar of over 1 jaar. Brieven no. 7213. Jansweg 42 - telefoon 20820 leraar M.O. Inlichtingen Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 7 tot 9 uur, Zaterdag van 2 tot 5 uur. van 128 c voor -k Custardpoeder per 2 pakken per 2 pakken Pijpraacaroni per 2 pakken Bovendien guldenzegels en waardecoupons voor pocceleinen servies I L J oeding HAARLEM: Amsterdamstr. 50, Barteljorisstraat 25, Cron- jéstraat 8, Rijksstraatweg 10, Zijlweg 38. HEEMSTEDE: straat 49. Raadhuis- Door het grote succes van de laatste jaren, beginnen wij deze week weer met het verzenden van naar uw familieleden in alle landen van de wereld Stuur uw kinderen of fa milie eens een pakket echt Oud-Hollandse lek kernijen, zoals Speculaas, Marsepein, Borstplaat, Chocolade, Letters, Ban ketstaven enz. enz. Ook speciale Speculaas pakketten, inhoud 5 pond. Door jarenlange ervaring is prima overkomst ver zekerd. Kom eens praten over inhoud en prijs. BANKETBAKKERIJ FLORESSTRAAT 7 Haarlem. Tel. 10178. Nog slechts 50 Wollen Dekens 180x230 iets smo&elig 20. 500 Mtr. Pyjama flanel gestreept 80 br. p. mtr. U.98 Crêpe de Chine 90 br. alléén bruin p. meter 0.8? Congolinnen Lakens met 12 jaar garantie 5.90 Herenpyjama's iets smoezelig 5.90, 7.90 Wollen Ruiten iets aparts 130 breed per meter 4.50 Elite linnen in blauw p. meter 3.50 Tel. 20556, Haarlem-N. (De straat waar Don derdags markt wordt gehouden). Ziet de etalage! v. Ouwel- en D.R.G.- zegels worden aangen. TAPIJTEN - DEKENS Deze week wederom onze jaarl. verkoop jaarbeurs monsters ver beneden fabrieksprijzen. Wiltons f 79.50, f 109. Extra grote maten 270 x 360 f 169. Smyrna tapijten vanaf f 89.50. Wollen dekens (iets vuil), gr. maten, slechts f 13.50, f 18.90, f 23.90. TAPIJTHANDEL „MARO", Jansstraat 85, Haarlem. VRIJ ENTREE A.s. Vrijdag voormidd. van 10.3011.30 uur, n.m. van 2.303.30 en van 45 uur. Terwijl U geniet van een EXTRA VERZORGDE KOFFIE- of THEECOMPLET ionen wij TJ de nieuwste mo dellen mantels, japonnen, hoeden en andere mode artikelen uit „Eigen [i collectie". Tijdige aanwezigheid voorkomt teleurstelling. GROTE HOUTSTRAAT Wegens enorm succes met onze nog een extra les voor beginners op Zondagmiddag 4 uur. DANS Gr. Houtstr. 176 - Tel. 15150 TE KOOP BELEGGING op goede stand. Huurop brengst f 4557.50, koopsom f 60.000 Inl. b. d. makelaars H. TH. FIBBE en ZN„ Nas- saustraat 14. Tel. 13781. 84 ZÜaaóópecialiteiten uit binnen- en buitenland ZIJLSTRAAT 84 ^ijne bleeeiparen, TELEF. 21450 (rente le hyp. 3% 'It, rente 2e hyp. 5% worden verstrekt door de N.V. ALGEMEENE HOLLANDSCHE CREDIET- EN DEPOSITOBANK Ged. Oude Gracht 82, Haarlem, Tel. 12874. Wij verpletteren de prijzen. Heden noteren wij voor PRIMA VERS HOLLANDS RUNDVLEES per 500 gram Varkenscarbonade 1.68 Varkensfricandeau (schouder) 500 gram 1.98 Lamsvlees 500 gr. v.a. 1.25 B(j aankoop van vlees: 2 ons Pekelvlees 70 ct. 2 ons Ontbijtspek 70 ct. 2 ons Gebr. Rosbief 90 ct. 2 ons Runderrookvl. 90 ct. 2 ons Ham 95 ct. 2 ons Kinnebak 55 ct. 500 1.70, per Haas Biefstuk Rosbief Lende Rollade Ribstuk Riblappen Magere lappen Doorregen lappen Schenkelvlees m.been 1.25 Gehakt, prima 1.20 Dik rundvet0.55 gram 2.20 2.10 1.90 1.80 1.80 1.80 1.75 1.65 1.45 ALS EXTRA RECLAME: 250 gram Gehakt en 250 gram Poulet en benen samen 1.50 Doet Uw voordeel en koopt bij RIJKSSTRAATWEG 215 - HAARLEM-N. NIEUWE GRACHT 76 Inschr. voor de nieuwe danscursussen ^d^^^^^^^^^ghUL^er^g^^rderden met zijn gouden serie reeds vanaf en.ƒ2.50 p. w. ymm r TYPE W. 441 M. Luxe Radio-Gramofoon-com- binatie met 3 toeren platenspeler - „Magisch oog" - 2 Concertluidsprekers - Violetta FIvI drukknopsuper met 5 toetsen - Ratio-Detektor - Televisiegeluid - Bergruimte voor 50 platen - Voorname Edelhouten kast - Afm. 68x50x35 cm NU NOG ƒ590.of met bet. van ƒ7.50 p. w. Nu óók bij Kennemerplein 1 - Tel. 19373 - Haarlem DEKKER, Alkmaarseweg 89, Beverwijk

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 7