Bezoek van buitenlanders veel hoger dan vorig jaar Heden noteren wij AMSTERDAMSE VLEESHOUWERIJEN N.V. ELLER h Krijgt l) gasten? OPZEELAND Voor de erwtensoep Aantal Duitse toeristensteeg met 83 pet Rhee heeft ongenoegen met Washington Nieuwe verzoeking, nu van Russische zijde Amsterdamse Beurs Bloemendaal Zandvoort Heemstede Haarlem merliede HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Onvervulbare voorwaarden aan Amerikaanse hulp verbonden „Brandaris" redde acht Deense schipbreukelingen Plannen voor Oost-Europees verdedigingsverdrag? Indonesië en zijn rubber Om het goud van de „Renate Leonhardt" Staking legt werk op de Londense werven lam Indonesië wenst met China geen non-aggressiepact Sovjet-delegatie naar het eerste Chinese lustrum Isotopenlaboratorium voor kankerbestrijding Belgische officier nam Nederlandse jeep mee Stanfriesboot „Regge" op Friese zeedijk geslagen Hoog water aan Zandvoortse kust Ernstige aanrijding Handbalafdeling van Zandvoortmeeuwen erkend „Het meisje met de rode strik" Vergoeding personeel vrijwillige brandweer Scheepvaart gpii Speciaal MATRASSEN GEMEUBILEERDE ZIT- en SLAAPKAMER GEVRAAGD Mooie varkenspoten 50 ct. per 500 gr; 1Y2 kg voor 1.40 Uw adres is dus: A. MEIJER'S Het bezoek van buitenlandse toeristen aan Nederland in het eerste halfjaar van 1954 is veel groter geweest dan dat in het eerste halfjaar van 1953. Volgens gegevens van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek bedroeg het aantal overnachtingen van buitenlanders in deze periode 922.650, het aantal gasten 435.930. Voor het eerste halfjaar 1953 waren deze cijfers respec tievelijk 710 036 en 327.982. Het aantal overnachtingen steeg dus met 30 het aantal gasten met 30 De grootste stijging betreft die der Duit se overnachtingen, namelijk: 201.440 tegen 109.698, een toeneming van 83 Hierna volgen de Amerikanen met 123.890 overnachtingen (1ste halfjaar '53: 100.221 overnachtingen); een stijging dus van 23 Op de derde plaats komen Engeland en Schotland met tezamen 119.090 overnach tingen (1ste halfjaar '53: 87.849), hetgeen een stijging van 35 berekent. België en Luxemburg komen op de vier de plaats met 78.430 overnachtingen (72.678), een stijging dus van 8 Frankrijk volgt als vijfde met 72.290 overnachtingen (56.939). Hier bedroeg de stijging 27 Amerikanen, Fransen, Engelsen en de geallieerde militairen in Duitsland geven de voorkeur aan de grote steden in het Westen des lands. Bezoekers uit Duitsland, Oostenrijk, Denemarken en Zweden loge ren voor het merendeel in het overige ge deelte van ons land. Het aantal overnachtingen van Neder landers in Nederlandse hotels en pensions bedroeg gedurende de eerste helft van 1954 1.287.110. Het aantal gasten bedroeg SEOEL (Reuter) President Syngman Rhee heeft verklaard, dat de Verenigde Staten hebben gedreigd Zuid-Korea iedere hulp te onthouden, indien dit land geen vriendschappelijke betrekkingen met Japan wil aanknopen. „Zuid-Korea kan Washing ton niet blindelings volgen, zelfs niet indien het geen hulp meer zou krijgen," zei hij. Rhee beschuldigde Japan er van heimelijk aggressieve bedoelingen ten aanzien van Korea te koesteren. De president beklaagde zich er over, dat Amerikaanse strijdkrachten uit Korea wer den teruggetrokken zonder dat hij vooraf geraadpleegd was. Washington had zijn eis aangaande de oprichting van vijftien tot twintig Zuid-Koreaanse gevechtsdivisies verworpen. Deze divisies waren nodig om Amerikaanse troepen te vervangen. De Noord-Koreanen hadden Zuid-Korea in 1950 overvallen, nadat de Amerikaanse troepen waren teruggetrokken, de Ame rikanen zijn thans bezig dezelfde fout te maken, aldus Rhee. Zuid-Korea zal Amerikaanse hulp ten bedragen van 700 millioen dollar van de hand wijzen, tenzij de Verenigde Staten de Zuid-Koreaanse regering vrijlaten in het gebruik van de als hulp gegeven gelden, aldus heeft de Zuid-Koreaanse premier Pjoen Joeng Tai medegedeeld. Pjoens ver klaring heeft een schaduw geworpen op de Amerikaans-Zuid-Koreaanse onderhande lingen over „doelmatig gebruik" van Ame rikaanse hulp, die te Seoel zijn begonnen. Ongeveer honderdduizend Zuid-Koreanen hebben het werk Dinsdag twee uur lang neergelegd om te kunnen deelnemen