JAQUES FATH Uitgaan in Haarlem Agenda voor Haarlem Voorbeeldige „Don Pasquale" bij de Nederlandse Opera Geen gezin zonder Loonsverhoging in land- en tuinbouw Twee doden bij explosie in chemische fabriek Greet Koemans auto in botsing met tram Thans 19 doden door busramp in Valkenburg C oncertgebouw-Orkest naar V.S. vertrokken OterJ^Vse Staf ^oor Castncum veroverd Proef met nieuw systeem wegverlichting Gebouw geheel uitgebrand Thans ook mvxomatose in Zandvoortse duinen Kinderzegels 1954 Gilly Wang voor de BBC Ook gids van gemeentegrot A. Vijgen overleden Drie keer alarm in Zandvoort Grootmeesters klappen uit de keuken Afgezien van Rossini's „Barbier", was op ons Nederlands operatoneel de Itali aanse „opera buffa" nooit in trek. De mensen die zich operaliefhebbers noemen zoeken in de schouwburg immers bij voor keur tragiek, pathos, bravour en melo dieën die ze reeds kennen, en zo draait hun geliefd répertoire in een klein kringe tje, waarin voor de muzikale comedie nauwelijks plaats is. Men heeft wel altijd de mond vol van het Italiaanse „Bel Can to", maar schijnt niet eens te weten dat dit element in de opera-buffa schering en inslag is, waarbij dan van de vocalisten de grootste virtuositeit gevergd wordt. Zij die deze zomer het geluk hadden Rossini's „Cenerentola" te horen van de artisten van de Scala uit Milaan, hebben dit tot hun grote vreugde kunnen ervaren. Deze ver geten muziekcomedie was voor allen die er kennis mee maakten een openbaring. Tot voor kort was ook de „Don Pasquale" van Donizetti voor de meeste van onze landgenoten een onbekend werk; hoogstens hoorde men er de ouverture wel eens van in een licht radio-programma of op een concert van een harmonie- of fanfare korps. Dank zij onze Nederlandse bas Guus Hoekman, die er drie jaar geleden als vertolker van de titelrol furore mee maak te in de Vlaamse Opera te Antwerpen, zodat „Don Pasquale" daar het successtuk van het seizoen werd, begint men er in Nederland begrip voor te krijgen. Toen Hoekman bij de Utrechtse Opera kwam werd het werk ook daar op het répertoire genomen en sinds hij deel uitmaakt van de Nederlandse Opera, lag het eigenlijk voor de hand dat Donizetti's meesterlijke komische opera ook op het Leidseplein in Amsterdam zijn kans zou krijgen. En wel een kans, die door een volwaardige be zetting rond de hoofdfiguur, de betekenis van de „opera buffa" in brede kringen zou kunnen doen doordringen. Vrijdagavond ging, onder leiding van Alexander Krannhals, de zorgvuldig-voor- bereide première. Het is een daverend succes geworden met open doekjes, gebis seerde nummers en een langdurige ovatie aan het slot. Laat ons hopen dat dit een voorbode is van een blijvende belang stelling. Het onderwerp van Donizetti's werk schijnt regelrecht uit de „commedia dell'arte" te stammen. Het gaat om de eeuwige „verliefde oude gek", die, als hij meent zijn doel bereikt te hebben, zijn ver meende buit aan een jonger geslacht moet afstaan. Wat er bepaald geestig aan is vloeit voort uit de stijl van compositie en interpretaties. En verder loopt er een stroom van prachtige melodieën door het hele werk: het Italiaanse mei os op zijn best. De montering onder leiding van regis seur Heinrich Altmann is bijzonder smaakvol en geestig. Er is slechts één be zwaar, dat de toneelwisselingen niet in een oogwenk bij open doek kunnen geschie- ADVERTENTIE de huidgenezende PU'ROL ZATERDAG 2 OCTOBER Stadsschouwburg: „Een theehuis