Haarlem kan door zege op GVAV aan de leiding komen Goud-gele Virginia! Ook Stormvogels en VSV hebben grote winstkansen Zwitserse schakers waarschijnlijk eersten in verliezersgroep Zwem-show in Stoop's bad Sport op Zondag Opstellingen Strijd om ereplaatsen in afdeling D Courses te Duindigt ZATERDAG 25 SEPTEMBER 1954 5 Veel toeschouwers Gemakkelijk Profs Biljartproblemen KORFBAL HANDBAL HOCKEY g 8 U merkt het direct aan kleur, smaak en geur! Nederland A kansloos in strijd om zilveren vaas Jaarvergaderingen BDHC ZHC en Alliance Zó boeiend is nu PANORAMA FIDE-schaaktournooi in Amsterdam De biljartvijf kamp België eerste in ploegen tijdrit vóór Italië Sport in 't kort Biljarten Biljartuitslagen cocoooocozooooc XDOOOOOOOO0OOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOO Nu de meeste voetbalverenigingen in de eersteklasse drie wedstrijden gespeeld hebben beginnen de krachtsverhoudingen zich reeds enigszins af te tekenen. Na tuurlijk zijn er wel eersteklassers, die door enkele ongelukkige omstandigheden in de buurt van de onderste plaats van de ranglijst zijn beland, maar over het algemeen kan men toch wel zeggen, dat de verenigingen, die op het ogenblik aan de leiding in de diverse afdelingen gaan of op korte afstand de koploper volgen, naar alle waarschijnlijkheid een belangrijke rol zullen spelen bij de strijd om het kampioenschap. Van de verenigingen uit Haarlem en omstreken krijgt Haarlem het waarschijnlijk het zwaarst te verduren, vooral nu in de verdediging van de roodbroeken Kutj-s ontbreekt. Toch zit er voor de gastheren zeker een gelijksrpel in. De belangstelling van vele voetballiefhebbers zal voorts ongetwijfeld uitgaan naar de prestaties van de tweedeklasser RCH, die thans weer met de gevaarlijke middenvoor Van Braam in het veld verschijnt. Helder zal waarschijn lijk weinig tegenover het spel van de Haarlemmers kunnen stellen. Over het algemeen staan er in de diverse afdelingen van de eersteklassers geen wed strijden op het programma, waar de sup porters van de clubs reikhalzend naar zullen uitkijken. In afdeling A bijvoorbeeld belooft de ontmoeting tussen AGOVV en Heerenveen geen wereldschokkende ge beurtenis te worden. En dit kan evenmin gezegd worden van de wedstrijd tussen Blauw Wit en Leeuwarden, hoewel wij ge loven, dat de Friezen alle reden tot juichen zullen krijgen. DWSEnschedé zal wel een overwinning voor de gastheren worden in tegenstelling tot ElinkwijkVSV en HVCWageningen, waarbij wij de bezoekers als overwinnaars zien. In afdeling B ontvangt Stormvogels Zwolse Boys en de IJmuidenaren kunnen deze wedstrijd goed gebruiken om weer eens de beide punten thuis te houden. NECDe Volewijckers kan een aardige wedstrijd worden, waarbij beide ploegen evenveel kansen op de overwinning hebben. Een gelijk spel dus, evenals Enschedese BoysEDO en RigtersbleekGo-Ahead. Ajax zal in de thuiswedstrijd tegen Veen dam de Groningers zonder twijfel dui delijk maken, dat de debutanten in de eer steklasse tegen de oude verenigingen toch nog niet helemaal opgewassen zijn en DOS zal tenslotte Heracles wel kunnen verslaan. In afdeling C ontvangt PSV NAC hetgeen op een zege voor de Eindhovenaren kan uitlopen. RBC zal niet al te veel moeite hebben met Kerkrade. BW moet VVV in bedwang houden en het '*ou ons sterk ver wonderen, indien Hermes-DVS niet de meerdere kan blijven van Limburgia. XerxesRBC heeft alle mogelijkheden voor een gelijk