J. G. Noë Fa P. Noë N.V. ASSURANTIE-MIJ. NIEUWE HA Nieuw bijkantoor van ons blad in Haarlem-Noord m in Aeneas Mackayschcol vierde vijfde lustrum in Zuid-Ooster Kerk r J 'grieven aan de redactie Kort en bondig Zijlvest 1 - Tel .14459 P. J. van SCHAGEN Zn. „THEO BONARIUS SCHILDERWERK H„ BAKKER Federmann-optiek ONGEVALLENVERZEKERING n Dr L. Neher nam afscheid vanP.T.T. DONDERDAG 30 SEPTEMBER 1954 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Het adres voor nieuwbouw en onderhoudswerken STOFFERING A. DE ZWAAN oooooocooooccocoooooccocoooo Natuurlijk is de NEON INSTALLATIE van Burgerlijke Stand van Haarlem TECHNISCH BUREAU Djakarta zwijgt over de zes arrestaties Concert van Leger des Heils in Noord Benoeming tot Commandeur in Orde Nederlandse Leeuw SCHIEDAM Truc leverde twee gulden op Biljarten Om het blauwe bord Lonen 6 en prijzen 10 hoger in schoenmakerij Geen onderzoek naar val van Dien Bien Phoe Aantal „Telegraaf"-zetters ging in staking .rs—--' „Haarlems Dagblad/O.H.C. gaat met zijn tij'd mee". Deze slagzin staat op de klok wellke de gevel van het hoekhuis Rijks- straatweg-Floresstraat siert en deze spreuk indachtig heeft de directie van ons blad geruime tijd geleden besloten om het bij kantoor in. Haarlem-Noord, dat gevestigd was aan het Soendaplein, een ander en be ter onderdak te geven. Aan de overkant bleek zich door het vrij komen van een sigarenwinkel een gunstige gelegenheid voor te doen om een nieuw en aan de eisen van de tijd aangepast bureau in te richten. In het begin van de maand Juli is men aan de verbouwing begonnen en sinds die tijd hebben de metselaars, stoffeerders, schilders, electriciens en allen, die maar enigszins met de gedaanteverwisseling van de winkel te maken hadden, onder het toe ziend oog van de architect, de heer K. Jonkheid, ge-werkt aan het totstandkomen van dit nieuwe bijkantoor, dat heden geopend wordt. Zij allen hebben ongetwijfeld voldoening van hun werk. Waar eerst een toonbank vol sigaren, sigaretten en aanstekers stond, bevindt zich nu een ruim kantoor met twee practische loketten; waar eerst een achter kamertje was is nu ruimte uitgespaard voor een wachtkamer ten behoeve van de bezorgers. Het achtertuintje is veranderd in een fietsenhal eveneens voor de bezor gers. ADVERTENTIE »oooooocoooooc«xx»oacooooc>oooo3occoooococccoooooocx- De verbouwing van het nieuwe bijkan toor van Haarlems Dagblad werd uitgevoerd door TIMMERMAN en AANNEMER Opgericht 1877 Oudste familiebedrijf in Haarlem COOOOCOCX»OCXXXXXXXX>OCOOCXXX»OCCJOCCOCOO ADVERTENTIE van het nieuwe bijkantoor werd uitgevoerd door COMPLETE WONINGINRICHTING Dr. Lejjdsstr. 44, Haarlem, Tel. 17855 ADVERTENTIE Ook wij hebben medegewerkt aan het nieuwe bijkantoor van Haarlems Dagblad STUCADOORS Populierstr. 6 - Ged. Schaikburgergr. 31 Tel. 23495 - Haarlem - Tel. 20170 ADVERTENTIE i li K V.MAN DERSrRAAT 109 HAARLEM TEL.157 ^6 HAARLEM, 29 September 1954 ONDERTROUWD: 29 Sept., J. Holman en G. J. H. van Bakel; A. J. M. Hiep en G. Kett- mann; C. Vlug en M. Dekker; J. Roosendaal en A. H. Koot; S. S. de Vries en J. Th. Tuijn; Y. Koopman en A. de Leeuw; Th. G. J. van der Mark en J. M. M. van den Merkhof: J. Willemse en M. A. Schepers; A. C. Kooloos en H. E. Heinemann; V/. A. Reinhardt en M G. Schrama; C. Engelhart en M. J. de Kuster; V. Bleeker en E. M. Mulder; J. Dam- stra en M. de Boer; J. Th. Everts en J. van den Berg; K. Olij en P. C. J. J. van Nieker- ken; J. Schoen en M. van de Reep; G. L. van der Peet en M. M. Groen; C. B. Pluis en D. Dekker. GEHUWD: 