aan een overal in het land gehouden demon stratie tegen de terugtrekking van Ameri kaanse strijdkrachten. Gisteravond is de reddingboot „Branda ris" van Terschelling uitgevaren om hulp te verlenen aan de bemanning van de Deense driemaster-schoener „Hans Egeder" die benoorden Terschelling in nood ver keerde. De bemanning van de „Brandaris" is er in geslaagd de acht opvarenden van de schoener over te nemen en is thans op weg naar Terschelling. De schoener drijft thans ter hoogte van Ameland. Twee kust vaarders blijven in de buurt om het vaar tuig eventueel op sleeptouw te nemen. Vanmorgen is de reddingboot „Branda ris" op Terschelling gearriveerd met de acht bemanningsleden van de schoener. De schoener was op weg van Jacobstad in Fin land naar l'Orient in Frankrijk, toen hij op de Noordergronden in nood kwam te verkeren. Kapitein Toxopeus van de „Brandaris" vertelde vanmorgen op Ter schelling, dat de redding zeer werd be moeilijkt door de hoge zee. Bovendien maakte het schip 25 graden slagzij, zodat de „Brandaris" niet aan de lijkant kon komen om de schipbreukelingen aan boord te nemen. Zij moesten allen via het achter schip van boord worden gehaald. Het kustvaartuig „Leemans" is er in de loop van de nacht in geslaagd drie man ?>an boord van het wrak te krijgen en een sleeptros te bevestigen, die vanochtend om 7 uur echter weer is gebroken. Op het ogenblik tracht de sleepboot „Zuidzee" van de firma Doeksen weer verbinding met de „Hans Egede" te krijgen. BERLIJN (Reuter). Het West-Berlijn- se anti-communistische inlichtingenbureau „West" heeft een „rapport" van de Oost- Duitse onder-minister van Buitenlandse Zaken, Georg Handke, aangehaald, volgens hetwelk de Sovjet-Unie van plan is Oost- Duitsland op te nemen in een Oost-Euro pees verdedigingsverdrag indien de Lon- dense conferentie van negen resultaten oplevert. Vooraanstaande afgevaardigden uit de Sovjet-Unie en de Oost-Europese volks democratieën zouden te Warschau een dergelijk plan bespreken. Ook leiders van de Oost-Duitse op militaire leest geschoei de politie zouden aanwezig zijn. Dit ver drag zou een Sovjet-Russische tegenzet zijn tegen het opnemen van West-Duitsland in een West-Europees blok. Oost-Duitsland zou een vredesverdrag krijgen, zodra het in het blok werd opgenomen. 651.960( lste halfjaar 1953 respectievelijk 1.247.589 en 620.139). De stijging van het aantal overnachtingen bedroeg dus slechts 3 en die van het aantal gasten slechts 5 DJAKARTA (Aneta) De Sovjet-Unie heeft te kennen gegeven belangstelling te hebben voor de aankoop van 100.000 ton x-ubber uit Indonesië, aldus heeft Aneta van bevoegde zijde vernomen. Hieraan werd toegevoegd, dat reeds maanden ge leden tussen Indonesische en Russische autoriteiten contact werd opgenomen over het aanknopen van handelsbetrekkingen. De besprekingen begonnen in Londen tus sen functionarissen van de ambassades van beide landen. Men kon toen niet tot over eenstemming komen, onder meer omdat de Russen rubber van hoge kwaliteit uit In donesië wensten te betrekken, terwijl In donesië slechts bereid was lagere kwali teiten te verkopen. De Russen verzochten om type-monsters. De besprekingen wer den in Amsterdam hervat, eveneens door daar vertoevende diplomatieke functiona rissen. Bij die gelegenheid deelden de Rus sen mede bereid te zijn tot aankoop van 100.000 ton rubber van lagere kwaliteit. Men zou van Indonesische zijde nog geen beslissing hieromtrent genomen hebben, aldus deelde men van bevoegde zijde aan Aneta mede. Bergingsvereniging wordt naamloze vennootschap Ongeveer 300 leden van de coöperatieve bergingsvereniging „Renate Leonhardt", die zich ten doel stelt het goud van dit 60 km. van Den Helder in 1917 gezonken schip te bergen, hebben in Amsterdam een ver gadering gehouden. Het voornaamste punt van de agenda was een bestuursvoorstel om wegens be lastingkwesties de coöperatieve bergings vereniging te ontbinden en een naamloze vennootschap, de „Bergingsmaatschappij Renate Leonhardt n.v." op te richten. Na een langdurige discussie werd beslo ten uit de aandeelhouders een commissie te benoemen, die samen met het bestuur een advies over deze kwestie zal uitbren gen. Tijdens de vergadering zijn