spel. De ontmoeting tussen EBOH en Willem II zal een groot aantal toeschouwers naar Dordrecht trekken. Naar onze mening zullen zij daar zien, dat de Tilburgenaren dit jaar weer eens kampioen wensen te worden. In afdeling D gaat alle belangstelling uit naar de koplopers ADO en SVV. De Hage naars krijgen het daarbij met het zwakke Brabantia wel bijzonder gemakkelijk, maar de Schiedammers zouden hun tweede plaats wel eens aan Eindhoven, dat op bezoek gaat bij Bleijerheide, kunnen verliezen. FeijenoordJuliana moet de Rotterdam mers geen moeilijkheden kunnen opleveren en de wedstrijd tussen NO AD en DFC duidt, naar onze mening, sterk op een ge lijk spel, waarbij de doelpunten wel zeer schaars zullen zijn. Ook de beroepsvoetballers gaan opnieuw een volledig programma afwerken. Rotter dam, dat Schoonenberg als tijdelük tehuis heeft gekozen, ontvangt het wispelturige Alkmaar en het zou niet te verwonderen zijn, wanneer de Noordhollanders dit keer V PELT I K 2 PLAATS VAN AFSTOOT Bal B dient vol links geraakt te worden. Bal A zal om de stoot goed te volbrengen één centimeter boven het midden geraakt moeten worden met één centimeter links zij-effect Techniek: vallend. Bij deze stoot is de weg aangegeven welke bal A aflegt, nadat bal B door C is geduwd. Voor de geoefende biljarter zal deze stoot geen moeilijkheden opleveren. opnieuw met de grootste premie naar huis zouden kunnen gaan, waarbij zij dan tevens aan de kop van de ranglijst blijven staan. Amsterdam moet veel sterker dan De Graafschap worden geacht en ook Rapid '54 zal weinig moeite hebben met het zwakke Den Haag. De aardigste wedstrijd lijkt ons het treffen tussen Utrecht en de Twentse Profs, waarbij de thuisclub de beste papie ren heeft. VenloFortuna zou eveneens wel eens in het voordeel van de gastheren kunnen uitvallen. In de tweede klasse krijgt HFC Ede op bezoek en het zou ons wel bijzonder ver bazen indien de Haarlemmers daar geen overwinning aan overhouden. De spelers van Beverwijk zullen in de tweede klasse B tegen West-Frisia met een gelijk spel wel zeer in hun nopjes zijn. Zondag speelt Animo Ready I tegen Olympia I uit Bussum, waarin is opgesteld de internationale speelster R. Smittenaar. Beide ploegen zijn gestart met een over winning, zodat er een aardige krachtmeting te verwachten is. Ook Oosterkwartier speelt thuis, en wel tegen het vrij sterke Amsterdam-Zuid. De Amsterdammers behaalden uit twee wed strijden de volle winst, terwijl Oosterkwar tier één overwinning en een nederlaag boekte. Toch moet de thuisclub in staat worden geacht om een gelijk spel te beha len. Haarlem gaat opbezoek bij Groen Geel in Wormerveer: de thuisclub zal de sterk ste blijken te zijn. In de derde klasse zijn voor alle Haar lemse twaalftallen uitwedstrijden vastge steld: Watervliet gaat op bezoek bij B.E.P., dat nog ongeslagen is. Wedemeyer c.s. moeten in staat worden geacht de thuisclub de eerste nerlaag toe te brengen. Sport Vereent, nog steeds met invallers (sters) kampende, zal te zwak wezen om in Oost- zaan O.K.V. te verslaan. Victoria, dat dit jaar zwakker is dan het afgelopen seizoen, krijgt bezoek van Nieuw Flora, zodat er een redelijke kans voor Nieuw Flora is om een gelijkspel te bereiken. Voor de reserve-klassen zijn nog vast gesteld Rohda 3Oosterkwartier 2. B.E.P. 2 —Watervliet 2 en Z.K.V. 3—Haarlem 2. Op de IJmondheren na gaan de districts- klassers uit onze afdelingen alle op