29 Sept., W. M. van der Valk en M. J. Zegwaart; H. J. Kropman en F. A. Zegwaart; G. J. Wegbrans en F. M. van Schooten; R. van Wijk en J. S. C. Oostveen; A. van Slooten en J. E. M. M. van Egmond; J. J. de Graaff en A. Th. W. Diesveld; B. H. S. Hendriks en C. M. Frensen; A. F. Elfe rink en M. Fictoor; C. Hissink en J. H. F. Paauwe; G. W. J. de Dood en P. A. van Honschoten; Th. P. Alkemade en F. M. Mo lenaar; A. J. H. de Loos en P. C. J. Fenger; H. de Wal en H. J. Kleefstra; J. H. Visser en M. Gieliam; P. J. M. van der Meijs en Chr. Th. Bosse; P. van der Knoop en L. van Hekezen: C. Barmentlo en G. van der Heij den; M. Bruinsma en R. van der Veldt; J. W. van Tienen en H. G. Dordregter: M. K. Chung en J. P. Bové; W. Plantjé en C. M: Nijssen; P. van Veen en H. W. M. Stuurman. BEVALLEN van een zoc.i: 28 Sept., G. J. MantelKaandorp; J. van Grootveldvan Eik. BEVALLEN van een dochter: 28 Sept.. B. RoestStoete; T. van den Broek—Koelstra; T. de Vries—Klesser; A. G. Meijerink— Vroom. OVERLEDEN: 27 Sept., K. Chr. Kölüer, 76 j-, Rijksstraatweg. Binnen liggen voor het publiek invul- formulieren voor een „Groentje", een gro tere advertentie of voor het opgeven van een abonnement. Ook aan de buitenkant heeft het gebouw een grote verandering ondergaan. De rode bakstenen muren zijn bedekt, met een lichte pleisterlaag. Er zijn enkele ramen bijgekomen, die het interieur aanmerkelijk lichter hebben gemaakt, maar bovendien een uitstekende plaats bie den voor de actueie foto's, kranten en niet te vergeten de borden, waarop dagelijks het belangrijkste nieuws zal worden ver kondigd. Ook op Zondag zullen deze bor den hun nut terdege bewijzen, want de indeling is zodanig, dat iedereen zioh rus tig in de voetbaluitslagen kan verdiepen. En des avonds zal het helle neonlicht de mensen ongetwijfeld aantrekken, men zal de inhoud van de vitrines bekijken en men zal in het voorbijgaan een blik wer pen op de duidelijke klok, die behalve de tijd bovendien nog vermeldt, dat ons blad met de tijd mee gaat. Dat slaat niet alleen op de inhoud van H.D./O.H.C. doch, zoals dit nieuwe gebouw bewijst, evenzeer op de accommodatie. De vernieuwing van het pand werd uit gevoerd door de aannemer J. G. Noë, het schilderwerk werd verricht door H. Bak ker, de stoffering kwam van A. de Zwaan jr., stucadoor was P. J. van Scha- gen en Zoon, allen uit Haarlem, de gevel bepleistering werd geleverd door E. M. van de Pol's handelsonderneming uit Den Haag, 't sierbeton door de N.V. Foltu, Am sterdam, loodgieter en electricien was Th. A. J. Bonarius Haarlem, de neonreclame werd aangebracht door G. J. Nijman, Haarlem. De electrische klok werd gele verd door de N.V. Nufa, Amsterdam, de stalen deuren kwamen van A. J. F. Sij- brands, Amsterdam; electrische ornamen ten leverde Philips en de gasradiatoren werden vervaardigd en geplaatst door de N.V. Diepenbrock en Reigers uit Delft. ADVERTENTIE HET LOODGIETERS WERK DE GASVERWARMING EN DE ELECTRISCHE VERLICHTING in b.g. kantoorgebouw is uitgevoerd door SOENDAPLEIN 34 TELEFOON 13783 HAARLEM ADVERTENTIE Alle voorkomende aan het nieuwe bijkantoor van Haarlems Dagblad werd uitgevoerd door i Dr. Leüdsstr. 