voor Tobiki", Haagse Comedie, 8 uur. Minerva: „De rode Pimpernel", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. City: „The quiet man", 14 jaar, 6.45 en 9.15 uur. Roxy: „Gestolen liefde", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „Manen van de bronnen", 14 jaar, 8 uur. Frans Hals: „Spartacus, de bevrijder der slaven", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. I'alace: „Fernandel weet 't te verkopen", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Luxor: „Lieveling der vrouwen", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Rem brandt: „De prins student", alle leeft., 7 en 9.15 uur. ZONDAG 3 OCTOBER Stadsschouwburg: „Een theehuis voor Tobiki", Haagse Comedie, 8 uur. Concertge bouw: Optreden o.a. van Willy Vervoort, Kilima Hawaiian®, Joop de Knegt en Max van Praag. 8 uur. Cuitura: Ned. Ver. v. Spir. „Harmonia", wijdingsmorgen, 10.30 u. Zuider kapel, Zuiderstr.: J. Sevensma, 10 en 5 uur. Brinkmann: Human. Verbond, dr. A. Saal- born, 10.30 uur. Aula Stedelijk Gymnasium, Prinsenhof: Universele eredienst, Soefi-Be- weging, 11 uur. Minerva: „De rode Pimper nel", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. City: „The quiet man", 14 jaar, 1.45, 4, 6.45 en 9.15 uur. Roxy: „Gestolen liefde", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9,15 uur. Lido: „Paljas", 18 jaar, 11 uur. „Manon van de bronnen", 14 jaar, 1.30, 4.45 en 8 uur. Frans Hals: „Spartacus, de bevrij der der slaven", 14 jaar, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Fernandel weet te verkopen", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Lieve ling der vrouwen", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Een meisje om te stelen", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MAANDAG 4 OCTOBER Begijnhofkapel: Bijeenkomst Iraterk. Her mann Zaiss Comité, 8 uur. Zang en Vriend schap: Bijeenkomst van „De Grotere We reld", 8 uur. Minerva: „Het balboekje". 18 jaar, 8.15 uur. City: „The quiet man", 14 jaar. 2.15, 6.45 en 9.15 uur. Roxv: „Gestolen lief de", 18 jaar, 2.30 en 8 uur. Lido: „Manon van de bronnen", 14 j'aar, 2 en 8 uur. Frans Ilals: „Spartacus, de bevrijder der slaven", 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Fernandel weet 't te verkopen", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Lieveling der vrouwen", 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Mogam- bo", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Guus Hoekman als Don Pasquale (rechts), Scipio Colombo en Hedda Heusser in een der geestige trio's uit Donizetti's opera buffa, waarvan de Nederlandse Opera gisteravond in Amsterdam de première gaf. den. In zulke gevallen kan, zoals in Ant werpen, het draaitoneel een probate op lossing brengen. Doch overigens zijn de stoffering van het toneel en de costumering een lust vo°r het oog en wat de actie be treft kan men van een modelopvoering s-preken. Guus Hoekman is in ;de caricaturale hoofdrol onbetaalbaar, als acteur èn als zanger. Doch een enkele figuur als hij kan het werk niet tot een succes maken. Gelukkig beweegt hij zich tussen vier an deren die aan hem gewaagd zijn. Vooreerst de coloratuur-sopraan Hedda Heusser, die we nu, sinds haar Gilda in Rigoletta, leer den kennen en bewonderen om haar tim bre en haar verrukkelijke zangkunst, en niet minder om haar intelligent en tem peramentvol spel. Dan de prachtige bari ton Scipio Colombo, die de vereiste stijl ook tot alle