bezoek. Daarbij hebben de eerste klassers een wel zeer zwaar programma voor de boeg. Con cordia speelt tegen de kampioen van vorig seizoen, Blauw Wit, terwijl Rapiditas U.D. ontmoet. De eerstgenoemde wedstrijd kon wel eens van beslissende invloed zijn op de eerste helft van deze competitie, want de Amsterdammers hebben weer serieuze plannen en Concordia is gebrand op re vanche. Het zal beslist een interessante wed strijd worden aan de uitslag waarvan wij geen voorspelling durven wagen. Rapiditas zal ondervinden, dat U.D. op eigen veld verbazend moeilijk klein is te krijgen, maar toch geloven wij aan een redelijk goede kans voor de Haarlemmers. Tweede klasser IJmond speelt als gezegd thuis en wel tegen Aalsmeer 2, en dit kan de Velsenaren twee puntjes bezorgen. Bij de dames zal Concordia een zware dobber aan het verjongde ADA krijgen. De volle winst lijkt ons twijfelachtig voor de rood-witten. Foresters speelt de buurtwed- strijd tegen AVA in Alkmaar en zal naar onze mening genoegen moeten nemen met een nederlaag. De IJmonddames hebben vrijaf. In de afdeling zal men een belangrijke krachtmeting te zien krijgen tussen Bever wijk en HOC (heren), waarbij we de thuisclub iets hoger in kans aanslaan. De strijd tussen de Rapiditas en Concordia- reserves zal wel in een overwinning voor de eersten eindigen. Bij de dames hebben Rapiditas en HOC goede kansen op respectievelijk Concordia 2 en Beverwijk, maar de Blinkert zal toch goed moeten oppassen voor CSV, dat blijk geeft de nodige schotvaardigheid op te kunnen brengen. In de tweede klasse lijkt ons een kans liggen voor THB als nieuwe linge om de eerste puntjes te behalen tegen IJmond 2. De reserves van HOC en de Blinkert zullen wel aan elkaar gewaagd zijn, maar Heemstede zal zich op een ne derlaag moeten voorbereiden tegen Fores ters 2. Zondag wordt de tweede competitiedag gehouden, waarbij zal blijken of de resul taten van de diverse verenigingen van de eerste Zondag voortgezet worden. Als dit zo is, dan mag van BMHC verwacht wor den, dat de twee volgende winstpunten be haald worden in de ontmoeting tegen Hil versum. Het elftal van B.M.H.C. is sinds het vorige seizoen op vier plaatsen gewij zigd en speelt nu in de volgende opstelling: doel: J. Hofstede; achter: T. Strumphler en G. Rahusen; midden: Fr. van Olphen (aanvoerder), J. Minnema en R. Maier; voor: J. Berkman, H. Bouwman, O. Mohn, P. van Nouhuys en W. Elias. Van de ove rige eerste klasse (heren) ontmoetingen vermelden we nog de derby in Den Haag tussen de beide rivalen HHIJC en TOGO. Evenals de vorige week de strijd van Bloemendaalse clubs tegen Be Fair ging, heeft ook het dameselftal van BDHC evenals bij de heren een thuiswedstrijd tegen Hilversum, die om precies elf uur I De eerste- en tweede klassers uit het I 8 district Haarlem, die Zondag in het veld 8 komen, zijn als volgt samengesteld: 8 HAARLEM: doel: Snijders; achter: 8 Odenthal en Van der Berg; midden: g Laan, De Voogd en Boeree; voor: Brus- see, Jacob, Roozen, Groeneveld en Schilpzand. E.D.O.: doel: Koelemij; achter: Berends en Bax; midden: Snijders, Koning en Vervoort; voor: Plaizier, Mul, Roodse- laar Warmerdam en Spiers. R.C.H.: doel: Van der Voort; achter: Jan- £- sen en Van der Brink; midden: De 8 Jong, De Vos en Hoogendoorn; voor: Koster, Kruyer, Van Braam, Biesbrouck en Couwenhoven. H.F.C.: doel: Van der Lee; achter: Dek ker en Corbeth; midden: Bijleveld, Molijn en