72 - Haarlem - Tel. 21021 DJAKARTA (PI/Aneta) Over de redenen tot aanhouding van zes Neder landse staatsburgers was ook Donderdag geen enkele inlichting te verkrijgen. In en kele Indonesische dagbladen werd de vér onderstelling uitgesproken, dat de jongste arrestaties verband zouden houden met de grote reeks van arrestaties, die in Decem ber 1953 begon en tot Februari van dit jaar voortduurde, waarbij gearresteerden werden verdacht van deelneming aan sub versieve activiteiten, Van welingelichte zijde vernam Aneta, dat behalve de zes Nederlanders, ook enige niet Nederlanders werden gearresteerd, enkele personen van Chinese afkomst. Woensdagavond is voor leerkrachten, oud-leerlingen en ouders van de Aeneas Mackayschool aan de Zomervaart te Haar lem, die thans een kwart eeuw bestaat, een feestavond gehouden in de Zuid-Ooster Kerk aan de Richard Holkade te Haarlem. Nadat de avond was geopend door de heer J. G. Jochem van de oudercommissie, sprak de voorzitter van het jubileumcomité, de heer J. G. Belmer. „Het Christelijk onder wijs moet de fatale leuze „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst" radicaal te niet doen door het geven van het geloof en zo doende de naastenliefde en de vrede," aldus de heer Belmer. Vervolgens betrad het oud-hoofd van de school, de heer G. H. Wamelink de kansel voor de eerste maal in zijn leven, zoals hij zei. Het vroegere hoofd verklaarde er uiterst dankbaar voor te zijn, dat God hem in staat had gesteld, dit feest nog te kunnen bijwonen. Hij schetste de situatie, waarin men 25 jaren geleden met het onderwijs in de (toen nog niet voltooide) Aeneas Mackayschool begonnen was. „Moeilijk heden in deze school heb ik nooit gehad, alleen soms met een enkele deugniet." Ten slotte sprak hij de hoop uit, dat de school De herdenking van het vijfentwintig jarig bestaan van het Leger des Heils in Haarlem-Noord werd Woensdagavond voortgezet met een samenkomst in het ge bouw van de Protestantenbond aan de Berkenstraat, waarbij het muziekkorps van de Haarlemse Heilssoldaten, onder leiding van kapelmeester Berend Schut, zijn medewerking verleende. Zulks gaf ons ge legenheid deze „brass-band" op zijn waar de te toetsen. De tijd is verre dat men de blaasmuziek van het Leger des Heils met goed bedoeld maar weinig betekenend kon omschrijven. Men weet dat deze korp sen naar Engels model gevormd en ge schoold zijn. In zoverre wijken zij af van onze gewone fanfaregezelschappen, dat zij geen saxophoons en doorgaans geen bu gels hebben, zodat hun boven-register uit sluitend bestaat uit het scherp-klinkende koper van cornetten van speciaal formaat, die nog al gauw de neiging vertonen tot vibreren. Dit laatste is echter niet nood zakelijk en men kan er best van buiten; maar bij melodieuze passages schijnt men het niet te kunnen laten. Ik houd daar niet van, omdat het indruist tegen de na tuur van het „stridente" koper met zijn positief mannelijk karakter. Maar als die groep van het kleine koper zo eens stevig toonvast, pittig en scherp-rhythmisch uit de hoek komt en tezamen met het nobel klinkend trombone-kwartet een jubelend fanfare-timbre produceert, is het voor al onze burgerkorpsen om er jaloers op te wezen. Meer dan eens bereikte kapel meester Schutte deze avond een dergelijk treffend moment van gezonde samenklank, waarbij wij zijn muzikale temperament en de door hem bereikte orkestdiscipline bewonderden. Maar wat mij weer bijzonder frap peerde is de gave ronde klank van de mid den- en onderbouw van de bezetting. En dit niet alleen vanwege de kwaliteit der instrumenten, maar ook door de beheerste wijze waarop ze bespeeld worden. De alt hoorns bijvoorbeeld, die in onze gewone fanfarekorpsen bijna altijd stiefmoeder lijk behandeld worden, hoort men hier een rol spelen, even belangrijk als een cornet of een tenorhoorn. Daar kan menig fan farekorps een lesje aan nemen. Waarmee ik