mededelin gen gedaan over de werkzaamheden. De werkput nadert thans haar voltooiing. Het moet echter door de slechte weersomstan digheden vrij onzeker geacht worden dat nog dit jaar een poging tot berging zal worden gedaan. LONDEN (Reuter) De leiders van de achtduizend stakende werfarbeiders te Londen hebben verklaard, dat zij alles in het werk stellen om het arbeidsgeschil tot een internationale zaak te maken. Zij zeiden de steun te hebben verkregen van de onder communistische leiding staande wereldbond van vakverenigingen en om steun hebben verzocht bij het anti-commu nistische Internationale Verbond van Vrije Vakverenigingen. Het doel van de stakers is, dat ieder schip dat voor herstellingen van Londen naar een andere haven gaat, op de „zwarte lijst" wordt gezet. Herstelwerkzaamheden op bijna honderd schepen in de haven van Londen zijn tot stilstand gekomen. De stakingsbeweging begon verleden week naar aanleiding van het ontslag van vijf electriciens. Woensdag stonden posters bij alle 22 scheepswerven langs de Theems van Tilbury in Essex tot Teddington in West-Londen. Volgens vak verenigingsleiders is het stakingsparool voor honderd percent opgevolgd. DJAKARTA (Reuter). Vice-president Wongsonegoro van Indonesië heeft ont kend, dat Indonesië het sluiten van een niet-aanvalsverdrag met China en India zou overwegen. Volgens berichïen zou de Indonesische premier, Ali Sastroamidjojo, deze kwestie aangeroerd hebben tijdens de besprekin gen, die hij enige dagen geleden met zijn ambtgenoot van India, Nehroe, in Nieuw- Delhi heeft gevoerd. Oud-premier Sutan Sjahrir, leider van de Indonesische socialistische partij, heeft gewaarschuwd, dat, indien Indonesië een non-aggressiepact met China zou sluiten, dit zou betekenen, dat het zijn onafhan- kelijkheidspolitiek had opgegeven ten gun ste van het communistische blok. Mohammed Natsir, de voorzitter van de Masjumi, zeide, dat de wens om een der gelijk verdrag te sluiten, slechts begrepen zou kunnen worden, indien werd aangeno men, dat China reeds een machtige aggres sor was geworden en derhalve Indonesië zou kunnen aanvallen. De geschiedenis had echter bij herhaling bewezen, dat een niet-aanvalsverdrag van generlei waarde was als waarborg tegen een aanval. 3-314 Nederl.'47 A.K.U Unilever Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Ftotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoérs gisteren 100 li 225 K 385 275Ü 455Ü 86'/* 158 li 139Ü 121Ü 117 209 191Ü 189 li 194Ü 423/, 77% 63% 57 23% 561» Openings koersen 100ü 22514 385 K 27514 453 87'/* 158 13814 121 116 211 19114 190 19414 41K 77Ü 63 57 23% 56 M MOSKOU (Reuter) Een delegatie van de Sovjet-regering onder leiding van de eerste secretaris van de communis tische party, Nikita Kroesjtsjev, is in Pe king aangekomen „ter viering van het vijfjarig bestaan van de Chinese volks republiek". Van de delegatie maken ook deel uit de minister van Defensie maarschalk Nikolai Boelganin, de minister van Handel Anastas Mikojan, de voorzitter van de raad van de vakbonden Nikolai Sjvernik en de mi nister van Cultuur George Alexandra. In een korte toespraak gewaagde Kroesjtsjev van de „onverwoestbare vriendschap" tus sen beide landen, aldus een bericht van ra dio-Moskou Het bestuur van het Koningin Wilhel- minafonds heeft thans in principe de bouw en de inrichting van een isotopen-labora torium naast het Anthonie van Leeuwen hoek-huis voor de vereniging „Het Neder landse Kankerinstituut" goedgekeurd en zal hiervoor een bedrag van 182.200. ter beschikking stellen. In dit nieuwe laboratorium zal worden gewerkt met radio-actieve isotopen. Dit onderzoek zal een onderdeel en een aan vulling zijn van werk, dat ten behoeve van de kankerbestrijding reedt wordt uitge voerd in het bestaande biochemisch labo ratorium. De Nederlandse troepen zullen waar schijnlijk uit West-Duitsland terugkeren met één jeep minder dan waarmee ze ver trokken zijn. De jeep was, met een Neder landse chauffeur, ingedeeld bij de „Spec tators Headquarters" ten behoeve van Ne- derlanse journalisten. Een Nederlandse fotograaf ging met deze jeep naar het frontgebied en wilde tegen de avond in Bielefeld wat gaan eten. De jeep werd op het gemeentelijke