Wijkhuizen; voor: Hans Winter. De Nijs, Jogchemus, Oud en Hein Winter. STORMVOGELS: doel: Venus Jr.; ach ter: v. d. Oever en Post; midden: Venus j Sr., H. J. Snoeks en Tol; voor: J. P. Snoeks, Luppens, Van der Meer, Fre- 8 riks, Stelling. b VS.V.: doel: Van der Wint; achter: s> Schoon en Kunst; midden: Tielrooy, 8 Hazeveld en Stijger; voor: Tholen, 8 Spaans, Verswijveren, Belfroid en De 8 Graaf. Dccccococccoccocccccococcc<xy^o^ax:cooco:ococ«xxxx>ococo zal beginnen. Ook bij deze wedstrijd ge loven we dat het voordeel van eigen ter rein tot een overwinning van de thuisclub kan leiden. In de overgangsklasse B gaan Alliance en BMHC II op bezoek bij Amersfoort, res pectievelijk HGC II. Promotieklassers Bij de heren is er de ontmoeting tussen twee elftallen uit Kennemerland in Zand- voort. Daar ontvangt de club van die naam het team van Strawberries, dat wij de meeste kans op een overwinning durven geven. Echtrop gaat op bezoek bij Kame leon. Als de Beverwijkse hockeyers het niet slechter doen dan de eerste compe titiezondag, dan zit er zeker een zege in. Vol spanning en mogelijkheden is de wedstrijd op het complex Bleek en Berg aan de Brederoodselaan te Bloemendaal tussen HBS I en Hilversum II. Tenslotte de dameswedstrijden in de pro motieklasse. In de afdeling A uitwedstrij den voor Alliance en BDHC II. Alliance zal van Groen Geel wel winnen al zal het dan niet met dubbele cijfers zijn zoals tegen TOGO II. Van de uitwedstrijden in de afdeling B van BDHC III en Strawberries tegen res pectievelijk Amersfoort en SCHC valt over de te verwachten resultaten eigenlijk niets te zeggen, nu de elftallen nog aan het be gin van de veertien competitiewedstrijden van het seizoen 1954/1955 staan. ADVERTENTIE Op de vijfde dag van de internationale motorzesdaagse hebben de rijders voor grote moeilijkheden gestaan. Door de zware regenval in de nacht van Donderdag op Vrijdag waren de bergpaden haast onbe rijdbaar geworden. Het gevolg hiervan was, dat er talrijke strafpunten werden uitge deeld en ook de Nederlandse rijders bleven er niet van verschoond. Op de contrölekaart van Haaker werden 4 strafpunten genoteerd, en Olie liep er drie op. Dit betekent, dat het Nederlandse A- team uitgeschakeld is voor de strijd om de zilveren vaas. Voorts behoorden Van Rijs- sel (1 strafpunt), Bestebreurtje (3), Vos (6), Knijnenburg (1), Van Ewijk (27), Groeneveld (3), Van der Noll (4), De Vos (40) tot de slachtoffers. Was de opgave van Vrijdag voor de solo rijders zwaar, voor de zijspanrijders was het haast ondoenlijk om zich een weg te banen over het uitgestippelde traject. De prestatie van Van der Noll en Uittenbo- gaard, de mannen van de Rotterdamse ver keerspolitie, om de tocht slechts met vier strafpunten af te leggen, verdient dan ook een extra vermelding. Het B-team is nog geheel in tact. Janse- ma, Den Haan en Schram hebben nog een blanco strafregister. Vooral de laatstge noemde heeft het er bijzonder goed afge bracht. Tijdens de rit kwam hij onder een auto terecht. Gelukkig liep het ongeluk goed af. In 7 minuten tijd bracht hij zijn motor weer in orde en de controle werd op tijd gepasseerd. Tot straf puntloze Neder landers behoren voorts Rozenberg, Lange- veld, Brouwer, Pellikaan en Bakker. Tot nu toe is bekend, dat van de trophy- teams Tsjechoslowakije en Engeland zonder strafpunten zijn en dat bij de vaas-teams Nederland B, Engeland a, Tsjechoslowakije A, Duitsland