maar zeggen wil, dat de muziek onzer Haarlemse Heilssoldaten een mooie ontwikkeling bereikt heeft, waarmee men zijn overtuiging waardig weet uit te dragen. Ter afwisseling van de selecties die ten gehore gebracht wer den en van de geleverde vocale prestaties, hoorden wij ook een mars, gecomponeerd door de heer Drost, die nu als trombonist in het Centrum-orkest meewerkt, doch overigens als leider fungeert van het kleine ensemble van de afdeling Haar lem-Noord. Met belangstelling hebben wij deze compositie beluisterd; zij trof ons om haar zeer persoonlijke vorm en om het feit dat zij kennelijk geïnspireerd is door het Engelse répertoire van het Leger des Heils. Een vaak voorkomend syncope- rhythme wijst hierop. Uit deze muziek kon men proeven, dat de heer Drost een volbloed Heilssoldaat is. JOS. DE KLERK zal blijven rusten op het fundament van het woord des Heren, tot rijke zegen van de kinderen en tot ere en verheerlijking van de naam des Heren. Nadat het koor ,.Con Amore" onder lei ding van de heer D. E. van Leeuwen een tweetal liederen had gezongen, voerde de heer W. F. van Henten, het hoofd der school, het woord. Hij richtte zich speciaal tot de oud-leerlingen, van wie hij zei, dat hij altijd verheugd is, wanneer hij hen terug ziet. „Je leeft met hen mee en je blijft dat doen," was zijn mening. Jubileumgeschenk Namens de oud-leerlingen bood de heer J. Kranenburg een jubileumgeschenk aan: aangezien het een orgel is, deed hij dit symbolisch door middel van een sleutel. In een geestige speech haalde hij vele vrolijke herinneringen op. Hij dankte en nu van ganser harte de heer Wamelink voor het gedegen onderwijs, dat zij van hem hadden ontvangen. „Vroeger, bij het verlaten van de zevende klas, hebben wij u cok al be dankt, maar toen kenden wij daar nog niet veel waarde aan toe." Tot de voorzitter van hel schoolbestuur, de heer W. F. Jansen, zei hij, dat het orgel speciaal bedoeld was voor het zangonderwijs. De leerlingen boden een aquarium aan. De heer Jansen aanvaardde namens de ju bilerende school de geschenken met dank baarheid. In de pauze maakten de oud-leerlingen en de leerkrachten van de gelegenheid ge bruik, om met elkaar van gedachten te wisselen. Hierna verklaarde de heer Jansen in een toespraak, dat het Christelijk onder wijs niet alleen de Bijbel in de school brengt, maar ook de andere vakken in die Op de vanmorgen gehouden ontvangst in de gebouwen van het Hoofd'bes-tuur der P.T.T. ter gelegenheid van het afscheid van de ddrecteur-generaal, dr. L. Neher, ver scheen de minister van Verkeer en Water staat, mr. J. Algesra. In een hartelijke toe spraak deelde deze mede, dat de Koningin de heer Neher bij bevordering heeft be noemd tot Commandeur in de Orde van de Nederlandse Leeuw. „Mag ik u van harte gelukwensen met deze onderschei ding, die zeer verdiend is", zo zeide minis ter Algera. „Dit afscheid stemt tot weemoed", zo zeide de minister aan het begin van zijn toespraak, „vooral omdat het een mede werker betreft, die met de minister in zo nauw contact staat en ook in verband met de zwaarte van diens taak. T.T was de leider- van het grootste bedrijf, dat nauw ver groeid is met het maatschappelijke leven. In de uiterst belangrijke verkeersfunctie van P.T.T. spiegelt de maatschappelijke groei zich als het ware af. Uw arbeid stemt mij oersoonlijk tot grote dankbaarheid", zo zeide minister Algera, „omdat ik hiervoor rustig de verantwoor delijkheid tegenover de Stafen-Generaal kon dragen. Merle namens mijn medewer- 'kers dank ik