onderdelen beheerst. Verder de lyrische tenor Luigi Pontiggia, wel iets te weinig soepel in zijn hoogte, maar ove rigens een vlot interpreet, en tenslotte De Stichting voor'de Landbouw heeft aan de organisaties die betrokken zijn bij de loonvorming in de landbouw geadvi seerd alle basis-uurlonen van manlijke arbeiders van 23 jaar en ouder te ver hogen met 6 cent per uur en de week lonen hiermee in overeenstemming te brengen. Wat de tuinbouw betreft, heeft de stich ting aan de organisaties geadviseerd, alle uur- en weeklonen van manlijke arbeiders van 23 jaar en ouder te verhogen met 6 percent. De tijdlonen van manlijke arbeiders be neden 23 jaar, alsmede die van vrouwe lijke arbeiders zouden volgens de loon schalen, die voor deze groepen bestaan, een evenredige verhoging moéten onder gaan. De stichting acht het voorts gewenst, dat de tariefionen worden afgestemd op de nieuwe basis -uurlonen en dat de vaste toeslagen slechts zullen worden verhoogd, indien en in zoverre dit door de betrokken organisaties nodig wordt geacht. De stich ting, adviseert, de loonsverhoging te doen ingaan op Maandag 4 October. De Rijkswaterstaat heeft op een gedeel te van rijksweg nr. 1 (AmsterdamMui denHilversumBaarn) proeven geno men met verlichtingssystemen. De proeven geschiedden in samenwerking met parti culiere, gemeentelijke en rijksinstanties. Ir. W. C. Richter, hoofdingenieur in de directie Noordholland van de Rijkswater staat deelde mede dat in de komende maanden bij Diemen één kilometer kwik verlichting, één kilometer natriumverlich- ting en één kilometer lijnverlichting (fiu- orescentiebuizen) zal worden aangebracht. Algemeen was men van oordeel, dat deze lijnverlichting een grote verbetering op verlichtingsgebied betekent. De verbruiks- kosten zijn laag. Er treedt geen kleurver- vorming op. Henk Angenent, die van een rolletje van niets toch iets geestigs wist te maken. Eén van de beide koorscènes is een klank- schoon en bijzonder vermakelijk evene ment geworden, waar het publiek zo fre netiek op reageerde dat het herhaald moest worden. Het orkest deed wat Krannhals ervan verlangde; het vormde een mooi geheel met de vocale prestaties. Wanneer deze première nu niet het be gin zou zijn van een lange reeks triomfen met „Don Pasquale", dan kan dit werke lijk niet aan de vertolking geweten worden. JOS. DE KLERK. ADVERTENTIE HAUTE COIFFURE Wagenweg 29, Haarlem. Telefoon 20518 Tijdens de modeshow in kasteel „Oud Wassenaar", van de Franse modekoning worden de coiffures der manne quins door ons verzorgd. In de chemisch-pharmaceutische fabriek van de N.V. Van Ommen te Vaassen heeft zich Vrijdagmiddag' een ontploffing voor gedaan, waarbij twee arbeiders om het leven zijn gekomen. Direct na de ontplof fing, die in het fabriekje een grote ravage aanrichtte, brak brand uit. De brandweer van Vaassen kon niet verhinderen, dat het gehele fabriekje uitbrandde. De eigenaar van de fabriek, de heer H. van Ommen, alsmede twee andere perso neelsleden werden gwond naar het Juli- anaziekenhuis te Apeldoorn overgebracht. De heer Van Ommen is daar opgenomen. De andere twee konden na te zijn behan deld huiswaarts keren. De oorzaak van de ontploffing is nog niet bekend. Men was 's middags bezig met het mengen van chemische producten, waarbij ook benzine gebruikt is. De twee arbeiders die bij de ontploffing om het leven zijn gekomen, waren de 34- jarige W. van Velzen en de 16-jarige H. Vos. De heer Van Velzen was gehuwd en vader van één kind. De stoffelijke resten waren gisteravond laat nog niet geborgen. Zij liggen onder het puin bedolven. De operazangeres Greet Koeman, die Vrijdagmiddag met haar naast de Stads schouwburg in de Marnixstraat te Amster dam geparkeerde auto wilde wegrijden, is daarbij met een haar achterop rijdende tram van lijn tien in botsing gekomen. Als gevolg van deze botsing werd ook een ge parkeerd staande wagen aangereden. De beide auto's en de tram kregen schade. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Naar wij vernemen, zijn de laatste dagen in de duinen te Zandvoort bij de konijnen enkele gevallen van myxomatose geconsta teerd. De duinopzichters vernietigen elk kadaver onmiddellijk. Tot nu toe heeft de ziekte nog geen verontrustende afmetingen aangenomen. Op 15 November zullen op alle post- inrichtingen in Nederland de Kinderzegels 1954 verkrijgbaar worden gesteld. De ver koop van deze zegels zal duren tot en met 14 Januari 1955. Het ontwerp is van de heer Sierk Schroder te Wassenaar. De tekst en de waardecijfers zijn ontworpen door de heer P. J. J. van Trigt te 's-Gra- venhage. De zegels zijn uitgevoerd in roto gravure (koperdiepdruk) en wel elk zegel in één kleur. De zegels geven beelden uit het leven van het kind, verzorgd door de, met de opbrengst van de toeslag te subsi diëren, instellingen. De Nederlandse sectie van de BBC be gint morgen, Zondag 3 October, een serie programma's, gewijd aan toneel, opera, ballet en film in Engeland. In het eerste programma is onder meer opgenomen een vraaggesprek met de Nederlandse kunste nares Cilly Wang, die onlangs twee weken in het Londense West End optrad. Dit interview wordt Zondagavond uitgezonden van 10 uur tot half elf op golflengte 224 meter. Vrijdagmiddag- is de nieuwe centrale „Zeeland" van de Provinciale Zeeuwse Electriciteitsmaatschappij te Vlissingen door minister Zijlstra geopend. De heer A. Vijghen, gids van de ge meentegrot te Valkenburg, is Vrijdagmid dag in het ziekenhuis te Heerlen aan zijn verwondingen overleden. De heer Vijghen was 60 jaar. In het ziekenhuis te Heerlen is gisteravond eveneens overleden de 60- jarige ongehuwde Belgische vrouw Maria Devillers, die Woensdag ernstig werd ge wond bij het autobusongeluk te Valken burg. Hedenochtend vroeg zijn nog twee slachtoffers van het autobusongeluk te Valkenburg in het ziekenhuis St. Annadal te Maastricht overleden, waardoor het aantal doden tot 19 is gestegen. Het zijn de 70-jarige gehuwde vrouw Angele Marie Josephine Juliette Del- brouck-Jacquet en de 68-jarige gehuwde vrouw Rosalie Elisabeth Lhoëst-Limbor. Vijftien slachoffers van het autobus ongeluk te Valkenburg zijn Vrijdag in een lange stoet van lijkwagens van het Maas trichtse ziekenhuis St. Annadal overge bracht naar Grace Berleur. Dit transport geschiedde zonder enig plechtig rouwbe toon. De Maastrichtse gemeentepolitie zorgde voor eer: geleide van de stille, droeve stoet, welke zoveel mogelijk via de buitenwijken van Maastricht ging en in de nabijheid van de stad een der Belgische grenskantoren passeerde. Bij aankomst te Grace Berleur werden de kisten met de stoffelijke overschotten opgebaard in een Chapelle ardente, welke in de bewaar school van Grace Berleur is ingericht. In de loop van de avond en vanmorgen werd aan de bevolking gelegenheid geboden de laatste eer aan de slachoffers te bewijzen. Dit gehele transport werd geregeld door