A, Italië A en Zweden A een blanco strafregister hebben. Op de in het Triniteitslyceum te Haarlem gehouden ledenvergadering van de hockey- vereniging Alliance werd besloten het aan tal bestuursleden treug te brengen van ne gen op zeven leden. Bovendien deden drie nieuwe leden hun intrede in het bestuur, waardoor dit door vijf andere leden van Al liance werd verlaten. De samenstelling is sinds de laatstgehouden ledenvergadering als volgt: P. Castelein, voorzitter: C. Thu- nissen, vice-voorzitter; W. Boerrigter, se cretaris: R. Niehe, penningmeester; mejuf frouw R. Wijsmuller, mejuffrouw T. Nee- derkoorn en de heer H. Schlatmann, com missarissen. Als laatste van de hockeyverenigingen in Kennemerland houden vandaag, Zaterdag 25 September, de Bloemendaalse Dames- hockey verenieing BDHC en de Zandvoortse hockeyclub ZHC de jaarlijkse algemene le denvergadering. Bij BDHC wordt dit wel een buitengewone vergadering, daar het be stuur door vertrek van vijf van de zeven leden bijna geheel vernieuwd zal moeten worden. De aftredende bestuursleden zijn de voorzitster mejuffrouw N. Roos, de pen» ningmeesteresse mejuffrouw L. Oosten Beekman en de leden mejuffrouw N. Roos- jen. mejuffrouw K. Vissers en mejuffrouw I. Roelofsz. De Zandvoortse hockeyclub vergadert des avonds in hotel Keur aan de Zeestraat. De drie aftredende bestuursleden, de heren P. Meeth, A. Bakels en P. C. W. J. Krot, se cretaris-penningmeester. stellen zich her kiesbaar. Van de overige punten van de agenda is belangrijk de mededeling over nieuwe velden. Men is er niet in geslaagd reeds voor het komende seizoen de ge vraagde beschikking te krijgen over de vel den binnen het circuit, zodat de hockeyers zich dit seizoen nog met de oude velden op het wel zeer slechte gemeentelijk sportter rein aan de Nic. Beetslaan zullen moeten behelpen. ADVERTENTIE Mi Al gaat het in de verliezersgroep van het elfde FIDE landenschaaktournooi in Am sterdam slechts om de plaatsen van num- mero 13 af tot 24, toch heeft de sportieve spanning tussen Oostenrijk, Zwitserland en Canada aan de top van die groep (die deze voorlaatste avond van het tournooi weer eens alleen in actie was) nog een groot aantal be zoekers naar de Apollohal getrokken. Inmiddels is de beslissing voor de dertien de plaats (de eerste in het verliezerstour- nooi) nog niet gevallen. De beste kansen heeft Zwitserland, dat waarschijnlijk in deze voorlaatste ronde 3L punt zal bemachtigen. Canada en Oostenrijk volgen op de voet maar met nog een ronde te spelen kan ieder verschil beslissend zijn. De uitslagen van de afgebroken partijen zijn: Negende ronde winnaarsgroep: Tsjechoslo wakijeIJsland 2'AVA. Tiende ronde verliezersgroep: Italië—De nemarken 22. Tiende ronde winnaarsgroep: Argentinië Israël 31; HongarijeEngeland 22. Elfde ronde verliezersgroep: BelgiëSaar- gebied 2L1L; FinlandFrankrijk 2ViVA; DenemarkenGriekenland 3'4VA; Oosten rijkColumbia 31; NoorwegenCanada 3%. De uitslagen van de wedstrijden, gespeeld in de twaafde ronde van het FIDE-landen- schaaktournooi luiden: Verliezersgroep (twaalfde ronde): Lu xemburg—Noorwegen 1—3; ItaliëBelgië 31; GriekenlandCanada 01 (voorlo pig); DenemarkenIerland 30 (voorlo pig) ColumbiaZwitserland 01 (voorlo pig); FrankrijkOostenrijk lVaVA (voor lopig; SaargebiedFinland. 