u." Nadat de minister het ereteken oo de jas van dr. Neher had bevestigd, boden zijn secretaris-generaal mr. D. G. Snitzen en zijn raadadviseur in algemene dienst mr. A. J. Rosman hun gelukwensen aan de heer en mevrouw Neher aan. Ook de nieuwe directeur-generaal van P.T.T., ir. J. D. H. van der Toorn en de andere directieleden voegden de hunne daar aan toe. In zijn antwoord heeft dr. Neher de mi nister gedankt voor het gestelde vertrou wen, niet slechts in formeel-technische zin, doch ook in het licht der menselijke ver houdingen. „Het vertrouwen", zo ze'de dr. Neher, „van een chef, die de waardigheid van zijn functie hoog draagt." ADVERTENTIE Voor elk gelaat een bril die staat. Grote Houtstraat 37 Rijksstraat wee 246 B Leverancier alle ziekenfondsen zin doceert, ook al wordt het Christelijk onderwijs vaak verweten, dat het dit niet doet. „Het openbaar onderwijs tracht tel kens meer ons onderwijs te overvleugelen. Daar komt bij, dat vele Christenen weer tot het openbaar onderwijs overgaan." Hulde Vervolgens huldigde hij namens het be stuur van de vereniging „Groen van Prin- sterer", welke de school oprichtte en onder wier leiding zij staat, twee leerkrachten, die van de opening af aan de school ver bonden zijn, namelijk de dames C. Kruyff en W. M. Bakker, die bloemen en een gra tificatie ontvingen. In deze bloemenhulde deelde ook het echtpaar Van Henten. Nadat het zangkoor zich weer had doen horen, werd de avond besloten met een vrolijke partij mastklimmen. ADVERTENTIE Een bewoonster van de Van Eedenstraat had medelijden met een lange, magere man die gistermorgen bij haa»- aanbelde en voorgaf niets te eten te hebben en daar om vroeg of er iets te verdienen viel. De dame overhandigde hem een oliekan en twee gulden met verzoek de kan te gaan vullen bij een naburige drogist. Inderdaad heeft de man de kan daar met dat ver zoek gedeponeerd, maar met de twee gul den is hij verdwenen. De politie waarschuwt nu tegen hem en zijn trucje. Hij lijkt veertig jaar oud en heeft een blauw pak aan. Gisteravond werden de laatste biljart partijen gespeeld tussen Hof van Holland en IVO om het blauwe bord. De eindstand kwam met een flinke overwinning voor IVO: 46—18. De resultaten waren: Thiel 45 45 27 5 1.55 2 Breeuwer 40 35 27 6 1.29 0 Loerakker 80 41 35 7 1.17 0 v. d. Putten 70 70 35 7 2.— 2 Nouwland 75 75 23 12 3.26 2 Loerakker 80 64 23 8 2.78 0 Hoenderdos 50 39 26 10 1.50 0 Vreeken 45 45 26 6 1.73 2 Koopmans 50 49 27 9 1.81 0 Heerschop 50 50 27 8 1.85 2 50 44 39 8 1.12 0 Oosterling 50 50 39 5 1.28 2 In overleg met werknemersorganisaties, heeft de federatie van schoenmakerspa troonsbonden besloten, naar zij ons mede deelt, om aan de werknemers in het maatschoenmakers- en schoenherstellers- bedrijf 6 loonsverhoging uit te betalen op de rechtens geldende lonen, zulks in overeenstemming met de afgekondigde fa cultatieve vergunning tot verhoging van de lonen. Dit besluit is voor de federatie mede aanleiding geweest het prijsbeleid in de schoenmakerij te herzien. Geconstateerd werd, zo deelt de federatie ons verder mede, dat met de loons- en huurverhoging per 1 Januari 1954 geen gelijke tred gehou den was ten aanzien van de prijzen. De nieuwe loonsverhoging, plus de factor van het optrekken van de lonen van de C.A.O en het uitbetalen van vacantietoeslag, maakt het noodzakelijk, na afweging van alle in het geding zijnde aspecten, de prij zen van scnoenreparaties en van maat- schoenwerk met 10 te verhogen, op ba sis van de geldende prijzen per 1 Januari 1954. SAIGON