parkeer terrein tegen afgifte van een bonnetje onder de hoede van een Duitse bewaker achtergelaten. Een Belgische officier heeft zich daarna, onder protest van de Duitse bewaker, meester gemaakt van de jeep en is er mee naar zijn eigen linies gereden. Nederlandse autoriteiten zijn reeds enige dagen bezig de jeep terug te krijgen, doch tot op heden is dat niet gelukt. Volgens de Legervoorlichtingsdienst zou de Belgische officier buiten zijn boekje zijn gegaan, daar het voertuig duidelijk het kenteken droeg (een groene cirkel), dat het niet aan de strijdende partijen toebehoorde. Woensdagmiddag is de Stanfriesboot „Regge" van de rederij Van der Schuyt uit Amsterdam, kapitein de heer Rienksma, ten Zuiden van het dorp Zurich op de Friese zeedijk geslagen. De boot was met 43 ton hout op weg van Amsterdam naar Harlingen en werd gesleept door de „Abra ham van der Schuyt" van dezelfde rederij. Tussen Kornwerderzand en Harlingen, ten Zuiden van het geleidelicht van Zurich, kwamen de schepen in een stortbui met stormachtige Noord-Westenwind, waardoor de sleeptros brak. De „Regge" die zelf niet onder stoom was, dreef hulpeloos af en werd over de gronden heen op het talud van de dijk benoorden de afsluitdijk ge slagen, waar het schip met laag water hoog en droog zit. De rederij voert onderhandelingen met een sleepdienst, om te trachten het schip bij hoog water vloot te slepen. Gezien de slechte weersomstandigheden zal er bij het eerste tij, hedennacht om 12 uur, vermoe delijk niet veel kans zijn. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: H. M. Stam—Mudde, z.; A. M. van EmmerikRuigrok, z. GEHUWD: G. van Nieuwenhuizen en H. E. C. Würdemann. OVERLEDEN: K. de Keizer—Clauset, 81 j.; Wed. A. Niekerkvan Beekum, 80 j. De felle Westenwind joeg in de loop van Woensdag het zeewater tot grote hoogte op. De hoge, wit-gekuifde golven boden een machtig schouwspel en omstreeks 5 uur 's avonds, toen het water zijn hoogste stand had bereikt, knabbelde dit reeds hier en daar aan de voet van de duinen. De weinige strandpachters, het waren er slechts nog enkelen die hun opstal len nog op het strand hadden, namen in allerijl maatregelen om hun spulletjes zo hoog mogelijk tegen het duin op te halen, doch konden niet verhinderen, dat tegel paden en platvormen van tegels geheel werden overspoeld. Enkelen wisten echter, voor het water op z'n hoogst was, de te gels nog naar veiliger oorden te vervoeren. Schade van enig belang werd nergens aan gericht. Naar wij van de heer P. v. d. Mije, het hoofd van de kustwacht vernamen, had dit zéér hoge water bij een wel felle, maar toch niet bepaald stormachtige wind, niets abnormaals, doch was uitsluitend een ge volg van het feit, dat de wind pal West zat, zodat het water met grote kracht direct op de kust werd gestuwd. Een ernstige aanrijding heeft zich Woens dagmorgen omstreeks half elf op de Hoge- weg te Zandvoort voorgedaan, toen de Zandvoortse groentenhandelaar W. Bos, wonende in Zandvoort-Noord, met zijn handwagen de Hogeweg opkwam. Op dat tijdstip naderde van tegenovergestelde zijde de ongeladen vrachtwagen van de heer J. K. te Zandvoort, bestuurd door de eveneens te Zandvoort wonende chauffeur P. S. Doordat laatstgenoemde meende te worden geroepen, keek hij een ogenblik om met het gevolg, dat hij in volle vaart tegen de handwagen botste. De heer W. Bos kreeg de boom van de handkar met grote kracht tegen het lichaam en bleef kreunend liggen. Dr. J. v. d. Meer verleen de de eerste hulp en constateerde ernstige inwendige kneuzingen en vermoedelijk een gebroken heup. Het slachtoffer werd per ziekenauto naar het Diaconessenhuis te Haarlem vervoerd. De chauffeur van de auto bekwam geen letsel; zijn wagen werd echter aan de voorzijde vrij ernstig be schadigd. De politie maakte proces verbaal op. Het bestuur van de Zandvoortse gym nastiekvereniging „O.S.S." deelt ons mede, dat hoewel officieel de beslising van het Nederlandse handibalverbond nog niet ter kennis van de partijen is gebracht het aan het bestuur van O.S.S. bekend is, dat dit bondsbestuur, niettegenstaande de unfaire gang van zaken, uiteindelijk volgens de reglementen heeft moeten besluiten, de hand balafdeling van „Zandvoortmeeuwen" te