autoriteiten van Grace Berleur zelf. De ge zamenlijke teraardebestelling van de ver ongelukten geschiedt vanmiddag om onge veer half vier op de kleine, eenvoudige begraafplaats van Grace Berleur. De Maastrichtse officier van justitie, mr. C. H. Nuis deelde mede dat een voorlopig onderzoek is ingesteld naar het al of nier voldoende functionneren van de remmen, de versnellingsbak en de handrem van de verongelukte bus. De resultaten, waartoe dit eerste onderzoek hebben geleid, zijn van dien aard, dat een nader technisch- specialistisch onderzoek zal moeten worden ingesteld. De 36-jarige Belgische chauffeur R. Mils is in het belang van het onderzoek op last van de officier van justitie in Maastricht door de rijkspolitie te Valkenburg in ver zekering gesteld. In verzekeringstelling ge schiedt voor ten hoogste twee dasen, met ver-lenging bij dringende noodzaak. Alle concerten van de tournee „vrijwel uitverkocht Vergezeld van vele goede wensen en na gewuifd door honderden, zijn de 110 musici van het Amsterdamse Concertgebouw-Or kest gisteren, aan boord van de „Rijndam" van de Holland-Amerikalijn, uit Rotterdam vertrokken voor hun concerttournée naai de Verenigde Staten en Canada. Des mor gens waren zij per extra-trein in de Maas stad gearriveerd, waarna in het restaurant naast de inschepingshal van de H.A.L. een geanimeerde receptie gehouden werd, tij dens welke vele autoriteiten en muziek liefhebbers de orkestleden toespraken. De heer M. A. Reinalda, oud-Commissaris dei- Koningin in de provincie. Utrecht, namens het bestuur van de Stichting Concertge bouw-Orkest sprekend, zei dat het orkest zich beschikbaar heeft gesteld om op 11 October, aanvankelijk bedoeld als een vrije dag in de Amerikaanse tournée, een extra concert te geven in het UNO-gebouw in New York, dit ter ere van de verkiezing van mr. E. N. van KRffens tot voorzitter der UNO-assemblée. Hij onthulde tevens, dat voor de 44 concerten, die het orkest in de V.S. zal geven, reeds vrijwel alle plaat sen uitverkocht ziin. Hij noemde deze tour née een levend cultuurmonument en bracht tenslotte de dank aan allen, die haar mo gelijk gemaakt hebben, het Rijk, de ge meente Amsterdam, de Holland-Amerikalijn en vele andere instellingen en particulieren. Ook wethouder mr. A. de Roos van Am sterdam sprak in dezelfde geest. „Op deze historische reis", zo zei hij, „die gij als am bassadeurs van Nederland onderneemt en waarop gij het vaandel der muziek zult hooghouden, roep ik u toe: „nou tabeh dan". United Pres meldt uit New York nog dat de immense Carnegie-hall aldaar, waar het Concertgebouw-Orkest op 13 October zal spelen, al bijna uitverkocht is. Men ver wacht dat mr. Van Klefens en vele andere hoge Nederlandse en buitenlandse autori teiten het concert zullen bijwonen. De zaal heeft 2800 zitplaatsen. De tour-née begint op 12 October met een concert te New London, Connecticut. TONEEL EN DANS Zaterdag 2 October, Stadsschouwburg, 20 uur: „Een theehuis voor Tobiki" van John Patrick door de Haagse Comedie onder regie van Cees Laseur, met Theo Frenkei, Jan Retèl en Pim Dikkers in de hoofd rollen. Zaterdag 2 October, hotel „De Leeuwerik", 20.15 uur: „In een andere wereld" van Joh. Blaaser Sr. en Jr. door de toneelvereniging „Heemstede-West", onder regie van Carl Veerhoff. Na afloop bal op muziek van „The Jolly Jokers". Zondag 3 October, Stadsschouwburg, 20 uur: „Een theehuis voor Tobiki" door de Haagse Comedie (zie