Reuter). Een hoge officier van het Franse opperbevel in Indochina heeft verklaard, dat er geen onderzoek zal worden ingesteld naar het verlies van de vesting Dien Bien Phoe. Generaal De Castries, die het bevel over het fort voer de, dineerde Dinsdagavond met kolonel Pierre Langlais, die herft volgens bepaalde berichten er van heeft beschuldigd, in het laatste stadium van de strijd het gezag over de manschappen te hebben verloren. Ongeveer veertig zetters van de dag bladen De Telegraaf en het Nieuws van de Dag, die in dienst zijn bij de N.V. Rotatie drukkerij Voorburgwal te Amsterdam, zijn gisteren in staking gegaan. Zij verlangden boven de toegestane verhoging van zes percent nog een loonsverhoging van tien percent. De directie heeft zich met het Centraal Bureau van de Grafische Bedrijven in Nederland, waarin zowel de werkgevers als de werknemers vertegenwoordigd zijn, in verbinding gesteld. Op grond van het feit, dat verdere loonsverhoging de door de overheid gestelde normen zou overschrij den, wees het Centraal Bureau het verzoek tot loonsverhoging van de hand. Een klein gedeelte van de werknemers op de zetterij heeft zich niet bij deze beslis- sling van het Centraal Bureau willen neer leggen en verlieten het bedrijf. Zij werden door de directie ontslagen. Zij hebben zich naderhand aangemeld en zijn, nadat de ontslagen waren ingetrokken, weer aan het werk gegaan. (Verkort weergegeven) Chandu. Ik heb me toch even moeten ergeren over het verslag over de Show en Indiscretie van Chandu. Wat bedoelt de verslaggever met het woord marCHANDe- ren? Ik vind het flauw en niet terzake. Marchanderen is niets anders dan handel drijven. Uw verslaggever heeft Chandu niet begrepen, anders had hij hem niet van indiscretie beschuldigd. Het is vele men sen het geld dubbel en dwars waard om een troostende mededeling te krijgen. En met welk doel gaat een ander deel der bezoekers naar dergelijke avonden, bij voorbeeld de genoemde „slachtoffers"? Soms om geprezen te worden over hun „onbesproken gedrag"? Chandu is niet in discreet geweest. Hij hééft niet gezegd waaruit de genoemde „minderwaardige behandeling" bestond, bijvoorbeeld. Vol gens mij is hij zeer discreet geweest. En., iemand met boter op het hoofd moet niet in de zon gaan zitten. Mevr. A. W. TER G.—Van B„ Santpoort. Chandu. Niet iedereen hoefde ziin hand op te steken. En dat Chandu rake dingen zei, blijkt wel uit het feit, dat nie mand tegensprak. Onjuiste dongen laat je je niet zo maar aanleunen. De mooie en goede raadgevingen, die Chandu gaf zijn niet in het versla? vermeld. Tenslotte, wie boter op ziin hoofd heeft, moet niet in de zon gaan zitten. Mevr. G. S. d. O. Chandu. De heer Chandu zei bij in discrete gevallen, dat de betrokken per sonen hun hand niet hoefden op te steken De persoon, die zijn trouwring inleverde en vroeg-of zijn vrouw hem trouw was. moest de conseauentie aanvaarden zelf op ontrouw te worden gewezen. Mevr. E. K. (Wij stellen ons op het standpunt van prof. Tenhaeff, dat paranorma'e gaven niet op een podium thuis horen. Zeker niet. als de séance een zoals Chandu het zelf ook noemt vervolg is op een show. Deze gaven dienen in de hoge ethische en per soonlijke sfeer gebruikt te worden, waarin zij besrtaan. Daarom is het dubbel verwer pelijk als na een show adviezen en goede raad gegeven worden, die dit ethische en oersoonlijke karakter schijnen te bezitten. Noch het publiek, noch Chandu heeft deze omgeving nodig. Een juist begrip voor deze prachtige gaven wordt op deze wijze