erkennen, evenwel met terugzetting van de elftallen in de laagste klassen. Deze beslissing brengt echter geen wijzi ging in het standpunt van O.S.S. om de handbal-afdeling te handhaven. Met de op leiding van jeugdleden is reeds begonnen; bij voldoende aanmelding zal aan de jeugd- competitie worden deelgenomen. Amateurtoneel De R.K. Toneelvereniging „Heemsteeds Amateur Toneel" heeft Woensdagavond in het Minerva Theater het nieuwe seizoen geopend met „Het meisje met de rode strik" van Koos Beswino. Het is de historie van de familie Giesbers, waarvan de drie dochters tamelijk verschillend van karak ter zyn. Suus is een levenslustig meisje, dat door haar opgewekte aard van een blijmoc- dige natuur getuigt; Fiet werd door haar huweiyk met een echtgenoot, die geneigd is boven zijn stand te leven en daardoor fi nancieel in moeilijkheden geraakt, iets ge- melyker en Marjan tenslotte, wordt door haar verleden dat de auteur overigens tamelijk in het duister heeft gelaten door een deel van het gezin als het zwarte schaap beschouwd. Het eigenlijke conflict ontstaat wanneer Rinus Doevedans in haar zijn eerste jeugdliefde herkent, die als het meisje met de rode strik in zijn herinnering is blijven voortleven. Door diverse omstan digheden wordt de schijn verwekt, alsof zij met opzet tot elkaar zijn gebracht, om Marjan aldus een laatste kans te geven op een gelukkig huwelijk. De alleen op eigen baat beluste zwager is aan deze verden king niet vreemd. Doch ook hier blijkt de liefde weer sterk genoeg om alle misver standen en obstakels het hoofd te bieden, -zodat het publiek de oplossing met voldoe ning aanvaardt. Onder regie van de heer J. Schelvis werd met deze voorstelling een eenheid bereikt, die bij ensemble-spel steeds als voorwaarde moet worden gesteld. Geen enkele speler trad dominerend op de voorgrond, zomin als een zwakke uitbeelding dit totaalbeeld verstoorde. Jos. Swinkels leverde als de oude Giesbers, die in de drank een gemak kelijke toevlucht voor zyn moeiiykheden zoekt, de knapste typering. Nic. Martin bleek voor de H.A.T. een aanwinst te zijn, hetgeen hij als Rinus Doevedans over tuigend demonstreerde en ook Ben van Ham vond in de intrigerende Wim Damstra een hem passende rol. Bij de dames werden Marjan, Fiet en Suus door Ton en Elly Weijérs en Cor Meijboom zo contrastrijk uitgebeeld als dit door de schrijver moet zijn gewenst en An van der Veldt was de zorgzame moeder, die een behoorlijk deel tragiek te verwerken krijgt. Het publiek, dat altijd een zwak blijkt te hebben voor dergelijke stukken uit het fa milieleven, heeft intens met de handeling meegeleefd, zodat H.A.T. ongetwijfeld met voldoening op het grote succes bij deze sei zoensopening zal terugzien. Haarlemmerliede en Spaarnwoude Tijdens de openbare vergadering van de raad der gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude op Donderdag 7 October zal onder meer aan de orde komen de vergoe ding voor het personeel van de vrijwillige brandweer. Deze vergoeding bedraagt thans voor de commandant, de hoofdbrandmees ter en de brandmeester elk 40 per jaar en voor de 15 bedieningsmanschappen elk 15 per jaar. Volgens de reeds in 1946 door het ministerie van Binnenlandse Zaken ge geven richtlijnen zijn deze vergoedingen aan de zeer lage kant. De beloning zou ge steld mogen worden op tenminste 200 voor de commandant, 125 voor de hoofd brandmeester, 100 voor de brandmeester, 30 voor de onderbrandmeester, 20 voor de brandwacht le klasse en 15 voor de brandwacht 2e klasse. Rekening houdende met het verhoogd loonniveau sedert 1946 wordt thans over wogen de beloningen als volgt vast te stel len: commandant 250; hoofdbrandmeester 160; brandmeester 125; onderbrand meester 60; brandwacht le klasse 40; brandwacht 2e klasse 25 en telefonist 25. Bovendien zal de thans geldende be loning voor verrichte diensten bij brand en de vergoeding voor het gebruik van laarzen opnieuw worden geregeld. Vergoeding reiskosten B. en W. stellen de raad voor, aan drie personen, woonachtig in de gemeente, een vergoeding toe te staan in de reiskosten van hun kinderen, die respectievelijk scho len in Haarlem en Halfweg bezoeken. Aalsum, 28 Vlissingen n. Hamburg. Alloth, 28 v. Rio dg Janeiro n. Montevideo. Amerskerk, 29 v. Antwerpen te Rotterdam. Andijk, 29 v. Le Havre n Antwerpen. Arendskerk, 29 v. Manilla n. Hongkong. Abbekerk, 29 v. Sydney n. Aden. Aludra, pass. 29 Madeira n. nAtwerpen. Amstelstad, pass. 29 Finisterre n. Genua. Andijk, 30 te Antwerpen. Antonia, 29 v. Pladju n. Makassar. Arendskerk, 30 te Hongkong verw. Arkeldijk, 30 te Belawan. Aalsdijk, 30 v. Londen te Antwerpen. Albireo, 29 v. Buenos Aires te La Plata. Alcyone, 29 v. R'dam n. Hamburg. Algenib, 29 v. Antwerpen te Rotterdam. Alkaid, 29 v. Ilheos n. Bahia. Alnati. 