hierboven). Maandag 4 October, Stadsschouwburg, 20 uur: Voor leden van de bestuurdersbond Plaarlem van het N.V.V. geeft „De Toneel vereniging" een opvoering van „De duivel kwam uit Dublin" van Paul Vincent Car roll. Regie: A. Defresne, in de rollen onder andere Ben Groenier, Johan Elsensohn, Lo van Hensbergen en Jenny van Maerlant. Dinsdag 5 October, Stadsschouwburg, 20 uur: zie Maandag 4 October. Woensdag 6 October, Stadsschouwburg, 20 uur: De Toneelvereniging „Thalia" geeft een opvoering van „Marieke". Donderdag 7 October, Stadsschouwburg, 20 uur: zie Woensdag 6 October. MUZIEK Zaterdag 2 October, Concertgebouw, 20 uur: Jubileumconcert van het Limburgse man nenkoor „De Maastrechter Staar" ter ge legenheid van het vijfenzestigjarig bestaan van de Haarlemse manmenzangvereniging „Proza en Poëzie. Solisten: Greet Koeman, sopraan; aan het orgel Jo Bannier, piano: J. S. Smeets. Dirigent is Martin Koekei- koren. Zondag 3 October, Teyler's Museum. 15 uur: Piet Halsema bespeelt het orgel met grote en kleine halve tonen met medewerking van mevrouw Roos -Boelsma. alt. Maandag 4 October, Grote Markt, 15.30 uur: j De stadsbeiaardier Arie Peters bespeelt het carrillon van de Grote Kerk. Dinsdag 5 October. Concertgebouw, 20 uur: eerste winter-concert, serie D, van het Noordhollands Phüharmonisch Orkest on der leiding van Toon Verhey met solisti sche medewerking van de pianist Robert Weisz. Uitgevoerd worden de ouverture Coriolan en het derde pianoconcert van Beethoven, Symphonia van Bertus van Lier en drie fragmenten uit „La damna tion de Faust" van Berlioz. Woensdag 6 October, Concertgebouw, 15 uur: Orgelconcert door de stadmrganist George Robert, die werken van Bach en Handel 'in de bewerking van Dupré). Jean Lans- lais. César Franck, Albert de Klerk en Jos. Jongen zal uitvoeren. Vrüdasr 8 October. Stadsschouwburg, 20 uur: De Hoofdstad Operette geeft een uitvoe ring van de operette ..Sag' bcim Abschied tSeSse Servus" van Julius Wilhelm en Pe ter Herz, on muziek van Bernh^rd Grim. In de hoofdhrollon onder moer Frits Stei- ner. Otto Aurich en. Ruth Rhoden. Regro: Otto Aurich. Woensdag 6 October. Concertgebouw. 20 uur: ten bate van het Marine Sanatoriumfnnds concerteert de Marinierskapel onder Gijs- bert, Nieuwland. Na de pauze volgt een „solisten-oarade". Woensdag 6 Octoher, Koningin Emmaschool, ingang Raafstraat, 20 uur: in de gym nastiekzaal wordt een volkszangavond ge houden onder loidmv van de Reizende Cantorii. voor het Cultureel Comité „Over de brug". Donderdag 7 October. Concertgebouw. 20 uur: Concert voor genodigde pmrmantcbestu- ren door het NnordhpHands Philharmo- nisch Orkest, dirigent Toon Verhey. Met de pianist Robert Weisz a^s solist wordt het volgende Programma uitgevoerd: Ouver ture Coriolan en het derde pianoconcert De Zandvoortse brandweer is precies veertien dagen in het bezit gebleven van de Oterleekse staf. Vannacht om tien minuten over twaalf konden de Castricumse vrijwilligers dit fel omstreden kleinood hun eigendom noemen, maar voor het zover was hadden zowel zij als bun Zandvoortse collega's spannende ogenblikken beleefd. De Zandvoorters hadden nameliïk de staf listig in contact gebracht met de brand- alarmsirer.es. Dat had gisteravond om een uur of negen reeds aanleiding tot er.ive consternatie gegeven toen een der Zand voortse spuitgasten per ongeluk het contact verbrak en desirene onheilspellend over liet dorp begon te loeien. Om half twaalf werd de