niet gekweekt, zeker niet in een tijd, da* m®n bijvoorbeeld prof. Tenhaeff" alles in het werk stelt om de gevestigde algemene antipathie vooral in wetenschappelijke kringen voorzichtig te doorbreken. Géén show dus, geen podium-avonden. En wat de discretie en het marCHANDe- ren betreft: indiscretie kan ook bestaan als men een précaire situatie aanduidt, zonder haar precies te omschrijven. Dat is Chan- du's indiscretie. En marchanderen is inder daad handel drijven. Tot twee maal toe heeft Chandu deze avond gezeed, dat zijn naam en adres te vinden zijn in 't nieuwste telefoonboek van Amsterdam.... Als het hem er inderdaad om zou gaan, begrip te kweken voor het bestaan van paranormale gaven, dan zou hij zich achter het streven en de werkwijze van prof. Tenhaeff stel len; of zou hij zich bepalen tot zijn privé adviezen. „Ik ben tot half October volge boekt", heeft hij zelfs durven zeggen Chandu kan na deze avond ervan ver zekerd zijn, dat er nog meer mensen naar hem toe zullen komen. Dat blijkt ook uit de hierhoven afgedrukte brieven van drie dames. Dat bedoe'en wij met marCHANDe- ren. Gelukkig volgen de meeste paranor maal begaafden een andere werkwijze dan Chandu. Gelukkig. Red.) BINNENLAND „Het vergelen deel van Europa" is het motto van het door de Nederlandse Studen tenvereniging voor Wereldrechtsorde en de Nederlandse Jongerenraad der Europese Be weging op 5 en 6 November in het confe rentieoord Woudschoten te Zeist, te houden congres. Dit congres zal de mogelijkheden van hulpverlening aan de minder-ontwikkel- de delen van Zuid-Europa bespreken. Het wordt geopend door prof. dr. J. Zijlstra, minister van Economische Zaken. De nieuwe Nederlandse gezant in Nieuw Zeeland, de heer B. A. Piets, die in Welling ton jhr. L. M. de Bra uw opvolgt, is met een lijntoestel der K.L.M. naar zijn standplaats vertrokken. Een groot aantal Haagse kunstenaars en kunstminnaars heeft aan de gemeenteraad van 's Gravenhage een adres gezonden, waar in verzocht wordt te trachten „in deze ge meente Het Nederlands Ballet te vestigen, nu de gemeenteraad van Amsterdam blijk heeft gegeven geen prijs te stellen op een vestiging van genoemd ballet in Am sterdam". De recherche van de gemeentepolitie te Oss is overgegaan tot de arrestatie van J. V., echtgenote van J. S. aldaar, die wordt verdacht van uitlokking van diefstal door giften en beloften. Zij spoorde kinderen aan voor haar diefstallen te plegen, waarvoor zij hen beloonde met snoepgoed en sigaret ten. De gearresteerde, die inmiddels voc de officier van justitie in Den Bosch is geleid, viel tijdens de politionele zuivering van Oss in de jaren 1935 tot 1938 ook in handen van de justitie. Op Zondag 31 October zal voor het eerst een Super Constellation van de K.L.M. van Schiphol naar Sydney vertrekken. Op uit nodiging van de K.L.M. zal een aantal ver tegenwoordigers van het verkeerswezen in Europa deze vlucht meemaken. Commodore J. J Moll zal als passagier meegaan, even als de 48-jarige Chr. Lauener. conducteur van de Jungfrau Joch-baan in Zwitserland en de 56-jarige John Alfred Adams, chauf feur van de oudste autobusonderneming in Groot Brittannië, de Thomas Tillings Ltd. Vele honderden uit den lande hebben gisteren In het Scheveningse Kurhaus af scheid genomen van de scheidende secre taris van de Kon. Ned. Zuivelbond, de heer J. A. Geluk, die 34 jaren secretaris is ge weest van deze organisatie. Hem werden vele geschenken aangeboden, oider meer een auto, een ijskast, een schrijfmachine en een door Han Pieck geschilderd portret. In Ouwerkerk ls gisteren een nieuwe gemeenteraad gekozen. De zetelverdeling is geworden: P. v. d. A. 4; V.V.D. 2: gecombi neerde lijst A.R. en Staatk. Geref. 