29 240 m. N. t. O. St. Paulsrock. Alpherat. 30 v. Buenos Aires te Montevideo. Appingedijk, 29 v. Bremen n. Rotterdam. Altair, 30 te Rotterdam Amstelbrug, 27 te Buenos Aires. Breda. 29 te Rio Haina verwach. Baarn. 28 v. Amsterdam n. Hamburg. Bennekom. 29 v. Curasao n. Kingston. Bantam, 29 Gibraltar gepass n. Beyrouth. Baud. 30 te Tj. Priok. Blommersdijk, 29 te Antwerpen. Borneo, pass. 29 Ceylon n. Padan. Bintang, 29 v. Recife n. Las Palmas. Bonaire, 29 490 m. NO. Fayal n. Barbados. Baarn. 29 te Bremen. Boskoop, 30 v. Trinidad n- La Guaira. Corilla, 29 420 m. O. ten Z. Guardafui. Caltex Delft, 29 75 m. O. Gibraltar. Caltex Leiden, pass. 29 Kp. St. Vincent n. Sidon Clavella. 29 te Mirl. Caltex Nederland, 29 v. Avonmouth te Stock holm. Celebes. 29 v. Sfax n. Alexandrië. .Charts, 30 v. New York te Port au Prince. Delfshaven, pass. 28 Madeira n. Hamburg. Delfland, 29 v. Hamburg n. Amsterdam. Dongedtjk, 29 te Antwerpen. Daphnis, 29 v. Grenada n. Philadelphia Lsso Amsterdam, 28 v. Sidon n. Antwerpen. Esso Den Haag, pass. 29 Kreta n. Antw. Eemland, pass. 30 Kp. St. Vincent n. Amsterdam Friesland (KLR), pass. 29 Gibraltar n. R'dam. Gaasterland, 28 v. Victoria te Ilheos. Gaasterkerk, 30 v. Brisbane te Newcastle. Garoet, 29 v. Port Said n. Halifax. Helena, 29 v. Cumana n. Guanta. Helicon, 30 v. La Guaira te Curasao. Hoogkerk, pass. 29 Ouessant n. Marselle. Haarlem, 30 v. Tamp 11 Nederland. Hathor, pass. 30 Finisterre n. Antwerpen. Heelsum, 26 v. Houston n. Galveston. Indrapoera, 29 v. Southampton te Rotterdam. Ilos, pass. 29 Ouessant n Rotterdam. Ivoorkust, 28 v. Luanda n Novoredondo. Jupiter, 28 v. Amsterdam n. West Indië. Joh. v. Odenbarnevelt, pass. 29 Guardafui naar Fremantie. Japara (KRL), 29 v. Halifax n. New York. Karimata, 29 te Port Soedan. Kieldreeht. 29 te Port Okha. Kota Baroe, 29 v. Cheribon n. TJ. Priok. Kedoe, 30 v. Rotterdam n. Antwerpen. Kota Inten, vertr. 1 Oct. v. Colombo. Langkoeas, pass. 29 Aden n. Tj. Priok. Lemsterkerk, vertr. 30 v. Bushire n. Behrein. Leopoldskerk, pass. 29 ten Z. Kreta n. Port Said Leuvekerk, 29 v. Calcutta n. Madras. Loenerkerk. 29 te Colombo. Meliskerk, 29 v. Port Swettenham te Penang. Loosdrecht, 29 v. Antw. 30 te Rotterdam. Llndekerk, 28 v. Rastanura n. Koewait. Loosdrecht, 30 v. Antwerpen te R'dam verw. Llnge, pass. 30 Ouessant n. Rotterdam. Lutterkerk, pass. 30 Gibraltar n. Marseille. Lombok, 30 v. New Orleans te Los Angeles. Maasdam, 29 te New York. Malea, 30 te Balikpapar. Mataram 1 Oct. te Tj. Priok verwacht. Muiderkerk, 29 te Rotterdam. Marpessa, 29 560 m. O. ten Z. Kp. Leeuwin. Murena, pass. 29 Kp. Bonn n. Thameshaven. Maasdam, vertr. 2 Oct. v. New York n. R'dam Molenkerk, pass. 30 Vlissingen n. Antwerpen. Marken, 30 te Dakar. Myonia, 30 v. Mena el Ahmadj n. Singapore. Notos, 28 v. San Feliu n. Savona. Nieuw Amsterdam, 29 450 m. O. New York. Nestor, 30 v. Port of Spain te Paramaribo. Noordwijk, 25 v. Baltimore n. Havana. Noordam, 29 470 m. NW. Fayal. Orestes, 29 v. Barranquilla n. Tampa. Oranjefontein, 29 te Las Palmas. Ovula, 29 te Napels. Oberon 30 v. Rotterdam n. Antwerpen. Ouwerkerk, 30 te Antwerpen. Overijsel, 27 te Soerabaja Odion, 29 v. Palermo n. Algiers. Poseidon, 28 v. Baltimore te New York. Pema, 29 v. Kobe n. Balikpapan. Phrontis, pass. 29 Finisterre n. Amsterdam. Prins Willem V, 26 v. Montreal n. Toronto. Pieter S, 30 v. Rotterdam te Barry. Prins Alexander, 29 v. Rotterdam n. Montreal Prins W. George Fred. 30 v. Hamburg te R'dam Prins Philips Willem, 25 v. Toronto n. Montreal Raki, 30 te Genenua. Rempang, 28 v. New Orleans n. Havana. Rotti, 30 te Singapore. Rotula, 30 te Pladju. Roepat, 28 v. Beyrouth n. Port Said. Sarangan, 29 v. Casablanca n. Boston. Sibajak, 29 v. Le Havre n. Halifax. Singkep, pass. 29 Ouessant n. Antwerpen. Sliedrecht, 29 v. Suez n Mena el Ahmadi. Stad Rotterdam 29 te Cardiff. Straat Ball, 29 te Santos. Straat Banka, pass. 29 Flores n. Tj. Priok. Sumatra, 29 te Port Sai. Stad Amsterdam, 3 Oct. Bremen verw. Stad Schiedam, vertr. 