badplaats op nieuw .door dat getuid opgeschrikt, maar toen was er werkelijk onraad, zij het dan geen brand: de Castricummers waren on der leiding van hun commandant de garage binnengedrongen en hadden de trophee gevonden. Zodra zij de staf aanraakten be gonnen de sirenes te loeien, de Zandvoortse vrijwilligers schoten van alle kanten toe en na een korte worsteling hadden zij de staf weer veroverd. Maar d'ie pret duurde niet lang, want de Castricummers waren nu eenmaal toch in Zandvoort en gaven de moed niet zo gauw op. Tien minuten over twaalf kwamen zij terug en de in de jeep verborgen staf was gauw gevonden. Wederom gingen de sirenes, opnieuw kwa men de Zandvoorters uit de veren, maar nu kwamen ze te laat: die van Castricum kon den zich met de Oterleekse staf laten foto graferen. ADVERTENTIE X in het voornaamste weekblad voor de Nederlandse vrouw. Iedere week vindt U in Libelle een speciaal recept van een onzer bekwaamste chefs-kok. HUN CULINAIR COLLEGE geeft U niet alleen de mogelijkheid om eens iets zeer bijzonders op tafel te brengen, het biedt TJ - door middel van een reeks vraagge sprekken niet de keukenmeesters - tegelijk een interessant kijkje achter de schermen van het Neder landse hotel- en restaurantbedrijf. In Libelle van 9 October is het chef-kok Baggelaar van KRAS- NAPOLSKY, die U een blik in zijn domein gunt en smakelijke ont hullingen doet over zjjn „Oninielet van de Chef" en Kras' beroemde pannekoek1 smakelijke onthullingen Administratie Libelle, Nassau- plein 7, Haarlem. De pianist Robert Weisz, die als solist optreedt tijdens het concert van het Noordhollands Phüharmonisch Orkest op Dinsdagavond 5 October in het Gemeentelijk Concertgebouw. van Beethoven: symphonie in g moll van Mozart. Donderdag 7 October, Frans Halsmuseum, 20 uur: in de met 1 -arsen verlichte Re- naissancezaal spec'l de pianist Paul Hoeb van Zuilenburg werken van J. S. Bach, W A. Mozart, F. Schubert t C. Franck. Vrijdag 8 October, Stadsschouwburg, 20 uur: „Sag beim Abscheid leise Servus". voor stelling door „De Hoofdstad Operette". Vrijdag 8 October, Concertgebouw, 20 uur: eerste van de serie jeugdeoncerten door hel Noordhollands PI 'Lharmonisch Orkest onder leiding van Marinus Adam, geor ganiseerd door de commissie voor cultu rele vorming van de schoolgaande jeugd. Werken van Smctana, Mendelssohn en Rimsky Korsakoff. DIVERSEN Zaterdag 2 October, Dreefzicht: de „Oost hoek" opent het winterseizoen met een non-stop-programma, dat wordt verzorgd door het „Oke Cabaret" onder leiding van Johnny James. Bal na op muziek van „De Kruidnoten" van de heer Grootegoed. Zondag 3 October, Lidothealer, 11 uur: och- tendvoorstelling met „Paljas", een mu ziekfilm met onder andere Titi Gobi en Gina Lolobrigida. Zondag 3 October, hotel „Royal", 13 uur: tentoonstelling annex ruilbeurs van de Nederlandse Vereniging „De Verzame laar". Zondag 3 October, Concertgebouw, 20 uur: bonte avond met onder andere Willy Ver voort, de Kilima Hawaiians, de Wama's, Joop de Knegt en Max van Praag. Maandag t October. Westerhoutpark 1 A, 20 uur: Voor de Open Religieuse Gemeen schap spreekt ds. A. R. de Jong over „Shakespeare's plaats in de moderne tijd". Maandag 4 October, restaurant Boekenrode. 