2—2. Op de vijfde dag van de internationale biljartvijfkamp in Antwerpen heeft de Belg B^ulanger met vier—een van de Duitser TVdtke gewonnen. ADVERTENTIE N.V. MIJ. „HOLSTER". OYERVEEN TpI K 2500 - 15597 en 19057 Centraio verwarming Airconditioning Aut. oiiestook Ronde van Europa De vierde étappe van de Ronde van Europa van Remich naar Saarbrücken, een ploe gentijdrit over 69 km., is gewonnen door de ploeg van Peugot (België) (Close, Couvreur en Jochums) in 5 uur 30 min. 57 sec. De uitslag luidde verder: 2. Arbos (Italië) 5.31.24. Het algemeen klassement luidt: thans: 1. Couvreur (België) 21.11.11; 2. Gianneschi (Italië) 21.11.20; 3. Close (België) 21.12.31. De Belgen Brocks en Van Varenberg heb ben de strijd gestaakt. HORN LEIDT WEST-DUITSLAND LUXEMBURG. De voetbalwedstrijd West- DuitslandLuxemburg op Zondag 26 Sep tember in Rheydt wordt geleid door de Nederlandse scheidsrechter Leo Horn Jr. Zondagavond 26 September zal er in Stoop's bad in Overveen een grote zwem- show worden uitgevoerd door ae meisjes van de Zwemclub Haarlem, welke enkele weken geleden, na een zeer succesvolle tour- née, uit Spanje zijn teruggekeerd. Nadat enkele jaren geleden het kunst- zwemmen door de Amsterdamse verenigin gen „de Meeuwen" en Z.A.R. in Nederland werd ingevoerd, zijn er later in diverse andere verenigingen in Nederland kunst- zwem-afdelingen opgericht. De meisjes van „Haarlem" hebben zich hierboven uit gewerkt en hebben mede dank zij hun buitenlandse tournée een grote ervaring opgedaan. Hun prestaties kunnen op dit ogenblik met de beste in het land worden vergeleken. De meisjes van de kunstzwemgroep Haar lem tijdens het spelen van het Wilhelmus in de Spaanse stad Maxtorell. Onder de vlag twee schoonspringers van de Sociedad athletica de Barcelona. Het bestuur van de zwemclub Haarlem heeft gemeend, dat thans het moment geko men is om ook in Haarlem eens een uit gebreide zwem-show voor het Haarlemse publiek te organiseren. Een bijzondere verlichting en een speciale t )emversiering zullen de verrichtingen van de meisjes in de zwemzaal nog accen tueren. Voor de vijftiende achtereenvolgende maal worden Zondagmiddag op Duindigt de traditionele matches gehouden tegen Belgische paarden. Tot nu toe wonnen de Belgen acht ontmoetingen, doch in de laat ste jaren hebben de Nederlandse équipes deze achterstand grotendeels weggewerkt. Ook voor Zondag ziet het er naar uit, dat mrze Benelux-partners met lege handen 'sar het Vlaanderen-land zullen terugtrek ken. In het luttele aantal jaren, dat de drafsport in ons land nu profiteert van de totalisator, zijn de vorderingen in de fok kerij en in de prestaties der paarden met zulke sprongen vooruit gegaan, dat zelfs tegen veel sterkere landen ais België met succes een dergelijke ontmoeting tegemoet gezien mag worden. In de eerste plaats zal de 3-jarige Europese crack Spencer Hol- 'andia voor een groot aantal punten zorgen. Te?en deze uitzonderlijke draver is geen kruid gewassen en in vorm en zonder in cidenten wordt deze course een trainings- rit voor Geersen en zijn crack. Ook de tweede van de ploeg Sunny Boy wordt sterker geacht dan de Belgische vertegen woordiging, waarvan Luna Bloc het ge vaarlijkst wordt geacht. Bij de vierjarigen is Kodak wederom van de partij. Deze grote voshengst klopte vorig_ jaar met overmacht de Nederlandse 3-jarigen, waarvan nu Roland en Rhea Hollandia wederom van de partij zijn. Hoe wel veel vertrouwen in deze paarden wordt gesteld, moet de zege toch niet van hen komen, dear Romeo Spencer in zijn hui dige vorm beter wordt