30 v. Middlesbro n. Nar- V1K. Stad Vlaardingen, 2 Oct. voor Hoek v. Holland verwacni. Straat Makassar, 28 te East Londen. Schiedijk, 30 v. Havana te Le Havre. Stad Breda, 29 v. Narvik n. Amsterdam. Titus, 29 v. Amsterdam te Curasao. Tabinta, 30 te Singapore. Talisse, 29 450 m. O. ten Z. Kp. Guardafui. Tarakan, pass. 29 Sabang n. Colombo. Tamo', pass. 29 Kp. Frio n. Montevideo. Themisto, 29 v. Norfolk n. Engeland. Tiba, 29 te Necochea. Tomori, 27 te New Orleans. Utrecht, 29 v. Singapore n. Bangkok. Van Spilbergen, pass. 28 Vliss. n. Bordeaux. Westland. 29 v. Pto Alegre te Buenos Aires. Wieldrecht, 10 Oct. v. Rastanura te Napels verw. Wonorato, 29 v. Pénang n. Belawan. Waterman, 29 v. Tj. Priok n. Aden. Westerdam, 29 500 m. W.t.N. Kp. Race. W. Alton Jones, 29 230 m. NW. Madeira. Waterland, 30 v. Montevideo te St. Vincent. Willemstad, 30 v. Aruba te Curasao. IJsel, 30 v. Rotterdam n. Amsterdam. Zeeland (SSM), 29 v. Emden n. Horsens. Zeeland (KRL), pass. 28 Dover n. Tj. Priok. Zijpenberg, 29 v. Narvik n. Ceuta. Zuiderkruis, 29 60 m. ZW. Belle Isle n. A'darn KLEINE VAART Aeneas, 28 v. Amsterdam te Kopenhagen. Albergen, 29 v. Marans te Glasgow verw. Alcetas, 28 v. Genua n Barcelona. Amigo, 23 v. Plymouth te Par Anna b, 28 v. Rochefort n. Requejada Algarve, vertr. 29 v. Foynes n. Swansea. Argo, 23 v. Rotterdam n. Helsinki. Ary Seheffer, 28 v. Kopenhagen te R'dam. Adm. Courbet. 29 v. Landskrbna n. Solvesborg. Adm. Nelson 29 v. Naestved n. Karlskrona. Anna Sylvia. 28 v. Amsterdam n. IJmuiden. Arnoudspolder, 30 v. Rotterdam te Lissabon ver wa ent. Audacia, verm. 29 v. Granville St. Samsons. Auriga, 28 v. Klngslynn te Antwerpen. Beekbergen, 28 v. Genua te AJacclo. Binnenhaven, pass. 28 Kp. St. Vincent n. Boness Birmingham, 28 v. Harlingen n. Goole. Betty Anne S, 1 Oct. v. Cardiff te Rotterdam Bill S, vertr. 29 v. Bremen n. Boston. verwaont. Bab T, 27 te Stockholm. Batavier. 28 v. Rotterdam n. Domsjo. Bree Helle, 28 v. Rotteroam n. Londen. Canada, pass. 29 Vlissingen n. Gerit. Citael, pass. 29 Vlissingen n. Antwerpen. Claes Compaen, pas. 28 Cuxnaven n. Manchester Calland, 28 v Amsterdam te Rotterdam. Carpo, 28 v. Belfast n. Swansea. Cateli, pass. 29 Holtenau n. Shoreham. Concepclon, 28 v. Buenos Aires te Ascuncion. Daje Bohmer, 28 v. Kaolak n. Dakar. Davlna Goekoop, pass. 29 Vilsslngen n. Gother.- ourg. Dollar, 28 v. Aarhus n. Aalborg. Driebergen, 30 v. Kopenhagen te Patenleml verwacnt. Dna 29 v. Holmstad te Kickcaldy. Davina Goekoop, 28 v. Gent n. Gothenburg. Deni, 28 v. Amsterdam te Grimsby. Dillgentia, 29 v. Dakar te Bordeaux verw. Depa, 28 v. Norrkoping te Rotterdam. Domburgh, 28 v. Rotterdam n. Londen. Dtena, 29 v. Holmstad te Kirkcaldy. Elizabeth b, 28 v. Antwerpen te Dordrecht. Ellewoutsdljk, 28 v. Manchester te Liverpool. Eemshom. 28 v. Rotterdam n. Nykoping. Elda, 28 v. Rotterdam n Londen. Evertsen, 28 v. Goole te Utansjo. Eemstroom, 28 v. Amsterdam n. Leith. Fiducia N, pass. 29 Vlissingen n. Antwerpen. Flevo, 29 v. Cadiz n. Amsterdam. Franka II, 28 v. Bordeaux n. Amsterdam. Frans, 29 v. Krimpen n. Southampton. Frean, 28 v. Wisbeck n Boston. Flora, 28 v. Krlstlnahamn n. Zaandam. Fiat. 29 v. Londen te Rotterdam. F.xpress, 28 Rotterdam te Aberdeen. Ferocia, 29 v. Esbjerg te Hamburg verw. Frlblo. 28 v. Hamburg n. Londen. Gaasterland, vertr. 29 v Grangemouth n. R'dam Gerrit (ex Gerd), 28 v Vlaardingen te R'dam Gramsbei-gen, 23 v. Nantes te Rochefort. Gerrie, S. 1 Oct v. Swansea te Lissabon verw. Harold, 28 v. Helsinki u. Abo. Hartel, verm. 2 Oct. v. Rotterdam n. Gothan- Durg. Hast III, 28 v. Esbjerg n. Grangemouth. Hast IV, 28 v. Rotterdam n. Dieppe. Hast V, 29 v. Londen te Rotterdam. Hondsbosch. 28 v. Rotterdam n. Londen. Henrica. vertr. 29 v. Hull n. Sunderland. Haskerland, 28 v. Goóle n Tyne. Iris. 29 v. Bundsvall te Rotterdam. Ingeborg, 28 v. Vlaardingen n. Brake. Jo, 28 v. Baebriggan.