20 uur: mevrouw mr. Lily Eversdijk Smulders spreekt over „De Sahara en de Bedouinenharems" voor het Buurtbelang A.erdenh ou t-Ben t, vel d Dinsdag 5 October, Begijnhofkapel, 20 uur: bijeenkomst, georganiseerd door de Youth for Christ. Spreker is de heer L. J. Pas man uit Haarlem: verdere medewerking van het Haagse zangduo Guus Hodden- bagh en Herman Kloppenburg en het trompetduo Jaap van Haften en Wim van Amelrooy. Community-singing onder lei ding van Gerrit Abbink. Tot en met Za terdagavond 9 October. Woensdag 6 Or '.ober, Concertgebouw, 20 uur: voordracht van prof. dr. Fr. Des- sauer voor de Vereniging Geloof en We tenschap. afdeling Haarlem en omstreken. Woensdag 6 October, Brinkmann. 20.15 uur: drs. W. H. Nell spreekt over „Tendenzen in de maatschappij" voor de vereniging voor Paedagogiek, afdeling Haarlem en omstreken. Donderdag 7 October, gebouw Cuitura, 20 uur: Propaganda-avond van de Neder landse Vereniging voor Sexuele Hervor ming. De heer M. Paulissen bespreekt het onderwerp: „Durf te leven". VOLKSUNIVERSITEIT Maandag 4 October. Frans Halsmuseum, in gang Klein Heiligland, 20 uur: eerste van drie voordrachten door de heer J. W. Bos, osychiater. over „Angst en leugen in het kinderleven". Donderdag 7 October, Remonstrantse Kerk, 20 uur: dr. J. H. Stelma spreekt over „Het Evangelie voor de volkeren" in de serie „Nabeschouwing over de tweede Assem blee var de Wereldraad van kerken, in samenwerking met de Oecumenische Raad te Haarlem. Vrijdag 8 October, Frans Halsmuseum, in gang Klein Heiligland, 20 uur: laatste.van twee voordrachten met films in samen werking met de Natuurhistorische Ver eniging over „Vogeltrek" door de cineast Simon de Waard. TENTOONSTELLINGEN Huis Van Looy: Tentoonstelling van werken van Mère Christine van der Meer de Wal cheren O.S.B. en Frère Frangois Mes O.S.B. Tot en met 3 October van 1012.30 en van 13.30—17 uur. 's Zondags van 14—17 uur. Van 8 October tot en met 7 November: „De sierkunst van de Tropen". Officiële opening op 8 October te 15.30 uur. Geopend op werkdagen van 9-12.30 en van 13.30-17 uur. Op Maandag, Woens dag en Zalerdag ook des avonds van 20-22 uur. Des Zondags van 14-17 uur. Woonhuis Van Looy: Het voormalig woon huis van schilder-schrijver Jacobus van Looy is te bezichtigen op Donderdagen van 10-12 en van 14-17 uur. Op Zondagen alleen van 14-17 uur. Frans Halsmuseum: Groepportetten van Frans Hals, expositie van nieuwe aan winsten uit de Recuperatie, gerestaureer de goudleerzaal. Geopend van 1016 en Zondags van 1316 uur. Sehotersingel "o. 117 a: Palestina-diorama's (Bijbelse voorstellingen). Door de week geopend van 9.3012.30 en van 1417 uur. KiMisthandel Leffelaar: Schilderijen en gra fiek van Jan Visser, lot 9 October op werkdagen geopend van 10—17 uur. Za terdagmiddag om 15 uur speciale rond leiding. Vrijburglaan 17, Overveen: Tinholtcollectie. Op werkdagen geopend van 9 tot 12 en van 14 tot 16 uur. R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: expositie van werken van Albert Loots in de serie exposities van werken van kuns tenaars uit Haarlem en omgeving, verzorgd door Levinus Tollenaar. 't Huis met de Kogel: Aquarellen van Ber- nine Stuart. Tot en met 9 October op werkdagen geopend van 1018 uur. Cruquiusmuseum Heemstede: Historische stoommachines en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstromingsramp Februari 1953. Vleesbal: van 5 t.m. 9 October: eerste Ne derlandse zeefdruktentoonstelling: dage lijks geopend van 1017 en van 1922 uur. Kennemer Lyceum, Bloemendaal: tentoon stelling (o.a. paddestoelen), verzorgd door de afdeling Haarlem van de Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 5