geacht en zelfs sneller dan Kodak de 2100 meter lange afstand zal kunnen afleggen. De laatste verrichtingen van Kodak op de zware gras- baan van Ostende zijn zeer goed, doch af gewacht dient te worden hoe hij en zijn landgenoten Katterap en Karoline B zich op de snelle Duindigt-baan zullen gedra gen. Moeilijker is het voor de équipe 5-jari- gen, waarin Qui Hollandia G op het laatste ogenblik is vervangen. Een gevoelig ver lies, daar hij met zijn record van 1.19.9 verreweg het snelste paard was. Nu moeten Quintus Harvester en Quick Hollandia G zich van hun allerbeste zijde tonen om de Belgische favorieten Jolie Muriel met de kamnioen Femi Bals op de sulky, Jellico en Janic Théo achter zich te laten. De keuze valt on Quintus Harvester, die met Nottelman als stuurman ongetwijfeld het meeste ondersteund zal worden. Ook in de omlijstende nummers zijn de Belgen in groten getale present, onder meer de roemruchte Stal Proosten uit L-udk met Gipsy Bill en Insuline, de cracks Cri du Nord en Guy Madden, de flyer Ira Vite en de snelle maar onwisse Hédêra. In de Prijs van Kortriik worden tegenover deze paar den gesteld Niek'e BH, P,ïadame B, Nellie Oregor en Morning Star. Het merkwaar dige is dat Madame B Niekïe BH nog nim mer heeft kunnen klopoen als zij 40 meter voorgift moest geven. Nu zij echter slechts 20 meter achterstand heeft kan Madame B zich voor haar neder'agen revancheren, tenzij Ira Vite of Insuline roet in het eten gooien. In de 2500 meter Prijs van Sterrebeek verschijnt de Belg Indian Bus aan de start, een 6-iarig paard, dat dit jaar voor het eerst aan de start verscheen en Pu in Bel gië reeds in de grote klasse loopt. Eni?e maanden geleden klopte deze hengst in Hilversum een stel goede Nederlandse oaarden, niet door zijn uitzonderlijke snel heid, doch door zijn enorme uithouding, waarmede hij alle tegenstand brak. Met de beide vertegenwoordigers van Victor Proosten (Gipsy Bill en Insuline) vormt Indian een zeer sterk trio, waarbij ook Guy Madden, ondanks zijn 40 meter achterstand nog gerekend mag worden. Slechts em Pelikaan S in topvorm of een Norton Wil liams on zijn best zullen deze paarden in dit buitengewoon open nummer kunnen kloopen. Tenslotte is er no? de eveneens 2500 meter lange Prijs van Dilbeek. waar in Odylie Snencer voor Réthy Hollandia en Nooit Gedacht aan de finish wordt ver wacht. In de Lucas Bols-priis krijgt de Derby- en St. Le?er-wimer Sans Valeur opnieuw de kans zijn uitzonderlijke capaciteiten te demonstreren, hoewel zijn zege geen zeker heid zal zijn. Zijn vorm is teruglopende en die van zijn grote concurrent Algol komen de en daar het gewichtsverschil nu acht kilogram bedraagt, zal Sans Valeur zich tot het uiterste moeten geven. In de ren voor amateurrijders moet Koriöon de baas kunnen blijven, daar de klasse van zijn tegenstanders niet groot is. gingen IVO en „Hof van Holland" om „Het Blauwe Bord" werden voortgezet. De resul- taten waren: Vinken 69 55 45 7 1.13 0 Koer 55 55 45 6 1.13 2 Guldemond 70 70 41 6 1.70 2 Hurkmans 60 52 41 6 1.SS0 U Gieske 70 70 32 9 2.18 2 Hoovdonk 69 47 32 7 1.46 u Guldemond 70 70 29 12 2.41 2 Hurkmans 69 57 29 5 1.96 0 Gieske 70 70 34 8 2.05 2 Hooydonk 60 54 34 10 1.58 0 Guldemond 70 70 20 14 3.50 2 Hurkmans 60 47 20 9 2.35 0 Vinken 69 60 33 9 1.84 2 Koer 55 51 33 8 1.54 0 Guldemond 70 70 38 7 1.84 2 Hurkmans 60 55 38 9 1.44 0

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 7