-n. Letterkenny. Jonex I. pass. 29 Vlissingen n- Londen. Julia Mary pass. 29 Vlissingen n. Antwerpen. Joost, 28 v. Wasklot r.&ar Zaandam. Jan Heiman, 28 v. Great Yarmouth n. Londen. Kemphaan, 29 v. R'dam n. Leningrad. Koningshaven, pas. 28 Kp St. Vincent n. Belfast Larix, 25 te Norrkoping. Lireco, 28 v. Rotterdam n. Odense. Lucas Bols I, verm. 29 v. Waterford n. Bristol. Lucas Bols II, 28 v. Belfast te Newport Mon. Lydia, verm. 29 v. Londen n. Rotterdam. Manto, 28 v. Amsterdam te Bilbao. Margaretha. 28 v. Antwerpen te Vlissingen. Maria Theresia, 29 v. Kristinestad n. Dublin. Marie, pass. 28 Vlissingen n. Stockholm. Marietje Bohmer. 28 v. Bordeaux n. Le Havre. Marjan, 29 v. Poole te Par. May Mere, 23 v. Aarhus n. Kopenhagen. May Star, verm. 30 v. Goole n. Maassluis. Medea, 28 v. Ceuta n. Genua. Madzy. 29 v. Colchester te Rotterdam. Martha, 28 v. Amsterdam te Rotterdam. Merak, 29 v. Hamburg te Rotterdam. Minerva, 28 v. Rotterdam n. Londen. Margriet, 28 v. Amsterdam n. Londen. Matthew, 28 v. d. Tyne n.. de Theems. Mies, 28 v. Odense te Tunadal. Mr. Linthorst Homan, 28 v. Amsterdam n. Hull Marcella, 29 v. Kopenhagen n. Zaandam. Muphrid, 28 v. Rotterdam te Leningrad. Nelly G. 29 v. Londen te Amsterdam. Nero, 29 v. Hamburg te Amsterdam. Noorderhaven, 29 v. Gothenburg te Londen. Nieuwland, 28 v. Rotterdam n. Leith. Oranje, 29 te Rotterdam Oranjepolder, 28 v. Siglufjord n. Archangel. Pavo, 28 te Gamleby. Por.to, 28 te Sundsvall. Portza, 25 te Rotterdam. Paramount, 28 v. Hamburg te Rotterdam. Prinses Wilheimlna, 29 v Zeebrugge te R'dam. Realata, 28 v. Rouaan n. Parijs. Result, verm. 29 v. Dungargan n. Swansea. Rose Marie. 29 v. Aarhus te Rotterdam. Setas, 29 v. Rotterdam te Oporto verw. Soemba, 29 v. Vlaardinger- te Amsterdam. Spurt, pass. 29 ten Z. v. Hebriden n. Sligo. Sambré. 28 v. Parijs te Rotterdam. Saba, 29 v. Gent te Vlissingen. Theodora, 29 v. Oxelosund te Rotterdam verw. Tubo, 28 Vlissingen n. Antwerpen. Volharding, 28 Gibraltar gepass n. Malta. Ton S, 28 v. Hamburg te Bremen. Trompenburgh, 28 v. Ktngsiynn te R'dam. Theano. 29 v. Dublin te Belfast. Tyro, 28 Caen te Plymouth." Vrouwepolder. 28 v. Rouaan te Dover. Willem Barendsz. 29 v. Bidefort n. Cardiff. Wega, 29 v. Londen te Rotterdam. Westersingel. 29 v. Karlstad te Dundee. Westpolder, verm. 29 v. Lissabon n. Oporto. Wickenburgh, 29 v. Duinkerken te Londen. Walcheren. 28 v. Rotterdam te Gent. SLEEPVAART Blankenburg, 28 dwars Harwich n. Southampton Hudson, 28 180 m. ZW. St. Vincent met Hek- wneeier. Oostzee, pass. 27 Thursday ell n. Torresstr. naar Sydney. Rode Zee, n. Dohah Peragolf 28 dwars Sukrabaal Thames, 28 120 m. NW. Alexandrië met Dau- pnine. Witte Zee en Zwarte Zee. met Empress of Canada 28 dwars Lissabon n. La Spezia. Nummeroneven die volgens ons oordeel niet dona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden aiet doorgezonden Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd JOH. VAN WUNNIK en Zn. Schagchelstraat 13 Haarlem - Tel. 10286 SUBLIMA-LATEX 1 pers. v.a. f 118.75 2 pers. v.a. f 182. Keuze uit meer dan 50 I modellen afwasbare KAPPEN I ZIJLSTR. 63. Tel. 15778 Voor verhuur van Servies goed, glaswerk, couvert artikelen, enz. ZIJLSTRAATf 24—30. met keuken of gebruik daarvan. Omgeving Zijlweg of Julianalaan. Brieven met prijsopgave en nadere gegevens onder no. 7282 aan het bureau van dit blad DOORREGEN OSSENLAPPEN 1.60 per 500 gr; 1 kilogram voor 3.00 MAGERE OSSENLAPPEN 1.80 per 500 gr; 1 kilogram voor 3.40 ROASTBEAF 2-40 per 500 gr; 1 kilogram voor 4.60 BIEFSTUK, heel mals 2.80 per 500 gram Vers gemalen OSSEN GEHAKT 1-25 per 500 gram RUNDVET, bij het vlees voor 0.55 per 500 gram KALFSLONGEN voor U-w hond of poes 0.30 per 500 gram KALFSLEVER 0-35 per 100 gram KALFSHART 0.25 per 100 gram KALFSTONG 0.30 per 100 gram VARKENSKARBONADE, vanaf 1.75 per 500 gram KALFSLAPPEN, vanaf 1-70 per 500 gram DEZE WEEK VOOR RECLAME: Prima LEVERWORST met spek 0.50 per 500 gram Fijne GEKOOKTE WORST 1.25 per 500 gram GEDEMPTE OUDEGRACHT 80 (hoek Botermarkt) SPAARNWOUDERSTRAAT 69 (naast de Batavier) BINNENWEG 117 (naast Dijkstra, Heemstede)

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 9