1. Bij de verkiezingen in 1949 was de zetelverdeling: P. v d. A. 4; Staak. Geref. 1; V.V.D. 2. Het totaal aantal uitgebrachte stemmen was 266; in 1949 332. Minister-president dr. W. Drees is naar Engeland verrtokken voor een bezoek van enkele dagen. Hij zal een deel van het con gres der Labourpartij in Scarborough bij wonen. De zangeres Jeannette van Dijck uit Den Haag heeft op het internationale mu- ziek-concours te Genève, tezamen met de Romeinse zangeres Adriana Martino een tweede prijs gekregen. De eerste prijs ging naar de Engelse zangeres Pamela Bowden. Bij de zangers won de Joegoslaaf Dusan Popovic de eerste prijs. De tweede ging naar de Philippijn Aurelio Estanislao. HAARLEM EN OMGEVING Akn de Prinses Margrietschool (Christe lijk buitengewoon lager onderwijs) aan de Sophiastraat te Haarlem zijn met ingang van 1 Januari benoemd mejuffrouw R. G. de Nooy te Ede en de heer J. van Doorn te Den Haag. Een melkhandelaar die gisteren van zijn zaak in de Oranjestraat uit ziin klanten wil de gaan bedienen, had het ongeluk dat zijn bakfiets in een kuil in de bestrating dompte. Vijftig lege melkflessen gleden van de laadbak en werden tegen het wegdek ver brijzeld. De eigenaar van een zelfbedieningswin kel in de Haarlemse binnenstad heeft gister ochtend weer eens een winkeldievegge op heterdaad betrapt. Deze 56-jariee huisvrouw werd gesnant op het moment dat zij zich meester maakte van een ons thee en ander half ons drop. De politie heeft proces-ver baal opgemaakt, zoals zij dat ook heeft ge daan tegen een 55-jarige werkster die ervan verdacht wordt bii een van haar werkgeef sters geregeld geld uit een spaarpotje van de zoon des h'u'zes te hebben genomen. Van de twintig gulden die er in zat, werd nog een kleine zeven gulden bij de werkster aangetroffen. De afdeling Haarlem van de Neder lands® Vereniging tot steun aan bet Konin gin Wilhelmina Fonds voor de kankerbe strijding deelt mede, dat de verschillende acties tussen 13 en 18 September ten bate van de kankerbestrijding in totaal hebben ODgeleverd f7679,26. waarvan f2171,04 werd binnengebracht door collecte aan de bioscoontheaters, f 2523.88 door collecte bij de geluidswagens, f 1083.12 door collecte met lijsten:, de straatcollecte bracht f 1902,22 op. Aan de gemeente-universiteit van Am sterdam zijn bevorderd tot arts de heren J. P. M. Maas en Th. A. Heeremans, beiden te Haarlem. Aan de gemeentelijke universiteit van Amsterdam is geslaaed voor het doctoraal examen economie de heer J. A. Nederstigt te Haarlem. On Zaterdag 2 October hoopt mejuf frouw C E. Out. werkzaam als beambte op de afdelint. dames verificatie bankbiljetten van Toh. Enschedé en Zonen Grafische In richting N.V te Haarlem, de dag te herden ken waaron zij 25 jaar bij deze vennootschap in dienst is. Het rioleringswerk in de Hoofdstraat van Hillegom vordert goed. Omdat deze straat een onmisbare schakel is in het verkeer door de bollenstreek heeft de Bloemen- daalse aannemer Hulsebosch twee ploegen aan het werk gezet om de stagnatie zoveel mogelijk te beperken. Het leggen van 280 meter riolering zou normaal veer tien weken meer dan drie maanden vergen, maar nu hoopt men het werk in negen weken klaar te krijgen. De foto toont het uitgraven van 'de drie meter diepe geul waarin de rioolbuizen worden gelegd.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 5